f&m ^kêm u^^ Eilandelijke kerken nauw betrokken bij 'het Geheim van Goeree-Overflakkee' u- 1 1 1 1 Dodelijk verkeersongeval nabij Middelharnis ■(^innaa^ 973 -^-w Gemeente verleent geen medewerking aan ULV-terrein Meisjes aangehouden voor winkeldiefstal Cijfers vertalen, koers bepalen. 79e jaargang - Nr. 7589 Vrijdag 9 maart 2007 Christelijk streekblad op gëi-vformeerde grondslag L Staten verkiezingen goed voor coalitie in Eerste Kamer Betrokkenheid kerken Verschillende kerkelijke geledingen Activiteiten Voor betaalbare BMW-service Aspecten en conclusies Website van Emmaüskerk verhuisd! De strijd is gestreden. De over winning wordt gevierd en de wonden gelikt. De verkiezingen voor de Provinciale Staten gangen ook dit keer helaas niel alken over de laken van de provincies. De nationale poli tiek speelde een grote rol. Dit keer is dat te begrijpen, er is net een nieuw kabinet aangetreden. Dat moest in de wielen gereden worden. We hebben woensdag direct onze statenleden gekojien. Indirect brachten we ook een stem uit voor de samenstelling van de nieuwe Eerste Kamer Hel was dus voor velen zaak zoveel stemmen weg te halen bij de regeringsroniitie dat zij in de minilerheid zou komen. Dat is gelukkig niet gebeurd. Mede door het succes van de Christen- Unie bij deze Statenverkiezingen behield de coalitie een meerder heid. Dat zal de politisering van de Eerste Kamer wellicht wat temperen. In feite was het scenario dat de coalitiepartijen hebben uitgezet succesvol. Na het afhaken van de SP tijdens de informatie, werd deze partij een nog gevaar lijker outsider. Dat de parlij van Marijnissen nog meer winst zou hoeken lag in de rede. Dat hij veel winst kon hoeken als er nog geen regering luas, was ook duidelijk. Welnu, die regering we/d of> lijd gevormd, maar kreeg gelijk flin ke tegeniuind op het immateiiële terrein. We kunnen nu consta teren dat die storm werd door staan en dal de CU er zelfs ste viger uit komt. Verder blijkt dat de WD, ondanks de kruistocht vocnr (ü)solute vrijheid en tegen de betutteling door dit kabinet, vrijxvel niets vooruit ging. D66, maatje in dit ru/noer, ging zelfs onderuit. Het is nog (ie vraag of SP en WD zo'n ideaal span zullen zijn in de ofyposilie. Op sociaal economisch gebied zullen zij elkaar moeilijk vinden. De SP zal na deze xveek nog meer overtuigd zijn van het feil dat een a n l i-bel ut leli ngcampagne misschien helemacd niet zo goed werkt, zeker niet zoah die op de leest van de WD is ge.schoeid. Kortom, de opfiositie in de {Eer ste) Kamer(s) is mind^'r hecht dan hel lijkt. Hel kabinet Balkenende IV kan nu echt aan de slag. Het lijkt erop dal de SGP niet zoveel verloor aan de CU, maar net genoeg om een tweede zetel te verliezen. Voonover het er nu uitziet. De definitinie samenslel- ling van de Stalen is nog een hele (reslzetel)puzzel. Grote afwe zige is natuurlijk de parlij van de heer Wilders, de Partij votrr de Vrijheid. Wildeis es. deden niel mee. Misschien is dat wel verstandig. Het partijapparaat moei maar berekend zijn op ver tegenwoordiging in de Staten. Te snellf groei kan het begin van het einde van een partij zijn, heeft Wilders ongetwijfeld van de LPFgeleerd. Het is niel zo chique om dan toch een slem advies te geven: .stem blanco om je ongenoegen Ie laten blijken. De opkomst joas traditioneel laag. Rond de 46 pmrent. De gemeente Oostjlakkee zal dus precies op dat gemiddelde. De andere drie gemeenten vijzelden het Eilandtolaal op tot 53,2 procent. Heel wal lager dan een paar maanden terug bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Ongetwijfeld zijn er al bespre kingen rond Stalenakkoorden en daaruit voortvloeiende coalities begonnen. Niet altijd spelen de getallen de grootste rol. We mogen hopen en bidden dal ook waarden en normen, ook provinciaal, loeer een givtere rol gaan spelen. i\ls die dan aan de Bijbel ontleend worden, zou dat luinst zijn. GOEREE-OVERFLAKKEE - "Het is goed dat ook de kerken betrokken zijn bij 'Het geheim van GO'", zo vindt het Protestants Dienstencentrum Zuid-Holland. In het jaar 2004 heeft een groot aantal partijen hun krachten gebundeld omdat er een zorgelijke situatie was ontstaan onder de eilandelijke jongeren. Uit onderzoek bleek dat op het eiland jongeren meer drugs gebruiken en alcohol drinken dan in de rest van Nederland. En ook dat deze jongeren op steeds jongere leeftijd beginnen te gebruiken. Om het drugsgebruik en de overmatige alcoholconsumptie onder jongeren tegen te gaan en het probleem onder de aandacht te brengen van de lokale bevolking, is in maart 2004 het project het 'Geheim van Goeree-Overflakkee' van start gegaan. Het project richt zich op het geven van voorlichting, het ondersteunen van de handhaving (politie) en het opzetten van een duidelijke hulpverleningstructuur. De GGD Zuidholiandse Eilan den coördineert het project. Deze coördinatie bestaat uit het vormen van verslavings netwerken in de gemeenten Dirksland, Goedereede, Mid- delharnis en Oostflakkee. Het doel van deze netwerken is afstemming en samenwer king tussen organisaties zoals gemeenten, politie, scholen, jongerenwerk, verslavingspre ventie instellingen en GGD, verslaviugsbeleid ontwikkelen en lokaal activiteiten opzet ten en uitvoeren. Daarnaast begeleidt de coördinator de werkgroep en de stiuirgroep en wordt ervoor gezorgd dat eilandelijke activiteiten worden uitgevoerd en vorm wordt gegeven aan de bewust wordingscampagne richting beleidsmakers en algemeen publiek. Naast de vier eilandelijke gemeenten en de GGD Zuid hollandse Eilanden partici peren in het project ook het jongerenwerk Goeree-Over flakkee, JSO Expertisecen trum voor Jeugd, Samenleving en Opvoeding, de Stichting Thuiszorg en Maatschappelij ke Werk Goeree-Overflakkee, Stichting De Hoop, Stichting jong Flakkee, Bonman GGZ, Politie Rotterdam-Rijnmond en het Protestants Dien stencentrum Zuid-Holland. Laatstgenoemde levert onder steuning voor het werk van de PKN-kerken in de Provincie. Dit Dienstencentrimi reikt kerken de helpende hand bij het bespreken en voorkomen van verslaving en heeft mate riaal ontwikkeld voor zowel de jongeren als hun ouders. Het Dienstencentrum legt uit waarom óók de kerken betrok ken zijn bij 'Het Geheim van Goeree-Overflakkee'. "Ker ken richten zich op het heil van mensen, op de relatie tus- ,sen God en mens en mensen onderling. Vanuit dit denk kader mag de betrokkenheid van kerken met 'Het Geheim van GO' verklaard worden. Dit betekent niet dat het van zelf gaat. Want veelgehoorde opmerkingen zijn: 'Bij ons komt dit niet voor' of 'Wij hebben er geen ervaring mee in ons jeugdwerk'. Dit betekent echter niet dat er geen inspanningen geleverd moet worden om kaderleden en gemeenteleden te bewegen dat ze nadenken over (teveel) gebruik van verslavende mid delen. Het Protestants Diensteneen- trimt Zuid-Holland is sinds najaar 2005 bezig met het Geheim van Goeree. Samen met Stichting de Hoop wor den kerkenraden, jeugdlei ders, diaconieën, caritasbe- sturen en andere kerkelijke geledingen benaderd met een aanbod van voorlichting. Volgens het Dienstencentrum verschilt het per gemeente op Het protestants Dienstencentmm Zuid-Hoüavd vindt het een goede zaak dat ook de eilaiiclclijke kerken betrokken zijn bij het project 'Het geheim van Goeree-Overflakkee. (Foto's Hans Wlerins) het eiland hoe de kerken de problematiek oppakken. "In de praktijk constateren we dat dit in de ene gemeente vlotter gaat dan in de andere. In de gemeente Goedereede, bij voorbeeld, doen intussen alle kerken mee". Een aantal activiteiten van de afgelopen maanden geeft het Protestants Dienstencentrum als voorbeeld waarbij de ker ken op verschillende terrei nen in de voorlichting over verslaving zijn betrokken: In de gemeente Oostflakkee is een ontmoeting geweest tussen een aantal diakenen/ caritasleden van kerken uit Oude-Tonge, Ooltgensplaat en Den Bommel, alsmede twee wethouders. De afspraak is gemaakt dat de diverse ver tegenwoordigers eerst een terugkoppeling maken over dit eerste gesprek en dat ze mandaat vragen voor verdere acties van training, voorlich ting of bewustwording. In Dirksland zijn diverse cate chesegroepen geïnformeerd. Verder wordt hier gewerkt aan de invoering van een 'Instruc tie' voor kaderleden/ambts dragers. In de gemeente Middelharnis is met verschillende kerken gesproken. Er is een 'lager huisdebat' geweest \'oor jon geren. Er wordt in Middelhar nis gewerkt aan een breedker- kelijk overleg plus scholen om het taboe te doorbreken. In de gemeente Goeder eede is het Protestants Dien- stencentrinn Zuid-Holland destijds begonnen met 'Het geheim van GO'. Er zijn diverse besprekingen geweest met kerkelijke en burgerlijke vertegenwoordigers. Uit deze besprekingen zijn deelacties voortgevloeid, zoals een the- madienst voor de jeugd, met randkerkelijke jongeren is gesproken binnen de gemeen schap van de Doopsgezinde kerk te Ouddorp, in de Her vormde gemeente van Stellen- dam gaat men deze maart aan de slag met het programma LINK, en in de Hersteld Her vormde gemeente van Goede reede en de Gereformeerde Gemeente van Ouddorp is er aandacht geweest voor het onderwerp tijdens de kerk dienst, dan wel op jeugdclubs of op een gemeenteavond. De inzet van het Protestants Dienstencentrum is erop gericht om de komende peri ode nog meer kerkleden te bereiken. Meer informatie is te vinden op website www. geheimvango.nl. GebruiktWQSnog ,%f nooit zo nieuw. ,;i/i Knöps IV - Longeweg 113 3Z45 KG Sommeljdijli - 0iS7 476767 AkkenJoos BV - Ktowterweg 2 - i3}7 AL - Noofdgou** - Olll 401347 Bij een verkeersongeval op de Oudelandsedijk tussen Middelharnis en Stad aan 't Haring\liet is dinsdagoch tend rond tien voor zeven een 34-jarige automobiliste uit Stad aan 't haringvliet om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde toen door nog onbe kende oorzaak een aanhang wagen achter een bestelbus, die in de richung Stad aan 't Haringvliet reed, omsloeg. De aanhangwagen belandde tegen een tegemoetkomende personenauto, bestuurd door het 34jarige slachtoffer. Zij liep daarbij ernsdg letsel op en overleed ter plaatse. De bestuurder van de bestelbus, een 20-jarige man uit Oud dorp, bleef ongedeerd. In verband met het sporenon derzoek en opruimingswerk- zaamheden werd de Oude landsedijk tot het middaguur afgesloten. De Technische Ongevallendienst van de Ver keerspolitie stelt een nader onderzoek in naar de exacte toedracht van de aanrijding. (Foto's Hans Vilterixts) MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinctiemseslroal 32-34,3241 M Middelharnis Tel. (0187) 482606 OOSTFLAKKEE - Op 26 februari 2007 heeft de gemeente Oostflakkee haar zienswijze, over de aanvraag om een even tueel ULV-terrein aan te leggen, kenbaar gemaakt aan de Inspectie van "Ver keer en Waterstaat. Het college van burgemees ter en wethouders geeft hierin aan geen verdere medewerking te willen verlenen aan de komst van een ULV-terrein. In de periode van 27 novem ber 2006 tot en met 8 janu ari 2007 heeft de gemeente Oostflakkee de aanvraag van de Stichting ULV ter inzage gelegd voor de inwoners uit de gemeente. In totaal zijn er 146 negatieve reacties en één posi tieve reactie bij de gemeente binnengekomen. Deze reac ties zijn in de zienswijze van de gemeente Oostflakkee mee genomen. Tevens heeft de gemeente de reacties als bijla gen met de zienswijze van de gemeente meegestuurd. Ook na de sluitingsdatum van 8 januari 2007 heeft gemeente Oostflakkee nog verscheidene reacties binnengekregen. Verder heeft de gemeen teraad van Oostflakkee in de raadsvergadering van 14 december 2006 uitdrukkelijk uitgesproken géén medewer king te willen verlenen aan de komst van een ULV-terrein. De gemeenteraad ziet af van een eventuele planologische vrijstellingsprocedure of par tiële herziening van het gel dende bestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethouders heeft de initiatief nemers dan ook gevraagd hun aanvraag in te trekken. Bij de zienswijze van de gemeente Oostflakkee is een aantal aspecten afgewogen. Aan deze aspecten heeft de gemeente conclusies gekop peld. Zo zal de aanleg en het gebruik van een ULV-terrein de natuurgebieden, stiltege- bieden en gebieden die zijn aangewezen in het kader van de Habitat- of Vogelrichtlijn verstoren, zal de startbaan te dicht bij landschappelijke, recreatieve en natuurweten schappelijke waarden komen te liggen, zullen ultralichte vliegtuigen teveel geluid pro duceren om in de directe omgering van de Grevelingen en het Haringvliet te mogen vliegen, zal het ULV-terrein op 1700 meter afstand van een hoogspanningsleiding komen te liggen wat gevaar- De politie van Goeree-Over flakkee en de afdehng Jeugd van de recherche van het district De Eilanden hebben, mede dankzij de medewer kingvan een aantal scholenge meenschappen in Middelhar nis, tien aangiften opgelost. In de periode van medio december tot eind januari werden diverse winkeldiefstal len gepleegd uit winkels in het centrum van Middelhar nis (o.a. op D'n Diek) en een supermarkt in Sommelsdijk. Hierbij werden onder meer make-up, een tas en etenswa ren buitgemaakt. Ook werd vanuit een kleedkamer in een school geld uit kleding gesto len. Na een door de politie inge steld onderzoek werden de verdachten, meisjes in de leef tijd van 13 en 14 jaar afkom stig uit Middelharnis, Som melsdijk, Melissant, Dirksland en Oude-Tonge, in kaart gebracht. Tegen de jeugdige verdachten werd proces-ver baal opgemaakt. Zij zullen zich ter zijner tijd bij de rech ter moeten verantwoorden. Stichting D'n Diek streeft samen met de partners in veiligheid (o.a. brandweer, gemeente en politie) naar het keurmerk 'Veilig Onderne men'. De stichting en de poli tie willen winkeliers bewust maken van de noodzaak van het doen van aangifte. Tijdens het onderzoek bleek dal de aangiftebereidheid niet erg hoog was. De politie vermoedt ook dat van meerdere win keldiefstallen geen aangifte werd gedaan. Een aangifte is nodig om problemen in kaart te brengen en daar als diver se partneis maatiegelen op te nemen. De Stichting gaat winkeliers een training over preventie winkeldiefstal aan bieden. MIDDELHARNIS - Het inter netadres van de Emmaüskerk te Middelharnis is gewijzigd. De oude url werkt niet meer. De activiteiten van de Emma üskerk zijn vanaf vorige week al te zien op het nieuwe inter netadres; www.emmauskerk- middelharnis.nl Regelmatig berichten wij in deze krant over deze activiteiten met vermelding van het internet adres. Zo ook over de musical 'Jozef die aanstaande vrijdag en zaterdag wordt opgevoerd in de Emmaüskerk. Foto's van de musical zullen dan ook te zien zijn op dit internetadres. Als u niets wilt missen moet u de oude url weggooien en www.emmauskerkmiddelhar- nis.nl aan uw favorieten toe voegen. j^S^ Visser Visser ACCOUNTANTS 3ELASTI^JGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. lulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637 www.visser-visscr.iil lijke situaties kan opleveren, zal de externe veiligheid in het geding komen doordat de geplande startbaan in de buurt van het te ontwikkelen Bedrijvenpark Oostflakkee en de N59 (die is aangewezen als route voor vervoer van gevaar lijke stoffen) komt te liggen en wordt in het algemeen gevreesd voor geluidsoverlast en verstoring van de zondags rust voor de inwoners uit de gemeente Oostflakkee en de buurgemeenten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1