Aockk 1 u= I I ^Hof Asperges' zijn er weer Vitrineproject Stichting Podium 1 1 1 1 II 1 1 1 Ap^'''(' s Ap^"^^ 7 1 1 1 1 II i 1 1 1 ^^tï^ch: ^ctn^ vnn c^e^^ct^eest 'T^cru'^^ctïkt: EIÜVtlDEII-niEUWS Vdn DDfH T^t oomkojeugdhoekie@filternet.nl JOZEF 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 1" "1 J - REBUS Op 2 mei zijn er twee puzzelaars jarig: Reinier van Schaik (Stellendam) en Judith Lodder (Sommelsdijk). Van harte gefeliciteerd. Deze week krijgen Jantine en Willianne Mans (Ooltgensplaat) hun verdiende bon door de brievenbus. Invriezen Andere vitrines PAGINA 11 VRIJDAG 27 APRIL 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, le\'eren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Er zijn twee wegen hier beneên, ze lopen over d' aarde heen. De één is smal, de ander breed, je staat er op eer je het weet. 7.eg welke zal de jouwe zijn? Je bent nog jong, je bent nog klein. De smalle wijst het grote doel, de brede kent geen zalig gevoel. Het leven vraagt van jou een keus, een daad, 't is voor het leven, heus. Bedenk luel, bega geen feil (jout, vergissing), want het betreft jouw eeuwig heil. Kies toch in je lentetijd; soms is het jong al eeuwigheid. Het Irrede pad loopt naar de liel, de smalk voeii naar 't eeuxmg wel. De/e puzzel over Jozef is gemaakt door Jorina v.d. Vlugt (Sommelsdijk). )t' kunt de antwoorden vinden in Genesis 37 tot en met 50. De vragen staan in de volgorde van de bijbelhoofdstukken. Van boven naar beneden onder de pijl kun je een andere naam voor Jozef lezen. 1. Jozef droomde dat de en de maan en de elf sterren zich voor hem bogen. Hij vond zijn broers niet bij Sichem, maar bij 9. 10. 11. 12. 13. 14. De Midianieten ver kochten hem in Egypte aan Dezag in zijn droom een wijnstok met trossen i'ijpe druiven. Dezag in zijn droom drie getraliede korven met bakkers- werk op zijn hoofd. Farao riep al de van Egypte en al de wijzen, toen hij twee dromen droomde, jozef trouwde met de dochter van Potiféra, de overste van On. Jozef zei tegen zijn broers: "Gij zijt gij zijt gekomen om te bezichtigen waar het land bloot is." Benjamins gerecht wasgroter dan de gerechten van de andere broers. De beker van Jozef werd gevonden in de zak van Vader Jacob zei: "Het ismijn zoon Jozef leeft nog; ik zal gaan en hem sterve." Jacob legde zijn rechterhand op het hoofd vanom hem te zegenen. Zijn linkerhand legde hij op het hoofd van Jozef stierf toen hijen tien jaar oud was. zien eer ik Deze keer voor de verandering eens een rebus. Maayke Bos (Ooltgensplaat) maakte deze rebus voor jullie. Wat zegt ze.' K B K D P J - T H G B G KR 00 A FD R 1. Hoe heel je"? WillianneMans. 2. In welke plaats woon je'? Ooltgensplaat. 3. Naar welke groep of welke klas ga je na de zoinewakan- tie? Na de vakantie ga ik naar groep 4. 4. Op welke school zil je na de zomemakantie'? Op 'De Hoeksteen'. 5. Ben je afgelopen jaar op een excursie, op kamp of op schoolreis geweest (of mis schien wel alle drie) Wij zijn op excursie en op schoolreis geweest. Waar gingen jullie naar toe? In september 2005 gin gen we naar Blijdorp op excursie en op schoolreis gingen we naar Museon en naar Drievliet. Hoe gingen jullie daarheen (met de fiets/met de bus/ lopend/met de auto/met de trein) Naar Blijdorp gingen we met auto's en naar Drievliet gingen we met de bus. Wat heb je die dag/die dagen allemaal gezien? \n Blijdorp hebben we veel dieren gezien. In Drievliet was er veel om te spelen. 9. Wat vond je het allerleukst? De leeuwen vond ik het leukst. 10. Wat vond je niet leuk? De olifanten vond ik niet zo leuk. 11Vertel eens iets bijzonders van die dag/dagen. Om zomaar naar Blijdorp te mogen vond ik echt bijzonder 12. Heb je nog goede ideeën voor een schoolreis of een kamp? Naar de Beekse Bergen of naar Archeon. Jantine Mans (Ooltgensplaat) Het is helemaal geen probleem als je een keer een puzzel opstuurt via de post. Zo'n schip met nummers is niet zo makkelijk met de computer. Ik schrijf gewoon het aantal punten later in mijn lijst erbij. Teunii en Karoline .-ileman bij 't Slatletje aan de IVeslerweg in Ouddorp. OUDDORP - Vorig jaar werden de eerste witte asperges van de koude grond pas gestoken op 1 mei. Maar door de zachte winter en het warme voor jaar zijn ze in Ouddorp nu al begonnen met het steken van de 'Hof Asperges' uit Ouddorp", aldus Karoli ne Aleman van 't Stalletje. "Het aspergeseizoen loopt altijd maar tot 21 juni, dus hoe eerder ze er zijn, hoe langer we ervan kunnen genieten." Voorheen werden de Hof Asperges, overigens de enige witte asperges die op Goeree- Overflakkee geteeld worden, verkocht in de groentewinkel van Cees Aleman in Ouddorp. Maar Aleman werd v(5rig jaar erg ziek en is gestopt met de verkoop van de Hof Asperges, vertellen leunis en Karoline Aleman van "t Stalletje' aan de Westerweg te Ouddorp. "Wij hebben toen het stokje van hem o\'ergenomen. Je mag best weten dat we er trots op zijn dat 't Stalletje nu het nieuwe exclu sieve verkoopadres in Oud dorp is van de Hof .'^perges. Het is een kwaliteitsproduct. Al meer dan twintig jaar worden deze asperges nu geteeld. Door de zilte zandgrond zijn ze net wat pittiger dan de asperges uit Limburg en Brabant. Boven dien worden ze aan strenge kwaliteitseisen onderworpen. Je hebt echt een topproduct in handen. .'Vis je eenmaal Hof Asperges hebt geproefd wil je nooit meer andere." Karoline beaamt dat. "De ene asperge is zeker de andere niet. Ik merk het hier in de winkel wel eens. Mensen vertellen me dan dat ze Ouddorpse asper ges hebben gekocht of buiten landse, maar dat die toch een beetje tegenvallen. Ik zeg dan altijd: Iedereen kan Ouddorp se asperges kweken in zijn ach tertuin. Je moet er dus op let ten datje Hof .-Asperges koopt. Dat is een beschermd merk. Als je die koopt, weet je gewoon zeker, datje goede hebt en dat ze vers zijn. De asperges bij ons in de winkel stonden diezelfde ochtend nog in de grond." Natuurlijk is het ook belang rijk dat je ze na aankoop goed behandelt. 'Je moet ze donker bewaren, anders verkleuren ze en worden ze blauw. Opgerold in een natte theedoek in de koelkast is het best. Je kan de asperges dan nog wel een tijdje goed houden. Wist je trouwens datje ze ook goed kunt invrie zen? Maar dan moet je ze wel eerst schillen. Maar ach, veel mensen redden dat helemaal niet. Die kunnen niet wachten om ze zo snel mogelijk met ham en gesmolten boter op te eten!" MIDDELHARNIS - Wilma Schrier-Polder vult in de maand mei de vitrine in het gemeentehuis te Middelhar nis. Wilma werkte tot haar pensioen in september 2006 als onderwijzeres aan de J.C. van Gentschool te Sommels dijk. Toen haar eigen kinde ren klein waren kocht ze een spiegelreflexcamera om foto's van haar gezin te maken. Maar nadat de kinderen groter wer den en de vakanties steeds ver der neg werden doorgebracht, maakte zo ook vakantierepor tages. Ze koos vooral mensen om te fotograferen. Ze raakte erg geboeid door de foto's van Marga Jessurun uit Middelhar nis. Ze kocht een foto van haar en vroeg haar of ze niet op les kon komen. Marga vroeg Theo Mastenbroek cursussen te gaan geven in het Diek- huus. Dat doet hij nog steeds. Ook adviseerde ze Wilma lid te worden van de Rarekiek, de fotoclub die deze maand haar jubileum viert. Op deze vereni ging leerde Wilma erg veel en ze was zo enthousiast dat haar man op zolder een donkere kamer voor haar maakte om haar zwartwitfoto's zelf te ont wikkelen en te vergroten. Vlak daarna kwam de digitale foto grafie op en dat gaf zeer veel nieime mogelijkheden. Wilma en haar man Bram houden erg van reizen en hebben de halve wereld al doorkruist, en steeds kiest ze vooral mensen om te fotograferen vanwege het con tact dat je hierdoor hebt met de bevolking. Ze nam deel aan wedstrijden van haar fotoclub en won drie keer de eerste prijs toen er een beeldend kunste naar in de jury zat. Na groeps tentoonstellingen kreeg ze ook eigen exposities. De inhoud van de andere vitri nes in de maand mei: Wilma Schrier vuil met haar werk de vitrine in hei gemeentehuis van Middelhaniis. Huisartsenpraktijk Oud dorp: Nella Visser en Janny van den Boogert met beel den; Gemeentehuis Goedereede: Brigitte Tragi met schilder werk; 't Haegse Huus, Stellendam: Niels Snoek; Vroonlande, Dirksland: Peter Saarloos met hout- draaiwerk; Ziekenhuis, Dirksland: Jong Flakkee; Geldershof, Dirksland: de Bijenclub De Samaritaan, Sommels dijk: Ineke Snoek met beeld jes; De Goede Ree, Sommels dijk: Jan Roedoe met foto's van zijn schilderijen; Bibliotheek Middelharnis: Mei Dale met beeldjes en teksten; Bibliotheek Oude-Tonge: Cees Dirkzwager met beel den; Gemeentehuis Oude-Tonge: Lijntje Kraan met etsen; Ebbe en Vloed, Oude-Ton ge: 2becreative2 met pro ducten van workshops; 't Centrum, Ooltgensplaat: Josina van Prooijen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11