Commotie over de toekomst van Goeree-Overflakkee Collecte Simavi Tafeltennis Masterstoernooi bij De Treffers Botscans tonen herstel botmassa aan Eilandelijke Mannendag georganiseerd rondom thema 'Kruis of munt?' eiiahd^-hieuws Start interactieve beleidsvorming Goedereede succesvol Ingezonden: De knelpunten Integraal Uitslagen Damdub 'Denk en Let' Zaterdag 31 maart In Ouddorp Ook op het eiland Moedgevend Programma Opgeven PAGINA 7 VRIJDAG 16 MAART 2007 GOEDEREEDE - In februari startte de gemeente Goe dereede met een interactieve aanpak voor het ontwikke len van de Visie maatschappelijke ondersteuning. Die \*^'5S*^t handen en voeten geven aan het nieuwe sub sidiebeleid. De gemeente brengt samen met de gesubsi dieerde organisaties en (professionele) instellingen in beeld welke plaats zij innemen in de maatschappelijke ondersteuning en de rol die zij daarin willen en kunnen spelen. Dit proces levert belangrijke bouwstenen voor het nieuwe subsidiebeleid van de gemeente. Er zijn ook gesprekken met de organisaties en instellingen die nu geen subsidie krijgen. Door samen inel alle bclrok- kencii IC werken aan de visie ontstaat beleid waarvoor flraagvlak is. Zo wordi hel beleid een weergave van de behoeften die er leven bij de verschillende organisaties en (professionele) instelliug(-n. Deze interactieve aanpak sluit aan bij de wens van hel college van B en W om de genieenle- raad en de inwoners zo vroc-g mogelijk bij de beleidsvor ming Ie betrekken. Onlangs waren de eersle vijl bijeenkomsien mei de belrok ken partijen. De opkomst was boven verwachting. Vele tien tallen vertegenwoordigers uit de lokale samenleving waren aanwezig om mee te denken en bonwstenen aan te dragen voor het nieuwe beleid. Hel enthousiasme van de deelne mers was bijzonder groot. Aan hetslol van iedere bijeenkomst kwam duidelijk naar voren dat de betrokkenen allemaal van plan zijn actief aan het hek- proces te blijven deelnemen. Hel proces wordt afgerond mei een sloldocumenl: de Visie maatschappelijke ondersleu ning 2008-20 II. Daarin wordl hel meeijarenperspeclief op de maalschappelijke onder sleuning voor de gemeenle Cloedereede geschetst, en wordl de vertaling gemaakt naar het Subsidiebeleidsplan 200H-2O1 1. Hel slotdocument is in jiuii 2007 gereed. De uitkomsten van dit proces zijn niet alleen van belang voor hel subsidiebeleid van de gemeente Goedereede zelf, maar kunnen ook worden gebruikt in de processen van de andere genieenlen op Goe- ree-Overllakkee op hel gebied van de Wet maatschappelijke ondersleuning. MIDDELHARNIS - Afna me van de botmassa in het menselijk lichaam is een bron van problemen, pijn- klachten en zelfs botbreu ken voor veel ouderen. Het gebruik van volledig opneembaar silicium keert dit proces van botontkal- king (osteoporose), en zorgt juist voor toename van bot massa. Dat blijkt uit de resultaten van de botscans op de bijeenkomsten van LifeAid Europe. Op woensdag 21 maart van 16.00 lot 19.30 uur wordl een scanmiddag/avond georga niseerd in de zaal achter de Chr Geref Kerk, Hoflaan 41 te Middelharnis. Silicium of kie- zelzuur is een mineraal dal in de naluur in overvloed aanwe zig is. Na circa het vijfenveer tigste levensjaar kent hel men selijk lichaam echter een per manent lekorl aan silicium. Dil leidl bij talloze ouderen uiteindelijk lol een geringe mobiliteit en onophoudelijke pijnklachlen, in het bijzonder bij vrouwen na de menopairze. De bolscans, verricht mei de zogeheten MelriScan, lonen aan of c'r sprake is van afname van botmassa. Silicium is pas door hel lichaam opneeinbaar in de vorm van uiterst kleine deel tjes. Dil bevordert de opname van \oedingssloffen zoals kalk in de botten en andere weef sels, en daarmee de toename van de boldichtheid. Tegenwoordig is een silici- umoplossing beschikbaar mei deeltjes van -2 nanome ter (ongeveer een tiende van een gemiddelde baclerie). Bij de meeste gebruikers van dit gehvdroh'seerde silicium wordt na een jaar een toena me van de bolniassa gemeten. Die toename varieert van 6 tot 12 procent, en de pijnklach len nemen grotendeels af. Uit wetenschappelijk onderzoek is verder gebleken dal de silici- umoplossing een versterkend effect heefl r)p de vaatwanden, hel immuunsysleem en huid, nagels en haar. En ook - hoe wel nog niel bewezen - zeg gen veel mensen met artrose en reuma baat te hebben bij hel gezondheidsmiddel. Hel scannen melde MelriScan gaal gepaard mei slechts een fraclie van de slralingshoe- veelheid van een rönlgenfolo. De scans vinden plaats onder de verannvoordelijkheid van een door de TU Delfl gecerti ficeerde stralingsdeskundige. De kosten bedragen 5 per scan. Belangstellenden kun nen voor meer informatie bel len naar 0(>20289747. De regionale bladen staan momenteel vol met reac ties op de plannen van Deltanatuur. In nogal wat reacties wordt de zorg uit gesproken over de ontwik kelingen van wonen, wer ken en recreëren in het algemeen en de ontwikke ling van de landbouw in het bijzonder. AJ.S vereniging Natuur en Laiulschap Goeree-Overllak- kee (NLGO) voelen wij ons aanges|)roken. Voorop willen we stellen dat een gevarieertle natuur en een aanlrekkelijk landschap samen kininen gaan met goede economische en sociale oiUwikkelingen. Vandaar dat we dooi middel van dil schrijven willen probe ren een bijdrage Ie leveren aan oplossingen voor ge.schels(e problemen, echler zonder de pretentie onze visie als enig juiste te willen beslem])elen. Na het benoemen van een aantal belangrijke knelpun ten zullen we vervolgens onze visie geven op de mogelijke kansen om deze knelpunten op Ie lossen; Als basis biet- voor gebruiken we de huidi ge landschapskwalileiten van Goeree-Overflakkee, die met de best beschikbare kennis duurzaam kunnen worden omwikkeld. Via hel ontwikkelen van eilandbreed gebiedsgericht beleid van de vier gemeenten en met alle belanghebbenden in de streek zal dit gestalte moeien worden gegeven. Voor zo'n integrale aanpak zijn dan zeker ook foise subsi dies te verkrijgen. Alles met als resultaat een gevarieeid land schap met een rijke natuur. voldoende werkgelegenheid, voldoende woningbouw en meer, bij hel eiland passende, recreatie. Reeds vele jaren wordl over de volgende knelpunten gespro ken: - grool lekorl aan aibeids- plaatsen oj) Goeree-0\er- flakkee; - grool tekort aan woningen voor de bewoners van Goe- ree-ONerflakkee: - een agrarische sector die het economisch moeilijk heeft, maar daarbij ook de druk \oell van o.a. de overheidsplaunen voor andere beslemmingen en naliuironlwikkelingen, de ganzenpiohlematiek. het Kierbesluit en de naliuir- onlwikkeling \an de Zui- derdieppolclers; - de recrealieseclor die een terugloop \Tccsl \an recre atie op de Kop \an Goeree. Zelf vullen wij de knelpunten aan met de volgende punten; - het ontbreken van een eilandbredc, samenhan gende beleids\isie vooi^ werkgelegenheid, wonen en recreatie: - het stagneren van een kwa- liteit.s^•e!'beteI^^g \-an de natuurlijke variatie binnen- dijks (jp hel eiland: - het gebrek aan bekendheid ei) aanrlachl voor de Cail- luurliislorie van het eiland. Verder is het duidelijk dat er een brede weerstand is onder de bevolking tegen domine rende windmolens, dieron- vrii'iidelijke \'arkensmesterij- en en pelsdieribkkerijen - die bovendien veel slankoveilast veroorzaken, massarecre atie en vliegi'eldeii zoals ,voor U.L.V.'s. Wal zijn dr liuidigi' Uiml.srliaps- InonUleilni van (iocm'-Oiirr/hk- De land.schapsbeleving op Goeree-Overllakkee wordl altijd in verband gebracht met ruimte en rusl. Dal zeg gen niet alleen de folders, maar ook de recreanlen, die juist voov deze waarden Goe ree-Overllakkee kiezen. Mei de agrarische structuur van hel eiland, met dijken, kre ken, havenkanalen, welen en poelen, mei kaïakterislieke boerderijen, molens, sluizen, kerktorens en kerkringen noemen we een aantal belang rijke waarden van diversileil, ecologie, culluurhistoiie en identiteit. Ook de provincie Zuid-Holland verwoordt deze kwaliteiten in haar stuk 'Viuial Platteland' (2006). De bele\ingswaarde van een gebied is het hoogst als de iden titeit van de streek, de culluur- hislorie en de diversiteit van de laudschapselemenlen van het gebied behouden en dus zicht baar blijven en de ecologische waarden optimaal ontwikkeld worden. Wat die ecologische waarden betreft, mogen niel ongenoemd blijven de waar den die Goeree-Overflakkee omgeven: zee, strand, duinen en Kwade Hoek, Scheelhoek, Slikken van Flakkee, straks een zeepark, wellicht Deltana tuur. Voorts de potenties van Haringvliet, Grevelingen en Kraunner-Volkerak. Diversiteit (verschillende landschapstypen) en ecologie (kortweg: soortenrijkdom van planten en dieren) zijn op de Kop van Goeree mei zijn klein schalige landschap meer om wikkeld dan op Flakkee. De openheid van hel Flakkeese land, \nichl van eemvenlange inspanning van agrariërs, biedt juisi de grote kwaliteiten van ruimte en rusl. Hoe kunnen deze kwaliteiten van de natuurlijke omgexing worden benut en duurzaam worden ontwikkeld? De natuurlijke kwaliteiten van Goeree-ONerfiakkee worden soms als een bedreiging er\'a- ren. Daar slaat tegenover dat het juist weer die natuurlijke kwaliteiten zijn, die kansen bieden. Er zouden op de Kop \an Goeree veel minder recre anlen komen als de Kop geen natuurlijk gedifferentieerd duingebied zou hebben. En op Flakkee zijn het juist weer die open polders, die de land bouw kansen biedt. Er moet nel een balans ge\onden wor den lussen ecologie, econo mie en .sociale aspecten. Zowel de provinciale visie 'Gioen Water en Milieu' (2006) als hel Raborapporl G.O. 'Kie zen of Delen' (2006) noemen dil hel evenwicht van People, Planet, Profit. "Bij ontwikke lingen in een gebied dienen economische kwaliteiten, soci- aal-cullurele waarden en eco logische waaiden in balans en in onderlinge samenhang ie wolden ontwikkeld." Hel gaal hierbij om leefbaar heid en kwaliteit van de leef omgeving. Om duurzaam heid hier en nu, daar en later (volgende generalies). Om maatschappelijk verantwoord ondernemen: rekening hon den met de omgeving. De natuurlijke omgeving is de ba.sis, daar maken wc allen deel van uil. Deze dient Ie wor den behouden en waar nodig ie worden verbeterd. Dil is echter alleen moge lijk als er een gebiedsgeiichl beleid wordt ontwikkeld van alle gemeenten met alle part ners in de streek. Uitgaand van Goeree-Over flakkee als een geografisch geheel met zijn eigen idenli- teil, is een integrale, eilande- lijke samenwerking van de vier gemeenten en het waterschap, met partners de enige manier om het gebied optimaal en duurzaam ie ontwikkelen. Dus niet meer per gemeente of per sector, niet meer langs elkaar heen of zelfs tegen elkaar in. Hel Landschap.s- ontwikkelingsplan (LOP) van 2003 biedl een solide basis voor zo'n inlegraie ontwikke ling. Hel ISGO is met een gebieds gerichte aanpak begonnen, maar deze speelt voorname lijk op ambielijk niveau, en op kleine schaal. Ook is er op bestuurlijk niveau al wat meer samenwerking op hel gebied van water, vvonen. wel zijn en werk. Essentieel is ech ler dat hel integraal gebeurt, compleet, mei alle partners in de streek, rekening hou dend mei alle belangen in hel MKB, de agrarische, recrea tieve, cultuui'hislorische en ecologische sectoren. (Mei de huidige plannen voor een gezamenlijke waieraanpak zouden de belangen uil deze sectoren uitstekend mee kun nen liften.) 7Jj)i (Ie hierboven opgesomde knel- jiunten op Ie lossen? NLGO denkl dal het moge lijk is op basis van de boxen- genoemde typering \an de natuurlijke, landschappelijke en cultuurhistorische waar den, met oog voor een duur zame onnvikkeling van de kwaliteiten op en rond Goe ree-Overflakkee. De grootste grondgebruiker is nog steeds de landbouw. Een sterke en duurzame land bouw blijft daarom, met deels \erbredè landbouw (zoals agrarisch natuurbeheer en agiotoerisme) een belang rijke landschappelijke en economische drager x'an het eiland. Voor wal betreft de ganzcnproblematiek vinden wij, bij aangetoonde schade door ganzen, volledige scha devergoeding logisch en bil lijk. Voor wat belieft de over- heidsplannen voor de Zuider- dieppolders is een complete en ruime schadeloosstelling essentieel (niemand wil een gedwongen verhuizing)! Uit oogpunt van werkgelegen heid moei de aandacht zich vooral richten op schone, hoogwaardige en duurzame bedrijven, die het niet moeten hebben van bulk (meer kans op vervuiling, lawaai, stank of extra verkeer)maar van kwa liteit en toegevoegde waarde. Een prettig vestigingsklimaat, vanwege de grote kwaliteiten van hel eiland - hel is hier prettig wonen, werken en recreëren - moet duidelijk als trekker worden gehanteerd. Bij een goede eilandelijke ontwikkeling van recreatie, gebruikmakend van de poten ties van landschap, natuur en cultuurhistorie, zijn er goede mogelijkheden xoor uilbrei- ding van op rusl gerichle recreatie met een bijzondere en veelzijdige natuurbeleving (wandel-, fiets-, paardrijdrou- les, e.d.). Dit geeft werkge- legenheidskansen, ook voor agrariërs. Het waterschap en andere belanghebbenden zijn hierbij onontbeerlijk. De gemeente Goedereede krijgt, als compensatie voor de aanleg van de tweede Maas vlakte, van het Havenbedrijf Rotterdam 8 miljoen euro. Mei een eilandbrede blik heeft ze hiermee een unieke kans om de eerder genoemde inlegraie aanpak een geweldi ge stimulans Ie geven. Met een klein deel van die gelden (bijv. 20 biedt dil al perspectief - en veel goodwill ijp Flakkee - en er blijft nog 80% o\er om voor goede leefbaarheidpro- jeclen op haar eigen grondge bied te benullen. Door zon breed gedragen inlegraie aanpak kan men rekenen op volledige mede werking van de Provinciale en Rijksoverheid, met uitzicht op interessante subsidies. De medewerking xan de Provin cie is zeker van l^elang voor hel verlenen xan goedkeuring voor hel xvegxverken van de aangetoonde woningachler- stand. Samengevat: gebruikmakend van de omgevingsrijkdom men is met een duurzame landbouw, duurzame bedrij- xigheid, op kwaliteit gerichte recreatie xvinsl ie behalen. Dil resulteert xveer in meer xverk, meer woningen, een verbete ring van de natuur- en recre- aliekxvaliiciien: datgene waar we met z'n allen naar moeten streven! Voor nu, maar vooral ook voor laler. Natuur en Landschap Goeree- Overflakkee (Eén van de spelers in dit boei ende 'landschapsspel') MIDDEI.R\RMS/SO\I.\IELSDIJK MIDDELHARNIS - Uit slagen van de wedstrijden gespeeld op maandag 12 maart jl. Afdeling I: I. Mackloel - J. v. Hoorn 0-3 C. Spee -J.A: Dekker 0-3 Hel programma xvas maar klein; door ziekle en andere redenen xvaren verschillende spelers afwezig. De koplopers Mackloel en Van Hoorn zalen tegenoxer elkaar. Mackloel trok onmiddellijk fel van leen Maar Van Hoorn liet zich daar door niel intimideren. Door een fraaie slagzet, waardoor maar liefst dertien schijven x'an hel bord gingen, kwam Van Hoorn een sluk voor Ie slaan en hij had ook nog een doorbraak naar dam. Dat xvas voor Mackloel leveel van hel slechte. Hij gaf zich na nog een paar zetten gexvonnen. Spee en Dekker speelden een uitermate gecompliceerde parlij. Dekker kwam bijzon der moeilijk te slaan. Op een gegeven moment kon Spee mei een fraaie slagzet voor deel behalen. Hij voerde hem uit, maar nam de verkeerde X'olgorde. Daardoor kwam hij in plaats van beter xvat ongim- stiger te staan. Hij was zo ont goocheld dat hij geen moed meer had om verder te spelen en gaf hel op. Afdeling 2: S.W. Keijzcr-J.Jordaan 0-3 R.Jacobs-C. Polder 1-1 B, du Pree - A. vd Veer 0-3 Keijzer en Jordaan speelden een lange en fraaie partij. Op een gegeven moment meende Keijzer een schijf te moeten offeren om verder onheil Ie x'oorkomen. Toen hij later nog een schijf achter kxvam, gaf hij zich gewonnen. De wedstrijd lussen Jacobs en Polder verliep x'olgeiis de regels. Toen het er een beet je remiseachtig begon uit te zien, reikten beide spelers elkaar de hand. A. x'an der Veer stevent achter elkaar op het kampioenschap in afde ling 2 af. Terecht. lieze speler hoort in afdeling 1 thuis. Tocli verliep de wedstrijd legen Du Pree niet x'lekkeloos. Maar in het eindspel kwam Du Pree net iets leveel tekort om er nog een remise uil te slepen. GOEREE-OVERFLAKKEE - Zaterdag 31 maart wordt in Ouddorp de negende Mannendag Goeree-Overflak kee gehouden. Ook dit keer wordt deze dag gehouden in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden te Ouddorp. De mannen komen bij elkaar om samen met de sprekers, Patrick Nullens en Ron van der Spoel, na te denken over het thema 'Kruis of munt?' Door Adri van der Laan Misschien xvel naar aanleiding xan de succesxolle xrouxven- dagen die elders in hel land xverden gehouden, besloot men in het begin van de jaren tachtig óók conferenties voor mannen te gaan houden. De bekende Henk Binnendijk en ds. Dick Langhenkel xvaren hierliij de pioniers. Aanxan- kelijk xverden deze dagen op één landelijke locatie gehou den, in conferentieoord De Burghl in Biugh-Haamstede. Hel bleek dat deze conferen ties in een behoefte voorza gen. Toen laler hel conferen tieoord moest sluiten xvas hel niet gedaan met de mannen- dagen, want de draad werd in hel begin xan de negentiger jaren op veel plaatsen elders in hel land opgepakt. Op deze xvijze ontstonden de regionale mannendagen, die xeelal door honderden mannen xverden bezocht. Het idee om ook op hel eiland een nianiiendag Ie houden, ontstond halverxvege de jaren negentig. In 1998 xverd de eer ste dag gehouden in de aula van de Technische School in Middelharnis. Al xlug bleek hel 'concept' mannendag ook op het eiland aan te slaan. Ver schillende bekende spiekers, afkomstig van dixt-rse kerkelij ke achtergronden, spraken de vele honderden mannen x'an de eerste jaren toe. De dagen waren erop gericht om zox'eel mogelijk mannen van verschil lende kerkelijke achtergron den bij elkaar te krijgen. Daar naast was het de bedoeling dat ook onkerkelijke mannen de dagen zouden bezoeken. Deze doelstellingen werd bereikl en de mannendagen zijn volgens de organisatoren "velen lol zegen geweest". Door verschillende omstan digheden liep de afgelopen jaren de belangslelling - ook landelijk gezien - terug. "Dit wil niet zeggen dat de mannen minder behoeften hebben aan dergelijke dagen, maar er zijn ook in de eigen gemeenten verschillende bijeenkomsten gekomen xvaar de mannen \erder geestelijk opgebouxvd kunnen xvorden", aldus één xan de leden van het Mannen- comité Goeree-Oxerflakkee. Een andere oorzaak is dat liet lexeu xan de mannen (en ook de vrouxven) steeds druk ker wordl "en dan xvil of kan men geen ruimte maken in de agenda". En juist voor deze 'drukbezette' mannen organi seert men een dergelijke dag, xvaar men mei 'levensbelang rijke' vragen bezig kan zijn. Nadat nvee jaar geleden de mannendag in de Technische School niel door kon gaan xanxvege een te lage opkomst en een xval ongelukkige datum trok het Mannencomité Goe- 1 ee-Overflakkee de 'stoute schoenen' aan en organiseer de men xveer een mannendag. Wel op een andere - kleinere - locatie: de Doopsgezinde Kerk in Ouddorp. "Er kxvamen vorig jaar onge veer honderd en dertig man nen naar Ouddorp en dat xvas voor ons hoop- en moedge vend, want we hebben uit de reacties gehoord dal velen deze dag als heel waardex'ol hebben ervaren. We hebben er dan ook alle vertiouxven in dal ook de komende mannen dag xA'eer gezegend zal xvor den", aldus de comiléleden. De sprekers van dit jaar zijn dr. Patrick Nullens en ds. Ron xan der Spoel. Nullens xvoont in België en is hoogleraar ethiek en dogmatiek aan de ExangeHsche Theologische Faculteit ie Leiixen en aan het TCMI Institute in Wenen. Van der Spoel, die oorspronkelijk afkomstig is uil Middelharnis, is mi.ssionair predikant in de nieuxvbouxvwijk Vathorst in Amersfoort. De beide sprekers zullen op hel ihema 'Kruis of munt' ingaan. Volgens hel Man nencomité is voor dil thema gekozen omdat het "uiteinde lijk in het lexen gaal om twee keuzes: Kiezen we vóór hel kruis (Jezus) of voor munt (de aardse genoegens). Een dub beltje op zijn kant is eigenlijk niet mogelijk". De sprekers zullen hel thema van beide kanten belichten. Niel alleen in hun toespra ken maar ze zullen ook 'in gesprek' gaan met de aanwe zige mannen. Het programma xan deze dag begint om 9.30 uur. Vanaf 9.00 uur is de kerk open en is er de 'inloop', xvaarbij de bezoekers xvorden ontvangen met koffie. In de ochlenduren zullen bei de sprekers het thema behan delen. Om 12.00 uur is er een gezamenlijke lunch, xvaarna om 13.00 uur hel middagge deelte begint. In de middag uren zullen de reacties van de mannen xvorden behandeld en gaan de sprekers met hen in gesprek. Om L5.00 uur xvordl de mannendag afgeslo ten. Tijdens de dag zal er ook xeel xvorden gezongen. Omdat de mannen uit de 'volle breedte xan de kerk' aftomslig zijn, is hiermee ook rekening gehou den in de liedkeuze. "We zin gen van Psalmen in de oude berijming tot Opxvekking". Mannen die op zaterdag 3) maart de mannendag in de Doopsgezinde Kerk xvil- )cn meemaken, kunnen zich opgeven x'ia de website van hel mann en com i té: www. m cgoe- reeoverflakkee.nl, of via de telefoonnummers: 0187- 684261, 49351.5 of 49194.5. Deelname aan de dag kost €10, incl. lunch. DIRKSLAND - In de week van 18 t/m 24 maart collecteert Simavi in heel Nederland. Ook in Dirks- land. Hel thema van de Simavi col lecte 2007 is 'Kindersterfte door diarree'. In deze xvereld sterft elke 15 seconden een kind aan de gevolgen van diar ree. Vaak zijn deze kinderen ziek geworden van vervuild water en slechte hygiëne. Simavi zorgt voor veilig drink- xvater, sanitaire voorzieningen en geeft voorlichting, en pakt zo liel probleem bij de bron aan. In Nederland is water vanzelf sprekend. Dagelijks gebrui ken we 120 liter per persoon. Schoon water komt uit de kraan, xve spoelen er de xvc mee door en wassen er de auto mee. Tegelijkerlijd moet meer dan een miljard mensen het dagelijks zonder schoon xvaler doen. Jaarlijks sterven daardoor 1,8 miljoen kinde ren aan de gevolgen van diar ree. In samenxverking met de lokale bexolking zoeki Simavi naar concrete en duurzame oplossingen, zoals hel aan leggen van waterpompen en latrines en hel geven van xoor- lichting over het belang X'an hygiëne. Zo krijgen mensen toegang tol veilig drinkxvaler en kunnen kinderen gezond opgroeien. En als kinderen voldoende kennis opbouxven over gezondheid, kunnen ze laler zorgen voor hun eigen gezin. Daarom krijgen zij bin nen de projecten van Simavi de extra aandacht die zij ver dienen. Kortom: een belangrijk ihema om voor ie collecteren. U kunt meehelpen door te geven aan de Simaxi collectant of een bij drage oxer te maken op giro 300100 ten name van Simavi te Haarlem. MELISSANT- Zaterdag 24 februari was het weer een drukte van belang in de Melishof. Rond de klok van 9.00 uur verzamelden zich daar 48 tafeltennissers om hun krachten te meten in het jaarlijkse Masters toernooi van tafeltennis vereniging De Treffers. Naast vele oude bekenden van de bevriende vereni gingen uit de omgeving, ook dit jaar weer nieuwe gezichten, ditmaal van Taverzo uit Zoeternieer en Always Fair uit Ammer- zoden. En natuurlijk ook weer een delegatie van de Falken uit de Duitse plaats Moers, waar De Treffers al jaren vriendschappelijke betrekkingen mee heb ben. De xx'innaars van de afgelo pen jaren - Rachid Ahmed, Leo Brands en Christian Lege - xvaren natuurlijk aanxvezig, maar nu als kanshebbers op de titel ook aangevuld met twee jeugdige talenten van De Sprint/Honda uit Brielle, ie xvelen Wesley van de Hurk en zijn leammaaljejoeriJonk mans. Onder de naam Mas ters xverd hel toernooi alxveer xoor de 17e maal gehouden. Voor De Treffers een bijzon dere editie dit jaar, xvant het xvas de laatste maal dal hel toernooi gehouden werd met Cees en Janny van der Mast als beheerders van de Melishof. Hun aanwezigheid gaf allijd xval bijzonders aan het toer nooi, xvaar De Treffers hun zeer erkentelijk voor zijn en blijven! Zoals gebruikelijk xverden de deelnemers xerdeeld oxer 8 poules van 6 spelers, xvaarbij zij qua sterkte zoveel moge lijk evenredig verdeeld xver den oxer die poules. Ook nu gaf de voorronde een aantal verrassende uilslagen Ie zien. Zo xvist Justin Prinsen van De Treffers de veel sterker geachte Slephan Vreeman van Tavcnu ie verslaan. Ook Treffers Liesbeth Visbeen liel zich van haar beste kant zien; zij xvist sterke spelers als Ferdi Berger en Ron Hardam mei uitstekend spel te verslaan. En xvat te denken van jeugd- .speler Mark van Meggelen van Bernisse '80, die de in de compelilie de veel hoger spe lende Arie de Mik hel nakij ken gaf! Na de voorronde werd een A-, B- en C-calegorie geformeerd, waarbij voor de verx'olgxvedslrijden een afval- systeem (mei een éénmalige herkansing) werd gehanteerd. Nu de spelers qua sierkle bij elkaar gevoegd xvaren en met de wetenschap dat slechts éénmaal verloren mocht xvor den, ontbrandde de strijd in alle hevigheid op alle fron ten. Dat gaf in alle catego rieën spannende xvedstrijden en soms ook wel tafelten nis op hoog niveau Ie zien. In de G-categorie xverd de 3e plaats bemachtigd door Arjan Slruvk xan De Treffers, die daarmee een teleurstellend optreden in de voorronde toch nog xval goed xvisl Ie maken. De finale ging lussen Hans de Brandt (HE/Luveto) en good- old Piel Bodi van l.l.v. Oude Tonge. De altijd zeer X'erde- digcnd spelende Piet verraste zijn tegenstander echler door een aantal malen onverxvachl de aaiixal Ie zoeken, wal dank baar applaus van hel publiek oplexerde! Met de standen 11-4, 11-7 en 11-8 werd hij dan ook de terechte xvinnaan In de B-categorie was er ook nog een memorabele wed- sti-ijd en wel die tussen x'ader Hans en zoon Stephan Vree man. Dat Stephan deze dag in mindere doen was, bleek ook hier want Vreeman seni or trok aan het langste eind en wist daarmee de finale te halen. Om daarin ook te gera ken moest Stephan xvinnen van Thomas Gradisar, maar ook dat mislukte, met voor Stephan dus een 3e plaats. De finale tussen Hans Vree man (Tavenu) en Thomas Gradisar (Falken Moers) leek meer op een schaakspel dan op flitsend lafellennisspel; de meest geduldige wist meestal een punt te scoren. Winnaar xverd uiteindelijk Gradisar (11-6, 11-6, 10-12, 4-11 en 11- 9) die daarmee zijn tilel in de B-categorie prolongeerde. In de A-calegorie lieten de jeugdige spelers Wesley van den Hurk, Joeri Jonkmans (beide van de Sprint/Honda uit Brielle) en Sven Grool (Taverzo Zoetermeer) zien dat zij geduchte tegenstan ders waren van de gevestigde orde. Meervoudig xvinnaar Christian Lege moest zelfs lot twee keer toe zijn meerdere erkennen in de fantastisch spelende Joeri Jonkmans. Na ook zijn teamgenoot Wesley te verslaan, wist Joeri dan ook de 3e plaats ie behalen. De finale xverd een herhaling van vorig jaar. Ook nu stonden Rachid Ahmed (Sprint/Honda) en Leo Brands (t.t.x'. Oude Ton ge) tegenover elkaar. Beide aanvallend ingestelde spelers schotelden hun publiek een fraai arsenaal aan slagen voor, waarbij deze maal Rachid win naar van hel toernooi werd (14-12, 5-11, 11-5 en 11-7). Een lange, maar zeer geslaag de lafeltennisdag kwam daar mee ten einde. Cees en Janny van de Mast zorgden nog voor een verrassing, want na de prijsuitreiking kregen de spelers van hen nog een sala debuffet aangeboden, xvaar natuurlijk dankbaar gebruik van xverd gemaakt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7