s Vis werd duur betaald. Dingeman Wolfert wint 44e Jeugdsolistenconcours in Melissant 'Wie gaat met ons mee een eindje varen?' Lea Nieuwhof exposeert in gemeentehuis van Goedereede Dit De Waal BEZORGERS Muziekschool 'De Deltastreek' tiomcetemtui Oranjemiddag senioren Avond Evangelisatie Zoetermeer OUDDORP ACHTHUIZEN ZUIDZIJDE STELLENDAM '- A-yi 79e jaargang Nr. 7600 Dinsdag 17 april 2007 Christelijk streekhlad op gereformeerde grondslag Eerste cd 'Op Volle Kracht' een feit Traditie toevoesen springt eruit! www.autobedrijf-admiraal.nl Voor al uw vijver, tuin en speelplezier ,^vi5i:i^«o. MELISSANT - Zaterdag 14 april stond de Melishof in Melissant weer bol van de muziek. Van de vroege morgen tot de late avond lieten jeugdige muzi kanten horen dat er veel muzikaal talent aanwezig is op de eilanden. Gitaren Gezocht (buitenwijk) (zomervakantie) Meer info: Tel. 47 10 20 Water „i^S. L De vier burgemeesters van Coeree-Ovetjhikkee ontvingen vrijdagavond de eerste exemjAureu van de cd 'Wie gaat met om mee een eindje varen?' van shantykoor 'Op Volle Kracht'. In het midden: speciale shuntyman Pau Heerschap. toto: Persbiira Flafikef SOMMELSDIJK - "Pas drie jaar oud, maar nu al een zeer goed geluid en een fantastisch repertoire." Burgemeester De Vries van Middelharnis was vol lof toen ze vrijdagavond de cd- presentatie van shantykoor 'Op Volle Kracht' bijwoon de. Ze sprak het publiek in De Staver toe nadat ze - evenals haar collega-burge meesters van Oostflakkee, Dirksland en Goedereede - de eerste officiële cd over handigd had gekregen. Door: Kees van Rixoort Op de presentatie van 'Wie gaat met ons mee een eindje varen?' kwamen circa vijfhon derd mensen af. Het Prieel, de aanvanlcelijli geplande con- certplek, bleek te klein; geluk kig had De Staver de tennis bal nog in de aanbieding. Het shantykoor had de hal sfeervol aangekleed, met visnetten, een klein zeilschip en het onvermij delijke houten stuurwiel. 'Op Volle Kracht' - drie jaar geleden ontstaan in het kader van het kralenkettingpio- ject van de Stichting Podium - had Ouddorper Pau Heer schap ingehuurd als speciale shantyman. In de traditie was de shantyman degene die het tempo en de melodie aangaf, een voorzanger Maar Heer schap ("Zingen kan ik niet zo goed") had zichzelf een andere taak toegemeten. Gestoken in een donkerblauwe wollen vis serstrui (met balletjes) praatte hij het programma in Oud- dorps dialect aan elkaar. Het publiek kreeg anekdotes over bijvoorbeeld de trui en de borstrok te horen, maar ook wetenswaardigheden. Bijvoor beeld dat de liederen altijd aan boord werden gezongen om bepaalde werkzaamheden, zoals het hijsen van de zeilen, in een ritmische cadans uit te voeren. De shanties gaan vaak over heimwee, meisjes, liefde, verlangen, tragiek en woelige baren. Burgemeester De vries zei, na de overhandiging van de cd, dat ze verzot is op shanties. "Je wordt er vrolijk van en het geeft een stuk saamhorigheid. Het zou voor de gemeente raad wel iets zijn om voor de vergadering samen een shanty te zingen. Zingen is goed, het lucht het gemoed op." Ze had haar liefde voor het zeemans lied opgedaan op Schiermon nikoog en vooral in Friesland, waar jaarlijks in een klein kerk je een internationaal shantyfes- tival wordt gehouden met een enorme aantrekkingskracht. Naast haar suggestie om de gemeenteraad een lied te laten zingen, kwam mevrouw De Vries met het idee om ook in Middelharnis elk jaar een shantyconcert te houden, bij voorbeeld aan de vooravond van de Havendag. "Dat zou een mooie traditie toevoegen." De eerste cd van shantykoor 'Op Volle Kracht' kost 10 euro en is te koop bij de leden van het koor of bij Adrie Dirkx, Gladiolenstraat 8, 3245 CD Sommelsdijk, telefoon 0187 - 485140. Meer informatie over het shantykoor is te vinden op www.opvollekracht.nl. Spring naar... www.flakkeetrampolines.nl 06 51951096 «^^^^^■■■■■■■■■■■■■IIMI STELLENDAM - "Nog even een visje kopen, en dan naar huis". Dit dacht het echtpaar na een dagje fietsen in de natuur. Na hun auto met fietsen ach terop geparkeerd te hebben aan de buitenhaven bij de vfs- winkel liepen zij de viswinkel binnen. Hier riep iemand naar hun dat de auto uit zichzelf begon te rijden. Ondanks dat de bestuurder de auto op de handrem had gezet was de auto toch gaan rijden zo het talud af het water in. Eer dat de man bij de auto was dreef hij al in het water. De Brandweer Stel- lendam, Brandweerduikploeg Hellevoetsluis en bergingsbe drijf Kwekel uit Helle\oetsluis hebben de auto uit het water gehaald. De auto was all-risk verzekerd, maar toch... {¥oto: Pershuro Flakkee) Op zaterdag 21 april wordt er weer een leerlingenpresentatie gehouden door leerlingen op klein koper van docent André Leer. André is al vele jaren verbonden aan de Muziek school, en weet altijd weer een boeiende uitvoering samen te stellen. Leerlingen spelen individueel maar ook in klei nere en grotere ensembles. En tot slot speelt het leerlingen- orkest van 'Apollo' uit Goede reede. Het wordt een gezellig uurtje in het Haegse Huus op 21 april. Aanvang 14.00 uur De woensdag erop, 25 april, wordt het spannend voor twee vergevorderde leerlingen van de muziekschool. Evelien van den Doel en Eline van Waarde geven dan, als onder deel van hun C-examen, een examenconcert. Dit is al vele jaren een traditie bij 'de Delta streek'. Zij mogen zich, in een prachtige akoestische ruimte, met begeleiding op de piano, presenteren aan het publiek. Het geeft een extra dimensie aan hun examen wat zij dan 9 juni hopen af te ronden. Evelien en Eline zijn beiden leerlingen bugel en trompet bij André Leer. Zij worden bij hun solo-optiedens begeleid door Pieter Verhage op piano. Naast hun voordrachtsstukken in zeer diverse stijlen spelen zij ook samen een duet. Ook dit jaar vindt het concert plaats in de Doopsgezinde Kerk te Ouddorp. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is bij beide presen taties van harte welkom. Voor beide activiteiten geldt: een groot publiek stimuleert de muzikanten enorm om er iets moois van te maken! Nieuwe Tonge. Tel. (0187) 652484 www.dewaalhoveniers.nl surf snel naar... www.vijverbenodigdheden.nl Erf-en sierbestrating Firma J. J. van Gurp Oiidedijk14,0oltgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl fVraV fc*14,^^»<l»M, «yy*»,. »T*(. (ailT) M14I1 *u t*ii') Msn* wwwbrilceiitiumlceuveloaLnl Zandpod 56 Middelhornis - leWoon (0187) 48 34 37 DIRKSLAND - Oranjevereni ging Dirksland organiseert op dondeidag 26 april in de recreatiezaal van zorgcentrum Geldershof een Oranjemiddag voor de senioren uit het dorp. Het programma voor deze middag bestaat uit: ontvangst met koffie en gebak, officiële opening door burgemeester Stoop, optreden van de Rodo- nies met gezellige meezingmu- ziek, 2e ronde koffie, bingo met drie ronden en één super- ronde, wederom een optreden van de Rodonies en als afslui ting van de middag gezellig nakletsen onder het genot van een hapje en een drankje. De middag begint om 14.00 uur, de zaal is open om 13.30 uur en de toegang is gratis. Heeft u problemen met ver- voei; bel dan tijdig naar Gel dershof op werkdagen van 08.00 - 17.00 uur (tel: 0187- 602055). De juryleden, Petra Veenswijk, Hans van Gelder en Suzan Zwart, hadden dit jaar weer de zware taak om elk optreden te beoordelen en van commentaar te voorzien. Elke deelnemer kreeg van hen zowel op papier als mondeling een beoordeling. Opvallend was dat ook dit jaar vooral opbouwende kritieken waren te horen en te lezen. Tijdens de dag waren veel verschillende instrumenten te horen zoals, orgel, piano, blok fluiten, dwarsfluiten, viool en een cello en een harp. Al vroeg in de morgen hoorden we Suzanne Roeland en Jollen de Geest op de dwarsfluit spelen. Zij lieten schitterende stukken horen ondersteund door Piet Westhoeve als begeleider op de piano. Ook blokfluitleer- lingen speelden vaak stukken met een begeleiding, maar zij werden begeleid op het prach tig klinkende claveciinbel van Matthijs Mijnders. Zo hoorden we Marianne Bakker met een prachtig stuk van Teleman, zij werd begeleid door Rinus Verhage en later hoorden we Jobke Heij, die begeleid werd door haar zus Marya. Ook de gitaren lieten zich in Dingeman Wolfert ontvangt uit Iwnden bmgemeesler Stoop de xvisselbeker van liet solistencontours. Pmkim FliMee grote getale horen, twee keer deze dag hebben we een deel van de zaal even verbouwd om een grote groep gitaren de kans te geven om op te treden, het podium is voor zo'n grote groep te klein. Verder waren er schitterende prestaties van enkele duo's zoals de broeis v.d. Boogert Carolien Droo- ger en Nelleke van Eek en het duo Jorien Lokker en Diana van Rossum. Tijdens het avondprogramma werd het echt spannend, want verschillende deelnemers wil den graag de nieuwe wissel- beker voor het eerst mee naar huis nemen. Dingeman Wolfert zette hal verwege de avond de toon met een schitterende vertolking van Magnificat Primi toni van D. Buxtehude op het mooie Domus orgel. Aan het eind van de avond volgden Dorian Papavoine en Marya Heij die op de Boston vleugel van de SGM Prins Maurits een schit terend stuk speelden. Dorian liet ons genieten van Three Preludes van G. Gershwin en Marya speelde drie delen uit Die Jahreszeiten van P.L Tschaikowsky, De jury stond toen voor een moeilijke beslissing, uiteinde lijk was het Dingeman die met de wisselbeker naar huis ging. De organisatie dankt de docen ten, jury, een enthousiast publiek en de vele sponsors. "Zonder steun van zeer velen is het niet mogelijk om een dergelijk evenement te orga niseren, dus daarom dank aan alle sponsors, zoals Flakkee Verhuizingen (zij vervoeren de vleugel van en naar de Prins Maurits), AGO Automaterialen BV,, Esselink Bouwmateria len, de Rabo Bank, de firma Hogchem (zij hebben gezorgd voor wat kleur op het Podi um). Uitslagen op pagina 4 LANGSTRAAT - Woensdag 25 april om 19.30u uur, wordt er in de Ned. Herv. Kerk te Lang straat een open avond gehou den. Dhr Henk Boerman, evangelist namens de IZB te Zoetermeer, zal deze avond ver zorgen. Henk, die getrouwd is met Diekske, werkt samen met haar en Elbert Smit in het mis sionaire werk van de hervorm de Ichthusgemeente in Zoeter meer. Vanuit 'Perron 61' zetten zij zich in om de bewoners van de nieuwe wijk Oosterheem in aanraking te brengen met het Evangelie. Op deze avond is er uiteraard gelegenheid om vragen te stellen en met elkaar door te spreken over het evangelisatie werk. In de pauze is er koffie, thee of frisdrank. De avond wordt om ongeveer 21.30 uur afgesloten. De toegang is vrij. De collecte is, na aftrek van de onkosten, bestemd voor de Inwendige Zendings Bond, project 'Per ron 61 Zoetermeer'. (Lang straat ligt 1 km. voorbij Acht- huizen). Kunstenares Lea Nieuwhof bij één van haar werken in de hal van gemeentehuis te Goedereede. (Foto: Adri vm der Laan) GOEDEREEDE - Donder dagavond opende tijdens een korte bijeenkomst wethouder Cornells Vis ser van de gemeente Goe dereede de expositie van de Rotterdamse kunste nares Lea Nieuwhof. Tij dens de openingstijden van het gemeentehuis kunnen geïnteresseerden kennis nemen van het fraaie werk van Lea. Door Adri van der Laan Tijdens de openingsbijeen komst sprak vriendin en gale riehoudster Manon Lith een openingswoord. In haar toe spraak wees zij erop dat Lea Nieuwhof van haar zelf zegt dat ze nogal rommelig en chaotisch te werk gaat, maar Manon weersprak deze karak terisering van haar. Zij had Lea zelfs leren kennen als een kunstenares die heel analytisch te werk gaat. Als voorbeeld noemde zij haar kleurenwerk "dat zij ontzettend knap" van opbouw vindt. Zij vertelde verder dat Lea Nieuwhof veel met kinderen werkte en dat zij hiervoor ook prijzen heeft ontvangen. Ondanks dat Lea uit Rotterdam komt heeft ze toch wel banden met Goeder eede. Zij exposeerde vorig jaar op de Kunstdagen en is goed bevriend met Harald Jean Jas- soy van de Kunstsdchting Goe dereede, de organisator van de tentoonstelling in het gemeen tehuis. Wethouder Cornelis Vis ser, die erkende niet zo erg bekend te zijn met het werk van de kunstenares, was op internet op zoek gegaan naar informatie over Lea Nieuw hof. Hij ontdekte dat één van de inspiratiebronnen van Lea 'water' was en hij vond dat ze daarom goed in Goederee de paste. Hij verzekerde de aanwezigen dat "kunst hoog op de agenda staat van de gemeente Goedereede". Vis ser sprak dan ook zijn waar dering uit voor de Kunststich ting die ervoor heeft gezorgd dat de belangstelling voor de kunst in Goedereede op het huidige hoge peil staat. Wie ook wil genieten van het werk van Lea Nieuwhof kan tot en met 11 mei terecht in het gemeentehuis van Goe dereede, dat is geopend op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Dinsdag en vrijdag is het gemeentehuis alleen tijdens ae ochtenduren voor het publiek geopend. Tijdens de avondopenstelling op don derdag van 18.00 tot 19.30 uur is de expositie eveneens te bezichtigen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1