^Lucht moet schoner bij aanleg Tweede Maasvlakte' Conny van Rossum introduceert nieuwe lijn gezondheidsproducten Activiteiten De Zwaluw Lentemarkt Schotel il zwemt 4e wedstrijd in ZRO-A EIIAtlDEtl-tllEUWS Paasviering 'Christenvrouw' Laat honden niet langer op het sportvelcf poepen Uitvoering dwarsfluit en gitaar- leerlingen Expositie Studio Elan Sponsorbingo in de Victoriahal Rommelmarkt Stellendam Bezinning in de Stille Week Reeënspeurtocht Kwade Hoek Bijeenkomst CVA-vereniging Verkooptafel Woord en Daad pagina; 2 EIIAt1DQl.niElJW5 Plonspakket Ingezonden: Enthousiast Nanotechnologie Voedingssupplementen Open Dag 0900-8844 Overlastgever aangehouden Rijbewijs ingenomen Diensten Ger. Gem. DINSDAG 27 MAART 2007 Drie natuur- en milieuor ganisaties willen dat de luchtkwaliteit in de regio gaat verbeteren bij aan leg van de Tweede Maas vlakte. Als maatregelen onvoldoende effect heb ben, moet de aanleg wor den vertraagd. Dat schrij ven de Milieufederatie, Natuurmonumenten en het Zuid-Hollands Land schap in een brief aan de Rotterdamse raadsleden. De MER-studie over de aanleg van de Tweede Maasvlakte is ongeveer 6000 pagina's dik. In de studie staat onder meer dat er extra maatregelen moe ten worden genomen om de lucht in Rijnmond niet vuiler te maken door de komst van de Tweede Maasvlakte. Vuile schepen gaan 10% meer lig geld betalen, er komt een snel heidsbeperking voor verkeer op de hele Rotterdamse ruit, langs de snelwegen komen extra schermen om luchtver vuiling tegen te houden en de luchtkwaliteit bij het uiteinde van tunnels wordt aangepakt. De maatregelen staan echter niet in een convenant en zijn dus nog boterzacht. Gerard Peters is inhoudelijk mede werker Tweede Maasvlakte bij de Milieufederatie en wil snel een harde overeenkomst waar de overheden en het Haven bedrijf niet onderuit kunnen. "Het zou het Havenbedrijf en de gemeente Rotterdam sieren als ze zelf zorgen voor borging van de goede voornemens uit de MER-studie", zegt hij. "Als die maatregelen na verloop van tijd niet worden genomen of ze hebben geen of onvoldoende effect, dan moeten er verplicht aanvullende maatregelen komen om de lucht schoner te krijgen. Of de aanleg van de Tweede Maasvlakte moet wor den vertraagd." Peters wil sowieso extra maat regelen, zoals walstroom voor zeeschepen, om de lucht scho ner te krijgen dan die nu is. De regio heeft nu namelijk al de meest vieze lucht van Europa. Het effect van de maatrege len uit de MER moet volgens de drie organisaties wor den gecontroleerd door een neutrale instantie, zoals het Natuur en Milieu Planbureau (NMP). "Daarin zitten geen overheden uit deze regio, waardoor we een eerlijk beeld krijgen van de effecten van de genomen maatregelen en we kunnen zien of er meer nodig is om de gezondheid van de bewoners niet meer te schaden dan nodig is." Peters maakt zich ook zorgen over de uitstoot van C02, de veroorzaker van de opwar ming van de aarde. "In de MER zoals die nu voorligt, zijn geen maatregelen opgenomen die tot een aanzienlijke reduc tie leiden en die recht doen aan de ambities van Rotterdam om een klimgatneutrale stad te worden," aldus Peters. Het Havenbedrijf Rotterdam heeft overigens tijdens de onderhandelingen over het huidige regeerakkoord van CDA, PvdA en ChristenUnie wel gevraagd om 400 miljoen euro voor het aanpakken van het C02-probleem, maar dat geld is er niet gekomen. Wel komt er een speciale commis sie onder leiding van Ruud Lubbers die zich gaat buigen over het terugdringen van broeikasgassen in de havens. "De bedoelingen zijn zeker goed. Je ziet dat het Haven bedrijf zelf bewust bezig is met de klimaatproblematiek en dat is hoopvol. Maar het was nog beter geweest als het ook vast- hgt in de MER over de Tweede Maasvlakte." Los van de luchtwaliteit en klimaat wil de Milieufederatie meer zekerheid over de aan leg van compensatienatuur; in zee en op het land. "In het verleden is gebleken dat er bij dit soort maatregelenpakket ten sleet komt, door wisseling van de wacht en door de tijd, die maakt wat 'hard' is 'zacht' wordt. Daarom zijn monito ring en periodieke evaluaties nodig." De natuur- en milieuorgani saties doen een voorstel voor een zogenoemd 'Plonspakket'. Peters: "Dat is een overzicht van handelingen die gelijktijdig met de 'eerste plons' in zee in 2008 plaatsvindt. Je kunt den ken aan het op dezelfde dag openen van de zoutwaterinlaat voor het Oostvoornse Meer, de feestelijke overdracht van de eerste hectaren van de 750 ha aan een natuurorganisatie, etc. Daarmee kan Rotterdam op een zichtbare wijze aan omge ving en media communiceren dat zij staat voor de leefbaar heid in de regio Rijnmond." SOMMELSDIJK - Bij wijkver- eniging De Zwaluw staan bin nenkort de volgende activitei ten op het programma. Paasbloemschikken. Op dinsdag 3 april kunt u weer creatief met bloemen aan de slag om een mooi paasstuk te maken. Carol's bloemenser- vice zal voor de bloemen en de hulp zorgen. Deelname kost 20, incl. koffie. De aanvang is 19.30 uur, vanaf 19.00 is de zaal open. Neem zelf een mes je en een snoeischaartje mee. Opgeven voor deze avond kan telefonisch via nr 0187-481737 of 0187-484941. - Voorjaarsbingo. Op zaterdag 7 april wordt de voorjaars bingo gehouden. Er zijn 8 bin- goronden, 1 verloting en i.p.v. een superverloting een super bingoronde. Bingokaartjes/ lootjes kosten 0,50 per stuk, het kaartje voor de super- bingoronde 1. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo start om 20.00 uur. OOLTGENSPLAAT - Op zaterdag 31 maart word er een gezellige markt gehouden in gebouw 't Centrum te Oolt- gensplaat. Er is van alles te zien en te koop, zoals allerlei zelfge maakte cadeau artikelen, zelf gemaakte kaarten en spullen om deze te maken, een stand van Woord en Daad, Babyborn kleding, boerenkaas, bronzen beelden, sieraden, Oriflame, een Reiki beoefenaar, kinder- zomerkleding voor minder dan de helft, en nog veel meer. De Lentemarkt duurt van 10.00- 16.00 uur. De wedstrijdploeg van de Scho- tejil heeft afgelopen zaterdag 24 maart in het 50m-bad van Dordrecht de 4e wedstrijd van de ZRO-A competitie gezwom men. Clubrecords waren er voor Esmee Koedoot (1992) op de 400m wisselslag in een tijd van 5.37.77, waarbij haar opening op de lOOm rugslag eveneens een clubrecord bete kende. Sebastiaan Rosendaal (1991) zwom een clubrecord op de 200m vlinderslag in 2.27.13. Behalve clubrecords werden er ook nog ereplaat sen verdiend door Sebastiaan Rosendaal (I99I) en Mark Costeris (1992) op de 200m vrij in resp. 2.03.21 (Ie plaats) en 2.05.34 (2e plaats). Verder zwommen beide zwemmers een hmiet voor de NJK in juni op de 50m vrije slag met 25.67 voor Mark Costeris en 26.22 voor Sebastiaan Rosendaal. Een goede prestatie was er ook voor Melanie van Gemert 1993) op de 400m wisselslag in een tijd van 5.47.58. Ondanks de handicap van de 50m baan zwommen vooral de jongere zwemmers snelle tijden. Deni- se Brooshoofd (1995) kwam tot 35.99 op de 50m vrij, ter wijl ook Mico Pavlovic (1996) en Dion Tamerius (1995) met resp. 35.69 en 35.92 goed uit de bus kwamen. Op de 200m vrij zwommen Danica Koedoot (1993) en vooral Janiek de Boed (1994) naar mooie tijden in resp. 2.28.32 en 2.37.57. San ne Huijsmans (1995) wist op de lOOm rugslag een scherpe tijd te zwemmen van 1.22.54. Timo Lambregts (1993) ten slotte zwom op de 50m vrij een mooi p.r. in een tijd van 29.54. Christelijk streei<biad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J.VIIIerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .oom Plaatsing van ingezonden tierichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelharnis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). DIRKSLAND - Morgen, woensdag 28 maart, houdt De Christenvrouw afdeling Dirks- land haar Paasviering in een zaal van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. De meditatie zal verzorgd worden door ds. R Korteweg te Melissant. Ook gasten zijn hartelijk welkom. De aanvang is kwart voor acht. Al een aantal jaren stelt OFB zijn complex ter beschikking voor het jaarlijkse terugkeren de schoolvoetbaltoernooi. De KNVB verzorgt de organisatie die wij met tal van vrijwilligers invullen. Afgelopen woensdag 14 maart was het weer zover. Tal van vrijwilligers stonden vanaf 13.00 uur klaar om de scholen met begeleiders op te vangen. Twee vrijwilligers van het Rode Kruis zijn tevens ook elk jaar aanwezig. Met de 10 vrijwilligers die OFB inzet staat de organisatie. Maar een aantal feiten heb je niet zelf in de hand. De wedstrijden begonnen en na een aantal minuten nam een speler een sliding op het 2e veld dwars door de hondenstront. Er is dan ook niets storender dan de bazen met hun ijverige viervoeters over en langs de sportvelden zien te paraderen. Als het bestuur deze personen aanspreekt krijgt men steevast het antwoordt "dat doet mijn hond niet". Met dit stukje proberen we weer de inwoners van Oolt- gensplaat erop te wijzen dat, als men de honden uitlaat, ze dit niet op de Sportvelden doen. OFB snapt ook niet hoe een hondenbezitter het in zijn of haar hoofd haalt om honden op sportvelden te laten poe pen. Wij denken dan datje niet verder kijkt dan je neus lang is. OFB gaat maatregels nemen om deze hondenbezitters in beeld te krijgen. En er zal op toegezien worden dat men hier geen honden meer uitlaat. Wij hebben een open complex met, de bossage meegerekend, misschien wel 10 ingangen, zodat het niet hermetisch afge sloten kan worden. Bij deze roepen we dan ook de inwo ners c.q. hondenbezitters op om uw fatsoen te laten spre ken en ervoor te zorgen dat uw viervoeters aangelijnd en ver van de sportvelden hun behoeften doen. Wij als sportvereniging hopen op de medewerking van de hondenbezitters. 1 Jan Bijl, secretaris v.v. OFB MIDDELHARNIS - Op vrijdag 30 maart, aanvang 19.30 uur, is er een heel charmante leerlingenuit- voering van de Muziek school Goeree-Overflak- kee. Dit muzikale gebeu ren vindt plaats in de grote zaal van het Diek- huus. Beneden Zandpad 7 te Middelharnis; de toe gang is gratis en iedereen is hartelijk welkom. Het charmante aan dit con cert is vooral de prachtige bezetting van de combi natie van dwarsfluit en gitaar. Van beginnende tot gevorder de leerlingen, welhaast alle maal zijn ze op de een of ande re manier betrokken bij het samenspel tussen dwarsfluit en gitaar. Een fraai voorbeeld van zo'n samenwerking is het duo Andrea Admiraal (dwarsfluit) en Wilbert van den Boogert (gitaar), die een deel spelen uit de Grandsonata van Guili- ani. De enthousiaste docenten die verantwoordelijk zijn voor de muzikale inhoud van deze presentatie zijn Julia Bognar (gitaar) en Cecilia Mc.Coll (dwarsfluit). Naast allerlei interactie tussen de gitaristen en de dwarsflui- tisten zijn er ook afzonderlijke bijdragen. Met name jonge dwarsfluitleerlingen zullen u 'vervoeren' met een aanste kelijke Romanze. Eveneens jonge leerlingen vormen het Jong Flakkees Gitaarensemble en spelen liedjes als Old Mc. Donald, Oh Suzanna en Wig wam. Ook het 'oudere' Flak kees Gitaarensemble is trou wens van de partij en treedt ook gezamenlijk op met dwars fluit. Zij laten o.a. folkmuziek uit Indonesië horen. Verder staan er nog meerdere solo en duo-bijdragen op het pro gramma waarbij u kunt genie ten van klassieke, Spaanse en Zuid-Amerikaanse muziek. Alle spelers, de docenten Julia Bognar en Cecilia Mc.Coll, de directie en het bestuur van de Muziekschool hopen op een enthousiast en talrijk publiek. Met name ook voor degenen die overwegen om met ingang van een volgend schooljaar met één van deze instrumen ten te beginnen, is deze avond een goede gelegenheid om te luisteren naar wat er allemaal mogelijk is. MIDDELHARNIS - Cursisten van Elsie Ebbers exposeren van 27 maart tot en met 13 apri. a.s. hun werk in Het Diekhuus te Middelharnis. De expositie omvat gevarieerd werk en geeft een goed inzicht in de toepassing van verschillende kunstmateria len en -technieken. De cursisten, die afkomstig zijn uit de regio Brabant, vertonen een verschei denheid van persoonlijke stijlen die duidelijk in hun werk naar voren komen. Dat is ook het doel van Studio Elan, nl. dat de cursisten in zichzelf ontdekken wat eigen aan hen is, hetgeen verder ontwikkeld en bevestigd wordt door middel van het cre ëren van kunstwerken. In dit proces ontdekt ieder het wonder van kijken en ervaren, en dat ontwikkelt de expres sieve vermogens in de mens. De tentoongestelde werken in het Diekhuus zin van leerlin gen die al langere tijd lessen volgen in Studio Elan. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 29 maart een Spon- sorbingoavond in de Vicoria- hal, Philipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen tien ron des en één superronde worden gespeeld. Vele ondernemers op Goeree-Overflakkee steunen deze actie en hebben hiervoor een prijzenpakket beschikbaar gesteld. De opbrengst van deze bingoactie komt geheel ten goe de aan diverse ontwikkelings projecten. Stichting Verenigd In Kracht ondersteunt Carina Saarloos en Johan Wachters in Mali, Huib Povel in Burkina Faso en de stichting 'Kumari helpt Sri-Lanka'. In Sri-Lanka konden zo maaltijdvoorziening voor kinderen worden gereali seerd. De bingoavond begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. DIRKSLAND - Wie zelf enthousiast is over bepaalde producten, zal daar zeker ook anderen in willen laten delen. Wel, dat is - kort gezegd - ook de aanleiding geweest van de 49-jarige Conny van Rossum uit Dirksland om, inmiddels alweer zo'n half jaar geleden, te beginnen met het consulentschap van een bijzondere pro ductenlijn op het gebied van gezondheid en huid verzorging: FitLine. Uit eigen ervaring weet ze hoe goed de gezondheidspro ducten hun werk kunnen doen. En dat was stimu lans genoeg om hierin op Goeree-Overflakkee actief te worden, want tot voor kort kende men op het eiland deze producten nog niet. En om die onbekend heid te doorbreken, orga niseert Conny op dinsdag 3 april a.s. een Open Dag aan haar woonadres, waar ze die dag iedereen in de gelegenheid wil stellen om kennis te maken met 'haar' productenlijn. Door Hans Villerius Het bedrijf waarvoor Conny van Rossum haar consulent schap verricht heet PM Inter national b.v., een organisatie die 13 jaar geleden in Duits land is gestart. Inmiddels heeft het consulenten in 26 verschil lende landen en is het sinds een halfjaar ook in Nederland actief En niet onvermeld mag blijven dat het bedrijf al vier jaar achteréén op de derde plaats in de Top 100 staat van bedrijven die in dit vakgebied de hoogste keurmerkcertifica ten in de wacht slepen. Ove rigens is Conny op het eiland inmiddels niet meer de enige consulente voor PM Interna tional, want onlangs heeft ook het bewegingscentrum 'Slen- 'der You' GO te Sommelsdijk zich aangesloten. PM International levert drie categorieën producten: Fit Line (voeding), Laurent Cris- tanel (huidverzorging) en Pierre Martèn (parfums). Wat de parfums betreft is het aar dig te vermelden dat onder deze naam uiteenlopende heuse merkparfums verkrijg- De Dirlislandse Conny van Rossum toont een deel van 'liaar' producten. baar zijn, zowel voor hem als voor haar, hier alleen in een eenvoudiger jasje gestoken én zeer aantrekkelijk geprijsd; zo kosten de 30 ml. verpakkingen slechts 10,90. Verder kent de productgroep FitLine een nadere onderver deling, afgestemd op uiteen lopende 'doelgroepen'. Conny vertelt er graag meer over. "Toen ik met de producten van PM International in aanraking kwam, had ik zoiets van: 'dat is niets voor mij; ik ben gezond en heb dat helemaal niet nodig'. Goed, je probeert dan toch 'ns wat en tóen voelde ik wat deze producten uitwerkten. Nader hand heb je dan eigenlijk pas in de gaten datje lichaam wel degelijk een steuntje in de rug gebruiken kon. Vanuit m'n eigen enthousiasme heb ik er toen ook anderen kennis mee laten maken. En de resultaten bij hen waren even verrassend. Zo hebben een vrouw met de ziekte van Crohn en een kind met ADHD een bijzonder posi tieve uitwerking ondervonden nadat ze de producten zijn gaan gebruiken. En zo wil je er nóg meer mensen mee gaan bereiken." "Bijzonder aan de producten van PM International is dat ze bereid zijn op basis van nano technologie", vertelt Conny verder. "Daarbij worden de werkzame stoffen als het ware steeds verder verkleind, met als uiteindelijk resultaat dat bijvoorbeeld visolie zich met water laat vermengen en erin oplosbaar .is, terwijl normaal gesproken olie op water blijft drijven en in het lichaam dus ook nauwelijks opgenomen kan worden. Daarbij is bewe zen dat de producten binnen tien minuten werken en datje dit ook werkelijk merkt." Een sterke combinatie vormt een drietal producten, dat Fit Line het 'Optimaal set' noemt. Het bevat één product dat veel energie verschaft en het con centratievermogen versterkt, een tweede product dat alle dagelijks benodigde voedings stoffen in voldoende hoeveel heden bevat (vitaminen, mine ralen, enzymen, spoorelemen- ten, enz.), en nog een product dat de ontslakking (ontgifting) van het lichaam ondersteunt en bevordert. Deze drie produc ten zijn op elkaar afgestemd en versterken eikaars werking. Daarnaast wordt er ook dik wijls visolie bij gebruikt, omdat dit een zeer positieve uitwer king heeft op tal van aspecten van het lichamelijk functione ren. Zowel door groot als klein, jong en oud, zijn deze produc ten te gebruiken. Alleen is er voor kinderen tot 12 jaar een apart 'programma' samenge- Foto: Ham Villenu^ steld, onder andere omdat bij hen de groei een veel belang rijker plaats inneemt dan bij volwassenen. Verder zijn er producten en productcombinaties speciaal voor sporters (met een geme ten prestatieverbetering van 30%), voor mensen met over gewicht, voor vrouwen (zwan gerschap, overgang), voor seni oren (reuma, gewrichtslijtage), voor mensen die te maken heb ben met stress, en producten met een positieve uitwerking op o.a. hart en bloeöcirculatie, ademhaling en darmfunctie. Voor dit laatste is zelfs een spe ciale gezondheidsyoghurt (met pro- en prebiotica) ontwikkeld die gebruikers thuis zelf kun nen bereiden. "Maar", zo benadrukt Conny, "al deze producten moeten duidelijk als voedingssupple ment worden gezien en niet als vervanging van voedsel en zéker niet als medicijn." Conny van Rossum is enthou siast genoeg om u er nog veel meer over te vertellen, maar dat doet ze graag tijdens de Open Dag die ze op dinsdag 3 april a.s. aan haar huisadres, Stationsweg 35 te Dirksland, hoopt te houden. Iedereen is daar vanaf 10.00 uur hartelijk welkom. En wie nu al meer wil weten, kan bellen naar 0187-601758, of mailen naar info(a fitlineholland.nl. STELLENDAM - Basisschool 'Het Kompas' te Stellendam houdt zaterdag 31 maart van 9.00 tot 12.00 uur een rom melmarkt. Er zullen curiosa, betonnen beelden, boeken, versgebakken vis, versgebak ken stroopwafels, eieren, snoep, bolussen, chips en diverse spelletjes worden aan geboden. Ook is er een kleed- jesmarkt. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de school. Wie nieuwsgierig is naar de 'nieuwe' school kan meteen naar de bouwtekenin gen komen kijken. DIRKSLAND - In de Stil le Week, voorafgaand aan Pasen, wordt in de Her vormde Kerk te Dirksland weer een serie avondgebe den gehouden. Dit keer staan gedeelten uit het Evangelie naar de beschrij ving van Marcus centraal. Het avondgebed wordt gehouden van maandag 2 tot en met donderdag 5 april, telkens van 19.15-19.45 uur. Elke bijeen komst heeft een vaste opbouw. Er is een korte overweging, er klinken liederen en er is pas sende muziek. Daarnaast is er ruimte voor stilte en gebed. Op Goede Vrijdag is er om 19.00 uur een kerkdienst. Op Stille Zaterdag, 7 april, is er een middaggebed dat om 16.30 uur begint. Dan verleent het christelijk jong kamerkoor 'Fiori Musicali' o.l.v. Sietse van Wijgerden medewerking en wordt gezongen de cantate 'Christ lag in Todesbanden' (BWV4) vanJ.S. Bach. U bent van harte welkom in de kerk aan de Ring te Dirks land. Voor meer informatie zie website http://www.hervormd- dirksland.nl. Rotterdam-Rijnmond wijkteam Goeree-Overflakkee OUDDORP - Rond vier uur in de nacht van jl. zaterdag op zondag kreeg de politie melding van een bezoeker van een disco theek die op straat, in de omge ving van de Dorpstienden, een baksteen tegen het gezicht had gekregen. Toen gewaarschuw de agenten daar de aanwezige jongeren sommeerde weg te gaan en de locatie vrij te maken, weigerde één van de aanwezi gen dit. Politiepersoneel hield daarop een 19-jarige jongen uit Ouddorp aan met behulp van pepperspray en bracht hem over naar het politiebureau voor nader onderzoek. STELLENDAM - De politie heeft het rijbewijs ingenomen van een bestuurster die de snel heidslimiet ver had overschre den. Zondagmiddag tijdens een snelheidscontrole op de Plaat weg controleerden agenten een auto die met een snelheid van ongeveer 150 km/uur reed, terwijl 80 km/uur is toegestaan. Het rijbewijs van bestuurder, een 26-jarige vrouw uit Zuid- land, werd ingevorderd. MELISSANT - Woensdag 28 maart, 19.30 uur, ds. W. Silf- hout. STAD a/h HARINGVLIET - Woensdag 28 maart, 19.30 uur, ds. J. Schipper. OOLTGENSPLAAT - Woens dag 28 maart, 19.30 uur, ds. J.S. van der Net. OUDE-TONGE - Woensdag 28 maart, 19.30 uur, ds. CJ. Meeuse. GOEDEREEDE - Een van de meest aantrekkelijke diersoor ten in het gebied de Kwade Hoek is ongetwijfeld de ree. Overdag houden de reeën zich schuil om te rusten en te her kauwen. Wie reeën wil bespie den in de vrije natuur kan dat het beste in de ochtendsche mering doen. 's Ochtends is de kans het grootst om deze kleine hertachtigen tegen te komen. Natuurmonumenten biedt u de gelegenheid om in de vroege ochtend van zaterdag 31 maart mee te gaan op een speurtocht naar reeën in de Kwade Hoek. Het vertrek is om 6.00 uur vanaf de parkeer plaats Kwade Hoek aan de Oostdijkseweg. Samen met een gids trekt u het gebied in om de reeën vanaf gepaste afstand te bekijken. Onderweg zal de gids u alles vertellen over deze elegante dieren. Zoals wat de ree eet en z'n territoriumge drag. Na afloop van de tocht staat er rond 8.00 uur een ontbijt voor u klaar Terwijl u hiervan geniet, kunt u gezellig napraten over de ontdekkin gen van de ochtend. Als u mee wilt met de reeën- speurtocht (beperkte deelname), is voor 28 maart aanmelden noodzakelijk bij VVV Ouddorp aan Zee, telefoon (0187) 681789 of via de website van Natuur monumenten. De kosten van de excursie bedragen voor leden van Natuurmonumenten 9, voor niet-leden 12 en voor kinderen t/m 12 jaar 7. Het ontbijt is hierbij inbegrepen. U wordt aangeraden om goede wandelschoenen te dragen, geen parfum op te doen en een verrekijker mee te nemen. De Nederlandse CVA-vereni ging 'Samen Verder' organi seert op zaterdag 31 maart van 14.00 tot 16.30 uur in Ver pleeghuis 'Grootenhoek', Hel- levoetse Achterweg 4 te Helle- voetsluis een bijeenkomst voor leden, partners en belangstel lenden, die te maken heb ben met een 'beroerte'. Het thema van deze middag is het tweede gedeelte van de film 'Een beroerte houdt je bezig' en staat in het teken van het 'samen oud worden en wat doet het met jou als partner of als kind?' Ciast is de heer F. Dingier, bestuurslid afdelings zaken, die de filiu zal inleiden en de discussie met de aanwe zigen na afloop zal leiden. Jaarlijks krijgen zo'n 30.000 Nederlanders een beroerte, ook wel een Cerebro Vasculair Accident (CVA) genoemd. M die mensen hebben van de een op de andere dag een handicap, zichtbaar inaar ook onzicht baar, waar zij en hun omgeving mee moeten leren omgaan. De Nederlandse CVA-vereniging 'Samen \'erder' regio ZH afde ling ZH-Eilanden wil op deze middag allen die met een C\A te maken hebben gelegenheid geven om over zo'n belangrijk onder^verp alles te horen wat belangrijk kan zijn. Met deze bijeenkomsten trachten zij 'lotgenoten' de gelegenheid te geven elkaar te ontmoeten en elkaar te steunen. \'oor deze gratis bijeenkomst kan men zich aanmelden bij de contact personen mevr. J.M. Mahn. tel. 0181-318458. de heer.^.H. Hutink, tel. 0187-484381, of mevr DJ. den,Hoed-den Boer, tel. 0187-483899. OOLTGENSPLAAT - Op de hobbymarkt in gebouw 't Cen trum! zaterdag 31 maart a.s., zal er een verkooptafel zijn van Woord en Daad, waar cake en appelkoeken worden verkixht en setjes karton worden verkocht voor het maken van kaarten en scrap-books. De opbrengst is bestemd voor het project 'Moe der- en kindzoiTr". C kunt er terecht van 10.00-16.00 uur

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2