KieUV'S XLXt PierenS^ee ClOOO Van den Hurk CBL gecertificeerd Nieuwe tenues voor Plaatse biljartvereniging Bingo bij Anbo Jubilarissen bii Rode Kruis afd. Goeree Tweede reumatoloog in ziekenhuis Inleveren hulp goederen Oost Europa Kinderkleding- en speelgoed- beurs Inleveren rommel- marktspullen Zere voeten Koersballen in Ouddorp SHP: sport vereniging voor hartpatiënten MEDISCHE DIENSTEN Muziekrecital in toren Goedereede Info-ochtend over autisme Film over visserij Zes Mulders in concert KCE denkt aan nog meer lezingen EIÜVriDEll-niELWS Maandthema Gezondheidswijzer: a- DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD K' K* PAGINA 10 VRIJDAG 6 APRIL 2007 OUDDORP - Bij Super markt ClOOO van den Hurk aan de Molenweg te Oud- dorp ging onlangs de vlag in top. Ondernemersecht paar Petra en Hans van den Hurk en het hele team ontvingen met gepaste trots als één van de eerste super markten van Nederland de TNO kwaliteitscertificatie gebaseerd op de CBL Hygi- enecode. Inspecteurs van TNO en KBBL Nederland beoordeel den aan de hand van de CBL Hygiënecode 2002 dat het bedrijf heeft voldaan aan de gestelde eisen voor voedselvei ligheid. De beoordeling werd ondermeer gedaan op hygi ene, temperatuurbeheersing, versheid en personeel. En het resultaat was om in te lijsten. ClOOO Van den Hurk scoor de bij de 300 controlepunten maar liefst 2287 van de maxi maal 2400 punten en kreeg daarvoor de hoogste haalbare waardering van vier sterren! De ondergrens om gecertifi ceerd te worden bedraagt 1700 punten. "Wij zijn enorm trots op onze medewerk{st)ers die deze certificering met heel veel enthousiasme en inzet hebben binnengehaald, en feliciteren hen dan ook van harte met dit prachüge resultaat", rea geert Hans van den Hurk. Op 20 maart jl. kon het certificaat door Van den Hurk in ont vangst worden genomen. De certificering, die in 2002 door de overheid in werking is gezet, is veelomvattend. De certificering in de super marktbranche staat nog in de kinderschoenen. Het houdt ondermeer in dat het bedrijf richting consument kan garan deren dat de voedselveiligheid van elk product gegarandeerd wordt. Vorig jaar werd binnen de ClOOO organisatie de afspraak gemaakt hoe de ClOOO onder nemers zich in positieve zin kan onderscheiden ten opzich te van de concurrentie, omdat er nog nauwelijks in de super marktbranche bedrijven gecer tificeerd zijn. Toen iedereen druk was met de prijzenoorlog is Cl000 van den Hurk met de certificering aan de slag gegaan. Het belangrijk ste van de totale beoordeling is controle op toeleveranciers, hygiëne en temperatuurbe heersing. Hygiëne spreekt voor zich, maar er wordt ook streng op kleinere facetten gelet. De normering voor temperatuur houdt onder meer in dat het product in het traject van bin nenkomst uit de vrachtwagen van de leverancier totdat het de winkel verlaat aantoonbaar aan de gestelde temperatuur- eisen heeft voldaan. De pro ducten worden op de kerntem- peratuur gecontroleerd, zovyel bij binnenkomst en in de tijd dat ze in de winkel liggen. Die controle gebeurt niet alleen aan de oppervlakte van het product of verpakking, maar juist binnenin, omdat daar bac terievorming kan optreden. Ook is eraan gewerkt dat het hele team van 92 medewerkers zich van de normen bewust is geworden. Nu weet iedere medewerker wat de hoge eisen inhouden. Bij hygiëne gaat het er o.a. om dat er aantoonbaar en volgens strakke schoon maakprocedures met de juiste middelen wordt gewerkt. Een ander punt dat met de certificering te maken heeft, is het personeelbeleid. Naast betrokkenheid, deskundigheid en klantvriendelijkheid moe ten de medewerkers erop kun nen rekenen dat ze bovenal veilig en met de juiste materia len werken. Daarvoor is in het winkelgedeelte, magazijn en personeelsruimte een aantal aanpassingen gedaan en zijn er veiligheidsmaatregelen ver wezenlijkt. "Kortom, het gehele bedrijf heeft een totale kwaliteitscon trole ondergaan. Alle facetten zitten in die certificering. We zijn er met z'n allen trots op dat de certificering behaald is. Maar we dienen ervoor te zor gen dat het zo blijft en indien noodzakelijk verbeterd wordt. Immers, we willen in het bezit blijven van dit fantastische kwaliteitscertificaat, waardoor we de klant een aantoonbaar voedselveilig product kunnen garanderen", aldus Hans van den Hurk. DIRKSLAND - De afgelo pen jaren is het aantal spe cialisten in Het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis snel uitgebreid. In 2006 werd gestart met een polikliniek reumatologie, waar dr. Wal- ravens, als reumatoloog verbonden aan het MCRZ, sindsdien spreekuur doet. Gezien de lange wachdijst reu matologie heeft de directie van Het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis besloten een tweede parttime reumatoloog aan te trekken en heeft deze gevon den in de persoon van dr De Graeve, die sinds 1 februari 2007 spreekuur houdt in zowel Dirksland als Hellevoetsluis. Dientengevolge zijn er op de poliklinieken reumatologie in Dirksland en Hellevoetsluis momenteel geen wachttijden. MIDDELHARNIS Morgen, zaterdag 7 april, kunt u tus sen 9.30 en 11.30 uur weer hulpgoederen inleveren in de loods aan de Industrieweg 17 te Middelharnis. Spullen die u niet meer gebruikt, maar nog lang niet zijn versleten, kunt u inleveren voor de arme mede mens in Oost Europa. Er is behoefte aan goed bruikbare en gewassen kleding, schone dekens, brillen, incontinentie- materiaal, hnnengoed, e.d. Bij de ingang van de loods heeft u gelegenheid om uw bijdrage in de transportkosten te depone ren. Ook is er fijn porselein uit Roemenië aanwezig, dat ver kocht zal worden. De opbrengst hiervan bestemd is eveneens bestemd voor de doelen van de Oost Europa Werkgroep. Voor meer info zie website www.oosteuropa-werk- groep.nl. OOLTGENSPLAAT - De Plaatse biljartvereniging 'Wit Rood Wit' heeft voor haar leden nieuwe tenues ontvan gen, bestaande uit wit shirt met zwarte strik en zwarte pantalon. De uitreiking van de tenues heeft plaatsgehad tijdens de clubavond van de vereniging in gebouw 't Centrum te Oolt- gensplaat. De hoofdsponsors zijn Rabobank Goeree-Over- flakkee, verenigingsgebouw 't Centrum, Hans en Thea de Vos, en subsponsors zijn klus- senbedrijf J. Schouw, admini stratiekantoor Van Oosterom, schildersbedrijf P. van Putten en slagerij Buth. Namens de Rabobank heeft de heer E. Bakker de nieuwe tenues overhandigd aan pen ningmeester R. van Oosterom van de biljartvereniging, die de sponsors hiervoor zeer erken telijk is. OUDDORP - Op zaterdag 14 april wordt in Peuterspeelzaal De Gornet een kinderkleding- en speelgoedbeurs georgani seerd. Tevens is er een rom melmarkt. Naast de beurs is er nog een aantal andere acti viteiten, zoals een verloting met mooie prijzen een (erva ren) peuterkapper. Bij Anneke Grinwis Fotografie kan men een portret- of familiefoto laten maken. Verder is er een grab belton en kan men genieten van een suikerspin, ovenverse zelfgebakken taart en cake en is er vers gebakken vis en snacks. De beurs in de Peuter speelzaal op de Dorpsüenden begint om 9.00 uur en duurt tot 14.00 uur. De opbrengst is voor de peuterspeelzalen De Gornet en De Krukel. Spullen voor de rommelmarkt kunnen vanaf 9 april bij de Peuterspeel zaal worden ingeleverd. Voor 20 kan er een tafel worden gehuurd waar men zelfde kin derkleding en het speelgoed kan verkopen. Wie meer wil weten, kan bellen naar 0187- 683817. OUDE-TONGE - Wie thuis spullen heeft waar men vanaf wil, maar die nog goed kunnen worden verkocht op de rom melmarkt van de Hervormde gemeente van Oude-Tonge, kan deze inleveren op zater dag 7 april bij de fa. Ossewijer, Staüonsweg 2a te Oude-Tonge, tussen 9.00 en 12.00 uur. Liever geen grote meubelstukken en spiralen. De daaropvolgende zaterdag waarop u uw spullen kunt inleveren, is 5 mei. De rom melmarkt zelf wordt gehouden op zaterdag 1 september. OOLTGENSPLAAT - Op 5 mei 2007 hoopt de Hervorm de Gemeente van Ooltgens- plaat Haar jaarlijkse rommel markt te houden. Daarvoor is er op zaterdag 7 april a.s. van 10.00 tot 11.30 uur gelegen heid om rommelmarktspullen in te leveren bij de fam. Neels, Dorpsweg 1 te Ooltgensplaat (geen grote voorwerpen zoals bedden en kasten, e.d.). De daaropvolgende inleverdata zijn 21 en 28 april. Het thema van de Gezond heidswijzer voor deze maand is 'Zere voeten'. Onze voeten zijn het grootste deel van de dag verpakt in schoenen, afge sloten van lucht en licht. Pas als mensen voetklachten hebben, zijn ze zich bewust van het feit dat de voeten een belangrijke functie vervullen in het dage lijkse leven. Enkele veel voor komende voetklachten zijn voetschimmel en voetwratten. Voor mensen die meer wil len weten over voetverzorging heeft de Gezondheidswijzer van de GGD Zuidhollandse Eilanden een informatiepak ket samengesteld. Het infor matiepakket kan in de maand april tijdens kantoortijden telefonisch aangevraagd wor den: tel. 0181-652404, of opge haald worden bij de vestiging van de GGD in Middelharnis: Sportlaan 5. Openingstijden: maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. In m.f g. Dorpstienden te Oud dorp kan men vanaf heden wekelijks koersballen, georga niseerd door de Stichtingen Welzijnswerk Oostflakkee en Companen. Koersbal is een sport die binnen wordt beoe fend op een lange groene mat. Het wordt gespeeld met 2 spe lers tegen elkaar. Het doel van het spel is ballen te rollen en deze zo dicht mogelijk bij een klein balletje te krijgen. Het lijkt een beetje op jeu de bou les, maar bij koersbal ligt het zwaarte punt van de bal niet in het midden, zodat de bal een bepaalde koers gaat, een kromming, en dat vergt enige oefening. U bent van harte welkom om het spel te spelen of om te komen kijken. Naast koersbal kunt u deze middagen ook andere spelen of een kopje koffie drinken. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Wie meer wil weten, kan bellen naar de SWO, tel. 641344. SOMMELSDIJK - De Recreatiesportvereniging S.H.P. Goeree-Overflakkee is opgericht op 12 decem ber 1989 door een groep hartpatiënten. In tegenstel ling tot het doel van andere sportverenigingen kent S.H.P. geen competitie-ele ment. leder bepaalt zijn of haar eigen grens. Doel is om door sport en spel op een verantwoorde wijze te werken aan het verkrijgen en in stand houden van een goe de conditie. De lessen worden gegeven door een lerares licha melijke opvoeding. Daarnaast zijn er altijd 1 a 2 intensive care verpleegkundige(n) in de zaal aanwezig. Bij een buiten temperatuur van 25 graden of warmer wordt er niet gesport. Alleen hartpatiënten kunnen lid worden van de vereniging. Een hartpatiënt zal bij het begin van het lidmaatschap een schriftelijk bewijs van goed keuring van de behandelende cardioloog of internist moeten overleggen. Het sport/spel uur zal in het algemeen bestaan uit een war- ming-up (om spierblessures te voorkomen), gymnastiekoefe ningen en hét uitvoeren van looptrainingen, wat allemaal op muziek gebeurt. Daarna kan men deelnemen aan een indoorsport, zoals volleybal, badminton of tafeltennis. De trainingen vinden plaats 's maandags van 18.30-19.30 uur en op donderdags van 18.00- 19.00 uur in Recreatiecomplex 'De Staver', Olympiaweg 32 te Sommelsdijk. Hartpatiënten worden verwe zen door de cardiologen en de internisten van het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis te Dirks land en de Capri-groepen van de Stichting voor Cardiologi sche Revalidatie te Rotterdam. Zij verwijzen hartpatiënten na hun eerste revalidatieperi- ode meestal door naar Recre atiesportvereniging S.H.P. of gelijksoortige sportgroepen elders in de regio Rotterdam- Rijnmond. De vereniging is lid van de Stichting Hoofd, Hart en Vaten in Bilthoven. Voor meer informatie kunt u bellen naar de telefoonnum mers (0187) 484108, 481113, of485320. van vrijdag 6 april 2007 t/m maandag 9 april 2007 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over- flal<l<ee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in Dirksland, tel. (0187)480447. TANDARTSEN Spreel<uur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur. Vanaf donder dag 5 april 12.00 uur tandartsen praktijk Ouddorp te Ouddorp. Tel. 681660. Zondag 8 april vanaf 08.00 uur tandartspraktijk De Bles te Mid- deiliamls. Tel. 483621. Maandag 9 april vanaf 8.00 uurtandartspraktijl< Buth te Dlri<sland. Tel. 601183. Voor spoedgevallen bulten het spreekuur telefonisch contact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di., WO., do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12.00 uur tel. spreekuur. Tel. (0187) 60 07 92 APOTHEKEN Apotlteel< Menlieerse Voorstraat 16, Middelharnis, 48-36-66 Geopend op werkdagen; 8.30-12.30 en 13.00-17.30 uur. Apotheek St. Joris* St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 48 72 77. Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 en 13.00-17.30 uur. Op zaterdag van 10.30-11.30 uur. APOTHEEK DIRKSUVND Voorstraat 25, Dirl<sland Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur. Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37-89 Werkdagen: 8.30-12.00 uur en van 13.00- 17.30 uur. Op zaterdag van 12.00-13.00 uur Buiten openingstijden van de apotliel<en kunt u voor dringende spoedrecepten beiten met liet centraie dienstnummer van de apottielien Goeree- Overfiaidfee: 689957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apotiieei< met wie u een tijdstip l<unt afspreli:en om uw medicijnen te verl<rijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: APOTHEEK ST JORIS SOMMELSDIJK Maandag t/m vrijdag 17.30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8.30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22.00-8.30 uur. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Mid delharnis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, 48 28 97. DIRKSLAND - ANBO Mid- DIRKSLAND - ANBO Mid den- en Westflakkee orga niseert vrijdag 13 april een diner/bingo in zorgcentrum Geldershof te Dirksland. Het diner begint om 12.00 uur, de bingo om 14.00 uur. Wie aan het diner deelneemt, kan kie zen uit 2 menu's. Reserveren kan tot maandag 9 april door te bellen naar Geldershof, tel. 602055. Wie niet aan het diner wil deelnemen, maar wel aan de bingo, is vanaf 14.00 uur welkom. Iedereen kan komen, jong en oud, lid of geen lid. In de sfeervolle Toren van Goedereede vindt zater dag 14 april om 20.00 uur een recital plaats. Er zal muziek vanaf de Renais sance tot en met de laat- Romantiek ten gehore worden gebracht. Het programma voor de pau ze omvat liederen uit de 16e, 17e en 18e eeuw en clavicimbelwerken van J.S. Bach (1685-1750), G. Muffat (1645-1704) en J. Duphly (1715-1789). Muffat componeerde een pas- sacaglia met een vrijere invul ling. De passacaglia is streng genomen een opeenvolging van variaties over een strak basschema. De vorm van Muf- fat's passacaglia doet denken aan de rondeaux; het eerste refrein wórdt in de loop van het stuk twee keer herhaald en een derde keer als einde ingezet. Duphly was een van de laatste representanten van de franse clavecinistenschool. Zijn specialiteit was het genre stuk, waarin hij muzikale por tretten van specifieke perso nen laat klinken. Na de pauze staat een aantal liederen uit de Winterreise van F.P. Schubert (1797-1828) en variaties voor piano van L. van Beethoven (1770-1827) op het program ma. Daarop volgen enkele van de 'Frühe Lieder' van A. Berg (1885-1935). Bergs vroege werk is ontstaan in de tijd dat de Romantiek al ver dooront wikkeld was. Berg geeft in zijn 'Frühe Lieder', die nog zeker in de Romantiek thuishoren, al blijk van een eigen manier van omgaan met deze tijdsgeest. Berg zal later een nieuwe weg inslaan en zich tot een compo nist van de 2e Weense School ontwikkelen. De clavicimbel en de piano worden bespeeld door Pieter Tanis. De liederen worden gezongen door de alt-mezzo Mariene Bons. Zij gaven in 2005 in de Toren van Goede reede een recital met werken uit de klassieke Romantiek. Pieter Tanis die oorspronkelijk uit Ouddorp komt, heeft er in de jaren'90 meerdere con certen gegeven. Hij is vanaf 2002 zich meer en meer gaan toeleggen op begeleiden. Mar iene Bons zingt vanaf 2001 in Amsterdam in koorverband en als solist in oratoria en missen. Verder zingt ze in het koor van de operaproducties in de Rai te Amsterdam. Het recital dat zaterdag 14 april in de Toren van Goedereede zal worden gegeven, zal een kleine muzikale reis in de tijd worden. De entree bedraagt 6, incl. drankje. STELLENDAM - De aid. Goe ree e.o van het Nederlandse Rode Kruis heeft afgelopen maandag haar jaarvergadering gehouden in 't Haegse Huus te Stellendam. Tijdens deze bij eenkomst werden niet alleen de formaliteiten behandeld en het reilen en zeilen van de ver eniging besproken, maar voor een aantal vrijwilligers van de afdeling was de jaarvergade ring ook een bijzondere avond. Ze werden nl. gehuldigd van wege hun langdurig lidmaat schap en vrijwilliger zijn bij het Nederlandse Rode Kruis. Er waren jubilarissen met 10, W en 30 jaar trouwe dienst. En enkele vrijwilligers hadden aangegeven ermee te willen stoppen. Van hen allen geldt dat ze al vele jaren veel vrijwilli gerswerk voor het Nederlandse Rode Kruis hebben verricht, en dat op verschillende terreinen. Het werk bestaat uit bezoek aan ouderen, hulpverlening, cursussen geven aan de jeugd, het opleiden van vrijwilligers, bestuurlijke taken, e.d. Daar één vrijwilligster al 25 jaar lang beschikbaar was voor het uit voeren van repressieve hulp verleningstaken ten behoeve van de samenleving was er voor haar maandag een vrijwilli- gersmedaille van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Op de foto staand v.l.n.r.: mevr. A D van den Nieuwen- dijk-MuUer (30 jr), de heer J. Klepper (10 jr), mevr. C. Klepper-Meijer (20 jr), mevr E. Groenendijk-Meijer (20 jr), mevr L. van den Houten-van der Klooster (28 jr), mevr M. van Dam-Sluimer (25 jr), mevr. A. Koese-Westhoeve (32 jr), en zittend v.l.n.r.: mevr. J. Groot- enboer-de Jong (20 jr), mevr W. Both-Hoek (10 jr), mevr. j. Bakelaar-Akershoek (20 jr) en dhr. M. Koese(28jr). In Nederland zijn ongeveer 185.000 mensen met een autistische stoornis, en daar hebben indirect heel veel mensen mee te maken zoals partners, ouders, buren en bijvoorbeeld werkgevers. Omdat de Nederlandse Ver eniging voor Autisme (NVA) merkte dat er veel onduide lijkheden en misverstanden bestaan over autisme en dat veel mensen, vooral ouders en partners van autisten, graag willen praten met mensen die in dezelfde situatie zitten, zijn enthousiaste vrijwiUigers bij de NVA, in samenwerking met MEE een AIC (Autisme Informatie Centrum) gestart met een informatieochtend. De vrijwilligers zijn allemaal ouders of partners van men sen met autisme en zij begrij pen dus goed waar het over gaat. De vrijwilligers komen overal vandaan, ook van Goe ree-Overflakkee. Ze zitten nu iedere dinsdag te wachten met koffie, thee en veel boe ken en video's, maar momen teel hebben ze nog niet zo veel aanloop, waarschijnlijk omdat nog onvoldoende bekend is dat de informatieochtend gehouden wordt. Het Autisme Infocentrum Rot terdam Rijnmond is dus elke dinsdagochtend geopend, van 9.00-12.00 uur. Men kan er zonder afspraak binnenstap pen. Het adres is Locatie MEE, Schiedamse Vest 154, Rotter dam. Voor meer informatie zie de websites www.autismeinfo- centrum.nl ofwww.autisme.nl. OUDDORP - Woensdagmid dag 11 april houdt de ANBO afd. Oostflakkee weer een gezel lige middag in 'Ebbe en Vloed' te Oude-Tonge. Er zal een film worden vertoond over de vissers van Stellendam en Ouddorp, waarbij de heer Klijn zal vertel len hoe het in de visserij eraan toe gaat. De middag begint om 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.45 uur. De entree bedraagt 2,50. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar Dingema Prince, tel. 642752. OUD-BEIJERLAND - Op zaterdag 21 april hopen Klaas Jan Mulder, Jos Mulder,Jan Mulder en de Mulder Boys een concert te geven in de Herv. Dorpskerk te Oud-Beijerland. De 6 Mulders hopen te impro viseren en klassieke werken te spelen op orgel en 2 vleu gels en synthesizer. Ook zullen ze vier- en zeshandig spelen en staat er samenzang op het programma. Wie het con cert ook bij wil wonen, doet er goed aan om snel de nog beschikbare toegangskaarten te bestellen. Dat kan bij Bijbel kiosk 'Het Levende Woord' te Oud-Beijerland en bij Mission Music, tel. 0187-603510, e-mail missionmusic@solcon.nl. Kaar ten kosten 12,50 voor vol wassenen en 6 voor kinderen t/m 12 jaar. Aanvang: 20.00 uur, kerk open om 19.00 uur MIDDELHARNIS - Rond de honderd mensen waren dins dag 28 maart komen luisteren naar de lezing van streekarchi varis Jan Both in het gebouw van het ISGO aan de Dwars- weg te Middelharnis. De lezing welke was georganiseerd door de KCE, Kunst en Cultuur educatie Goeree-Overflakkee, ging over de geschiedenis van de dorpen Middelharnis en Sommelsdijk. Vele onderwer pen passeerden de revue, zoals het visserijverleden van Mid delharnis en de landbouwge- schiedenis van het oorspron kelijk Zeeuwse Sommelsdijk. Daarnaast sprak de streekar chivaris over de ontstaansge schiedenis, de kerkbranden, de raadhuizen, de molens, de weeshuizen, de Joodse syna goge, de grafkelder van Van Aerssen, de Wilhelminabrug en het beroemde Laantje van Middelharnis van de hand van de Hollandse meester Meindert Hobbema. Kortom, alle bezienswaardigheden en interessante anekdotes van het tweelingdorp Middelhar- nis-Sommelsdijk kwamen aan bod. Vanwege het grote succes heeft de KCE plannen om meerde re lezingen over het eiland te organiseren. Bent u geïnteres seerd in of wilt u op de hoog te blijven van de activiteiten van de KCE, zoals cursussen, lezingen en muziekavonden, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat, tel. 0187- 601048, of kijken op website www.kcego.nl. ffi f: i& i& i& i& i& f; i& Cr iT; Alle katten in de kattenkamers liggen te genieten van het zonnetje, maar ze zijn het er allemaal over eens, er gaat niets boven een eigen huis. Daarom deze week een stukje waarin de katten centraal staan. BoefHe, een zwart/witte kat van bijna 12 jaar en zijn maatje Miep, een zwarte poes van 8 jaar, zijn samen gebracht en willen ook graag samen een nieuwe baas krijgen. Zij zijn vriende- STICHTING lijk voor kinde ren, niet gewend aan een hond en gaan altijd met zijn tweetjes naar buiten. Wie heeft een plaatsje voor deze vriendelijke katten. Ook Banjer en Moortje horen bij elkaar. Banjer is zwart/wit, 9 maanden, en Moortje is pik zwart, ook 9 maanden. De katten zijn lief voor kinderen, maar een beetje bang voor een hond. Het zijn vriendelijke dieren en vooral Banjer is een echte kroelkat. De katten komen graag buiten. Vera is wit/zwart, een oudere dame van 11 jaar. De poes is lief voor kinderen, komt ook graag buiten als het lekker weer is, houdt niet van honden en zij heeft graag het alleenrecht in huis. Vera zoekt een plaatsje in een rustig gezin. Ridder en Rakker zijn al hun levenlang samen en zoeken ook samen een nieuwe baas. Ridder is schildpad/wit en Rakker is effen schildpad, allebei bijna 10 jaar. Zij komen graag buiten, zijn lief voor kinde ren, maar niet gewend aan een hond. Ook voor deze twee graag een nieuwe baas. Bink is een schildpadkleurige poes van bijna 12 jaar, het dier is niet gewend aan kinderen, ook niet aan honden en zij heeft liever geen soortgenoten om zich heen. Graag voor Binky een nieuwe baas waar 4*. zij het alleen recht heeft. Miep is een lap jespoes van 8 jaar. Zij is vrij eenkennig en zal aan haar nieuwe baas erg moe ten wennen. Zij houdt niet van kinderen en heeft graag het alleenrecht in huis. Miep zoekt een lieve geduldige baas waar zij rustig kan wennen. U vindt deze katten en nog meer soortge noten en veel honden in: De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a, Numansdorp, tel. (0186) 655150. Website: ^vww.dierenstee.nl. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 10