Als naamloze gestorven, eervol herdacht. 50 Jaar Fotoclub De Rarekiek (5) Groot onderhoud N57 Subsidie en sympathie voor doorstart kinderboerderij Dodenherdenking Ouddorpse basisscholen Rommel- markt- spuUen inleveren Klassieker bezitters opgelet Planten en Kleedjesmarkt Om het Flakkeese Damkampioen- schap KCEop Concertreis Lezing Denemarken EIIAtlDEtl-niEUVS Aren Nieman Soep Bedelen Herdenking Kinderboerderij PAGINA 6 VRIJDAG 20 APRIL 2007 OUDDORP. Woensdag 25 april zullen ze weer bij het oorlogsmonument staan, voor de 21e keer: de leer lingen van de groepen 7 en 8 van de beide basisscho len. Vier leerlingen van groep 8 zullen een krans overdragen aan vier leer lingen van groep 7. Hier mee dragen ze symbolisch de morele adoptie van het monument over aan de vol gende groep. Vervolgens zullen de vier uit groep 7 plechtig de krans leggen bij het monument 'Voor hen die vielen'. Op het monument staan de namen vermeld van hen die in de Tweede Wereldoorlog als gevolg van oorlogshande lingen zijn omgekomen. Sinds 1987 wordt elk jaar bij een bepaalde naam in het bijzon der stilgestaan. Voor de school jeugd is dit bijzonder leerzaam geweest, daar zij een indruk kregen van de diversiteit van een oorlog. Er sneuvelden dorpsgenoten bij de verdedi ging van hun land tijdens de inval van de Duitsers op 10 mei 1940, anderen als gevolg van een bombardement op Oud- dorp of in het verre Duitsland. Weer anderen lieten het leven op zee, enz. Voor de nabestaan den was de dodenherdenking met de schoolkinderen soms een (laat) stukje rouwverwer king. Verhalen kwamen los, herinneringen werden opge haald en doorverteld. Het is goed te gedenken. Het initia tief van de Stichting Februari 1941 om oorlogsmonumenten door de schooljeugd (moreel) te laten adopteren heeft in het hele land draagvlak gekre gen. Enkele jaren geleden is de sponsoring en organisatie overgenomen door het Natio naal Comité 4 en 5 mei. Bijna al de namen, die ver meld staan op het Ouddorpse monument, zijn onder de aan dacht gebracht. Dit jaar zal voor het laatst een naam voor het voetlicht gehaald worden. Een naam waarin alle anderen herdacht worden: Aren Nie man, geboren 14 november 1904 te Ouddorp, overleden 16 april 1945 te Petersdorf. Van Aren Nieman hebben we geen familieleden meer kunnen achterhalen. Wellicht komen er naar aanleiding van deze publicatie nog gegevens boven water. In zijn immer boeien de boek 'Blijvend Gedenken' schrijft D. Hoogzand het vol gende over Aren Nieman: 'Zoon van Krijn Nieman en Teuntje van Splunter. Aren was schilder van beroep. Ook Aren werd met de grote raz zia van december 1944 naar Duitsland op transport gesteld. Hij kwam terecht in Bielen bij Nordhausen. Zijn dorpsge noot Teun Sperhng Dzn. heeft weten te vertellen dat Aren Nieman wegens ziekte was opgenomen in het ziekenhuis te Nordhausen. Een andere dorpsgenoot, Klaas Kaste- leijn, was ook wegens ziekte in datzelfde ziekenhuis in Nord hausen opgenomen. Op 2 en 3 april 1945 werd Nordhau sen gebombardeerd. Met het tweede bombardement werd het ziekenhuis getroffen en verwoest. Aren en Klaas brach ten het er levend af, maar hun ziekte verergerde steeds Het monument in Ouddorp waar ook volgende week weer de jaarlijkse herdenking door de schoolkinderen zal plaatsvinden. meer vooral door de benarde omstandigheden waarin zij toen verkeerden. Zij werden allebei op een vrachtwagen geladen waarop reeds twee dode varkens lagen. Zo wer den ze vervoerd naar Peters dorf Daar werden ze op een vloer van een verenigingsge bouw gelegd. Aren was er zeer slecht aan toe. Klaas dacht wel dat Aren hem nog kende, maar dat was ook alles. Aren Nie man is op maandag 16 april 1945 te Petersdorf overleden. Klaas Kasteleijn overleefde de oorlog en woont thans nog in Delft. Meerdere keren vertel de en publiceerde hij over zijn belevenissen in Duitsland. Uit zijn relaas krijgen we een goed beeld van het leven en werken van de Nederlandse dwangar beiders. Hij schrijft hierover o.a.: We gaan het nu niet heb ben over de wegvoering van ons schone Ouddorp naar dit barre oord in december 1944; daar is al genoeg over geschre ven. We zullen een ogenblik stilstaan bij wat andere zaken. Bij de ellende, de humor, die er ook was, de pellkartoffeln en het lekker brood. Bij het werk aan de spoorlijn en bij de bom bardementen. "Lekker brood", hoort u me zeggen, 'ja, lekker brood. Misschien heeft u nooit zoiets geproefd. Stel u voor Je gaat 's morgens van huis met één dun sneetje brood in je maag en je loopt over de Dorps straat langs de bakkerij waar de bakker juist het brood uit de oven haalt. Je wordt duize lig van die bedwelmende geur zodat je moeite hebt om het op de been te houden. Wel eens zwarte sneeuw zien vallen? Wie dat woord zwarte sneeuw ooit verzonnen heeft moet het zelf gezien hebben hoe het voor je ogen naar beneden dwarrelt. Voor die tijd had ik geen idee hoe zwarte sneeuw er uit zag; nu weet ik het en na meer dan 50 jaar ben ik het nog niet ver geten. Dan, na de rit langs de bakker. op naar de spoorbaan die van Nordhausen naar Bielen loopt. Daar lag ons werk; het aanleg gen van een spoorlijn. Het hoogtepunt van de dag was de middagpauze die we door brachten in de schaftkeet. In die keet stond een kachel met daarop een blikken plaat van 60 bij 60 cm. Ons middagmaal bestond uit één sneetje brood (als je het in de loop van de och tend al niet verslonden had). Dat sneetje, brood legde je op die warme kachelplaat. Na enige minuten begon het dan te rijzen en kwam er een bruin kantje aan en dan gebeurde het. Dan kwam die heerlijke geur je tegemoet; ruikt u het? En dan ging je eten. Wat zeg ik Eten. Dat is niet het juiste woord. Je ging knabbelen zoals een muis dat doet, heel voor zichtig, zomaar stil genieten. Ik zeg het nog eens Lekker brood!! Nu de soep die we om zes uur kregen. In de eetzaal was een loket.en achter dat loket was de keuken. Je zette je pannetje even neer en de kok gooide er met een plons driekwart liter soep in en dan gauw wegwezen want er kwamen nog tachtig hongerigen na u. Eén verhaal kan ik u niet ont houden. Voor me stond mijn neef Piet Ihrman. Piet had geluk; er viel een gro te kluif in zijn pannetje. Rap viste hij de kluif er uit, bekeek hem even en smeet hem met een vaart in de teil bij de kok. Dit keer had Piet geen soep; hij kon een klap met de pol lepel krijgen. We kregen dus soep vooraf. "Niet slecht" zegt u. Jammer datje door de soep heen altijd het fabrieksmerk van je pannetje op de bodem kon lezen. Na de soep kwam dan de echte maaltijd die bestond uit twee pellkartoffeln. Wist u dat onder dat dunne velletje de heerlijkste vitaminen zaten? Gek dat we nu de aardappelen schillen en daardoor het beste weggooien. Heeft u wel eens lopen bede len? Het zal wel niet; in Oud dorp zie je al in geen jaren bedelaars. Wij hebben in Bie len leren bedelen. Niet moei lijk hoor; je hebt het zo onder de knie. Je houd je hoofd een beetje schuin en trekt een armoedig gezicht en doet je beklag datje zo'n honger hebt en datje in het lager zo weinig te eten krijgt en dat je zo hard moet werken aan die spoorlijn en dat je met één boterham al dolgelukkig zou zijn. Wie zou er als vrouw dan niet overstag gaan. Piet Ihrman sr. was daar heel handig in. Hij vertelde dan dat hij thuis een vrouw met zoveel kinderen had die het nu zonder vader moesten doen en die het ook niet breed hadden. Hij zag kans om een traan te produceren en dat hielp bijzonder goed. Dan op 3 april 's middags om één uur is er plotseling groot alarm. De zusters zien geen kans meer om me naar de schuilkel der te rijden. De eerste bom valt in de tuin voor het Zieken- luiis waardoor een gedeelte van de voorgevel voorover stort. Ik zie alleen stof en puin om me heen. Een zuster sleept me naar een straatschuilkeldertje (een zgn. Splintergrave) waar je niets kan zien en alleen maar gekerm van gewonden en ster venden hoort. Daar brengen we de nacht door. Dan de vol gende morgen om negen uur is er weer alarm, weer begint een bombardement. Gisteren waren er 191 Lancasters en nu zijn het er 243 die de rest van de stad in puin komen leggen. Als het middag is is 70 procent verwoest en zijn er 8800 doden en duizenden gewonden en stervenden. Tegen de avond van de volgende dag als alle tijdbommen in de stad wel ont ploft zullen zijn komen twee zusters ons uit het puin halen. De deur van het schuilkelder- tje heeft het tijdens het tweede bombardement begeven waar door grote brokken cement bij ons naar binnen vlogen. Naast me stierf een meisje van een paar jaar dat helemaal onder de brandwonden zat. Dan worden we op een vrachtwa gen geladen waarop een dood varken lag en waarop ook Aren Nieman lag. We keken elkaar aan en kenden elkaar. Ik vroeg wat aan Aren, maar Aren was doof en kon me niet verstaan. We worden naar het concen tratiekamp DORA gebracht en van Aren heb ik niets meer gezien. Hij is als een naamloze gestorven. Woensdag 25 april zullen om 11 uur velen zich weer rond het oorlogsmonument op de hoek Dorpsweg-Hazersweg scharen. Vertegenwoordigers van het gemeentebestuur zul len de plechtigheid bijwonen, terwijl burgemeester mw. G.J.Van de Velde-de Wilde de aanwezigen en in het bijzonder de schooljeugd zal toespreken. Rond het monument wordt de erewacht betrokken door manschappen van het Marine Bewakingskorps, gestationeerd in Ouddorp en van de plaat selijke Vrijwillige Brandweer Erik Akershoek uit Dirksland is tradiüoneel de hoornblazer rond het vlag halfstok hijsen. En dat alles ter nagedachtenis voor hen die vielen. GOEDEREEDE - Vanaf mei van dit jaar tot halverwege 2008 pleegt Rijkswaterstaat groot onderhoud aan de N57 en de Haringvlietsluizen. De N57 tussen Stellendam en de afslag Brielle zal in de komende tijd flink onder handen worden genomen. Zowel de Haringvliet sluizen als het overige deel van de weg krijgt een nieuvre toplaag en er vinden ingrijpende veran deringen plaats om de doorstro ming te bevorderen en de veilig heid te vergroten. Zo worden er drie kruispunten, waarvan twee met verkeerslichten, vervangen door zogenaamde 'turboroton des'. Verder wordt de N57 met 4.50 meter verbreed en worden de rijstroken gescheiden door een betonnen middenberm en wordt er een semi-verhardende berm van 1.60 meter aange bracht. Rijkswaterstaat heeft een ver- keersonderzoek gedaan naar de doorstroming van het verkeer en de capaciteit van de N57. Uit het onderzoek blijkt dat de verbreding naar 2 keer 2 rijstro ken (zoals op een snelweg) niet nodig is om het verkeer vlot ter te laten doorstromen. De vervanging van de kruisingen met verkeerslichten door tur borotondes is voldoende. Deze oplossing is volgens Rijkswater staat "veel sneller en goedkoper te realiseren dan een verbreding naar 2 keer 2 rijstroken". Rijkswaterstaat probeert de verkeershinder tijdens de werkzaamheden zo klein mogelijk te houden door in iedere rijrichting één rijstrook open te houden. Hierdoor zijn overdag en in het weekend geen omleidingsroutes nodig en hebben weggebruikers zo min mogelijk vertraging. OUDDORP - Wie er nog rommelmarktspul- len kan deze inleveren op de dinsdagen 24 april en 1 mei v vanaf 18.45 tot 20.30 uur bij de Fam. van Koppen Duinker kerweg 6/a in Ouddorp. Geen grote spullen zoals banken, stoelen en kas ten. De verkoping wordt gehouden op vrijdag 18 mei op de Dorpsrien- den en de opbrengst is bestemd voor de Her vormde Gemeente (PKN) van Ouddorp. OUDDORP - Dit jaar bestaat VVV Ouddorp aan Zee 75 jaar, zaterdag 12 mei zal autoclub Carwei tussen 11.00 en 12.00 uur aanwezig zijn bij de VVV in Ouddorp. Tussen 12.00 en 13.00 uur zal er een rondrit door Ouddorp gereden wor den door alle auto's. Iedereen met een klassieke auto, lid of geen lid van autoclub Carwei is uitgenodigd om die dag mee te doen. Na afloop staat er nog een bezoek gepland aan de Vlindertuin in Kwadendamme (bij Goes). Bezoekers en klassiekerbezit ters zijn van harte welkom. Van de laatste groep hoort de orga nisatie graag of ze komen, dan kan er rekening mee gehouden worden bij de catering. U kunt u opgeven via de web site www.autoclubcarwei.nl of via tel. 06 22 22 23 56. MIDDELHARNIS Even als vorig jaar wordt er ook morgen, zaterdag 21 april een Planten- en Kleedjes- markt gehouden. Deze keer in en rondom de Rehobó- thkerk aan de Olympi- aweg in Stellendam. De martkt begin om 9.30 uur en duurt tot 13.30 uur. De opbrengst is bestemd voor de Hersteld Hervormde Gemeente Middelharnis/ Sommelsdijk. Nieuw dit jaar is de kleedjes- markt. Waar de kinderen de spulletjes van hen zelf maar ook de spullen die ze verza meld hebben bij familie, vrien den en buren te koop aan bieden. Er hebben zich veel kinderen aangemeld dus dat belooft veel" handel" Maar daarnaast kunt u terecht voor perkplanten en geraniums en verse snijbloemen, groente en fruit, ook is er een kraam waar u heerlijke ambachtelijke boerenkaas kunt kopen. Ook dit jaar is er weer een stof- fenkraam, en een kraam met ondergoed. En... is er weer nette tweedehands kinderkle ding te koop Voor bij de koffie kunt u terecht voor een lekkere taart of verse puddingbroodjes, en natuur lijk de bekende kruukplaetjes, die ter plaatse voor u worden gebakken. Om de diepvries weer te bevoorraden is er weer een hele voorraad ijsjes en taarten. Voor de kinderen is er o.a. een springkussen. De inwendige mens wordt niet vergeten. De organisatie hoopt dat de bezoekers het zichzelf gemakkelijk maken en gezellig blijven eten. Er is patat, brood je kroket of -frikandel. Maar als u liever een vers gebakken visje eet of meeneemt kan dat ook, ze worden gebakken waar u bijstaat. En dan is onze oliebollen bak ker er weer om voor u over heerlijke oliebollen te bakken en verder een terras waar u koffie, thee of iets fris met wat lekkers erbij kunt bestellen. De Flakkeese damcom- petitie die door omstan digheden moest worden uitgesteld, wordt alsnog gespeeld. Ze komt nu in de plaats van de zomercompe titie. Alle wedstrijden vin den plaats in een zaal van Sporthal De Staver in Som melsdijk. Er ztiUen zoals gewoonlijk zeven wedstrijden worden gespeeld volgens het Zwitserse susteem. Daarbij worden, ruw weg gezegd, de winnaars en de verliezers tegenover elkaar ingedeeld. Als een wedstrijd door omstan digheden niet gespeeld kan worden, moet zij dezelfde week thuis ingehaald worden. Als dat niet mogelijk is, wordt de partij voorlopig remise ver klaard. Dat is nodig in verband met het krappe tijdschema en om het programma voor de daarop volgende week te kun nen samenstellen. Mocht een partij wegens ziekte niet kun nen doorgaan, dan kan deze later worden gespeeld en dan kan de stand eventueel wor den herzien. Het is de bedoe ling voor een gewonnen partij 3 punten, voor remise 1 punt, en voor verhes O punten toe te kennen. De eerste wedstrijd wordt ■gespeeld op maandag 14 mei. De volgende wedstrijden zul len op de achtereenvolgende maandagen na 14 mei plaats vinden. De laatste wedstrijd is op 2 juli. Iedereen die op Flakkee woont, kan aan de competitie meedoen, lid of geen lid van een club. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de heer H.H. Verolme Kastanjel aan 30, 3241 BJ Middelhar nis, Tel. 485389, e-mailadres: huibverolme@planet.nl. Hij is ook bereid eventuele informa tie te vestrekken. De wedstrijdleiding hoopt op een flink aantal aanmel dingen en gaat er vanuit dat er sportief voor de punten gestreden zal worden en dat iedereen zijn medewerking zal verlenen om de compe titie zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. Eventuele verhinderingen dienen tijdig aan de heer Verolme te wor den gemeld. DIRKSLAND - Al eeuwen lang brengen componisten muzikale eerbetonen aan oudere collega's: bijvoor beeld door eigentijdse stuk ken in een bepaalde stijl te schrijven zoals Heitor Villa Lobos deed, of door ver geten composities van een grote meester in een nieuw jasje te steken, zoals Tsjai- kovski. Werken van Villa Lobos, groot bewonderaar van de muziek van Bach, Tsjaikovski liefheb- ber van het werk van Mozart en werk van Mozart zelf, ston den vrijdagavond de 13e op het programma. Een vijftigtal inwoners van Goeree-Over- flakkee zijn naar de Doelen in Rotterdam geweest om naar bovengenoemde muziek te luisteren. Dit concert-uitje, georganiseerd door de Stich ting Kunst en Cultuur Edu catie (KCE) uit Dirksland was een lust voor het oor maar ook voor het oog. Roberta Mine- zuk, een Braziliaanse diri gent, die zijn debuut maakte bij het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, stond op de juiste plaats om de compositie van Villa Lobos, de Bacheana brasileira, geweldig te laten klinken. Een strijkorkest, dat bestond uit 35 strijkers, viool, altviool, cello en contrabas wist de klanken zo te vertol ken dat het leek of we Bach hoorden. Mozarts' derde vioolconcert werd door niet minder dan Isabella van Keulen vertolkt. En natuurlijk was het gevoe lige adagio weer het mooiste deel. De Mozartiana, een compositie van Tsjaikovski, zat vol verras sende elementen. Zo mocht het pubhek genieten van het Ave Verum en werd de vioolso lo, in het laatste deel van deze Suite nr. 4, uitgevoerd door Igor Gruppman. Een bijzon der compositie waarin duide lijk de invloed van de muziek van Mozart te horen was. Een zeer geslaagde concertreis naar Rotterdam. De KCE heeft het voorne men om meer van deze uitjes te organiseren in combinatie met een muziekcursus. Dus wilt u op de hoogte blijven, ook over de andere activiteiten van de KCE, kijk dan op www. KCEGO.nl OOSTFLAKKEE - Binnen het uur werkte de raad van Oostflakkee de 13 punten tellende agenda af. Behalve aandacht voor de mutaties in de fractie van de Chris- tenUnie, het afscheid van voorzitter Johan van der Welle en de installatie van het nieuwe raadslid Con nie Pipping) waren er twee onderwerpen waarover enige tijd werd gediscussi eerd. Zonder opmerkingen besloot de raad daarvoor al tot aanschaf van SMS- systemen voor de kerkto rens in Ooltgensplaat en Den Bommel. Dit systeem zal gebruikt worden om de klok te luiden bij begrafe nissen. Van een onzer verslaggevers De verordening Wet inburge ring Oostflakkee, een onder werp dat lokaal in alle eilan- delijke gemeenten aan de orde komt, kreeg algemene steun. Karel Knoester (CU) had toch enige kanttekeningen. Zo vroeg hij aandacht voor een goede informatievoorziening, met een centrale rol voor de gemeente. Hij onderstreepte het belang om ook de kerken hierbij te betrekken. Ten aan zien van het feit dat er ook bestuurlijke boetes uitgedeeld kunnen worden, als de inbur- geringsplichtige overtredin gen begaat, wees het raadslid op het belang van eenduidig heid bij en in alle eilandelijke gemeenten. Hier kan en mag geen rechtsongelijkheid ont staat zei hij. Unaniem voteerden de poli tici eén incidentele subsidie van vijfduizend euro voor de stichung Kinderboerderij Oude-Tonge als aanzet voor de doorstart van deze kinder boerderij. Het krediet komt ten laste van de post reserve U)ekomsUge iniuatieven. Alle fracties waren verheugd dat de familie Kats bereid is om deze verwaarloosde voorziening uit het slijk te willen halen. Wel is er het probleem dat de vorige beheerder geen sub- sidiebescheiden indiende en daarom is de financiële situatie bij deze hernieuwde aanpak niet gemakkelijk. De fracties wilden graag meedenken en suggesties aandragen aan de stichting om meer gelden te verkrijgen om het ingediende actieplan te kunnen realiseren. "Probeer subsidies aan te vra gen bij de Nederlandse Heide Maatschappij en het Welzijns- fonds. Onderzoek de moge lijkheid van dieradoptie door scholen of probeer artikelen te verkopen, waardoor er opbrengsten ontstaan of kos ten verlaagd kunnen worden". Vooral de getoonde gedreven heid van de familie Kats om er iets moois van te maken, sprak de raadsleden aan. "Met een stevige achterban moet het toch mogelijk zijn om weer iets moois te maken van de kinder boerderij, waarbij verzorging en gezondheid van dieren een speciale plaats innemen en er voor Oude Tonge weer een educatieve attractie komt". Dat in het openbare raadsvoorstel enkele privacygevoelige passa ges stonden, was voor VVD-er Van de Ree aanleiding het col lege daarover te kapittelen. Hij s'prak van onzorgvuldigheid en schending van privacy. Ook de PvdA had dit bemerkt, maar deze fractie wilde het item lie ver buiten de openbare raad aanstippen. HELLEVOETSLUIS - Op dinsdag 24 april houdt de VU in Hellevoetsluis haar laatste lezing van dit seizoen. Het zal een lezing zijn over Denemar ken. De aanvang is 20.00 uur en de lezing wordt gehouden in De Ossehoek, Koninginnelaan 4 in Hellevoetsluis. De toegang is 6,50 of 6,-. Opgave bij: Jan Lageweg, telefoon: 312S&7 (na 21.30 uur). In 1998 ging De Rarekiek op bezoek bij de hartelijke en gastvrije Eng Lytham St. Annes Photographic Society in verband met hun 50-jarig jubileum. Men probeerde ons in onze eigen taal te begroeten. Fotoclub De Rarekiek bestaat 50 jaar en dat wordt gevierd. In een serie van vijf afleveringen wordt teruggeblikt op een stukje geschiedenis van telkens tien jaar. Ditmaal de peri ode 1997-2007. Midden jaren '90 deden voor zichtig computer, printer en digitale camera hun intrede in de fotografie. De eerste digita le camera's konden een beeld produceren dat er redelijk uit zag op een computerscherm maar waar je nog geen fatsoen lijke afdruk van kon maken. De kwaliteit werd echter snel beter en als alternatief kon je negatieven en dia's via de foto- handel om laten zetten naar een digitaal bestand. De eerste fotograaf binnen De Rarekiek die het digitale pro ces oppikte was Pons Kern. Hij had een grote printer aange schaft en toverde er vanaf 1997 steeds mooiere beelden uit. Langzaam maar zeker volgde de rest van de club. Computer en printer begonnen de taak over te nemen van de don kere kamer. In 2007 is ook de digitale (spiegelreflex)camera gemeengoed geworden, kun nen de computers enorme beeldbestanden verwerken en hebben de printers inkten die tientallen jaren kleurvast blij ven. De meeste Rarekiekers heb ben zich de digitale techniek eigen gemaakt. Er zijn nu veel meer mogelijkheden om met beelden te experimenteren en te manipuleren. Naast afdruk ken tot zeer grote formaten worden beelden nu op cd of geheugenstick aangeleverd en digitaal geprojecteerd als opvolger van de diaprojectie. Een aantal leden zendt regel matig met succes beelden in naar internationale wedstrij den en dat kan steeds vaker als digitaal bestand via het Inter net. Terug naar 1997. In septem ber werd uitgebreid het 40- jarig bestaan gevierd, weer met tentoonstelUngen op een tiental locaties in de gemeente Middelharnis. Voorzitter Frans Boots van de Fotobond opende in het gemeentehuis van Mid delharnis in september van dat jaar de festiviteiten. Ook werd er een fotoboekje uitgegeven met fotowerk van de leden. In 1998 was er een bestuurs wisseling. Na acht jaar gaf Caty Pater de voorzittershamer door aan Ton van der Laan. Ton, sinds 1981 in het bestuur, was voorzitter tot 2003, waar na hij werd opgevolgd door Annemarie Vermaat en later Wim Weeda. Caty en Ton wer den tot erehd benoemd. Het ledental schommelde in deze periode tussen de 45 en de 50 en vooral door de stormach tige ontwikkeling van de digi tale fotografie nam de activiteit steeds meer toe. Eind jaren '90 startte de club een eigen website, die steeds meer inhoud kreeg. In 2001 ontstond het idee voor een uit wisseling van digitale beelden met buitenlandse clubs. De res ponse op de uitnodiging van De Rarekiek was uitstekend. Clubs uit Ottawa (Canada), Durban (Zuid-Afrika), Kuala Lumpur (Maleisië), Spanje, Engeland en later Polen en Argentinië deden mee. In 2003 nam De Rarekiek het fotografische deel op zich in het project 'Getekend', geor ganiseerd door de Stichting Podium Goeree-Overflakkee, naar aanleiding van de herden king van de Watersnoodramp in 1953. Ook aan de Goereese Kunstdagen werd bijgedragen en op Monumentendag in sep tember werd ook het clubhuis. Kerkstraat 7, jaarlijks openge steld. Helaas moest in deze periode afscheid genomen worden van mensen die een grote bijdrage aan de club hebben geleverd. Naast medeoprichter Aad Campfens waren dit Marga Jes- surun. Bob Pater en Jan Zand- stra die in deze laatste tien jaar overleden zijn. In deze 50 jaar heeft de club velen de mogelijkheid geboden zich verder verdiepen in foto grafie als creatieve hobby Veel tentoonstellingen door club en individuele leden lieten de resultaten zien aan de bewo ners van Goeree-Overflakkee. De huidige tentoonstellingen in Diekhuus, Croissy, Sama ritaan, Wijkcentrum Compa- nen, ISGO, bibliotheek Oude Tonge, Ziekenhuis Dirksland, VVV-Ouddorp en Bezoe kerscentrum De Grevelingen geven een goed beeld hoe De Rarekiek zich in 50 jaar ont wikkeld heeft.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6