Verbouw gemeentehuis Middelharnis IE 3D-materialen trouwen? Jorbeaukreatief heeft alles in huis voor hobbyisten van alle leeftijden 0900-8844 Gewasbeschermingsavond Scootmobielcursus in IVliddelharnis VervolcrverJia.a.1 EIUVtlDBI-rtlEUWS Uitslag springwedstrijd manege Oostmoer Jongerendienst Ger. kerk Gaan jullie binnenkort Snelle tijden voor Schotejillers Ook volledig verzorgde kinderfeestjes mogelijk 3D-materialen Kinderfeestjes Stap voor stap de dienstverlening verbeteren Sluiting gemeentehuis Avondopenstelling Website Auto's bekrast, getuigenoproep Snelheidscontroles Dronken bestuurder raakt rijbewijs kwijt PAGINA 5 DINSDAG 27 FEBRUARI 2007 STAD AAN 'T HARINGVLIET - Hieron der volgt de uitslag van de springwedstrijd, klassiel< parcours, gereden op zaterdag 24 februari in Manege Oostmoer te Stad aan't Haringvliet. Rubriek O, beginners pony's/shetlanders, 20 - 40 cm. IBrenda v.d. Nieuwendijk, Daisy; 2. Sandra Hoekstra, Max. Rubriek 1, beginners pony's, 30 - 60 cm. I. Isabel de Geus, Daisy: 2. Gerrie de Waal, Rody; 3. Sabrina Klein. Tazz; 4. Yvonne Verhoeff, Tazz; 5. Rowena Koster, Rody; 6. Jaimy Argoudelis, Karine; 7. Naomi Moer- kerke, Daisy; 8. llona Kats, Katja; Jierga Tanis, Prince; Chantal Jansen, Tracey; Cyn thia Monnee, Joep. Rubriek 2, pony's, 40 - 70 cm. ISharona Hack, Ashwin; 2. Miranda Bazen, Tazz; 3. Evelien Almekinders, Wally; 4. Marline Campfens, Hilde; 5. Daisy Argou delis, Quint; 6. Vanity Monnee, Tazz. Rubriek 3, pony's, 60-80 cm. 1Fleur Jonker, Gesar; 2. Willianne Hoek, Yorca; 3. Levi Jan sen, Quint; 4. Karijn Ravensbergen, Quint; 5. Lysanne den Haan, Henro. Rubriek 4, begin ners paarden, 60-80 cm. 1. Michelle Valstar, Maximiliaan; 2. Manon Jansen, KeltViggy; 3. Anteun OosterholT, Nara; 4. Amande v. San ten, Salvadore; 5. Lenny Wondergem, Ninja. STELLENDAM - Op 4 maart 2007 wordt in de Gereformeerde kerk te Stellendam een jongerendienst gehouden. Het thema van deze dienst is; 'De volgende .stap'. Voorganger is ds. C.G. Kant en praiseband 'eXalt' zorgt voor de muzikale begeleiding. De dienst vangt aan om 18.30 uur, iedereen is hartelijk welkom. Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com wvwv.drukkerljdevvaaLnl SOMMELSDIJK - ledere woensdag in recreatiecentrum 'De Staver'; van 10.00- 16.00 uur 3D-materialen en workshop. Gratis hobbykrant bij besteding vanaf 10,-. Iedereen is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - Zaterdag 24 februari heeft zwemclub De Schotejil de tweede wed strijd van de jaarlijkse driekamp met DWF uit Sliedrecht en de Lansingh uil Krimpen aan den IJssel gezwommen. In het zwembad van de DWF verscheen wegens de voorjaarsvakan tie slechts een bescheiden aantal zwemmers namens De Schotejil aan de start. Desondanks werden er toch snelle tijden gezwommen, zoals ondermeer door Martijn van Hoorn (1989), die op de lOOm vrij de magische minuutgrens doorbrak met 59.40. Naast deze mooie pres tatie waren er ook nog snelle tijden voor o.a. Janiek de Hoed (1994) op de 2CiOm wisselslag (2.52.87) en op de lOOm vrij in de winnende tijd van 1.09.08. Ook Timo Lambregts (1993) verbeterde zijn tijd op de 200m wisselslag fors naar 2,53.67. Sebastiaan Rosendaal en Mark Costeris eindigden beiden met ruime voor sprong op de 50m vrij in resp. 24.95 en 25.02, evenals op de 200m wisselslag in 2.21.78 en 2.26.80. De laatste eindtijd bleek tevens voor Mark Costeris een NK limiet voor juni a.s. Bij de jongere zwemmers won Anne Overweel (1997) de 50m vrij bij de meisjes in 45.80 en Alex van Soest 1997) bij de jongens in 39.51. Melissa Kievit (1997) won de lOOm school slag in 1.57.05. Denise Brooshoofd (1995) zwom tenslotte op de 200m wisselslag ruim 22 seconden van fiaar tijd af met haar 3.22.84. Onder loezicnd oog van Monique Witte knipt OUDDORP - De Passage aan de Oud- dorpsc Stationsweg is weer een bijzon dere winkel rijker. Wetliouder Peter Feller opende donderdagavond Jor beaukreatief. Een winkel waar niet alleen heel veel te koop is op hobby gebied. Maar waar ook iets is te dóen, voor zowel jong als oud. Door Adri van der Laan Monique Witte, de kersverse eigenaar van Jorbeaukreatief, heeft in Ouddorp een winkel ingericht waarin de bezoeker uitgebreid het hart op kan halen ais inen creatief bezig wil zijn met papier of slof Wie de winkel bin nenstapt, valt meteen do ruimte op. Hel pand beschik! over maar liefst drie 'lagen' waar de klanten vast iets van hun gading kunnen vinden. In de winkel bevindt zich volgens Monique de "grootste scrapbookeollectie uit de regio". Scrapbooking is momenteel erg in opkomst wethouder Peter Feller Jorbeaukreatief in de Ouddorpse passage open. (fatu: Adri vein der Laan) en het houdt in dat er met allerlei materialen fraaie fotoboeken kunnen worden gemaakt. Het gaat er daarbij om de bladen waar de foto's op zijn geplakt zo mooi mogelijk te versieren. Bij Jorbeaukreatief zijn hier alle materialen voor voon'adig, zoals talloze kleu ren karton, lijm en vert' en nog vele andere zaken om een bijvoorbeeld een fotoalbum of plakboek een geheel eigen stempel te geven. Ook zijn er alle materialen en ideeën aanwe zig voor de tegenwoordig heel populaire en creatieve bezigheid van het zelf maken van Verder zijn er in de winkel nog vele andere artikelen waarmee Jorbeaukreatief de klan ten behulpzaam kan zijn om hun hobby uit te oefenen en verder te verfijnen. Daarnaast is er een groot assoniment Phildar en Scheep jeswol en de nodige haak- en breinaalden om deze wol te verwerken én veel lectuur op het gebied van de creatieve hobby's. In de winkel kan echter niet alleen worden gekocht, maar ook is er gelegenheid om zelf aan de slag te gaan. Zo kunnen er workshops worden gevolgd om met verschillende tech nieken te werken, waarvoor de beneden ruimte van de winkel volledig is ingericht. Het is de bedoeling dat in diezelfde ruimte ook kinderfeestjes worden verzorgd. Vol gens Monique kan Jorbeaukreatief een vol ledig programma bieden voor een kinder feestje. De kinderen kunnen dan aan de slag rondom een bepaald thema en worden dan ook nog voorzien van eten en drinken. "We kunnen de kinderen een hele middag op een creatieve manier bezighouden doordat we een middagvullend programma verzorgen", zegt Monique. De winkelnaam Jorbeau lijkt uit het Fran se taalgebied te komen, maar als we daar navraag naar doen, blijkt het idee voor deze naam dichter bij huis te liggen: Jor beau is een samenstelling van de namen van de zoon en dochter van Monique, Jordi en Beau. Wie meer informatie wil over Jorbeaukrea tief, kan bellen naar 0187-684002. De uitbreiding van het gemeentehuis van Middelharnis vordert gestaag. Storm, regen of sneeuw hebben de bouw niet noemenswaardig vertraagd. De oplevering van het nieuwe gedeelte, dat aan de zuidwestkant is gesitueerd, is gepland in de laatste week van maart. Middelharnis werkt gestaag door aan het verbeteren van de gemeentelijke dienstverlening. Zowel aan het loket als via de digitale snelweg. De bouwactiviteiten veroorzaken de nodige overlast. Niet alleen voor het bestuur en voor de medewerkers, maar ook de bezoekers van het gemeentehuis ondervinden er hinder van. Zo IS er tijdens de bouw maar een beperkt aantal parkeerplaatsen bij het gemeentehuis beschikbaar. Gemeentesecretaris Scholtens: "De lasten gaan ook in dit geval aan de lusten vooraf'. Een ingrijpende verbouw brengt nu eenmaal overlast met zich mee. Dat is niet te voorko men. Wel doen we al het mogelijke om de overlast enigszins binnen de perken te hou den". Tijdens de verbouw gaat de gemeentelijke dienstverlening in principe gewoon door. Af en toe gelden er echter aangepaste ope ningslijden. Scholtens: "Soms ontkomen we daar gewoon niet aan. Zo moeten binnen kort de gas- en elektriciteitsvoorzieningen worden verzwaard en aangepast. De toevoer van gas en elektriciteit komt dan stil te lig gen. In zulke gevallen kunnen we uiteraard geen dienstverlening bieden, hoe graag we dat ook zouden willen. We proberen dit soort werkzaamheden overigens zoveel mogelijk op zaterdag te laten uitvoeren, maar dat is niet altijd mogelijk. We zijn daarvoor mede afhankelijk van derden". Als er sprake is van gewijzigde openingstij den van het gemeentehuis, wordt dit gepu bliceerd in de krant en op de website van de gemeente. De gemeentesecretaris zegt dat het wijzigen van de openingstijden uitzonde ring blijft. Toch zegt hij dat het verstandig is regelmatig de website van de gemeente hierover te raadplegen. "Stel", vervolgt Scholtens, "dat iemand een vrije dag moet nemen om een paspoort aan te vragen. Zo iemand doet er dan verstandig aan om even De bouwactiviteiten bij liei genucnielmis maken het soms noodzakelijk de openingstijden tijdelijk aan te passen. Wilt ii een bezoek brengen aan het gemeentehuis? Kijk dan eerst even op de website voor de actuele openingstijden (www.middelhurnis.nl) of bel het gemeentehuis (0187-475555). op de website van de gemeente de informatie over de openingstijden te raadplegen. Anders loopt hij of zij het risico dat het gemeentehuis op het moment van het bezoek dicht is". De beperkte overlast van de bouwactivitei ten overdag wordt ruimschoots goedgemaakt door de avondopenstelling. Elke donder dagavond zijn de publieksdiensten van het gemeentehuis geopend van 18.00-20.00 uur. En blijkt in een enorme behoefte te voorzien. Scholtens: "Hier gaan we mee door. Ook als de verbouw achter de rug is. We beschikken straks over een representatieve ontvangst hal met een centrale klantenbalie. Daar kan straks iedereen terecht met alle vragen over de gemeentelijke producten en diensten". De gemeente wil haar dienstverlening stap voor stap verbeteren. Daartoe woidt o.m. het gemeentehuis verbouwd, maar ook de digi tale dienstverlening krijgt de aandacht. De website van de gemeente is in 2006 ingrij pend veranderd. Niet alleen de 'look and feel' is verbeterd, maar vooral ook de inhoud en de functionaliteit. Middelharnis behoort intussen tot de 'top-50' van de gemeenten met de beste website. Scholtens: "We hebben er veel energie ingestoken, maar het resultaat is er ook naar. De kunst is nu om het vast te houden en verder uit te breiden. Want de behoefte aan digitale dienstverlening neemt steeds verder toe". Wethouder Kleingeld - verantwoordelijk portefeuillehouder voor ICT - benadrukt dat hij op dit teiTein graag een goede afstemming wil met de burger. Kleingeld: "We willen de dienstverlening meer vraaggericht gaan inrichten. De gemeente wil dus graag weten wat de burger van de website vindt en welke wensen er leven. Die wen.sen kunnen via de website worden geventileerd" Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - De politie van het wijk team stelt een nader onderzoek in naar de vernieling van zeven auto's die geparkeerd stonden aan de Kastanjelaan te Middelhar nis. Zaterdagmiddag werd door de eigenaar ontdekt dat de auto's waren bekrast, vermoe delijk in de nacht van vrijdag op zaterdag. Mocht u getuige zijn geweest van deze ver nielingen of ander informatie hebben die kan helpen dit misdrijf op te lossen, neemt u dan contact op met telefoonnummer 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. DIRKSLAND/SOMMESLDIJK/STEL- LENDAM - Om de verkeersveiligheid te vergroten en het aantal dodelijke slachtoffers terug te dringen heeft politiepersoneel zon dag snelheidscontroles gehouden. In totaal werden nabij Dirksland op de West- dijk, Aarddijkswal, Oudelandsedijk, Sta- verseweg en op de Plaatweg nabij Stellen- dam dertien automobilisten bekeurd. Op de Staverseweg reed een bestuurder 152 waar maximaal 80 is toegestaan. De bestuurder DIRKSLAND - De Vereniging Voor bedrijfs voorlichting houdt dinsdag 6 maart a.s., aan vang 19.30 uur, haar jaarlijkse Gewasbe schermingavond in verenigingsgebouw De Schakel te Dirksland, o.l.v. de heer J. Remijn DLV. Deze avond zal teruggekeken worden op het oude en vooruit worden gekeken op het nieuwe seizoen. Tevens bestaat de moge lijkheid om bezoek mee te laten tellen voor licentieverlenging. De kosten hiervan bedra gen 35, waarvoor op de avond zelf een automatische incasso kan worden getekend. Men dient wel de .spuitpas mee Ie brengen. De avond valt onder categorie teelt. Op web site www.erkenningen.nl kan worden inge zien hoeveel bijeenkomsten men nog dient te volgen. raakte daarbij meteen het rijbewijs kwijt. Een Engelse automobilist die op de Aarddijkswal 40 km te hard reed, kreeg na overleg met de Officier van Justitie direct een boete van 450 OUDE-TONGE - Het rijbewijs van een 54- jarige inwoner van Nieuwe-'Tonge is zon dagavond ingevorderd. De man werd op de Oudelandsedijk nabij Oude-Tonge door de politie gecontroleerd omdat zijn rijgedrag opviel. Na onderzoek bleek hij ruim 2,4 pro millage alcohol in zijn bloed te hebben. Het rijbewijs van de man werd meteen ingevor derd. De Regionale Projectgroep "Verkeers veiligheid Goeree-Overflakkee (RPV- GO) organiseert, in samenwerking met WN, een Scootmobielcursus in het dienstencentrum Companen aan de Doetinchemsestraat te Middelharnis. De cursus is bestemd voor mensen van alle leeftijden uit de gemeente Middelharnis die in een scootmobiel of in een elektrische rol stoel rijden. De cursus wordt gegeven in drie gedeelten, nl. op 20 en 27 maart van 13.30- 16.00 uur en een praktijkdag op 10 april. Tijdens de eerste twee cursusdagen zal een medewerker van VVN zal scootinobielers en rolstoelers op de hoogte brengen van de verkeersregels en verkeerstekens die voor hen belangrijk zijn om op een veilige manier aan het verkeer deel te nemen. En tijdens de praktijkdag zullen de deelnemers in groepjes over de dag verspreid worden uitgenodigd om onder begeleiding en op een oefencircuit door Middelharnis in de praktijk te oefenen hetgeen geleerd is, Daarbij worden aanwij zingen gegeven op welke manier veilig aan het verkeer kan worden deelgenomen en hoe men hindernissen met een rolstoel of scoot mobiel kan nemen. Ook zal aandacht worden gegeven aan het belang van een goed gehoor, gezichtvermogen en reactievermogen. Deelnemers kunnen zich voor de cursus opgeven bij G. van Middelkoop (Lokaal ouderenwerk), tel. 0187-483366, of bij I.C. van der Sluijs (RPVGO, Werkgroep oude ren), tel. 0187-651448. -50- Toen die avond de naburige torenklok zijn elf gal mende slagen liet weerklinken over de slapende stad, lagen daar in een van de vele duizenden woningen twee men.sengestalten, ieder voor hun eigen ledi kant, in hun eigen kamertje, geknield en vroegen twee harten in dezelfde zaak aan de Almachtige om Zijn hulp en onmisbare zegen in die voor hen zo veelbetekenende aangelegenheid. "Zo, zo, mijnheer "Van Zanten, komt u ons eens opzoeken? Daar doet u goed aan. Wij hebben u in geen tijd gezien," en hartelijk schudde mijnheer Andijk zijn vriend de hand. "Ik ben al lang van plan geweest om eens een avondje te komen praten, maar ik heb het de laatste weken zo overstelpend druk gehad, dat ik er onmogelijk uit kon breken," verontschuldigde deze zich. "Kom, kom, zo erg is het toch zeker niet. Maar ga zitten." "Zat hier uw vrouw soms, of is die niet thuis," vroeg "Van Zanten op een lege crapaud wijzend. "Die is onbezet. Mijn vrouw zat daar," antwoordde mijnheer Andijk, "zij is zojuist even naar boven gegaan." "Het i.s hier beter dan buiten. Bah, wat een weer," en 'Van Zanten blikte de smaakvol, deftig gemeubi leerde kamer eens rond. Een dik wollen vast-kleed dempte volledig elke voetstap. Grote, zware crapauds waren rond een eikenhouten salontafel gerangschikt. Op de zwart- marmercn schoorsteenmantel prijkte een reusach tige pendule, aan weerskanten stonden fraaie kris tallen vazen, waarin een bouquet lisdodden en riet pluimen, die een gezellige indruk gaven. Kostbare, originele schilderijen versierden de muren, terwijl de grote kroon, in het midden van de zoldering opgehangen, een zacht, gedempt licht verspreidde. De haard straalde een behaaglijke warmte af. Van Zanten maakte het zich gemakkelijk, leunde achterover en beet nonchalant het puntje van de eerste klas-sigaar, die hem aangeboden werd. Men kon aan alles bemerken, dat hij hier vaker kwam en als huisvriend beschouwd werd, "Heb je het dan zó druk tegenwoordig, dat er bijna geen ogenblikje voor ons meer af kon?" informeer de mijnheer Andijk met een ongelovig lachje. "Nee werkelijk, avond aan avond was ik bezet," ver zekerde Van Zanten nogmaals. "O ja, je procuratiehouder gaat weg hè?" "Die is al weg," verbeterde mijnheer Van Zanten. "Waarom is die eigenlijk vertrokken?" "Hij scheen niet tegen het vochtige klimaat te kun nen. Hij is toch al niet sterk en sedert de laatste maanden leed hij aan een chronische bronchitis. Zijn huisarts heeft hem dan ook tenslotte aangera den om deze streek te verlaten en een andere werk kring tussen de bossen te zoeken. Hij is nu vertrok ken naar de Achterhoek in de hoop daar herstelling voor zijn geschokte gezondheid te vinden. Het spijt me anders wel, want het was een flinke kracht en het zal niet meevallen een gelijkwaardige opvolger te vinden." "Er zijn zeker liefhebbers genoeg?" vroeg mijnheer Andijk glimlachend. "Eerlijk gezegd, te véél, want het is verbazend moei lijk om uit zoveel sollicitanten een goede en juiste keuze te doen." "Ja, dat begrijp ik, man. Doch misschien ken ik er wel enkele van en zou ik je raad kunnen geven," stelde mijnheer Andijk voor, "als je daar tenminste van gediend bent." "Kom nou, dat weet je wel beter." "Heb je de lijst bij je?" vroeg mijnheer Andijk. "Nee, dat niet, maar enkele kan ik me wel herin neren van degenen die mij het geschiktst toeleken. De meesten heb ik al terzijde gelegd, slechts een twaalftal heb ik er uitgepikt, die mijns inziens wel een kans maken." "Laat horen," klonk het zakelijk. Mijnheer Van Zanten noemde enige namen, doch dat bleken allen onbekenden voor mijnheer Andijk te zijn. "Dan," vervolgde mijnheer Van Zanten, "is er één bij, die me wel aanstaat, doch die schrijft zo onvol ledig en indien hij niet zo'n keurige, duidelijke hand van schrijven had gehad en zo'n mooie stijl, dan had ik hem reeds lang terzijde gelegd. Doch er is iets in die brief, dat me aantrekt. Hij is van een zekere E. Kooistra, Parkstraat 64. Hij woont met zijn moeder, een weduwe, alleen en is haar kostwinner. Mijnheer Andijk floot zacht tussen de tanden en merkte op: "Zo, heeft die ook gesolliciteerd?" "Ken jij die dan?" vroeg mijnheer Van Zanten nieuwsgierig. "Dat zou ik denken," klonk het lachend, "die heeft bij mij gewerkt, dat is mijn vorige procuratiehouder geweest. Weet je dat dan niet meer? O nee, dat is waar ook, toen kenden we elkaar nog niet zo goed. Onze vriendschap dateert meer van latere datum." Mijnheer Van Zanten was opgeveerd, negeerde de opmerking van mijnheer Andijk en vroeg geïnte resseerd: "Nu, vertel eens op, wat is dat voor een persoon? Hoe beviel die jou en waarom is hij weg gegaan?" Even zweeg zijn vriend en staarde nadenkend voor zich, overwoog snel hoe in dezen te handelen. Mijnheer Van Zanten, in zijn nieuwsgierigheid geprikkeld, drong ongeduldig: "Komt er nog wat van, of is je antwoord minder gunstig? Zeg het dan ronduit." "Ik zal je vast niet met een kluitje in het riet sturen, daarvoor ken je mij nu zo zachtjesaan wel, is het niet?" Vragend keek hij Van Zanten aan. "Dat is waar", gaf deze dadelijk toe, "maar daarom juist stel ik jouw advies op zo'n hoge prijs en ben zeer benieuwd, wat je mij te vertellen hebt." "Het is een flinke verschijning", begon mijnheer Andijk, "en een prima werkkracht. Ik zou tenminste wel willen, dat mijn tegenwoordige procuratiehou der óók zo ijverig en nauwgezet was, doch dat laat wel eens wat te wensen over. Die waakt er angstval lig voor, dat hij nooit één kwartiertje langer werkt dan strikt noodzakelijk is. Ik erger me er wel eens aan. Er zijn weinig mensen, die werkelijk plichtsge trouw zijn en hart voor de zaak hebben. En dat had Evert Kooistra. Zeldzaam gewoon. Ik had veel met hem op en zijn werk was altijd prima in orde." "Maar waarom is hij dan weggegaan?" vroeg mijn heer Van Zanten nieuwsgierig. "Dat is een vervelende, duistere geschiedenis, die me nóg nooit lekker zit. Hij is niet weggegaan, maar ik heb hem ontslagen." "Ontslagen?" Ongelovig en uiterst verbaasd staarde mijnheer Van Zanten zijn vriend aan. "Ja, ontslagen", herhaalde deze, "en daar had ik later en soms nóg wel eens spijt genoeg van, doch ik was eenmaal te ver gegaan en kon niet meer terug. Jammer genoeg niet. Luister, de zaak zit zó." (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 5