Herkingen in de stanic VERKOPING Visie maatscliappelijl(e ondersteuning Goedereede gaat lianden en voeten geven aan subsidiebeleid LITIE 3D-materialeii 0900-8844 Windturbines Veranderingen Eilanden-Nieuws het goede doel IGROEE-BWE Belangenorganisaties volgen Wmo praktijk op de voet EIIAt1DEt1-niEUl/5 Twee maanden lang evenementen voor Urker solisten in concert Vrouwenvereniging Goede tijden jonge Schotejilzwemmers Kerkdienst Ger. Gem. Ondanks meer vraag vrijwel geen wachtlijsten meer Organisaties en instellingen worden uitgenodigd 'Overheid wordt tussenheid' 'Magnificat' zoekt sopraan en bas Lezing groenten- en fruitteelt Manege Oostmoer helpt Brooke Hospital Jeugdzorg Zuid-Holland: GOEDEREEDE - Zoals wellicht bij velen bekend, is per 1 januari van dit jaar de Wet maatschappelijke ondersteuning (WMO) van kracht gewor den. Op diezelfde datum is ook de nieuwe Algemene subsidieverordening van de gemeente Goedereede in werking getreden. Die verordening is al toegesneden op de prestatievelden van de WMO. Om nu in het subsidie beleid goed de aansluiting te kunnen vinden met de activiteiten van de organisaties en instellingen wordt een Visie maatschappelijke ondersteu ning opgesteld. Die is de opmaat voor het nieuwe subsidiebeleid van de gemeente. Dat gebeurt in een interactief proces. De gemeente wil hierbij een groot aantal instellingen, verenigingen en andere verbanden in de samenleving betrekken. De uitkomsten van dit proces zijn niet alleen van belang voor het subsidiebeleid van de gemeente Goedereede zelf, maar kunnen ook worden gebruikt in de eilandelij ke processen op het gebied van de WMO. Wethouder Peter Feller en de ambtelijke begeleider Ben Boon geven tekst en uitleg. Terug- en vooruitkijken Van elkaar leren Diefstal buitenboordmotor Ingezonden: De brandweer van Herkingen moest zaterdagmiddag rond 14.15 uur uitrukken naar de Stoof- straat aldaar voor stankoverlast van een brandstoflucht, dat waarschijnlijk (diesel)olie betrof. Al eerder in de week was er op de Molendijk een olieachtige substantie gelekt, waarvoor de brandweer werd gealarmeerd, die een uur lang het riool heeft doorgespoeld. Waarschijnlijk is daarbij nog wat olie in het riool achtergebleven dat zich is gaan verspreiden, zodat de brand weer zaterdagmiddag opnieuw het riool door moest spoelen en waarbij, in samenwerking met de gemeente, een aantal putdeksels werd opengezet om de stank eruit te laten trekken. (Foto Persburo Fktkkeej Wat betekent de Wmo in de praktijk voor de mensen die er gebruik van maken? Met het in werking treden van de nieuvee Wet maatschappelijk ondersteuning per 1 januari 2007 heb ben de belangenorganisaties een lan delijk digitaal meldpunt in het leven geroepen: www.wmomeldpunt.nl. De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) garandeert dat gemeenten hun uiter ste best doen mensen vanaf 2 januari 2007 dezelfde voorziening te laten ontvangen als zij op 31 december 2006 kregen, bijvoor beeld huishoudelijke verzorging als maaltijd voorziening. De VNG heeft toegezegd dat men op de gemeenten kan rekenen en Staats secretaris Ross-van Dorp heeft budget ter beschikking gesteld om gemeenten eventueel noodmaatregelen te laten treffen. Wat zijn de ervaringen met het aanvragen en ontvangen van hulp en voorzieningen? De belangenor ganisaties monitoren de werking van de wet en zullen de vinger aan de pols houden bij gemeenten, ministerie en politiek. De website www.wmomeldpunt.nl is exclu sief voor het registreren van ervaringen met de Wmo. Voor informatievoorziening of klachtenbehandeling kunnen mensen bij de gemeenten aankloppen. Deze hebben inmid dels een eigen Wmo-loket, soms in goede samenwerking en overleg met de ouderen- of gehandicaptenorganisaties. Hier kan men terecht met vragen over zorg en wonen. Uitsluitend mensen die niet over internet beschikken, kunnen een schriftelijk formu lier opvragen via het reguliere Meldpunt van de Chronisch zieken en Gehandicapten Raad (CG-Raad): 030-2970404. Bij het meldpunt zijn betrokken: CG-Raad, Federatie van Ouderverenigingen, Program ma Versterking CliëntenPositie en de ANBO voor 50-plussers, NVOG, PCOB en de Unie KBO, samenwerkend in de CSO. clir. streeliblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mall: Algemeené'gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,35; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187)471022, e-mail: J.VUleriuslJJ gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal €12.00 Per halfjaar €21,00 Per jaar €40,00 Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS; postbank 167930 rabobank Middelharnls 342001108 STAD AAN 'T HARINGVLIET - De evenementenkalender van Manege Oostmoer staat jaar in jaar uit bol van de activiteiten. En de agenda van de maanden maart en april van dit jaar wordt nu ook nog eens met groot enthousiasme gekoppeld aan het goede doel: deelnemers worden van harte uit genodigd geld op te halen voor Brooke Hospital for Animals, een organisatie die zich inzet om de minder fortuinlij ke paarden en ezels én hun eigenaars een beter leven te bezorgen. "In 2005 hebben we met de jaarlijkse Mane ge Oostmoer-puzzelrit al eens het prachtige bedrag van 1350 euro opgehaald voor Brooke Hospital'*, herinnert Myra Lugthart zich. "We merkten toen al goed dat Brooke Hospital lééft onder het paardenvolk. Hoog tijd dat we deze geweldige organisatie nog eens onder de aandacht brengen d.m.v. een sponsorwed- strijd! Het Manege Oostmoer-team toonde zich vanzelfsprekend heel enthousiast over dit initiatief! Ook in de komende maanden worden er weer allerlei wedstrijden georgani seerd bij Manege Oostmoer. ledere zaterdag is er wel iets te beleven: KNHS-wedstrijden, FNRS-proeven, springconcoursen. De deel nemers aan al deze evenementen zijn nu voor de maanden maart en april samengevoegd in één sponsorwedstrijd voor Brooke Hospital, ledere deelnemer wordt gestimuleerd om in zijn of haar omgeving zoveel mogelijk spon sors te zoeken voor het evenement waaraan hij of zij deelneemt. Vanzelfsprekend zijn daar hele leuke extra (gesponsorde!) prijzen mee te verdienen! Maar de mooiste beloning zit 'm toch wel in de voldoening van samen met een gezond paard een wedstrijd rijden, en daarmee een ziek of gewond dier helpen. Prachtig toch! We rekenen op een enthousi aste inzet én op een geweldige opbrengst! Begin mei gaan we tellen", vertelt Myra. "In de kantine van Manege Oostmoer staat standaard een Brooke Hospital-coUectebus - die hebben we voor de gelegenheid geleegd', er zat alweer tachtig euro aan los geld in! Een mooi bedrag, dat hopelijk in de komende maanden flink vermeerderd zal worden! Ik kan me voorstellen dat er mensen zijn die nog niet weten wat Brooke Hospital inhoudt. Die verwijs ik graag naar website www.brooke. nl, maar ook naar de website van de TROS- televisie, daar kunnen de uitzendingen beke ken worden die Martin Gaus voor Brooke Hospital in India en Pakistan heeft gemaakt. Ik weet zeker dat federe paardenliefhebber zich in zal zetten voor Brooke Hospital na het zien van die programma's! (zie www.tros.nl alle TV-programma's Brooke Hospital). En Brooke Hospital helpen? Dat is gemak kelijk! Gewoon door mét sponsorlijsten in te schrijven voor de evenementen in maart en april bij Manege Oostmoer!", zegt Myra. Op zaterdag 3 maart a.s. organiseert Mission Music uit Dirksland een concert in de Oude Kerk te Zwijndrecht. Medewerking aan het concert zal worden verleend door de Urker solisten Jaap, Lucas en Jeannette Kramer en Marco Hoorn, dirigent en solisten bij het Jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria'. Jaap Kramer zal de solisten op de piano begeleiden, terwijl het orgel bespeeld wordt door Marco den Toom. Daarnaast treedt het koor 'In Touch' op o.l.v. Ad de Joode. Verder bevat het programma optredens van solisten, instrumentale intermezzo's, kooroptredens en veel samenzang. Er zal een collecte wor den gehouden ten bate van de MAF-zen- dingsvliegers. De aanvang van het concert is 19.30 uur, de kerkdeuren gaan om 18.45 uur open. Toegangskaarten kunnen worden besteld via website missionmusic@solcon. nl, telefonisch via nummer 0187-603510 en indien nog voorradig bij de ingang van de kerk. MELISSANT - Donderdag 15 februari a.s. hoopt vrouwenvereniging 'Draagt elkanders lasten' haar jaarlijkse verkoping te houden in Hervormd verenigingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14 te Melissant. Ook dit jaar is weer veel werk tot stand komen. Op de ver kooptafels vindt u handwerken, cadeauartike len, kaarten, creatieve artikelen voor de tuin, speelgoed, snoep voor de jeugd, eigengebak ken cake en koek aan en er is weer een kleine rommelmarkt met spullen uit grootmoeders tijd. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. SOMMELSDUK - Op 10 februari heeft zwemclub De Schotejil, samen met ZOB"66 uit Oud-Beijerland en De Geul uit Papen- drecht, een limietwedstrijd gezwommen in Papendrecht. Vooral door de jongere zwem mers van De Schotejil werden scherpe tijden gezwommen. Esmee Koedoot (1992) won de 200m school slag in een clubrecord van 2.50.84 en Mela- nie van Gemert (1993) eindigde als 2e op deze 200m schoolslag in een NK-Iimiet van 2.52.39. Later zwom Esmee Koedoot even eens een nationale limiet op de 200m wissel slag in 2.35.26, terwijl Melanie van Gemert op de 400m vrij andermaal een NK-limiet realiseerde in de winnende tijd van 4.55.36. Verdere successen waren er voor Sanne Huijsmans (1995), die op de lOOm vlinder slag een tijd van 1.31.82 zwom en hiermee de gouden medaille won. Ook de 200m wis selslag werd door haar gewonnen in een tijd van 3.02.59. Janiek de Boed (1994) won de 200m rugslag in 2.52.45 en zwom een fors persoonlijk record op haar 400m vrij met een tijd van 5.26.95. Mico Pavlovic (1996) won de 50m schoolslag in 47.20. Sebastiaan Rosendaal (1991) zwom probleemloos naar de Ie plaats op de 200m vrij in 1.59.83. Snelle tijden en knappe tijdsverbeteringen waren er in overvloed. Zo zwom Elene van Zoest (1992) o.a. een persoonlijk record op de 50m vlinderslag (36.10) en verbeterde Denise Brooshoofd (1995) haar tijden op de 50m rugslag (42.47) en de lOOm schoolslag (1.42.30). Marie-Claire van Zoest (1995) zwom een mooi p.r. op de lOOm schoolslag in 1.41.83 en ook Katja de Vreeze (1996) wist op deze lOOm schoolslag tot een ver rassende 1.48.53 te komen. SOMMELSDUK - ledere woensdag in recreatiecentrum 'De Staver'van 10.00- 16.00 uur 3D-materialen en workshop. Iedereen is hartelijk welkom. NIEUWE-TONGE - Heden, dinsdag 13 februari, 19.30 uur, ds. CA. van Dieren. Er zijn vrijwel geen wachtlijsten meer voor de jeugdzorg in Zuid-Holland. Dat is opmerkelijk omdat het aantal jongeren dat voor jeugdzorg in aan merking kwam in 2006 niet, zoals werd verwacht, met 12 procent steeg maar met 25 procent. Vanwege de grote vraag naar jeugdzorg stonden er op 1 oktober 2006 nog ruim 500 jonge ren op de wachtlijst. Dankzij een extra financiële bijdrage van Zuid-Holland van 1 miljoen euro kon de extra vraag goed worden opgevangen. Gedeputeerde Lennie Huizer (PvdA) maakte dit vandaag bekend tijdens de conferentie 'Rondom de Jeugdzorg' die plaatsvond in het provinciehuis. Mevrouw Huizer prees de jeugdhulpverlening in Zuid-Holland voor het wegwerken van de wachtlijsten. Zij zei er blij mee te zijn dat er ook positief nieuws te mel den is als het gaat om jeugdzorg. In de afgelopen 4 jaar zijn in Zuid-Holland 94 behandelplaatsen ingericht voor jongeren met ernstige gedragsproblemen.Zonder deze extra plaatsen zouden zij in een jeugdgevan genis moeten verblijven. Een extra financi ële bijdrage van de provincie heeft er voor gezorgd dat het Algemeen Meldpunt Kinder mishandeling al sinds 2003 zonder wachtlijst werkt. Verder zijn er veel zorgadviesteams voor probleemleerlingen in het onderwijs gerealiseerd. Gedeputeerde Huizer: "Het is nu heel belang rijk dat er goede afspraken worden gemaakt tussen Bureau Jeugdzorg en de Raad voor de Kinderbescherming over het verkorten van doorlooptijden in de jeugdbescherming. Kinderen in nood kunnen dan sneller hulp krijgen". Huizer overhandigde een cheque van 10.000 euro aan het Nationaal Fonds Kinderhulp. Dit geld kan worden besteed aan kleinere projecten in de jeugdzorg waar geen regulier budget voor is. Het aantal extra jongeren dat in 2006 hulp moest worden geboden was 319. Door een extra financiële inspanning van de provincie is het gelukt om 737 jongeren extra hulp te bieden. Op 31 december 2006 stonden er nog maar 17 jongeren op de wachtlijst. Door Adri van der Laan Wethouder Peter Feller legt uit dat het sub sidiebeleid aan zal moeten sluiten bij wat er speelt en leeft in het maatschappelijk mid denveld. Het college hoopt dit te bereiken door in contact te komen met zoveel moge lijk instellingen. Eind 2002 werd door de gemeente Goeder eede het Welzijnsjaarprogramma 2003-2006 vastgesteld. In dit programma werden alle activiteiten op het gebied van welzijn binnen de gemeente beschreven. Nu dit Welzijnsjaarprogramma ten einde is gekomen heeft het college voor een nieuwe weg gekozen en wordt er met alle betrokke nen een nieuwe visie ontwikkeld. Die moet de basis zijn voor het nieuwe gemeentelijke subsidiebeleid. Het is de bedoeling dat in de komende maanden met de organisaties die op het gebied van maatschappelijke onder steuning actief zijn binnen de gemeente de basis wordt gelegd voor dat nieuwe subsidie beleid. Met de organisaties en instellingen zal wor den teruggekeken op de afgelopen vier jaar. Maar bovenal zal vooruitgekeken worden naar de toekomst. Volgens Peter Feller zal dan de vraag centraal moeten staan waar de kansen en de mogelijkheden van de orga nisaties en instellingen liggen, wat zij van elkaar kunnen leren en wat de gemeente van de organisaties kan leren. Uit het overleg zal een nieuw subsidiebeleid voor de jaren 2008- 2011 worden ontwikkeld en zal het huidige beleid waar nodig worden aangepast. Deze nieuwe ontwikkeling past in de gedach te achter de WMO dat zoveel mogelijk met maatschappelijke organisaties en burgers wordt samengewerkt, zodat er meer samen hang in de samenleving komt. Peter Feller legt uit dat deze nieuwe initiatieven niet de bedoeling hebben om de verenigingen te controleren of om te bezuinigen op subsidies. "Wij willen als gemeente een ondersteunen de rol spelen in de contacten van de verschil lende organisaties onderling en van daaruit ook beleid ontwikkelen". Hij geeft aan dat interactie hierbij centraal zal staan. Dus een visie en het subsidiebeleid voor de toekomst wordt niet gedicteerd vanuit het gemeen tehuis, maar het college wil juist 'het veld' in voor de contacten met de organisaties en instellingen. "Wij willen de behoeften van de organisaties samen met hen in kaart brengen, zodat we met elkaar rekening kunnen houden en samen kunnen werken. Wij veranderen dan van overheid in 'tussenheid'. De gemeente probeert de komende tijd met zoveel mogelijk organisaties in contact te komen. "Naast de bekende subsidiepartners, zouden dit ook organisaties kunnen zijn die geen subsidie ontvangen. Dan zou door het gezamenlijk overleg wel eens kunnen blijken dat hun activiteiten recht hebben op subsidie van de gemeente of van andere organen". Peter Feller benadrukt verschillende keren dat het de gemeente er niet om te doen is om er financieel beter van te worden. "Het gaat niet over geld. Het gaat er alleen maar over hoe we elkaar het beste kunnen steunen in een interactief proces". Ook de gemeente lijke organisatie zal zelf wijzer worden van de contacten. Men verwacht dat door de con tacten met de organisaties ook de ambtena ren op het gemeentehuis meer inzicht krijgen in het reilen en zeilen van de verschillende organisaties en dat zodoende gemakkelijker vastgesteld kan worden welke behoeften en wensen er binnen die organisaties leven. Volgens Ben Boon zullen de verenigingen en instellingen ook van elkaar kunnen leren. Uit ervaringen van andere interactieve processen weet hij dat de deelnemers aan zo'n interac tief proces elkaar gaan opzoeken en elkaar gaan helpen, bijvoorbeeld bij het beheer van de financiën of bij het opzetten van geza menlijke projecten. "De tijd dat een pen ningmeester van een vereniging op de ach terkant van een sigarendoosje een begroting maakte is voorbij. Er zijn penningmeesters die in het dagelijks leven actief zijn op een accountantskantoor. We zien dus ook in 'het veld' een stuk professionalisering. De bui tenwereld verandert heel snel en daar speelt de gemeente graag op in". In de komende weken worden verschillende bijeenkomsten georganiseerd waarbij de betrokken partijen - voor zover bekend - worden uitgenodigd. Graag zou het gemeentebestuur zien dat er ook 'onbekende' organisaties of instellingen die actief zijn op het gebied van maatschap pelijke ondersteuning deelnemen aan de bijeenkomsten, zodat de deelnemers een zo breed mogelijk beeld kunnen geven van wat er leeft binnen de samenleving. De uitkomsten van deze bijeenkomsten wor den besproken in twee commissievergaderin gen, zodat uiteindelijk de gemeenteraad kan zeggen: "Dit wordt ons beleid". En als het goed is, zal dit beleid een weergave zijn van de behoeften die er leven onder de verschil lende verenigingen en organisaties. Wie mee wil denken of doen en die hiervoor nog geen uitnodiging heeft gehad, kan con tact opnemen met de Cluster Samenleving van de gemeente Goedereede. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee STELLENDAM - Politiemensen hielden zondagavond om tien uur twee mannen aan, verdacht van diefstal. De twee, een 31-jarige man uit Zwartewaal en een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, worden ervan verdacht even daarvoor een buiten boordmotor in de Deltahaven te hebben ont vreemd. Beide mannen verzetten zich hevig bij de aanhouding, maar werden alsnog over gebracht naar een politiebureau en ingesloten voor verhoor. De politie onderzoekt de zaak. MIDDELHARNIS - Magnificat is een vocaal ensemble met 28 leden, dat zich richt op de vocale kerkmuziek van vroeg Barok tot heden. Ieder jaar heeft het ensemble in november zijn traditionele concert in de Her vormde kerk te Dirksland. Daarnaast zingt het op uitnodiging elders in de regio. De leden van Magnificat komen van Goeree-Overflak kee en Voome-Putten. Momenteel bestaan er vacatures voor een sopraan en een bas. Het ensemble is daarom op zoek naar enthousi aste mensen voor wie zingen een passie is. De repetities worden iedere vrijdagavond van 18.45-20.15 uur gehouden in het Diek- huus te Middelhamis. Wie meer wil weten, kan contact opnemen met dirigent Rinus Verhage, tel, 0187-484704, of met voorzitter Aren Grootenboer, tel. 0187-491948. GOEREE-OVERFLAKKEE - De KMTP/ Groei Bloei, afdeling Goeree-Overflakkee, organiseert dinsdag 20 februari in verenigings gebouw Oostdam te Goedereede een lezing over groenten- en fruitteelt. Deze avond, die om 20.00 uur begint, wordt verzorgd door Tim Grinwis. De lezing 'Groente en fruit' gaat over lukken en mislukken, ofwel: 'doe ik het goed of kan het anders zodat het beter gaat?'. Elke tuinier loopt tegen het lukken of misluk ken van het beoogde resultaat aan. Hoe een en ander kan ontstaan wordt in de lezing verteld. De onderwerpen zijn onder andere de juiste teeltcondities, de kweek en het snoeien, hoe krijgt men meer vruchten?, gewaswisseling en combinatieteeh bij groenten, bemesting, bestrijding van ziekten en'plagen. Sinds enige tijd is bekend dat het plan bestaat om tussen Melissant en Stellendam vijf wind turbines te bouwen. Deze windturbines, van 150 meter hoog, moeten op de strook grond aan de Langeweg komen, net achter het tunneltje Kraaienissedijk. Deze windturbines maken tot 2 km lawaai. Dus de inwoners van Stellendam en Melissant zullen daar geluidshinder van gaan ondervinden. Ik ben zeker niet tegen windturbines en begrijp ook best dat we minder afhankelijk moeten worden van fossiele brandstof. Maar op deze plaats, precies tussen twee woonkernen en tussen twee natuur gebieden in (Grevelingen en Haringvliet) is deze locatie totaal ongeschikt. Ik hoop dan ook dat de gemeenteraden van Goedereede en Dirksland, die ongetwijfeld ongestoord woongenot voor hun inwoners willen, hier toch zeker stelling tegen zullen nemen. Nogmaals, ik ben niet tegen windturbines, maar wel tegen deze foute locatie. T.H. van der Helm, Bouvfdijk, Melissant Aan onze abonnees. Met dankbaarheid mogen we constateren dat Eilanden-Nieuws, zowel onder abonnees als adverteerders, tot op de dag van vandaag een graag gelezen krant is. Dat is een in de loop der jaren gegroeide situatie die wij, als het aan ons ligt, graag willen continueren. Begonnen in 1928 staat Eilanden-Nieuws aan de vooravond van het 80-jarig bestaan, D.V. in 2008. Al die jaren bracht de krant het actuele nieuws, achtergrondartikelen, maar ook onderdelen van de rijke historie van ons eiland, waarvan diverse in dialectische verhaaltrant. In de achterliggende jaren is er echter veel veranderd, zeker wat betreft het medium krant. Daarom is het ook voor ons noodzaak om mee te gaan in die veranderingen, en het jaar 2007 te gebruiken om bij het bereiken van de SOjarige leeftijd als een oud en vertrouwd Eilanden- Nieuws - maar duidelijk met nieuw elan - de doelstelling van nieuws- en advertentieblad voort te zetten. Wat houden die veranderingen dan in? In ieder geval géén verandering ten opzichte van de grondslag van Eilanden Nieuws! Wat dan wel? Met ingang van 6 maart aanstaande verschijnt de dinsdageditie elke week huis aan huis op Goeree-Overflakkee met dezelfde redactionele invulling zoals u van ons gewend bent en zo mogelijk nog beter! De dinsdageditie (huis-aan-huis) en de vrijdageditie (uitsluitend voor abonnees) krijgen een verdere verbetering in de nieuwsvoorziening, de jeugd zal betrokken worden op het redactionele vlak, meer foto's (ook in kleur) en voor de beide edities een modernisering van de lay-out. Kortom: Eilanden-Nieuws redactioneel op een nog hoger peil brengen. Voor onze huidige abonnees is dit feitelijk géén verandering, alleen een verbetering. Evengoed menen wij dat u, als bestaande abonnee, compensatie verdient voor het feit dat nu ook de niet-abonnees de dinsdageditie huis- aan-huis krijgen. Wij willen de eerste helft van dit jaar zien hoe deze verandering zich ontwikkelt. In het najaar D.V. kunt u zeer zeker een gepast aanbod van ons tegemoet zien in de vorm van een aantrekkelijk abonnemententarief 2008 met daar bovenop nog een extra korting voor u als trouwe abonnee. Doel van deze verandering is om - met uw hulp, hetzij als abonnee hetzij als adverteerder - een goede basis te bereiken om ook na 80 jaar een verdere uitbouw naar beide kanten te bewerkstelligen. Wij hopen dat u deze wijziging waardeert. Elke week tot en met 6 maart zullen wij u informeren over de voortgang van de in gang gezette actie. Directie Eilanden-Nieuws

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2