Pruiken Service Nederland levert gegarandeerd pruiken voor ^nul Euro' Pruiken Service D^etland Film ^Grbavica' zet aan tot nadenken Vrijwilligers willen kinderboerderij Oude-Tonge nieuw leven inblazen Laatste peuterochtend in bibliotheek 'Wij voelen het als een missie' 'Afrikakoor' start repetities Bibliotheek 'Rehoboth' vrijdag dicht Nieuws van de Wereldwinkel Slagerij Floresteijn met goud bekroond Paaszangavond Voorspeelavond saxofoon en slagwerk Kiprollade actie Info- avond borst voeding Bingo afgelast EIIAt1DE|i.niEUW5 Kapsalons Service Ziekenhuizen Verdunningen PAGINA 8 DINSDAG 20 MAART 2007 OUDE-TONGE - Met het aanmeten en kopen van een pruik loopt niet ieder een te koop. Toch blijkt er aan dergelijke vervan gingsmiddelen voor het natuurlijke haar grote behoefte te bestaan. Zéker als men het haar verliest als gevolg van een ziekte of een chemokuur. Veelal zijn de hieraan verbonden kosten hoog, want men dient naast de vergoeding van de zorgverzekeraar een fors bedrag bij te beta len. Bij Pruiken Service Nederland is dit echter anders want men garan deert een pruik voor nul Euro. Door Adri van der Laan Joke en Ed Timmermans zijn de eigenaren van Prui ken Service Nederland. Dit bedrijf, dat sinds kort in deze regio actiefis, heeft een groot aantal pruiken in allerlei soorten, kleuren en maten op voorraad. Naast hun kapsalon Marvelous aan de Arendsstraat in Oude-Tonge hebben ze een pruikenwin- kel ingericht die zich in e.en groeiende belangstelling mag verheugen. Zowel Joke als Ed hebben geen kappersachtergrond, want ze zijn voorheen actief geweest in geheel andere beroepen. De verandering kwam toen Joke in 2001 de Ziekte van Hodgkin kreeg. Ze is toen heel erg ziek geweest en tijdens de che- mokuren en bestralingen verloor ze het haan In deze tijd droeg ze ook een pruik. "Ik voelde mij heel zeker met mijn goed aangemeten haar- werk, waarvan men niet zag dat het een pruik was". Ze vond echter wel dat er een hoog prijskaartje aan vast zat. Ondanks de vergoeding van de zorgverzekeraar moest er nog een flink bedrag worden bijbetaald. Inmiddels is Joke weer her steld, maar ze onderzocht of er toch iets aan die hoge prij zen kon worden gedaan. "Na mijn ziekte wilde ik iets voor mensen doen en we besloten om pruiken te gaan verkopen en ernaar te streven om de prijs op nul Euro te houden. Want de prijzen voor pruiken zijn elders veel te hoog en ik weet hoeveel een pruiK voor mensen bij ziekte kan beteke nen". Inmiddels bezit het echt paar drie kapsalons onder de naam Marvelous; deze zijn gevestigd in Oude-Tonge, Ooltgensplaat en Middelhar- nis. Joke heeft zich gespeci aliseerd in het aanmeten en leveren van pruiken. Volgens het echtpaar lukt het hen om B5»»*MS4i,rS.;=S!«S*>üM»iJflR3ii5 Joke Timmermans voi>r iiaar winkel aan de Arendsstraat in Oude-Tonge. pruiken te leveren voor het bedrag dat de zorgverzeke raar hiervoor beschikbaar stelt. Dat is zo'n 260, en vol gens Pruiken Service Neder land kan men voor dit bedrag een hoge kwaliteit pruiken leveren van topmerken. Ed Timmermans legt uit waarom ze zo goedkoop geleverd kunnen worden: Wij hebben een groot aantal prinken op voorraad en daar om is er een ruime keuze. Als je ergens anders een pruik Destelt, laat men een zicht- zending komen en dat is heel duur. Wij hebben die kosten niet omdfat wij uit voorraad leveren. Bij anderen moeten de mensen soms wel vier tot vijfhonderd Euro bijbetalen". Het echtpaar beschouwt het leveren van pruiken als een "missie". Deze missie if'Tjar ze iets voor mensen in moei lijke omstandigheden willen betekenen. Als de mensen dat willen, kunnen ze een afspraak maken en kunnen ze naar onze winkel toeko men of wij komen naar hen toe. Dan wordt gekeken wel ke pruik het beste bij de klant past. Vervolgens wordt de pruik aangepast en op maat gemaakt naar de wensen van de klant. "De vele positieve reacties van de klanten doen ons goed, want daar doen we het toch voor?" Joke legt uit dat juist het ver liezen van haar tijdens een ziekte een groot emotioneel effect heeft op de patiënten, "want naast lijden aan een ernstige ziekte wordt men ook nog eens kaal!" Bij Joke en Ed Timmermans staat 'service' hoog in het vaandel en ze doen er dan ook alles aan om de klant op zijn of haar gemak te stellen. "Omdat ik het zelf heb mee gemaakt, weet ik precies wat de mensen voelen en ik weet ook hoe belangrijk het in die situatie is om er goed uit te zien". Ze weten dan ook dat er toch nog wat schroom is om naar hun winkel toe te komen. "We begrijpen het wel, maar toch is dat niet nodig. De pri vacy is bij ons gewaarborgd want het personeel moet een geheimhoudingsverklaring tekenen en men wordt privé feholpen. Als men dat wil, an men zelfs de auto achter de winkel parkeren en via de acfi'termgang "naar Bihnen". AJs de pruik is eenmaal is aangemeten en de mensen deze gaan gebruiken, levert Pruiken Service Nederland ook nog gratis nazorg als ser vice. "Wij kunnen óók fou ten maken; of als de pruik toch niet zo goed past, kan men altijd bij ons terecht en we lossen het probleem gra tis op". Om de klanten zo goed mogelijk van dienst te zijn, hebben ze naast de prui- kenwinkel ook een kapsalon opgericht, waar naast het J' ;ewone' kapperswerk ook e pruiken, die zowel uit syn thetisch als écht haar kunnen bestaan, worden gemodel leerd en aangepast. De ziekenhuizen in de omge- (Fato: Adri van der Laan) ving, zoals in Dirksland en de Daniël den Hoedkliniek, bevelen Pruiken Service Nederland aan en volgens de familie Timmermans zegt dit toch wel iets over de kwali teit, "want ziekenhuizen zijn hierin heel streng". Ook voor de zorgverzekeraars voldoen ze aan de eisen. De pruiken worden niet alleen maar geleverd aan mensen die kaal zijn als gevolg van een chemokuur Ook men sen die lijden aan een andere ziekte waarbij haaruitval of kaalheid te pas komt, kun nen in Oude-Tonge terecht; dit kan ook meestal op dok- tersverwijzing. Het echtpaar Timmermans laat weten dat zowel vrouwen als mannen gebukt kunnen gaan onder gevolgen van - soms plaatselijke - kaalheid. Volgens Joke kunnen vooral jonge mensen hier "geestelijk onder lijden". Het blijkt dat er veel vraa^ is naar het 'unieke product' van de familie Timmermans, want in een groot gedeelte van het zuidwesten van het land bevinden zich de afne mers van hun pruiken. En binnenkort wordt ook het personeelsbestand uitge breid vanwege de toene mende vraag. Gerda Vis zal per 1 mei het team komen versterken. Wie meer informatie wil of een afspraak wil maken met Pruiken Service Nederland kan contact opnemen met Joke Timmermans: tel. 0187- 640993 of 06-46723728. BARENDRECHT - Vanuit het gehele land kan men lid worden van het zo geheten 'Afrikakoor'. Dit gemengde koor met een christelijke signatuur gaat in november 2008 een tournee maken in Zuid-Afrika, en wel in de Kaapprovincie. Het koor dat o.l.v. musicus Peter Wilde man (Tholen) staat, en op orgel en piano wordt bege leidt door musicus Arie van der Vlist (Ouderkerk a/d IJssel), zal een openingsre petitie houden op zaterdag 24 maart in de Rehoboth- school te Barendrecht. Deze repetitie begint om 10.30 uur (inloop vanaf 10.00 uur) en duurt tot omstreeks 13.00 uur. De thuisbasis om te stu deren in Holland is de plaats Barendrecht. Inmiddels heb ben zich al zo'n 75 koorle den aangemeld. Hoewel er veel leden uit de regio's Rot terdam, Flakkee, Zeeland, Veluwe en Katwijk komen, is een koorlid uit Friesland wel bijzonder te noemen. Het repertoire omvat geestelijke liederen, klassieke melodieën (ook Afrikaanse), vaderlandse liederen en enkele negrospi- rituals. Iedereen die geïnte resseerd is om lid te worden van het Afrikakoor (ook al faat u niet mee naar Zuid- frika) kan zich opgeven bij Eveline van der Lugt, tel 0172 484887, e-mail eveline. vanderlugt@beter-uit.nl. U kunt daar ook terecht voor meer informatie. MIDDELHARNIS - De Soroptimistclub Goeree- Overflakkee organiseert op woensdag 11 april een filmavond in het kader van haar wereldwijde pro ject Women Survivors of War (Vrouwen die oorlog overleven). De film ver telt het aangrijpende en liefdevolle verhaal van de alleenstaande moeder Esma, die een gruwelijk geheim voor haar doch ter verborgen probeert te houden. Esma is een Bos nische vrouw die tijdens de oorlog in een kamp zit. De film speelt zich jaren later af als haar dochter een puber is. De soroptimisten van Goe- ree-Overflakee maken deel uit van een wereldwijde vrou wenorganisatie. Het lidmaat schap is niet vrijblijvend. Het verbeteren van de rechten van mens, in het bijzonder van vrouwen en kinderen staan hoog in het vaandel. Het huidige, internationale soroptimisten-project richt zich op vrouwen in Bosnië- Herzegowina, Rwanda en Afghanistan - vrouwen die slachtoffer zijn van oorlog handelingen. Het is voor dit project dat deze filmavond wordt georganiseerd, met als doel begrip te vragen voor vrouwen in oorlogssituaties en tevens geld bijeen te bren gen om daadwerkelijk te hel pen. De filmavond begint om 20.15 uur in 't Diekhuus, Beneden Zandpad in Middelharnis. Vooraf is er gelegenheid om met elkaar té eten bij 'Crois- sy' eveneens aan het Beneden Zandpad. De gezamenlijke maaltijd begint om 18.30 uur. De entree voor de filmvoor stelling bedraagt 10; film en maaltijd samen kosten 25. Toegangskaarten zijn af te halen bij Croissy of te reserveren via Ria Lagendijk, e-mail goereeoverflakKee@so roptimist.nl. SOMMELSDIJK - In verband met de offi ciële opening van het nieuwe kerkgebouw van de Hersteld Hervormde gemeente van Middel- narnis/Sommelsdijk e.o. zal a.s. vrijdagavond bibliotheek 'Renoboth' er gesloten zijn. Za'atar is het Arabische woord voor tijm, maar het wordt ook gebruikt voor een mix van gedroogde tijm, met sesam- zaad en Sumak (een citrus- kruid). Dit mengsel wordt in veel Palestijnse gerechten gebruikt om het eten pittiger te maken. Tijm groeit vooral in het noordelijk deel van de West Bank in Palestina. Het kruid bevat verschillen de vitamines en is bijzonder gezond. Serveertips: - Kruidenboter/aip: Za'atar gemengd met roomboter en mayonaise; - Za'atar in combinatie met olijfolie of Bulgaarse yog hurt; - Za'atar mengen met wat olie en azijn voor een sala- dedressing; - Bruscetta: Smeer olijf olie en za'atar op stukjes (stok)brood en leg deze een paar minuten onder de gril. De za atar is te koop in de WereldwinkelophetSpuiplein te Middelharnis, geopend op woen.sdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, op vrij dag van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur OUDDORP-Slager en worst maker Floresteijn te Oud- (jorp is met goud bekroond \()or zijn rookvlees en gril lworst. Floresteijn is lid van het Worstmakers Gilde, een organisatie van 175 enthou siaste vakbroeders met één irezamenlijk doel: de lekker ste worsten en vleeswaren maken. De slager/worstma kers van het Gilde moeten hun producten regelmatig laten keuren. Op wisselende en onverwachte tijdstippen uorden deelnemers opgeroe pen diverse producten op te sturen. Onafhankelijke keur meesters laten hun deskun digheid los op de aangebo den producten. Deze worden heel nauwkeurig geproefd en zorgvuldig bekeken. De pro ducten worden als het ware binnenstebuiten gekeerd. Na de keuring wordt er door de jury een rapport opgesteld. Wat dat betreft zit het wel snor met de producten van slage rij Floresteijn, die volgens de zeer kritische jury terecht met goud mocnt worden bekroond. "Topproducten", zo besloten de keurmeesters. "De smaak is perfect, evenals de ambachtelijke afwerking". X'olgens Floresteijn is het juiste gebruik van kruiden, kwalitatief uitstekend vlees en zorgvuldige bereiding de basis voor zijn succes. "Daarom worden onze worst, vleeswaren en maaltijden tot in de verre omtrek gewaar deerd. Wij blijven staan voor perfecte kwaliteit en smaak, daar doen wij geen conces sies aan." GOEDEREEDE-Op de voor avond van Palmzondag zal op zaterdag 31 maart een zang avond gehouden worden in de Hervormde Kerk te Goe- dereede. Deze zangdienst, die om 19.30 uur begint, zal in het licht staan van het komende Paasfeest. De avond wordt, naast samenzang, muzikaal ingevuld door Chr. Stadskoor Goeree. Het orgel wordt bespeeld door Jan Bezuijen en ds. G. Bos zal een ■meditatie verzorgen. Het the ma voor deze avond is: 'Want de Heere is een groot God'. De entree is gratis. Na de zangavond kan in gebouw 'De Ark' nog koffie, thee of fris worden gedronken. MIDDELHARNIS - Op vrijdagavond 23 maart, aanvang 19.30 uur, is er een presentatie van de saxofoon- en slagwerk- leerlingen van Muziek school 'Goeree-Overflak- kee'. Dit concert vindt plaats in de Notenkraker aan de J. van Stolberglaan te Middelharnis; de toe gang is gratis en de uitste kend klinkende zaal biedt ruimte aan veel publiek. Zo'n twintig leerlingen heb ben met hun docenten Anno Appelo (slagwerk) en Max Nunnemaker (saxofoon) een zeer gevarieerd programma ingestudeerd. Zo opent Jos de Water spectaculair de avond met 'Galop' op de Pauken. Verder passeert er van alles de revue. Zomaar even een greep uit het geheel. Janiek Mastenbroek speelt Cruella de Ville, verstilling is er in een Adagio dat klinkt van de handen van Ewout Schretlen. En wat te denken van de bij drage van Lowie van Eek met Sleeping Hummingbird? Na de pauze bijt Jaap Schouls de spits af met Bongo Dan cing, gevolgd door The Pink Panter gespeeld door Lisette Dijkgraaf, terwijl een com pleet 'orkest' van alle saxo foon- en slagwerkleerlingen bij elkaar op grandioze wijze deze fraaie muzikale avond afsluit. Bijna alle leerlingen die bij deze uitvoering voor u optre den, hebben les in de Har monie-Fanfare afdeling van de muziekschool, een afde ling die het gevolg is van de samenwerking tussen de orkesten Apollo uit Nieuwe- Tonge en Sempre Crescendo uit Middelharnis. Leerlingen, docenten, bestuur en directie van de Muziekschool heten u harte lijk welkom en hopen op uw sdmulerende aanwezigheid. OUDE-TONGE - Als het aan de heer en mevrouw Kats ligt, krijgt de kinder boerderij in Oude-Tonge een nieuwe toekomst. De vrijwilligers hebben een 'Aktieplan kinder boerderij' samengesteld om de in verval geraakte voorziening nieuw leven in te blazen. Daarbij is hulp onontbeerlijk, onder andere van de gemeente Oostflakkee, die het Aktie plan heeft ontvangen en binnenkort op de agenda van de gemeenteraad zal plaatsen. Door Kees van Rixooil De kinderboerderij aan de Eisenhowerlaan bestaat sinds 1994 en is bedoeld als "een leuke plaats voor kinderen en ouders om spelenderwijs te leren omgaan met dieren zoals het Aktieplan meldt. Die leuke plaats is de laatste jaren echter steeds minder leuk geworden. De dieren verblijven en de hekken zijn niet adequaat onderhouden en verkeren in een slechte staat. Regelmatig breken die ren los. Verder is, door het ophogen van terreinen in de directe omgeving, de kinder boerderij een verzamelpunt van regenwater geworden. De weide is veranderd in een soort poel. En de dieren zelf zien er onverzorgd en niet al te gezond uit. Omwonenden klagen over stank. Volgens het Aktieplan is de deplorabele toestand van de kinderboerderij deels toe te schrijven aan de beperkte beschikbaarheid van het bestuur van de Stichting Kin derboerderij Oude Tonge. "Het is een feit dat de huidi ge bestuursleden het runnen van de kinderboerderij steeds meer als een neventaak heb ben gehad. Het runnen van een kinderboerderij en zeker het verzorgen van dieren is een arbeidsintensieve bezig heid die bijna niet als hobby naast andere verplichtin gen kan worden gedaan. Dit heeft tot gevolg dat alleen de hoognodige werkzaamheden worden gedaan en de kin derboerderij langzaam maar zeker in verval is geraakt." Daar komt nog bij dat de financiële situatie ook niet rooskleurig is. Het is moeilijk om donateurs en sponsors te vinden en bestaande dona teurs trekken hun steun in. Een aanvraag voor gemeen telijke subsidie over het jaar 2007 heeft het bestuur niet ingediend. En dat alle maal terwijl er extra kosten gemaakt moeten worden, niet alleen voor een gron dige renovatie, maar ook om vergunningen aan te vragen voor het houden van een kinderboerderij. Dat is in het verleden nooit gebeurd, waardoor de voorziening aan de Eisenhowerlaan in feite illegaal is. Het klinkt allemaal als een negatieve spiraal. Maar een aantal vrijwilligers wil die doorbreken en een doorstart realiseren. In het Aktieplan sommen ze oplossingen op, naast een tijdpad en een begroting voor 2007. De vrij willigers willen de benodigde vergunningen aanvragen en alsnog subsidie aanvragen bij de gemeente. Ook stellen ze voor de gemeente enthousiast te maken een financiële rege ling te treffen voor de reno vatie van de kinderboerderij. Verder denken de initiatief nemers aan actieve werving van sponsors en donateurs en bijvoorbeeld het plaatsen van collectebussen m win kels, scholen, etc. In 2007 zou ruim 18.000 euro uitgegeven moeten worden. Nieuw bestuur Een belangrijke verandering die de schrijvers van het Aktie- Clan voorts voor ogen heb- en, is het aantreden van een nieuw bestuur en een actie vere rol van de vrijwilligers. Dit om het vertrouwen bij de lokale bevolking en donateurs en sponsors weer terug te krijgen en de kinderboerderij beter te runnen, in samenwer king met de gemeente. Volgende stappen zijn het ophogen van de drassige weide, het vernieuwen van de verzakte bestrating en het renoveren of vervangen van de vervallen dierenverblij ven en hokken in de weide. Ook denken de initiatiefne mers aan het aanleggen van een waterleiding. Dit om de dieren in tijden van droogte van drinkwater te voorzien, de hygiëne in acht te kunnen nemen en de dierenverblij ven schoon te houden. "Dit alles moet er voor zorgen dat de kinderboerderij weer een plek wordt waar ieder een graag wil komen en waar ook de directe omwonenden tevreden mee kunnen zijn." Een plek, vervolgt het Aktie plan, waar kinderen (en vol wassenen) spelenderwijs kun nen leren over dieren in hun leefomgeving én een mooie aanvulling op het voorzienin genaanbod in de gemeente. De initiatiefnemers willen eerst snel aan de slag met het aanvragen van de vergunnin gen, de overdracht van het bestuur en het gezond maken van de financiën. Wat daarna volgt, komende zomer, is het ophogen van de weide. STELLENDAM - Op zater dag 31 maart zal er een kiprol lade actie gehouden worden, georganiseerd door de Her steld Hervormde Gemeente van Stellendam. Er kan verse kiprollade besteld worden, die op zater dag 31 maart a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur via een bezorgservice in Stellendam en omstreken thuis afgele verd wordt. De prijs bedraagt 4 voor 500 gram en 7,50 voor 1 kilo. Bestellen kan tot 24 maart bij de familie N. Oosters, Azale astraat 35, tel. 0187-492714 (bellen tussen 18.00 en 20.00 uur). Morgen, woensdag 21 maart, organiseert borstvoeding organisatie LLL weer een infoavond voor a.s. ouders en voedende moeders. De baby mag mee. Het onder werp is 'Problerhen oplossen en/of voorkomen'. Een goe de voorbereiding en meer informatie over borstvoeding geeft een betere start en lan- fer borstvoedingplezier. De ijeenkomst wordt van 20.00- 22.00 uur gehouden aan het adres Prins Bernhardlaan 58 te Middelharnis. De entree MIDDELHARNIS - De ANBO Midden- Westflak- kee laat weten dat de Bingo van woensdag 21 maart in het wijkcentrum te Middelharnis geen doorgang vindt in ver band met het overlijden van een bestuurslid. bedraagt 3,50 per persoon en 5 per echtpaar. Graag tevoren telefonisch aanmel den bij Garla van Gils, tel. 0187-631716. LLL is er ook voor telefonische hulpverle ning bij borstvoedingproble men en voor verhuur van de elektrische kolf. OUDDORP - In de afgelo- gen maanden waren er in de ibliotheek te Ouddorp ver schillende Peuterochtenden. Tijdens deze ochtenden, die gratis toegankelijk waren voor peuters en hun (groot)- ouders, stond iedere keer een ander prentenboek centraal. De Peuterochtenden hebben als doel het (voor)lezen onder peuters te vergroten. Na het luisteren naar het ver haal en het drinken van kof fie, thee en limonade met iets lekkers erbij - geheel belangeloos gespon sord door Albert Heijn Oud dorp - gingen de kinderen op ontdekkingstocht in de bibliotheek. Knutselen over het thema, boekjes lezen, een spelletje memory, het kon allemaal. De ochtenden werden telkens afgesloten met een filmpje of een liedje. Met rode wangen gingen de kinderen aan het eind van de ochtend weer naar huis terug- Afgelopen vrijdag werd het Peuterochtendseizoen afge sloten met een ochtend over Nijntje Pluis. Ruim 20 peuters waren aanwezig tijdens deze zeer geslaagde ocntend. Nu moeten de peuters het dus een tijdje zonder Peuteroch tend doen. Maar ze kunnen alvast wel aan hun ouders vragen om donderdag 6 sep- ternber 2007 in hun agenda te schrijven, want dan start het nieuwe peuterochtend seizoen weer. De medewerkers van de bibli otheek hopen dan weer veel nieuwe peuters in de biblio theek te ontmoeten, want voor boeken ben je nooit te klein.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 8