pn<^ Ap^"^^ /if)nt J- en: ^on: Hans Meijer Advies mini- schoolkorfbaltoernooi Stad 'het Leukste Gat van Nederland'? ElUVtlD^-niEUWS oomkojeugdhoekie@filternet.nl XIEN GEBODEN ^cTn^^cükt: ^nnUnUUln^: Deze week zijn er 3 jarigen te melden. Vandaag (20 april) is Willianne Mans (Ooltgensplaat) jarig. Twee dagen later (22 april) zijn Marien Maliepaard (Oude-Tonge) en Corlina Stroober (Nieuwe-Tonge) jarig. Alle drie van harte gelukgewenst met deze dag. 1. V, eenrichtingsverkeer w. gesloten van deze kant X. balk over de weg c. auto's achter elkaar rijden d. pas op! auto's e. file q. zandhoop op de weg r. werk in uitvoering s, scheppen in zandberg 4. k. verboden voor auto's I. inrit voor auto's m. auto's moeten lichten aan 5. d. springende herten e. overstekend groot wild f. herten bekijken 6. e. keerverbod f. tegenovergestelde rijrichting g. volg de pijl 7. p. let op; een kruis op de weg. q. kruispunt oversteken r. gevaarlijke kruising 8. r. verboden voor fietsers s. fietspad t. fietsers moeten lopen c. bij oranje licht doorrijden d. kruispunt e. voorrangsweg 10. v. verboden voor paarden w. manege X ruiterpad 11. a. slecht wegdek b. twee hobbels in de weg c. let op: oversteken de kamelen 12. k. rondjes rijden I. in de richting van de pijlen rijden m. verkeersplein of rotonde 13. d. mensen lopen over een zebra e. voetgangersover steekplaats f. uitkijken: mensen op de weg 14. n. voetpad o. man met kind p. vertoden voor voetgangers "TTerw^ V4K 1/V<2''^'^ti/y)-tt&t ei se s: r cv Uitslag: Opbrengst ZOA-coUecte Samen zingen Piet op de stoep Over Leerdammer PAGINA 11 VRIJDAG 20 APRIL 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 èi 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur al en toe een brieije, dat wordt beantwoord. 5. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. 6. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Verkeersborden zijn belangrijk in het verkeer. Ze geven aan watje niet en wel mag doen. Het kan gevaarlijk zijn als je je niet aan de regels van de borden houdt. Als je bijvoorbeeld het hiernaast afgebeelde bord tegenkomt en je rijdt toch gewoon door, dan betekent het dat je in het water valt. Met alle gevolgen daarvan. O Zo is het eigenlijk ook met de Tien Geboden. De Heere God vertelt ons: dit moetje doen. Andere dingen moet je niet doen, want die zijn erg gevaarlijk. De Heere zegt het niet om ons te plagen, maar om ons te waarschuwen. Misschien vraag je je wel eens af: waarom mag ik dit nu niet? Denk er dan altijd maar aan: de Heere wil ons verderf niet. Hij wil juist dat wij behouden worden. Dat kan alleen door het bloed van de Heere Jezus. Ken je Hem al? Een tijdje geleden kreeg ik van Guide van Gils (Achthuizen) een puzzel over de 10 geboden. Natuurlijk kennen jullie de 10 geboden. Maar als je het niet meer weet, kun je ze vinden in ï^xodus 20. Vul in de zinnen de ontbrekende woorden in. Zet daarna de letters die je moet invullen op de plaats van de cijfers in het hok hieronder. Als je alles goed ingevuld hebt, lees je een gedeelte van een tekst uit Psalm 119 (Zoek van vers 10 t/m 50). De letter 'ij' is één letter. 1. Zes dagen zult gij .12...33.. en al uw 26... doen. 2. Gij 22... u voor die niet ..20..., noch hen dienen. 3. .8.. uw vader 3. uw moeder. 4. Die u uit Egypteland, uit het ...16..30..., uitgeleid heb. 5. Gij zult geen valse ..2913 spreken ...28. uw naaste. 6. ik ben de HEERE 32. God. 7. Gij zult geen 15goden voor Mijn .237. hebben. 8. Gij ..24. niet begeren uws naasten huis. 9. iln Hij rustte ten17.. dage. 10. En Mijn geboden25...; 11. Gij zult ..11. stelen. 12. In het land, dat u .34 HEERE uw God ...4.; 13. Gij zult u geen ...19.... beeld, noch enige ...6maken. 14. Noch uw 102die in uw poorten is. 15. 1. zult niet .31 16. Want Ik, de HEERE uw God, ben een ..18... God. 17. En doe ...5aan duizenden dergenen, die Mij liefhebben. 18. Gij zult ...9 begeren uws naasten ....2*7; 19. Want de HEERE zal niet onschuldig houden, die Zijn Naam ijdellijk2 20. Noch ..14., dat uws 35is. Amanda Schaaf (Dirksland) Verbouwen geeft altijd een rommeltje. Krijg jij ook een nieuwe slaapkamer? Ik hoor wel van je welk boek je gekocht hebt, als je een keertje tijd hebt om naar de boekhandel te gaan. Albert van Lenten (Dirksland) Vogels houden is toch moei lijker dan ik dacht. Als ik lees in jouw brief hoeveel jonge vogeltjes er dood gaan, dan is het beslist niet eenvoudig. De volgende keer hoor ik wel van je hoe het op de bondsdag geweest is. Waar gaan Jullie met de club strandwandelen? Sander van Lenten (Dirksland) Dat is knap: een portret van jezelf maken. Wordt dat por tret net zo mooi als dat van Rembrandt van Rijn? Hoe komt het dat de jonge vogel tjes te weinig of geen eten krijgen? Geven de vader- en de moedervogel de jonkies dan te weinig eten? Ton van Schaik (Stellendam) Zijn er inmiddels al meer lammetjes geboren? Ik heb al genoeg lammetjes zien springen en huppelen in de wei. Maar ik weet niet welke lammetjes van Jullie zijn. Petra Bikker (Oude-Tonge) Jullie hebben een hele 'dierenboerderij' lees ik in Je brief. Hoe gaat het met 'Lammie'? Jammer hè, als de moeder het lammetje ver stoot en het daardoor niet genoeg drinken krijgt. Vind je het leuk om zo'n lammetje Anja H. - 179; Alinda - 408; Amanda - 83; Anja van S. - 285: Anne Co - 42; Arianne - 327; Albert - 275; Angeline - 75; Arco - 64; Carolien - 340; Christian - 370; Corina - 80; Corlina -471; Corné-98; Diana-241; Ellen-88; Erika-74; Floris-385; Guido-62; Gijsbert - 141Hendriëtte - 356; Julian - 116; Jacob - 90; Jan - 73; Jantine - 463; Jarinda - 337; Jorieke - 350; Jeroen - 57; Jorina - 250; Judith - 239; Janine - 30; Joan - 398; Jolize - 356; Jacoline - 326; Koen - 320; Leendert - 148; Liesbeth - 441; Marieen T. - 208; Maayke - 234; Marleen M. - 88; Marijn - 320; Mieke - 310; Martijn v S.- 246; Mare - 30; Martijn M, -418; Marinda - 476; Naomi - 314; Nathalie - 496; Nienke - 80; Onno - 77; Peter - 270; Pieter - 57; Petra - 236; Reinier - 95; Ricardo - 277; Robert - 413; Sander - 235; Ton - 156; Willemien - 80; Willianne B. - 10; Willianne M. - 457 Deze week hebben veel kinderen van groep 7 een schriftelijk verkeersexamen moeten maken. Spannend hè? Daarom deze keer een puzzel over verkeersborden. Zoek bij de 14 borden het goede antwoord. Als je de letters, die bij de goede antwoorden horen, achter elkaar zet, krijg je een woord dat hiermee te maken heeft. O A A 9. 1. Hoe heet je? Reinier van Schaik. 2. In loelke phiats woon je? Stelteridam. 3Naar welke groep of welke klas ga je na de zomeiva- kantie? Naar klas 1. 4. Op welke school zit je na de zomervakantie? Op de Prins Maurits in Middelharnis. 5Ben je afgelopen jaar op een excursie, op kamp of op schoolreis geweest (of mis schien loel alle drie)? Op kamp. 6. Waar gmgen jullie naar loe? Naar Burgh-Haamstede. 7. Hoe gingen jullie daarheen (met de fiets/met de bus/ lopend/met de auto/met de trein)? We gingen met de fiets. 8. Wat heb je die dag/die dagen allemaal gezien Neeltje Jans, bunkers, bos- j sen. 9. Writ vond je het allerleukst? De bunkers. 10. Wat vond je nut leuk Dat we op de heenweg hele harde tegenwind hadden. 11Vertel eens iets bijzonders van die dag/dagen. Bij Neeltje Jans hadden ze soort beelden van zand. 12Heb je nog goede ideeën voor een schoolreis of een kamp? Als er bunkers in de buurt zijn, zou ik daar heengaan. Deze keer zijn er vier puzzelaars die een bon verdiend hebben: Angeline Meijer (Goedereede-Havenhoofd), Guido en Onno van Oils (Achthuizen) en Pieter van Schaik (Stellendam). Fijn, dat jullie steeds elke keer alles opsturen. Je ziet het: je moeite wordt beloond. O"", Si- Alle kinderen gingi')i iiui de sponsor op de fulo. MIDDELHARNIS - Woens dagmiddag organiseerde korfbalvereniging Good Luck te Middelharnis voor de tweede keer het mini- schoolkorfbaltoemooi voor de groepen 3 en 4 van het basisonderwijs. In verband met de omvang van het toernooi in september is er voor gekozen om het toer nooi in het vervolg te split sen. In het voorjaar is er een toernooi voor de groepen 3 en 4 van het basisonderwijs en in het najaar is het grote toernooi voor de groepen 5 t/m 8 van het basisonder wijs. Om half twee werd het eer ste fluitsignaal gegeven. In de stralende zon streden zestien teams van de diverse scholen uit Middelharnis, Sommelsdijk en Stad a/h Haringvliet in drie poules voor de hoogste eer. In het begin was het nog even wennen voor de kinderen en werden er weinig doelpunten gescoord. In de loop van de middag ging het echter steeds beter en aan het eind van de middag werd er door de diver se teams lustig op los gescoord. Tussen de wedstrijden door konden de kinderen nog deel nemen aan een individuele spelletjescompetitie. Na een leuke maar inspan nende middag konden legen hall \ijf de prijzen worden uitgereikt door sponsor Hans Meijer. De spelletjesconipelitic voor groep drie werd gewonnen door Brian Krijger. De tweede plaats was voor Cassidy Cok en Jeaninc Boogaard wist de bronzen medaille Ie behalen. In groep vier ging Magali Vei- ra er met een gouden medaille van door. Het ziher was voor Evelien Kroon en Roel van Hulst en Rick Berkenbosch deelden een derde plaats. Poule I (groep 4): 1. Albert Schweitzerschool 1; 2. Bosseschool 1. Poule 2 (groep 4): 1. Daltonschool 2; 2. J.C. van Gentschool 2. Poule 3 (groep 3): 1. J.C. van Gentschool 5; 2. Daltonschool 3. Tot slot gingen alle kinderen nog met de sponsor op de foto en kregen ze allemaal een snoepzak, een pen en een uit nodiging om vier keer gratis te komen trainen mee naar huis. De organisatie en hel bestiuir van Good Luck hopen alle scholen en kinderen volgend jaar terug te zien op de 'y edi tie van het niini-schoolkorfbal- toernooi. MIDDELHARNIS -Deonlangs gehouden collecte voor de ZOA heeft 1.368,43 opgebracht. Alle gevers en collectanten wor den hartelijk bedankt. OUDDORP - Morgenavond, zaterdag 21 april kan er weer 'samen gezongen' worden in het kerkgebouw van de Doopsge zinde Gemeente aan de Dorp- stienden. Van half 8 tot half 9 is iedereen van jiarte ivelkom. STAD AAN 'T HARING VLIET - Gatenkaasfabri- kant Leerdammer lan ceerde vorige maand de wedstrijd 'het Leukste Gat van Nederland'. Dorpen en gehuchten die net als Leer dammer trots zijn op hun gat, konden zich opgeven via www.hetleukstegatvan- nederland.nl. Stad aan 't Haringvliet gaat de strijd aan met de andere genomi neerde inzendingen: Hei louw (GL), Miedum (FR), Zijtaart (BR), Oosterleek (NH), Kloosterhaar (OV), Stokkum (GL), Lauwerzijl (GR), Wierum (FR), Soe- rendonk (BR), Mesch (LB), Wezuperbrug (DR), Zonne- maire (ZE), TüU en 't Waal (UT) en De Weere (NH). Vanaf woensdag 18 april kun nen kijkers hun favoriete gat kiezen in het programma 'het Leukste Gat van Nederland' op SBS 6. Bekend weerman Piet Paulusma bezoekt de vijf tien overgebleven gaten. Het programma wordt wekelijks uitgezonden om 23.15 uur. Op 23 mei wordt in het tv-pro- gramma het leukste gat bekend gemaakt. De afgelopen maand konden trotse 'gatbewoners' hun dorp nomineren voor 'het Leukste Gatvan Nederland'opdegelijk- namige website. Sindsdien is er een ware strijd gaande. Alles wordt uit de kast getrokken om uiteindelijk bij de 15 leukste gaten te eindigen. Naast grote promotieacties om stemmen te werven, speelden bijzon dere karakteristieken van de gaten ook een belangrijke rol om bij de laatste te eindigen. Het Friese dorpje Miedum gooide de Bourgondische gezelligheid van alle 33 inwo ners in de strijd. Het Noord- Hollandse Oosterleek moet het hebben van de muzikaliteit van de bewoners en Kloosterhaar in Overijssel vindt zichzelf het Leukste Gat van Nederland omdat de vrijwilligers het dorp draaiend en bruisend houden. Zo heeft elke provincie wel een dorp dat een bijzondere reden heeft om te denken dat zij het Leukste Gat van Nederland zijn. Nu de vijftien geselecteerde gaten bekend zijn, gaat de strijd verder in het programma 'het Leukste Gat van Neder land' op SBS 6. Piet Paulusma bezoekt alle \'ijftien gaten om zelf te ervaren hoe leuk het er eigenlijk is. De populaire weerman reist elke uitzending af naar drie gaten, waar hij bij bewoners aanbelt om te horen waarom zij in het leukste gat wonen. Na elke aflevering kunnen mensen hun stem uit brengen op deze drie gaten via de website www.hetleukstegat- vannederland.nl. Uiteindelijk wordt op 23 mei tijdens de fina le uitzending bekend gemaakt welk gat zich 'het Leukste Gat van Nederland' in 2007 mag noemen. Het winnende gat krijgt namens Leerdammer een award en een geldprijs om het gat nog leuker te maken. Naast deze prijs wordt ook een creativiteitsprijs uitgereikt aan de leukste en meest creatieve inzending. De winnaar van deze prijs kan een jaar lang gratis genieten van de gaten van Leerdammerkaas. Leerdammer kaas bestaat sinds 1976 toen het in samenwerking met het Nederlands Instituut \'00i- Zuivel Onderzoek ont wikkeld werd. In 1984 komt Leerdammer op de markt in beheer van Wessanen. In 2002 wordt Leerdammer overge nomen door Groupe Bel - de derde grootste kaasfabrikant ter wereld die met 23 fabrieken actiefis in 120 landen. Groupe Bel produceert naast Leer dammer ook de nierkkazen La Vache Qui Rit, Mini Babybel en Port Salut. De fabriek van Leerdammer is gevestigd in Schoonrewoerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11