mÊÊÉ gul 'é/dm^ Fraudezaak De Staver: Schade kan verhaald worden KNRM Schoolkinderen verontwaardigd over zwerfafval Schelpenoverlast met man en macht bestreden Veiligheidsassistenten kunnen blijven Dit 3793 4-vi De Waal De Hoop neemt initiatief Koninginnedag 79e jaargang Nr. 7598 Woensdag 11 april 2007 Christelijk streekblad op gereformeerdx^grondslag Irritatie Groot onderhoud Voor al uw vijver, tuin en speelpiezier Erf- en sierbestrating Acties Jacht strandt in het zicht van de haven Griend eruit Hulp Rijkswaterstaat Raad niet blij met beperkt blauw op straat springt eruit! www.flakkeetrampolines.nl Subsidiëren MIDDELHARNIS - Na de besprekingen in de raad van december vorig jaar, lag de slepende kwestie rond De Sta ver weer op tafel van de politici. De vervolgstap op de toen unaniem aangenomen motie waarbij het college werd opgedragen te bezien of er al dan niet kan worden overge gaan tot verhaal van geleden schade. Ook werd gevraagd om in een kostenbaten analyse na te gaan of het verhalen van de schade zinvol is. Van een onzer verslaggevers Het presidium stelde nu voor het inmiddels uitgebrachte advies van Advocatenkantoor Adriaanse Van der Weel vertrouwelijk te houden. Ver wijzend naar artikel 10 van de wet openbaarheid van bestuur, diende volgens het presidium niets hieruit in de openbaar heid te worden geciteerd. Met uitzondering van de ABB- aCgevaardigden schaarden alle overige fracties zich achter dit voorstel. Na juridisch onderzoek is er een goede kans de aangetoon de fraudeschade te kutinen ver halen op de nabestaanden van de voormalig manager van De Staver. Dat punt was nu opge nomen in het collegevoorstel. Gelet op de ernst van de situ atie werd voorgesteld een ver- haalactie te beginnen. Tevens werd gevraagd er mee akkoord te gaan dat de belastingsdienst wordt verzocht nadere inhou delijke gegevens aan te leveren over opgelegde naheffingsaan slagen. Een vervolgonderzoek lijkt zinloos, omdat de situatie ongewijzigd is. Ernst Young heeft volgens het college, nog eens gemeld,dat zonder vereis te documenten er geen afron dend onderzoeksrapport is te maken. Hatfert (ABB) die allerlei pogingen ondernam om vol ledige openbaarheid te verkrij gen, maar daarvoor de han den niet op elkaar kreeg, had het vertrouwelijke stuk van de advocaat niet- willen inzien om vrij te kunnen debatteren. Maar met zijn vraagstelling irriteerde hij zichtbaar zijn mede-politici. "Als u zich goed had laten informeren hadden deze vragen en insinuaties ach terwege kunnen blijven", was hun reactie. "Heeft het college de raadsmotie wel volledig uitgevoerd?" vroeg de ABB- woordvoerder, die de aanspra kelijkheid van nabestaanden in deze fraudezaak totaal niet zag zitten. De sfeer werd af en toe grim mig. HafTerts woordenstroom werd veelvuldig onderbro ken door alkeuiende reacties. Daarbij vielen termen als "leu gens, halve waarheden, bru taliteit". De CU-fractie diende een amendement in om de toenmalige bestuursleden van de stichting Olympia op te roepen zich op hun positie te beraden en af te treden. Dit stuk was bedoeld als toevoe ging op de voorgestelde pun ten in het collegestuk over de vervolgstappen in De Staver- kwestie. Er waren twee schor singen en tekstaanpassingen voor nodig, maar toen kreeg dit amendement aller instem ming. Een morele oproep... Meer mogelijkheden heeft de raad niet. Het uiteindelijke col legevoorstel met amendement er bij, kon op 13-2 (ABB) voor stemmen rekenen. Tenslotte was er nog het agen dapunt over budgetten en aan- bestedingsvorm Groot Onder houd Havens. Amendementen bleven uiteindelijk op zak. Uit leg van wethouder Kleingeld over het uitwerken van een eer ste aanzet beheersplan en een visie op de ontwikkeling van de havens in Middelharnis kreeg het vertrouwen van de raad. Een beetje schoorvoetend ten aanzien van de gevraagde bud getten, omdat het beheersplan thans ontbreekt. Maar dat aan pak nodig is, daarover is geen misverstand. De kwaliteit van het havenkanaal en het ach terstallig onderhoud nopen tot maatregelen. Meer dan tachtig procent van de glooiing voj- doet niet. Bij uitblijven van acties dreigen verzakkingen. Wil Middelharnis zijn plekje behouden als recreatieve trek pleister voor de watersport dan is doorlopend investeren de boodschap. Nog niet alles is zichtbaar, maar het college is niet gerust dat het rapport positief uitvalt. Baggeren, ver vanging remmingwerk van laad- en loswal, onderhoud oevers. Een complexe zaak die veel geld vergt. Ér zal nog veel gepraat moeten worden met de watersporters en de bedrij ven dat is duidelijk. De raads leden, voor een keertje in ver gadering bijeen in Stad aan 't Haringvliet, hadden overigens veel vragen en opmerkingen over de wijze van aanbeste ding. Dat zou, volgens de wens van de meeste fracties, steeds meervoudig moeten gebeu ren. surf snel naar... www.vijverbenodlgdheden.nl Firma J.&J. van Gurp Oudedljk 14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl .^y.CENr,^^ wwKbrilcentnimkeuveiaoLnl Zondpad 56 - Middelliomis - Telefoon (0187) 48 34 37 Vrijdag 6 april om 8.50 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM Stadon Stellendam gealarmeerd door het Kust wacht Centrum Den Helder. Het bleek te gaan om een bootje met motorstoring in het Slijk- gat ter hoogte van de boei SG4. Nadat de reddingboot was uit gevaren, werd halverwege het Slijkgat het kajuitjacht 'Vanitie Off' op sleep genomen. Dit schip, van 12 meter lengte en met 3 personen aan boord, was van Engeland op weg naar de thuishaven Stellendam. Het kon nog wel zeilen, maar niet de haven binnenlopen. De red- dingbootbemanning sleepte het jacht naar de sluis, waar het werd afgemeerd. De eigenaar haalde het daar later met een sloep op. OUDDORP - Zondag om 16.55 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend van KNRM Station Ouddorp gealarmeerd door het Kust wacht Centrum Den Helder. Het bleek te gaan om een jacht dat bij boei RB 12 op de Gre- velingen aan de grond was geraakt. Volgens de Kustwacht- post te Ouddorp zou het gaan om een zeiljacht, de Engelina n van 8,70 meter lang en met 6 personen aan boord. Ter plaat se gekomen, werd het jacht naar dieper water gesleept. Nadat was gecontroleerd of er geen schade aan het schip was, kon het jacht op eigen kracht haar weg vervolgen. OUDE-TONGE - De leer lingen van CBS De Bron zijn deze week weer actief geweest om Oude-Tonge wat schoner te maken. De school, die enkele jaren geleden werd gecertifi ceerd als ECO school, houdt elk jaar grote schoonmaak in de straten van het dorp. De titel 'ECO school' werd hen toebedeeld door SME-advies, samen met school De Molen- vliet uit Stad aan 't Haringvliet als eersten in Nederland. Deze titel wordt ook getoond door de wapperende groene vlag bij de school. Maar elk jaar moet deze titel opnieuw worden ver diend, door zuinig te zijn met energie en water en door zo min mogelijk afval te produce ren. Daartoe worden in de klas spionnen aangewezen, leerlin gen die fungeren als toezicht houders om erop te letten dat bijvoorbeeld deuren worden gesloten om warmteverspilling te voorkomen en dat kranen niet blijven lopen om waterver spilling te voorkomen, enz. Met de actieom het dorp schoon te maken, wil de school ook de leerlingen bewuster te maken van het omgaan met afval. Van tevoren kregen de kinderen voorlichting over hoe om te gpan met knijpers en handschoenen, maar ook wat ze moesten doen als ze spuiten vonden. Vervolgens trokken de 130 leerlingen in groepen het dorp in. Elk jaar worden tijdens de schoonmaakactie zo'n 30 afval zakken gevuld met afval uit bermen, plantsoenen en stoe pen. Met name de kinderen uit de hogere groepen reageerden verontwaardigd op de enorme berg afval die werd opgehaald. Het gebied op en rond het bus station scoorde het hoogst met zo'n acht zakken afval. Folo: PeTsbuTü Flakkee OUDDORP - Sinds het begin van deze maand werd het strand van Oud dorp overspoeld met enorme hoeveel heden messchelpen. Over een lengte van meerdere kilometers vormde zich een laag van ongeveer 25 meter breed en soms tientallen centimeters hoog. Zo'n 2.500 kubieke meter messchelpen bedekte het strand. Deze laag schelpen zorgde voor een fikse stankoverlast. Over de oorzaak van het aanspoelen van de schelpen is niets bekend. Ruim een week geleden begon personeel van de gemeente Goedereede met het ruimten van de schel pen. Men wilde voor de Paasdagen het strand weer schoon hebben. In cle loop van vorige week werd dui delijk dat de groeiende hoeveelheid schelpen de verwerkingscapaciteit van de gemeente te boven ging. Daarop besloot Rijkswaterstaat onmid dellijk bij te springen en een grote hoe veelheid materieel in te zetten om de schelpen af te voeren. De gezamenlijke inspanningen hebben ertoe geleid dat zaterdagochtend rond twaalf uur de enorme klus was geklaard. De laatste aangespoelde messchelpen waren toen van het strand afgevoerd en achter de duinen opgeslagen. Zodat de gasten in het Paasweekend weer konden genieten van een schoon strand. Gisteren is begonnen met het uitzeven van de massa schelpen waar na vandaag, woensdag, met de afvoer is begonnen. FoIk Pershum FhMre STELLENDAM - Koninginne dag 2007 zal in Stellendam een iets andere invulling krijgen dan voorheen. Oranjevereni ging Stellendam heeft namelijk een groot gebrek aan bestiuns- leden en medewerkers en'daar- door kan men de burgerij van Stellendam slechts een beperkt programma aanbieden. Het bestuur van Fanfareorkest De Hoop heeft daarom gemeend de Oranjevereniging te moeten bijspringen dooreen deel van de organisatie over te nemen. Con creet betekent dit dat de Stel- lendamse muzikanten bereid zijn om het avondprogramma op eigen titel te organiseren om zo ook Koninginnedag 2007 van een spetterende afsluiting te.voorzien. Bij De Hoop gaat men er nu eenmaal van uit dat tradities, waarvan Koninginne dag bij uitstek een voorbeeld is, zeer belangrijk zijn. Men is bij De Hoop dan ook erg blij dat dhr Breen van Restaurant Het Wapen van Stellendam bereid is zijn medewerking te verlenen: hij zal zorgen voor een 'con certterras' tijdens het optreden \an het orkest. Het concert \'indt plaats aan het begin van de Voorstraat nabij Restaurant Het Wapen van Stellendam en begint om 20.00 uur. Aanslui tend begint de lampionnenop- tocht om 2115 uur. Het bestuur van De Hoop wenst de burgerij van Stellendam een gezellige Koninginnedag toe. MIDDELHARNIS - Met een aangepast tekst- en dek- kingsvoorstel (dat overigens niet buiten de raad werd verspreid) gingen de fracties (zonder ABB) donderdag akkoord om extra budget beschikbaar te stellen voor de inzet van veiligheidsassistenten. Bovendien wordt een bijdrage verstrekt tot vijftig procent in de kosten die de ondernemersvereniging uitgeeft voor beveiliging van d'n Diek. Staakten de stemmen eerder over dit onderwerp, ook nu was het een spannende aangelegenheid waarbij als rode draad door de debatten liep hoe zwaar getild moest worden aan de eigen verantwoordelijkheid voor orde en veiligheid van de burgers, bij een "terugtrekkende" poli- tie-inzet. Van een onzer verslaggevers Nieuwe Tonge. Tel. (0187) 652484 www.dewaaihoveniers.nl Spring naar... 06 51951096 ledere fractie stelde dat de politie toch primair verant woordelijk is voor orde en vei ligheid in de openbare ruimte, maar de realiteit toont dat het gewenste "meer blauw op straat" door capaciteitsperike len, voor bepaalde taken, niet kan worden geboden. Veilig heidsassistenten kunnen, zoals is gebleken, als oor en oog voor de politie, in de weekends een bijdrage leveren in het beper ken van overlast en hinder, op straat en rond de horeca. Noodzaak voor handelen ligt voor de hand. Hoewel het veiligheidsgevoel in de gemeente op een rede lijk aanvaardbaar niveau ligt, brengt dit geen afname van overlast met zich. Zo staat Middelharnis, in de veilig- heidsindex, bij vandalisme, met 22 aangiftes per duizend inwoners aan de top. Tegen over slechts 11 aangiftes per gelijk aantal inwoners in de stad Rotterdam. Met een extra investering, boven de gere serveerde 30.000 euro, in vei ligheidsassistenten kan een verdere afname van overlast worden bereikt, vindt het col lege. Zij stelde, bij monde van portefeuillehouder mevrouw De Vries, voor de samenwer king met het bedrijf Trigion voort te zetten. Het betreft een inzet van 2 medewerkers voor 16 betaalde uren. Dit is zeker nodig als binnenkort ook nog de proef start met het verrui men van de sluitingstijden van de horeca in het weekeind. Naast de taken rondom het horecagebied surveilleren de veiligheidsassistenten op flexi bele wijze. De gemeente kan hierbij aangeven waar tijdens de nachtelijke uren in het weekeind de risicoplaatsen zijn. De politie zal in ernstige gevallen uiteraard worden ingeschakeld. Over de inzet van Boa (buitengewone opspo ringsambtenaar) werd nu nog niet inhoudelijk gesproken, maar ook dat punt komt er aan. Aanstelling vindt dan plaats binnen de gemeentelij ke organisatie. Het ministerie van justitie verleent hiervoor de uiteindelijke opsporingsbe voegdheid. Gedacht wordt de Boa in te zetten op twee gebie den, de APV en het parkeren. Met de wetenschap dat de politie, na een tijdelijke over gangsfase met mogelijk vrijwil lige krachten, in de toekomst geen capaciteit meer schijnt te kunnen inzetten op het gebied van de APV, is dit extra urgent. Daarnaast kan de Boa ook con troleren op verleende vergun ningen. Van Dam (SGP) sprak in eerste instantie zijn twijfels uit over het veranderde voorstel. "Wij gaan dit toch niet subsidiëren? De taak ligt primair bij de poli tie. Alleen als definitief blijkt dat de politie de taken niet meer invult is dit aan de orde. Laten we niet voor de muziek vooruit lopen. De dekking overtuigt ons niet. Het is een bij elkaar geraapte poging, die kop noch staart heeft". Haffert (ABB) was het totaal niet eens met de voorgestelde aanpak. Het zijn geen gemeentelijke taken om bij te dragen in een beveiligingsdienst voor de win keliersvereniging en ook kun nen veiligheidsassistenten niet de plaats innemen van speci fiek opgeleide politiemensen. "Dwing het af, dat er meer blauw op straat komt" stelde hij. "Stuur een brief aan de minister". De Vos (VD'78) zei de de reali teit niet uit het oog te verliezen. De politie heeft onvoldoende capaciteit en wij willen onze verantwoordelijkheid niet uit de weg gaan. De veiligheids assistenten kunnen met hun signalerende en rapporteren de functie, in samenwerking met de politie, goed werk ver richten om overlast te beper ken. De Rover (CU) wilde het gevoel van veiligheid bevorde ren, maar hij betreurde het dat de poHtie hier de primaire ver antwoordelijkheid niet geheel meer kan invullen. Ook mevrouw Vermeulen (PvdA), Wesdorp (VVD) en Van Papenveld (CDA) onder schreven deze mening. Na een toelichting van burgemeester De Vries over de wenselijk heid van de voortzetting van het functioneren van veilig heidsassistenten en wijzend op bereikte positieve resultaten in de afgelopen periode, ging de raad, met tegenstem van de ABB-fractie akkoord met het voorstel. De SGP schaarde zich schoorvoetend bij de voor stemmers.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1