Wetjes en Weetjes Visser Visser Nieuws Smit Internationale, het einde van 'Hollands Glorie' Roemenië toegetreden tot de EU, en nu? EiiiunoaMnEiJws uit de kerken Midwinterconcert Concert Atrium Strijkquartet goed ontvangen BIJLEENREGELING Cijfers op stelten in de Nieuwe Kerli Brouwersdam wordt 'trendsettende sportieve watersportplaats' 2 Raadzaal Oostflakkee voldoet als concertzaal REGISTERACCOUNTANTS Ingezonden: Wie heeft ooit gedacht dat er een einde zou komen aan de oeroude Hol landse zeesleepvaart, waarin de Nederlanders bij uitstek naam hebben gemaakt over alle wereldzeeën. Op 12 oktober jl. werd bekend dat Smit haar zeesleepboten over doet aan de Deense rederij Svitzer-WijsmuUer. Het kwam dan ook heel hard aan bij de oud-opvarenden, die het sleep- vaartbedrijf (voorheen Smit Internationale) groot hebben zien worden en alle 'ups en downs' hebben meegemaakt. Toerisme Zuid-Holland blijft groeien i* i* it i« i9 i» c« i* a •%ij c« f* 4« c« «i J3i sf^ 4* «i sfi ih\, 9> •z* K' k* k* K* k* k* *y ?m: Wij blijven proberen om voor Sjuul- tje een lieve baas te vinden. Ze heeft haar leeftijd tegen en is eigenlijk maar een doodgewoon hondje of zoals ze in Rotterdam zeggen een soort Roteb terrier. Zwart-wit, niet zo groot, korthartig en bijna 11 jaar, maar Sjuultje kan het niet helpen dat haar baas ernstig ziek werd en moest worden opgenomen. En nu moet er een nieu we baas worden gevonden. Ze is lief, waaks en kan alleen thuisblijven, is niet gewend aan kinderen, maar kan bij katten. Sjuultje is niet vriendelijk naar soortgenoten. Wij zoeken voor haar een rustig gezin, wie geeft deze hond nog een fijn tehuis? STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 9 FEBRUARI 2007 De huidige situatie in Roemenië is verre van rooskleurig, ook al zijn er mensen die het anders voorstellen. Dat gebeurt vooral door politieke partijen, zovv'el buiten als binnen Roemenië. Het lijkt wel of ineens de pro blemen in Roemenië zijn opgelost nu men toegetreden is tot de EU! Maar daar schiet de bevolking, voornamelijk de bevolking op het platteland, niets mee op. Al moeten we dan niet meteen denken dat het in de steden wel in orde is. Het verschil is alleen dat in de sleden meer voorzieningen zijn dan op het platte land, maar dat is niet vreemd want dat geldt voor bijna elk land. Maar het grote ver schil zit o.a. in het feit dat op het platteland in verschillende dorpen geen arts of tandarts te vinden is en men kilometers moet lopen voor dat men er een gevonden heeft. De onverhar de wegen zijn bij regen en in de winter bijna onbegaanbaar. Zonder vervoer lopen de men sen kilometers ver, terwijl ze ziek zijn en dat onder verschillende weersomstandigheden; het lopen is dan bijna onmogelijk. En de arts komt niet zelf naar de mensen toe. Daar komt nog bij dat men geen geld heeft om de arts te betalen, zodat een bezoek aan hem beslist geen zin heeft want zonder vooraf te betalen wordt je in de meeste gevallen niet geholpen, hoe groot het probleem ook mag zijn. Het probleem wordt met de dag groter omdat de kosten voor behandeling door de arts maar blijven stijgen! Wat doe je dan als er nood is èn geen geld? Men probeert financieel gehol pen te worden door de Asociatia Betania in Bacau. Wanneer het mogelijk is, zullen deze personen tijdelijk worden opgenomen in het Noodhulp- en Adoptieproject. Daarvoor heeft de Stichting H.C.R. in 1995 een project opgezet en zijn er begunstigers in Nederland die dit project financieel steunen door een maandelijkse bijdrage te storten. Maar lang niet alle personen kunnen worden geholpen. Het is dan ook een groot probleem en het werkt ook frustrerend voor de medewerkers van Betania daar zij maar een beperkt aantal men.sen kunnen helpen. Het zou ons moeten raken en bewogen moe ten maken met deze arme bevolking. Wan neer een ieder zijn plicht zou verstaan zou de geldkraan niet gestopt worden maar kwam er spontaan meer geld beschikbaar Dan kan het niet anders of ook onze christenplicht zou ons aan moeten spreken. Hel is dan ook niet te begrijpen hoe mensen zich het lot van een ander zo maar naast hun neer kunnen leggen! Alsof er niets aan de hand is, en waarmee men uitspreekt: ben ik mijns broeders hoe der? Kritiek is er genoeg, ook op de hulpver lening, maar op die manier maakt men zich er gemakkelijk van af en onderbouwen dit soms zelfs nog met een religieuze tint. Maar zo mogen wij niet met onze naaste omgaan, dit is te allen tijde uit den boze. Wie trekt zich dan het lot aan van deze arme bevolking die het steeds moeilijker krijgt? Met mooie beloftes komt de bevolking niet verder. En de doorsnee Roemeen begrijpt dan ook niet waarom hun land werd toegevoegd aan de EU. Zal het dan op termijn niet beter worden? Dat hopen wij natuurlijk wel. Maar naar verwach ting zal dit nog jaren duren. En voor velen zal dat te laat zijn. De grote achterstand die inge haald moet worden, is ook bijna niet te over zien. Slechte woonomstandigheden, zowel op het platteland als in de steden, werken ook ziekten in de hand. Hier en daar verschijnen er wel betere woningen maar de groep die deze mogelijkheden heeft, is klein. Ook de ziekenhuizen zijn verouderd en slecht voor zien van de benodigde instrumenten. Farma ceutische artikelen zijn beperkt aanwezig en beslist onvoldoende. Geld zou beschikbaar gesteld moeten worden om nieuwe zieken huizen te bouwen. U zult waarschijnlijk opmerken: maar dat gaat nu toch ook gebeuren? Brussel zal toch met geld over de brug komen en dan zijn de problemen toch gauw genoeg opgelost. Kijk maar naar Polen en Hongarije, daar is toch ook al veel verbeterd? Laten wij niet verge ten dat Roemenië een geheel unieke positie inneemt ten opzichte van veel andere landen. Het land is 8 keer zo groot dan Nederland en heeft slechts ruim 21 miljoen inwoners. Een klein gedeelte van het land is voorzien van verharde wegen, maar het overgrote deel niet. Voordat de infrastructuur is aangepast (en daarover de volgende keer meer) zullen wij jaren verder zijn. Nee, Roemenië is nog lang niet uit de problemen. En veel hiervan wordt pas goed gevoeld wanneer zij ook aan de EU normen moet gaan voldoen. Er zal dus heel veel geld nodig zijn en er zal jaren over heen gaan voor dat er iets positiefs te merken zal zijn voor de gewone man! D. Vroegindeweij, secretaris H.C.R. tel. 0187-482594, e-mail: daminis.vr-hcr@kliksafe.nl 0UDE-T0N(;E - Vorige week don derdag vond een concert plaats in de raadzaal van het gemeentehuis van de gemeente Oostflakkee. Het con cert werd gegeven door het Atrium Strijkquartet. In het bijzijn van een zestigtal toeschou wers, bestaande uit medewerkers, collegele den, raadsleden en zakenrelaties, toonde het kwartel haar kunnen. Gedurende de avond lieten zij werken horen van Wolfgang Ama- deus Mozart, Sergej Prokofiev en Robert Schumann. Na een staande ovatie gaven de vier Russi sche muzikanten nog een toegift ten gehore. De raadzaal van de gemeente Oostflakkee bleek uitstekend geschikt voor een klassiek concert. Het was dan ook een geslaagde avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. Het kwartet werd opgericht in 2000, tijdens de studie aan het conservatorium van St. Petersburg. Al tijdens die studie werden prij zen gewonnen op de kamermuziekfestivals van Cremona en Moskou. De echte inter nationale doorbraak kwam toen het kwartet de eerste en de publieksprijs won tijdens de London International String Quartet Compe tition. Sindsdien treedt het kwartet regelma tig op internationale podia op, zoals de festi vals in Schwetzingen en Aix-en-Provence en maakte het tournees door Engeland, Ierland en Zwitserland. Sinds februari 2006 studeert het kwartet aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie (NSKA) bij Stefan Metz en gastdocenten, onder wie vermaiu-de professor Eberhard Feltz, om hun spel verder te volmaken. Wetjes en Weetjes is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Op 1 januari 2004 heeft de wetgever de zogenoemde bijleenregeling geïntrodu ceerd, waardoor de hypotheekrenteaftrek op de eigen woning wordt beperkt. De wetgever vindt het niet wenselijk dat de soms omvangrijke overwaarde op de eigen woning na verkoop wordt belegd terwijl op de nieuwe eigen woning een maxiinale financiering wordt aangegaan waarvan de verschuldigde rente aftrekbaar is. De bij leenregeling voorkomt dit 'oneigenlijke' gebruik. Op grond van de bijleenregeling wordt verondersteld dat het resultaat bij de verkoop van de eigen woning (minus verkoopkosten) wordt geherinvesteerd in de nieuwe eigen woning. Deze overwaarde wordt 'eigenwoningreserve" genoemd. Gebruikt de belastingplichtige de eigenwoningreserve binnen 5 jaar voor de herinvestering in een nieuwe eigen woning, dan verliest men voor dat bedrag het recht van hypo theekrenteaftrek. Lastig wordt het wanneer de bijleenregeling moet worden toege past ingeval van verkoop na echtscheiding, of voor samenwonenden met beide een eigenwoningreserve. Andere coinplicaties spelen wanneer belastingplichtigen bin nen de vijfjaarsperiode twee keer verhuizen of wanneer een eigen woning is aan- of verkocht rond de introductie van de bijleenregeling op 1 januari 2004. De belastingdienst heeft aangegeven de aangifte 2006 op dit punt nauwkeurig te zullen beoordelen. Het ligt voor de hand dat de fiscus eveneens zal kijken naar voorgaande jaren. Het is dus zaak om de bijleenregeling goed toe te passen. De renteaftrek kan fors oplopen en de financiële gevolgen van een verkeerde toepassing dus eveneens. Banken brengen de gevolgen van de bijleenregeling in de regel goed in kaart. Daarnaast biedt een site als www.bijleenregeling.info een schat aan (begrij pelijke) achtergrondinformatie en inzichtelijke berekeningen. Voor meer concrete vragen kunt u uw situatie voorleggen aan uw fiscaal adviseur. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht, Middelhamis, Gouda en Bar- neveld. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Genemuiden (herv. wijkgem. 2), ds. M. Messemaker te Oud-Beijerland; te Hellendoom (wijk West), ds. H. Engelsma te IJsselmuiden-Grafhorst (De Hoeksteen); te Kootwijk-Kootwijkerbroek (herv.), ds G. van Wijk te Wezep; te Meppel, ds. W.P Saro- lea te Niekerk-Oldekerk-Faan, die dit beroep heeft aangenomen; te Oldehove (geref.), kandidaat mw. A.M. Westra te Grijpskerk, die dit beroep heeft aangenomen; te Steg- gerda, Vinkega en De Hoeve, kandidaat M. Veenstra-Oving te Steggerda, die dit beroep heeft aangenomen; te Zijderveld (herv.), ds. S.A. Doolaard te Besoyen (Waalwijk West). Aangenomen naar Antwerpen-Oost (VPKB), kandidaat J.H. Visser te Bergambacht, die bedankte voor Well-Ammerzoden (herv.); naar Eindhoven (prot. Adventskerkgem.), ds. T.C.M. Boekenstijn-Dronkert te Renswoude. Bedankt voor Nieuwleusen (herv. wijkgem. Noord), ds. O.C. Kerssen te Gouda; voor Stolwijk (herv. wijk 2), ds. J.A.van den Berg te Nieuw-Lekkerland. Toegelaten: kandidaat H.F. Kling, Van Kan- straat 32, 6412 ZW Heerien (beroepbaar); kandidaat T.J. Hou weling, Valckslootlaan 26, 2181 TR Hillegom (nog niet beroepbaar); kandidaat mw. J.J. van der Vaart, Pieter Vla mingstraat 278, 1093 DK Amsterdam (beroep baar). kandidaat mw. T.J. Beyen, Drumptsel- aan 2, 4003 HD Tiel (beroepbaar); kandidaat J.D. Oudshoorn, Johannes van Andelstraat 113553 TG Utrecht (beroepbaar); kandidaat R.B. Kuyvenhoven, Hofmeyerstraat 37B, 1091 LX Amsterdam (kan voor 1-1 -2008 geen beroepen in overweging nemen); kandidaat mw. J.C.M, van der Wilt, Orfeo 34, 2907 JE Capelle aan den IJssel (beroepbaar); kandidaat D. van Keulen, Pottenbakkerstraat 25, 8043 BM Zwolle (kan voor 2010 geen beroepen in overweging nemen); kandidaat M. Veenstra- Oving, Steggerdaweg 39, 8395 PJ Steggerda (beroep aangenomen naar Steggerda, Vinkega en De Hoeve). HERSTELD HERV. KERK Beroepen: te Ouddorp (wijk II), ds. A. Vliet- stra te Katwijk aan Zee (wijkgemeente Mor genster). Aangenomen naar Urk (Elim), ds. W.J. op 't Hof te Nederhemert. GERER KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Amersfoort-Nieuwland, ds. C. Beiboer te Hattem-Noord; te Roden, ds. A.S. de Vries te Dordrecht (miss. dienst Cura sao). Bedankt voor Delfzijl en voor Noardbur- gum, ds. J.M. Haak te Ulrum. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Wapenveld, ds. D.W. Fijan te Bunschoten-Spakenburg. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Apeldoom-Zuid, ds. M. Oppen- huizen te Deventer; te Noordeloos, ds. A.C. Uitslag te Kerkwerve. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Brakel, ds. G. Mouw te Uddel; te Emmeloord, ds. M. Golverdingen te Bos koop, die bedankte voor Arnhem; te Nieuw- Beijerland, ds. A. Vermeij te Elspeet; te Scheveningen en te Tricht-Geldermalsen, ds. G.J. van Aalst te Klaaswaal. Aangenomen naar Ridderkerk, ds. G.M. de Leeuw te Rock Valley (USA). GEREE CEM. IN NEDERLAND Beroepen te Amemuiden, ds. J. Roos te Bar- neveld. OUD GEREE GEMEENTEN Beroepen te Temeuzen, ds. CL. Onderdelin- den te Oldebroek. Een van de problemen die zich voordoet bij de werkgroep Stad op Stelten is het interpre teren van allerlei cijfers. Vooral de gehouden enquête is kort door de bocht. Deze is door de werkgroep zelf opgesteld en georganiseerd. De vragen lagen erg voor de hand en boden nauwelijks gelegenheid tot andere opvattin gen. Logisch dat de eigen plannen het glans rijk halen, maar de werkelijkheid is anders. Nog afgezien van betwistbare interpretaties is door circa 70 procent van de Stadse adressen niet gereageerd op de vragenlijst. Er is maar één conclusie: de overgrote meerderheid van de Stadse bevolking loopt niet warm voor de plannen van Stad op Stelten. Ondanks dat dendert de karavaan gewoon verder. Een bepaalde vraagstelling leidt al gauw tot onjuiste conclusies. Op zo'n 130 for mulieren stond (als het grootste probleem) het verdwijnen van winkels bovenaan. Dat is wrang voor de 'laatste' winkelierster die hooguit een kwart van de bevolking tot de regelmatige klanten mocht rekenen. Het ver volg op deze rekensom mag de werkgroep maken. Er was meer naïviteit in de vraagstel ling. Gebrek aan nieuwbouw is al meer dan tien jaar hét politieke issue op Stad. Wie is er niet voor meer voorzieningen voor seni oren? Over het opknappen van de omgeving van de oude haven is jarenlang gesteggeld. Het Trefpunt is een gevoelig punt, maar het verenigingsgebouw is hopelijk groot genoeg om a.s. maandag al die bestuurders, politici, de werkgroep en vele tientallen betrokken Stadtenaers te herbergen. Hoog op de agenda staat een oefenruimte voor muziekgroepen als popbands en ad hoc zangkoortjes. Ook de plaatselijke mannenkoren, de Stadse fanfare Droag Bróód, het harmonieorkest de Steltjes en de Stadse ensembles zullen daar een over- treffelijk onderdak vinden. Harry J. Goosens, Stad aan 't Haringvliet door Maarten Bezuijen, Schiedam 6 In 1976 werd de 'Mississippi' onder buiten landse vlag gebracht en in 1984 gesloopt te Kohsiung. Op 7 juli 1976 werd een 237 meter hoge olie platform met ingebouwde opslagtanks van Rotterdam naar Noorwegen gesleept. Het caisson van 100 bij 100 rneter werd door 12 sleepboten naar zee gebracht, waarna het door zes sleepboten verder naar Noorwegen werd gesleept. Dit was het zogenaamde ANDOC- project. ANDOC staat voor Agio Dutc Off shore Concrete, en daarin participeerden vier Nederlandse bedrijven te weten Boskalis, Adraan Volker, Hollandse Betongroep en Ste- vin groep. De Andoc werd naar Nederlands ontwerp gebouwd i.o.v. Shell U.K. Ook de 'Smit Rotterdam' werd bij dit kolos sale project betrokken. hl dit jaar, 1976, werd één van de grotere sleepboten van Smit van de vlootsterkte afge voerd. Het was ditmaal de 'Elbe', die vanaf 1959 haar diensten had bewezen als een van de sterkere sleepboten. Het schip werd ver kocht aan Association of Maryland (USA) en werd tot loodsboot omgebouwd en als "Mary land' in de vaart gebracht. In 1985 werd het schip verkocht aan Green Peace en ging als 'miheuschip' dienst doen. Op 11 januari 2002 werd het schip overgedragen aan de Stichting Maritieme Collectie Rijnmond, die het schip weer onder haar oude naam terug bracht en na vele verbouwingen, weer in oude luister gaat herstellen. Dat dit niet altijd van zelf gaat, mag wel blijken uit het feit dat de 'Elbe' tijdens haar restauratie op 30 juli 2004 werd aange varen in de Wilheiminahaven te Schiedam en voor de helft zonk. Na deze schrik zijn de vrij willigers hard aan het werk gegaan om deze klap te boven te komen, maar op 27 oktober 20()4 werd door sabotage wederom de 'Elbe' getroffen en zonk nu geheel naar de bodem De moiorslci'pbdol 'Zwarie Zee'(4), van 1963-1984. van de Wilheiminahaven in Schiedam. Ook deze klap werd door de vrijwilligers opgevan gen en nu wordt het schip in Maassluis in oude staat hersteld. In 1977 werd de eerste gelaste sleepboot van Smit, de 'Barendsz Zee' van naam veranderd in 'Smit Jakarta', waar het schip twee jaar later naar de Caribbean werd verkocht. Ook werd de 'Tasman Zee' uit de vaart geno men; na diverse naamsveranderingen werd het schip tien jaar later opgelegd in San Lorenzo. Om het grote gat in de vermogens van de 'Rode Zee' klasse (11.000 pk) en de 'Smit Rotterdam' (22.000 pk) te overbruggen, wer den de 'Smit Houston" en de 'Smit New York" in de vaart gebracht. Deze schepen hadden een vermogen van 16.000 pk. Uiterlijk waren deze schepen sterk gebaseerd op de eerder in gebruik genomen schepen van de 22.000 pk klasse. In 1978 werd ook de 'Thames' van de Smit- vloot afgevoerd en in Amsterdam verbouwd tot jacht. Onder de naam 'Itasca' werd de voormalige sleper gestationeerd in Georgestown. In 1979 werd de 'Orinoco' verkocht naar het buitenland en in 1989 werd dit schip nog gesignaleerd in India (Bombay), waar het daarna wel gesloopt zal zijn. Het is oktober 1979. De 'Smit Rotterdam' en de 'Smit London' zijn met een gigantisch groot dok, het grootste ooit gebouwd, onderweg van de Arendalwerf in Noorwegen naar de mari nehaven van het Russische Moermansk. Smit Internationale heeft ruime ervaring met het slepen van zulke grote objecten. Het dok van 330 meter lang en 88 meter breed raakte in een zeer zware storm en de twee supersleep boten vochtten wat ze konden. Maar tegen zulke elementen is bijna niet op te boksen. Motor sleepboot 'Rode Zee'(5). van 1968-1988. De sleepboten vochuen in windkracht 12! Het dok werd verspeeld en strandde op de Noorse kust. Ze komen later in het Trondheim-tjord en uiteindelijk wordt het dok, na een overwin- terperiode, afgeleverd in Moermansk. (We hebben deze sleepreis al eerder uitgebreid behandeld, dus we gaan verder). In 1982 nam Smit Internationale de Bergings Transport My. Amsterdam (BTA) over - dit was een onderdeel van Goedkoop uit Amster dam - en ook werd van Mammoet de sleep boot 'Happy Hunter" (gebouwd in 1978) over genomen en door Smit in de vaart gebracht onderde naam 'Smit Hunter' (9000 pk). Op 29 jimi 2003 lag de 'Smit Hunter" in dok bij Niehuis&van de Berg voor groot onder houd, toen er een verwoestende brand uitbrak aan boord van dit schip, dat later totall-los werd verklaard. In 1983 werd een derde 'supersleepboot' besteld, nagenoeg gelijk aan de 'Rotterdam" en de 'London" en die onder de naam 'Smit Sin gapore" (22.000 pk) in de vaart zou komen. De ex 'Smitt-Lloyd 101', die onder deze naam nog in bedrijf was, werd omgedoopt tot 'Smit Tokyo". Op 27 april 1984 werd de 'Smit Singapore' door Smit overgenomen en in dat zelfde jaar werd de 'Poolzee" uitgevlagd naar Griekenland en in de vaart genomen onder de naam 'Smit Matsas I"Wederom ging het in de sleepvaart steeds slechter en in 1989 werd de 'Smit Houston" verkocht aan Greenpeace en onder de naam 'Solo' in de vaart gebracht. Het schip werd verkocht voor een symbolisch bedrag, want Smit kon bij calamiteiten het schip direct terugvorderen. De sleeplier en bergingsmiddelen werden dan ook niet ver wijderd. Naar aanleiding van de grote ramp met de olietanker 'Brear' in 1993 bij de Shetland eilanden, waarbij 85.000 ton olie vrij kwam, een complete milieuramp, kwamen op uit nodiging van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat de drie grote bergingsbedrijven bij elkaar, te weten Smit. Wijsmuller en ITC, en richtten een samenwerkingsverband op om een sterke zeesleepboot ten allen tijde paraat te hebben. Daartoe werd in overleg met Greenpeace de 'Solo' terug genomen en het schip verbouw tot multifunctioneel reddings vaartuig, dat onder de naam 'Waker' in dienst werd gesteld. Op 15 juli 1995 was de 'Waker' een feit en inmiddels is het contract tot eind 2009 vast. (wordt verx'olgd) ^«assS-*SSAS»;^v De motorsleepbool 'Wuker' {ex. 'Smil Hou.slon'), vanaf 1995 tot heden. Op zaterdag 24 februari geeft het ca. 150 zan gers tellende koor 'Vox Jubilans' uit Waddinx- veen een midwinterconcert in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Het koor staat deze avond onder leiding van dirigent André van Vliet en wordt begeleid door pianist/organist Jan Mulder Ook zal Jan Mulder enkele orgelsolo's ten gehore brengen. Zeer waarschijnlijk is dit het laatste reguliere concert waarbij Jan Mulder als orga nist het koor Vox Jubilans zal begeleiden. Ver der wordt aan deze avond medewerking ver leend door Peter Wildeman en Geriinda van den Berg, die de muzikale intermezzo's zullen verzorgen op panfluit en vleugel. De opening en sluiting van de avond zal worden verzorgd door de heer W.F. Sprengelmeijer Organisa tie: Stichting Vrienden Nieuwe Kerk Zierik zee en is bedoeld om middelen in te zamelen voor de verdere restauratie van het interieur van de Nieuwe Kerk. Aanvang 19.30 uur, de kerk gaat open 19.00 uur. De entree bedraagt 5. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar via e- mail infovrienden nieu wekerkzierikzee. n 1 of telefonisch via nummer 0111 -410778. DEN HAAG - De toeristisch-recrea- tieve markt in Zuid-Holland is positief gestemd. Voor 2006 wordt uitgegaan van een stijging van 4,3% ten opzichte van 2005. De provincie lijkt hiermee de doelstelling van 10% meer toeristische bestedingen in de periode 2006-2010 te gaan halen. In 2005 werd 1,66 mil jard uitgegeven. Voor 2006 wordt ver wacht uit te komen op 1,73 miljard, goed voor 21.000 voltijdbanen. Het provinciaal Vrijetijdsbeleid (Toerisme en recreatie) is voor de periode 2006-2010 vast gelegd in de Agenda Vrijetijd. In 2006 werden, met subsidie van de provincie, verschillende positieve resultaten op het gebied van toeris me en recreatie geboekt. Gedeputeerde Erik van Heijningen is tevreden over de voortgang. "Dankzij dit beleid en de samenwerking tussen alle partijen zijn er concrete resultaten bereikt". Ook heeft de provincie samenwerking gesti muleerd tussen de verschillende marketing en promotieorganisaties in Zuid-Holland. De verwachtingen voor 2007 zijn nog hoger. Zo draagt de provincie bij aan de realisa tie van het Vermeercentrum in Delft, dat in het voorjaar zal worden geopend. Het cen trum verwacht ongeveer 100.000 bezoekers per jaar te gaan trekken. Ook worden in 2007 de eerste stappen gezet om de Brou wersdam te ontwikkelen tot een trend settende en sportieve watersportplaats. In het Hofkwartier in Dordrecht wordt de Kloostertuin opnieuw ingericht en voor toe risten en recreanten aantrekkelijker gemaakt. De toerist moet in 2007 beter worden bediend. Dit kan worden gestimuleerd door databases van stedelijke, regionale en landelijke mar ketingorganisaties te koppelen. Ook wordt er een online boekingssyteem voor hotels ont wikkeld dat op verschillende websites kan worden geraadpleegd. •Sf •Sf t8 ^S ffi ^S «C* fPs ^g *4, Trix is een soort boerenfok. zwart-wit, een teefje en bijna 9 jaar Ook zij is bij ons geplaatst wegens ernstige ziekte van haar baasje. Trix is lief voor kinderen, maar is niet gewend aan andere honden en katten. De hond is gewend in een schuur te slapen en kan een tijd alleen zijn. Wie geeft Trixie een nieuw tehuis? Jumbo is een Cocker Spaniel, zwart, half langharig 3 jaar. De hond is gewend aan kinderen, heeft een hekel aan katten en kan met de ene hond goed opschieten en tegen de andere doet hij lelijk. Jumbo kan alleen thuisblijven, is lief en luistert naar je als hij zin heeft, en als er wat op tafel staat is het voor Jumbo... Wij zoeken voor hem een leuk gezin zonder katten. Ook Beertje zoekt nog een leuke baas. Beertje is een niet zo gro te langharige hond, ruim 2 jaar, gecastreerd en een kruising zwarte chow-chow, zwarte keeshond. Beer is bang voor kinderen, kan goed bij katten en vindt de ene hond leuk en de andere niet. De hond kan alleen thuisblijven. Wie geeft een plaatsje voor Beer? U vindt deze honden en nog een 60-tal katten in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a, Numansdorp, tel. (0186) 6551S0. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7