mmÊ mÊÊÊ U^^ Zeeland en Zuid-Holland verbonden via stoomtram Ook leerlingen Bosseschool doen hun best Y1 't Wordt weer druk op de akker. i/xMinnaard Krant verschijnt woensdag ^Sl|3 RTM museum officieel gecertificeerd koers bepalen. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Kennismaken Geregistreerd museum Voor al uw vijver, tuin en speelplezier Vk ^^^7 Visser Visser ''t - 79e jaargang Nr. 7597 Vrijdag 6 april 2007 gM '-i^ pw-'":-,., W\k.m ■^M OUDDORP - Een burgemeester heeft over het algemeen weinig moeite met het doorknippen van een lint. TWéé burgemeesters hebben daar al hele maal weinig problemen mee, zo bleek donderdag middag. Op de Brouwersdam precies op de grens tussen Zeeland en Zuid-Holland hanteerden de burgemeester van Goedereede, mevrouw Van de Velde-de Wilde, en burgemeester Asselbergs van Schouwen-Duiveland, samen de schaar om het nieuwe traject van de RTM stroomtram officieel voor geopend te verklaren. Tekst: Dorien Kickert/Foto's Persburo Flakkee De tram vertrekt vuna] Middelplmil-I Idviii. x'iniwiitn een tramril nu ook gecombineerd kan xuorden met een londvaart uvcr de (irevelingen. Tot dusver werd de rit met de stoomtram vanaf de remise bij De Punt beëindigd bij Port Zélande. Na de verlenging van het traject met ongeveer anderhalve kilometer ligt de nieuwe eindbestemming van de stoomtram nu op Zeeuwse grond, bij station Middelplaat Haven. "Uniek", noemde RTM-bestuiirsvoorzitter Roel Sparreboom deze grensover schrijding. "Wij hebben het hier over de eerste tram in Neder land die een provinciegrens overschrijdt, een zogenaamde interprovinciale tram dus!" Bij de Middelplaat hebben de tramreizigers nu bovendien de mogelijkheid om over te stap pen op de rondvaartboot of, op sommige dagen, met een bus terug te rijden. "Dat vergroot nog eens extra de toeristische waarde," aldus Sparreboom. De voorbereidingen voor dit nieuwe traject hebben volgens Sparreboom ongeveer vijfjaar in beslag genomen. Toen de vergunningen echter eenmaal rond waren, konden de rails en het nieuwe emplacement in minder dan drie maanden worden aangelegd. De kosten zijn gedekt door vele giften van zowel instellingen als particu lieren: "Iedereen kon voor vijf tien euro een biels adopteren. Van die mogelijkheid is geluk kig ruim gebruik gemaakt." Daarnaast ontving de RTM bijdragen van de provincies Zeeland en Zuid-Holland, het ANWB-fonds en de Europese Unie via het Leader-(- project. De beide burgemeesters toon den zich eveneens zeer content met dit interprovinciale con tact. Burgemeester Asselbergs verklaarde bijzonder ingeno men te zijn met deze verbin ding, die naar zijn mening een grote toeristische betekenis heeft. "Een prachtige uitbrei ding. En zeker als de lijn in de OUDE rONC'.E - Dat het vooi - jaar al vroeg z'n intrede deed, is ook op de akkers te mer ken. Berichtten we een aantal weken geleden al dat de eerste aardappelen de grond in gin gen - rijkelijk vroeg, thans kan dit ook worden gezegd van de eerste spruiten die dinsdag en woensdag bij de gebr. Dogte- rom te Oude-Tonge werden geplant. Vanwege het goede en droge weer worden de 'Abacus' spruiten twee weken vroeger geplant dan normaal. Deze week hebben de gebroe ders Dogterom ruim 5 hectare geplant. Maar ook op de tulpenvelden is er genoeg werk te doen: tul pen selecteren. De grote bollen zijn voor de export naar Scan dinavië en de kleinere gaan naar de broeierij in Nederland. De gebr. Dogterom hebben in totaal zo'n 37 hectare tulpen. Op de foto worden de tulpen geselecteerd door de slechte of verkeerde exemplaren af te breken en op het afgebro ken steekje een druppeltje gif (round up) te spuiten. Foto\- Pentmm Flakkef toekomst tot Scharendijke, of misschien zelfs wel tot Renes se, kan worden uitgebreid zou dat geweldig zijn. Planologisch zou naar mijn mening daar voor weinig bezwaar zijn' Asselbergs nodigde het RTM- bestuur van harte uit om te komen kennismaken met zijn gemeente en dan gezamenlijk te bekijken wat er mogelijk is. "Wellicht kunnen wij helpen om aan fondsen te komen om dit financieel mogelijk te maken. Er kan wellicht meer dan verwacht wordt." Daar naast raadde hij het RTM bestuur aan om niet te aarze len om ook bij de gemeente Schouwen-Duiveland een ver zoek om subsidie in te dienen. Deze opmerking knoopte Roel Sparreboom uiteraard goed in zijn oren. Burgemeester Van de Velde verklaarde dat beide gemeen ten deze dag geschiedenis schreven door deze unieke verbinding via de Brouwers- dam. "Met deze verlenging is niet alleen een stukje rails aangelegd, maar zijn er boven dien enige leuke attracties aan gekoppeld, zoals de rondvaart boot en de bustocht". Zij feli citeerde en complimenteerde het bestuur en de vele vrijwil ligers van de RTM dan ook van harte met dit resultaat. Namens het gemeentebestuur overhandigde zij als blijk van waardering voor de grote inzet van een ieder aan voorzitter Sparreboom een cheque ter waarde van 4.000 euro. Het was overigens niet het enige cadeau dat de RTM deze dag ontving. Voor de officiële openingshandeling had er in brasserie Petit Paris aan de Kab- belaarsbank al een korte bij eenkomst met alle genodigden plaatsgevonden. Tijdens deze ontvangst kondigde mevrouw j. Tegelaers van het Erfgoed- huis Zuid-Holland aan dat het RTM museum officieel het predikaat van 'Geregistreerd Museum' heeft gekregen. Een grote eer, want dit betekent dat het RTM-museum voldoet aan een aantal hoge eisen dat wordt gesteld aan een museum. Een museum dient bijvoorbeeld een goed beleidsplan te heb ben, een uitstekende registra tie van de collectie, het moet een gezonde financiële bpsis hebben en beschikken over gekwalificeerde medewerkers. Volgens mevrouw Tegelaers voldoen slechts 500 van de ongeveer 1200 musea die er in Nederland bestaan aan deze De burgemeesters Asselbergs en Van de lilde slaan op liet punt bet verlengde spoor 'in gebruik te knippen' criteria. Als tastbaar bewijs voor deze registratie overhan digde zij de bestuursvoorzitter het bijbehorende ingelijste cer tificaat. Sparreboom was uiter aard bijzonder verguld met deze certificering en dankte alle medewerkers, met daarbij in het bijzonder Mark Groot- endorst, voor him inzet om dit te bewerkstelligen. Als er zo veel te vieren valt, is er natuurlijk alle reden voor een feestje: na afloop was er in de Brasserie voor alle aanwezigen champagne en lekkere hapjes. surf snel naar... www.viiverbenodigdheden.nl VaaK ACCOUNTANTS V^^ BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. lulianawej 56OI87 617 300 Fax 0187 485 637 vmw.visser-ïisser.nl Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doelinchemsesfrool 32-34,3241 AA Middelhornis Tel, (0187] 482606 Gebruikt was nog nooit zo nieuw. nnbf» BV - U>n9r««9 1)3 - 3245 KG Sommehdj* - 0187 47676' Atterdoos BVKkxMtwwfl 2 - «17 AL - HoonJgwn» - 0111 4013*7 Onze krant van dinsdag 10 april zal in verband met Tweede Paasdag verschijnen op woensdag 11 april. Advertenties kunnen aangeleverd worden tot dinsdagmiddag 14.00 uur, familie berichten tot dinsdag middag 16.30 uur. Redactie MIDDELHARNIS - Ook op de Bosseschool in Middel harnis hebben de kinderen hard gewerkt aan het Tram- project van de Stichting Podium Goeree-Overflakkee. Op de bovenverdieping van de school stonden vorige week diverse panelen voor locomotieven en wagons opgesteld, met daarop tekeningen die gerelateerd waren aan uiteen lopende onderwerpen. En de kinderen mochten die met echte verf zo mooi mogelijk inkleuren. En hoewel som migen het best wel een beetje eng vonden om aan zoiets groots te mogen schilderen - "als ik het nu eens ver knoei...?" - stonden ze er zelf soms versteld van dat alles zó mooi werd. 't Zal straks dan ook een fraai gezicht zijn als op diverse plekken op 't eiland van die fraai beschil derde trampanelen langs de weg staan, om de herinnering aan het tramtijdperk op Goeree-Overflakkee levendig te houden! Foto: Ham Villerius Stichting Podium bedacht het tramproject en heeft alle basisschoolleerlingen op het hele eiland gevraagd loco motieven en tramwagons te beschilderen. Afgelopen week is ook op de Bosseschool het tramproject met veel enthou siasme van start gegaan. De leerlingen kregen eerst een les in kleur mengen. De kleurencirkel werd uitgelegd en van de drie hoofdkleuren rood, geel en blauw met wit leerden de kinderen wel 180 kleuren en tinten mengen. Daarna werden de thema's besproken, de leerlingen in groepen ingedeeld en zoch ten ze via internet en boeken de juiste documentatie op. Ruim 90 leerlingen van de groepen 7 en 8 beschilderden samen 12 panelen, drie loco motieven en negen goede ren- en personenwagons. De wagons van de Bosseschool vervoeren heel bijzondere goederen, zoals Disney-kos- tuums, waaronder prinses- senjurken, kapitein Haak, de boze wolf, Donald Duck en vele andere figuren voor een speciale musical. Ook worden er met de trein nieuwe dieren naar .Artis gebracht, waaron der een olifant, uil en pin guïns. Daarnaast zijn er ook zeevissen waaronder een rog, maanvis en sidderaal voor het Oceanium in Blijdorp. Voor een speciale exposiue in het Museum van Oud heden in Leiden zijn er uit Cairo kunstschatten geleend uit het oude Egypte. Onder aan de wagon is in hiëroglie fenschrift zelfs 'Bosseschool' te lezen, tenminste, als u hië rogliefen kunt ontcijferen... Verder een wel heel speciale wagon vol met dinosaurus skeletten voor Naturalis in Leiden. En ter gelegenheid van Honderd jaar Luchtvaart zijn er speciale luchtballon nen onderweg. De kinderen hebben foto's van familieleden meegeno men en sommige van hen zijn met grote concentratie achter de ramen van de personenwa gons geschilderd. U begrijpt dat onze familieleden graag deze bijzondere trein willen begeleiden naar de diverse interessante bestemmingen. Deze wagons zijn door leer lingen beschilderd met vro lijke bloemen of strepen. Dat zou een goed idee zijn voor de NS! Drie bijzondere locomo tieven trekken alle wagons en u zult ze binnenkort tegenko men langs de provinciale weg van het Heuegatsplein tot Ouddorp. De begeleiding was in professionele handen van kunstschilder Suzan Offereins en haar zoon Bart van den Bosch en de juffen en meester van de groepen 7 en 8. Bin nenkort kunt u de kleurrijke trams met wagons herken nen, ergens in het landschap van Goeree-Overflakkee!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1