Weer 'kraamweek' op de Mèkkerstee Dinsdageditie Eilanden-Nieuws verscliijnt voortaan liuis-aan-liuis 1^^^» LITIE Christenunie op campagne 0900-8844 Samen werken, samen leven ■(xMmnaard Cijfers vertalen, koers bepalen. Niet alleen winter, maar ook voorjaar op 't eiland: Nieuwe deelnemers welkom Werkervaring opdoen Als het tij verandert, verzet men de bakens: Voor betaalb are BMW-servicc ■yk ^^J^^ Visser Visser Hennepkwekerij ontmanteld Vrijdag 9 februari 2007 79e jaargang nr. 7581 Het Kabinet Balkenende IV kan gevormd worden. De heren Balkenende, Bos en Rou- voet hebben onder leiding van bruggenbou wer Wijffels een hele prestatie geleverd. Niet alleen programmatisch, maar ook in de inter menselijke verhoudingen was er wel wat bij elkaar te brengen. Dat is kennelijk gelukt en nog in een redelijk tempo ook. 'Samen werken, samen leven', daar gaat het de coalitiegenoten om. Het is maar wat je onder werken verstaat. Als het loonarbeid in engere zin betreft, hadden ze de begrip pen beter om kunnen wisselen. Hoe belang rijk werk ook is, samen leven is nog net iets belangrijker. Tegelijkertijd moet gezegd dat de kwaliteit van het ene begrip van directe invloed is op die van het andere. Het te vormen kabinet kan gekenschetst wor den als een centrumlinks kabinet. Dat is het ook, zo blijkt uit de eerste reacties. Gevolg is wel dat de oppositie zowel op de linker- als op de rechterflank te zoeken is. Vanaf twee kanten zal die oppositie spraakmakend zijn. Voor het kabinet is dat niet ongunstig bij de besluitvorming: uitgesproken verschil len binnen de oppositie versterkt de coalitie getalsmatig. Wat de beeldvorming naar bui ten betreft ligt dat wat anders. Hoe dan ook, er zijn kabinetten gestart met een lagere waardering uit de samenleving. Deze combinatie scoorde eerst niet hoog, maar kreeg deze week in de - onvermijdelij ke - enquêtes het fiat van zestig procent van de bevolking. Ook de reacties van de soci aal-economische partners van de toekom stige regering zijn genuanceerd tot gunstig. Dat kan niet alleen een gevolg zijn van een dikkere portemonnee vanwege de aantrek kende economie. Dat is ook het gevolg van aanvoelen wat de samenleving wil. Een paar dingen vallen op. De strijd om de AOW-bijdrage door ouderen was het verkie zingsitem dat door het CDA misschien wel het 'hardst' in stelling gebracht is. Het is ook het punt waar deze partij water bij de wijn heeft moeten doen. Dat moetje durven, maar het geeft ook aan dat de wil om samen te regeren (naast samen leven en werken) groot is en dat men elkaar wat gunde. Ove rigens zou de uitvoering van deze maatregel wel eens erg lastig kunnen zijn. Er staat tegenover dat er niet gemorreld zal worden aan de aftrek van de hypotheekren te. En wat het generaal pardon betreft: het CDA heeft in dat debat steeds gezegd dat het onderwerp thuis hoorde in de coalitieonder handelingen, maar niet dat ze dan ook tegen zouden zijn. Het CDA heeft meer bereikt, wat opvalt. Toen het eerste Paarse kabinet aantrad, was een van de eerste zaken die aangepakt werden het terugdringen van de invloed van het maatschappelijk middenveld. Dat was van ouds een laag waar het CDA veel invloed had. Wie deze week geluisterd heeft naar de eer ste commentaren kan niet anders dan con cluderen dat dit terrein heroverd is. Je doet iets na het veld gehoord te hebben. Volgens sommigen betekent dat: de stroperigheid in de besluitvorming is terug. De derde partner in dit traject - Rouvoet van de Christenunie - is knap overeind gebleven. Dat moet gezegd. Zijn partij heeft het hem ook mogelijk gemaakt. De bereidheid in zijn achterban om mee te regeren was onver minderd groot, ook toen bleek dat op het gebied van immateriële zaken als de abor tus- en euthanasiewetgeving, discriminatie en dergelijke lang niet te halen viel wat ooit werd gevraagd. Daar spreken we hier geen oordeel over uit, maar het zal voor de Chris tenunie wel moeilijk worden zich met het nu aangemeten profiel te handhaven tussen de twee partners, die zowel naar links als naar het centrum naadloos aansluiten. De CU is voor een groot deel gegroeid uit het kiezerspotentieel dat niet direct de oorspron kelijke achterban van de partij was. Maar goed, voorlopig neemt ook hun smaakmaker plaats in het kabinet en kan hij wellicht als minister het profiel aanscherpen. In ieder geval had niemand vijf, zes jaar geleden durven hopen of denken dat er een coalitie het land zou regeren waaraan de Christen- Unie deelneemt. Vakmanschap, herleefd gevoel voor religiositeit, presentatie, hang naar vastheid in waarden en normen, het zijn allemaal factoren die een rol speelden. Het zijn punten die CDA'er Balkenende feil loos heeft aangevoeld, maar die door de CU voor een deel van de kiezers nog net iets acceptabeler worden gepraktiseerd. Het zijn overigens punten waarin de PvdA zich ook wel kan vinden. Voor deze partij geldt echter meer dan voor het CDA: doe het goed, want anders wordt je gekannibaliseerd door de linker oppositie. In 'Den Haag' zit deze coalitie getalsmatig en inhoudelijk voorlopig 'gebeiteld'. Zoals opge merkt, de oppositie zit op beide flanken. Het laat zich aanzien dat zij vrij snel op straat te vinden zal zijn. Balkenende IV zal daar de oppositie moeten bestrijden, misschien nog meer dan in de vergaderzaal aan het Bin nenhof. Politiek is niet saai en als het dat al was: de komende regeringsperiode zal dat zeker niet het geval zijn. OUDDORP - Hoewel we gisteren dui delijk ondervonden dat we nog volop in de winter zitten, is toch in Ouddorp al te zien dat het voorjaar er aan zit te komen. Bij zorgboerderij de Mèkker stee krioelt het dezer dagen weer van pril, nieuw leven. De lammertijd is vol op in gang en het ene na het andere gei- tenlammetje aanschouwt er het eerste levenslicht. Afgelopen woensdag waren er in totaal al 80 lammetjes geboren en er worden er nog meer verwacht. Dit betekent ook dat de Mèkkerstee zéker deze en komende dagen haar deuren wijd openzet voor het publiek om eens een kijkje te komen nemen. Tekst en foto: Hans Villerius Voor jong en oud - en in "t bijzonder voor de kinderen - is het een waar genoegen om temid den van die witte levende have te verkeren en vele tientallen lammetjes van zo nabij te zien, te aaien of zelfs vast te houden. Want dat mag allemaal. Daarnaast is de Mèkkerstee een plek bij uitstek waar gezelligheid, warmte, spontaniteit en geborgenheid onder één dak te vinden zijn. Zo is niet alleen de geitenstal een leuke plek om te vertoeven, maar ook de nostalgische winkel en het knusse restaurant met prachtige levensgrote schilderijen van de bekende schilder Albert Wessels. In de winkel zijn zelfgemaakt geitenkaas en streekgebon- den producten en cadeau artikeltjes te koop. En in het restaurant kan men terecht voor een bak koffie met zelfgemaakte appeltaitft. of ambachtelijk bereide pannenkoeken en erw tensoep of broodjes worst. Jaarlijks bezoeken zo'n 30.000 mensen de Mèkkerstee. Tijdens de 'kraamdagen', die met ingang van heden zo'n anderhalve week duren, heten de mede werkers van de Mèkkerstee iedereen harte lijk welkom voor een - gratis - bezoek aan de zorgboerderij, gevestigd aan de Hofdijksweg net buiten Ouddorp. De openingstijden zijn dinsdag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur. Overigens is er na deze 'geboortegolf" over enkele maanden - eind april, begin mei - opnieuw zo'n golf te verwachten, dit omdat de Mèkkerstee wil doormelken zodat er meer kaas kan worden geproduceerd, want de vraag naar - vooral biologische - geitenkaas neemt voortdurend toe. Verder nodigt de Mèkkerstee ook nieuwe deelnemers uit. Mensen met een psychia trisch of psychosociaal probleem kunnen er terecht vooreen zinvolle dagbesteding. Naast een geitenboerderij, kaasmakerij en de win kel zijn er diverse activiteiten ontplooid om tegemoet te komen aan een groeiend aantal deelnemers. Zo zijn er naast de stal, de afde ling productie en de winkel ook een catering en een afdeling administratie, waar tevens eenvoudig drukwerk wordt verzorgd. Vooral in de winkel en in de catering is momenteel ruimte voor nieuwe deelneiners. Belangstel lenden kunnen hiervoor contact opnemen met de Mèkkerstee, tel. (0187) 684050. en vragen naar André de Jong. De Mèkkerstee kent drie zorgproducten: dagbesteding (voor mensen die lange tijd op de zorgboerderij willen blijven werken), trajectbegeleiding (voor deelnemers die zich onder deskundige begeleiding verder willen ontwikkelen, met als uiteindelijk doel (weer) aan het werk te kunnen) en individuele tra jectbegeleiding (met dezelfde doelstelling als trajectbegeleiding, maar voor de maximale duur van één jaar) De Mèkkerstee is vooral een werkervarings project en betekende voor verscheidene deelnemers al een belangrijke opstap naar (on)betaald werk elders of naar een arbeids plaats in het bedrijfsleven. De Mèkkerstee is een onderdeel van Eleos, een landelijke stichting voor gereformeerde geestelijke gezondheidszorg, gevestigd te Nieuwegein en met vestigingen elders in het land (zie ook website www.eleos.nl). Be aanwezigen genoten van onderlinge i^ccliigiwiil en hel onclerhonclen vmi relaties tijdens de netwerkmiddag die Eilanden-Nieuws vorige week betegde (Foto: Hans Villerius). SOMMELSDIJK - Als het tij verandert, verzet men de bakens. Een oud spreek woord dat nog niets aan gezag heeft ingeboet. Dat ook in de krantenwereld het tij veranderd, is inmiddels bekend. Bij de landelijke dagbladen hebben we de nodige ontwikkelingen zich al zien voltrekken en ook de regionale kranten spe len in op een veranderend lezerspubliek. Voor ons streekblad Eilanden-Nieuws geldt evenzeer dat langzaam - maar zeker - het tij veranderde. Alleen waren nog niet de bakens verzet. En om te werken aan continuïteit brak ook voor Eilanden- Nieuws het moment aan dat een forse strategiewijziging moest worden doorge voerd. Een wijziging waarvan aan de realisering nog volop wordt gewerkt, maar waarbij de contouren - en zelfs meer dan dat - inmiddels zozeer vaststaan dat bekend kan worden gemaakt welke ingrijpende wijzigingen Eilanden-Nieuws binnenkort ondergaat. Door Hans Villerius Een eerste aanzet daartoe vond afgelopen vrijdagmiddag plaats in restaurant Berrisz, aan de jachthaven te Steliendam. Voor de zakelijke relaties van Eilanden-Nieuws werd die middag een voorjaarsnetwerkmiddag gehouden, die door ruim dertig adverteerders werd bezocht. Onder het genot van een uit stekende culinaire bediening door de mede werkers van het restaurant, genoten de aan wezigen van onderlinge gezelligheid en het onderhouden van al of niet zakelijke relaties. Daarbij trad als gastspreker de welbekende Ouddorper Pau Heerschap op, die op de hem eigen wijze en in Ouddorps dialect de bete kenis en de waarde van Eilanden-Nieuws in de regio schilderde. "In dat mom'n zoa houwe!", zo concludeerde hij. Maar hóe? Op die vraag mocht Eilanden-Nieuws direc teur Henk Koppelaar het antwoord geven, waarmee tevens in grote lijnen publiek werd gemaakt welke veranderingen de lezers en adverteerders van Eilanden-Nieuws binnen kort kunnen verwachten. Aan de grondslag van het bijna tachtig jaar bestaande streekblad verandert niets. Ook blijft de krant twee maal in de week verschij nen, nog steeds op dinsdag en vrijdag. Maar de dinsdageditie zal met ingang 6 maart, voortaan huis-aan-huis worden verspreid. De vrijdageditie blijft dus uitsluitend bij de abonnees door de brievenbus glijden. Zowel de dinsdag- als de vrijdageditie zullen deels in full color worden gedrukt. Overigens kun nen vanwege deze veranderingen de abon nees - die hun abonnementsgeld voor dit jaar al hebben betaald - komend najaar een aantrekkelijke aanbieding tegemoet zien. Voor adverteerders is huis-aan-huis versprei ding van Eilanden-Nieuws een interessant gegeven, omdat daarmee de dekking opti maal wordt. Ook de lay-out van het blad zal worden veranderd. Géén tabloid formaat - "da's net zoiets als 'n grabbelton, waarbij je in een heleboel snippers graait en er af en toe iets tussen vindt", zo zei Pau Heerschap het kleine krantenformaat te ervaren dat tegen woordig zo in zwang is - maar gewoon het 'ouderwetse' dagbladformaat. Maar wel zal de kop enigszins wijzigen, de kolomindeling anders worden en de letter worden aange past. Kort gezegd wordt Eilanden-Nieuws met ingang van maart 2007 dus aantrekkelij ker, voor zowel de lezer als de adverteer der. Voor Eilanden-Nieuws mag deze stap wel de meest bijzondere worden genoemd gedurende haar bijna 80-jarige bestaan. De directie en medewerkers zijn ervan overtuigd hiermee een krachtig antwoord te hebben op een veranderende markt. Binnenkort hoort u er meer van! MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 miMÜM^ ■^'^^^^\-^^i^lmmlmm^ÊÊ Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdeic 't brj wn G2-di?ak'r cf kijk civast op Knöps BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommdsdiik - 0187 47Ó767 AkkerdoQS BV - Kloosterweg 2 - «17 AL - Noordgouwe - 0111 401347 GOEREE-OVERFLAKKEE - De campagne van de ChristenUnie Zuid-Holland organi seert op donderdagavond 15 februari een politieke avond op Goeree-Overflakkee in het kader van de verkiezingen van de Provinciale Staten. Het thema van de avond is 'Ruimtelijke Ordening'. Lijsttrekker Andries van Dijk geeft uitleg over het belang van de provincie en het programma van de ChristenUnie Zuid-Hol land. Ook gaat hij tijdens de forumdiscussie in gesprek met inwoners van de regio over hun wensen en verwachtingen in de komende vier jaar. Het regionale Eilandenplatform van de ChristenUnie zorgt voor muzikale omlijsting. Belangstellenden zijn van harte welkom in c.b.s. De Bron, Melkweg 75 te Oude-Tonge. De zaal is open om 19.45 uur. ^^^^K ACCOUNTANTS *^^^ni BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. julianaweg 56 OI87 617 300 Fax 0187 ^85 637 www.uisser-visser.nl Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Politiepersoneel van het district De Eilanden stelde woensdagmid dag op grond van de Opiumwet een onder zoek in een loods aan de West Havendijk in. In de loods werd een hennepkwekerij met 600 planten aangetroffen. Tevens bleek dat de stroom illegaal werd afgetapt. De planten en de voor de groei benodigde apparatuur werden in beslag genomen en vernietigd. De politie stelt een nader onderzoek in naar de eigenaar van de hennepkwekerij.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1