Omloop van Menheerse Roemenië toegetreden tot de EU, en nu? Wandeldriedaagse bewoners De Goede Ree Damciub ^^^j schooljeugdi groot succes Draaginsigne voor mevrouw Kanters Meer Mans in Beweging EllAnDEtl-tllEUWS Uitslagen 11- 'Denk en Zet' Nationaal MS Fonds zoekt organisatie talenten Feestelijk ontvansen Vereniging 'De Christenvrouw' Bestuursleden Olympia stapt op <9 i* i* i* :x i* 4* 'fi 4* DIERENBELANG "^^^Zo:^. HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 20 APRIL 2007 M!DDELa\RXIS/SOMMELSDIJK De vorige keer hebben wij iets geschreven over de gezond heidszorg en in het bijzonder wat er zoal mis kan gaan in een ziekenhuis. Wij zullen daar nii mee verder gaan, en ook aan geven hoe dat er bij veel pro blemen ook de Asociatia Beta- nia betrokken raakt. Het bouwen in Roemenie heelt niet de kwaliteit zoals wij het in het westen gewend zijn. Al gaal er ook hier wel eens iets ('out! De bouwmethoden wijken sterk al en de juiste materia len zijn niet altijd voorhanden. Wij zagen pas nog een nieuw huis gebouwd van spaanplaat' Een ieder weel dat een derge lijk gebouw niet lang stand zal houderr Ook al gaat er nog een laag stucwerk oveiheen. Lek kages komen dan ook rtiaar al te veel voor. Onderhoud vindt er nauwelijks plaats en als dat al gebeurt, is dat op de meest simpele manier Zo veroude ren de gebouwen dan ook zeer snel, en omslaan er situaties die zeker in een ziekenhuis niet thuis horen. Ik denk daar bij aan de oncologiealdeling in het ziekenhuis van Bacau. Het is er gewoon vies, een smerige bende, een muis tegen komen is dan ook geen verrassing meer. Kn dan te bedenken dat hier ernstig zieke patiën ten verpleegd worden. Deze patiënten moeten vaak in een piekperiode niel zeven of'acht personen een ziekenhuisbed delen! En dan te bedenken dal wij het hier hebben over men sen die stervende zijn en ook geen enkele vorm van privacy hebben. In hel ziekenhuis is de kiaam- afdeling geheel gereiioveeid onder leiding van de Asociatia Betania. (klinancieid door een sponsor uil Nederland. Er wordt over nagedacht om ook de oncologiealdeling te laten renoveren. Maar al meer wordt de vraag gesteld is dal nu wel de juiste oplossing? De noodzaak van een geheel nieuw ziekenhuis zou dan ook hel meest wenselijke zijn. je blijlt anders steeds stukjes van hel gebouw renoveren, maar daarbij blijft hel wel hetzelfde oude gebouw. Bij de realisatie van een nieuw ziekenhuis zou je meteen veel problemen kun nen oplossen. Maar uiteraard gaat dal heel veel geld kosten, en dat is niel beschikbaar Hel zal dus nog lang duren voor dal de situaties in de zieken huizen verbeterd zullen zijn. En dat alles ten koste van de gezondheid en de behandeling van de patiënten. Operatiekamers voldoen ook lang niel aan de eisen. Veel problemen die zich nu voor doen zouden tot het verleden kunnen gaan behoren, wan neer het benodigde geld er voor beschikbaar z(nt zijn. Wal ook in en in triest is dal het ver plegende personeel ook vaak meer om zich zelf denkt dan aan patiënten. Zo is het pas nog voorgekomen dat een patiënt die aan het infuus lag en van een nieuwe zak transfusie vloei stof moest worden voorzien die niel kreeg. Ze waren hem vel gelen, via I 12 heeft hij toen om hulp gevraagd! Wal een rel zou dat in Nederland veroorzaken. Hoe kan zo iets bestaan?' Waar schijnlijk had hel wel anders gegaan wanneer deze patiënt de zuster wal geld had kunnen toe sloppen. Ja, corruptie vindt helaas ook in hel ziekenhuis plaats. Geen geld, geen hulp schijnt overal voor te komen in hel land. Het is daarom niet zo verwonder lijk dat veel mensen hun hulp zoeken bij de Asociatia Betania, en op hel spreekuur van Andre Muit verschijnen met het ver- zoek om hen te helpen. Zo zijn er heel wal mensen in Roeme nië geholpen, mede ook moge lijk gemaakt door begunstigers van de Stichting H.C.R. die geld bijeengebracht hebben om deze mensen te helpen. Ik weel niet hoeveel gezinnen zo al geholpen zijn, maar dal zijn er door de loop der jaren al heel wat. Hoe dankbaar kun nen wij dan ook zijn wanneer wij een moeder zien met haar kind wat dreigt blind te wor den en geen geld heeft om een onderzoek te laten doen en dat Betania zoekt naar een moge lijkheid om toch te helpen. De vraag wordt nog al eens gesteld wal bezielt jullie toch, je kunt toch heel Roemenië niel helpen? Nee, dat zal dui delijk zijn, maar wat wel mag plaats vinden mogen wij dank baar voor zijn. Wanneer u dil nu leest gevoelt u dan iets van de grote nood die er is zo dicht bij ons? Hel is maar 2'iOO km van hier! Het zijn toch ook onze naasten. Een ieder zou zich moeten afvragen, hoe kan ik daar ook een bijdrage aan leveren om het leven van zo velen iels dragelijker Ie maken. Wij die hier omringd zijn mei zoveel luxe, en als er hulp nodig is komt het er ook. Ik hoop dat het u op het hart gebonden mag worden om in uw gebeden de Slichting H.C:.R. en de Asociatia Betania aan de Heere op Ie dragen. En dan kan uw financiële bijdiage niel uitblijven. De volgende keer zullen we naar aanleiding van bovenstaande wat dieper ingaan op de sociale aspecten van de samenleving in Roeme nië. D. Vroegindeweij, secretaris H.C.R. tel.: 0187-482594, e-mail: dammis.vr-hcr@kliksafe.nl MIDDEI.IIAKNIS - De jaar lijkse omloop van Menheerse is al :i2 jaar en een Ijegrip op het eiland Coeree-Overllakkee. Deze omloop is een hardloop, prestatie lamilie-evenement van 6.8 km rondom de kernen van Sommelsdijk en Middelhai- nis. iedereen van jong tol oud is welkom om mee ie doen op Koninginnedag.Dil jaar wordt weer een groot aanlal deelne mers verwachl. I5ij AV l'lakkee is in lëbruari voor de 2e maal weer een grote groep start to runners actief (een pr<)jecl met beginnelingen op hardloop gebied) zij worden in Ki weken de kunst van het hardlopen bijgebracht met als doel de afstand van G.Skm lang uit Ie lopen. Daarna kunnen zij aan blijven als lid van AV Klakkee. Om kwart voor elf zal bij recrealiecenlrum de Slaver het startschot gegeven wor den. De prijsuitreiking is oni twaalf uur Gehuldigd wórden de eerste drie senioren, vete ranen, dames en heren. Ook voor de jeugd en de start to runners hebben we wat in pet to. Voor iedereen ligt er een leuke altentie klaar De organi- .salie is in handen van MSV AV Elakkee en medewerking wordt weer verleend door de Brandweer van Middelhar- nis, Molorclub de uitlaatklep, Oranjeveieniging Middelhar- nis-.Sommelsdijk, EHB(^, Poli tie en vele vrijwilligers Dil jaar is de organisatie weer veel dank verschuldigd aan Rabobank Goeree-Overllakkee die al enkele jaren de hoofd sponsor is. Daarnaast ook veel dank aan de middenstanders die hun steentje bijdragen, uaardoor het weer mogelijk is prijzen en herinneringsaltri- buten deze loop uit te reiken. Programma Hall 10 start de inschrijving, tol een half uur voor de weci- slrijd. 10.4,5 uur start prestalie- loop 6,8 km, 12.00 uur prijs uitreiking. Prijzen: Voor deze prestatieloop worden er voor de snelste deelnemers per cate gorie ereprijzen ter beschik king gesteld. Voor iedereen is er een herinnering. Voor de kleedgelegenheid en douches steil Sportcentrum De Slaver geheel belangenloods ruimte beschikbaar Inschrijven: Dil kan men van te voren doen via de site van Flakkee en ook op de dag zelf in Sportcentrum De Staver. Inschrijfgeld: Senioren, vete ranen en jeugd 3..'50. Inhch- tingen: 0187-48.5566 Kees van 'l Zelfde, 0187-669525 Riet van Putten. Internet: http:// www.avflakkee.nl Email niail@avflakkee.nl SOMMELSDIJK - Mevrouw Kanters ontving woensdag avond het draaginsigne in zilver \an de Vereniging voor Kerkrentmeesterlijk Beheer in de PKN. Voorzitter André Lugtenbnrg van het college van renlineesters van de PK\' in Sommelsdijk overhandigde hel insigne en de bijbehorende oorkonde tijdens de genieente- a\ünd in Vita Nova. Mevrouw Kanters kreeg de onderschei ding vanwege het feit dat m ruim 32 jaar werkzaam was op het kerkelijk bureau. Per 1 juli stopt ze. Het kerkelijk bureau beheert de persoonsgegevens van alle gemeenteleden, {'l'eksi: Kees van RixoorI: foto: Persbiim Flakkee) Hier volgen de uilslagen van de wedstrijden die gespeeld zijn op maandag 16 april. Afdeling 1: M. Klink-A.Verolme1-1 Klink en A. Verolme speelden een interessante en spannende wedstrijd die van beide spelers veel denktijd vergde. Omdat ze beiden in tijdnood kwamen besloten ze maar om de vre de te tekenen. Het iverd met remise. Afdeling 2: R. van Rijnberk - J.J. Meiaard3-0 Zij speelden een partij met wisselende kansen. Op hel moment dal hel er voor Van Rijnberk donker begon uil te zien, maakte Meiaard achter elkaar een paar fouten die hem uileindelijk fataal werden. Vriendschappelijke wedstrijd Onderlussen werd er een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld van Denk en Zet - versterkt met enkele spelers uit Melissant - tegen Mookhoek. Wal Denk en Zet nog niet eer der was gelukt: er werd met flinke cijfers (18-12) gewon nen. Er heerste een fijne, spor tieve sfeer. Alle spelers, of ze nu wonnen of verloren, ervoeren de ontmoeting als een bijzon der gezellig. Mackloel kwam al vrij snel een schijf achter Op het eind van de wedstrijd kwam hij lol de ontdekking dal hij een schijf tekort kwam. Hel resultaat was ernaar. Dekker ging al heel snel in de fout. Zijn parlij was hel eerste uit. Vroegindeweij kwam gelukkig al gauw vertellen dal hij het evenwicht weer hersteld had. Spee maakte dotn^ een mooie combinatie een eind aan de strijd. Van Verolme kan het zelfde gezegd worden Van Hoorn bracht zijn tegen stander steeds verder in hel nauw. Deze zag er op een gege- len inoment geen gat meer in. Van der Veer liet zien dal hij zijn plaats in afdeling 1 volle dig waard is. Ook Koese deed het goed. De gebroeders Visbeen speel den alle drie remise en had den daardoor een aandeel in de goede uitslag voor Denk en Zet. De uitslagen waren: I. Mackloel-H.Jagram.O - 2 B. Visbeen - A. M. Blaak .1-1 A. Dekker - A. Snijders O - 2 C. Visbeen - F. H. Geluk .1-1 G. Spee - A. Verhage2 - O H. Visbeen - H.den Boer1 - 1 J. V. Hoorn - A. C. Kole ...2 - O H. H. Verolme- C. Verdonk2-0 I. Koese - J. van Gilsl2 - 0. A. van der Veer - de Koning2 - O C. Polder - J. Vorthoren.. 1 - 1 S. W. Keijzer - L. Ramdayal1 - 1 J. Jordaan - G. J. JanssensO - 2 R. Jacobs - J. Wildeman ..1-1 W. Vroegindeweij - B. Schippers2 - O Eindstand18- 12 DIRKSLAND - Het Nationaal MS Fonds zal voor de eerste keer huis aan huis collecteren in de gemeente Dirksland. Naast collectanten zoekt het fonds één of meerdere collecte coördinatoren. Deze spil van de plaatselijke collecteorganisalie vormt hel aanspreekpunt voor de collectanten, is verantwoor delijk voor het verspreiden van de collectebussen en maakt een wijk of slraalindeling. Ben je creatief, inventief, houd je \'an regelen en organiseren en heb je goede sociale vaar digheden, neem dan contact met het Nationaal MS Fonds op! Hel Nationaal MS Fonds zet zich in om de kwaliteit van leven van mensen met MS te verbeteren. Dil doel zij door voorlichting te verstrekken, activiteiten en vakanlies te orgajiiseien en onderzoek te verrichten. Het Nationaal MS Fonds col lecteert van 19 l/m 24 novem ber Wilt u meer informatie? Neem contact op mei Pamela Zaat. landelijke coördinatrice van het Nationaal MS Fonds, tel. (OIO) 591 98 39 of via www. nationaalmsfonds.nl SOMMELSDIJK - Dat de jeugd van tegenwoordig geen verantwoordelijk heidsgevoel heeft is een algemeen verbreide gedach te. Deze week werd het tegendeel bewezen. In het kader van hun maatschap pelijke stage organiseerden de jongeren van Regionale Scholengemeenschap Goe- ree-Overflakkee met de activiteitenbegeleiding van De Goede Ree een wandel- driedaagse voor bewoners die wel eens een uurtje naar buiten wilden. De lente lokt, bomen en lentebloemen staan volop in bloei, en het weer laat zich van zijn goede kant zien. Al met al genoeg ingrediënten voor een fijne wandeling met de rolstoel. Leerlingen van hel voortgezet onderwijs hebben een 'spoed cursus' hoe ga je om met iemand in een rolstoel, achter de rug. Dal is voor de bewoners wel belangrijk. Ze geven zich tenslotte voor een of ineerder uren over aan een jongere, die ze niel kennen. Fijn, dal onze ouderen de jongeren op deze manier de gelegenheid geven om hun maatschappelijke sta ge te x'oltooien. Namens de activiteilenbege- leiding van De Goede Ree was een drietal prachtige wandel routes van een inu' uitgestip peld, die jong en oud langs diverse mooie plekjes voerde. y\ls verrassing halverwege de route schonken bakkerij Koe se, bakkerij Bliek en bakkerij Van Helden een heerlijke ver snapering uil de bakkerij. Na alloop van de wandelingen was er koffie, thee of irisdrank in de recreatiezaal. De bewoners, die tie groeps- wandeling met de leerlingen, onder begeleiding van ,\B'ers en vrijwilligers van De Goede Ree, als heel fijn hebben erva ren, werden na de derde wan deling o|) woensdag feestelijk ontvangen in De Goede Ree, waar bewoners die de volledi ge driedaagse 'uitwandelden' extra in hel zonnetje werden gezel niet een certificaat van de organisatie en een bloeme tje van Life Garden. Dat een dergelijke wande ling voor herhaling vatbaar is, mag geen wonder heten. Wie weet... MIDDELHARNIS-Op woens dag 25 april hoopt de vereni- ging 'De Ghristenvrouw' afde ling Middelharnis/Sommels- dijk haar laatste vergadering van dit seizoen te houden. Dhr Fioole uit Leerdam houdt dan een lezing over 'Hel dagelijks leven in de Tweede Wereldoor log'. Tevens is er een tentoonstel ling van artikelen die in die tijcl gebruikt werden. Gasten zijn deze avond ook hartelijk welkom. De aanvang van de avond is 19.45 uur en de plaats is Her\'ormd Verenigingsge bouw 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelharnis. SOMMELSDIJK - Naar aanleiding van het raadsbe sluit van de gemeenteraads vergadering van 4 april met betrekking tot hel verhaal van de schade in verband met fraude bij Recreatie centrum De Staver, hebben vier van de vijf bestuursle den van de Stichting Olym pia besloten af te treden. Hel aangebleven bestuurs lid heeft mede tot laak zo snel mogelijk een volledig besluur te vormen. OUDDORP - Op woensdag 2 mei organiseert de SWO in de Dorpstienden voor de senioren van gemeente Goedereede een middag gericht op oefeningen voor een beter evenwicht. Indien er voldoende belang stelling is kan op vervolg van deze middag een workshop georganiseerd worden. In de/e workshop leert u hoe u uw balans kunt trainen, de spieren versterken, de condi tie \erbeleren en de mobili teit \'ergrolen, kortom: hoe u gezond en in balans op de been kunt blijven. Op deze middag kunt 11 kennis maken mei wat de workshop inhouden. De les wordt gegeven door twee fysiotherapeuten van Ken niscentrum Verpleeghuis de Samaritaan. Deze middag kunt u gratis bijwonen. Aanvang: 14.00 uur Het thema van 9 mei is: Voe ding. Een diëtiste van Careyn komt een lezing geven over voeding. Graag willen wij reac ties van mensen ol zij specifieke vragen hebben. Mis.schien op het gebied van hoge bloeddruk of ie hoog cholesterolgehalte. Heeft u wensen? Laai hel de SWO weten:. U kunt bellen met SWO: 641344. De Stichting Dierenbelang heeft nieuwe bestuursleden nodig en zij is dan ook op zoek naar \rijwilligers die veel affiniteit hebben met dieren en graag iels voor de dieren willen doen. We zoeken enthousi aste mensen die met het huidige bestuur willen meeden- STICHTING ken en ook nieii- teel heeft het besluur te weinig leden en die heb ben ook eigenlijk zoveel werk, dal hel uitvoeren van nieuwe plannen in het gedrang komt. Heeft u Ijclangstelling vour deelname in het bestuur? Meldt u dan aan. Eén tele- löonlje naar De Dierenstee, men noteert uw naam en één van de bestuursleden neemt contact mei u op. Denkt u er eens over, hel is allemaal in het belang van de viervoeters. De Dierenstee zit vol, de nodige honden en katten wachten op een nieuwe baas: Vera de kruising Mechelse Heixler van 2 jaar: Trixie een boereniokkie van bijna 9 jaar; Sjuultje een ouder zivart/wit hondje van bijna 11 jar; Saartje kruising border collie, zwartAvit bijna 3 jaar; Beertje een soort zwarte kees/chow ch()\\' \an ruim 2 jaar; Joey een West Highland White terri er van 6 jaar; Droppie een Clocker Spaniel, zwart/wit van bijna 3 jaar; Diesel een zwar te hond van één jaar en Tanja een kruising zwart Labrador van bijna 12 jaar Ook wachten nog een 60-tal kallen op een nieuwe baas. De Dierenslee heeft ze in allerlei kleuren en van allerlei leeftijden. Zoekt u een leuke hond of een vriendelijk kat? Kijkt u dan eens in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a, Numansdorp, telefoon: 0186-655150. Meer info op de website: www.dierensteel.nl. Openings tijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tol 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7