Hersteld Hervormde gemeente neemt Rehobóthkerk officieel in gebruik Paasconcert Vijf turnsters van Olympia/ Sparta plaatsen zich voor NK EO's grootste Nederland Zingt-dag Weer Alzheimer Inloopavond te Middelharnis EIIIVt10Er-niEUW5 Toespraken Kort het verloop PAGINA 6 VRIJDAG 30 MAART 2007 SOMMELSDIJK - Vorige week vrijdagavond werd in het bijzijn van een groot aantal gemeenteleden en belangstellenden bij de ingang van het kerkgebouw door ouderling Osseweijer en kerkvoogd Driece de gedenksteen Rehobóth onthuld. Vervolgens nam ieder zijn plaats in voor de kerkdienst die zou worden geleid door de consulent ds. R Korteweg. Onder het zingen van Psalm 122 kwam de kerkenraad de kerk binnen. Een indrukwekkend moment. Ds. Korteweg had als tekst gekozen een deel van Genesis 26:22: 'Daarom noemde Izak de naam van de put Rehobóth, en zei: Want nu heeft ons de Heere ruimte gemaakt.' (Foio's.- Ham vmnus) "De nootl dieet Izak naar het Filistijnse land, naar Gerar. Het is ook vanwege de nood dat wij hier vanavond samen zijn in een nieuw gebouwd bedehuis", zo begon ds. Kor- teweg zijn preek. "Door het samengaan van drie kerkver banden is een grondslag in de kerkorde gelegd waarin zaken staan die strijdig zijn met het Woord van (iod. En omdat we ons daarmee niet konden verenigen, zijn we hier nu samen. Voelen we nog iets van die nood en smart die er was op 1 mei 2004? Alleen als het voor ons echt nood geworden en nood gebleven is, kunnen we hier samenzijn. Laten we ons niet beter voelen dan zij die meegingen, maar laten we tot de erkentenis komen: Wij hebben CJod op het hoogst misdaan, wij zijn van het heilspoor afgegaan. Alleen dan besettën we wat Rehobóth betekent: de Heere heeft ruimte gemaakt", aldus ds. Korteweg. "Izak was een Adarnskind, een zondaar. Dat blijkt onder meer uit het feit dat hij zijn vrouw uitgeeft voor zijn zus ter en dat de koning hem daarover bestraft. Nochtans had de Heere hem voor dit tijdelijke leven in rijke mate gezegend. Izak raakt in onmin met de plaatselijke bewoners en daarom ver laat hij het land, opdat de Heere zou bevestigen wat Hij beloofd had: Vrees niet, want Ik ben met u." "Izak was voorbestemd om een voorvader van de Heere Jezus Christus, de Zaligmaker, te zijn. Die belofte was al aan Abraham gedaan en die wordt hier bevestigd en telkens her haald. In het licht van die belofte mogen we onze tekst lezen. De Heere is de Waar achtige, de Getrouwe. Hij gaf uitkomst en daardoor werd Izak nauwer en nauwer aan de Heere verbonden. Als ook wij vanavond zouden mogen ervaren dat Ciod alles leidt, dan brengt ons dat in de ver ootmoediging. En van hieruit mogen we alles wat gebeurd is in de achterliggende jaren in de handen van de Hee re leggen. /\lle dingen die betrekking hebben op de tijd en op de eeuwigheid, omdat Hij alles door Zijn Goddelijke wijsheid bestuurt." "Zo was het ook voor Izak als hij de putten opgroef die zijn vader gegraven had, maar die door de Filistijnen weer waren dichtgegooid. Daar door ontstond er een twist over die putten. Dat geven de namen van die putten ook aan. Dan gaat Izak naar een andere plaats en slaat daar opnieuw een put en zij twist ten over die put niet. Daar om kreeg die put de naam Rehobóth: de Heere heeft ruimte gemaakt. Dat zag op de zegeningen die de Heere aan Izak had geschonken, tijdelijke zegeningen en eeu wige zegeningen." "Het is een voorrecht als we zegeningen mogen ontvan gen voor- de tijd, nog belang rijker zijn de "geestelijke wd- daden die ons aan Christus de Zaligmaker verbinden. Dat is nodig, telkens als het Woord verkondigd wordt. Alleen de genacte van de Heere Jezus spreekt zonda ren vrij van het verderf En zo roept de Heere Zijn knechten om zijn W'oord uit te dragen met de opdracht: Predik het Woord, houd aan, tijdig en ontijdig, bestraf vermaan, wederleg.. Uit de naam van deze put blijkt het geloof van Izak, het uitzicht, het hopen op de Heere. Dat geloof legt de Heere in het hart van een Adamskind. De strijd om die putten werd Izak tot zegeri. Hij zocht de kracht niet bij zichzelf maar bij de Heere en Die stelde hem m de ruimte. En wat voor Izak gold, geldt ook voor ons. We hebben ons te laten leiden door het Woord van God. Daarvoor hebben onze vaderen hun goed en bloed gegeven. Ze gingen door donkerheden en tegenspoeden heen achter Hem aan." "Izak kreeg van de Heere geen nieuwe belofte, maar de Heere herhaalt Zijn eer der gedane belofte als een bevestiging van het Verbond, dat uitzicht bood op Hem Die komen zou. Als die belofte ook voor ons mag gelden, dan hebben we aan Chris tus genoeg. Dan kan dat ons hart zq vervullen met vreug de en dankbaarheid dat we mogen putten uit die Bron van levend water. Dan betui gen we: Wat zal ik de Heere vergelden voor al Zijn welda den." "CJods eeuwige liefde is de grond van de trouwe zorg die de Heere heeft bewezen aan Izak en die de Heere ook ons bewijst nu we samen mogen zijn in dit nieuwe Godshuis. Het is Clhristus Die zelf geen plaats had waarop Hij het hoofd kon neerleggen. Die alle weldaden heeft verdiend voor de tijd en de eeuwig heid." ",41s er dan een twist ontstaat om putten, zoals bij Izak, dan is het nodig om omhoog te zien. Gaat het ons om die Bron van het ware geloof, om die Bron des Levens, waaruit onze vaderen heb ben geschept en gedronken? Ze hadden er alles voor over. Ze konden het niet hebben dat er aanvallen op werden gedaan. De twist in de tijd van Izak liep niet over de put als zodanig, maar over de inhoud van die put. Omdat men de inhoud van de put aan Izak niet gunde, werd de put misgund. Bij de strijd die In de loop van de kerk geschiedenis telkens weer is gevoerd, is het nodig dat we onszelf in het licht van het Woord leren kennen als een bedelaar. De strijd om de for- muheren van Enigheid liep steeds weer over de inhoud van die geschriften. En juist die inhoud is een zaak voor het hart. Daarom noemde Izak de naam van die put Rehobóth. En daarom staat die naam op de zijkant van dit kerkgebouw, omdat het gaat om de Bron van levend water, om de Christus der Schriften, om de Vader die verkiest, de Zoon die verwerft en de Geest die het toepast. Zo geve de Heere dat week in week uit die ene Naam mag schitteren, die Naam Die gegeven is tot Zaligheid en dat Adamskinderen mogen weten: de Heere heeft ruim te gemaakt. Daar zal ons dan het goede van Uw woning, verzaden reis op reis en ons blij doen zingen van het heil voor ons bereid." Na de dienst voerde een zestal sprekers het woord, halverwege onderbroken door een paar psalmverzen, gespeeld door Jacques van Broekhoven op de trompet en door Ab Vroegindeweij op het orgel. Hierbij viel de bijzonder goede akoestiek op in het kerkgebouw. De eerste spreker was diaken C.J. van Dam, die als lid van de bouwcommissie het kerk gebouw aan de kerkvoogdij overdroeg. "Enerzijds is er blijdschap, anderzijds ver driet dat het zover moest komen. Een commissie van zeven personen is vele malen bijeen geweest, later aange vuld door een bouwteam van aannemers en onderaanne mers, die ernaar streefden om met een krap budget binnen de gestelde tijd het kerkgebouw te realiseren. Het gebouw kon I december 2006 door de aannemer, de firma Boeter, worden opge leverd". Van Dam sprak zijn dank uit aan allen die hieraan hebben bijgedragen. Daarna sprak arcnitect Marko Born van architectenbureau Bom te Middelharnis. Hij gaf aan dat de procedure voor de bouw in de opvallend korte tijd van nog geen twee jaar heeft plaatsgevonden. Hij bracht dank aan de gemeente die de bouwvergunningspro cedure binnen twaalf weken afrondde. Voor het snelle verloop van de bouw dankte hij de bouw commissie en kerkvoogdij, die constructief hadden mee gedacht en tot snelle besluiten waren gekomen. De architect had als opdracht het Woord van God centraal te stellen. Dat is gebeurd. "De entree is gericht op de preekstoel, de banken staan er rond heen en de preekstoel bevindt zich precies onder het hoogste punt van het gebouw". Born wees erop dat de Bijbel op de kansel het enige oude is. Hij sprak de wens uit dat al het bouwen dat heeft plaatsge vonden gericht en onderge schikt zal zijn aan de geestelij ke opbouw van de gemeente. Vervolgens voerde organist Blankers namens de Pau- luskerk te Rotterdam het woord. Hij vertelde dat de voorgenomen afbraak van de Pauluskerk noopte tot ver koop van het monumentale neo-barokke kerkorgel dat in I96I door orgelbouwer Van Vulpen werd gebouwd. Voor de nieuw te bouwen kerk van de gemeente aldaar is het orgel te groot. Al negen jaai''worden er besprekingen gevoerd en het wacnten is nu op de bouwvergunning, die men binnen enkele weken denkt te krijgen. Dan kan aan de afbraak van de oude en de opbouw van de nieuwe kerk in het centrum van Rot terdam worden begonnen. Blankers is blij dat het orgel een goede bestemming heeft gekregen. Hij sprak over de ifijne contacten die er waren met Esther de Ruiter, één van de leden van de Rehobó thkerk, die in de Pauluskerk stage loopt bij de opvang van daklozen en illegalen. Blan kers hoopt dat zij, als haar stageperiode zal zijn afgelo pen, zal worden opgevolgd door andere stagiaires hier vandaan; er is altijd plaats. Ook verzocht hij leden van de gemeente zo nu en dan eens op zaterdag eten en drinken te bereiden voor het open huis aldaar. Met de wens: Dat Uw ogen open zijn nacht en dag over dit huis en dat de Naam van de Heere hier moge wonen, besloot hij zijn toespraak. Ds. J.L. Schreuders sprak namens het breed modera- men van de Generale Synode zijn gelukwensen uit, maar wees tegelijk op de pijn "die we nooit te boven mogen komen". Hij hoopt dat de nood nood blijft en geen deugd wordt. "Laten we geen triomfen vieren, maar liever uitgaan, buiten de legerplaats gaan. Zijn smaadheid dragen de". Hij sprak de hartelijke wens uit dat de kerk "die aan de poort van de beide dorpen staat een huis Gods, een Beth- El, een poort des hemels zal zijn, een poort waardoor veel zondaren mogen ingaan in het Koninkrijk van God". Ds. A.A. Egas sprak namens de Christelijke Gerefor meerde Kerk zijn blijdschap erover uit dat de Hersteld Hervormde gemeente weer een eigen onderkomen heeft. Hij waarschuwde om niet in het kerkgebouw op te gaan. Hij hoopt dat er later mensen, ook jonge mensen, zullen zijn die het plaatsje zouden kun nen aanwijzen waar God hun te sterk geworden was. Daar naast wees hij op het boekje 'Tienmaal gereformeerd' dat in het verleden verschenen was. Daarin schreef Ds. A. Vergunst onder de titel: Wie zou niet wenen? Wenen over de verscheurdheid van de kerk, die ondertussen nog is toegenomen. Desondanks is hij ervan overtuigd dat God doorgaat met Zijn werk. De Heere zegene u uit Sion, was zijn wens. Tenslotte deelde ouder ling-kerkvoogd S.L. Visser mee dat de kerkvoogdij het gebouw met grote blijdschap en in giote dankbaarheid van de bouwcommissie wilde aan vaarden. Hij bedankte de ker kenraad van de Christelijke Gereformeerde Kerk en het Bestuur van de Prins Maurits Scholengemeenschap voor het Op 21 april 2007 vindt de Nederlanci Zingt-dag plaats én is het precies 40 jaar gele den dat de EO werd opgericht. Om zoveel mogelijk mensen de kans te geven deze speciale dag mee te maken, is Gelredome te Arnhem als locatie gekozen. De jaarlijkse Nederland Zingt- dag wordt daarmee de grootste ooit. Het thema is: 'Wij danken U', omdat de EO 40 jaar Gods trouw, aanwezigheid en kracht mocht ervaren. Reserveer tijdig via website www.eo.nl/neder- landzingtdag (gratis) of via 0900-3002200 (tijdens kantoor uren 0,70 per minuut). De Nederland Zingt-dag is een dag voor iedereen die van zin gen houdt en is bovendien een korenhappening bij uitstek: tientallen koren hebben inmid dels hun medewerking toege zegd (ruim 4000 koorleden). Normaal gesproken vindt de Nederland Zingt-dag plaats in de Jaarbeurshallen te Utrecht. Nu Gelredome als locatie is gekozen, kunnen ruim 25.000 mensen het feest op 21 april meemaken. De ingrediën ten voor de dag zijn enerzijds massale koor- en samenzang, diverse muziekstijlen, toespra ken (o.a. door ds. Arie van der Veer) en specials. Anderzijds wordt er in het kader van het jubileum teruggeblikt en voor uit gezien. En wie jarig is, trak teert: gedurende de loop van de dag zullen er tal van fees telijke verrassingen zijn. De presentatie is in handen van Mirjam Bouwman. Men kan bij de reservering zelf kiezen voor een tribune- of veldplaats. Gelredome is prima te bereiken per auto of open baar vervoer Er zijn tevens goede voorzieningen voor mensen die slecht ter been of slechthorend zijn. Meer info is te vinden op www. eo.nl/nederlandzingtdag. gastvrije onderdak dat zij had den verleend, verder ieder een die op welke wijze dan ook een aandeel heeft gehad in het totstandkomen van het kerkgebouw. Speciaal hen die financieel hebben bijgedragen en det vele, vele vrijwilligers die bij elkaar duizenden uren in of buiten het kerkgebouw hebben doorgebracht en er zelfs vrije dagen voor heb ben opgenomen. De heer L. Driece die er altijd was, werd met name genoemd. Hij wees erop dat bij alle droeve din gen die hebben plaatsgevon den de Heere dezelfde blijft. Met pijn dacht hij terug aan 12 december 2003, de datum waarop de Hervormde Kerk in een nieuwe kerk is opge gaan. "We kunnen niet weg en we kunnen niet mee, werd er herhaaldelijk gezegd. Van af 1 mei 2004 werd geschei den opgetrokken, omdat de een wél en de ander niet mee kon. Toen aan hen die niet mee konden te kennen werd gegeven dat het aloude kerk gebouw onder geen enkele voorwaarde meer gebruikt mocht worden, moest naar een oplossing worden gezocht. De Heere heeft in alles wil len voorzien. Nog voordat we definitief buiten de deur gezet werden, bood de ker kenraad van de Christelijke Gereformeerde Kerk haar kerkgebouw al aan. Aan de eis van de bank dat eenderde van de bouwsom, een bedrag van één miljoen euro, door de leden bijeengebracht moest worden, kon de gemeente binnen drie maanden vol doen. Nadat bekend gewor den was dat een gezamenlijk gebruik van het oude kerkge bouw tot de onmogelijkheid behoorde, kon grond worden aangekocht. Ten slotte: Laten we ervan doordrongen zijn dat het hebben van een nieuw- gebouw groot is, maar dat een plaats in het huis, niet met handen gemaakt, oneindig veel groter is. Na net zingen van Psalm 133:1 en 3 werd de plechtige bijeenkomst afgesloten. Van de gelegenheid het kerkge bouw te bezichtigen werd zaterdag door velen van bin nen en buiten de gemeente gebruik gemaakt. In de per 1 oktober 2004 ont stane situatie moesten de Her steld Hervormden naar een oplossing zoeken om weer tot een normale kerkgang te komen. Dankzij de welwil lende medewerking van het bestuur van de Prins Maurits Scholengemeenschap konden de kerkdiensten in de aula van de school worden gehouden. Maar zo kon het niet blijven. Een commissie werd gevormd om tot nieuwbouw te komen. Deze commissie - met daarin als adviseur architect Koole en de uitvoerende architect Bom - ging voort\arend te werk. Binnen een jaar na het tref fen van allerlei voorbereidin gen kon met de bouw worden gestart. Deze begon in januari 2006. Nog voor het eind van het jaar - op 24 december - vond de eerste kerkdienst plaats. Omdat er nog het een en ander moest gebeuren, werd met de officiële ingebruikname van het eenvoudige maar archi tectonisch fraaie kerkgebouw gewacht tot vrijdag 23 maart. Men man en macht is er door eén .flink aantal gemeentele den onder leiding \an de heer Melissant - vaak onder moei lijke weersomstandigheden tot in het late uur - gewerkt om het uitgebreide en fraai aange legde parkeerterrein klaar te krijgen. Zij zijn daarin op een uitnemende wijze geslaagd. Er is heel wat vrijwilligerswerk op allerlei gebied verricht. De bouw werd van a tot z bege leid door kerkvoogd Driece, die er ook voor zorgde dat de gemeente door middel van nieuwsbrieven volledig op de hoogte werd gehouden. En Jaap Tanis uit Dirksland heeft talloze uren zich vrijwillig inge zet om de geluidsinstallatie en de verlichting op orde te krij gen. Het enige wat nog aan het gebouw ontbreekt, is het magi strale drieklaviersorgel uit de Pauluskerk te Rotterdam, dat door één van de leden aan de kerkvoogdij geschonken is en dat boven de preekstoel zal worden geplaatst als alle vocht uit de muren verdwenen is. Voorlopig worden de diensten begeleid op een drieklaviers Johannusorgel, waarop luid sprekerboxen zijn aangesloten. Een ander gemeentelid schonk het prachtige glas-in-loodraam in de consistorie, met een afbeelding van de Alfa en de Omega. De kerkzaal biedt plaats aan 650 mensen en is gemakkelijk uit te breiden door er een gro te zaal bij te betrekken die door een vouwwand van de kerkzaal gescheiden is. Die grote zaal kan ook weer verdeeld worden in twee kleinere zalen. Daar naast zijn er naast het ruime portaal nog drie ruimten voor bijeenkomsten en activiteiten. In één van de zalen is de biblio theek gevestigd, die meer dan 5000 boeken bevat en die elke vrijdagmiddag en -avond voor iedereen open staat. Meerdere bijzonderheden zijn te vinden op website www.hhgmiddel- harnis.nl. vH Zaterdag 24 maart was de districtfinale turnen voor de 4e divisie in Amster dam- De beste turnsters van Zuid-Holland hadden zich tijdens de regiowed strijd in januari geplaatst voor deze wedstrijd. De beste turnsters van deze wedstrijd zouden zich plaatsen voor de lande lijke finale op 14 april in Franeker. In de eerste ronde was het hard werken voor de train- sters van de selectiecombi natie van Olympia te Dirks land en Sparta te Stellendam. In deze ronde turnden er namelijk 7 meisjes van deze verenigingen. In de ene baan turnden 'de 3 instappers: Claudia van de Loosclrecht, Sophie van Strien en Esmee lanis. Zij waren alle drie superzenuwachtig voor deze wedstrijd. Hun eerste toestel was de sprong. De instappers zijn allemaal van geboorte jaar 1998 en turnen voor geschreven oefenstof Alle meisjes moeten dus dezelfde oefeningen turnen en de jury beoordeelt de oefeningen op inhoud en uitvoering. Sop- liie sprong een zeer goede overslag over de kast en hoewef haar 2e sprong niet lukte, scoorde zij met de eer ste sprong het hoogste cijfer van alle instappers. Esmee eindigde als 3e op dit toestel en Claudia tooncle dat zij dit toestel goed kan, ze scoor de iets onder de 8 punten. Esmee deed het heel goed op de brug. Haar zeer ruim uit gevoerde zwaaien leverden het op één na hoogste cijfer op: een 9,25. Claucha turnde ook heel netjes op dit toe stel en Sophie maakte vooral indruk door het gedeelte op de lage ligger. Op balk ging het niet helemaal naar wens. De meisjes waren zo gespan nen dat er flink onder niveau werd geturnd. Dat uitte zich in heel onzeker uitgevoerde oefeningen met vele fouten. De drie hebben gelukkig een heel mooie en strakke hou ding over zich, daar wordt in de trainingen heel veel aan- datclit aan besteed, en daar door behaalden ze nog een ruime 7. Op vloer herstelden ze zich weer prima. Esmee bleef maar 0,15 punten van de 9 verwijderd. Na de wed strijd was het lang wachten op de prijsuitreiking, maar dat wachten werd beloond. Districtskampioene van Zuid- Holland met 34,05 punten werd Esmee Tanis van Olym pia. Het verschil met de num mer 2 was bijna een halve punt en dat is in het turnen een ruim verschil. Sophie eindigde op de 6e plaats met 33,20 en dat was precies vol doende om ook naar de NK te mogen. Het totaal van Claudia was 31,95 punten en zij werd lie. Alleen de zes beste mochten naar de NK. In de andere baan in dezelfde ronde turnden de pupillen I. Dit zijn meisjes die geboren zijn in 1997 en ook zij turnen voorgeschreven oefenstof, maar dan een niveau hoger dan de instappers. Voor Olympia en Sparta hadden de volgende turn sters zich geplaatst: Morgan van Erkel, Thiamo Bezuijen, Sterre Fest en Kim Starink. Ook deze meisjes begonnen op sprong, maar dan over cle pegases. Voor Morgan en Sterre is dat geen probleem, want zij springen heel goed. Morgan haalde zelfs als eni ge turnster een score van 9,1 punten. Thiamo heeft nog een beetje moeite met dit toestel, maar zij verraste iedereen door een supergoe- de overslag. Kim denkt elke keer opnieuw dat ze niet kan springen, maar toont elke wedstrijd een goede menta liteit door gewoon twee keer over het toestel te springen, dit tot grote opluchting van iedereen. De brug liep van daag niet zoals net hoort, Thiamo zou voor het eerst een salto van de brug tur nen, maar zij ging zo hoog dat ze niet tot op haar voe ten landde. Sterre en Mor gan turnden redelijk, maar niet op hun best. Kim had de dag voor de wedstrijd tij dens de training een grote bloedblaar op haar hand gedraaid. Zij beet zich door de pijn heen, maar ging twee keer in de fout en dat kostte haar teveel punten. Op balk herstelde Kim zich goed door een stabiele oefening te turnen. Morgan en Sterre gingen beiden in de fout, maar eindigden wel met een mooie salto als afsprong. Thiamo toonde haar klasse op dit toestel. Met een 8,75 was zij de beste pupil I op dit toestel. Op vloer lieten de meiden weer zien hoe het hoort. Netjes uitgevoerde oefeningen waar het plezier van afstraalde. Thiamo was ook hier weer de topper met een 8,6. Bij de prijsuitreiking stond Thiamo op het podium om de zilveren medaille te ont vangen. Haar totaal van 33,55 was maar 0,05 verwij derd van het goud. Morgan en Sterre plaatsten zich ook voor de eerste keer voor de NK met een 5e en 8e plaats. Kim had veel punten laten liggen op de brug en haalde daardoor niet de beste 8. In de 2e ronde had Yvette Bruinsma moeten turnen, maar zij was al de hele week ziek en was niet in staat om vandaag te turnen. In de laatste ronde turnden de senioren en dat is altijd erg leuk voor het publiek om te kij ken. De oefeningen zijn altijd van hoog niveau. Dat geldt ook voor de oefeningen van Tinca Pijl. Tinca moest haar wedstrijd beginnen op de balk. Ze ging één keer in de fout, maar turnde voor de rest een zeer stabiele oefening. Haar vloeroefening turnde ze meer dan uitstekend en dat werd beloonde door de jury met één van de hogere scores. Sprong is haar favoriete onderdeel op het moment en dat liet ze zien. Tinca sprong twee keer een Yamashita met 1/2 schroef en dat deed ze heel goed. Haar brugoefening voldoet nog niet aan alle eisen, maar werd wel keurig uitgevoerd. Het totaal van Tinca was 32,55 en daarmee kwam zij 0,2 punten tekort om zich te plaatsen oor deNK. Voor meer info, uitslagen en foto's zie de website www.spar- tastellendam en www.gvolym- pia.nl. STAD AAN'T HARINGVLIET - Op zaterdag 31 maart 2007 organiseert de zendingscom missie van de Hervormde Gemeente (PKN) te Stad aan 't Haringvliet een Paascon cert. Het concert begint om 19.30 uur, de kerk gaat open om 19.00 uur. Medewerking zal worden verleend door Chr. Gem. Koor 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet en Chr. Jongeren koor 'Psallite Deo' uit Middel harnis o.l.v. Johan Nijsse. Ds. H.J. Catsburg zal een korte overdenking houden en de samenzang zal op het orgel worden begeleid door Anton Weenink. Er zal deze avond een collecte worden gehouden voor het werk van Andrew en Carien Eijgenraam in Mexico. Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflakkee/Hoek- se Waard nodigt belangstel lenden uit voor haar eerst volgende inloopavond, woensdagavond 4 april a.s., in het Wijkcentrum te Mid delharnis, waarbij mevr. Thea van Gent van de orga nisatie MEE hoopt te spre ken over het onderwerp 'Begeleiding van mantel- zorgers'. De ,41zheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, fami lieleden, vrienden en hulpver leners. Onder leiding van des kundige gespreksleiders krijgt men hier voorlichting over allerlei aspecten van demen tie. ledere bijeenkomst staat een onderwerp centraal. De bijeen komst begint met een interview- met een deskundig gastspreker. Dit duurt ongeveer een half uur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discus sie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisse len van ervaringen. Door de ono-edwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatietafel aan\vezig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets worden gedronken en met elkaar worden nagepraat. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deu ren gaan open om 19.00 uur De entree is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelharnis, Doeünchemsestraat 27 te Mid delharnis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvrien- delijk en rookvrij. Lijn 135 en 137 van het openbaar vervoer, alsook de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deun Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de .Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuven, tel.: 0187-485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflakkee/ Hoekse Waard.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6