ÜH tk 10 JAAR Uitnodiging ih hou von zelf bouuien Nieuwe leesboeken O Q Hisschemöller Optiek! Zonnebril op sterkte Afvalservice® Goeree-Overflakkee aangifte Inkomstenbelasting Kik bedrijfshygiëne Hoofd afdeling Projecten Techniek NIET DOORGAAT! Verkoping vrouwenverenigingen Woningbouwvereniging 'Dirksland' Krant verschijnt woensdag Livinosfone bouiur \iim u von tioudi EIIAtlDEn-niEUWS J'P EEP VAN SPLUNDER ELIZABETH CORNELIA VAN DE VELDE-ROSKAM VORKHEFTRUCK-SERVICE Vroegindeweij vanaf 1^ T Beneden Zandpad 168, Middelharnis Tel. (0187)48 94 03 vr!Nw. hisschemoller-optiek. nl (0187) 65 70 54 - (06) 55 32 27 95 www.afvalservicegoereeoverflakkee.nl Voor uw Administratie- en assurantiekantoor Bestrijding van alle plaagdieren Algemene Ledenvergadering De Kriekel ^■■■■JiJMJJiuOTÉ Steffie PAGINA 4 VRIJDAG 30 MAART 2007 FAMILIES E R I C H TEN Wij wilden je omarmen, heel dicht legen ons aan. Maar jij was moe van al dat vechten, je kon het niet langer meer aan. En daarom moesten wij je laten gaan... Met groot verdriet, inaar ook met dierbare bewondering voor de wijze waarop hij zijn strijd heeft gestreden, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, vader, schoonvader, broer, zwager en oom EEP VAN SPLUNDER echtgenoot van Neeltje Jacoba Troost op de leeftijd van 53 jaar. Nel van Splunder-Troost Linda t Isabel en Johnny en verdere familie 29 maart 2007 Henri Dimantstraat 1 32,") 1 C;N Stellendam Gelegenheid tot condoleren op maandag 2 april 2007 van 19.00 tot 20.30 uur in het roiiwcentrum aan de Nieuweweg 2 te Melis sant. Een herdenkingsdienst zal gehouden worden op dinsdag 3 april om 13.30 uur in het 'Haegse Huus', Haagsestraat 4a te Stellendam, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats aan de Voorstraat te Stellendam. Na de begrafenis is er nog gelegenheid de familie te condoleren in het 'Haegse Huus'. Geen bezoek aan huis Indien u geen rouwkaart heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Na een moedige strijd hebben wij veel te vroeg afscheid moeten nemen van onze jong ste broer, zwager en (oud)oom EEP VAN SPLUNDER M. van den Broek-van Splunder I. van den Broek Wout en Netty Jeroen en Angelique Petra Lenie en Jaap Marloes en Jasper Jacqueline en Remco Niels Adri en Jaap Jaap en Sandra Martijn Annemieke Rian en Dennis John en Mirlande A. van Splunder J. van Splunder-Melissant Jaap en Bianca Bea en Peter Maikel Iris Leo en Karoline D. van Splunder A. van Splunder-Troost Karine en Daan Jiiul Jaco en Patricia Leander en Mathilde Wij wensen Nel, Isabel en Johnny veel kracht en sterkte om dit verlies te dragen. 29 maart 2007 Zoals een boot heel langzaam achter de horizon verdwijnt, zo hebben wij de laatste jaren stap voor stap afscheid van je moeten nemen, wat blijft zijn onze herinneringen. Aat Vroegindeweij-Troost Bram Vroegindeweij Marco en Debbie Jesse Lennart en Carolien Björn Sven Wij wensen Nel, Isabel en Johnny veel kracht en sterkte om dit verlies te dragen. 29 maart 2007 (J) Rek. nr. 3416.3^BS^\B Rabobank Middl^^^^ Maximale zorg ^Mm- 5 Minimale kosten ^^fe;^ 5 Verantwoorde projecten f Een liand, een woord, een gebaar doen zo goed als je iemand die je lief hebt verliezen moet- Dit alles is voor ons een grote steun en troost gfvveest, tijdens de ziekte en na het overlijden vau (inze lieve moeder en oma Hiervoor onze hartelijke dank. Ella en Flip van de Velde-van de Velde Maaike en Cees Davidse-van de Velde Krijn-Jan en Ger van de Velde-de Wilde Bniinisse, maart 2007 DANKBETUIGING Voor uw belangstelling en medeleven die wij, zowel persoonlijk als schriftelijk, mochten ont vangen na het overlijden \an mijn lieve vrouw, on/e moeder, schoonmoeder en oma ADRIANA ANTHONIA MIEROP-ZWEERUS betuigen wij u onze oprechte dank. Ook gaat onze dank uit naar het personeel \an De Cioede Ree' voor de liefdevolle ver zorging. Dr. G. J. D. Wieringa, doktoren en verjjlegend personeel van het Bethesda zieken huis te Dirksland voor de medische begelei ding en verpleging. De heer G. J. Blankers voor de bezoeken en het leiden van de rouwdienst. Tenslotte begrafenisverzorging Jan van der Slik en medewerk(st)ers voor de goede ver zorging van de begrafenis. J. Mierop Kinderen en kleinkinderen Sommelsdijk, maart 2007 Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkheftrucks en palletwagens I Handelsonderneming Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.vroeghef.nl Notaris mr L. de Kooning te Goedereede verklaart dat de executieveiling van het appartementsrecht Konings pleisterplaats 321 te Goedereede, met inbegrip van de verpande roerende zaken bedoeld in artikel 3:254 Burgerlijk Wetboek, welke plaats zou vinden in Verenigings gebouw 't Haegse Huus, Haagsestraat 4a te Stellendam op woensdag 25 april 2007 om 19.30 uur Vraag naar de voorwaarden Afval- inzameling in container en Big-Bag. Het adres voor Zand/Grind maakt u een afspraak met: Boezemweg 26 3247 BB DIRKSLAND Tel. (0187)602365 Ook buiten kantooruren (wespen, muizen) Houtwormbestrijding Tel. (0187) 64 26 52/(06) 51 70 61 32 Hierbij nodigt het Bestuur van sportvereniging 'De Kriekel' alle leden uit tot het bijwonen van de Datum: donderdag 12 april 2007 Aanvang: 20.00 uur Locatie: M.F.G. Dorpstienden te Ouddorp Agenda: 1. Opening. 2. Vaststellen agenda. 3. Notulen van Algemene Ledenvergade ring van 21 april 2006. 4. Ingekomen stukken. 5. Kascommissie. 6. Financieel Verslag Opvraagbaar bij voorzitter en penningmeester en ligt ter inzage in de zaal. 7. Jaarverslagen sporten. Deze liggen ter inzage in de zaal en komen de volgende keer in de Kriekelkrant. 8. Contributie. 9. Toekomstvisie De Kriekel. 10. Bestuursverkiezing: Wendy Kranendonk aftredend en niet herkiesbaar aftredend en herkiesbaar waarnemend en verkiesbaar waarnemend en verkiesbaar Marijn Nap verkiesbaar Het bestuur stelt Gonda Klijn, Marjan Rozendaal en Marijn Nap kandidaat. (Tegen-)kandidaten kunnen zich bij het bestuur aanmelden. 11Rondvraag. 12. Sluiting Marloes Struijk Gonda Klijn Mayjan Rozendaal DIRKSLAND - De vrouwenverenigingen 'Prisca' en 'Acti Agimus' van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland hopen morgen, zaterdag 31 maart, hun jaarlijkse verkoping te houden ten bate van het zendingswerk. Er is van alles te koop: mooie handwerken, ondergoed, boe ken, krijtborden, kraamcadeautjes, speelgoed, kettingen en bloemstukjes. In de speciale kin derhoek kunnen de kinderen iets leuks maken of grabbelen, e.d.. Het zendingswinkeltje is ook aanwezig en tot 12.00 uur is Clementijn er met de nieuwe collectie voorjaarskleding. Er is ook een hoek ingericht met tweedehands kinderkle ding. Aan de inwendige mens wordt natuurlijk ook gedacht, want er'zijn oliebollen, stroopwa fels, kaas, groenten en fruit, pannenkoeken, gebak en slaatjes. In de kofFiehoek kunt u gezel lig een kopje koflie met gebak nuttigen en rond het middaguur is er zelfgemaakte soep en/of een broodje met divers beleg. U bent van harte wel kom tussen 10.00 en 15.00 uur in het kerkge bouw aan de Mozartsingel te Dirksland. f^ Woningbouwvereniging Dirksland is een toegelaten instelling, die circa 910 woningen verhuurt In de gemeente Dirksland. Zij beschouwt haar maatschappelijke taak en verantwoordelijkheid als sociale volkshulsvester als haar belangrijkste opgave. Professionaliteit en ontwikkeling staan hoog in het vaandel. Woningbouwvereniging Dirksland maakt momenteel een ontwikkeling door van beheersorganisatie naar een maatschappelijke onderneming. Wij werken vanuit een directe en persoonlijke relatie met on^e klanten en belanghouders aan wonen en leefbaarheid, vooral voor diegene die daar zelf niet in kunnen voorzien. Weqens de toenemende werkzaamheden op het gebied van projectontwikkeling is Woningbouwvereniging Dirksland op zoek naar een Als Hoofd afdeling Projecten Techniek ben je verantwoordelijk voor de aansturing van de projectleider en de kwaliteit en voortgangsbewaking van projecten, planmatig onderhoud en het klachten- en mutatieonderhoud. Je wordt aangestuurd door en legt verantwoording af aan de directeur en bent lid van het managementteam. Je bent als projectmanager betrokken bij nieuwbouw- en herstructureringsprojecten. Je hebt oog en zorg voor haalbaarheid en realisatie van projecten. Je bent gesprekspartner voor externe partijen zoals gemeente, aannemeres, architecten en projectontwikkelaars. Je werkt en denkt op HBO-niveau en hebt visie en kennis op het terrein van projectontwikkeling. Je bent zeer communicatief, een stevige onderhandelaar en hebt ervaring met projectmanagement. De functie wordt ingeschaald volgens de CAO woondiensten. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring. Ben je enthousiast door het bovenstaande en vind je het leuk om te werken in een klein team in een informele sfeer, stuur dan je sollicitatie, voorzien van curriculum vitae, vóór 18 april a.s. naar Woningbouwvereniging Dirksland, t.a.v. mevrouw M.W. de Bruine, directeur-bestuurder, Postbus 29, 3247 ZG Dirksland of via de e-mail naar info@wbvdland.nl Wil je meer informatie of heb je vragen, neem dan contact op met mevrouw De Bruine op telefoonnummer (0187) 60 70 00. Onze krant van dinsdag 10 april zal in verband met Tweede Paasdag verschijnen op woensdag 11 april. Redactie Bedankt voor uw meldingen! De Provinciale Milieufederaties Al onze klanten zijn verschillend. Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 jaar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal. Afspraal< is afspraak. En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek. Meer weten? Stuur een e-mail naar info@livlngstone.org. Doat ons geselecteerde tïealer in uw regio: Aannemingsbedrijf Mackloet B.V., Oude-Tonge Gratis Huizotheek met SS ideeën: 0900 8% 68 50 of vwm.huizstheek.ni Showroom 8f 8da, Vossenberg 4 (naast de Makro). Showroom Afmere-Stad-West, Red3ctiestfaat2- 25 JAAR VILLABOUW Bij uitgeverij Zomer en Keu rling verscheen de roman Stef fie, van de bekende schrijf ster Julia Burgers-Drost. Het beschrijft het leventje van Stef fie Oudshoorn, wiens vader is overleden en wiens moeder denkt dat Steffie alleen 'van haar' is. Dit bevalt Steffie niet echt; ze is een levendige jonge vrouw, die graag haar eigen leven wil leven. De ziekte van opa en oma wordt voor haar de kans van haar leven; ze gaat de twee oudjes verzorgen. Tegen de zin van haar moeder, die nu 'zo alleen' achter blijft. Steffie probeert zich hier over niet schuldig te voelen. Ze voelt zich in het dorp van haar grootouders goed thuis en leert allerhande mensen kennen, zoals Lousewies, een meisje dat geen moeder meer heeft en als kind het hele dorp om haar vinger windt, en haar vader met de tweeling. Steffie wordt hier een graag geziene gast. Als in het Noorden van het land een vakantieboerde rij op poten wordt gezet door Steffies tante, wordt Steffie uitgenodigd om met het gezin van Lousewies het project 'uit te proberen.' Stefiies con tact met Claes van Yperen, de vader van Lousewies, loopt uit op een relatie. Een relatie waar nog wel het een en ander aan te verbeteren is... Het boek is gebonden, telt 214 pagina's. ISBN 90 5977 165 6, Nur 344, prijs 12,95. Thuis in Ruby Prairie Charlotte Carter is pas weduwe. Zij besluit niet bij de pakken te BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Voorsiraai4l - 3245 BG Sommelidijk Tel. (0187) 4826 14 - Fax (0187) 484520 gaan neerzitten, maar nog iets van haar leven te maken. Had ze in haar huwelijk geen kin deren. Charlotte vestigt zich 'm Ruby Prairie, een klein stadje met een hechte gemeenschap, om daar een huis te openen voor meisjes die om welke reden dan ook, niet thuis kun nen wonen. De eerste meisjes komen al snel onder haar dak. Het aantal loopt op tot zes! Het leven heeft weer zin voor Charlotte, maar gemakkelijk is het allerminst. De bewoners van Ruby Prairie, die eerst vrij sceptisch tegenover het hele gebeuren staan, krijgen beet je bij beetje respect voor het werk van Ruby, en wanneer ze in de problemen raakt, blijken ze allemaal een hart van goud te hebben. Hoewel, bij de een komt dat sneller naar voren dan bij de ander. Een heerlijk boek, doorspekt met humor en milde zelfspot, geschreven voor de vedrose romanserie door ."Annette Smith, vertaald uit het Engels door Petra Koopmans. Zomer en Keuning verzorgde de uitgave als paperback van 280 pagina's. ISBN 90 5977 176 I, NUR320, prijs 13,95. Het geheim van Erasmus In Ciouda woedt een brand. Niet zomaar in een huis, maar in het alom bekende Godshuis, de Sint-Jan. De burgers van de stad proberen uit alle macht de brand te bedwingen. Bij alles wat gesneuveld is onder de kracht van het vuur, zijn ook de prachtige ramen verwoest. Clasiiiaker Dirck Crabeth krijgt de opdracht nieuwe ramen te maken. Dirck heeft hier voor al wel wat ideeën, maar die kfmien niet overeen met wat de vroede vaderen willen. Dirck heeft andere inzichten gekregen in zijn geloofsleven en zou die inzichten graag in de nieuwe ramen verwerken. Als dit bekend wordt, moet Dirck bij inquisiteur Herman Lethmaet komen. Dirck vreest voor zijn leven, maar als ze in gesprek raken, blijkt Lethmaet heel veel voor Dirck's plannen te voelen. Hij geeft Dirck er nog een opdracht bij. Ergens zou een boekje verborgen zijn van de hand van de grote den ker Erasmus, getiteld 'Corpus Vitrearum' een boekje dat een beschrijving geeft van plannen voor gebrandschilderde ramen voor de Sint Jan. Lethmaet vraagt Dirck op zoek te gaan naar dit boekje en de plannen die hij daarin vindt, te verwer ken in zijn opdracht. Samen met een geïnteresseerde mon nik gaat Dirck op zoek. De 'samenzwering' brengt Dirck niet alleen in moeilijkheden, en het verscheurt de stad niet slechts in tweeën, het kost ook zijn lieve vrouw en ongeboren kindje het leven. Dit prachtige verhaal is op schrift gesteld door Maurits Tompot en Inez van Bokhoven, resp. werkzaam in de kosterij van de Sint-Jan en schrijfster met een speciale voorliefde voor geschiedenis. Mozaïek bracht het relaas op de markt als paperback van 216 pagina's. Op de voorkant prijkt een fraaie foto van de grote denker met op de ach tergrond ene van de ramen van de Sint Jan. Het geheim van Erasmus heeft als ISBN nummer 90 239 9207 5, Nur 284/342, prijs 16,90. L.B-V BOEKEN VROEGINDEWEIJ ftLLtS VOOR SCHOOI E M KUNTOOn

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4