Tech-leerling Roy Kloet K N R M verzilvert talent tijdens VMB O-beroepenwedstrij d Roemenië toegetreden tot de EU, en nu? 50 Jaar Fotoclub De Rarekiek (2) Wethouder Bruggeman kan de boer op met de subsidies Koninginnedagactiviteiten Middelharnis bekend EIIAtlDSt-tllEUWS 8~ Waar blijft toch het accom- modatiebeleid? DIRKSLAND - Nog voor de zomer kan de gemeen teraad van Dirksland een voorstel tegemoet zien over het accommodatiebe- leid. Dat meldde wethou der Gerrit Robijn (PvdA) vorige week donderdag na vragen van de raadsleden Huber en Leenders. Acties Motorproblemen Kennismaken met Careyn Jongerenreis iaize Luxe hotelsuite Moeizaam besluit in gemeenteraad Dirksland Op gespannen voet Radio Flakkee PAGINA 7 VRIJDAG 30 MAART 2007 Merkt een Roemeen nii ook zelf het jrroie veistliil nissen de toegetreden landen en hiin eigen land? Want dat verschil IS duidelijk aanwezig! Eerdei- hebben Wij al aangegeven dat Roemenie een uniek land is niet zijn eigen unieke pioble- men. je kunt je alviagen: is dat dan niet met elk land zo? Immers, om maar dicht bij huis te blijven, is Nederland te vergelijken met Helgië? Nee, maar er zijn wel meci overeen komsten dan tegenstellingen, specifiek wat betreft hel wonen en de woonomgeving. Andeie zaken laten wij lui maai rusten, maar wal Roemenië betreft bezien we nu eerst het wonen zelf. lu' is uiteraard een groot ver schil of je in een stad of op het platte land woont. l-',eii algeme ne overeenkomst is hel wonen op zi<h, ongeacht of hel gaal om een eigen woning op hel plalte land oi een gehuurde woning, appartement ol flal in de stad. Deze voldoen beslist niet aan normaal te stellen eisen. Meest al is de kwalileil van de woning bijzonder slecht. Va is nogal veel mis mee. l'ai ook de voor zieningen in de n'oniiigen zijn niet al te besi. Zo ziel een keu ken er beslist niel uil zoals wij dal gewend zijn. Een keuken bestaat veelal uil een lalelljc met daarop een gasstel en een wasbak. Ken gasaansluiling is er vaak niet; men voorziet hier dan in middels gasllessen. Deze moeien worden gehaald, maai" dat is niet even om de hoek. Vooral op het platle land is dit een groot probleem. .Slaapka mers zijn er over hel algemeen veel Ie weinig om de kinder rijke gezinnen een behoorlijk onderkomen te geven. In de meeste gezinnen zie je dan ook dal er in de woonkamer een twee|jersoonsbed staat dat overdag diensl doet ais zit plaats en nachts al bed functi oneert. Een eenpersoonsslaap- kanier is er dan ook bijna niel denkbaar; je deelt een katner met meerderen. En dal geldt ook voor de ouders; zij slapen meestal met nog enkele kiiide- len in een kamei-. Van privacy is dus nauwelijks sprake.' .Stelt u zich het eens voor, met een gezin met opgroeiende kinde ren. Vooral in de pubertijd is dat nogal eens een oorzaak van giole problemen. Wij hebben dal zelf gezien een kamer van nauwelijks vier bij vier meter. Daar bestond het hele huis uitl Een gezin van vijf personen, twee kinderen, de jongste slie pen in het bed bij de ouders. De andere kinderen sliepen in de hoeken op een hoop kledingstukken. Daar was een meisje bij van 14 jaar, fjegrijpt 11 het probleem? Niet zelden koml het voor dal het gezins hoofd aan de drank is geraakt. En dat geeft uiteraard weer andeie problemen. Op het platteland is de woonomgeving niet anders dan een puinhoop! Want een gezin probeert ook nog een varken, een koe of wal ganzen ol' kippen te houden. En dat loopt meestal gewoon los over de buiten ruimte! Ken varken kun je ook tegen komen in de woonkamer! Maar ja, ze voorzien hel gezin van melk en vlees, en dat is naluiirlijk belangrijk! De ove rige sanitaire voorzieningen zien er ook niet al te aantrekke lijk uil. Op hel |)latleland ont breekt meestal en U)ilel. Bui ten is dan wel een 'poepdoos' gemaakt, beslaande uit een gat in de vloer en een hokje daar omheen gebouwd van enkele planken met wal plastic. En Slinken dal het daar kan! In de stad lijkt hel wal beter, maar een badkamer loont echt geen luxe. Meestal is de leidingko ker Stuk eti heeft ongedierte vrije toegang tot appartement ol flat. In de stad zie je niet anders dan grauwe gebouwen; dat was ook de bedoeling van Ceause.scu. Zogenaamd gecon troleerd wonen. Immers, bij de ingang van het trappenhuis stond een securitate agent te controleren wie er in en uil ging. In Bacau zijn ze enkele jaren geleden begonnen om de gestapelde gebouwen van een kleur te voorzien. Dat leek wel aardig maar de kwaliteit van de verf was niet al te best, inmid dels zien deze gebouwen er nog havelozer uit als vóór de verf- behandeling! Wat zal er moe ten plaatsvinden om genoemde woonvoorzieningen te verande ren? Daar beraadt zich de Stich ting H.C.R. momenteel over en is er een plan in voorbereiding om een nieuwe wijk te maken mei woningen die voldoen aan onze eisen die en afgestemd zijn op de woonbehoeften van de Roemenen. Ook zal hierbij voldoende aandacht worden geschonken aan de infrastruc tuur. Met een team zijn wij de plannen aan het voorbeieiden en het ziet er op dit moment naar uit dat het ook tot realise ring zal komen. Wij zijn in over leg met partners die daar geld en kennis in willen investeren. Daarmee hopen wij een bijdra ge teieveren aan verantwoord en ook gezonder wonen! D. Vroegindeweij, secretaris H.C.R. tel: 0187-482594, e-mail: dammis.vr-hcr@hliksafe.nl Door Kees van Rixoort Het gevraagde beleidsplan was eind 2005 toegezegd, maar meer dan een 'startnotitie', in septeinber 2006, heeft die toezegging nog niel opgele verd. "Hel is erg stil geworden rond dit punt", aldus Leen ders (Gemeentebelangen), die eraan toevoegde benieuwd te zijn naar de stand van zaken. Huber (Fractie Huber) trok fel ler van leer. "De toezegging is van meer dan eenjaar geleden. Hoe is het mei de voortgang? We horen niks. Wanneer is hel gereed?" Huber zette zelfs vraagtekens bij het functione ren van de wetliouder. "'Vindt u dit redelijk? U heeft al 25 procent van uw termijn achter de rug en we hebben nog niets. Dit is totaal onvoldoende. U zou er goed aan doen om uw eigen positie in ogenschouw te nemen." Robijn reageerde rustig en meldde dal er achter de scher men hard wordt gewerkt aan hel accommodatiebeleid. "Het is toch nog wel een ingewikkel de materie." Als alles volgens plan verloopt, kondigde de wethouder aan, zal het voorstel in mei en juni op de vergader tafels liggen. OUDDORP - De bemanning van de reddingbool Griend van KNRM station Ouddorp werd jl. zondag om 10.40 uur gealarmeerd door het Kust wacht Centrum Den Helder voor een vaartuig mei stuur/ motorproblemen bij de Ooster op de Noordzee. Volgens de Kustwachtpost Ouddorp betrof' hel een visbootje dal ten anker lag. Ter plaatse gekomen bleek het te gaan oiri de motorkrui ser Schatje met twee personen aan boord. Het 5,40 meter lange scheepje werd door de Griend op sleep genomen en naar de werkhaven aan de bui tenzijde van de Brouwersdam gebracht. Smds 18 januari heet Zorg en Welzijn Groep Careyn. Dit ver dient een feestelijke kennisma- wng. Onder begeleiding van de lokale muziekkorpsen wordt Careyn in heel Zuid-Holland, het werkgebied van Careyn, muzikaal voorgesteld. Op zater dag 31 maart deelt hel Careyn promoüeteam attenties uil in het winkelcentrum van Middelhar- nis, Ouddorp en Oude-Tonge en op de consumentenbeuis in Dirksland. Er kan kans gemaakt worden op een minuut gratis winkelen. Muziekvereniging Apollo verzorgt de muziek. Careyn is op 30 en 31 maart aanwezig op de Consumen tenbeurs Dirksland. Bezoe kers van de beurs kunnen zich bij de stand van Careyn laten \üorlichlen over de zorg- en dienstverlening van Careyn, hun bloedruk laten nieten en een prijsvraag invullen, waar bij een leuke prijs gewonnen kan worden. Careyn blijft de klant een vol ledig en toonaangevend assor timent preventie-, zorg-, behan- delings- en woondiensten leve ren in hel woongebied van de klant. De dienstverlening sluit naadloos aan op iedere levens fase - van jong lol oud, de dage lijkse 'ihuis' omgeving en de specifieke omstandigheden van de klant. Naast een diversiteit aan zorgproducten biedt Careyn een aanvullend en uitgebreid keuzepakket (diverse cursus sen en diensten) voor iedereen: jong, oud, ziek of gezond. Van 17 lol 20 mei wordt er een Jongerenreis naar Taizé geor ganiseerd. Jongeren vanuit de hele wereld met verschil lende achtergronden, ont moeten elkaar op een plaats, waar de gebedsdiensten dage lijks een centrale plaats inne men. De drie gebedsdiensten worden gehouden in de ver- zoeningskerk (iglesia), die in het midden van Taizé slaat. Een kerk die niel vergeleken kan worden met de kerk in de eigen dorpen: een grote ruimte, gevuld met kaarsen en een paar iconen terwijl stoelen ontbreken. Liederen die uit een paar regels beslaan, wor den steeds herhaald. De stille slaat tijdens de gebedsdienst centraal. Veel jongeren komen met nieuwe inspiratie uit Taizé weer thuis. Vaak inel het plan om volgend jaar weer te gaan. Wie zin heeft om mee te gaan naar Taizé kan zich voor 1 april opgeven bij Marieke van Genderen, e- mail genderen@zeelandnet. nl, of bij Jeroen Rotte, e-mail arotte@ncrvnel.nl. Voor meer informatie zie website www. ei:imauskerkmiddelharnis.nl. (Overige Info-Oecumene). Eni Irolsi' Rii\ Khii'l in de 'b<i<lk(imer' unar hij di' verschillende voorzieningen aanlegde. MIDDELHARNIS - Roy Kloet van de Technische School Middelharnis en Dennis Mol van De Rede uit Terneuzen wer den onlangs onder veel belangstelling uitgeroe pen tot 'vice-Best Men' in hun vakgebied Elek trotechniek en Installa tietechniek. Dit gebeurde aan het eind van een drie tal spannende dagen in de Rotterdamse Ahoy, waar in het kader van de Skills Masters diverse beroe penwedstrijden werden gehouden voor het 'VMBO en het MBO. Roy en Den nis, beiden 15 jaar, werden nu voor een behoorlijk pit tige opdracht aan elkaar gekoppeld nadat zij bei den eerder, op 9 februari te Roosendaal, de regio nale voorwedstrijden voor de regio Brabant-West en Zeeland wonnen in hun eigen vakgebied. Namen ze het in Roosendaal nog op tegen een twintigtal regionale toppers, in de Ahoy streden ze, met de veertien winnende kanjers uit de \er- schillende regio's, in de finale om de titel 'Skills Best Men 2007'. Van woensdagmiddag lol zaterdagmiddag moesten ze hier flink aan de bak om hun tegenstrevers voor te blijven en de omvangrijke opdracht correct, veilig en op lijd uit te voeren. Het ging om een realistische situatie waarin hel koppel een luxe hotelsuite' diende in te richten en te installeren, met \<)or Roy een groepenverdecl- kast, wandgoot en plintgolen, ruime verlichting, diverse scha kelelementen en wandcon tactdozen, evenals ICT-voor- zieniugen en de elektiische aansluiting voor een whirlpool met bijbehorende aardings- voorzieningen.Voor Dennis was er de installatie van een hangend toilet, wasbak, dou- chebak en whirlpool, exenals de verwarming in de sanitaire ruimte en slaapkamer. Samen kweten ze zich prima van hun taken, was er een goed samen spel en prima teamgeest, werd er snel, strak en netjes gewerkt met oog voor veiligheid, orde en netheid én zorg voor kwali teit. Bovendien \vist men goed om te gaan met de probleem stelling en waren hun sociale vaardigheden uitstekend. Het juryrapport was erg lovend en de juryleden zagen in beide prachtige en gekwalificeerde toekomstige vaklieden. "Roy begon gespannen, maar heeft een goede prestatie geleverd. Hij zal het nog ver schoppen in de techniek", aldusjnry voorzit ter Frans Brinkman in zijn rap port. Naast zo'n rapport kregen beiden afzonderlijk een oor konde, bloeirien en de zilveren medaille uitgereikt voor de één na 'Best Men' van Nederland binnen hun vakgebied, dit aan het eind van deze druk bezoch te beroepenwedslrijd en onder overweldigend applaus. Beiden verzilverden op deze wijze, let terlijk en figuurlijk, hun talen ten door ook nog een 'te goed pinpas' mee naar huis te mogen nemen voor gratis aanschaf van technische spullen naar keuze. Roy wil verder in licht- en geluidstechniek en ziel dit alles als een opstapje naar geluids technicus. Dennis wil later de zaak van zijn opa over nemen. Niet alleen beide \'akkanjers kunnen terug kijken op een geslaagde deelname aan deze wedstiajden, ook de enthou siaste mensen van de OTIB (Opleiding en ontwikkelings fonds voor hel Technisch Installatie Bedrijf), die dit deel van de wedstrijden organi seerde en de jonge vaklieden uitstekend begeleidde en hos- pileerde. Zo ook de vakdo centen van o.a. de Technische School Middelharnis. Met vele anderen droegen zij bij tot dit prachtige resultaat. Tijdens de algemene ledenvergadering van Oranjevereniging Mid- delharnis/Sommelsdijk werden de activiteiten voor Koninginnedag 2007 bekend gemaakt. In aan loop naar 30 april worden zoals elk jaar kleurplaten verspreid op alle scholen van Middelharnis en Som- melsdijk. Men kan echter ook bij Fabert Mode en bij Banketbakkerij van Hel den kleurplaten ophalen. Daarnaast wordt er huis- aan-huis een Oranjekrant verspreid, waarin alle activiteiten van de ver schillende organisaties uit Middelharnis en Som- melsdijk vermeld staan. Gegadigden hiervoor kun nen hun bericht mailen naar ovms(®flakkee.net. Op Koninginnedag, maan dag 30 april, bruist ook dit jaar het centrum van Mid delharnis weer van de acti viteiten. Jong en oud zullen zich goed kunnen vermaken. Nog voordat de winkels van D'n Diek om 11 uur open gaan kan men ook al terecht op de vele kramen van de oranjemarkt onder aan het Zanclpad. Vanaf dat moment mogen de kinderen op de vrijmarkt hun spulletjes aanbieden op het Zandpad. Daarnaast kunnen ze deelne men aan een zeskamp, spelle tjes en zullen er diverse leuke attracties worden neergezet zoals een kinderboerderij, ballenbak, springkussen en elektrische autootjes. Op het Diekhuusplein wordt een gezellig terras ingericht met muzikale omlijsting van Hap py Music. Tussen nalf' twaalf en half één kunnen kinderen daar een ballon ophalen om mee te doen aan de ballon nenwedstrijd die om half één zal plaatsvinden na de offici ële opening van burgermees ter de Vries. Aansluitend word er een demonstratie Nordic Wal king gegeven, waarna er een modeshow gehouden wordt op de catwalk op het Diek- huisplein. Boekholt Fashion, Everjeans, Zina Mode, Manu- el Beroepskleding en de Out- doorshop zullen hier voor de kleding verzorgen. Tus sendoor is er dansdemo van Mega Sport en zijn er andere optredens. Naast de optredens op het Diekhuusplein is er ook een open podium boven op 'Het Knooppunt'. Tussen 13.00 en 16.00 uur treden hier koren en musici op. Als er nog musici of zangers/zange ressen willen deelnemen aan het open podium, kunnen deze zich aanmelden of meer informatie vragen bij Janine Veerman (0187-470046). Alleen dankzij de leden en sponsors kan eikjaar een feest van Koninginnedag worden gemaakt. Daarom kunnen alle leden van de Oranjever eniging Middelharnis/Som- melsdiik gratis deelnemen aan alle activiteiten. Wie de Oranjevereniging ook wil steunen kan zich aanmelden als lid. Dat kan via het secre tariaat, gevestigd aan Pluvier 2 te Sommelsdijk, tel. 0187- 481657. Op 26 angusliis 1972 opende biirgemeesler Joh. van Es van Middelharnis hel clubhnis van De Rarekiek in Sommelsdijk. Hier verricht hij de ojjeniiigshandeling door een ojniame te maken mei een oude j)latencamera. Dit jaar hoopt Fotoclub De Rarekiek het 50-jarig jubi leum te vieren. In 1957 werd de club in Sommels dijk opgericht door enkele enthousiaste fotografen. In de loop der jaren groei de De Rarekiek uit tot een zeer actieve en een van de toonaangevende fotoclubs in Nederland. Door de jaren heen waren er veel successen voor de club en veel van haar individuele leden. In een aantal afle veringen in deze krant passeert de geschiedenis de revue. Ditmaal de peri ode 1967-1977. Voorzitter Hans Schrijen van de Fotobond opende op 1 april 1967 het clubhuis aan de Nieuwstraal in Middelharnis. Hij vond hel een goede zaak dat hel clubhuis een doka had. Moderne huizen hebben daar de ruimte niet voor en ook de kosten zijn voor veel mensen te hoog, zei hij. Het Anjerfonds droeg bij aan de kosten van de inrichting van hel pand. Aad Campfens, één van de oprich-, Iers van de club, kreeg het ere lidmaatschap aangeboden door voorzitter Marga Jessurun. Zij bleef die functie bekleden tol 1976. In deze periode groeide hel ledenaantal tot bijna 40. Fotografisch beleefde de club een bloeitijd. De jaarlijkse foto- en diawedsli ijd voor clubs bin nen de fotobond leverde in deze periode negenmaal een positie bij de eerste vijf clubs van Nederland op. In 1970 werden Marga Jessurun en Anneke van Woerden als eer ste Rarekiekleden toegelaten tot de bmk-groep (Bondsmees terklasse) van de Fotobond, in 1976 gevolgd door Theo Mas tenbroek. Er kwamen gaslfoto- grafcn uit heel Nederland en de club organiseerde diverse workshops, samen met de Fotobond, die goed bezocht werden. Begin 1971 exposeer de De Rarekiek in Galerie 'De Welle' in Sommelsdijk. In 1972 kwam het bericht dal er weer verhuisd moest wor den wegens een saneringsplan in hel gebied Nieuwstraat- Kerkepad. De gemeente bood een pand in de Kerkstraat in Sonmielsdijk aan. De club stak de handen uit de mouwen en toverde een uit kamertjes en bedsteden bestaand interieur om tol een volwaardig onder komen voor een fotoclub. Op 26 augustus 1972 opende bur gemeester |oh. Van Es van Middelharnis het clubhuis en sprak daarbij: "Oude straat jes als het Kerkstraatje dienen functioneel te zijn en er dient een educatieve werking van uil te gaan". Hel groeiend aantal leden ging niet altijd samen met groeiende activiteit. De fotografie kwam na de verhuizing van te wei nig actieve leden. Hel bezoek aan de clubavonden viel tegen. Eind jaren '70 trok dit gelukkig definitief aan. FoU)graaf Robert Broere bleef in deze periode als mentor nauw betrokken bij De Rarekiek. In .september 1976 opende burgemeester H. Bos van de gemeente Dirksland een ten toonstelling van de provin ciale fotowedstrijd 'Piofex' in Serviceflat Vroonlande in Dirksland. Er werd nog steeds niet zwart-wit en diamateriaal gefotografeerd. Pas vanaf 1980 kwam het zelf afdrukken van kleurfoto's in tjeeld. DIRKSLAND - Bijna vier uur vergaderen, drie amen dementen, twee moties en een schorsing moesten er aan te pas komen om de gemeenteraad van Dirksland tot een besluit te brengen over de subsidies. Het con cept Algemeen Subsidiebeleidsplan 2007-2010 kon donderdag op de steun rekenen van de kleinst moge lijke meerderheid: 7 tegen 6 stemmen. Aanvoerder van de tegenstemmers was de PvdA, een van de coalitiepar tijen in Dirksland. Door Kees van Rixoort PvdA-er Peter Keuker had eer der, tijdens een commissiever gadering over dit onderwerp, al gepleit om de subsidies op een andere wijze toe te ken nen. Een wijze die transpaian- ler, beter meetbaar en eerlijker zou zijn dan de lol nog toe gehanteerde methodiek. 'Je moet er een meetlat langs kun nen leggen en elke schijn van willekeur en ongelijkheid moet vermeden worden", aldus Keu ker. Hij stelde via een moiie voor om verenigingen een vast bedrag per jeugdlid aan sub sidie toe Ie kennen, 25 euro, en daarbij geen plafond toe te passen. "Waarom zou een ver eniging zich inspannen om het aantal jeugdleden te vergroten als er een maximum geldt voor de subsidie?" Keuker relati veerde zijn wens zelf met de opmerking dat hij de plafonds wel kan begrijpen, "omdat je van een openeindregeling niel gelukkig wordt." Wethouder Wini Bruggeman was het daar mee eens en memoreerde nog maar eens dat de raad zichzelf een bezuiniging van 20.000 euro had opgelegd op de subsi dies. Volgens Peter Keuker zou zijn voorstel zonder plafonds 2.758 euro duurder zijn. De PvdA-er stelde in de motie ook voor om geen plafonds toe te passen bij de subsidie ten bate van verslavingspreven tie. De verenigingen die dit aangaan, zoals voetbalclubs, zouden een vast bedrag van 3 euro per lid moeten ontvangen als ze kunnen aantonen iels concreets te hebben gedaan op het gebied van alcohol- en drugspreventie. Wethouder Bruggeman ont raadde de motie van Keuker "ten stelligste". Niet alleen omdat de plafonds nodig zijn om de subsidie-uitgaven in de hand te houden, maar ook omdat een andere systematiek van toewijzen op gespannen voel zou staan met de subsi dieverordening en de huidige systematiek. Alle verenigingen hetzelfde bedrag per lid geven, wal transparanter en eerlij ker zou zijn, is niet mogelijk, betoogde de wethouder. "Alle verenigingen zijn immers ver schillend, dus de subsidies ook. Je moet geen appels met peren vergelijken." Volgens de wet houder zou bijvoorbeeld een dub als v.v. Herkingen hel erg moeilijk kunnen krijgen als de gemeente per lid subsidie zou verstrekken. "Dat kan niel de bedoeling zijn. We proberen verenigingen levensvatbaar te houden." De motie van de PvdA haalde het net niel. De sociaal-demo craten kregen de steun van de VVD, Gemeentebelangen en de Fractie Huber, één slem minder dan de meerderheid van Christenunie, SGP en CDA. die er geen heil in zag. Dezelfde stemverdeling, maar dan andersom, lekende zich af bij hel oordeel over het concept Algemeen Subsidiebeleidsplan. Dat betekent dal wethouder Bruggeman met hel concept de boer op kan bij de vereni gingen. Na de inspraakronde volgen mogelijke aanpassingen van het plan en het eindoor deel van de gemeenteraad. Keuker stond overigens niel helemaal met lege handen aan het eind van alle beraadslagin gen. Zijn voorstel om hel aantal jeugdleden (tot 18 jaar) mede bepalend te laten zijn voor de hoogte van de subsidie, werd met algemene stemmen aan genomen. Hetzelfde gold voor zijn voorstel om te voorkomen dat verenigingen subsidie ont vangen vanuil meer gemeen ten. Wethouder Bruggeman vond de amendementen over bodig, omdat de praktijk niel anders is. "Ze voegen niets toe aan de beslaande situatie", stribbelde hij tegen. Maar de hele raad zag liever dat een en ander vastligt in de verorde ning. De voltallige raad vond ook dal de SLOF (Radio Flakkee) moet kunnen blijven rekenen op gemeentelijke subsidie. In het concept Algemeen Subsi diebeleidsplan is van steun aan de lokale zender geen sprake meer. De motie van Gemeen tebelangen, PvdA en CDA om de SLOF een structurele subsidie te verlenen van 1,07 euro per wooneenheid in de gemeente, kreeg echter ook de bijval van Christen Unie, VVD, SGP en Fractie Huber. Hel genoemde bedrag, een advies van de landelijke koepel van lokale omroepen, is door het Rijk in de kas van de gemeen te gestort, maar zonder label, waardoor hel ook op een ande re manier kan worden uitge geven. De gemeenteraad heeft nu dus alsnog gelabeld. Dit ondanks het gegeven dal wei houder Bruggeman de motie ontraadde, omdat de ruimte in de begroting hiervoor zou ontbreken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7