Joy is blij M Hennepkwekerij op Knorrenburg Pedicure Kees van Rumpt bestaat 20 jaar Cursusagenda Careyn Keuzepakket ElUMIDET-tllEUWA Politie neemt 2000 planten in beslag Oud papier Oude-Tonge mmr^M mm Verwendag Inloophuis De Boei zeer geslaagd Activiteiten SWO Opbrengst Reumacollecte MEDISCHE DIENSTEN Historische zege Les Deux Intermezzo Inleveren voor goede spullen-markt Informatieavond Ph iladelphiaSupport: Het inkomen van mensen met een verstandelijke beperking Bingo bij 'De Hoop' Chari Tea bij Ladies Circle 45 PAGINA 9 VRIJDAG 30 MAART 2007 MIDDEI.HARMS/SOMMELSDIJK SOMMELSniJK - Waar zo'n 40Jaar geleden het Sommels- (lijkse Knonenbiirg, thans klem tussen de opgerukte hel)()uwing gelegen, nog een doiiiein was waar menig Soiiunelsdijker een koetje, sctiaapje, geitolvaiken hield, of anders wel een stel konij nen, kippen en wat duiven, is daar anno 2()(>7 niet zó heel veel meer van over. Het com plex met kotjes en schuur tjes is er nog wel - al heeft menig nostalgisch .schuurtje in de adileiliggende jaren al plaats gemaakt voor tnoder- ner ogende loodsjes - maar zoveel kleinvee als toen huist er niet meer Waar veel van die schuurtjes thans als ber ging in gebruik zijn, trof de politie er afgelopen maan dagmorgen een nog heel andere invulling aan: een hennepkwekerij met maar liefst 2000 planten, op de bovenverdieping van een loodsje dat op de beneden verdieping kennelijk als opslagruimte dienst doet; geen opslag - zoals vroeger - van stro, diervoeder of wat handgereedschap, maar van meubels; en op cle bovenver dieping een hennepkweke rij. De politie van het district De Eilanden stelde er maan dagochtend, in samenwer king met Eiieco en de Roteb, een onderzoek in op grond van de Opiumwet en trof de kwekerij aan. Alle planten en de voor de groei Denodigde ap|)aratuur werden in beslag genomen en vernietigcL Eneco constateerde dat ille gaal stroom werd afgetapt en doel hiervan aangifte bij de politie, en laatstgenoemde heeft een onderzoek inge steld naar de verdachten. Het illegaal kweken van hen nep is strafbaar en levert ook gevaar op voor de omgeving. De elektriciteit benodigd voor deze kwekerij werd ille gaal afgetapt van het regu liere stroomnetwerk. De ondeugdelijke installaties belasten hel netwerk gevaar lijk hoog, met overbelasting en brandgevaar als gevolg. Ook de gebruikte chemica liën leveren een oni7iiddellijk gevaar op voor de omgeving. Daarnaast veroorzaken hen nepkwekerijen stankoverlast. Wijkteam Goeree-Overilak- kee van de politie zet dan ook in op de ontmanteling van henne])kvvekerijen en hel vervolgen van hen die een hennepkwekerij installeren. ('Il'ksl I'll lulu: lliiiis i'illniiis) Morgen, zaterdag :il maait, baar aan de weg te zetten. De zal in heel Oiide-lbnge het opbrengst is beslenid voor hel oud |)apier worden oiJgehaald. restauratielbnds van de llei- C.elieve hel papier voor 9.00 vormde Clemeeiite van Oude- uiir 's morgens duidelijk zicht- Tonge. f P-rS!^^ ■isma OOLTGENSPLAAl' - Enige weken na de opening van Joy Kiiiderkleditig te Ooltgens- plaat hingen de wel 100 inge leverde vlaggetjes te pronken aan een lijn in de winkel. Maar nu moest bet er dan toch van komen: wie krijgt de prijs voor zijn/haar inspanning? "Ér is niets zo moeilijk als eer lijk Jureren", vindt de jury. Daarom uerden de \laggetjes, nadat ze in leeüijdscategorieën waren ondergebracht, zo aan de jury getoond dat de namen van de kinderen niet zichtbaar waren. De leeftijdscategorie voor kinderen van 1 tot en met :i jaar was wat moeilijk te beoordelen: veel lieve ouders en andere familieleden hadden soms de kinderen geholpen iets moois xan het vlaggetje te maken. In de categorie voor kinderen van 4 t/m 6 Jaar gaat de prijs naar Anne Myrthe van Dam uit Klaaswaal. Zij heeft haar vlaggetje gevuld met alles wat in haar ogen 'blij' is, want dat is de Nederlandse vertaling van de winkelnaam Joy'. Haar vlaggetje nas prachtig versierd nie^ vlinders en lachende bloe men - een feest om naar te kij ken. Van de kinderen van 7 tym Jaar is Elisabeth Neels uit Oolt- gensplaat de winnaar. Mei een bijzondere precisie vulde zij haar vlaggetje met mooie kleurige, perfect aansluitende lijnen en vrolijke mini-slicker- tjes. In de laatste categorie 10 l/m 12) gaat de eerste prijs naar Ward van den Berg uit Ou\l- gensplaat. modeontwerper iii de dop, die zijn vlaggetje vulde met allerlei kledingstukken die in de boetiek verkrijgbaar zijn en dat in een mooie, harmoni euze kleurstelling. Van al die mooie inzendingen werd Joy echt blij. De winnaars staan op bijgaande foto. En omdat de inzenders alle maal zo geweldig hun best hebben gedaan krijgen alle kinderen die hun vlaggetje in de komende weken komen ophalen toch nog weer een aardigheidje. Zie voor meer informatie oxer deze nieuwe kinderwinkel ook website www.ioy-kinderkledjngx nl. GOEDEKEEDE - Gp 17 maart jl. was het zover dat de Ie verweii/aandachtsdag voor de gasten van inloophuis de Boei, locatie Goedcreede, werd gehouden voor mensen die kanker liebbeii (gehad) en bun naasten. Het 'Therapie ën Bewegingscentrum Goeree' was omgetoverd tot een heuse verwenlocalie, waar een kleur en kledingadviseuse, stoelmas- seurs, .schoonheidsspecialistes, (voet)masseurs, kapsters van 10.00-16.00 uur in totaal zo'n 17 gasten verwenden. Even geen ziekenhuizen of verve lende behandelingen, maar verwend worden. r)e reacties waren lovend, ontroerend en dankbaar dat dit georganiseerd kon worden. De verwendag is als een superdag ervaren. "Geweldig dat zoveel mensen bereid waren vrijwillig aan deze dag mee te werken", zo luidt de reactie. De dag werd gesponsord door de Eionsclub Goeree-Overllakkee. En ook de Soroptimistenclub hielp met hand- en spandiensten mee en verzorgde heerlijke taarten. Graag bedankt Inloophuis De Boei namens alle verwende gasten iedereen die hieraan heeft meegewerkt. De Plaatselijke Commissie van de Stichting Welzijnswerk Gosttlakkee (SWO) te Den Bommel organiseert op woens dag 4 april a.s. een bingo, met aansluitend een paastnaal- tijd. Deze activiteiten worden gehouden in gebouw 't Wester- licht. Oranjestraat ;i5a te Den Bommel. .-Vlle 50-plussers van Den Bommel zijn hartelijk wel kom. De kosten voor de bingo en de maaltijd bedragen 5. De bingo begint om 14.00 uur. De kosten voor deelname aan alleen de bingo zijn 3.50. Er zijn leuke prijsjes (e winnen. De maaltijd begint om 16.30 uur. indien u alleen aan de maaltijd deel wilt nemen bedragen de kosten 2,5t). Aanmelden kan bij Lenie Lokker, tel. 611449. Het Jeugdwerk van de SWO in Ooltgensplaat orgaiifseert op woensdag 11 april een creamid- dag x'oor de jeugd in gebouw 't Centrum, met als thema 'Voor- Jaar'. De middag dmnt van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname kost 1.50. Voor meer infbr- maue of aanmelding kan men terecht bij Annemarie de Vos, tel, 639141, of .Ada Floor, tel. 632470. Uitslagen van de wedstrij den, gespeeld op maandag 26 maart jl. Afdeling I C. Spee - J. van Hoorn 1 - 1 C. Spee - H.H. Veiolme...3 - O C. Spee speelde zijn afgebro ken partij tegen J. \an Hoorn uit. Even zag het ernaar uit dat Van Hoorn via een slagzet de wedstrijd zou gaan winnen, maar Spee had er een afdoend antwoord op. Het werd remise. Dooidat de afgebroken partij vrij snel uit was, speelde Spee zijn nog openstaande partij tegen H.H. Verolme. Die duur de aanmerkelijk langer, ruim drie en een halfuur. Het werd een ingewikkelde en vooral ook spannencfe partij. Tot ruim in het middenspel bleef cfe stand gelijk. Na een wisseling van slagen wist Spee een stuk voorsprong te behalen. Ver olme wist zich tot diep in het eindspel te handhaven, maar toen hij een klein rekenfoulje maakte, was het snel gebeurd. Spee ging met een aantal kost bare punten naar huis. Afdeling 2: S.W. Keijzer - C. Polder ...3 - O R.Jacobs - J. Jordaan1 - 1 Keijzer is de laatste weken goed op dreef. Polder ondervond daarvan cfe gevofgen. Na een aainankelijk gelijkopgaande strijd kwam l^jfder in het mid- denspelin de problemen. Keijzer wist met een mooie combinatie dam te halen. Daarna gaf hij de partij niet meer uit handen. De uitslag was van groot befang voor de bovenste plaatsen. Jacobs en Jordaan, twee erg wis selvallig spelende spelers, zaten tegenover elkaar. Dat beloofde een leuke parlij te worden. Van het begin af aan gaven ze elkaar niets toe. 'De stand bleef gelijk totdat Jacobs in het eindspel toch nog een stuk voor kwam. Toen beide spelers nog een dam wisten te halen, zat er voor nie mand van hen nog winst in, dus werd de xrede getekend. lijdens de collecteweek is in Oude-lbnge voor het Reuma fonds een bedrag opgehaafd van 1701,35. Alle gevers en collectanten hartelijk liedankt. van vrijdag 30 maart 2007 t/m zondag 1 april 2007 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmidtfag vijf uur tot maandag-motgen actit uut heeft voor heel Goeree-Overflakkee dienst de Centrale huisartsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in Dirksiand, tel. (0187) 480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoedgeval len op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur Op 31 maart en 1 april Tandartspraktijk G. J. ten Voorde te Dirksiand, tel. 601457, Voor spoedge vallen buiten het spreekuur telefonisch contact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di., WO., do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12,00 uur tel. spreekuur. Tel. (0187) 60 07 92 APOTHEKEN Apottieek Menheerse Voorstraat 16, Middelhamis, 48-36-66 Geopend op werkdagen; 8.30-12.30 en 13.00-17.30 uur. Apotheek St. Joris* St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 48 72 77. Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 en 13,00-17.30 uur Op zaterdag van 10.30-11.30 uur. APOTHEEK DIRKSLANO Voorstraat 25, Dirksiand Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37-89 Werkdagen: 8.30-12.00 uur en van 13.00- 17.30 uur. Op zaterdag van 12,00-13.00 uur. Buiten openingstijden van de apottiel<en Ifunt u voor dringende spoedrecepten bellen met het centrale dienstnummer van de apotheken Goeree- Overflakkee: 889957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apotheek met wie u een tijdstip kunt afspreken om uw medicijnen te verkrijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: APOTHEEK ST JORIS SOMMELSDIJK Maandag t/m vrijdag 17.30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8.30 uur APOTHEEK DIRKSLANO Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22.00-8.30 uur. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L, Tjebbes, Mid delhamis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, 48 28 97. SOMMELSDIJK - De volley- balier.s van Les Deux Inteiniez- zf) speefden hun uitwedstrijden di\ weekend. .Alleen meisjes Bf en de heren recreanten speef den thuis. Meisjes B komt sinds haar winierkampioenschap uit in de topklasse; beslist geen makkelijke opga\e \oor de meisjes van coach Ed xan der Sluijs, waar veel wordt geleerd. Tot nu toe trof liet team ster kere tegenstanders. .Afgelopen weekend ook maar tegenstan der Foranto moest toch twee punten in Sommefsdijk laten, een leuke opsteker. Bij de heren recreanten lukte het ook nog maar één keer oiri thuis te win nen, jan Kastelein en zijn man nen speelden vooral veel gelijk. lijdag kwam de vermoedelijke kampioen op bezoek; Nivoc'72 3 uit Nieuwerkerk a/d fjssel is een ijzersterk team met louter routine. Koutine opgedaan in de hogere regionale en nationa le competitie. Van te voren had I-es Deux Intermezzo getekend voor een gelijkspel. De eerste set ging naar de bezoekers met 2.0-20. De trend leek gezet. Maar iedereen werd op scheip gezel door speler/coacfi Hen van Oostenbrugge en dat hielp. Een goede servicedruk zorgcfe voor wanorde in de defensie van Nivoc en opencfe de ogen bij Les Deux Intermezzo dat er mogelijkheden waren; 25- 14 was een duidelijke setover- winning. In de dercfe set werd het heel spannend en waren de teams geuaagd aan elkaar. Uiteindelijk bfeef de teller stil slaan bij 29-27 voor de thuis ploeg Een psychische over winning. In de vierde set liep het op rolletjes. Aspirant-agent Jeroen Witte en de zijnen speel den regelmatig de wedstrijd uit en wonnen met 2,5-f 8. Een 3-1 overwinning was een feil, wat uitijundig gevierd werd. Het was namelijk lang geleden dat Les Deux Intermezzo gewon nen had van Nivoc'72 3. Nor maliter worden de bezoekers kampioen maar ze moeten eerst de wedstrijden nog winnen. Les f3eux Intermezzo fieeft nog één uitwedstrijd bij Nivoc'72 I en dan zit cfe competitie er op. Dit seizoen had het team veel tegen slagen. Op dit moment kunnen Wim Versaevel, Reinier van de Heuvet, Eddy 't Jong, Dieselen Haan en Edwin Bokhout niet mee spefen. Spefvercfeler Ver saevel zat met één kruk op de scheidsrechterstoel. Overige uitslagen: Alcazar/Erasmus 2 - Heren 2... 4-0 Benevia f -Jongens Bf-3 Benevia f - Meisjes D4-0 Sarto 1 -Jongens A0-4 Spivo f - Meisjes C24-0 Volley Voorne 2000 2 - Meisjes Cf4-0 Spirit 2 - Dames 2f-3 Rijnmond f - Meisjes B2 4-0 Benevia I - Meisjes Al0-4 Move4U f - Dames I3-1 Hollemare 1 - Dames 33-1 Aanstaande zaterdag speelt Les Deux Intermezzo liaar thuis- wedstrijden in de Staver Het programma begint om half één 's midcfags en zal tot een uur of acht 's avonds duren. Het pro gramma is terug te vinden op de website van de vereniging: www.lesdenxintermezzo.nIDe standen van de teams van Les Deux Inteiinezzo zijn hier ook te vinden. DfRKSl-AND - Tijdens de Jaarmarkt van de Hervormde gemeente van Dirksiand, cfie getiouden wordt op Monu- iiientendag zatercfag 8 septem ber, zal weer een goede-spul- len-markt worden gehouden. Hiervoor is de organisatie nog op zoek naar goede spullen, dingen die nog heel goed ver koopbaar zijn. Maar ze moeten «el in kuubkisten passen. U wordt gevraagd om thuis eens na te gaan of u spullen hebt die u eigenlijk nooit meer gebruikt en die voor de verbouwing van \'erenigingsgebouw Onder de Wiek te Dirksiand best nog wat kunnen opleveren. Ook wordt oud sen'iesgoed gex'raagd, dus wat kapot mag, waarmee ook dit jaar een leuk spel \oor de jeugd georganiseerd zal worden. .Al deze spullen kunnen op de gebruikelijke manier worden ingele\ercl. De eerste infever- niogelijkheid is zaterdag 31 maart' van 10.00-12.00 uur aan de Spnikolk, achter garage Wisse, tegenover Biesheuvel. De volgende inle\erdata zijn maart, 28 april, 9 juni en 30 juni. Mocht u spullen hebben die u wilt faten ophafen, neemt u dan contact op met Lucas Mandemaker (603262) of met Henk van Putten (60 f 509). SOMMELSDIJK - Phila- delphiaSupport houdt op dinsdag 3 april a.s. in Som melsdijk een informatie avond over de inkomens positie van mensen met een beperking. De avond is-bedoeld voor familie en vertegenwoordigers van mensen met een verstande lijke beperking op de Zuid- Hollandse eilanden. Het inkomen staat ernstig onder druk: een duurdere ziektekostenverzekering, kos ten die vergoed moeten worden aan de zorgaairbiecfer (bewas- sing, administratie, vakantie), steeds meer en hogere eigen fiijcfragen - het wordt er affe- maal niet ruimer op. Oelukkig zijn er diverse mogelijkheden om het inkomen wat te verho gen: toeslagen, extra uitkeiin- gen, tegemoetkomingen, kwijt scheldingen, ontheffingen en belastingteruggave. Sommige mogelijkheden zijn landelijk en gelden voor bijna alle mensen met een verstandelijke beper king, andere zijn alliankelijk van het plaatselijke beleid van de gemeente. In elk geval is het de moeite waard om te kij ken wat wel en niet kan, want alles is meegenomen. Tijdens de bijeenkomst krijgt u informatie over de diverse 'potjes' en over mogelijkheden van belastingaftrek. U kunt een brochure meenemen of bestel len. De avond wordt gefioucfen in ontmoetingsruimte van de Exoduskerk, Dorpsweg 97 te Sonrmefsdijk. De fiijeenkomst begint om 20.00 uur, vanaf f9.30 uur is er koffie, cfe toe gang is gratis. GOEDEREEDE - Fanfareor kest 'De Hoop' te Steflendam begint op zaterdag 31 maart weer liaai' wekelijk.se bingo avonden met geldprijzen. De bingo's zullen worden gehou den in verenigingsgebouw Oostdam, Jonkoenstraat 1 te Goedereede. De aanvang is f 9.30 uur en voor iedere cfeef- nemer staat een kopje koffie of thee kfaar. Ladies Circle 45 Goeree Over- flakkee organiseerde op 10 maart jl. een zgn. 'charitea' - eeii samenvoeging van de woorden charity en high tea - in de Hooge Heerlijkheid ten behoeve van de stichting Pink Ribbon. Deze stichting zet zich, samen met KWF Kan kerbestrijding, in voorde strijd tegen borstkanker. Kernactivi teit van l^ink Ribbon is bewust wording over borstkanker bij gezonde mannen en vrouwen. Dit omdat befiandefing in een vroeg stacfium de kans op genezing aanzienlijk vergroot. Als eerste stond Yvonne Kroo- nenberg op het piogramma. Sinds 1986 schrijft zij boeken o\er liefde en alles wat er ver keerd kan gaan tussen man nen en vrouwen. Ze is bekend geworden met titels als 'Het zit op de bank en het zapt' en 'Alles went, behalve een \'ent'. Ze opende de middag met een zeer vermakelijke en voor sommigen wellicht leerzame lezing, afgewisseld met stukjes die ze voorlas uit eigen werk. Aansluitend vverden cle gasten getrakteerd op kofTie, thee en lekkernijen uit de keuken van de Hooge Heerlijkheid. Ver volgens trad Els de Jong op. Zij is al sinds haar jeugd bezig met muziek en heeft dan ook al in diverse koren en produc ties gezongen. Daarbij is ze al jaren aktief in Popkoor Fever. Deze middag zong zij, begeleid door Frank de Vreeze op pia no enkele bekende nummers, maar ook bracht ze enkele zelf geschreven nummers ten geho re. Frank de Vreeze studeerde aan diverse conservatoria in Nederland en is momenteel als beroepsmusicus werkzaam. Hij is dirigent bij enkele koren, maar werkt daarnaast ook als pianist/arrangeur. Ladies Cir cle 45 kijkt terug op een mooie middag en bedankt graag alle sponsors, zonder wie deze activiteit niet mogelijk was geweest. A.'('('.\ van Rnmjrl in -Jju modvrni- lieliandi'lkumer. MIDDELHARNIS - Dit jaar is het weer al 20 jaar gele den dat Kees van Rumpt als pedicure is begonnen. In de tussentijd heeft hij zijn klantenkring fors uit gebouwd en ligt zijn werk gebied zowel op het eiland als daarbuiten. De full-time pedicure Kees van Rumpt staat erom bekend dat hij nooit heeft bezuinigcf op de aanschaf \an apparatuur. Dit jaar heeft hij zijn ruime salon \veer uitgebreid met tfe nieuw ste vindingen op het gebied van voetverzorging. Hierdoor is het mogelijk om in de meeste gevallen pijnloze behandelin gen te geven. Bij het weghalen van likdoorns en ingegroeide nagels wordt gebruik gemaakt van de spraytechniek, waar door cfe te behandelen plaats gekoeld wordt met een spe ciale vloeistof. Het handstuk ïvaarmee gewerkt wordt treeft een intern ficfit en wordt aan- gedre\'en dooreen compre.ssor waardoor met uiterste precisie kan worden gewerkt. Diabetes en reuma Als pedicure befiandeft Kees ook veel cliënten met diabe tes en reuma. Deze cUënten worden dikwijls naar hem doorverwezen door artsen en diabetisch verpleegkundigen. Kees heeft ook met verschil lende ziekenfoncfsen een over eenkomst waardoor de cliënten gedeeftelijke of gehele vergoe- cling krijgen. Cliënten die niet in staat zijn om naar de salon te komen, worden ook thuis behandeld. Dat geldt natuurlijk ook voor de instellingen waarvoor hij werkt, zoals Sjaloom Zorg en Zuidwester. Worcfen cfe cfi- enten bij iiet oucfer worcfen opgenomen in een verpleeg- iiuis of verzorgingstehuis, dan kunnen zij ook daar behandeld worden. Wie meer wil weten of een afspraak wif maken, kan beffen naar: 0187-482066. Voetreflexzonemassage Kom alleen of haal uw partner of vriend(in) over met u mee te gaan en ontdek de verrassende wereld van de voet via Voet- reflexologie. "Voetreflexologie gaat ervan uit dat er een dui delijk verband bestaat tussen onze voetzoelen en ons gehele lichaam. Voetreflexzonemassa ge kan daarom sommige klach ten voorkomen of genezen. In de cursus maakt u kennis met deze massagetechniek en leert u meer over de achtergronden ervan. Onder leiding van een ervaren voetreflexoloog gaat u zelf aan de slag. De cursisten oefenen op elkaar. Na afloop van de cursus, bent u in staat enkefe eenvoucfige massages of hancfgrepen toe te passen. De cursus feidt niet op tot voetre flexoloog. De oriëntatiecursus Voetreflexzonemassage start in Dirksiand op 12 april 2007, duurt van 19.30 tot 22.00 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. Kennismaken met Word en Windows In deze cursus wordt u snel vertrouwd gemaakt met het tekstverwerkingsprogramma Word 2000. Ter inleiding wor den eerst diverse onderwer pen \an V\'indows behandeld. Windows is het zogenaamde besturingsprogramma van de computer Zo leert u onder andere hoe u een bestand kunt bewaren, terugvinden of ver wijderen. Om deze cursus te kunnen vofgen, lieeft u af enige voorkennis nodig van de com puter Careyn Keuzepakket zorgt \oor een ruimte waar cfe computer gedurende de cursus voor u klaar staat. De cursus Kennismaken met Word en Windows voor Senioren start in Dirksiand op 18 april 2007, duurt van 13.30 tot 15.30 uur en bestaat uit 6 bijeenkomsten. Reanimatie Een hartstilstand komt onver wacht. Het overkomt uw buur man op een feestje of een kennis op'de sportvereniging. Wanneer er niet wordt inge grepen, zal de persoon zeker overlijden en bij te laat ingrij pen raken hersencellen onher stelbaar beschadigd. Direct begiimen met reanimeren is een belangrijke schakel in de keten van overleving. Reani meren kunt u leren. In twee bijeenkomsten leert u theorie en praktijk van reanimatie van zowel kinderen als volwasse nen en weet u wanneer en hoe u kunt reanimeren. N.B.: De inzichten zijn in 2004 veranderd. Wanneer u een reanimatie oi EBHO-diploma van enkele jaren geleden heeft, is bij.scholen een 'must'. De cur sus Reanimatie start in Dirks iand op 16 april 2007, duurt van 19.00 tot 22.00 uur en bestaat uit 2 bijeenkomsten. Shanlala Peutermassage Tijdens de cursus Shantala Peutermassage leert u vaar digheden om uw kind spelen derwijs te masseren. 'Tevens wordt er gebttiik gemaakt van bevvegings- en inuziek- spelletjes. ledere bijeenkomst verloopt volgens een vast patroon. Deze begint met een korte spelvorm, waar bij iedereen de gelegenfieid krijgt om de aandacht erbij te krijgen. Vervolgens wordt er een aantal bewegingspelletjes gedaan en vincft het niassa- gegedeeke plaats. Als afslui ting wordt er samen nog iets gecironken en is er gelegen heid om na te praten. Peu ters worden rustiger, krijgen een groter lichaam.sbesef, zij accepteren zichzelf gemakke lijker. Voor u als ouder bete kent dit verljetering van de communicatie met uw kind. De cursus start in Dirksiand op 13 april 2007, duurt van 09.15 tot 10.15 uur of van 10.45 tot 11.45 uur, bestaat uit 5 bijeenkomsten en is voor kinderen in de leeftijd van 2,5 tot 4 jaar. f-'oor meer vnformatie over de inhoud, kosten., data en voor aan melding kunt u tijdens werkdagen bellen naar Careyn Keuzepakket, tel. 0181-626226, of mailen naar gezondheidsen'ice@zwg.nl. Het complete aanbod van Careyn Keu zepakket kunt u vinden op website www.careyn.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9