Deurwaarders zamelen geld in voor AMREF stilte centrum rps /- Stiltecentrum Ziekenhuis Diricslancl door gift verenigingen en bedrijven in ziclit 9300,B Samen verder ■^Mimaard Cijfers vertalen, koers bepalen. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Kinderen Waterproject Woongoed Flakkee Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Twee cheques ]^öps0Sêp} MM: Voor betaalbare BMW-service Vk (^S^ Visser Visser Dankbaar Stiltecentrum %M de aawckafvalet meiiMlaiien defoegajjsM'' Vrijdag 23 februari 2007 79e jaargang nr. 7585 Sinds donderdag heeft ons land weer een rege ring. Drie partijen willen samen verder Zowel de informateurs als de formateur tiebben snel en gedegen werk geleverd. R.J. Hoekstra tastte de kansen van een CDA-PvdA-SP kabinet af. Daarna kreeg H. Wijffels een zelfde opdracht voor de combinatie CDA-PvdA-CU. Veel meer mogelijkheden waren er overigens niet. Er is knap en betrekkelijk vlug werk geleverd. Dat geldt zowel voor de wijze waarop de intermense lijke verhoudingen zijn gladgestreken als voor de inhoud van het regeerakkoord. Deze combinatie is niet zo voor de hand liggend als we nu misschien wel denken. Er zijn ideolo gische verschillen. Die komen voor een deel tot uiting op het terrein waf we hier kortheidshalve omschrijven als dat van de waarden en normen. Ze hebben dus te maken met de geestelijke wor tels van ons volk. Wat of wie is inspiratiebron? Wie of wat markeert de grenzen tussen wat mag en wat niet mag? En op wiens gezag mag of kan iets wel, of niet? Het is duidelijk: Die vragen zullen In de respectie velijke achterbannen van de drie coalitiepartijen al verschillend worden beantwoord, laat staan dat we ze Kamerbreed analyseren. Dit betekent dat intern spanning kan optreden en dat extern juist de achterliggende levensbeschouwing steeds aan de orde zal worden gesteld. Hoe vreemd dat ook is: het te verwachten externe offensief (de COC Is er al buitenparlementair mee begonnen) zal de regeringspartners intern naar elkaar toe drijven. Minister-president Balkenende heeft een sterke ploeg om zich heen gekregen. Het CDA had daarbij het voordeel reeds een aantal jaren regeringspartij te zijn. De oud-bewindslieden in het nieuwe kabinet kennen het klappen van de zweep. Opmerkelijk is de benoeming van A. Klink op Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Het is bepaald geen makkelijk departement. Daarbij is het op sommige terreinen een identiteitsgevoelig departement. De benoeming van de CDA-ideo loog daar is dus zo gek nog niet, ook niet als het gaat om de CDA-kiezers op de rechterflank te behouden of terug te krijgen. De PvdA positioneerde zich op niet mis te ver stane wijze. Hier geen oud-bewindslieden, maar wel een goede mix van bestuurders en volksver tegenwoordigers. De lijnen naar de samenleving zijn kort. Verder valt op dat de PvdA zich keu rig heeft ingedekt tegen kritiek van links, zowel immaterieel als wat de keuze van de departe menten betreft. Binnenlandse Zaken, Integratie en Wijkverbetering, Milieu en Energie, Ontwik kelingssamenwerking, Onderwijs Cultuur en Wetenschap, het is een respectabele rij om zich mee te profileren. De benoeming van R. Plasterk, een overtuigd niet religieus mens, is fe begrijpen als het gaat om PvdA-kiezers op de linkerflank te behouden of terug te krijgen. Zowel bij het CDA als bij de PvdA is zo een behoorlijke mix van landsbelang en partijbelang ontstaan. Daartussen bevindt zich de Christenunie. Ana listen zeggen dat deze partij de meeste punten binnengehaald heeft. Laten we het van ganser harte hopen en bidden. Nu is het de buffer tussen twee giganten. En die weten dat de CU anders politiek (gewoon, ambachtelijk) zal bedrijven dan D66 in de vorige coalitie. Het is moedig van de CU'er Rouvoet om als minister voor Jeugd en Gezin een coördine rende taak op zich te nemen. Hij zal met veel van zijn collega's te maken krijgen. Als voor een partij in dit kabinet reden is om het woord 'samen' in "Samen werken, samen leven" te onderstrepen, is het de CU wel. Nu de regering een feit is, is de balans in de Tweede Kamer op te maken. Twee grootste regeringsfracties konden wel een aderlating velen. Zonder al te veel strubbelingen werd de vacature van fractievoorzitter opgevuld. Toch zou daar de aanval wel eens ingezet kunnen worden. Tichelaar van de PvdA wil de grenzen van het regeerakkoord verkennen. De linkse oppositie zal hem daar graag aan herinneren en bij helpen. De CDA'er van Geel gold ooit als een veelbelo vend Brabants politicus. Als staatssecretaris was hij niet zo bekend. Nu heeft hij de kans zich beter te positioneren. De Christenunie start met een nieuwe fractie onder leiding van de oudgediende Slob. Men heeft daar verhoudingsgewijs het meeste In het kabinet willen investeren. De tijd zal leren of het verstandig was. Het kabinet Balkenende IV is een feit. Samen werken, samen leven. Samen verder. Laat maar gaan? Of vergezelt ons gebed hen? SOMMELSIJK - Maas-Delta Deur waarders te Sommelsdijk heeft zich voor 2007 ten doel gesteld om mini maal 50.000 euro in te zamelen voor een speciaal project van Amref Flying Doctors in Zuid-Afrika. Het project richt zich op drinkwatervoorzieningen en het lesgeven over hygiëne op scho len in de districten Eastern Cape en Kwazulu Natal. Bij het 'walcrproject' wordt op een school een diaainiolen geplaat.st. Deze heeft de wer king van een waterpomp. Door het spelen op de draaimolen wordt water gegenereerd. Waar kinderen die op school horen te zitten eerst stukken moesten lopen om aan vies water te komen, krijgen ze nu spelender wijs schoon water. Ook krijgen kinderen en docenten les en inl'oniiatiemateriaal over het belang van hygiene, schoon drinkwater en goede sanitaire votirzieningen. De kennis die de kinderen op doen, nemen ze mee naar huis. Zo bereikt Amref ook de ouders. Maas-Delta Deurwaarders heeft bewust gekozen voor dit project. Leen van Niinwe- gen, gerechtsdeurwaarder bij Maas-Delta Deurwaarders Sommelsdijk legt uit waarom: "Wij zijn ons ervan bewust dat wij als wel varende organisatie hulp kunnen bieden aan kwetsbare groepen. Maas-Delta voelt zich extra verbonden met één van die kwetsbare groepen: kinderen. Zij worden in hun eer- ,ste levensjaren gevormd. Daarom willen we juist kinderen en jongeren helpen, zodat zij op latere leeftijd een verschil kunnen maken. Daarom zetten wij ons actief in voor dit pro ject. Over twee jaar pakken we een ander pro ject en weer 2 jaar later weer een ander. Zo willen we als organisatie actief bezig blijven voor kinderen. We beginnen bij Zuid-Afrika, maar we kunnen vcior een volgend project ons ook richten op de eilanden, of hartje Rot terdam." Maas-Delta Deurwaarders staat vanaf decem ber 2006 in het teken van het waterproject. Dit was bijvoorbeeld te zien aan de nieuw jaarskaart en aan de symbolische fles water Directeur Simon van Nieuwaat (I.) van Woonf>oe(l Flakkee overhandigt een cheque ter waarde van I.S25 aan gerechtsdeurwaarder Leen van Niinwegen, bestemd voor hel AMREF project. (Foto: Hans Vttferiusj die ze in 2006 aan een aantal klanten aan boden in plaats van de 'standaard" ties wijn. Ook 2007 gaal verder in het teken \'an water. "Door middel van een aantal ludieke acties vragen we klanten, medewerkers en relaties om een donatie", zegt Leen van Nimwegen. "Deurwaarders staan niet bekend om hun medeleven en humor. Dat vinden we jammer, want we dragen juist graag een steentje bij. Het waterproject en de acties daaromheen laten ons nu van een andere kant zien." Om het project een goede start te geven, heeft Maas-Delta Deurwaarders begin januari 2007 de eerste 5.000 euro in het waterfonds gestort. Voor de overige 45.000 euro rekenen zij op hun klanten en relaties. Woongoed Flakkee was één van de klanten die dit jaar een fles water in ontvangst nam. Ook zij zien in tlal het waterproject structu reel nut heeft, juist omdat Amref de Zuid- Afrikanen les geeft en informeert over hygi ene en andere problemen waar Zuid-Afrika mee te kampen heeft. Dit heeft op de lange Door te spelen op een draaimolen wordt water gegenereerd. duur een positief effect. Woongoed Flakkee heeft deze visie inmiddels vertaald in een ninke donatie. Simon van Nieuwaal, directeur van Woon goed Flakkee: "Natuurlijlc investeren wij graag in een project dat erop gericht is om kinderen een betere toekomst te geven. In Nederland is een dak boven je hoofd en vers drinkwater uit de kraan de normaalste zaak van de wereld. In Zuid-Afrika moet je soms uren lopen voor een beetje vies water"". De woningcorporatie wendt haar goede doelen budget graag aan voor sociale projecten. Naast Woongoed zijn er meer klanten die een storting in het fonds hebben gedaan. Maas- Delta Deurwaarders doet er zelf alles aan om de benodigde 50.000 euro, en het liefst meer. in te zamelen. Kijk voor meer informatie op website www.maas-delta.ggn.nl. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw wonirig Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 üfildtïk 't hii uw G2-dea'er of kijfe oivast op ww--v.opi.-in; Knöps BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommetsdijk - 0187 476767 AkkerdoQS BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 GOEDEREEDE - Zaterdagmiddag 17 februari jl. was het in het restaurant van Ziekenhuis Dirksland een gezelli ge drukte. Bij binnenkomst was het al te merken dat er iets moois 'in de lucht hing'. En dat bleek spoedig bewaar heid te worden. Directeur S.G.R. Juli us verwelkomde de gasten met koffie en gebak. Hij vertelde dat een tele foontje van de heer L. Tanis uit Oud- dorp de aanleiding had gegeven tot het bijeenkomen op deze zaterdagmiddag. Hoewel hij niet alles wist, vermoedde hij toch al wel waar het om zou gaan en hij was dan ook bijzonder blij deze gasten te mogen begroeten. Deze kwa men allen uit de gemeente Goedereede. Zij vertegenwoordigden respectieve lijk de volgende verenigingen/instel lingen: School met de Bijbel Koningin Beatrix te Ouddorp, Koninklijke Fan fare Apollo te Goedereede, Nederlands Hervormd Jeugdwerk te Stellendam, Basisschool De Westhoek te Ouddorp en Brassband Concordia te Ouddorp. Het doel van deze bijeenkomst was het overhandigen van cheques t.b.v. het nieuw te realiseren Stiltecentrum in het ziekenhuis. Wethouder ir. CL. Visser van de gemeente Goedereede gaf een boeiende toelichting op het doel van deze bijeenkomst. Het is alle maal begonnen in 2005. Toen werd voor het eerst de bonus van het oud papier ophalen, die de Gemeente Goedereede uitkeert bij een hoger percentage t.a.v. het vorige jaar van Z% of 10%, bestemd voor een ander doel dan de gebruikelijke oud papieropbrengst. Dit had "alles te maken met de Tsunami, die eind december 2004 in het gebied van de Indische Oceaan plaatsvond. De immer actieve en creatieve coördinator van School met de Bij bel 'Koningin Beatrix', Leun Tanis, kwam met het plan oin de inzamelpremie van dat jaar te bestemmen voor de slachtoffers van de Tsunaini. Dit plan vond vrijwel unaniem bijval daar men op de kop van het eiland immers zo goed weet wat een watersnood ramp is en hoe hulp dan gewaardeerd wordt. Dit bracht toen het prachtige bedrag van 8.773,20 op, aangevuld door de fa. Van Puijfelik tot 10.000. Het bonusbedrag van 2005 bedroeg 5.150, inclusief de gift van de fa. Van Puijfelik. Dit werd voor Hospice Calando bestemd. En dan nu de inzamelpremie van 2006! Evenals voorgaande jaren was het weer L. Tanis, die nu met het voorstel kwam om het bedrag dit jaar te bestemmen voor het nieuw te reali.seien Stiltecentrum van het zieken huis te Dirksland. En ieder was het daarmee van harte eens. Hoewel wethouder Visser constateerde dat hiermee nu al voor de tweede keer het geld naar een andere gemeente dan de gemeente Goedereede ging. namelijk de gemeente Dirksland. kon hij niet anders dan van harte achter dit plan staan. "Want," zo verklaarde hij, "het is voor ons ziekenhuis! Wij zijn trots op het ziekenhuis in Dirksland, dat niet zo maar een ziekenhuis is. Het is een ziekenhuis waar naast de zeer hoge medische kwaliteit de persoonlijke aandacht hoog in het vaan del staat. Hier worden patiënten in een hun vertrouwde omgeving geholpen en verzorgd, hier klinkt de eigen streektaal. Iedereen heeft zo zijn eigen goede herinneringen aan dit zie kenhuis. Het is ook een visitekaartje voor ons hele eiland en vanwege de eigen identiteit van het eiland is het ook een samenbindende factor."" Het was wethouder Visser dan ook een grote vreugde dat hij namens de aanwezige geza menlijke verenigingen een cheque kon over handigen aan directeur Julius. Maar alvorens hiertoe over te gaan complimenteerde Visser alle vrijwilligers voor hun geweldige inzet en sprak hij de hoop uit dat zij nog lang hiermee door zullen gaan ten bate van goede doelen. De gemeente Goedereede hoopt dit mooie werk ook te blijven steunen. De regehng is zelfs wat aangepast, zodat niet meer alleen een percentage van 5 of 10 procent behaald il-<uUiuiil.d 1^^^ ACCOUNTANTS ▼^^^K BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. Julianaweg 56 OI87 617 300 Fax 0187 A85 637 www.visser-visser.nl Wellioiider Visser van de gemeente Goedereede i/wrhmnligl de cheque van 9..^00 aan ziekenhuisdirecteur Julius. (Fcio Persburo Flakkee) moet worden, maar voortaan zal elk percen tage meer opgehaald papier uitgekeerd wor den als inzamelpremie. Dit leidde uiteinde lijk tot de mededeling van het geldbedrag dat aan het ziekenhuis kon worden overgemaakt. Dat was het formidabele bedrag van 8.800 aan bonus, vermeerderd met een gift van de fa. Van Puijfelik van 500, in totaal dus 9.300. Dit werd door wethouder Visser in de vorm van een cheque - belangeloos vervaar digd door Drukkerij Gebr. De Waal te Som melsdijk - overhandigd aan directeur Juiius, die deze zichtbaar verheugd in ontvangst nam. Nog waren de verrassingen voor de zie kenhuisdirecteur niet voorbij, want als vol gende spreker diende zich nu L. Tanis aan. Als coördinator en contactpersoon van het oud papier inzamelfront maakte hij van de gelegenheid gebruik om eveneens alle vrij willigers, mede namens de fa. Van Puijfelik hartelijk te bedanken voor hun fantastische inzet en enthousiasme, iedere maand weer opnieuw. Ook drukkerij Gebroeders De Waal te Sommelsdijk werd dankgezegd voor het gratis drukken van de cheques. Met name de bedrijven die iedere maand weer hun mate rieel beschikbaar stelden en/of voor de cate ring zorgden werden dankbaar- door spreker gememoreerd. Hij vergat ook niet de heer Julius te bedanken voor de gastvrije ont vangst op deze zaterdagmiddag en niet in het minst ook voor de goede contacten hieraan voorafgaand. Hierbij kwam hij schalks terug op het inleidend woord van de directeur door te vertellen dat hij bij het eerste telefoontje naar de heer Julius door diens .secretaresse bijna was geweigerd, omdat niet iedereen zo maar even met de directeur een praatje kon maken. Maar toen de heer Tanis haar verze kerde dat de directeur voor 5.000 best wel aan de telefoon wilde komen, veranderde de zaak. Tanis betrok wederkerig ook de fa. Van Puijfelik in zijn dankwoord, daar de samen werking met dit bedrijf in één woord uniek genoemd kan worden. Immers via de bedrijfsregeling wordt rechtstreeks met deze firma (landbouw)folie en plastic verhandeld, wat voor de bedrijven en dus ook voor de verenigingen aardig wat geld opbrengt. Hij sprak de hoop uit dat deze samenwerking tot in lengte vanjaren gehandhaafd mag blijven. Omdat de bedrijven in Goedereede hiervan financieel voordeel hadden, bedacht Tanis dat zij best ook wel een duit in het zakje kon den doen voor het goede doel van dit jaar. Organisator als hij is, opende hij een stille rekening en verzocht de bedrijven daar een donatie t.b.v. het te realiseren Stiltecentrum in het ziekenhuis op te storten. Maar liefst 34 bedrijven gaven gehoor aan deze oproep en zo kon de heer Tanis nog een cheque aan directeur Julius overhandigen met het prach tige bedrag van 2.500 erop. Directeur Julius verklaarde hierop bijna spra keloos te zijn, iets wat hem, \olgens eigen zeggen, niet vaak overkwam. Hij sprak des ondanks, mede namens alle medewerkers in het ziekenhuis, zijn grote dankbaarheid uit voor de prachtige bedragen die hij deze mid dag mocht ontvangen. Ook refereerde hij aan de gesproken woorden, met name met betrek king tot het ziekenhuis, dat \olgens hem graag wil zijn hèt ziekenhuis van de regio en bovenal ons ziekenhuis. De gesproken woorden gaven blijk van dankbaarheid voor deze positie, aldus Julius. "Wij willen daar verder vorm aan blijven geven in verbonden heid met de bevolking. Een ziekenhuis voor u. voor uw familie, vrienden, buren en ken nissen. Een ziekenhuis dat zeven dagen per week. 24 uur per etmaal beschikbaar is met alle specialisaties in huis". Julius verklaarde blij te zijn dat het ziekenhuis zelfstandig is en hij wil dat in de toekomst ook graag zo houden. Dit vraagt veel van directie, speci alisten en medewerkers: zelfstandige zorg op maat voor allen. Met behulp van vrijwil ligerswerk moet dit mogelijk blijven, ook in de toekomst. "Een middag als deze is daar een bijzonder mooi voorbeeld van. Er zal met name in de toekomst met een steeds nauwer budgettair systeem in toenemende mate een beroep gedaan worden op vrijwillige bij dragen voor een extra stukje zorg'". De heer Juiius bedankte tenslotte op bijzonder har telijke wijze de heer L. Tanis voor de fijne contacten, de gemeente Goedereede voor het mogelijk maken van de financiële bijdrage, de vijf hoofsponsoren voor het prachtige bonusbedrag en alle ondernemers voor het geschonken extra bedrag. Op verzoek gaf de heer A. Dubbeld, gees telijk verzorger in het ziekenhuis, nog een nadere uitleg over het ontstaan en de stand van zaken van de plannen lot realiseren van een eigen stiltecentrum in het Van Weel-Bethes- da Ziekenhuis. Als men in een ziekenhuis is als patiënt of bezoeker, dan heerst er altijd een vorm van drukte. Artsen, verplegend en zorgend personeel komen en gaan. Nergens is een plekje te vinden voor echte rust, waar toch wel eens grote behoefte aan is. Bijvoor beeld als er juist een gesprek met de arts heeft plaatsgevonden waarin een negatief bericht is ontvangen en men niet direct naar huis kan om dit te verwerken of waar thuis niemand wacht. Dan is het goed als er in het zieken huis een plek is waar men in rust en stilte zich kan terugtrekken om te mediteren, na te den ken over de dingen van het leven, over de zin en de kwetsbaarheid ervan, over keuzes waar we voor staan en beslissingen die we moeten nemen. Een plaats van ontmoeting, met ons zelf, met anderen, met God... om te bidden, om gewoon stil te zijn. Bijna ieder ziekenhuis of zorginstelling heeft zo"n plek. Tot nu toe was er in het Ziekenhuis Dirksland geen geld en ruimte voor. Dit is door intensief overleg tussen Dubbeld en Julius anders geworden. De overheid stelt geen geld beschikbaar. In de kosten van de bouw en inrichting moet zelf voorzien worden. Door een campagne wordt getracht geld te werven bij bedrijven, instellingen en particulieren. Er is ongeveer 65.000,- nodig voor deze speciale ruimte, waar men.sen, van welke religie, kleur of nationaliteit ze ook zijn, tot zichzelf kunnen komen. Het wordt een ruimte met een speci ale deur en meubilair, waarin ook een Bijbel ligt en een gedenk-Zgastenboek. Met het bedrag van de oud papier bonus en van de bedrijven zal een toegangsdeur een gedeelte van het meubilair bekostigd wor den. Een hele stap richting realisatie van het stiltecentrum! ZIEKENHUIS DIRKSLAND

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1