Clubkampioenschap SV De Kriekel in een nieuw "jasje' Wereldverkeers- veiligheidsweek KNRN Muziek en dans bij Rabobank Ledenconcert Vijf turnsters van Sparta/Olympia op NK; Esmee Tanis derde turnster van Nederland Oranjeconcert Jubileum concert Estampida Kandidaat gedeputeerden Zuid-Holland bekend Bijbelstudie Frank Ouweneel SMS-sen voor 50-plussers De Zwarte Pion Activiteiten Inloophuis de Boei Jan Siebelink in Ooltgensplaat Internationale onderscheiding voor Annemarie Vermaat EIUVriDEr-IIIEUWA Nieuwe gympakjes Verkeerskaravaan Acties Prinses Margriet vaart voor motorstoring Speedboot met motorstoring Prinses Margriet helpt visserman. Kwaliteit Kaarten Pupillen PAGINA 10 VRIJDAG 20 APRIL 2007 De deelnemers aan het clubkampioenschap in de nieuwe outfit. OUDDORP - Onlangs werd door SV De Kriekel uit Ouddorp de jaarlijkse clubkampioenschap gym nastiek georganiseerd. Aan deze wedstrijd deden in totaal 87 leden mee. Voor het eerst in jaren was er ook een jongensgroep van 8 jongens. Deze jongens gym- groep is nu ongeveer een jaar bezig en het is heel leuk om te zien hoe de jongens vooruit zijn gegaan. Zij moesten op de volgende toestellen gymmen: lange mat, brug gelijk, sprong en rekstok. De meisjes moesten hun pun ten zien te halen op de ondef- delen: lange mat, brug onge- lijk/rekstok, sprong en balk. Het leuke van dit clubkampi oenschap, was zij vol trots de nieuwe gympakjes voor zowel de meisjes als de jongens van de gymnastiek aan het publiek konden laten zien. Voor de jongens was er helemaal niets meer en voor de meisjes was het zo'n mengelmoes van oude gympakjes, dat het bestuur heeft besloten om nieuwe gym pakjes uit te gaan zoeken. Het is voor de meisjes en de jon gens een gympakje geworden in de kleuren rood en zwart. Iedereen was er heel enthou siast over en daardoor heb ben veel ouders besloten om het nieuwe kriekelpakje aan te schaffen. Om het voor de ouders zo aantrekkelijk moge lijk te maken heeft het bestuur besloten om een korting van 10,00 te geven. Deze kor ting konden we geven door de goede opbrengst van de Grote Clubactie 2006. De wedstrijd was goed verlopen en nadat alle kinderen samen met de selectie de kampdans hadden laten zien, konden de prijzen worden uitgereikt. Er waren dit jaar mooie bekers, gesponsord door Rabobank Goeree-Overflakkee, voor de Ie, 2e en 3e plaatsen en alle overige deelnemers die niet in de prijzen waren gevallen kregen een standaardje als 4e prijs. SOMMELSDIJK - Op zater dag 28 april wordt er in de Hervormde kerk te Som- melsdijk een opmerkelijke oranjeconcert gehouden. Aan dit concert werken de Urker solisten en broers Lucas en Jaap Kramer mee. Zij zijn beiden bekend van het Jong Urker Mannenkoor 'Soli Deo Gloria', waar Jaap de dirigent van is en Lucas een van de solisten. Aan het oranjeconcert werken verder mee: De sohste Clarissa van der Weerd en het Gemengd Koor 'Excelsior' uit Dirksland o.l.v. Charles v.d. Veeke. Op het programma staan naast samenzang van vaderlandse lie deren, zowel soli als duetten en ook koorzang op het program ma. Het belooft een feestelijk concert te worden. Aanvang concert is om 20.00 uur en kerk gaat om 19.00 uur open. Als doel voor deze avond is gekozen het werk van de Stich ting 'Onderlinge Zorg Oekra ïne'. De toegang voor volwas senen bedraagt 8,- en voor kinderen t/m 12 jaar 4,-. Kaarten zijn te koop bij: Boekhandel van der Boom SOMMELSDIJK - Morgen, zaterdag 21 april, wordt in de Exoduskerk te Sommelsdijk een jubileumconcert gege ven door het mandolineor kest Estampida o.l.v. Marco Ludemann. Het orkest bestaat 25 jaar en dat wordt gevierd met een jubileumconcert. Het belooft een mooie avond te worden met muzikanten van voornamelijk Flakkeese bodem. Medewerking wordt verleend door de celliste/pia niste Marya Heij met begelei ding door Marjo Heij, en de blokfluitgroep Tibiarum Can- tus o.l.v. EUy Bakker. Het con cert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Iedereen is hartelijk welkom. in Sommelsdijk; Boekhan del Akershoek in Ouddorp en via Mission Music reser- veerlijn; 0187-603510 of via missionmusic@solcon.nl. Indien voorradig kunnen er ook kaarten gekocht bij de ingang van de kerk. Wereldwijd overlijden jaar lijks 480.000 kinderen en jongeren onder de 25 jaar aan de gevolgen van een verkeersongeval. Dit gegeven was voor de Ver enigde Naties aanleiding om door middel van de organisa tie van een Wereldverkeersvei- ligheidsweek aandacht te vra gen voor de verbetering van de veiligheid van kinderen en jongeren tot en met 24 jaar in het verkeer. Dat is hard nodig, want van de 1,2 miljoen men sen, die jaarlijks in het verkeer om het leven komen is ruim 40% jonger dan 25 jaar. De landelijke overheid, en voor deze regio, de provincie Zuid- Holland ondersteunen het ini tiatiefvan harte en grijpen deze week aan om burgers, betrok ken organisaties en instellin gen (bijvoorbeeld scholen) en politiek verantwoordelijke bestuurders op een interac tieve wijze te informeren over bestaande en nieuwe initiatie ven op dit terrein. Door de provincie Zuid-Hol land reist een Verkeersveilig- heidskaravaan, die o.a. bestaat uit een oude schoolbus en een podiumwagen. Op donderdag, 26 april aanstaande, komt de karavaan vanuit de Hoeksche Waard aan op Goeree-Over flakkee en wordt het estafet testokje aan deze regio over gedragen. In Middelharnis worden op drie scholen voor voortgezet onderwijs acties gehouden. Op de Pr. Mauritsschool wordt door beroepschauffeurs aan brugklasleerlingen uitgelegd hoe de dode hoek-spiegel op een vrachtwagen werkt. Op het plein van de Technische School kunnen de hele dag door leer lingen, maar ook de inwoners van Middelharnis, hun fiets laten controleren. In de RGO wordt les gegeven over de gevaren van alcohol en drugs in het verkeer. De leerlingen van de Bosseschool zullen rond half twaalf in de Sportlaan ballonnen oplaten. Ook kunnen kinderen in de podiumwagen hun visie geven op verkeersveiligheid. Dit alles wordt gefilmd en is 's avonds op de website van SCHOOLop- SEEF te zien. Op 25 april is de fietscheck op de Pr. Mauritsschool en kun nen leerlingen en inwoners van Sommelsdijk hun fiets laten controleren. DEN HAAG - De coalitie partijen CDA, WD, PvdA en ChristenUnie/SGP in Zuid-Holland hebben dins dag hun kandidaat-gede puteerden voor het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bekend gemaakt. Hieronder de namen van de kandidaat-gedeputeerden en de portefeuilleverdeling: J.W.A (Asje) van Dijk, CDA; Portefeuille: verkeer en ver voer, economie; Integrale ruimtelijke projecten: As Lei den-Katwijk met Valkenburg; Rijn-Gouwelijn, RLR (Rijn- landRoute), KLW (Knoop Lei den West), lODS (Integrale Ontwikkeling tussen Delft en Schiedam); Zuidplaspolder; Contactgebied: West M.E.H. (Manita) Koop, CDA; Portefeuille: ruimtelijke ont wikkeling en wonen, onderwijs en arbeidsmarkt. F.D. (Erik) van Heijningen, WD; Portefeuille: financiën en middelen, milieu en hand having; Contactgebied: Rijn mond H.M.C. (Lenie) Dwarshuis-van de Beek, WD; Portefeuille: water, kust, EU/IA (Europese en internationale betrekkin gen); Integrale ruimtelijke projecten: kustontwikkeling A.G.M. (Tonny) van de Von- dervoort, PvdA; Portefeuille: samenleving en zorg, sport, grondbeleid Integrale ruim telijke projecten: Oude Rijn- zone. M. (Martin) Huls, PvdA; Por tefeuille: bestuur, vrije tijd, communicatie. Groene Hart; Integrale ruimtelijke projec ten: PMR (Project Mainport- ontwikkeling Rotterdam); Contactgebied: Oost. J.L. (Joop) Evertse, Christen- Unie/SGP; Portefeuille: groen en landelijk gebied; Contact gebied: Zuid. De kandidaat-gedeputeerden worden op 25 april aanstaande officieel benoemd tijdens de reguliere vergadering van Pro vinciale Staten. OUDE-TONGE - Woensdag 25 april houdt Frank Ouweneel weer zijn derde bijbelstudie over het thema 'Licht van de Bijbel over conflictsituaties. De lezing wordt gehouden in de aula van CBS 'De Bron' aan de Melkweg 75 in Oude-Tonge. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is vrij. OUDE-TONGE - De SWO organiseert, twee avonden voor 50-plussers. Tijdens deze avon den kan men leren hoe men sms-berichten kan versturen op de mobiele telefoon. Leuk voor als u straks op vakantie gaat. Het zijn twee donderdag avonden: 26 april en 3 mei. Zij beginnen om 19.00 uur en duren tot 20.00 uur en worden gehouden in het Infocentrum, Bernhardstraat 27 in Oude Tonge. De kosten zijn 7,50 voor beide avonden. Wilt u uw mobiele telefoon meebren gen en tevens de gebruiksaan wijzing. Aanmelden kan tot maandag 23 april bij de SWO, tel. 641344. MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 27 in de huis houdelijke competitie van de schaakvereniging De Zwarte Pion te Middelharnis, gespeeld op maandag 16 april: Verolme-MulderI-O v.d. Staaij-Boeter1-0 v.d. WaalSD-SmitV2-V2, d. Jager-Peeman0-1 d. Haan-Visser0-1 M. Lagendijk-BeckerO-I Neleman-Struik1-0 Melaard-W. Tieleman1-0 Lesuis-Loosjes0-1 Vis-v.d. Velde'/a-'/a v. Putten-Mourik'/a-'/a na barrage 1-0 (v. Putten wint de beker) V. Hooff-v. Prooijen0-1 GOEDEREEDE - Inloophuis de Boei organiseert op dins dag 24 april een themabijeen komst over 'Vergeving'. Deze bijeenkomst wordt vanaf 10.00 uur gehouden in Café Goe- ree. Noordzijde Haven 1 in Goedereede. Riet -Langstraat, directeur van inloophuis de Boei Rotterdam komt over dit onderwerp praten vanaf 10.00 uur. Op 8 mei is er Nordic wande len o.l.v. een fysiotherapeute van Therapie en Bewegings centrum Goedereede in het natuurgebied. Verzamelen om 13.00 uur bij het café. Een goe de sport ook als u lichamelijke gebreken hebt. Ook deze dag begint om 10.00 uur. Inloophuis de Boei, ontmoe tingsplaats voor mensen die kanker hebben (gehad) en hun naasten, elke 2e en 4e dinsdag van de maand. Verdere info- 06-22111572. STELLENDAM - Zondag 15 april om 17.22 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet van KNRM Station Stellendam, gealarmeerd door het Kustwacht Centrum den Helder Het bleek te gaan om een bootje met motorstoring in het Slijkgat ter hoogte van de boei SG7. Door de beman ning van de reddingboot werd uitgevaren en na ongeveer 15 minuten was de reddingboot ter plaatse. Het betrof een sportvisboot met twee per sonen aan boord. Het bootje was op sleep door een andere sportvisser maar deze wilde de hulp van de KNRM. Het bootje werd op sleep genomen en in de buitenhaven van Stel lendam afgemeerd. OUDDORP - Maandag 16 april om 12.30 uur werd de beman ning van de Griend van KNRM Station Ouddorp, gealarmeerd door het Kustwacht Centrum den Helder. Het bleek te gaan om een motorboot met motor problemen. Ter plaatse geko men bleek het te gaan om een speedboot, de Timeless met twee personen aan boord. De 7,30 meter lange boot had een kapotte hekdrive en dreef stuurloos rond. Dit gebeurde in de buurt van de boei SP14. Met de Griend werd een sleep- verbinding gemaakt en de boot werd naar de Springersdiepse haven bij Ouddorp gesleept. STELLENDAM - Dinsdag 17 april om 8.02 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet van KNRM Station Stellendam, gealarmeerd door het Kustwacht Centrum den Helder. Het bleek te gaan om een visserman die zijn netten was verspeeld, aan een kant vast aan het net zat, en door de stroom werd meegenomen. Ter plaatse gekomen bleek het te gaan om de viskotter VLI 28 van 24 meter met 4 opva renden aan boord, die 1 mijl noord van de Hinderboei op de Noordzee lag. Aan een kant was de giek over gekomen, en had wat schade veroorzaakt aan de antennes en de achter- mast. De reddingboot bleef bij de kotter liggen tot hij zijn vis- draad boven had en de beman ning heeft toen geholpen met de giek weer in de normale stand te krijgen. Nadat dit was gedaan kon de kotter op eigen kracht naar Vlissingen om een dreg op te halen en een nieu we visdraad. Hij zou de andere dag gaan proberen zijn netten weer boven te krijgen. Nadat de kotter was vetrokken, keer de de Prinses Margriet weer terug naar station. OOLTGENSPLAAT - Op vrij dag 18 mei komt de schrijver Jan Siebelink naar Ooltgens plaat, waar hij een lezing zal houden. Kaarten hiervoor zijn vanaf nu verkrijgbaar. Men dient voor de verkoop van kaarten snel te zijn want er zijn maar zestig plaatsen in het Oude Raadhuis beschikbaar. Naar aanleiding van zijn best seller 'Knielen op een bed violen' vertelt hij in een vraag gesprek over zijn jeugd met een zeer godsdienstige vader die een zwaar stempel op het gezin drukt. 'Knielen op een bed violen' verhaalt op mee slepende wijze over hoe hij dat als kind ervaren heeft. De drei ging die ervan uitgaat maar ook de trouw en de liefde voor zijn vader spreken op sub tiele wijze door in de roman. Jan Siebelink debuteerde in 1975 met de verhalenbundel Nachtschade. Hierna volgden verscheidene romans, verha lenbundels, novellen en essay bundels. Voor zijn roman De overkant van de rivier ontving Siebelink de F. Bordewijkprijs en voor Knielen op een bed violen de AKO-literatuurprijs. Na de lezing is er gele genheid om boeken te kopen en te laten signeren. De avond begint om 20.00 uur, om 19.30 uur is de zaal van het Oude Raadhuis open. Kaar ten kosten 7,50 per stuk en zijn verkrijgbaar bij Drogisterij Molendijk in Ooltgensplaat, VVV Middelharnis, Boekhan del Vroegindeweij in Middel harnis en boekhandel Haasdijk in Willemstad. DIRKSLAND - Annemarie Vermaat uit Dirksland heeft in april een internationale onderscheiding, A- FIAP (De artist bij de Federation Internationale de l'Art Pho- tographique) ontvangen. Voor deze onderscheiding dient men vijfjaar met succes te hebben deelgenomen aan internationale salons onder FIAP-Patronaat in ten minste drie verschillende landen, en men moet tenminste tien aan vaardingen verworven hebben met ten minste vijf verschil lende werken in internationale salons onder FIAP-Patronaat. Daaraan heeft zij inmiddels ruim voldaan. Annemarie is sinds 1999 lid van de jubilerende fotoclub de Rarekiek. Zij probeert mooie momenten te vangen in haar beeld. Haar voorkeur ligt bij het fotograferen van mensen. Veelal uit andere culturen. Annemarie houdt af en toe een expositie. De meest bijzondere voor haar was de expositie "Soera", een expo van foto's uit Jemen, die zij samen deed met Bram Hartzema. Bij deze expo sitie was de ambassadeur van Jemen aanwezig. Ook hing zij met een foto van 2 bij 4 meter in de "Koopgoot" te Rotter dam. Er werd een foto van haar tentoongesteld in het museum voor fotografie in Antwerpen en in het Watermuseum te Arn hem (nominatie nationale toe- komstprijs, creativiteit boven water). Verder zijn er foto's van Annemarie gepubliceerd in o.a. de Grasduinenagenda van 2005, fotoblad ZOOM, de Djoser website. Vara magazine, Andorra Biennal, Italiaanse Giuliano Carrara, het Alge meen Dagblad, en de Viva. Op 5 mei is een van de foto's van Annemarie te zien in Amsterdam op het bevrijdings festival aan de expositiemuur op het museumplein. De foto is digitaal afgedrukt op vracht- wagenzeil, met ongeveer de afmetingen Imxl,5m. DIRKSLAND - Een afwis selende mix van klassieke en lichte muziek, van Wag ner tot muziek uit Sound ot Music, onderbroken door enkele dansdemonstraties. Dat is het programma, dat de Rabobank Goeree-Over flakkee op zaterdag 21 april in Sportcomplex De Gooye in Dirksland voorschotelt aan zijn trouwe leden. Een gratis presentje, want, zo meent de Rabobank, 'wij willen onze leden het gevoel geven dat wij hen waarde ren'. Ditmaal is gekozen voor een culturele en muzi kale avond waaraan Fanfa reorkest De Hoop, pianist Bas Verheijden, bando neon- en accordeonspeler Hans van de Maas en het danspaar Nick Mollen en Anique Bergsma meewer ken. Door Dorien Kickert Coöperatie adviseur Jan Ver- hage van de. Rabobank Goe ree-Overflakkee is de drijven de motor achter deze avond. Hij ziet het zo: "Vanaf 1 maart 2006, na onze fusie, hebben wij ons voorgenomen om niet alleen al onze klanten zakelijk van dienst te zijn, maar om daarnaast onze leden extra te belonen. Wij willen het verschil tussen een klant en een lid van onze bank dan ook met speci ale activiteiten onderstrepen. Wij willen ook laten zien dat de Rabobank meer kan dan alleen bankieren. In het verleden deden wij dat al via de bekende Fietsdagen en door het spon soren van bepaalde projecten." Recentelijk organiseerde de Rabobank de zeer succesvolle bijeenkomst Prul Pronkstuk, die druk bezocht werd. Er is voor deze muzikale avond gekozen voor kwaliteit, meent Verhage. Het bekende Fanfa reorkest De Hoop uit Stellen- dam behoeft natuurlijk geen introductie meer. Als pianist is aangetrokken Bas Verhe ijden, die onder meer bekend is doordat hij in 2000 veertien avonden achtereen Rachma- ninovs Derde Pianoconcert uitvoerde in alle grote zalen van Nederland, samen met het Nederlands Studenten Orkest. Hans van de Maas speelt een aantal muziekstukken op de accordeon en de bandoneon. Van de Maas is musicoloog en werkt als docent en hoofd van de afdeling muziek bij het Koorenhuis in Den Haag. Er is niet alleen muziek om naar te luisteren maar ook om naar te kijken, want het danspaar Nick Mollen en Ani que Bergsma zullen een aan tal dansdemonstraties geven. Op het programma"staan de Rumba, Samba en de Jive. Dit paar is geen onbekende in de danswereld, zij dansen Latin in de top van de B- klasse. "Naarmate de avond verstrijkt, wordt de muziek spannender en losser', meent "Verhage. Alle solisten worden begeleid door het Fanfareor kest. Dat is overigens een gro te uitdaging, want voor zover Jan Verhage weet, heeft het orkest nog nooit tevoren aan een dergelijke muziekavond meegedaan. "Het is een soort betaling in natura", lacht hij, "als tegenprestatie voor een financiële bijdrage van de Rabobank aan hun CD". Jan Verhage is vast van plan om dergelijke evenementen jaar lijks te laten terugkomen. Op dit moment heeft hij al volop plannen voor een volgende culturele en muzikale avond. Er is in de sporthal plaats voor ongeveer 600 bezoekers. Nog niet alle kaarten zijn uitgege ven. Er zijn voor de leden van de Rabobank Goeree-Overflak kee nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal. "En wie nog geen lid van de bank'is, maar dat wel wil worden, kan zich ter plaat se aanmelden als lid," aldus Verhage. Van links naar rechts: Morgan van Erkel, Sterre Fest, Thiamo Bezuijen, Sophie van Strien en Esmee Tanis. Zaterdag 14 april turn den de beste turnsters van Nederland in Franeker om het kampioenschap van Nederland in de vierde divisie. Tijdens de in maart gehouden districtsfïnale in Amsterdam waren vijf turn sters van de selectiecombi natie van Sparta uit Stellen- dam en Olympia uit Dirks land er in geslaagd om zich voor deze landelijke finale te plaatsen. Bij de jongste categorie, de instappers ('98), hadden Esmee Tanis en Sophie van Strien zich voor deze wedstrijd geplaatst. Na een goede en gezellige over- nachüng in Franeker lieten de beide jonge talentjes zien dat ze helemaal klaar waren voor deze finale. Hun overslag over de kast was van hoog niveau en Esmee legde beslag op de tweede plaats op dit toestel met een 9,05. Hun brugoefening werd niet helemaal op waarde geschat door de jury en dat wa's jam mer. Op balk turnden zowel Sophie als Esmee vrijwel fout loze oefeningen. Op dit toe stel valt het nooit mee om de zenuwen in bedwang te hou den, maar dat lukte bij allebei zeer goed vandaag. Op vloer turnde Sophie een zeer mooie oefening en haalde 9 punten. Esmee was vandaag de beste instapper van Nederland op dit toestel met een 9,1Sophie en Esmee kunnen allebei terugkij ken op een uitstekend debuut op een Nederlands Kampioen schap. Sophie eindigde op de 19e plaats met een totaal van 32,80. Esmee mocht plaatsne men op het podium, want zij won het brons en was daarmee de 3e turnster van Nederland, een uitstekende prestatie. Bij de pupillen ('97) waren het maar liefst 3 turnsters van Olympia en Sparta die hun debuut gingen maken op een NK. Sterre Fest, Morgan van Erkel en Thiamo Bezuijen gingen met nog 40 leeftijds genootjes de strijd aan om het kampioenschap. Ook deze turnsters presteerden vandaag buitengewoon goed. De over slagen over pegases werden heel goed uitgevoerd. Mor gan heeft nog steeds de beste springbenen van de drie, maar Thiamo komt heel dicht in de buurt. Op brug was Sterre de enige die een 8 wist te turnen. Net als de instappers bleven ook de 3 pupillen allemaal op de balk tijdens hun oefening. Thiamo werd zelfs 4e van Nederland op dit toestel. Als slotstuk nog de vloeroefening. Sterre, Morgan en Thiamo turnden een zeer mooie vloer oefening, waarbij ze lieten zien dat ze elk element prima beheersen. Ook op dit toestel was Thiamo de beste met een 8,8. Bij de prijsuitreiking bleek dat het podium nog een beetje te hoog was gegrepen voor deze dames, maar ze hebben alle drie een uitstekende wed strijd geturnd. Sterre eindigde als 3'7e met 31,3 punten, Mor gan werd 25e met 32,45 en Thiamo haalde de 12e plaats met 33,35 punten. Voor deze turnsters die uitko men in de 4e divisie zit het lan delijke turnseizoen er op. Zij turnen alleen nog op 12 mei in Dirksland tijdens de jaar lijks gehouden clubkampioen schappen. Hun clubgenootjes in de 2e en 3e divisie zijn nog wel in de race voor het Nederlands Kampioenschap. Volgend weekend strijden Rebekka Hoek en Anouk Slockers in de V2 finale in Amsterdam. Op zaterdag 19 mei turnen Yoshka Spuij, Eline Starink en Chantal vd Klooster het NK 3e divisie in Terneuzen. Voor meer informatie, uitsla gen en foto's kunt u een kijkje nemen op de website van beide verenigingen: www.spartastel- lendam.nl en www.gvolympia. nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 10