Brede steun in Dirksland voor Jeugd en Buurtsport Start werkzaamheden rotonde Bedrijvenpark Oostflakkee Pas de Deux Manege Oostmoer Verzamelaars opgelet! Prima resultaten bij turnwedstrijden ROTONDE TONISSEWEG. EINDSITUATIE DOORGAAND VERKEER van der Waal Partners Maartse Maaltijd voor senioren Bingo te Ooitgensplaat r, '•'tr- BEDRIJVENPARK OOSTFLAKKEE Route cRjtoverkeer Route kmdxMjwverKeer Route fletsverkeer Dit jaar opnieuw Atelierroute KunstKijk Lijstverbinding Groenlinks en SP Zuid-Holland Bingo in de Victoriahal DIRKSLAND - Alle fracties in de gemeenteraad van Dirksland vinden dat het college van B en W een project Jeugd- en Buurtsport moet gaan ont wikkelen. Dat bleek donderdagavond, toen de raadscommissie Maatschap pelijke Aangelegenheden en Middelen (MAM) zich hoog over een initiatief voorstel. Voor het project is 10.000 euro beschikhaar in de gemeentelijke begroting. Door Kees van Rixoort Hel iniliatiefvoorstel was ingediend namens vijf partijen: PvdA, SGP, ChristenUnie, VVD en CDA. De twee overige fracties. Gemeen tebelangen Dirl<sland en Fractie Huber, slo ten zich donderdagavond aan en meldden dat ze ook best bij de indieners hadden kunnen staan. Peter Keuker, commissie- en raadslid namens de PvdA, lichtte het initiatiefvoor stel toe. "Er was volledige steun", zegt hij daags na de vergadering. Keuker had bij het voorbereiden van het initiatief het voortouw genomen, samen met Henk Zwanenburg van de VVD. Het belang van een project Jeugd en Buurt sport omschrijft het PvdA-raadslid als volgt: "Een deel van de jeugd leeft niet even gezond, is te zwaar, beweegt te weinig en gebruikt alcohol en drugs. We moeten proberen die jongeren aan het sporten te krijgen, bij een vereniging." Eerder kon de jeugd van Dirksland mee doen aan het buurtsportproject 'Be Cool, Be Smart, Be Active', een project dat goed aan sloeg, maar de deelnemers onvoldoende wist te verleiden om lid te worden van een sport vereniging. Bovendien richtte dit project zich op kinderen in de basisschoolleeftijd. Het nieuwe project Jeugd en Buurtsport moet anders zijn, zegt Keuker. Als het aan hem ligt komt de link tussen jongeren, ook en vooral die van 13 tot en met 17 jaar, en verenigings leven nu wel tot stand. "Wil een buurtsport project slagen, dan zullen de verenigingen voor hun extra inspanningen beloond moe ten worden. Niets voor niets!" Persoonlijk denkt Peter Keuker aan een geldbedrag voor elk jeugdlid dat een sportvereniging binnen weet te halen of korting op bijvoorbeeld de zaalhuur. Daarom had hij graag gezien dat er een link zou komen tussen het project Jeugd en Buurtsport en het Algemeen Subsidiebe leidsplan. Maar die koppeling bleek donder dag niet de voorkeur te hebben van de meer derheid in de commissie MAM. Te complex, luidde het oordeel. Zonder koppeling staat het initiatiefvoorstel met volledige steun op de agenda van de vol gende gemeenteraadsvergadering. Ervan uit gaande dat de steun dan weer volledig is, ligt de bal vervolgens op de helft van het college om het project Jeugd en Buurtsport concreet te maken. STAD aan 't HARINGVLIET - Zater dag werd bij Manege Oostmoer het jaarlijks terugkerend evenement Pas de Deux gehouden. Een bijzonder spektakel, waarbij de deelnemers gelegenheid krijgen alle creativiteit in de strijd te gooien. Het is namelijk de bedoeling dat twee personen op hun paarden of pony's een proef rijden van ongeveer zes minuten. Dat is op zich niet zo heel bijzonder, ware het niet dat die proef op muziek gereden moet worden en dat de berijders - en eventueel hun dieren - verkleed zijn. Door de originaliteit van de verkleed partijen en de figuren die gereden worden op zeer verrassende muziek keuzes, heeft zo'n Pas de Deux-avond een grote amusementswaarde voor de vele bezoekers. De jury had het moeilijk. De proef wordt beoordeeld op het gereden zijn in het alge meen, de houding en zit van de ruiter/ama zone en de juistheid van de hulpen, de ver zorging van het geheel, de originaliteit en de muziekkeuze. Ook werd er een demonstratie gegeven door de carrouselgroep van Manege Oostmoer. Ze reden met 12 ruiters/amazones een mooie proef op fantastische muziek. Achttal 'de boertjes' mogen ook niet uitge vlakt worden en reden eveneens een mooie proef op bijbehorende muziek. De avond werd afgesloten door twee aangespannen paarden, natuurlijk ook helemaal opgesmukt in de carnavalssfeer. De heide rijtuigen waren helemaal versierd met guirlandes, ballonnen, lampions, etc, evenals de menners. Hieron der de uitslag. Uilslai; pony's: 1. Stephanie van Vliet met Daisy en Talitha Spuij met Mickey Boy, 38 punten; 2. Melissa Wesdijk met Desley en Valerie Verweij met Bonita, 37 punten; 3. Manon Zwanenburg met Elvira en Whitley Vorstenbosch met Quint. 35 punten; 4. Isabel de Geus met Black Beauty en Esmee de Keizer met Sjors, 34 punten; 4. Rachel Vrijhof met Passoa en Laurina Lokerman met Rody, 34 punten; 4. Lisa v.d. Ende met Oeps en Romy Wittmer met Loesje, 34 punten; 5. Naomi Moerkerkc met Snoopy en Leanne Vlaspoel met Max, 33 punten; 5. Senna v. Driel met Amigo en Babette Prins met Bartje, 33 pun ten; 6. Chantal Jansen met Tracy en Marlotte v.d. Veer met Jo Ann, 32 punten; 7. Daniella Vis met Mickey Boy en Sharona Jansen met Snoopy, 31 punten; 7. Nelleke Dijkgraaf met Katinka en Ingrid van Veen met Max, 31 punten; 7. Chantal v. Alphen met Tazz en Dominique v. Sliedregt met Bobbie, 31 pun ten; 8. Nicole Bergeijk met Kees en Iris Prins met Babe, 30 punten; Eveline Lageweg met Jeiko en Jamie met Jassy, 30 punten; Yara Geelhoed met Snoopy en Esmee Jonker met Bartje, 30 punten; Eva Koenraadt met Sum mer en Pernella Koenraadt met Mack Happy, 30 punten; Sanne Post met Britt en Carlijn Bomas met Tazz, 30 punten. Uilslag paarden: Ingrid de Vogel met Dynamite en Carolien de Vogel met Joy, 44 punten; 2. Fleur Jonker met Diamond en Demi Uylewaal met Debbie, 41 punten; 3. Ria V. Eek met Jesse en Marloes v. Eek met Frits, 40 punten; 4. Anouk Platil met Midler en Melissa Groeneweg rrtet Dino, 38 punten; 5. Lysanne den Haan met Henro en Petra den Haan met Max, 37 punten; 6. Ellis Troost met Spilly en Christina Troost met Sassy Girl, 35 punten; 7. Anouk Bienefelt met Joep en Gandola Pollemans met Donna, 34 punten; 7. Elieske Krijgsman met Tazz en Saranda v. Putten met Karine, 34 punten; 8. Fleur Jonker met Spikkel en Angelique de Vos met Sjap- peloep, 33 punten; Ester Verhoef met Gwynt en Mariska v. Groningen met Bowie, 33 punten; Liza Vis van Heemst met Rapids en Samantha Lugthart met Sparky, 33 punten; Cynthia Monnee met Joep en hina v. Namen met Donna, 32 punten; Daphne Boelhou wer met Pacha Parabel en Jierga Tanis met Prins, 32 punten; Kimberly v. Sliedregt met Lenny en Jaimy Argoudelis met Katinka, 32 punten; Vanity Monnee met Alwin en Daisy Argoudelis iiiet Anouska, 31 punten; Juliette Kamp met Joy en Lavina Burgers met Twen- kle, 31 punten. Vrijdag 16 februari is er weer een bingo bij PV De Zwaluw in Ooitgensplaat. Er wordt gespeeld voor mooie en vooral bruikbare prijzen, zoals goed gevulde boodschappen- manden, heerlijke vleesschotels, prachtige planten en nog veel meer leuke prijzen. De bingo wordt gehouden in het clubgebouw, Dorpsweg 2. Koffie of thee is gratis. De aan vang is 20.00 uur Afgelopen weekend waren de regio wedstrijden voor de topsport, de Ie en de 2e divisie. De beste turnsters van Zuid-Holland zuid hadden ingeschre ven voor deze wedstrijd met als inzet een plaats op de landelijke voorwed strijden. Anouk Slockers van Sparta Stellendam turnt voor het eerste jaar bij de jeugd. De afgelo pen 3 jaar is Anouk steeds Nederlands kam pioen geworden en zij zou dit jaar voor het eerst in de 2e divisie uitkomen. Er stond haar een moeilijke taak te wachten, want ze moest het opnemen tegen turnsters die gemiddeld 2 keer zoveel trainingsuren per week maken als Anouk. Zij begon op vloer en toonde op deze wedstrijd opnieuw dat zij een zeer elegante turnster is met een mooie houding. Haar cijfer was het één na hoogste van alle turnsters. Een prima begin voor Anouk. Het volgende toestel was de sprong, niet haar favoriete toestel, maar ze sprong één van haar betere overslagen. Als derde turnde ze op de brug. Al haar nieuwe elementen lukten en met een prachtige afsprong turnde de 11 jaar oude turnster een goede oefening. Als laatste moest ze de balk turnen. Met het intur- nen maakte zij een flinke val, maar herstelde zich prima tijdens de wedstrijdoefening, al turnde ze wel een beetje ingehouden. Met een puntentotaal van 31,33 punten eindigde Anouk op de 3e plaats. Het leverde haar een eerste medaille op in de 2e divisie. Een meer dan uitstekende prestatie van Anouk. Rebekka Hoek van Sparta had vorig seizoen ook al in de 2e divisie geturnd, maar dit jaar zou haar eerste jaar als junior worden. De oefeningen moeten een behoorlijk aantal moeilijke elementen bevatten om hoog te kunnen scoren. Om aan alle eisen te kun nen voldoen, moeten er vele trainingsuren gemaakt worden, bij voorkeur in een perma nent ingerichte turnhal. De turnsters van de A-seiectie trainen regelmatig in de turnhal te Hellevoetsluis en hebben daar veel voor deel van. Toch maken zij nog veel te weinig trainingsuren in vergelijking met de overige turnsters in de 2e divisie. Rebekka begon haar wedstrijd op de balk. Zij turnde een vrijwel foutloze oefening en dat was een uitstekende start. Later bleek er maar één juniortumster een hoger cijfer te hebben geturnd op de balk. Haar vloeroefening was prachtig om te zien. Waar andere turnsters soms een aparte train- ster of choreograaf hebben om de oefenin gen op muziek te maken, maken de turnsters van Sparta hun vrije oefening helemaal zelf omdat er tijdens de training geen tijd voor is. Op dit toestel haalde Rebekka ook het één na hoogste cijfer. Op sprong moet Rebekka een moeilijkere sprong gaan springen om hoog te scoren, maar haar overslag leverde weinig aftrek op. Ze sloot haar optreden op deze wedstrijd op een meer dan uitstekende manier af met haar brugoefening. Alleen de regiokampioene haalde een hoger cijfer dan Rebekka. Tot grote verrassing van iedereen had Rebekka de zilveren medaille gewonnen. Een ongelooflijke prestatie. Beide turnsters hebben zich dus met gemak geplaatst voor de eerste landelijke voorwed strijd in het eerste weekend van maart in Capelle aan de IJssel. Op zaterdag 24 februari a.s. is er weer een grote Verzamelaarsbeurs in recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk. Er zijn stands met o.a munten, bankbiljetten (zowel Neder landse als buitenlandse), postzegels, eerste dag enveloppen, ansichtkaarten, klein antiek, enz. Mocht u nog op zoek zijn naar spullen om uw verzameling compleet te maken, zal het beslist de moeite waard zijn om eens te komen kijken. Maar ook als u nog iets bezit wat u wilt verkopen of waarvan u de waarde wilt weten bent u welkom. De Beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur, de toe gang is gratis. Wie meer wil weten of aan de beurs wil deelnemen, kan bellen naar 0187- 651638. Civiel- en Cultuurtechnisch Ingenieursbureau De ontsluiting van het Bedrijvenpark Oostflakkee, zoals deze er na de werkzaamheden uit zal zien. OUDE TONGE - De komende maanden legt wegenbouw maatschappij J. Heijmans B.V. een rotonde aan als hoofd ontsluiting van het Bedrijvenpark Oostflakkee op de Tonis- seweg. In nauw overleg met de gemeente Oostflakkee en de Provincie Zuid-Holland is door Ingenieursbureau Van der Waal Partners BV de fasering zodanig uitgewerkt dat alle verkeer gedurende de uitvoering veilig gebruik kan blijven maken van deze belangrijke verbinding tussen Oude-Tonge en de Provinciale weg N215. Inmiddels is gestart met de eerste voorbereidende werkzaamheden. Aan weerszijden van de Tonisseweg zijn de bomenrijen van populie ren gekapt en worden de noodzakelijk kabels en leidingen verlegd. Met een fietsbrug wordt het fietsverkeer komend vanaf Oude-Tonge omgeleid naar een fietspad dat parallel aan de Tonisseweg, circa 30 meter richting het Bedrijvenpark wordt aangelegd. Het landbouw- verkeer wordt gedurende deze periode tijdelijk omgeleid over de hoofdrijbaan tussen de Tramweg en de Blauwe Pannenweg. Na het verleggen van het fietspad wordt de omleiding van de hoofdrijbaan aangelegd waardoor het toekomstige terrein van de rotonde vrij wordt gemaakt voor de aanleg van het nieuwe verkeersknooppunt. Hoewel de werkzaamheden enige overlast met zich mee zullen brengen, zal geprobeerd worden dit zoveel mogelijk te beperken. Met de aanleg van de rotonde komt de T-kruising van de Blauwe Pannenweg op de Tonisseweg te vervallen. De Blauwe Pannenweg wordt rechtstreeks aangesloten op de toekomstige entreeweg, waar door fietsers en landbouwverkeer slechts één kruising hoeven over te steken. In het najaar zal de bomenrij van populieren aan de zijde van het Bedrijvenpark herplant worden. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op Goeree- Overflakkee werd vorig jaar voor het eerst de atelierroute KunstKijk gehouden. Op meerdere zaterdagen in de zomer hield aan aantal beeldende kunstenaars, woonachtig en werkzaam op Goeree-Overtlakkee, een 'open huis'. Ze stelden hun atelier open voor het publiek, dat op deze wijze kennis kon nemen van de geboorte en ontwikkeling van kunstobjecten. Met enige voorzichtig heid kon deze organisatie een succes worden genoemd. Er was behoorlijk belangstelling en de meeste reacties waren positief. Voor de organiserende werkgroep was dit aanleiding om ook dit jaar weer een atelier route KunstKijk te organiseren. Alle kun stenaars die beeldend werk van voldoende kwaliteit maken, kunnen hieraan deelnemen. Deze kwaliteit zal zonodig worden beoor deeld door een speciaal daartoe in het leven geroepen commissie. Werden vorig jaar de openingsdata van tevoren vastgelegd op de laatste zaterdag van de maand, dit jaar is besloten een meer vrije koers te volgen. De data liggen wel vast, maar daarbij wordt geen vast schema gevolgd. Overigens worden de openingsdata en -tijden wel precies in het boekje vermeld. Stichting Podium hoopt met de organisatie van deze atelierroute Kunst- Kijk bij te dragen aan verdere culturele ont plooiing van Goeree-Overflakkee. Wie aan deze atelierroute KunstKijk wil deel- GroenLinks en de SP zijn voor de aankomen de provinciale verkiezingen in Zuid-Holland een lijstverbinding aangegaan. Zo'n lijstver binding is van belang bij het verdelen van de restzetels na de verkiezingen op 7 maart 2007. Grote partijen maken meer kans op een restzetel dan kleine. Door de krachten te bun delen vergroten de SP en Groen Links alle bei hun kans om een restzetel te behalen en wordt de kans kleiner dat deze bij de paitijen rechts en in het midden terecht komt. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt zaterdag 15 februari een bin goavond in de Vicoriahal, Philipshootjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en één superronde worden gespeeld. De avond begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. nemen kan een reglement met aanmeldings formulier aanvragen bij de receptie van Het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelhar- nis, of per e-mail: receptie@hetdiekhuus.nl. of telefonisch via nummer 0187-482 400 (van 9.00-12.00 uur). Het aanmeldingsformuher dient uiterlijk 28 februari 2007 ingevuld te worden ingeleverd. NIEUWE-TONGE - Donderdag 8 maart is er in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe-Tonge een gezellige Maartse Maaltijd voor senio ren. Deelname staat open voor senioren van Nieuwe-Tonge en Stad aan 't Haringvliet, en kost 7 p.p. (all in). Vanaf half vier is er een programma en om vijf uur wordt er een drie gangen diner geserveerd. Het diner bestaat uit een winterse soep, meerdere vleesge rechten en stamppotjes. Het dessert is een verrassing. De gerechten zijn een keuze uit het assortiment van Thuisdiner. Ook is er koffie, thee en drankje. Verder verzorgen de medewerkers van Ons Dorpshuis een bingo. Maximaal 36 personen kunnen aan de maal tijd deelnemen. Vooraf opgeven is noodza kelijk; dat kan tot uiterlijk 1 maart bij Saar Bruggeman, tel. 651925, liefst tussen 18.00 en 19.00 uur. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar Regiotaxi Goeree-Overflakkee, tel. 0800-4404044. De gezamenlijke maaltijd wordt georgani seerd door de stichting Companenen is een samenwerkingsproject, waarin Ons Dorps huis, Companen en verpleeghuis De Sama ritaan zich inzetten om in de dorpkernen een aantrekkelijke ontmoetingsactiviteit voor senioren op te zetten. Wie meer wil weten over Thuisdiner kan bellen naar de Klanten service van Thuisdiner bij Companen Lokaal Ouderenwerk, tel. 483366. -46- Bertus gloeide. Dat hij hier in het bijzijn van ande ren een geduchte nederlaag leed krenkte zijn trots, "'t Is fraai!" barstte hij eensklaps uit, "'t is fraai, dat moet ik zeggen. Dat is zeker ook Christelijk? Dat wij daardoor in opspraak komen, geeft zeker alle maal niets, hè? Dat is alles vrucht van de godzalig heid, nietwaar? U denkt zeker, dat u door die ene, keer bij ons besmet zult worden." "Van die ene keer zal mij niets overkomen, daarom weiger ik niet, dat weet je ook wel, Bertus. Doch de oorzaak van mijn weigeren zit dieper, dat heb ik jul lie zoeven trachten duidelijk te maken." "Ik kan u niet zeggen, hoe vreselijk ik het vind." En Trees liet bij die woorden haar tranen de vrije loop. Snikkend vervolgde ze: "Dus ik beteken niets meer voor u?" "Dat weet je wel beter, Trees. Maar je hebt mij op het hart getrapt, door tegen alle vermaningen in toch je wil door te drijven. Ik heb je dikwijls genoeg gewaarschuwd. De ellende, die er uit voortvloeit is mijn schuld niet, Trees, daar ben je zelf de oorzaak van. Jij hebt doorgezet. Trees, en nu moet ik zeker maar over alles heen stappen en doen alsof er niets gebeurd is. Nu ben ik onredelijk, ongevoelig en over hetgeen er gepasseerd is mag niet meer gesproken worden. Ben ik hierin mis. Van Vliet, zeg het dan onomwonden." En vragend wendde zij zich tot hem. "Nu u het mij persoonlijk vraagt, zal ik ook mijn mening er over te kennen geven. Ik verenig mij vol komen met uw handelwijze, in dat geval zou ik pre cies eender handelen. U bent zo duidelijk geweest als het maar enigszins kon." "Zo pot, zo deksel," viel Bertus schamper uit. Van Vliet deed, alsof hij die beledigende uitdruk king niet gehoord had en vervolgde rustig: "Dat is de geest van tegenwoordig. Eerbied en ontzag voor de ouders is er niet meer, men doet gewoon, alsof ze niet bestaan en dan moeten toch later de ouders buigen en bukken. Zij zouden bijna gedwongen worden om over alles heen te stappen en dus feite lijk door hun toegeven een streep geven door al hun vroegere raadgevingen." "Ik vind het een schande,'' en nijdig schopte Bertus zijn stoel achteruit, zodat die met een slag omviel, "en dan durven ze nog te zeggen bij andere gele genheden, dat ze geen kerkje spelen. Bah, ik heb een afschuw van al dat kleinzielige gedoe. Vroom praten ja, dat kunnen ze, maar als het op daden aan komt, dan sluiten ze zich op in hun eigen bekrom pen kringetje. Hün kerkje is alleen goed, zij gaan alleen naar de hemel en al de anderen bedriegen zich. Bij alle andersdenkenden is het waangeloof of weet ik welke mooie benamingen ze allemaal ver zinnen. Dat is zeker de toepassing van het woord van onze Zaligmaker: Leert van Mij, dat Ik zacht moedig ben en nederig van geest. Ga je mee, Trees, we stappen dadelijk op, ze moesten door onze aan wezigheid hun hemeltje eens missen, dat zou mij toch verbazend spijten." Zonder te groeten rukte hij de kamerdeur open en verdween in de gang, greep jas en hoed en haastte zich naar de voordeur. "Kom je haast!" schreeuwde hij ontstemd de gang in, omdat Trees te lang naar zijn zin weg bleef. 'Anders ga ik alleen, hoor." Evert liep met Trees, die eerst alle aanwezigen gegroet had, naar de voordeur en liet haar uit. Mevrouw Kooistra voelde niet de minste lust om bij de voordeur nog meer hatelijkheden van Bertus in ontvangst te nemen en bleef daarom in de kamer. "Je hebt een fijne moeder, dat moet ik zeggen," hoonde Bertus tergend, "dat is daar bij jullie een huis vol godzaligheid." Het bloed golfde Evert naar het hoofd en zijn han den jeukten om zijn zwager de straat op te slinge ren, doch hij beheerste zich en hield wijselijk zijn handen thuis. "Gegroet," ontsnapte slechts van tussen zijn opeen- geperste lippen en met een slag sloeg de voordeur achter hen dicht. "Praat toch asjeblieft niet zo hard, de mensen weten niet wat ze hiervan denken moeten," smeekte Trees haar man, die foeterend en tierend naast haar liep en zo luid zijn verontwaardiging luchtte, dat som mige late voorbijgangers nieuwsgierig staan bleven en hen naoogden. "'t Kan mij niets schelen, iedereen mag weten wat een liefhebbende moeder jij hebt, die weigert om bij de doop van haar kleinkind tegenwoordig te zijn." Die laatste woorden schreeuwde hij ongeveer. Trees schaamde zich. "Bertus zwijg nu, of praat anders wat zachter," vroeg Trees dringend met gedempte stem, terwijl ze haar hand op zijn arm legde. Onwillig schudde hij die van zich af. "Ik doe het niet," tartte Bertus nog luider, "dat wijf, dat jij je moeder noemt is een..." De rest van die minder fraaie ontboezeming smoor de in een paar onverstaanbare klanken, doordat Trees snel haar hand op zijn mond drukte. Dat deed de maat bij Bertus overlopen. Ruw slin gerde hij haar van zich af. "Laat me los!" brieste hij. Trees bewaarde met de grootste moeite haar even wicht, doch schaafde haar handen lelijk open tegen de uitstekende punt van een vensterbank. Ze schrok van de heftigheid van Bertus. Dat was haar nog nooit overkomen. Een ongekende koelheid over meesterde haar. Het was op dat ogenblik, of er een vreemde naast haar liep. Hete tranen welden op in haar ogen, bevochtigden haar gelaat. Bertus, door die felle uitbarsting gekalmeerd, liep zwijgend, met grote stappen, de rest van de weg naast haar. "Het zal lang duren, eer ik daar weer één voet over de drempel zet," nijdigde hij, toen ze voor hun win kel stonden en binnen traden. Trees antwoordde niet. Het was, alsof er iets in haar gebroken was. Met wijd geopende ogen lag mevrouw Kooistra naar het raampje te staren, dat als een vaalbleke plek zich aftekende in het zwart van de muur. Sla pen kon ze niet. Uren lag ze nu al wakker. Ze had zich om en om geworpen op haar bed, getracht haar rusteloze gedachtengang te stuiten en toen dat niet lukte geprobeerd er een andere wending aan te geven, doch tevergeefs. Tenslotte had ze het maar opgegeven. Telkens en telkens weer opnieuw door leefde ze met pijnlijke helderheid het gebeurde van die avond. Ze kon er zich niet tegen verzetten. Ben ik te scherp geweest? Had ik niet beter gedaan om dat alles maar te verzwijgen? Er was toch een maal niets meer aan te veranderen. Had ze zich maar niet beter er bij neer kunnen leggen? Deze en talloze andere soortgelijke vragen veront rustten haar en banden alle slaap verre van haar. Als golven sloegen allerlei gedachten over haar heen. Had ze niet verstandiger gedaan door maar toe te geven en maar de minste te zijn? (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 5