Mogelijke reden zwijgende bank bekend Vervolg verhaal Technische School maakt bowlen ook voor rolstoelgebruikers mogelijk Laudando zingt Buxtehude Wegwerkzaamheden Vrijheidsweg Ouddorp Kinderdienst Den Bommel Pak voor de broek Bevrijdings concert Boerenmarkt op 9juni Tuinadviesdag bij Life 8c Garden I EIIIVI1DEI1.niElJW5 Technische School Uniek? DPN-onderzoek naar Staverfraude: PAGINA 6 WOENSDAG 2 MEI 2007 De heer Barendregt demonstreert hel Ixnvliuji^hulpmiddel. teru'ijl de doienten 't Mannetje en Alemaii i-n activiteitenbegeleidster Trudy van Zijp toekijken. Foto: Adn van der Laan MIDDELHARNIS - Activiteitenbegeleidsters van Ver pleeghuis De Samaritaan doen er alles aan om de aan hun toevertrouwde bewoners het leven in het verpleeghuis zo aangenaam mogelijk te maken. Dit wordt onder andere gedaan door het organiseren van verschillende activi teiten, waarbij soms ook het spelelement niet ontbreekt. Inmiddels kan daaraan een activiteit worden toegevoegd en dat is het bowlen vanuit de rolstoel. Door Adri van der Laan Activiteitenbegeleidster Trudy van Zijp van Verpleeghuis De Samaritaan legt uit dat voor de vrouwelijke gasten van het ver pleeghuis het doorgaans niet zo moeilijk is om activiteiten te verzinnen en te organiseren. "Maar voor de mannen is het wat moeilijker. Zij gaan niet zo vlug aan de slag met allerlei handwerkjes of spelletjes. Ze rijden dan maar zo'n beetje rond". Al geruime tijd was ze op zoek naar een goede tijds besteding voor mannen. Eén van de bewoners, de heer Barendregt, onderneemt ondanks zijn handicap nogal eens reizen. Onlangs was hij in een hotel in de buurt van Ber lijn dat, naast dat het is aange past voor mensen met een han dicap, ook een bowlingbaan bezit waar ook rolstoelgebrui kers naar hartelust de bow- lingsport kunnen beoefenen. Deze mogelijkheid vergt echter geen aanpassing van de bow lingbaan, maar 'het geheim' ligt bij een hulpmiddel: een soort glijbaan, waarbij de bal vanuit de rolstoel gelanceerd wordt. De heer Barendregt maakte van dit opmerkelijke attribuut wat foto's en liet deze aan Trudy zien. Deze activiteitenbegeleidster zag inde 'lanceerinrichting' een goed hulpmiddel om het ook voor rolstoelgebruikers moge lijk te maken om actief deel te nemen aan de bowlingsport. Met de foto's en de vraag of het mogelijk was om een dergelijke bowlingglijbaan te maken, toog zij naar de Technische School. Docent bouwtechniek George 't Mannetje heeft zich op het idee gestort en inmiddels het karwei geklaard; woensdag kon het zelfs in gebruik wor den genomen. Trudy van Zijp had het appa raat al eerder samen met een rolstoelgebruiker uitgepro beerd, maar woensdagoch tend was er de vuurdoop. Vier bewoners van De Samaritaan gingen met het hulpmiddel aan de slag en het bleek dat ook rolstoelgebruikers zich voortaan op de bowlingbaan van recreatiecentrum De Sta- ver zeker kunnen weren. Het principe van de rolbaan is eenvoudig. Doordat het vanuit een rolstoel niet mogelijk is om de zware bal richting de pins (kegels) te gooien, wordt de bal op een stellage gelegd die voor de buik wordt geplaatst. Met de voeten kan de baan in de gewenste richting veran derd worden. De bowler in de rolstoel geeft de bal vervolgens een zet en als er goed gericht werd, zullen er zeker punten worden gescoord. De heren Barendregt, Wessels, Bakelaar en Vermaat waren woensdag de eersten die het tegen elkaar opnamen in De Staver en het bleek dat de ont wikkeling van het hulpmiddel zeker zinvol is geweest. Trudy Van Zijp weet niet of deze glij- of rolbaan uniek is. "Ik heb er in ieder geval in Nederland nog niet van gehoord. We zijn dan ook heel tevreden dat de Technische School de moge lijkheid heeft geboden om zelf zo'n ding te ontwikkelen". Tijdens het bowlen bekeken de docenten George 't Mannetje en Rinie Aleman het product en kwamen tot de conclusie dat het nog wat kleine verbe teringen behoeft, waar ze bij het maken van een volgende glijbaan rekening mee zullen houden. De tevreden reacties van de rolstoelers deden hen zichtbaar goed. DIRKSLAND - Christelijke Oratoriumvereniging Lau dando geeft zaterdag 9 juni een concert in de Hervorm de Kerk van Dirksland. Uitgevoerd worden diverse composities van Dietrich Bux tehude (1637-1707). Medewer king zal worden verleend door het ensemble 'Il Fiordaliso', ter wijl het orgel bespeeld zal wor den door Wim Diepenhorst. Het geheel staat onder leiding van dirigent Rinus Verhage. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10; CJP-ers betalen 8 en scholieren t/m 12 jaar €2. Toegangsbewijzen en verdere informatie zijn verkrijgbaar via website www.covlaudando.nl. Ook zijn toegangsbewijzen via de leden van Laudando te ver krijgen of bij de VVV-kantoren te Ouddorp en Middelharnis. DEN BOMMEL - Zondag 6 mei is er een kinderdienst in de Geref Kerk van Den Bom mel (Molendijk 26). Het thema van de kinderdienst is 'God is GROOT' en zal worden geleidt door mw. J. Roodnat uit Oud dorp. Het kinderkoor uit Brui- nisse zal ook aan deze dienst haar bijdrage leveren. Samen gaan ze er een fijne dienst van maken, waarin we mooie lied jes worden gezongen en naar een bijzonder verhaal geluis terd worden. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendin gen mogen geen grotere omvang heb ben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om Ingezonden tekst In te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voorde Inhoud van wat lezers schrijven. In het Eilanden-Nieuws van 24 april 2007 stond een interview met dominee E. de Mots, de nieuwe predikant van de Her vormde PKN-gemeente van Goedereede. Aan het einde van dit interview meldde ds. De Mots dat zijn drie jongens "evenals andere kinderen" wel eens een "pak voor de broek" verdienen. Te hopen valt dat ds. De Mots dit niet zo letter lijk bedoelde. Op initiatief van voormalig Minister van Justi tie Donner heeft de afgelopen jaren een discussie gewoed in en buiten het parlement over de vraag of het slaan van kin deren als 'opvoedkundig mid del' tot de bevoegdheden van ouders/verzorgers zou moeten blijven behoren. Die discus sie is in 2006 in het parlement beslecht. Na afschaffing van het slaan van slaven (1863), vrouwen (1809) en dieren (1993) is het slaan van kinde ren door de ouders inmiddels evenmin toegestaan.' De wet die dit regelt dateert van 8 maart 2007 (Staatsblad 2007, nr. 145) en is per 25 april 2007, daags na publicatie van eerder genoemd interview, in werking getreden. Artikel 247 lid 2 van Boek 1 van ons Burgerlijk Wet boek is door die wet uitgebreid met de bepaling dat de ouders in de verzorging en opvoeding van het kind geen geestelijk of lichamelijk geweld of enige andere vernederende behan deling toepassen. Hiermee is het oude "tuchtigingsrecht" komen te vervallen, inclusief de corrigerende tik of oorvijg en het spreekwoordelijke "pak voor de broek". R.J.A. Bron-Slis Goedereede STELLENDAM - Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Gloria' geeft zaterdagavond 5 mei a.s. een Bevrijdingsconcert in de Her vormde Kerk te Stellendam. Er zullen bekende Vaderland se liederen worden gezongen. Aan het concert werken ver der mee het Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' o.l.v. Corné de Geus en het Geref. Kerkkoor 'Canticum' o.l.v. Kees Boelaars. De organisten deze avond zijn Arjan de Vos en Marian van Oostenbrugge. Daarnaast wordt medewerking verleend door Jurriën van Kooten (pia no) en Dianne Bolle (trompet). De algehele leiding van de avond in handen van dirigent Willem Chr. Meyboom. De avond begin tom 20.00 uur, de kerkdeuren gaan om 19.30 uur open. MIDDELHARNIS - Voor de vijfde keer zal er een grote 'Boe renmarkt' worden gehouden op het terrein van de Prins Maurits Scholengemeenschap te Mid delharnis. Ditmaal op zaterdag 9 juni a.s. De markt duurt van 9.30 tot 15.00 uur en wordt georgani seerd door de Activiteitencom missie van de Gereformeerde (Gemeente te Middelharnis. Op de Boerenmarkt zullen zo'n 40 kramen zijn opgesteld, tnet een mix van standhouders, waaron der ook dit jaar weer nieuwe. U vindt er o.a. tweedehands kle ding en speelgoed, imkerpro ducten, skelters, een fotograaf, koffie, groente en fruit, boeken, kinderkleding, fietsen en fiets karren en een rommelmarkt. Voor de kinderen zijn er weer diverse spelletjes te doen, maar ook de oudere sportievelingen kunnen zich met elkaar meten bij het 'ketelpakhangen'. De opbrengst van de Boerenmarkt is voor het bouwfonds van de (lereformeerde Gemeente van Middelharnis. DIRKSLAND - Op 5 mei a.s. wordt vanaf 10.00 uur bij Life Garden, Vroon weg 25 te Dirksland, een lliinadviesdag georgani seerd, in samenwerking met ECOstyle. Onkruid, luizen, gele bladeren, mos, schimmels, groene aanslag en slakken zijn in het voor jaar en in de zomer vaak bekende problemen in huis en tuin. Deze ziekten, pla gen en gebrekverschijn selen kunnen vaak voor komen en altijd bestreden worden. Bij Life Garden is de gehele dag de ECO style tuinspecialist aanwe zig om alle vragen over de tuin en problemen in de tuin te beantwoorden. Er kunnen maatregels geno men worden om ziekten, pla gen en gebrekverschijnselen te voorkomen. De omgeving van de plant heeft directe invloed op het ontstaan van ziekten, plagen en gebrekverschijnse len. In een grond met juiste structuur en voldoende voe ding zal een plant zich opti maal ontwikkelen. Veel ziekten en plagen kunnen voorkomen worden door juiste verzorging van plant en bodem. Ondanks een goede verzorging kan er toch een ziekte of plaag optreden. Het valt vaak niet mee om bij een bepaald ziek tebeeld de oorzaak te bepalen. Ook voor tuinliefhebbers is het moeilijk te bepalen om welke ziekte of plaag het gaat. Tij dens de Tuinadviesdag helpt de tuinspecialist van ECOstyle bij alle vragen omtrent de juiste verzorging van een plant en de bodem en het kennen en her kennen van ziekten, plagen en gebrekverschijnselen. Verder wordt er advies gegeven voor een optimale en veilige toepas sing van bestrijdingsmiddelen. Voor het kunnen bepalen van de ziekte of plaag is het han dig dat in een zakje of doosje enkele aangetaste bladeren en/ of bloemen meegenomen wor den. Deze moeten wel goed worden afgesloten, want het tuincentrum houdt beestjes graag buiten de deur! SOMMELSDIJK - Politieke partij DPN is momenteel bezig met een uitgebreid onderzoek naar de feiten rondom de vermeende fraude in recreatiecomplex De Staver en hoorde daartoe diverse betrokkenen. Het is DPN onder tussen, mede op grond van de reeds eerder gepubliceerde onderzoeksrapporten, duidelijk geworden dat de overle den oud-manager, de heer Jordaan, kon beschikken over flinke contante sommen geld. Meerdere getuigen hebben tegenover DPN verklaard dat dagstaten en dagopbrengs ten uit kassaladen 'verdwenen'. Voor DPN is het niet zozeer van belang hoe dat gebeurde, maar of het toenma lig bestuur op de hoogte was van deze feiten. Immers: als het bestuur hiervan wist dan is het medeverantwoordelijk voor het laten voortduren van de situatie. "Getuigen die tot nu toe door DPN zijn gehoord", zo geeft DPN woordvoerder Lucas Hartong aan, "laten allen een opmerkelijk unaniem geluid horen: personeelsleden diede onregelmatigheden bemerk ten hebben hiervan melding gemaakt bij het bestuur. Dat bestuur hield zich doof en heeft in eerste instantie niets met de meldingen gedaan. Pas in 2003 wercf een beperkt onderzoek door accountants kantoor DRV uitgevoerd. Bevreemdend daarbij is dat de resultaten van dit onder zoek pas in 2006 behandeld werden in de gemeenteraad. Wat wel gebeurde, is dat het bestuur de meldingen terugspeelde aan manager iordaan, die vervolgens de etreffende personeelsleden 'op hun duvel gaf." Volgens Hartong waren specifiek bestuursvoorzitter Tiggel- man (PvdA) en secretaris De Feijter (CDA) op de hoogte van de gebeurtenissen, even als oucf-burgemeester Sleu- rink-Rabbinge (PvdA) omdat zij op zeer regelmatige basis overleg voerden met de heer Jordaan. Sportfond sen Nederland, dat destijds de administratie verzorgde, sprak eveneens haar zorgen uit richting het bestuur, zo laat Hartong weten. Het contante geld dat 'ver dween' is hoogstwaarschijn lijk op een drietal rekenin gen terecht gekomen, die net bestuur 'niet kende', aldus het rapport van DRV- accountants. Mocht blijken dat toenmalige bestuursle den tekenbevoegd waren voor deze drie rekeningen dan hebben zij eerder gelo gen", gaat Hartong verder. Volgens een recent bericht in De Telegraaf stond één van deze rekeningen bij ABN/ AMRO Hellevoetsluis op naam van Stichting Olym- pia en twee andere op naam van Stichting Promoting De Staver. Gegevens van deze laatste stichting zijn opmer kelijk genoeg niet terug te vinden in het handelsregis ter van de Kamer van Koop handel, zo verklaarde de KvK desgevraagd schriftelijk tegenover DPN. "Een stich ting", zo licht Hartong toe, "dient altijd ingeschreven te staan in het KvK-register en de notaris verzorgt na een formele oprichting van een stichting de registratie bij die KvK. Ondanks het feit dat de stichting niet bekend is bij de Kamer van Koophandel heeft ABN rekeningen op naam van deze niet bestaande stichting geopend. DPN heeft de indruK clat dit mede de reden is waarom de bank in deze zaak haar medewerking weigert. Zeker is dat de heer Jordaan tekenbevoegd was voor de rekeningen, maar er waren nog twee specifieke personen jjie over de saldi konden beschikken, zoals bekend is gemaakt bij DPN door een getuige. Waar is het substantiële bedrag dat op deze rekeningen stond geble ven? Volgens De Telegraaf zou tevens de familie Jor daan via een machtiging over de bankrekeningen hebben kunnen beschikken. B&W Middelharnis dient in ieder geval onverwijld van ABN te eisen dat zij openheid van zaken geeft, anders is sprake van een overheid dje een wei- fefachtige houding van' de ank en mogelijk strafbaar gedrag bewust accepteert", aldus Hartong. De bestuursleden die gedu rende Jordaans manage ment actief waren, zijn onder andere genoemde neer De Feijter, oud-burgemeester Sleurink-Rabbinge, oud- wethouder Tiggelman, de heren Kievit, Van den Doel, Groeneveld, Van Barkel en Van Litsenburg. "Laatstge noemde is intussen overle den en kreeg als enige door dat het financieel 'niet goed ging' bij De Staver; hij heeft overwogen als bestuurshd af te treden", vervolgt Hartong de bevindingen van het DPN -onderzoek. "Nog afgezien van deze specifieke details is overduidelijk dat het bestuur geweten heeft van de finan ciële 'onregelmatigheden'. Het bestuur heeft met inge grepen, laat staan aangifte geclaan, ondanks vele signa len vanuit het (toenmalig) personeel en gemeentelijke ambtenaren. B&W Middel harnis, daarin gesteund door de overgrote meerderheid van de gemeenteraad van Middelharnis, is echter van mening dat het volstaat even tueel geleden schade te ver halen op de erven Jordaan. Daarmee wil men overdui delijk de bestuurlijk verant woordelijken ontzien en daar voor is een zeer voor de hand liggende reden aanwezig: diverse (oud)bestuursleden waren of zijn politiek actief bij de PvdA en het CDA en het is kennelijk 'not done' hen ter verantwoording te roepen. Dit hangt ongetwijfeld samen met de gesloten bestuurscul tuur van Middelharnis." DPN laat weten dit een vol strekt onbevredigende en onrechtvaardige gang van zaken te vinden en doet een oproep aan alle toenmalig betrokkenen om schuld te erkennen aan het financiële debacle van De Staver. "Pas dan kan enige sprake zijn van afsluiting van een onver kwikkelijk verleden en komt daarmee de weg vrij voor de gemeente Middelharnis om een juridische procedure in gang te zetten om de gele den schade te verhalen op deze voormalig betrokke nen. Tegelijkertijd zou het met name de heer De Feijter sieren de eer aan zichzelf te houden en zijn raadszetel ter beschikking te stellen. Is een bestuurder, die niet in staaf is gebleken op adequate wijze toezicht te houden bij De Sta ver, namelijk wel bekwaam om toezicht te houden op een gemeente?" DPN zet het horen van getui- fen ondertussen voort en zal innenkort met meer nieuws in deze kwestie naar buiten komen, ook gericht op de toekomst. OUDDORP - Van 7 tot en met 11 mei zal waterschap Hollandse Delta wegwerk zaamheden uitvoeren aan de Vrijheidsweg tussen de Oosterweg en de Wes terweg buiten Ouddorp. Waar nodig zullen tijdelijk omleidingsborden het ver keer begeleiden. Eind 2004 en begin 2005 heeft het waterschap drie snelheids- beperkende rotondes op de Vrijheidsweg aangelegd, als onderdeel van de Duurzaam Veiliginrichting. Met de aan passing van de Vrijheidsweg zelf, wordt deze inrichting nu afgerond. Het Duurzaam Veiligproject heeft landelijk tot doel de verkeersveiligheid te verbeteren op gebied van infrastructuur, voorzieningen en opleidingen en zo het aantal (dodelijke) verkeersslachtoffers terug te dringen. Komende tijd zal de weg aan beide zijden circa een halve meter worden verbreed, het geheel wordt met een geluids- reducerende toplaag afge werkt en van nieuwe belijning voorzien. De belijning zal vol doen aan de nieuwe landelijke afspraken voor een gebieds- ontsluitingsweg, een dubbele doorgetrokken lijn in het mid den en onderbroken lijnen aan de buitenzijden. Mocht u vragen hebben of meer informatie willen rond de wegwerkzaamheden dan kunt u contact op nemen met het waterschapsloket, tel. 0900-2005005, e-mail 2005005@wshd.nl. -68- Bij de tafel, keurig gedekt door een hagelwit tafellaken, sneed vrouw Van Vliet brood. "Goede morgen. Evert. Nogal gesla pen vannacht?" verwelkomde Van Vliet hem hartelijk, daarbij de uitge stoken hand stevig drukkend. "Dat kon wel beter," ontweek deze een rechtstreeks antwoord. "Ik kan het best begrijpen, m'n jongen," klonk deelnemend de stem van vrouw Van Vliet. Evert schoot vol, zijn ogen vulden zich met tranen. Haastig wendde hij zich om, trad naar het raam, blikte de straat op. Daar viel zijn oog op de plaats waar gisteren hun huisje nog stond, waar hij gisterenmorgen nog gegeten had. De bitterheid welde weer op, doch snel wrong hij die terug en wendde zijn blikken van het armzalig over schot van hun vroegere woning af. Neen, nu niet, ze mochten niets mer ken. Er werd niet meer gesproken. Toen alles klaar was nodigde de vrien delijke stem van vrouw Van Vliet hem aan tafel. "Ga jij daar maar zitten. Evert," en zij wees hem zijn plaats aan. Twee eieren lagen naast zijn bord. Verder was er ham, kaas, jam en suiker. Ze hadden zich uitgesloofd. Wéér kreeg Evert het te kwaad. De goedheid van die mensen overstelpte hem. Hij vocht tegen de opkomende waterlanders, was blij dat hij de ogen sluiten kon, toen Van Vliet voorging in gebed. Deze dankte voor de god delijke bewaring in die nacht aan hen betoond; dankte voor de rust, 't zij dan meer of minder die genoten heb bende. "Dat geldt niet voor mij," flitste het even door de gedachten van Evert. Voor hem gold niets meer, zijn leven zou wel in een zwarte nacht eindigen. De rest van het gebed ging totaal voor hem verloren. Hij schrok op, toen het "Amen" uitgesproken werd. "Eet smakelijk. Evert. Nu doe je maar net of je thuis bent, hoor," en Van Vliet kraakte zijn eitje. Hij had er één, ook zijn vrouw. Evert propte met moeite een paar sneetjes naar binnen. De hoofdpijn werd erger, een gevoel van misselijk heid kwam over hem. Soms scheen het eten terug te willen komen, met moeite slikte hij het dan weer weg. "Kom jongen, tast toch toe. Je moet genoeg eten hoor, we hebben vol doende," drong vrouw Van Vliet vriendelijk. "Ik heb geen trek vanmorgen, ik heb wat hoofdpijn," verontschuldigde Evert zich, daarbij lichtelijk kleu rend. Van Vliet en zijn vrouw drongen niet verder aan. Evert snakte er naar om naar buiten te kunnen, misschien knapte hij dan wel wat op. Gelukkig, Van Vliet nam de bijbel en sloeg hem open. "Gedenk aan uwe Schepper in de dagen uwer jongelingschap," las de heldere stem van Van Vliet. Snel wierp Evert een blik op hem. Was dat toeval of opzet? Hij bespeur de niets bijzonders. De bril, ver vooruit geschoven op de neus van Van Vliet, las deze rustig verder. Opnieuw welde de vijand schap in Evert op. Het stond daar allemaal zo mooi, zo ernstig, maar de praktijk, zie je. Ogenschijnlijk luisterde hij vol aan dacht, maar hij hoorde niets van het geen er gelezen werd. Koortsachtig, als in een wilde warreling, joegen de gedachten hem door het hoofd. "Want God zal ieder werk in het gericht brengen," ving hij nog op. Welja, dat wist hij nu zo zachtjesaan wel, hij zou zijn portie daar ook wel van krijgen. Toen Van Vliet al aan het danken was, haalde hij nog even gela ten zijn schouders op. Een kwartiertje later stond hij buiten en snoof met zichtbaar behagen de frisse morgenlucht op. De lucht was weer schoongeveegd, doch er stond een stevige wind. Daar knapte hij toch wel wat van op. Lusteloos liep hij verder, had geen klap zin in zijn werk, maar om thuis te blijven was ook zo wat. Er was toch niets meer te redden, alles was grondig vernietigd. Nauwelijks zat hij op zijn kantoor, of de deur kraakte achter hem open en mijnheer Van Dalen trad binnen. Hartelijk schudde hij Even de hand. "Mag ik u vriendelijk bedanken, dat u gisteren zo welwillend bent geweest mijn vrouw gezelschap te houden tijdens het ontzettende noodweer? Ik ben u er zeer erkentelijk voor. En in de tweede plaats betuig ik u mijn oprechte deelneming bij de ramp, die u getroffen heeft. Kon u wel weg? Moest u niet helpen om nog iets te redden? Dan kunt u wel gaan, van daag." "Daar behoef ik niet voor thuis te blij ven, want er valt niets meer te red den." Snijdend hard klonk Everts stem. "Dat is erg, heel erg. Kon ik maar iets voor u doen, doch... en verdrietig haalde mijnheer Van Dalen de schou ders op. Evert draaide zich om en haalde zijn werk te voorschijn. Mijnheer Van Dalen zweeg ook, wist niets meer te zeggen. Hij kon niet helpen, de mid delen daartoe ontbraken hem volko men. Hij vond het op dat ogenbUk ellendig, doch er was niets aan te doen. Graag had hij hem een paar honderd gulden in de handen gestopt, doch hij had ze niet, kon ze onmogelijk mis sen. "Ik moet vandaag weer de stad uit, dus u moet zich alleen maar verma ken," was alles wat hij nog zei en ver dween. "Allemaal mooie woorden," bromde Evert, "doch wat heb ik er aan. Mooie woorden bouwen ons huis niet op." Moe het nu verder moest gaan wist Evert niet, 't kon hem ook niet meer schelen. Hij was blij, dat Van Dalen verdween, dan had hij daar in ieder geval geen last meer van vandaag. Van ijverig werken zou niet veel komen, dat wist hij nu al vooruit. Hij voelde zich moe en afgemat. En die barstende hoofdpijn kwam weer met vernieuwde hevigheid opzetten. Wat was het hier nog benauwend warm. Hij smeet het raam open, voelde de frisse lucht langs zijn slapen strijken. Wat een sufferds waren het hier toch. Waarom hadden zij dat nu vanmor gen vroeg al niet gedaan? Maar ja, zij behoefden hier niet de hele dag te vertoeven, het kon hiin niet schelen. Zij pasten wel erg op zich zelf, maar voor een ander iets over hebben, ho maar. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6