Voorstel gebiedsinvulling wordt van tafel geveegd Proef centrale bediening sluizen raakt ook Goeree-Overflakkee Vervolg verhaal 'Vlieg er eens uit' op Consumentenbeurs perfect EIIAtlDCn-niEUWS Gereformeerde Gemeente wil helderheid over kerkhouwmogelijkheid Randweg Slecht onderbouwd Rug tegen de muur Vijfde Flakkeese Zendingsmarkt nadert Bommelse muziekavond Philipsdam Video-bewerking Noord-Brabant Veiligheid Opbrengst erwtensoepactie full copy-service Ophalen oud papier Ooltgensplaat PAGINA 5 DINSDAG 27 MAART 2007 MIDDELHARNIS - Het voorstel in de Informatieve en Opiniërende vergadering van de gemeenteraad in Middelharnis (de voormalige algemeen voorbereiden de commissie) om in beginsel in te stemmen met de concept plankaart voor de Zuidelijke Randweg in Mid delharnis, maakte donderdag meer discussie los dan het college zich had voorgesteld. Tientallen belangstel lenden en omwonenden hadden op de tribune plaats genomen om het enerverende woordenspel te volgen. (Van een onzer verslaggevers) Met groL-ii licht had hc-l (jiii- wci[)lx'slcrniiiiiigspl;iii - iiicl koppeling aan ten wijzigings- hevoegdheid - verder kun nen worden ingevuld en gereed gemaakt voor overleg en inspraak. In de plankaart schetste hel college de mogelij ke invulling van hel weslelijk- oostelijk- en middengehied (waarin de hegraafplaats ligi). Deze invulling wijkt duidelijk al van een eerdere visie. Maar liet^ lii lil kvvairi niet op groen te slaan. In tegendeel. /.over kwam het allemaal niet. Na twee schorsingen voor intern overleg en een stevig steekspel lussen Irac- ties en verantwoordelijk wet houder Van den Berg, werd hel onderwer|j volledig van de agenda gehaald. Zowel wal belielt het inlomiatieve als hel laadsvoorbereideiide opiiiiëieiide deel. Er werd wel een harde voorwaarde aan de/e politieke disdis- sie gekoppeld. Het college moet aan de liacties iiilerli)k binnen een termijn van zes weken, ol zoveel eerder als mogelijk is, een tussenrap- [)oriage voorleggen. In dit stuk clienl helder te worden aangegeven wat de stand van zaken is in het overleg met alle heirokken partijen oinlreiil de gebiedsinvulling. Zonder veel lijdsverlies wil de raad uiteindelijk een hel der en aanvaardbaar voor stel ontvangen waarin de gespreksresiillaten zijn neer- gc/egc/. (>i> lynsis viin dut dos sier kan dan besluitvorming plaatsvinden. Het was hel avondje weer wel in de raadszaal. Waai- nemend voorzittei Van Dam had nét aangekondigd dat hij de nieuwe \ergaderslrucliiur zorgvuldig wilde aanhouden. ol' VVD-er Osinga vroeg om hel alVoeren van het agen dapunt Zuidelijke Randweg. Hij stelde voor om het dossier over zes weken te bespreken en in die lijd de wethouder in de gelegenheid te stellen een beter onderbouwd en voor alle partijen acceptabel voor stel in te dienen. De knup pel was in het hoenderhok gegooid. Alle fracties vielen over hel gebrek aan onder bouwing en het aantoonbaar ontbreken van niaat.schap- Jjelijk draagvlak. Slecht vooi- bereid. "Van de zotte om dit stuk, dat slerk aiwijkl van het voorontwerp, zo te presenie- len", zeiden Haffèil (A1313) en De Roover (CU). Ook De Vos (VDli78) en Ten Brinke (l'vdA) wensten een beter voorstel en overleg met betrokken partijen. Is 6 weken haalbaar voor goede inl<)rnialie?, vroeg hel (IDA zich af. Ken eerste schor sing van .'50 in plaats van de gevraagde 5 - minuten en een tweede claaiaaiivolgeiid leverden aanvankelijk nog geen overeenslemming op. Wethouder van den Berg reageerde uiterst koel en kort op het spervuur van vragen dat op hem werd algevuurd. Hij zegde alleen toe binnen zes weken niet een lussen- notitie te komen, de stand van zaken. De Iracties gin gen hiermee, als eerste stap, schoorvoetend akkoord Hoewel het onderwerp viin de cige/ida was verwij derd, werd het item tijdens de inspraakronde voor het publiek toch nog verder aan de orde gebracht door de heer De Geus namens de Clerelbrmeerde Gemeente van Middelharnis. "Als Gere- Ibrnieerde Gemeente staan we met de rug tegen de muur Elk alternatief, als dat er al is ol komt, betekent een forse lastenverzwaring waarvan we niet weten of we dat kuimeii dragen. Gewekte verwachtin gen vanuit college en politiek worden niet waaigemaakt en de gang van zaken rond onze aanvraag om mee te werken, tendeert naar onbehoorlijk bestuur". Inspreker De Geus vioeg de raad om een besluit op basis van steekhoudende, eerlijke aigumenten. Hij sprak zijn verbazing uit dat het college als motivatie voor de koers wijziging naar voren bracht dat in het c(jllegeakkoord was besloten de invulling van de Zuidelijke Randweg te pre ciseren. Vertaling naar de praktijk laat zien dat het nu gaat over een totaal andere invulling. Kik argument hier voor kan met di\erse andere wolden weerlegd. Kr is voor studie gedaan voor het gebied en er liggen rapporten aan ten grondslag. "Onze kerkelijke gemeente met (J75 doopleden en een groeiend, ongesubsidieerd, bloeiend jongerenwerk, heeft dringend behoefte aan lokali teituitbreiding. Vier jaar gele den dienden wij een verbouw plan in aan de Ghristiaan de Vrieslaaii, maar dat werd niet gehonoreerd. Wij hebben dat besluit gerespecteerd en op advies \'an cle raad gezocht naar nieuwbouwmogelijk- heden aan de rand van het dorp, de Zuidelijke Randweg. In allerlei overlegronden zijn verwachtingen gewekt. De Boonigaardweg werd niet mogelijk geacht. De punt van hel oostelijk deel van de Randweg kwam aan de orde en op uitnodiging van de ïvcl houder dienden wij direct een principeverzoek in. Het schiep allemaal verwachtin gen, maar wij hoorden niets. In de tussenliggende periode vonden er diverse gesprek ken plaats, Wij creëerden een financieel haalbaarheidsplan, maar nu worden we gecon fronteerd met een volledige koerswijziging bij.de gebied sinvulling. \Vij houden ons graag aan voorschriften en afspraken. Wat nu dreigt, is wel erg wrang", aldus De Cievis namens de Gerefor meerde Gemeente. DIRKSLAND - Vrijdag 30 en zaterdag 31 maart is weer van alles te beleven op de Consumentenbeurs te Dirksland. De beurs heeft 'Water' als thema om het geheel een sfeer vol karakter te geven. De entree is gratis. Maar liefst 37 hedrijven pre senteren zich twee dagen lang in de gebouwen van Mobili- teitscenlruiu Cor Melissaiit aan de Nijverheidsu'eg Ie Dirksland. Er wordt gebruik gemaakt van een grote ver warmde aluininium hal van zo'n 1,500 m2. Naast hel toch al llinke bedrijf van zo'n 2000 m2 ontstaat daardoor een oppervlakte van een riante 3500 ni2 waarop cle beurs gehouden wordt. Élet team van Cor Melissant en de overige beiirsdeelnenieis heten u van harte welkom op de grootste beurs van Goe- ree-Overdakkee die al sinds lange tijd door een groot aan tal enthousiaste ondernemers wordt georganiseerd. .Auto's, caravans, campers, aan hangwagens, paardentrailers, fietsen, brommers en scooters zijn in groten getale te bewon deren. Gedurende de beurs kunt IJ bovendien profiteren van aantrekkelijke aanbie dingen van de deeliieiiieiide bedrijven. Leuke attracties voor de kinde ren zorgen ervoor dat u zeil cle rust heeft om rond te kijken. Ook de kleinsten zullen het prima naar hun zin hebben. De spectaculaire helikopter- vlucht is er ook dit jaar weer hij. Heeft u hem andere jaren niet kunnen maken, zie dan dit jaar hoe mooi Klakkee is vanuit de lucht. Voor de mensen die slecht ter been zijn, is er de mogelijkheid om bij de ingang te parkeren. De beurs wordt gehouden op vrijdag 'M) maart van 10.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 3! maan van 10.00 lot 17.30 uur De betere woninginrichting sinds 1920 Cfdmipl Kanmi 11)5. Mitldtlliarnis. (OISII4S 21 S-l MELISSANT - Zaterdag 5 mei zal voor de 5e keer de Flak keese zendingsmarkt worden gehouden op, het terrein van de ia. Mijnders aan de Provin- cialeweg te melissant. Er zullen weer vele kramen aanwezig zijn met o.a.stoffen, dames- en herenkleding, haby- en kin derkleding, hoeden, planten, groenten, kaas, noten, vis, bakkersproducten, hobbyar tikelen, enz., enz. Er zijn nog meer standhouders welkom. Zij kunnen contact opnemen met C. Donselaar, tel. 0187- 603(330. Tevens wordt er een grote rommelmarkt te houden. Heeft u nog spullen die u kwijt wilt, dan kunt ii ze hier inle veren. Hiervoor kunt u voor de regio Middelharnis bellen naar J. Koppelaar, tel. 0187- 3449, voor de regio Melissant naar L. Goedegebuur, tel. 0187-603764. Ook zal er deze dag een kla.ssiekerevenement worden gehouden. Bent u in bet bezit van een oldtimer, dan bent u daarmee hartelijk welkom op deze dag. Het is de bedoeling om met de klas siekers twee maal een rondrit door Melissant en omgeving te houden. Voor informatie hier over kunnen geïnteresseerde contact opnemen met M. van Belzen, lel. 0118-614163. levens is de organisatie voor deze dag nog op zoek naar vele vrijwilligers, o.a. voor de rommelmarkt, bij de diverse stands, als parkeerwacht, etc. Voor informatie hierover kunt 11 bellen naar Grootenboer, tel. 0187-605042. DEN BOMMEL - Bighand EMM, bigband Flash en het Bommelse Sint Adolfskoor geven zaterdag 31 maart 2007 een optreden in de Bommel stee aan de Schaapsweg te Den Bommel. De avond zal worden geopend door bigband Flash o.l.v. Gert Zweerus. Flash is de jeugdbigband van EMM, waarin ongeveer 10 muzikant- jes laten horen dat ze heel veel plezier hebben in het musice ren. Na Flash is bigband EMM aan de beint o.l.v. Guu.s Geii- senbroek die sinds december vorig jaar de nieuwe dirigent van EMM is. Het optreden van EMM op 31 maart is ook de eerste keer o.l.v. Geusenbeek. Na bigband EMM is het de beurt aan hel Bommelse Sint Adolfskoor o.l.v. jaap Hui- zer. Dit koor werd vorig jaar opgericht ter gelegenheid van het 525-jarig bestaan van Sint Adolfsland. Hel was de bedoe ling om na de feestelijkheden in september 2006 weer te stoppen, maar de optredens MIDDELHARNIS - Rijks waterstaat Zeeland gaat de komende drie jaar gelei delijk aan alle kleine en grote sluizen op afstand bedienen, waaronder twee sluizen vlakbij Goeree- Overflakkee. Dit Zeeuwse proefproject, dat is goed gekeurd door de hoofddi rectie van Rijkswaterstaat, moet leiden tot een unifor me, landelijke aanpak. Dit betekent dat op den duur ook alle overige sluizen rond Goeree-Overflakkee centraal zullen worden bediend. Door Gert van Engelen In de afgelopen jaren heeft Rijkswaterstaat Zeeland, geves tigd in Middelburg, onder zocht hoe de bruggen en slui zen efficiënter te bedienen en te bemensen zijn. Daaruit ontstond het projecl Moderni sering Objectenbediening Zee land (MOBZ), dat nu in gang is gezet. Uiteindelijk doel van alle voorstellen is om met een kleine groep bedienend per soneel "een betere dienstverle ning te bieden aan de scheep vaart", zegt projectleider ing. J.P.M. Maassen. Twee voordelen springen er volgens hem al direct uit. Zo wordt door de modernise ring 24-uurs bediening van de kleinere sluizen mogelijk. En doordat er straks "cen traal overzicht" is van alle scheepvaartbewegingen, kan de scheep\'aari beter worden begeleid. De centrale bediening van sluizen en bruggen gebeurt vanaf twee locaties: het Ir j.W. Topshuis op Neeltje jans en de verkeerscentrale op de Mid- denhavendam in Terneuzen. Voormalige skiiswachters zul len daar, na een aanvullende opleiding te hebben voltooid, als operators de regie voeren. Beeldschermen en videoca mera's stellen deze verkeers leiders in staat zicht te houden op de bruggen en sluizen, die zij met geavanceerde appara tuur kunnen besturen. Het nieuwe systeem gaat in de tweede helft van 2008 van start, op de derde verdieping van het Topshuis. Deze nautische centrale is aangewezen voor de kleine sluizen (inclusief brug gen) in noordelijk Zeeland. Het zijn de Bergsediepsluis in de üesterdam, de Zandkreek- siuis in de Zandkreekdam bij Kats, de Roompotsluis in de Oosterscheldekering en de De (ii)i'n'i'si'sliiis bij Sleüendam. De Zeeuwse proef mei centrale bediening kan ook invloed krijgen op de Goereeseslais en lie nabijgelegen Haringvlietslidzen: alle sluizen in Nederland worden in de toekomst mogelijk op afstand bediend, meldt Rijkswaterstaat. (l-'olo: Gert mn I-.ni^elm] Grevelingeirsluis bij Bruinisse. Een jaar later komen cle grote sluizen aan de beurt, eerst die in het noorden van de pro vincie: cle Krammersluizen in de Philipsdam, de Kreekrak- sluizen in het Schelde-Rijn- kanaal bij Bergen op Zoom en de Hansweertsluizen met Vlakebrug en Postbrug bij het Kanaal door Zuid-Beveland. Deze gaan centraal bediend worden vanuit de bedienings- post in Terneuzen. In de eerste helft van 2010 nemen de cen tralisten ten .slotte ook bet slui- zenconiplex van reineuzen en de bruggen in hel Kanaal Gent- 'I'erneuzen, bij Sluiskil en Sas van Genl, onder hun hoede. Het Zeeuwse prtiject, dal om hcjge investeringen in de tech niek vraagt maar ook flinke besparingen op de personeels kosten oplevert, is een proef Volgens projectleider Maassen zit het "proelkarakter" hierin dal er intussen een standaard bedieningscomputerprogram ma ('interface') voor sluizen en bruggen wordt ontwikkeld, plus een simulator voor het opleiden en trainen van bedie nend personeel en dat nieuwe video-bewerki 11 gs technieken worden toegepast. (Om losse camerabeelden te verbinden lol een beter 'sluisoverzicht', slith/ng heet dit.) Maar bovenal is het de bedoe ling dat aan de proef "algeme ne principes worden onüeend voor bediening op afstand voor heel Rijkswaterstaat", zoals de dienst eerder meldde in een jaarbericbl. Kortweg houdl dit in dat Rijkswalerstaat de resul taten van de proef gebruikt om debedieningin heel Nederland Ie centraliseren - en daarmee ook de overige sluizen rond Goeree, zoals de Goereese- sluis en de Haringvlietsluizen. Maassen beaamt dit: "Rijkswa terstaai streeft naar meer lan delijke uniformiteit." Zeeland is niet de eerste pro vincie die centralisatie van de bediening toepast. Noord-Bra- banl beeft vorig jaar september twee extra bedienposten offi cieel in gebruik genomen, in Oosterhoul en Schijndel, zodat nu Brabantse kanalenslel- sel op afstand wordt bestreken. Volgens de Scheepvaartkrant zijn daardoor nog slechts 45 perso nen nodig voor het bedienen van de bruggen en sluizen, tegen 185 vroeger. Landelijk loopt Noord-Brabant met zijn initiatief voorop; op kleinere schaal was er tot dan alleen centrale bediening op de Mid den-Limburgse kanalen. Brabant kende al twee centra le.'!, in Tilljurg aan het Wilhel minakanaal en in Helmond aan de Zuid-Willemsvaart. Met de Iwee nieuwe bedienposten erbij is individuele bediening in Noord-Brabant voorgoed voorbij. Vanuit de locatie in Schijndel kan met één muis klik bijvoorbeeld een sluis der tig kilometer verderop worden geopend. Vanuit de centrale in 'Filbnrg kunnen zelfs alle sluizen en bruggen worden bediend. Dil gebeurt, sinds 1 augustus 2006, in de avond en 's nachts. Centrale bediening, signa leerde de Scheepvaartkrant, leidl lot kortere passeertijden. Kilometers te voren kan een kanaal immers wcirden over zien op naderende scheep vaart, met als gevolg dat het openen van sluizen en brug gen beter op elkaar kan wor den afgestemd. Voor de schippers is de tijd winst door dit intelligent anli- ciperen bij sluizen vijftien minuten, bij bruggen vijf "Centrale bediening zorgt voor een groene goli", sprak de voorzitter xaii Schuttevaer, .Annemarie Jorritsma, dan ook. Rijkswaterstaat, dat in Noord- Brabant ongeveer tweehon derd kilometer aan vaarwegen beheert, meent zelf dat de cen trale afslandsbedieiiing "een vlotte en veilige doorstroming" teweegbrengt. In Zeeland beeft de regionale afdeling van de koninklijke schippersvereniging Schutte vaer begin februari de oproep herhaald om met spoed een klankbordgroep in te stellen, waarin de gebruikers van de sluizen zitten, de binnenschip pers en de bedieningsperso nen. .Schuttevaer vreest wil meer aandacht voor de veilig heidsaspecten: hoe zit bet met cle bediening bij slecht weer en calamiteiten? Volgens de PZC is er echter sprake van "koud watervrees". De radar geeft de verkeersleiders bij slecht weer "extra ondersteuning" en bediening op afstand verloopt net zo soepel als directe bedie ning, aldus de kranl. waren zo'n succes dal beslo ten werd om door te gaan en wekelijks te blijven repe teren. Momenteel bestaat het koor uit ongeveer 25 mannen, Hans Kamerling begeleidt de liedjes op het accordeon. Als afsluiting van de avond gaal bigband EMM over op Neder landstalige liedjes, waarmee bel publiek kan meezingen. De entree bedraagt 3. Voor meer info zie website www.big- bandemm.nl. OUDE-IONGE - De erwten soepactie die de werkgroep Uzon van de Hervormde Gemeente van Oude-Tonge onlangs hield, heeft 162 opgeleverd. Iedereen die hieraan heeft bijgedragen, wordt hartelijk bedankt. U vv'ilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? \AA/vw.drukkerijdewaal.nl Gebr. de Waal sv Drukkerij Sommelsdijk {0187)47 1020 algemeen® gebr-dewaal.com De oud papier commissie van cle Gereformeerde CJemeente te Ooltgensplaat hoopt don derdag 29 maart \anaf 17.30 uur in haar eigen woonplaats weer oud papier op te halen. Gelieve hel papier goed gebun deld langs de weg te zetten. -58- "Ik beb er al wat een moeite voor gedaan," verzekerde mijnheer Andijk, "en als ik bem rehabiliteren kan, dan zal ik bet niet laten. Tot ziens." Snel liep bij daarop naar zijn auto, startte en reed weg. De weken rijgden zich aaneen en gle den weg in het verleden. Opnieuw werd bet gelaat van de aarde door bet vooijaar vernieuwd. Met weemoed dacbt Evert terug aan de lente van het vorige jaar: aan die mooie zater dagmiddag, loen bij Dora had gevon den met die verstuikte enkel aan de rivierdijk, ver buiten de stad. Hij bad het hele gexal nog eens met Dora besproken en uit het verleden opge haald. Samen hadden ze gelachen en er zich opnieuw mee vermaakt. Doch in dat voorbije jaar was bij een heel stuk lesenservaring rijker gewor den. De bijna onafgebroken reeks tegenslagen hadden bem gestaald, hem bezadigder gemaakt. Het nog jongensachtige van toen had plaats gemaakt voor iets mannelijks in hem. Samen badden ze al de tegenspoeden nog eens opgesomd, óók het goede niet vergeten. "Maar bij al bet nare beb ik jou toch nog overgehouden, Doortje. Ik ben wel eens bang geweest, dat ik ook jou nog kwijt zou raken," had hij gezegd. "Waarom?" was haar verwonderde vraag geweest. "Och, dat weet ik niet. Het is wel eens in me opgekomen, dat jij, de dochter van de rijke Van Vlijmen, genoeg zou krijgen van zo'n armoedzaaier als ik op het ogenblik ben. Dat gebeurt wel meer in bet leven." "Dwaze jongen, boud alsjeblieft op," antwoordde zij vol vuur en drukte zich tegen hem aan. "Deukje, dat ik het daarom uit zou maken? Nooit!" "Dat zou toch kunnen?" hield hij nog even vol. "Als je niets anders te praten hebt, dan wordt het boog tijd, dat we maar naar huis gaan," klonk het plagend. "Misschien dat het aan vader gelukt, om die zwartgallige gedachten bij jou wat te verdrijven." "Hè nee, bet is zo'n mooie avond, nu nog niet. We kunnen nog best een eindje omlopen," stelde hij voor. "Als je mij belooft, daai' verder over te zwijgen," eiste zij. "Hoe kom je aan die onzin? Daar heb ik bet tocb niet naai' gemaakt, wel?" Ondeugend keek zij hem van terzijde aan. "Neen boor, het was ook maar gek heid van me," verklaarde bij. "Dat zou ik ook zeggen." De wetenschap, dat er één was die. bem begreep in deze moeilijke tijd. die met bem meeleefde, waar bij alles mee bespreken kon, hield bem staande, gaf hem kracht om nog zo gemoedigd, 20 opgewekt vaak, zijn werk te verrichten. Daar kwam bij de onverwoestbare hoop, diep op de bodem van zijn hart, dat de Heeie nog eens zijn gebeden verhoren zou en alles ten goede zou wenden. Van Vliet had hem toch gezegd, toen hij voor die moeilijke beslissing stond: "Waag bet eens met de Heere." Hij had het gewaagd en er was tot aan de dag van heden nog niets geen veran dering ten goede gekomen. Het bleef alles bij het oude. Vooral de eerste dagen na het afslaan van die schitteiende betrekking bij de zuivelfabriek 'De Eendracht', had hij gehoopt en er eigenlijk vast op gere kend, dat de Heere nu spoedig iets anders er voor in de plaats zou geven. Het stond er toch: "Die Mij eren, zal Ik eren en die zijn weg wel aanstelt, zal Ik Mijn heil doen zien." En dat had bij tocb gedaan. Hij had het om des gewetens wil gedaan en dat grote offer tenslotte blijmoedig gebracht. Nu zou de Heere zich ook niet onbe tuigd laten, bad hij stellig gemeend. Dagelijks had hij de advertentieko lommen nagevorst, of er wéér niet eens zo iets in zou staan. Steeds had hij er naar uitgezien, naar verlangd. was het vandaag niet, dan de \()lgende dag misschien en anders de volgende maand. Maar neen, zó lang zou het wel niet meer duren, dan zou er al lang iets anders voor bem opengeko- men zijn. Nog een maand? Wel neen, bet kon dagelijks komen en dat zou bet doen ook, vast. En nu was bet al ruim twéé maanden geleden en nóg was er geen wijziging in zijn le\'ens- omstandigbeden gekomen. Soms voelde bij zich ongeduldig woi'den. Zou er dan niets geschikts voor bem wezen? Onzin! De Heere had toch maar te spreken en het was er. ,Als de Heere maar wilde, doch... ^Vaarom gebeurde het clan niet? Waarom moest die lijdensweg voor bem dan zo lang onnodig gerekt worden? Het kon toch anders? De Heere was toch almachtig? ledere avond opnieuw knielde hij neer; iedere avond opnieuw vroeg hij er om. "Aanhouden! Aanhouden!" besloot hij. Dat deed die weduwe bij de onrecht- \aardige rechter óók. En die hoorde tenslotte tocb naar baar en sprak recht. Zou dan God geen recht doen Zijne uitverkorenen, die dag en nacht tot Hem roepen? Ja, daar bad je' het weer. Er stond: Zijne uitverkorenen. Maar was hij een uitverkorene? Dat wist hij niet. De dominee zei altijd: "Daar bad een mens ook niets mee te maken." Alles goed en wel, maar als hij het nu eens niét was, wat dan? Dan was bij een verworpene. Zou er dan wel recbt gedaan worden? .Als die gedachten bij hem opkwamen, dan werd hij altijd onrustig, clan voel de hij de zekere overtuiging, die diep in zijn hart wortelde, dat er eenmaal (jok voor hèm recht gesproken zou worden, wankelen. Maar neen, dat wilde hij niel, want dan zou er een grote steun uit zijn leven wegvallen. Neen, dat bad er tocb eigenlijk niets mee te maken. Dat zag op geestelijke zaken en dit was zuiver natuurlijk. Dit betrof alleen bet tijdelijke leven. En in hel natuurlijke zou de Heere er voor zorgen, dat het recht uiteindelijk zegevierde. Ook bij hèm. Natuurlijk, dat kon toch niet anders? Een paar weken geleden, bad de dominee gepreekt over: "Zoek eerst het koninkrijk Gods en Zijne gerechtigheid en alle andere dingen zullen u toegeworpen wor den." Hij had er zijn aandacht goed bij kun nen houden, had het een prachtige preek gevonden en tocb... tocb bad die hem niet volkomen bevredigd. Eerst bet koninkrijk Gods zoeken? (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 5