Familie Van Aerssen door bijzondere DVD van onder het stof gehaald Buxtehude-concert in de Hervormde Kerk te Middelharnis Roemenië tot de EU, toegetreden en nu? Cybergrannie Coby van den Heuvel helpt bij vervaardiging DVD Open Ochtend voor vrouwen Peuterochtend in bibliotheek Diabetes? Suikervrij is uit de tijd Verplaatsing HSV The Islanders EIÜM1[]En.niEIJWS Van onder het stof Van Aerssenwandeling Stropdas Organist: Paul Kieviet ~6~ PAGINA 6 VRIJDAG 16 MAART 2007 SOMMELSDIJK - De kleine Van Aerssenka- mer op de bovenste ver dieping van boekhandel Van der Boom zit tjokvol. Zaterdagmiddag 3 maart was mr. Marnix, baron van Aerssen Beijeren van Voshol, zijn vrouw, zoon, dochter, schoondochter, twee kleinkinderen en nog enkele verwanten speciaal naar Sommelsdijk afge reisd om daar in de Van Aerssenkamer een DVD over zijn voorouders offi cieel te starten. Door Roeland van Mourik In de Van Aerssenkamer waren al enkele schilderijen opgehangen van personen uit de familie Van Aerssen. Deze schilderijen zijn kopieën van schilderijen uit het Rijks museum, die beschikbaar gesteld zijn door de fotografi sche dienst van dat museum. Met de mogelijkheid tot het draaien van een DVD wordt de Van Aerssenkamer nu nog meer een historisch trefpiuit met de allure van een muse um over de historie van Som melsdijk. Cybergrannie mag ze met recht genoemd worden: mevr. Coby van den Heuvel, 73 jaar en lid van Videoclub De Staver. Ze hielp Van Aerssen-watcher Adri Moelijker bij de vervaar diging van DVD deel 1 over het leven van de Van Aerssens, die van af zaterdag 3 maart in de Van Aerssenkamer boven boekhandel Van der Boom draait. "Van haar heb ik alle truc jes geleerd", zegt Moelijker over Van den Heuvels kwa liteiten op DVD-gebied. Mevr. van den Heuvel blijft er bescheiden onder: "Ik heb het met veel ple zier gedaan en ik heb weer veel over de van Aerssens geleerd", zegt ze terwijl ze vanuit de keuken op een dienblad drie bakjes koffie binnen komt brengen. In haar appartement in de Olympiaflat te Sommels dijk heeft ze twee compu ters staan en twee printers. Ook op haar leeftijd weet ze daar goed mee om te gaan. Ze vervaardigt op deze computers talloze foto- en videoproducties en zorgt ervoor dat deze op DVD 'gebrand' worden. Ook de omslaghoezen voor de DVD's ontwerpt ze zelf. Naast haar computer is zelfs een mobiele telefoon te vinden en e-mailen is voor haar ook geen pro bleem. Moelijker noemt haar daarom 'cybergran nie': een oudere dame die toch nog goed met compu ters om Kan gaan. In 1984 koc-ht mevr. Van den Heuvel haar eerste camera en drie jaar gele den werd ze "in een opwel ling" lid van Videoclub De Staver. Daar heeft ze nog meer geleerd over het videovak. Op die manier kon ze de heer Moelij ker makkelijk helpen bij de vervaardiging van de DVD, die vanaf zaterdag in de Van Aerssenkamer boven boekhandel Van der Boom draait. Deheiigelijketotstandkoming van de DVD deel 1, die han delt over de eerste twee loten van de befaamde familie, is mede dankzij mevr. (>)by van den Heuvel (zie kader) een feit geworden. Dhr Adri Moelijker, die de DVD samen met haar vervaardigde, sprak daarvoor tijdens de besloten bijeenkomst in de Van Aers senkamer zijn bijzondere dank uit. Even heugelijk was de for mele ingebruikname van de DVD. Die officiële handeling had baron van Aerssen over gelaten aan zijn zoon Corne rs. Met zijn zoontje Nicolaas op schoot startte hij met een muisklik de DVD, die vanaf dat moment voor belangstel lenden te bekijken is, offici eel. Met veel aandacht bekeek de familie Van Aerssen daarna de productie, waarin veel bijzondere wetenswaardig heden over de familie aan bod komen. Na het bekijken volgde een daverend applaus van de verre nazaten van Cornells van Aerssen. Baron van Aerssen sprak vervolgens zijn bijzondere waardering over de DVD-productie uit. ,,Heel knap," vmdt de baron, „dat de Van Aerssens op deze wijze onder het stof vandaan zijn gehaald." Aan de DVD-productie zit een heuse Van Aerssenwan deling gekoppeld. Het eerste programmaooekje daarvan werd tijdens de bijeenkomst uitgereikt aan mevr. G. van den Boogert, directeur van VVV Zuid-Hollandse Eilan den. Zij beloofde de exem plaren van de ruim honderd programmaboekjes onder de aandacht te brengen van toe risten die de VVV-winkel in Middelharnis bezoeken. Dit pand is tevens het start punt voor de Van Aerssen wandeling. Over de winkel- dijk van Middelharnis voert de bijzondere wandeling naar Sommelsdijk. De eerste halte is het Van Aerssenhuis aan de Voorstraat en de tweede stop is de Van Aerssenkamer iets verderop. Daar kan de DVD bekeken worden. Op termijn zal ook in het Streekmuseum, de derde halte van de wandeling, een DVD-productie te' bekijken zijn. Dhr. Moelijker is name lijk druk bezig met het ver vaardigen van het tweede deel van de DVD-serie. In dit tweede deel zullen de derde tot en met de zevende loot van de familie Van Aerssen van Sommelsdijck centraal staan. Na de stop in het Streekmu seum kan vervolgens de kerk toren met de wapenschilden van de familie Van Aerssen bekeken worden om daarna Drie generaties Van Aerssen, vorige week te gast in Sommelsdijk. te eindigen bij het grafmonu ment van de adellijke familie achter de kerk. In de maanden juli en augus tus verzorgt de VVV op woensdagmiddag de Van Aerssenwandeling onder lei ding van een gids. Dit is een individuele wandeling, waar voor men zich tot 12.30 uur kan opgeven bij de VVV. De gids vertrekt om 13.15 uur vanaf de VVV-winkel in Mid delharnis. Verder is de VVV bezig een Van Aerssenarrangement samen te stellen. Daarin zal een bezoek aan het Streek museum en de grafkelder worden opgenomen. Meer informatie over de wandeling en het arrangement is te vin den op de site van de VVV: www.zuid-hollandse-eilan- den.nl of www.vvvzhe.nl. De erven Van Aerssen kre gen zaterdag na de officiële ingebruikname van de DVD nog een heel programma aangeboden. In De Doele te Sommelsdijk vertelde de heer M. Peekstok iets over dit gebouw en over de Stich ting Maatschappelijk Belang, die het gebouw beheert en waarvan Peekstok voorzitter is. In De Doele werd ook kof fie geschonken, die de fami lie Van Aerssen zich goed liet smaken. Ook werd er op de bovenver dieping van De Doele door de familie nog een andere DVD van de hand van mevr. Van den Heuvel bekeken: De Stadswandeling. Hierin wordt de historie van Mid delharnis en Sommelsdijk voor het voetlicht gehaald. De vervaardigster ervan reikte de familie Van Aers sen 'van deze DVD ook een exemplaar uit. Ook dhr. Peekstok had nog een cadeautje voor de fami lie, in het bijzonder voor de baron: een stropdas, uit gevoerd in de kleuren van Sommelsdijk. Daar was de 68-jarige flaagse meester in de rechten erg content mee, evenals voor het gehele aan geboden programma. Na een afzakkertje bij de familie Moelijker thuis ver trok de familie Van Aerssen weer naar hun woonplaats Den Haag, ongetwijfeld met onvergetelijke indrukken van deze zaterdfagmiddag. Mevrouw Coby van den Heuvel, die onmisbaar is geweest voor de productie van de Vein Aerssen dvd. OUDDORP - In de Doops gezinde Kerk te Ouddorp wordt woensdag 21 maart weer een Open Ochtend voor Vrouwen gehouden. Voor deze ochtend, waar vrouwen van alle leeftijden hartelijk welkom zijn, is als gastspreekster uitgenodigd mevrouw Dinie Stortenbe- ker uit Dordrecht. Zij was al vaker te gast in de Doops gezinde Kerk en wist steeds weer met haar bemoedigen de woorden veel vrouwen te inspireren. Het thema waar over zij zal spreken is: 'Wie ben ik' in Christus?'. Naast samenzang en bijbellezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Vanaf 9.00 uur is de zaal open en staat de koffie klaar. Het programma duurt van 9.30 tot circa 11.15 uur Er is een boekentafel en een handwerktafel en er worden tevens plantjes en bloemstuk- jes verkocht. Op woensdag 21 maart van 10.00 tot 11.30 uur orrani- seert bibliotheek Middelhar nis een peuterochtend rond het prentenboek 'Kleine Kangoeroe'. Na het voor lezen wordt er gezongen, geknutseld en worden er nog andere prentenboeken beke ken. Over 'Kleine kangoe roe': De wereld is groot, veel en veel groter dan de buidel van Mama Kangoeroe. Maar Kleine Kangoeroe blijft liever dicht bij mama. Dat is veili ger, warmer en makkelijker Mama probeert Kleine Kan goeroe met een duwtje in de rug te laten zien wat het leven allemaal te bieden heeft. Eerst wil dat niet zo lukken, maar dan...' Het boek is voor alle kleintjes die hun mama zullen loslaten en voor alle mama's die hun kleintje zul len loslaten. De toegang is gratis. Koffie en limonade staan klaar. Voor informatie zie website www.bibliotheek- zuidhollandsedelta.nl. MIDDELHARNIS - In diverse plaatsen op de Zuid-Hollandse eilan den organiseert Careyn Keuzepakket de voorlich tingsbijeenkomst 'Diabe tes? Suikervrij is uit de tijd', die door een diëtiste zal worden begeleid. In Middelharnis wordt een bijeenkomst gehouden op dinsdag 3 april a.s. De bij eenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. Er leven vandaag de dag nog steeds fabels op het gebied van voeding bij diabetes mellitus. Deze fabels komen voort uit (Ie tijd dat mensen met dia betes vele beperkingen kre gen opgelegd, die inmiddels zijn achterhaald. Het 'oude' suikervrije dieet is niet meer van deze tijd. Het is ook niet haalbaar want veel voeding bevat van nature suiker en al deze suikers hebben invloed op de bloedsuikerwaarden. Wel van groot belang is een goede controle van de bloed- suikers. ,\ls iemand suikerziekte heeft, hoeft hij in principe niet anders te eten dan de gezinsleden. Er zal alleen meer op vetgebruik en regel maat moeten worden gelet. Een stukje fruit, een glaa.sje wijn, het kan best als de juiste balans maar wordt gehou den. Uiteindelijk draait het om het samenstellen van een gezonde, gevarieerde voe ding, of iemand nu 'suiker' heeft of niet. De bijeenkomst van 3 april is gratis toegankelijk, maar alleen voor leden van Careyn Keuzepakket. Bent u nog geen lid? Een jaarlidmaat schap voor u en uw gezin kost 16 met machtiging of €17,50 met acceptgiro. Hiermee kunt u een neel jaar lang gebruik maken van het totale pakket van Careyn Keuzepakket (zie website www.careyn.nl en bekijk of downloacl de brochure Keu zepakket 2007', of bestel de brochure via onderstaand telefoonnummer). Om organisatorische reden is aanmelding noodzakelijk. Dat kan bij Careyn Keuze pakket, bereikbaar op werk dagen tussen 9.00 en 17.00 uur via telefoonnummer 0181-626226, tot 10 dagen voor aanvang van de bijeen komst. Op zaterdag 24 maart, om 20.00 uur, hoopt musicus Paul Kieviet in een eerste concert een scala aan orgelwerken van de NoordDuitse meester Dietrich Buxtehude uit te voeren. Dit jaar is het precies 300 jaar geleden dat hij overleed. Hij leefde van 1637 tot 1707 en zijn werk vormt onbetwist het hoogtepunt van de orgelmuziek van zijn tijd. Niemand minder dan Johann Sebastian Bach bewonderde hem. Als twintigjarige organist - in 1705 - kreeg hij vier weken vrijaf van zijn kerkenraad om Buxtehude te horen (en misschien ook les van hem te krijgen). Het werden echter vier maanden! Buxte hude had hem kennelijk gefascineerd. Ook in 2007 is diezelfde luisterervaring mogelijk... Het concert biedt een uit gelezen selectie uit het werk van de meester Zowel een aantal koraalgebonden als een aantal vrije werken staat geprogrammeerd. Heel ka rakteristiek voor vooral de vrije stukken is, dat de com posities de geest ademen van de "Stylus Phantasticus", de "fantasierijke stijl", zoals die vooral voorkomt in de Pre- ludia en de Toccata's. Deze stukken worden gekenmerkt door een bonte verscheiden heid aan technieken, waar door een ongemeen boeiend geheel ontstaat. Bach inte greerde het direkt in zijn eigen stijl. Een rijke aaneen- schakelijing van expressies is te horen: pedaalsoli, virtu oos passagewerk, spannende akkoordopvolgingen, soms opeens rusten die onverwacht optreden..-. Kortom impone rende, improvisatie-achtige stukken. Zo'n Preludium of Toccata heeft soms wel zeven delen! In de koraalbewerkin- fen variëren van kostbare leinoden waarbij de melodie op een apart klavier wordt gespeeld inèt een veelheid aan expressieve versieringen tot grote werken van aller lei inhoud: koraalfantasieën, variatiereeksen. Het Programma: 1. Preludium, Fuga en Cia- cona in C (BuxWV 137): één van de bekendste werken in de "Stylus Phantasticus". Kenmerkend is de stevige pedaalsolo-inzet, passend bij de rijke bezetting van het pedaal. Aangezien ook het pedaalwerk van het Middel- tiarnisse orgel - zeer - rijk bezet is (13 stemmen!) komt dat hier voortreffelijk tot zijn recht. De afsluitende Ciacona is een wervelend stuk op een steeds herhaald pedaalthe ma. 2. "Nun lob, mein Seal', den Herren" (BuxWV 212): één specifieke techniek wordt hier op het hele stuk toege past: cle echo. Je zou dit stuk lieel goed een echo-fantasie kunnen noemen, zoals ook bij Sweelinck. Een prachtige bewerking over deze Duitse Psalm 103. 3. Preludium en Fuga in d (BuxWV 140): een vijfdelig stuk met twee strenge, gecon centreerde fuga's, een bui tengewoon vrij middendeel (recitativisch) en twee spran kelende boekdelen. 4. "Vater unser im Himmel- reich" (BuxWV 207): drie totaal verschillende variaties op het bekende Gebed des Heeren: een driestemmige, een ritmisch grillige twee stemmige en een indrukwek kend koraalvoorspel met ver sierde melodie. 5. Fuga in C (BuxWV 174): een ook heel goed op clave- cimbel uit te voeren, heel licht en sprankelend stuk in het dansende ritme van de Gigue. 6. "Ach Herr, mich armen Sunder" (BuxWV 178): de uitwerking van dit lijdenslied (wij kennen het als 'O hoofd bedekt met wonden") is ken merkend voor de compo nist; wederom met versierde koraalmelodie, waardoor een verbazingwekkende eenheid met de tekst ontstaat. 7. "Wie schön leuchtet der Morgenstern" (BuxWV 223): één van de meest populaire Buxtehude-werken. In een tweetal zeer uitgebreide variaties wordt het bekende lied ("Hoe helder staat de Morgenster?") uitgewerkt. Een veelheid aan technieken komt aan bod. 8. Preludium en Fuga in fis (BuxWV 146): voor de zeventiende eeuw een heel bijzondere toonsoort, die niet gemakkelijk valt té rijmen met het toonsoort gebruik en de stemmingen van die tijd. In Buxtehudes oeuvre een topstuk, waarbij vooral de geweldige schoonheid van het recitativische middendeel opvalt: zeer verfijnd, subtiel en vol expressie! 9. "Mit Fried und Freud ich fahr dahin" (BuxW\' 76) is een uitzonderlijk werk. Geschreven naar aanleiding van het stervan van de vader van de comijonist, in een zeer strenge stijl, met behulp van spiegeling van de stemmen. Het lied kennen wij als de Lofzang van Simeon. 10. Toccata in d (BuxWV 155): zoals Bachs Toccata in d is ook die van Buxtehude zéér briljant. Daarmee is het een fraai slot van het concert. Direkt het begin al houdt de spanning gevangen met kor te uitroepen en plotselinge afbrekingen. Zo ook Bach! Maar... ook zonder aan Bach Ie denken is Buxtehude over tuigend genoeg... Paul Kieviet studeerde aan het Rotterdams C^onservato- rium de hoofdvakken Orgel (Docerend Musicus en Uit voerend Musicus), kerkmu ziek en Theorie der Muziek. Als kerkmusicus is hij in het bezit van de eerste graads bevoegdheid. Sinds 1984 is hij vaste bespeler van het Meere-orgel in de Hervorm de Kerk te Sommelsdijk. Vanaf 1990 daarnaast van het grote Leeflangorgel in de Hervormde Kerk te Mid delharnis. Rond deze orgels bouwde hij een bloeiende lespraktijk op. Zo werden er door vele leerlingen prijzen behaald op concoursen. Ook leidt hij vele kerkorganisten op. /\ls docent muziektheo rie is hij verbonden aan de Muziekschool Goeree-Over- flakkee. Hij gaf vele concer ten, waaroncler ook voor de radio en op vele belangwek kende orgels in ons land. Eer ste prijswinnaar werd hij aan het Nationaal Orgelconcours te Leiden (1985). Hij stu deerde improvisatie bi Arie J. Keijzer en aan de Internatio nale Zomeracademie bij Klaas Bolt. Eigen composities van hem verschenen zowel op CD als in druk. Hij concerteert - behalve op orgel - op clave- cimbel en op clavichord. Het concert begint om 20.00 uur en zal ongeveer een uur duren. De toegang is uw gift aan de uitgang. U bent heel hartelijk welkom! OUDE-TONGE - Op dins dag 6 maart heeft de onder tekening van de huurover eenkomst van Honk- en Soft- balvereniging The Islanders plaatsgevonden. Met deze ondertekening is de aftrap voor de aanbesteding van de nieuwe honk- en softbalac- commodatie gegeven. HSV The Islanders moest verhui zen aangezien op de huidige locatie aan de Melkweg te Oude-Tonge het Woon-zorg- complex gepland staat. Daar naast is het veld, dat de ver eniging begin jaren negentig is gaan gebruiken, een open bare ruimte die van te voren niet geschikt is gemaakt voor een honk- en softbalver- eniging. Met de verhuizing naar Sportpark De Koepel, waar ook tennisvereniging 't Westrak en voetbalvereni ging DBGC huisvesten, krijgt de vereniging twee volwaar dige velden die voldoen aan alle eisen gesteld door de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond. Voor de verhuizing van de vereniging naar Sportpark De Koepelheeft de gemeenteraad een bedrag van 896.000 euro vrijgegeven. Dit bedrag is niet alleen bedoeld voor de aanleg van de velden, maar ook voor het aankopen van vervangen de grond. De gemeente heeft namelijk tevens te maken met een herplantplicht. Daarnaast wordt de watertoevoer, het voetpad en tal van andere zaken voor de drie verenigin gen in het park verbeterd. .Aanvullencl verstrekt de gemeente de vereniging een verhuisvergoeding van 57.000 euro om zelfstandig de accom modatie te kunnen realiseren, in de lijn met andere buiten- 5portverenigingen. Tevens is overeenstemming bereikt over een huurgewennings- periode van vijfjaar zodat de vereniging zich eerst volledig op de nieuwe accommodatie kunnen richten alvorens de volledige huur dient te wor den betaald. In aflevering 5 hebben wij de transportmogelijkheden aangegeven volgens de nu gekiende voorschriften. In aflevering 4 waren wij begon nen te schrijven over het onderwerp infrastructuur, en daar willen we nu mee verder gaan. De bestaande rivieren wor den na elke hevige regenbui steeds breder Je ziet dan ook de afgekalfde zijkanten; er is f een taluiid aanwezig. Tel- ens weer zie je dat de zijkan ten verder inzakken en d;it de rivier breder wordt. Zomers staat er nauwelijks water in. Veel van deze rivieren zijn door de natuur gevormd. Het water moet ergens heen, en bij hevige regenval is er al snel sprake van een waters noodramp. Om dat het water niet geleld wordt door een juiste infrastructuur, vormt de natuur zelf een afvoerweg, en dat gaat met groot geweld gepaard. Denkt u eens in: geweldige regenbuien, het water loopt uiteraard naar de laagste plaats, en in Roeme nië is er veel hoogteverschil! Voordat het water de laagste plaats heeft bereikt, kan het al enkele meters hoog zijn. Het heeft dan zo'n kracht dat het alles mee sleurt - wonin gen, bruggen, etc, verwoes tend gaat het water te keer U begrijpt: wanneer hier niet wordt ingegrepen, wordt' dit een jaarlijks toenemend probleem. De verwoestin gen worden ieder jaar gro ter. Steeds meer gezinnen raken hun bezittingen kwijt. En de mensen worden steeds opnieuw teleurgesteld dat in de situatie nog niets veran derd is. He is dan ook triest om te zien dat zoveel ver woest wordt en de ellende en armoede alleen maar toene men. Is er dan niemand die voor een oplossing zorgt? Nee. Helaas wordt er tot op dit moment niets onderno men om dit probleem op te lossen. En dan hebben we het nog maar over één probleem, want ook een rioleringsy steem vindt u op het platte land nergens. Zou die er zijn dan kon er ook een straatri olering op worden aangeslo ten. Nu staan na een gewone regenbui de straten al blank en die zijn onverhard, dus ontstaat er onmiddellijk een modderpoel. Een Roemeen moet over het algemeen veel lopend grote afstanden afleggen. Ziet u het voor u? Regenval, alles water, en een oude vrouw loopt met tassen vol, door de 'straten' vol water? De harde klei laat het water niet gemakkelijk door Hierdoor duurt het ook geruime tijd voordat de straat weer watervrij is. Dit is de situatie op het meest vlakke terrein gedeelten. Het ontbreken van riolering wordt zeer pijnlijk gevoeld. En laten wij niet vergeten hoe ongezonde deze toe stand ook is. Omdat de plat telands woningen ook geen hemelwaterafvoer kennen, is het binnen de woningen altijd vochtig. Zeer ongezond dus. Ook is er geen gasvoor- ziening op het platteland; men is aangewezen op fles sen gas en die zijn met om de hoek te koop. Daarvoor moet men vaak ook hele afstanden lopen. Vaak zie je dan dat men een klein kar retje heeft voor een gasfles. 0<)k wateraansluiting bestjiat op het platteland niet. Er is een dorpsponip en daar kan men water gaan halen - vaak de taak van een oude moe der of van de kinderen. Ook dit heeft gevolgen voor de woonsituatie: geen stromend water in de keuken (als je al van een keuken mag spre ken), en een badkamer is in deze woningen dan ook niet aanwezig. Eens lekker dou chen is er dus niet bij... Roemenië is nog heel ver weg van een situatie die zo dringend noodzakelijk is om normaal te kunnen leven. Bij het eerste project dat is uitgevoerd door een project groep - een groep jongelui tussen de 18 en 35 jaar - is een school in Slobozia gere noveerd. Buiten op het gras veld was een toiletruimte bestaande uit drie hokjes, één zonder deur, met alleen een gat in de vloer. De groep heeft daar drie scheepstoilet- potten in gemaakt, zonder water voorziening. Het water moest uit de dorpspomp gehaald worden. In heel het dorp, bestaande uit ca. 1600 personen was geen enkel toi let aanwezig! Na het vertrek van de projectgroep hadden de dorpsbewoners ook de toiletruimte bij de school ont dekt! Heel het dorp ging in het vervolg hier naartoe. Wat een smerige zaak is daardoor ontstaan: doorspoelen was niet mogelijk en eerst water halen was er gewoon niet bij! Beseft u intussen in welke weelde wij verkeren met onze woningen die voorzien zijn van alle gemakken. Een goe de riolering, afvoer, stromend koud- en warmwater, aanslui ting op het gas- en elektranet, telefoonaansluiting, centrale verwarming, een goed geïso leerde en ruime woning, enz. Wat een verschil met de situ atie in Roemenië. Hoe lang zal het gaan duren voordat zij ook maar enigszins in de richting raken van onze leef omstandigheden, hier in het westen? D. Vroegindeweij, secretaris H.C.R. tel.: 0187-482594, e-mail: dammis.vr-hcr@kliksafe.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6