Koninklijke Onderscheidingen Middelharnis 1 ^!'f mm 1 KNRM Discussie ambtsgebed nog niet beëindigd Jff Jj Politie kondigt intensieve snelheidscontroles aan ^We hebben prinses Margriet gesproken' PULITIE Adrianus van den Hoek Zwemcomplex Zuiderdiep ontving vier miljoenste bezoeker i^Êm^ M^, i m Inleveren rommel marktspullen 0900-8844 Kerkdienst Ger. Gem. Annette de Roo in 'Uit de Kunst' Uitslag verloting Apollo Rommel- marktspullen en gebakken vis Zeskamp EIIIVI10Et1.l1IELW5 Vervolg van voorpagina fe#^:||^ Controles N57 en N59 Auto inbreker aangehouden Getuigenoproep Acties Vrouw van strand geholpen In memoriam: !i-4999Vop4 Jeu94|'ei-k Meest bezochte zwembad Beduusd i PAGINA 4 WOENSDAG 2 MEI 2007 Vl.n.r. De heer en mevrouw, Va^ de heer en mevrouw De Rek. Mrg. Df\ In de gemeente Middelharnis vielen ter gelegenheid van de lin^esregen ook dit jaar weer vier Koninklijke Onder scheidingen, die ditmaal werden uitgereikt in het Oude Raadhuis van Middelharnis. De gelukkigen waren de héren W. van Moort uit Nieuwe-Tonge en M. van den Boo- gert uit Stad aan 't Haringvliet en de dames F. van den Doel-Vroegindeweij uit Middelharnis en E. de Rek-Boom uit Sommelsdijk. Alle vier werden ze benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, en het was burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis die hen de bijbeho rende decoraties opspeldde. Foto's Ham Vilkrius :^l j '*I t 'vi' 4 .-'■,2 ll<? êm ï.^^H^^^ vl.n.r. de heer en mevrouw Van Moort, burg. De Vries en de heer eyi mevrouw Van den Boogert. De activiteit waaraan de heer Van Moort jarenlang de meeste tijd besteedt, is de functie van koster/beiieerder van de Gere formeerde Gemeente te Nieu we-Tonge. Met de uitvoering van deze taak draagt hij de vera"fttwoordelijkheid dat alles goed geregeld is voor de kerk diensten. Daarnaast dienen de gebouwen en het gebied erom heen te worden beheerd. Bij alle overige vrijwillige activitei ten die hij uitoefent, is zijn inzet groot en is hij enthousiast en betrokken. Hij vervult het kos terschap al sinds 1994. Daar naast is hij sinds 1998 voorzit ter van het Jeugdwerk van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe-Tonge. Sinds 1999 is hij voorzitter van de Plaatselij ke Zendingscommissie waarbij hij verantwoordelijk is voor het ophalen van het oud papier. Sinds 2003 is hij commissielid van de tweejaarlijkse Flakkeese zendingsmarkt, eveneens sinds 2003 is hij coördinator van de calamiteitencommissie van de Gereformeerde Gemeente van Nieuwe-Tonge, van 1995-2000 was hij commissielied van de rommelmarkt voor de Gerefor meerde Gemeente van Nieuwe- Tonge en van 1993-1998 was hij tuinman bij de Christelijke basisschool 'Oranje Nassau' te Nieuwe-Tonge. De heer Van den Boogert ver vult reeds 50 jaar achtereen de functie van organist bij de Gere formeerde Kerk te Stad aan 't Haringvliet. Hij is in 1956, als 15 jarige, begonnen als bege leider van de gemeentezang en groeide kort daarna uit tot de organist van deze kerkelijke gemeente, welke functie hij tot op heden onafgebroken ver vult. Daarnaast heeft hij in de periode 1986-1994 twee maal voor het CDA zitting gehad in de gemeenteraad van Mid delharnis en is hij sinds 1998 ouderling in de Gereformeerde Kerk te Stad aan 't Haringvliet. Bij het uitoefenen van de vrij willige activiteiten zet .Van den Boogert zich volledig en met veel enthousiasme in en levert hij daarmee een grote bijdrage voor de samenleving, met name in Stad aan 't Haringvliet. Mevrouw Van den Doel- Vroegindeweij zet zich al sinds 1953 met veel inzet, enthou siasme en vakkennis in voor de lichaamsbeweging van met name de oudere inwoners van de gemeente Middelharnis en diverse nabijgelegen dorpen op Goeree-Overflakkee. Zij is vol ledig verantwoordelijk voor de organisatie en de invulling van de lessen. Vanaf 1953 heeft zij kinderen en volwassenen weten te motiveren tot bewegen en heeft daarmee een groot stem pel gedrukt op de sociale bete kenis voor de bevolking van de gemeente Middelharnis en de regio. Naast de gymnastiekles sen is zij leidster van volksdan sen voor ouderen. Mevrouw Van den Doel besteedt veel les uren (en reistijd) per week aan deze activiteiten. Daarnaast doet zij veel daaromheen op Sociaal vlak. Ook op hoogtij dagen, partijen en de jaarlijkse promotiedag voor ouderen organiseert ze demonstraties van MBVO (Meer Bewegen Voor Ouderen), gymnastiek en volksdansen. Als verenigingsleidster van gymvereniging 'Sparta Hygiëa' verzorgde mevrouw Van den Doel van 1953-1978 gymles sen voor kinderen van 6 t/m 12 jaar Van 1969-1984 was ze lera res Lichamelijke Opvoeding aan de LHNO. Vanaf 1972 is ze leidster bejaardengymnas- tiek, later MBVO, bij Stichting Dienstencentrum, Stichting Companen en Verzorgings huis 'De Goede Ree'. Sinds 1973 is ze leidster volksdan sen voor bejaarden (MBVO) bij Stichting Dienstencentrum en Stichting Companen. Sinds 1973 leidt ze huisvrouwengy- mastiek bij 55 H- groepen en sinds 1990 is ze bij dagverblijf voor gehandicapten D'n Duijt gymnastiekleidster. Al 25 jaar achtereen is het dat mevrouw De Rek vrijwillig de rol van secretaresse vervult bij EHBO-vereniging Middelhar nis. Ook voor de EHBO regio Goeree-Overflakkee was zij 20 jaar algemeen adjunct. Daar naast voert zij voor de Hart stichting diverse vrijwillige acti viteiten uit en is ze al jarenlang betrokken bij plaatselijke activi teiten van de Hartsüchting. Het bijzondere karakter van haar verdiensten blijkt uit de jaren lange positieve en enthousiaste instelling ten opzichte van de hulpverlening voor de plaatse lijke en regionale samenleving. Sinds 1982 is mevrouw De Rek secretaresse van genoemde EHBO-vereniging, en vanaf 2004 is ze voorzitter van de Hartstichting te Sommelsdijk. Al sinds 1985 coördineert ze in Sommelsdijk de collecte voor de Hartsüchting, sinds 1986 is ze spelcoördinator bij Wijkgroep De Zwaluw te Sommelsdijk en van 1982-2002 was ze algemeen adjunct van EHBO Regio Goe ree-Overflakkee. OUDE-TONGE - Zaterdag 5 mei a.s. kunnen van 9.00-12.00 uur weer rommelmarktspullen worden ingeleverd bij Osse- wijer B.V, Stationsweg 2-a te Oude-Tonge (geen grote meu belstukken en spiralen). DIRKSLAND - Het ambts gebed blijft de gemoederen flink verhitten in de gemeen teraad van Dirksland. Vorige week donderdag laaide de discussie weer op. Aan het eind van het debat bleek dat het onderwerp zeker nog niet is beëindigd. Door Kees van Rixoort Aanleiding voor de hernieuwde discussie was het voorstel van B en W om het 'reglement van )rde en andere werkzaamheden van de raad van de gemeente Dirksland' te wijzigen. Die wij ziging komt erop neer dat niet langer de verplichting is vastge legd dat het ambtsgebed moet worden uitgesproken door de voorzitter van de gemeente raad. Het college deed het wij zigingsvoorstel nadat contacten met het ministerie van Binnen landse Zaken hadden duidelijk gemaakt, dat deze verplichting niet correct is. In het voorstel laten B en W het in het midden wie het gebed uitspreekt. Voor Henk Huber (Fractie Huber) was het voorstel aanlei ding om te proberen het gebed te verplaatsen. Het zou, om de scheiding van staat en kerk tot uiting te laten komen, moeten worden uitgesproken voordat de vergadering wordt geopend (en niet direct na de opening) en nadat de vergadering is gesloten (en niet direct daarvoor). Daar mee zou de verplichting voor gemeenteraadsleden komen te vervallen om het ambtsgebed "te ondergaan", zoals Huber het omschreef "Het ambtsge bed is strijdig met de grondwet; iedereen moet vrij zijn om te belijden." Huber kreeg onvoldoende steun voor zijn amendement. CDA, Christenunie, SGP en PvdA stemden tegen. De VVD steunde het amendement van Huber wel. Net als Gemeente belangen Dirksland. De frac tie was aanvankelijk van plan het voorstel van het college te volgen, maar veranderde van mening na de discussiebijdrage van SGP-er Hans Kalle. Hij had het over "kleinzielige mensen", die "op achterbakse wijze" een 'foto hadden gemaakt tijdens het uitspreken van het ambtsgebed én deze hadden gepubliceerd. Ook meldde Hans Kalle dat de hele discussie is ingegeven vanuit de optiek "om God naar de rand van de samenleving te drukken". Uitspraken die Jan Leenders van Gemeentebelan gen "buitengewoon gebelgd en teleurgesteld" maakten. Hij zei grote moeite te hebben met de door Kalle uitgesproken "waar deoordelen en denigrerende opmerkingen over collega raadsleden". "En dat terwijl we vinden dat er eens rust in de tent moet zijn en dat we deze langlopende zaak eens moeten laten rusten", aldus Leenders. De fractievoorzitter van Gemeentebelangen was hele maal om. Hij kondigde aan met een scherper voorstel te komen, zodra de gelegenheid zich voordoet. Dat wil zeggen als er opnieuw een wijziging van het reglement van orde op de agenda staat. Vanaf 1 mei 2007 houdt de verkeerspolitie van de Poli tie Rotterdam-Rijnmond extra snelheidscontroles op verschillende locaties bin nen district De Eilanden. Om de verkeersveiligheid te vergroten en het aantal dode lijke slachtoffers terug te drin gen controleert het Verkeers- handhavingsteam van de Ver keerspolitie op verschillende locaties in de regio Rotterdam- Rijnmond. Daarbij wordt met name gelet op de vijf speer punten: snelheid, gordel, rood- licht, alcohol en bromfietshelm. Gebleken is dat op de locaties waar (zeer) regelmatig wordt gecontroleerd, het aantal over tredingen tussen de 10-15% bedraagt, terwijl uit de meet- lusgegevens van verschillende locaties op de eilanden blijkt dat op locaties waar minder intensief wordt gecontroleerd soms wel meer dan 70% van de bestuurders te hard rijdt. Dit is reden om extra snelheids controles te houden waarbij de politie gebruik maakt van radarwagens en radarstatieven. Ook word gecontroleerd met behulp van de lasergun, waar na bestuurders direct aan de kant worden gezet. De contro les sluiten nauw aan op de ver keerscontroles die in kader van het project Stop Ongevallen Samen (SOS) regelmatig wor- den gehouden. Deze controles richten zich op onverantwoord rijgedrag, forse snelheidsover-"* tredingen en alcoholgebruik. Op de volgende 15 locaties op Goeree-Overflakkee zal extra worden gecontroleerd: - Vissersweg, Goedereede - Wellestrijpsedijk, Herkin gen - Oudelandsedijk, Dirksland - Langeweg, Ooltgensplaat - Plaatweg, Stellendam - N57 Haringvlietsluizen, Stellendam - N57, Voorne-Putten Regelmatig worden contro les vooraf aangekondigd. Kijk voor 'een overzicht op website www.politie-rijnmond.nl of op www.verkeershandhaving.nl. De leerlingen van De Goede Ree grepen naast de Prinses Margiiet Prijs. SOMMELSDIJK - De vijf leerlingen verzorgende van verzorgingshuis De Goede Ree zijn niet de winnaars van de Prinses Margriet Prijs geworden. Ze grepen met hun project kleinscha lige zorg naast de hoofd prijs. De prijsuitreiking was op 12 april in de St. Janskerk te Utrecht. Door Kees van Rixoort De vijf derdejaars leerlingen - Lizette Klepper, Leanne Kraak, Willianne Weller, Ben nie van Oort en Alie Klepper - kijken terug op een bijzon dere dag. "Helaas zijn wij met ons project kleinschalige zorg geen winnaar geworden. Maar dit neemt niet weg dat in de finale terecht komen een echte happening is. Het is ook gewoon een goed project, waar we natuurlijk gewoon mee doorgaan in de Goede Ree. We hebben prinses Margriet gesproken en ze was enthou siast dat leeriingen dit konden neerzetten." Het bijzondere van het project in Sommelsdijk is dat leerlin gen het vormgeven en uitvoe ren. "Het is nogal wat", zei opleidingscoördinator Corné Grootenboer eerder in deze krant. "Directeuren en zorg managers hebben vaak een hele kluif aan het invoeren van projecten als kleinscha lige zorg. Maar deze leerhn- gen gaan de uitdaging aan. Met veel goede ideeën, veel enthousiasme en inzet, en op een hoog niveau." Prinses Margriet reikte de Prinses Margriet Prijs uit aan Gerda de Weert van de Stich ting Zorgpalet in Huizen. Het winnende project heet 'klant gericht ontbijt'. De Prinses Margriet Prijs is bedoeld om rpedewerkers in de verpleging of de verzorging in het zonne tje te zetten als ze een bijdrage hebben geleverd aan de kwali teit van de zorg. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Personeel van de Verkeers politie hield vrijdag een con trole op recreatievervoer op de N57, met het doel de ver keersveiligheid te vergroten. Tussen half drie en half negen werden 40 recreatievoertui gen gecontroleerd, variërend van personenauto's met cara van tot en met campers, maar ook werd gelet op onjuist rij gedrag. In totaal werden 22 processen-verbaal uitgeschre ven voor onder meer te zware aanhangwagens, onvoldoende zicht in de spiegels en defecte verlichting. Tevens werden 6 bestuurders bekeurd omdat zij over een doorgetrokken streep gingen, over een verdrijvings- vlak reden of omkeerden op de autoweg. Daarnaast werden ook bekeuringen uitgeschre ven voor het niet dragen van de gordel, niet handsfree bel len en het niet kunnen tonen van het rijbewijs. Vrijdagavond hielden poli tiemensen van het Verkeers- handhavingsteam een snel heidcontrole op de N57 nabij Stellendam. Zeven rijbewijzen werden ingevorderd omdat de bestuurders een grote snel heidsovertreding maakten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 161 km/uur waar '100' is toegestaan. Verder hielden vrijdagmiddag en -avond op het parkeerter rein bij de kruising Schaapsweg politiemensen van het district De Eilanden en de Verkeers politie, in samenwerking met personeel van de gemeente en de Belastingdienst, een grote verkeerscontrole. Hierbij werd gebruik gemaakt van een voer tuig met ANPR (automatische kentekenherkenning). Een camera, aangesloten op een database, scant hierbij ken tekens; zodra blijkt dat een kenteken gesignaleerd staat, wordt de bestuurder staande gehouden. Op deze manier kan gerichter en dus ook publieks vriendelijker gecontroleerd worden. Tijdens de controle werden 5981 passerende voer tuigen door de ANPR gescand. In totaal werden 30 bekeurin gen uitgeschreven voor onder meer niet handsfree bellen, onverzekerd rijden, verlopen APK en geen rijbewijs kunnen tonen. De Belastingdienst inde 13551 euro aan achterstallige betalingen en nam een auto in beslag. De gemeente nam eveneens een auto in beslag en inde 800 euro aan achterstallige betalingen. De politie inde 800 euro aan openstaande boetes. GOEDEREEDE - Politiemen sen hielden maandagochtend een man aan voor poging tot inbraak in een auto. Rond half elf meldde een 50-jarige vrouw dat zij een onbekende man aan haar auto, die op het Duinroosplein stond, had zien morrelen. Hierop werd de man, op basis van signalement, aangehouden voor poging tot inbraak. Hij werd overge bracht naar een politiebureau, waar hij werd ingesloten. De politie Rotterdam-Rijnmond is voor twee afzonderlijke zaken op zoek naar getuigen. Tussen zaterdag 21 april 18.00 uur en zondagochtend 9.00 uur ver nielden onbekenden aan de Pieter Biggestraat een auto en motorfiets. Van de auto werd een raam ingeslagen, van de motor werd onder andere het zadel opengesneden en de tank en spiegel bekrast. Vervolgens werd ook een fiets, die in de tuin stond, ontvreemd. Daarnaast hebben in de nacht van zondag op maandag aan de Voorstraat de Dirksland onbekenden flink wat stro ken plakband over de weg gespannen. Toen de politie de gevaarlijke situatie tijdens een surveillance ontdekte, werd het plakband meteen verwij derd. Ook hiervoor is de poli tie op zoek naar mensen die iets gezien hebben of over deze zaak mogelijk iets meer weten. Mensen die in één of beide zaken informatie hebben die de politie kan helpen bij het oplossen van een en ander worden verzocht contact op te nemen met de politie district De Eilanden, tel. 0900-8844. Anoniem melden kan ook, via 0800-7000. OUDE-TONGE - Donderdag 3 mei, 19.30 uur, ds. M. Mondria. Vrijdag 27 april om 13.25 uur werd de bemanning van KNRM station Ouddorp gealarmeerd door het Kustwacht Centrum Den Helder voor een persoon in de problemen op het strand van Rockanje. Bij navraag bij de Kustwachtpost te Ouddorp bleek het te gaan om een vrouw die vermoedelijk een 'zweepslag' (scheurtje van de kuitspier) had en geen kant meer op kon. De vrouw bevond zich bij de strand- overgang van de Ie Slag te Roc kanje op het strand. Omdat er geen andere diensten beschik baar waren die het strand op konden, werd de KNRM gealar meerd. Deze vertrok met het Kust hulpverlening Voertuig richting Rockanje. Na wat zoe ken werd de vrouw gevonden, van het strand gehaald en terug gebracht naar de camping. DIRKSLAND - In het pro gramma 'Uit de Kunst' op Radio Flakkee heeft Cees Briek op donderdag 3 mei tussen 20.00 en 21.00 uur een gesprek met Annette de Roo. Hoewel zij geen Flakkeese van geboorte is, woont Annette al sinds haar jeugd op Goeree-Overflakkee. Haar hele leven heeft ze gete kend en geschilderd en vooral op jonge leeftijd heeft ze veel geleerd van en is ze erg gesti muleerd door haar vader, die zelf geen onverdienstelijk (ama- teur-)kunstschilder was. Later heeft ze haar talent verder ont wikkeld op de vrije academie en op de lerarenopleiding. Ze schildert met gebruikmaking van vele verfsoorten en technie ken die ze zich in de loop van de jaren heeft eigengemaakt. Tegenwoordig zijn vogels en vrouwen haar favoriete onder werpen. Verder werkt ze veel in opdracht. Cees Briek probeert te achterhalen wat haar moti veert. Donderdag 17 mei om 21.00 uur is de herhaling. NIEUWE-TONGE - Zang vereniging Apollo te Nieuwe- Tonge maakt de uitslag van de verloting bekend die op Konin ginnedag werd gehouden. Geel: 787 - 698 - 47 - 867 - 79 - 499 -119. Groen: 79 - 870 - 961 - 855 - 828 - 466 - 40 - 943 - 960. Weer werd Den Bommel opgeschrikt door het plotse ling overlijden van één hun ner dorpsbewoners; Adrianus (Adrie) van den Hoek, gebo ren 3 mei 1938 in Den Bom mel, overleden 15 april 2007 te Dirksland, op Flakkee ook bekend als Adrie Buijsse. Met zijn vrouw Sjaan Don kersloot was hij ruim 46 jaar getrouwd. Adrie was het laatste in leven zijnde kind van Adri anus van den Hoek en Maria van St. Anneland. Reeds op jonge leeftijd zijn Adries broers Cor, Machiel en zus Annie plot seling overleden. Op jeugdige leeftijd zat bij Adrie de handel er al in. Eerst bij kruidenier Kasteleijn te Sommelsdijk, waar hij met paard en wagen de pad op ging. Daarna bij Piet Berkhof in Den Bommel met groente en fiuit langs de deur. Samen mat Sjaan begon hij op het Oprel in Den Bommel een 'IJstaria' met zelfgemaakte patat. Na enige jaren heeft Leen Geel hoed het bedrijf overgenomen en is Adrie gaan werken als verkoper bij Modehuis Buijsse in Middelharnis waar hij met dames- en herenkleding de klanten op heel Flakkee thuis bezocht. Vandaar dat vele mensen hem aanspraken met Adrie Buijsse. Zijn grootste hobby was de dui- vensport; vanaf zijn jeugd tot aan zijn ziekteperiode was hij duivenmelker in hart en ziel. Ondanks dat hij geen muzi kant was, is hij ongeveer 10 jaar voorzitter geweest en later Erelid van muziekvereniging E.M.M, te Den Bommel. Als voetbalscheidsrechter stond hij heel goed bekend. Hij floot 3e klas R.V.B.; zelfheeft hij nooit gevoetbald. Voor de ondernemersvereni ging heeft Adrie vele jaren als Sint Nicolaas gespeeld. Daarnaast heeft hij zich ruim 30 jaar lang ingezet voor de Ned. Herv. Kerk te Den Bom mel, o.a. als koster, ouderling, kerkvoogd, president-kerk voogd en verrichtte hij aller hande spandiensten. Adrie had een vaste geloofsovertuiging, vandaar het opschrift boven de rouwbrief 'De Heer is mijn Herder', Psalm 23. Vier jaar geleden deden zich bij Adrie de eerste ziektever schijnselen voor. Twee jaar later moest zijn rechteronder- been worden geamputeerd. Sindsdien verplaatste hij zich in een scootmobiel, waar hij veel gebruik van maakte. Zelfs de auto werd aangepast met een linker gaspedaal zodat, hij ook nog auto kon blijven rij den. Wekelijks bezocht hij ver pleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk, waar hij vrijwilli gerswerk verrichte aan minder begaafden en minder validen. Veel waarde hechte Adrie aan de Bijbelkring in 'De Samari taan'. Donderdag 12 april is hij nog naar de biljartvereniging in Ooltgensplaat geweest. Vrij dag 13 april zou hij weer naar de Samaritaan gaan, naar de Bijbelkring. Die morgen werd hij echter plotseling getroffen door een hartstilstand. Zon dagavond 15 april is hij in het ziekenhuis te Dirksland overle den. Donderdag 19 april hebben we afscheidgenomen van Adrie. De rouwdienst werd gehouden in de voor hem zo vertrouwde kerk. De belangstelling was overweldigend, de kerk was geheel gevuld met familie, vrienden en bekenden. Velen wensen Sjaan, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Rien Bakelaar, Den Bommel MIDDELHARNIS - Zaterdag 5 mei a.s. is er weer de moge lijkheid om rommelmarktspul len in te leveren en gebak ken vis te kopen in de schuur aan de Vissersdijk (het oude Meijertheater). De schuur is altijd de eerste zaterdag van de maand geopend van 10.00 tot 11.30 uur Wie niet in de gelegenheid is om spullen te komen brengen, kan voor het laten ophalen ervan contact opnemen met T. Bom, tel. 0187-484807. HürïtoM Hcfvt^ele Kerkte Nleuwt-'Tüiige NIEUWE-TONGE - Zater dag 5 mei hoopt het zater- dagavondwerk van de Her steld Hervormde gemeente te Nieuwe-Tonge een zeskamp te houden op het veldje van de kerk naast het gebouw van de Postduivenvereniging aan de Westdijk. De aanvang is 16.00 uur, deelname kost 5 per per soon. Na de zeskamp wordt er patat gegeten. STELLENDAM - Zwem complex 't Zuiderdiep in Stellendam verwelkomde vorige week vrijdag de vier miljoenste bezoeker. Dat bleek de 47-jarige Jean- nette van de Ree-Timmer uit Ouddorp te zijn, die volkomen beduusd de feli citaties van bedrijfsleider Wim Hansen en wethouder Cornells Visser van Goede reede in ontvangst nam. Door Dorien Kickert Er viel een complete stilte in het zwembad, toen Wim Han sen de aanwezigen om een moment van aandacht vroeg. "Wordt er soms een koninklij ke onderscheiding uitgereikt?" was de gedachte die op menig gezicht te lezen was. Maar nee, dat niet. Het ging deze vrijdag 27 april namelijk om de hul diging van de vier miljoenste bezoeker van 't Zuiderdiep, sinds dit zwembad in juli 1966 werd geopend. Een mijlpaal om bij stil te staan. "Vandaag, op de verjaardag van onze kroonprins Willem Alexander, willen wij dit heugelijke feit graag met u allen vieren. Ik verzoek mevrouw Van de Ree uit Ouddorp om zich bij ons op het binnenterras te melden," zo schalde de stem van Hansen door het zwembad. Het duurde echter nog een paar minuutjes voor Jeannette van de Ree ook inderdaad gevonden was. Ze was juist op weg naar de kleed kamers om zich om te kleden. Totaal overrompeld kwam zij bij de bedrijfsleider en wethou der Visser aan. Wethouder Visser liet weten bijzonder in zijn nopjes te zijn met dit feestelijke gebeuren. "Het zwembad werd in juli 1966 geopend als buitenbad. In 1988 werd het uitgebreid met een overdekt gedeelte, 't Zui derdiep is nu niet meer weg te denken uit onze gemeenschap. Het is toch fantastisch als je in je eigen gemeente over zo'n mooi subtropisch zwembad kunt beschikken. Het is niet voor niets het meest bezochte zwembad op Goeree-Overflak kee. Er komen naast de men sen uit onze eigen gemeente veel bezoekers van elders: toeristen, mensen van Voorne- Putten en van ons eigen eiland. Als vanaf 1 mei het buitenbad weer geopend is, is hier voor jong en oud weer ontzettend veel plezier te beleven", aldus een enthousiaste en betrok ken wethouder. Met bijzonder veel genoegen overhandigde hij mevrouw Van de Ree niet alleen een fleurige bos bloe men, maar ook een 1 O-baden kaart en het boek Kijk Goeree- Overflakkee. Jeannette van de Ree was er stil van. "Ik schrok in eerste instantie, want ik begreep niet helemaal was er aan de hand was," vertelt ze even later. Al meer dan twee jaar komt ze wekelijks met haar Melissant- se vriendin op vrijdagmor gen naar het Stellendamse zwembad om daar haar con ditie te verbeteren. Ook deze vrijdag was Jeannette present om haar baantjes te trekken, totaal onwetend van het feit, dat zij die morgen zou wor den uitgeroepen tot de vier miljoenste bezoekster van het zwembad. "Ontzettend leuk natuurlijk. Wij vinden dit een schitterend zwembad en komen hier graag. We zijn echt trouwe bezoekers." Woorden die haar vriendin van harte beaamt. Bedrijfsleider Wim Hansen maakt zich inmiddels al weer gereed voor een volgende mijl paal: eind van dit jaar wordt de drie miljoenste bezoeker van het binnenbad verwacht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4