Promotiedag Sportvisser!) Goeree-Overflakkee druk bezocht Jubileumconcert ^Hart en Stem' Ledenwerfactie Gratis zwemmen in t Zuiderdiep Dagworkshops aquarelleren Tennisvereniging heeft website The Islanders gaan verhuizen EIUVtlDEn-IIIElJWS Loterij bibliotheek Haven Sommelsdijk Zaterdag avond jeugd werk Open avond Schaakver. De Zwarte Pion Ouderenadvies en de Belastingaangifte Laag water in havenkanaal Kleedjesmarkt PAGINA 10 VRIJDAG 9 MAART 2007 DIRKSLAND - Zaterdag werd door Sportvisse- rij Goeree Overflakkee (SGO) in de Victoriahal te Dirksland een promotie- dag voor de sportvisserij gehouden. Deze dag stond in het teken van de presen tatie van de nieuwe hen gelsportvereniging en gaf zowel leden als niet-leden de gelegenheid nader ken nis te maken met alle acti viteiten en mogelijkheden die SGO te bieden heeft. De promotiedag werd ondersteund door het VBC Goeree Overflakkee. De dag werd druk bezocht want zo'n 180 belangstel lenden wisten de weg naar de Victoriahal te vinden. De bezoekers werden in de Vic toriahal ontvangen door een groep enthousiaste bestuurs-, commissie- en afdelingsleden. In een groot aantal l^ramen werd het publiek voorgelicht over de sportvisserij en was er gelegenheid voor ontspan ning. Bij de kraam jeugdzaken' kon de jeugd o.a. aan de slag met het maken van een com pleet vistuigje. Met gespan nen gezichtjes werd dobber en haak in een lange buis met water met kleine loodjes uitgelood waarna 'de vangst' gratis mee naar huis genomen mocht worden. Daarnaast werden er kleurplaten en een vispuzzel uitgedeeld waarmee prijzen te winnen waren. Funvissen De kraam 'Funvissen' bleek het ook zeer goed te doen. Een ieder die samen met anderen wil vissen, maar niet in wedstrijdverband met al haar reglementen etc. bleek bij deze kraam de juiste infor matie in te kunnen winnen. Zeer veel bezoekers toonden interesse in het nieuwe 'fun vissen'. Via prachtige kleuren foto's werden de funvisloca- ties in beeld gebracht. Er was tevens een dvd-presentatie te bekijken. Voor de uitleg van de 'toe stemmingen', 'documen tencontrole' en de 'vispas' kon de bezoeker zijn hart ruim ophalen bij de kraam 'toestemmingen'. De kraam werd druk bezocht en menig bezoeker besloot een vispas te kopen. Mensen met vragen over de vispas kregen vakkun dige informatie. De karper- en roofViskraam was aangekleed met hele mooie foto's en dvd- presentaties. Ook hier bleven veel bezoekers belangstellend stilstaan om naar alle vernuf tige vismiddelen te kijken. Verder stond hier een glazen vaas met knalrode boilies (karperaas); naar het aantal boilies kon geraden worden. W. Maliepaard uit Stad aan 't Haringvliet wist het aantal het beste te benaderen, in de vaas zaten 442 boilies. W. Malie paard zat er door 445 op de Ook voor de jeugd waren er verschillende adniiteiteri op de pminotiedag van de SGO. lijst te noteren bijna boven op en won daarmee een prijsje. Kaart De presentatie op de kraam van de Visstand Beheercom missie Goeree Overflakkee (een samenwerkingsverband van het Waterschap Hollandse Delta, SGO en een beroepsvis ser) bestond onder andere uit een grote kaart waarop alle viswateren van SGO goed zichtbaar waren. Tevens werd via een laptop informatie gegeven over de samenstel ling en doelstellingen van de VBC. Door enkele VBC leden werd tevens een knelpimten- inventarisatie aangaande de sportvisserij mogelijkheden gemaakt. Met deze infonnatie kan op termijn door de VBC gewerkt kan worden aan voor stellen ter verbetering van de sportvisserijmogelijkheden op Goeree Overflakkee. Denk aan zaken als bevisbaarheid en bereikbaarheid van viswater. De indieners van de knelpim- ten konden een mooi boek winnen wat beschikbaar werd gesteld door het Waterschap Hollandse Delta. De karper visser René Hameeteman uit Goedereede was de gelukkige winnaar. Public relations Naast de kraam van het VBC Goeree Overflakkee stond de "public relations en media" kraam. De media en alle andere zaken die van belang zijn voor de communicatie tussen bestuur en leden kwa men op deze kraam aan bod. Zo werd de bezoekers \ia een laptop de gelegenheid gebo den met de website van SGO, te weten www.sportvisserijgo. nl, te spelen. Tevens was er een dvd-presentatie met maar liefst 600 foto's van allerlei SGO activiteiten als wedstrij den etc. en werd een film van de bootvistocht 2006 getoond. In het kader van de VBC was in deze kraam ook VBC info verkrijgbaar en was er een pc opgesteld om middels een leerzame cd-rom bekend te raken met de diverse soorten vis die in Nederland voorko men. Ook de kraam van de zee- en palingvissers bleek een schot in de roos te zijn. Er werd met veel enthousias me uitleg gegeven over de te gebruiken hengelmaterialen en de manier waarop men lij nen, onderlijnen kan maken. Tevens werd informatie over aassoorten gegeven. De kraam was prachtig opgesierd met vismolens, vislampen, hengels etc. Ook werden visspullen uit vervlogen tijden getoond. De mensen van de afdeling witviswedstrijd hadden met veel trots hun materialen uit gestald. De opstelling in de kraam was dusdanig dat het leek alsof men werkelijk aan de waterkant zat, alleen water en vis ontbraken nog. Visvlon- der, viskist, hengelsteunen, hulpmiddelen, voerbakjes en de opgetuigde hengels gaven een heel goede indruk van wat nodig kan zijn om bij een wedstrijd goed voor de dag te komen en niet te vergeten comfortabel te vissen. Ook bij deze kraam diverse dvd-pre- sentaties die hier uiteraard over het witvissen met de vaste stok en feeder handelden. Er stond ook een 'bestuurskraam' met alle mogelijke informatie over SGO. Hier werd o.a. aan dacht gevraagd voor het blijk baar permanente en zeer nij pende probleem aangaande het tekort aan bestuurs- en commissieleden. In dit kader werd de bezoeker gevraagd om op zijn minst eens na te denken over het geven van ondersteunende hulp binnen de vereniging. Er was in deze kraam zeker ook plaats voor een breed stukje sportvispro- motie met een glimlach, waar bij zelfs een zingende vis niet ontbrak. In de kraam werd ook op leuke wijze aandacht gegeven aan de vissport uit vervlogen dagen. In dit kader werden diverse oude hengel sportspulletjes en hengels ten toon gesteld. Bezoekers van de kraam zal het ook hier zeker niet ontgaan zijn dat een een ander met zorg en betrokken heid was opgebouwd. Verder werd de zaal door twee winkeliers mede aangekleed. Dieren annex Hengelsport zaak 'De V' uit Nieuwe-Tonge en Hengelsportzaak 'Hoek' uit Ouddorp hadden er voor gezorgd dat de bezoekers een kijkje konden nemen in de wereld van de vele en mooie materialen die er op dit moment voorhanden zijn om mee op allerlei vissoorten te vissen. Het zag er perfect uit en zij hadden over belangstel ling absoluut niet te klagen. Elke heel uur werd er een schitterende loterij gedraaid, waarbij naast hengelspullen ook mooie boodschappen- manden, huishoudelijke arti kelen en enige flessen wijn te winnen waren. Alle prijzen waren prachtig en overzichte lijk uitgestald op de prijzenta- fel. Bij de ingang van de Victo riahal kon een gebakken visje gekocht worden en ook dat liep als een trein. Voor het ein de van de dag was alle vis uit verkocht! De opbrengst hier van komt volledig ten goede aan een onUvikkelingsproject in Mali. De alom bekende vis- bakker Hans Jordaan en zeker niet te vergeten zijn team hel pers waren dan ook deze keer weer niet voor niets met hun viskraam naar de Victoriahal gekomen. Het bestuur van SGO is in alle opzichten tevreden over het verloop van de eerste promo tiedag. Een opkomst van circa 180 bezoekers overtrof de ver wachtingen zonder meer. Het succes is zeker mede te dan ken aan de gezellige uitstra ling van de Victoriahal. SGO bedankt dan ook een ieder die deze dag mede mogelijk heeft gemaakt en is er na zaterdag van overtuigd dat de sportvis serij op Goeree Overflakkee volop leeft en dat haar leden via de sportvisserij ontspan ning en rust kunnen vinden in de prachtige vrije natuur die Goeree Overflakkee nog steeds te bieden heeft. Om een indruk te krijgen van deze promotiedag wordt bin nenkort nog een fotopresen tatie op de website van SGO, www.sportvisserijgo.nl, gepu bliceerd. tn deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben Inzendin gen mogen geen grotere omvang heb ben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voorde inhoud van wat lezers schrijven. Hierondervolgteen reacüe op een publicatie in het Eilanden Nieuws van vrijdag 2 maart j.l. 'Sommelsdijker vreest teloor gang havengezicht'. Onze Sdchting heeft in dit berichtje met verbazing de opmerking gelezen van een woordvoerder van de gemeen te Middelharnis. Deze woord voerder zou gezegd hebben, dat de "Vereniging Beschermd Dorpsgezicht" ingestemd heeft met het plan de eeuwen oude kademuren te slopen en te vervangen door nieuwe. Het is ons niet duidelijk welke vereniging de gemeentelijke woordvoerder op het oog had want deze vereniging is bij onze Stichting tot Bescher ming van het Dorpsgezicht niet bekend. Het standpunt van genoemde vereniging is bovendien volle dig in strijd met ons standpunt. Wij staan helemaal achter het standpunt en de bezwaarpro cedure van de heer Loosjes en hebben nooit, op geen enkel rnoment ingestemd met de plannen van de gemeente met de historische havenkom van Sommelsdijk, het laatste restant van het aloude haven gebied. Dit is en blijft voor ons een heel belangrijk onderdeel van het behoud van ons dorp. Het feit dat onze Stichting de laatste stap van de procedure, de gang naar de Raad van Sta te, niet heeft gezet, mag niet worden uitgelegd als instem ming met de geplande cul- tuurbarbarij.Wij hebben het behoud van dit historische onderdeel van het havenge bied nog steeds hoog in het vaandel staan en hebben de hoop op het behoud van min stens dit onderdeel nog steeds niet opgegeven. Wij hopen wel dat woordvoerders die aange ven op te treden namens de gemeente zich in de toekomst nauwkeuriger en juister uit drukken. Stichting tot Bescherming VAN het Dorpsgezicht Iedereen van 18 jaar en ouder die zich tijdens de Boekenweek als nieuw bibliotheeklid inschrijft, ontvangt een voucher waarmee het boekenweek geschenk in de boekhan del opgehaald kan wor den, en daarnaast nog een Boekenbon ter waarde van 5,-. Het boekenweekgeschenk, getiteld De brug, is geschreven door Geert Mak. Geert Mak beschrijft in dit boek de sfeer van een stad die in twee conti nenten ligt, aan de hand van een brug. Het is dus zeker de moeite waard om in deze boe kenweek - van 14 tot en met 24 maart - lid te worden van de bibliotheek. Er wordt tij dens de boekenweek een digi tale fotowedstrijd gehouden, waarbij de opdracht is om een humoristische foto te maken en in te sturen. De prijs is een abonnement op een fototijd schrift. De voorwaarden voor deze fotowedstrijd staan op de website www.bibliotheekzuid- hollandsedelta.nl. De boekenweekactiviteiten in de bibliotheekvestigingen staan uitgebreid vermeld in een folder, die in iedere vesti ging verkrijgbaar is. De biblio theken die aangesloten zijn bij Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta zijn: Brielle, Hellevoet- sluis, Middelharnis, Ooltgens- plaat, Oostvoorne, Ouddorp, Oude-Tonge, Rockanje en Rozenburg. Voor alle lezingen kunt u zich opgeven in de des betreffende vestiging of via de website: www.bibliotheekzuid- hollandsedelta.nl STELLENDAM - Bij Zwem- complex 't Zuiderdiep kan vanaf begin maart gratis worden gezwommen. Zwem- complex 't Zuiderdiep doet namelijk tot begin september mee aan de acüe 'I kaartje kopen, 1 kaartje gratis' die is opgezet door Peijnenburg in samenwerking met hel Nati onaal Platform Zwembaden I NRZ. Vanaf begin maart tot en met half mei zitten er actiezegels op de Peijnenburg ontbijtkoeken, Happers eii Kapitein Koekrepen. Tegen inlevering van drie actiezegels bij de kassa van Zwemcomplex 't Zuiderdiep krijgt de zwem badbezoeker bij aankoop van een entreebewijs het tweede toegangskaartje gratis. De actie is geldig tijdens alle uren dat Zwemcomplex 't Zuiderdiep is geopend voor recreatief zwemmen. Voor de exacte openingstijden kunt u terecht op www.zuiderdiep. nl en op pagina 153 van tele tekst van de kabelkrant G-O. Ook kunt u bellen met 0187- 491543 Bijna 300 zwembaden in Cer. Gem. Nieuwe Tonge NIEUWE-TONGE - Zaterdag avond staan de deuren van de kerkzaal van de Gereformeer de Gemeente vanaf 19.30 weer open. Het is alweer bijna de laatste avond van dit seizoen. De organisatie wil deze keer een open avond houden met tijd voor een spelletje en bij praten en geezellig wat eten en drinken. Iedereen vanaf 12jaar is samen met zijn vrienden en vriendinnen hartelijk welkom. Nederiand doen mee aan de actie die is opgezet door Peijnenburg in samenwerking met het Nationaal Platform Zwembaden NRZ. Peijnen burg brengt deze samenwer king via f\', advertenties en materiaal in winkels fors onder de aandacht van het publiek. Daarnaast staan alle deelne mende zwembaden gepubli ceerd op www.peijnenburg. nl. Met deze actie worden het zwemmen, als gezonde activi teit, en de zwembaden op gro te schaal onder de aandacht van het publiek gebracht. De actiezegels kunnen worden ingeruild tot en met 1 .septem ber 2007. Na deze datum zijn de zwemzegels niet meer gel dig. Het gratis entreebewijs is alleen geldig in combinatie met een betalende bezoeker. In ruil voor de acüezegels krijgt de bezoeker dan gratis een tweede zwemkaartje voor dezelfde dag, en hetzelfde tijdstip. De actiezegels kun nen niet worden ingewisseld voor geld en de actiezegels zijn niet geldig in combinatie met andere acties. MIDDELHARNIS - Over zicht voor ronde 23 in de huishoudelijke competitie van de schaakvereniging De Zwarte Pion te Mid delharnis. De wedstrijden zijn gespeeld op maandag 5 maart. Peeman-BomV4-'/2 Loosjes-M.Lagendijk0-1 Mulder-d.JagerVz-¥i, Ant.Visser-Maart vd Waal ..1-0 Neleman-Wolters1-0 Melaard-d.Haan 0-1 Vis-Lesuis0-1 v.d.Velde-W.Tieleman0-1 Ruud V Hooff-Boeter1-0 Becker-C.Smit0-1 Markwat-Noordijk'A-'A Tevens speelde het eerste team voor de RSB tegen Nieii- werkerk en boekte een 5-3 overwinning, waarmee kampi oenschap en promotie veilig g'esteld werd. De persoonlijke resultaten: Mourik-v.d.Haven'A-Va v.d.Waal ZZ-Zeileman1-0 Verolme-v.d.LindeVï-Yi v.Prooijen-Hoogendoorn'A-'A I.Lagendijk-Brautigam1-0 A.Tieleman-Klein1-0 v.d.Staaij-In'tVeld0-1 Struik-Dijkers'/z-lé Atelier Marian Kortekaas organiseert weer dagworkshops aquarelleren voor beginners en gevorderden: een eendaagse workshop op zaterdag 7 april a.s. en een tweedaagse workshop op de zaterdagen 14 en 21 april. De workshops worden gegeven in het Diekhuus te Middel harnis en duren van 10.00-16.30 uur. Deelname kost 60 per dag, incl. lunch met koffie. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0187-630300 of mailen naar mj.kortekaas@hetnet. nl, of kijk op website http://home.wanadoo.nl/mj.kortekaas. MIDDELHARNIS - Gelukkig weten steeds meer ouderen de Ouderenadviseur te vinden die werkt bij de stichting Com- panen in hét Wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat te Mid delharnis, voor hun Aangifte of DiGiD code. Vrijwel de meeste ouderen kunnen via de Aangif te Belastingen nog een bedrag terugkrijgen, want zij hebben sowieso recht op de ouderen- korting die nog niet verwerkt is op hun AOW of pensioen. Alleenstaande ouderen heb ben bovendien nog recht op de aanvullende alleenstaande ouderenkorting. Dit levert meestal een teruggave van de ingehouden/betaalde belas ting op. De zorgtoeslag die was toegekend heeft hierop geen grote invloed, die mag gezien worden als een tegemoetko ming in de ziektekostenveop- kering voor mensen met een inkomen onder een bepaalde grens. Of u nu wél een verzoek tot Aangifte van de Belasting dienst hebt gehad of niet... het is zéér verstandig om het wel te doen en het mag gewoon. Ook kregen ouderen verschillende malen bericht over de DiGiD code en weten soms niet goed wat zij daar mee aanmoeten. Ook daarbij onderstetint de Ouderenadvi seur en regelt dat samen met hen, want die DiGiD is o.a nodig om de belastingaangif te te kunnen versturen. Deze hulp is gratis! U kunt telefonisch contact opnemen en/of een afspraak maken met de afdeling Oude renwerk van Companen via telefoon 483366. U kunt ook mailen naar G.vanMiddelkoo p@StichtigCompanen.nl OUDE-TONGE - Maan dag 5 maart is de websi te van Tennisvereniging "Het Westrak" in Oude- Tonge gelanceerd: www. hetwestrak.nl Anno 2007 heeft 'Het Westrak' besloten het vertrouwde club blad 't Rakkertje met pensi oen te laten gaan en een zeer professionele en uitgebreide website te laten bouwen. Natuurlijk is er altijd wel een vrijwilliger die een site kan bouwen, maar 'Het Westrak' heeft bewust gekozen voor een professionele partij. 'Web sites Nederland' uit Stellen- dam heeft een voor iedereen makkelijk toegankelijke site gebouwd die leden en geïn teresseerden uitgebreid infor meert met een professionele, maar toch gezellige en spor tieve uitstraling. Een centrale plaats op de site speciaal is gereserveerd voor de sponsoren van de vereniging. De sponsoren zijn een belangrijk deel van het bestaansrecht van de ver eniging en krijgen door de vooraanstaande plaatsing op de website, de publiciteit waar een sponsor recht op heeft. De op één na oudste tennisver eniging van Goeree-Overflak kee heeft een ledenbestand dat zich uitstrekt van Oolt- gensplaat tot aan Dirksland en zelfs van Rotterdam tot en met Breda. Vele mensen zoeken dus de gezelligheid en spor- tiviteit die men op ons rustig gelegen park kan vinden. Van vrij tennis tot de georganiseer de toernooien en activiteiten maken Het Westrak tot een tennisvereniging voor jong oud. 'Het Westrak' nodigt belang stellenden uit om een kijkje te nemen op de nieuwe site die de komende weken nog verder ingevuld zal worden en vanzelfsprekend verwel komt zij graag nieuwe leden of sponsors. MIDDELHARNIS - In de peri ode van 23 maart tot 6 april wordt het waterpeil van het havenkanaal van Middelhar nis verlaagd. Gedurende deze periode is scheepvaartverkeer niet mogelijk in het haven kanaal. De verlaging is nodig voor de uitvoering van inspec tie- en reparatiewerkzaamhe- den aan het kanaal. De haven is tijdens genoemde periode gesloten. OUDE-TONGE - Honk- en softbalvereniging The Islan ders heeft omwille van haar voortbestaan afgelopen dins dag uiteindelijk de huurover eenkomst getekend voor een nieuwe accommodatie op sportcomplex De Koepel in Oude-Tonge. Daar op de hui dige honkbalvelden een woon zorgcomplex wordt gebouwd dienen de honkballers een verplichte verplaatsing te ondergaan. De noodzakelijke verhuizing heeft The Islan ders wel de nodige financiële kopzorgen bezorgd. Kleed- en wasruimtes worden namelijk door de gemeente Oostflak- kee niet in de verhuizing meegenomen en dienen door de vereniging zelf te worden betaald en gerealiseerd. Hoewel de huisvesting nog niet helemaal in kannen en krui ken is, zijn de leden van The Islanders positief gestemd. Voorzitter Ben Hameeteman: "Door het zetten van onze handtekening gaat de honk balvereniging in ieder geval niet verloren voor Oude- Tonge. Omdat het neerzetten van een clubgebouw helemaal voor rekening van de vereni ging komt zijn we natuurlijk wef in een lastig financieel parket gedwongen, maar we gaan er vooralsnog vanuit dat we ook hiervoor uiteindelijk een oplossing vinden. Daar voor is deze vereniging ons teveel waard. Ik verwacht dat we met de bij ons zo bekende hartstocht, inzet en creativiteit een eind zullen komen." Door de ondertekening wordt de aanbesteding van de nieu we honkbalaccommodatie op korte termijn in gang gezet. Volgens de planning kunnen de nieuwe velden dan rond de zomervakantie van 2008 worden opgeleverd. "En dan krijgen we een schitterende accommodatie met veel uitstra ling, waarvan we veel verwach ten. De thuiswedstrijden zullen voor ons dan een waar feest worden. Ik hoop, en verwacht het zelfs ook, dat onze sport hierdoor nog meer uitstraling krijgt en The Islanders hier door nog verder zal groeien," aldus de honkbalpreses. OUDDORP - Het lijkt nog ver weg, maar Oranjever. Ouddorp is alweer druk plannen aan het maken voor Koninginnedag. Naast allerlei kinderattracües, draaimolen, luchtisussen, e.d., wil de vereniging ook weer de bijna traditionele kleedjes- markt organiseren. Voor info hierover of inschrijvingen: VVV^ Ouddorp, tel. 0187-681789 OUDDORP - De Christelijke Gemengde Zangvereniging 'Hart en Stem' o.l.v. Jan Bezuijen hoopt zaterdag 10 maart haar 55-jarig jubileumconcert te geven in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. Dirigent en koor hebben er, evenals voor het 50-jarig jubileumconcert destijds, er ook nu weer alles aan gedaan om er een mooie avond van te maken. Uitgevoerd zullen worden 'Wer luir den lieben Gotl last waken' van F. Mendelssohn-Barthol- dy, 'Lobe den Herni, ineine Seele' van Ph. H. Eriebach, Psalm 89 (My song shall be alway) en O praise the Lord van G.F. Handel. Het Barokensemble 'Il Fiorda- liso' zal het koor begeleiden. Verder zul len Johan van Broekhoven (orgel) en de solisten Marijke Nieuwenweg (sopraan), Ard Verkerke (tenor) en Reinier de Wit (bas/bariton) medewerking verlenen. Van deze avond zal een CD worden opge nomen. De aanschafprijs zal. 11,50 bedragen. De avond begint om 19.30 uur, de toe gangsprijs bedraagt 7,50 voor volwas senen en 5 voor kinderen t/m 15 jaar Aan het einde van de avond wordt u nog een kopje koffie, thee of fris aangeboden. Iedereen is hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 10