Reuma, fitness en evenwicht Stranden bedekt met schelpen Erven en schenken in 2007 Atüt EIHVtlDBI-tllEUWJ oomkojeugdhoekie@filternet.nl en mclAe-H/ Dieren uit de Bijbel Y^ern^ getikt: teyt Aci^em^er 200Ó: BOODSCHAPPEN DOEN BOODSCHAPPESI-WSTJE 1 tien bruine i««es 2. twee flessen 3. een Kap Y^'' 4. klem ,ghurt eën'bUH poes 5. een zakje tonen 6. een kilo repen 7. wee kroppen »1« 8. een top 3™ 9. een spar voor de ma 10. druiken voo-^ Ie ^ip 14. een pak leem 15. eten voor de tak 11 Julian Villerius (Dirksland) heeft deze keer meer dan 500 punten gehaald en krijgt dus een bon. Veel plezier ermee! Damver. Dirksland Dienst voor belangstellenden Ter Braak Schuring Benschop notarissen: U kunt elk jaar belastingvrij schenken Hoe kunt u schenken? PAGINA 11 VRIJDAG 9 FEBRUARI 2007 Puzzelreglement 1- Stuur je oplossingen aan hel eind van de maand naar Oom Ko, p/a Kilanden-Nieuws, Pfwtbus 8, 324(»AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten Ie verdienen. Zelfgemaakte raadsels voor/ien van oplossing leveren 15 extra lunten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantw<x)rd. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van€ 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Boodschappen doen. Wat heb je dan nodig? Een boodschappenlijstje en geld. Natuurlijk moetje dat laatste niet vergeten, want anders kom je zonder bood.schappen thuis. In de bijbel staat iets anders. Ik lees dat je iets kunt kopen en datje geen geld mee hoeft te nemen. Zoek Jesaja 55 I en 2 maar eens op. Zie je wel: je kunt brood, wijn en melk kopen, zonder geld. Wat wordt daar bedoeld? Je moet bij deze tekst niet denken aan echt brood, echte wijn en echte melk. Wat zegt Jesaja dan? De Heere wil door de profeet Zijn volk Israël en ook jou iets leren. Watje van de Heere krijgt, is niet te koop. Het is enkel en alleen genade. Heb je last van je zonden? Wil je graag vergeving van al je verkeerde dingen? Dan hoefje niets mee te brengen. Je mag naar de Heere gaan met al je zonden. Trouwenswat zou je mee moeten brengen? Goede dingen hebben jij en ik niet. Met geld is de vergeving van onze zonden niet te koop, ook al zou je nog zoveel heb ben. Wat een wonder wordt het dan, dat de Heere Jezus de zonden heeft willen betalen met Zijn eigen leven. Ga maar met lege handen naar de Heere Jezus toe! Martijn Meli.ssant (Ouddorp) maakte een puzzel over verschillende dieren in de Bijbel. Zoek de namen van deze dieren op. Van de beginletters kun je de naam van een vogel uil de Bijbel maken. De naam kun je vinden in één van de genoemde hoofdstukken. Bedankt, Mar tijn! 1Noach liel de eerste keer een uit (Genesis 8). 2. Een - kent zijn bezitter (Jesaja 1). 3. Abraham zegt tegen zijn jongens: "Blijft gij hier met den -" (Genesis 22). 4. Een in de verwarde struiken vast met zijn hoornen (Genesis 22). 5. En de steenuil en het---------en de schuifuit (Leviticus 11). 6. Een volkomen eenjarig- ten zondoffer en een volkomefi'tarn ten dankoffer (Numeri 6). 7. Toen nam Samuel een-------en hij offerde het geheel den Heere ten brandoffer 1 Samuel 7). 8. Weest niet gelijk een-----gelijk een muilezel (Psalm 32). Anja Herweijer (Dirksland) Het is de bedoeling dat het verrassing blijft welke puzzels er in de krant staan. Ik pro beer de spanning er zo veel mogelijk in te houden, door elke keer een andere puzzel- vorm 'uit te proberen'. Fijn datje daar zo positief op reageert. Julian en Marijn Villerius (Dirksland) Het is niet zo fijn voor je moeder, dat ze zoveel pijn heeft. Gaat het al iets beter? Kunnen ze die hernia niet opereren? Zijn jullie niet misselijk geworden van alle oliebollen en appelflappen met oudjaar? Vuurwerk is mooi, maar ik vind het toch ook gevaarlijk. Ennehet kost ook veel geld. Anne Co Heystek (Sommelsdijk) Nu jij het schrijft, weet ik het weer: een trouwfoto van je zus met een heleboel vrouwen uit Staphorst. Het was echt een leuke foto. Was het een fijne dag? Ik kan me voorstellen datje het niet fijn vindt dat ze in Staphorst is gaan wonen. Je kunt er niet even gaan kijken. Hoe lang rijden jullie 1:1. Matlh. 2:6/ Lukas 2 4 - 7; 2. Matth. 1 2 3 Lukas 3 33; 3. Matth. 1:18/ Lukas I 26 - 35: 4. Matth. 2 16 - 18; 5. Matth. 2:13- 15; 6. Matth. 1 1. 2: 1Hindeloopen; 2. Marken; 3. Noord-Beveland; 4. Scheveningen; 5. Zuid-Beveland; 6. Bun.scholen-Spakenburg; 7. Walcheren; 8. Staphorst; 9. Urk; 10. Volendam 3: Jozef en Maria 4: 1arend; 2. koe; 3. lam; 4. slang; 5. ezel; 6. vink, mees, ree; 7. stier(en); 8. uil; 9. ooie vaar; 10. leeuw(en); 11. eekhoorn; 12. poes; 13. otter; 14. eend; 15. vlieg, ooi; 16. haas; 17. kalkoen, bij, koe; 18. hond; 19. apen; 20, gans 5: Blinkende Morgenster 6; Oom Ko en het jeugdhoekje 7: Zaligmaker 8: Ere zij God in de hoogste hemelen en vrede op aarde, in de mensen een welbehagen 9: Augustus 10: Namelijk dat u heden geboren is de Zaligmaker 11:1 hoort bij 10: 2 hoort bij 11; 3 hoort bij 20; 4 hoort bij 17; 5 hoort bij 12; 6 hoort bij 13; 7 hoort bij 8; 9 hoort bij 28; 14 hoort bij 2115 hoort bij 22; 16 hoort bij 27; 18 hoort bij 24; 19 hoort bij 23: 25 hoort bij 26 12: Een goed nieuwjaar 13: Ik wens Jullie allemaal een gelukkig nieuwjaar! 14: nieuwjaar Je moeder moei boodschappen gaan doen. Je zusje heett alles \oor haar opgeschreven, maar ze heeft fouten gemaakt bij het schrijven. Kun jij de boodschappenlijst weer goed maken? 1. Hoe heel je? Liesbeth Bos. 2. In welke plaats woon je? Ooltgensplaat. 3. Naar welke groep of welke klas ga Je na de zomervakantie Naar de tweede klas. 4. Op welke school zitje na de zomervakantie? Op de Prins Maurits. 5. Ben je afgelopen jaar op een excursie, op kamp of op schoolreis geweest (of misschien wel alle drie)? Ja, op excursie. 6. Waar gingen jullie naar toe? Naar het Archeon en naar Naturalis. 7. Hoe gingen jullie daarheen (met de fiets/met de bus/lopend/met de auto/met de trein) Met een bus. 8. Wat heb je die dag/die dagen allemaal gezien Een oud Romeins hutje in het Archeon: daarin lieten ze zien hoe ze vuur maak ten. En in Naturalis o.a. vissen en edel stenen. 10, Wat vond je het allerleukst? De speurtocht (ook al hadden we niet gewonnen). Wat vond je niet leuk? Eigenlijk vond ik alles leuk. DIRKSLAND - Reuma, fitness en even wicht zijn de drie aspecten die op 19 februari a.s. in het personeelsrestaurant van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis te Dirksland door Bregje Capello en Henk Nijkamp, fysiothe rapeuten van Kenniscentrum Verpleeghuis de Samaritaan uitgebreid toegelicht zullen worden tijdens een bijeenkomst voor reu mapatiënten. Aan de hand van een kleurrijke presentatie en foldermateriaal zullen de onderwerpen bewegen met reuma, veilig bewegen met reuma en hoe daarin een gezonde balans te vinden aan bod komen. Naarmate men ouder wordt neemt het risico om te vallen en daarbij wat te breken meer dan gemiddeld toe. Dit geldt met name ook voor ouderen met reuma bij wie het bewe gen door de aandoening toch al moeilijker gaat. Op jaarbasis worden er zo"n 140.000 ouderen behandeld vanwege een val en bij 31.000 van deze ouderen is een ziekenhuis opname noodzakelijk. Jaarlijks overlijden er zo'n 1700 ouderen aan de gevolgen van een val. Dat hieraan wat gebeuren moet is duidelijk. De overheid en de zorgverzeke raar steunen daarom initiatieven die ertoe leiden dat ouderen, ook die met chronische aandoeningen, langer fit en in evenwicht blijven, waardoor het risico om te vallen verkleind wordt. Tijdens de bijeenkomst in het personeelsrestaurant in het Dirkslandse ziekenhuis is volop gelegenheid om hier over van gedachten te wisselen met de daar in gespecialiseerde fysiotherapeuten van het verpleeghuis en kunt u kennisnemen van het foldermateriaal over hoe u uw leefomge ving veiliger kunt maken. Ook kunt u zich inschrijven voor deelname aan de cursus Meer Man in Balans, gerofitness en gerofit- ness speciaal voor reumapatiënten. Dit reu maspeciaal fitness programma zal worden aangeboden door de fysiotherapie van het Kenniscenrum verpleeghuis De Samaritaan bij voldoende inschrijving. Leden en belangstellenden zijn hartelijk wel kom. De avond begint om kwart voor acht. De toegang gratis. deze lijd ligt hel strand bezaaid met schelpen. De Nederlandse stranden liggen bezaaid met schelpen die vaak hon derden of duizenden jaren oud zijn. Ze komen tevoorschijn uit oude, door de zee omgewoelde zand- en kleilagen. Na een stevige storm is het goed schel pen zoeken: de zee heeft weer 'verse' schelpen op het strand afgezet. Kijk op www.natuurmonumenten.nl voor gemarkeerde wandelroutes over het strand. Tijdens een wandeling over gemarkeerde routes kunt u op het strand schelpen zoeken. Zonder al te veel moeite 'scoort' u 10 soor ten, waaronder zeker de zwaardschede, de kokkel, de strandgaper en het zaagje. En die hebben weer allemaal verschillende vormen, afmetingen en kleuren. Naast schelpen spoelt er ook nog veel rom mel aan. De strook waar al deze spullen aan spoelen heet het vloedmerk. Aan deze strook kun je zien hoe hoog de vloed is geweest. De spullen zijn op schepen overboord gegooid of door recreanten achtergelaten. Natuurmo numenten doet veel moeite om dit regelmatig op te ruimen. Tussen de rommel zijn altijd wel interessante voorwerpen te vinden, zoals vervormd hout, kapotte netten, flessen en door de zee gepolijste stenen. Zo'n echte jut tersbuit staat natuurlijk heel stoer thuis! Op weg Er zijn wandelroutes die deels over het strand gaan. Zo combineert u een natuur wandeling door de duinen met een bezoek aan hel strand en kunt u een herinnering in de vorm van een schelp of jiittersbuit mee nemen naar huis. Wandelroutes starten onder andere vanaf de parkeerplaats Kwade Hoek, Oostdijkseweg te Goedereede (3, 4, 10 en 20 km), parkeerplaats Oosterweg te Ouddorp (bij de uitkijktoren, 10 en 20 km), parkeer plaats Pan. Rondeweiweg te Rockanje (2,5 km) en parkeeiplaats Waterbos, Duinweg te Rockanje (5 km). Kijk voor routebeschrijvin gen op www.natuurmonumenten.nl. U kunt deze gratis downloaden. Stevige schoenen of laarzen zijn aanbevolen. Natuur en recreant Het strand bij de Kwade Hoek is bijzonder, leder jaar groeit het strand verder aan door dat de zee zand afzet. Dit gebeurt op slechts enkele plaatsen in Nederland. Dit jonge strand is belangrijk voor vogels die voor het broeden van dit soort gebieden afhankelijk zijn, zoals de Strandplevier en de Bontbek- plevier. Er zijn slechts enkele tientallen broedparen in heel Nederland! Op het kale zand broeden ze hun eieren uit. Op zulke onbeschutte plekken is een geringe versto ring funest voor het broedsucces. De vogels schrikken bijvoorbeeld van een wandelaar of loslopende hond en vliegen op. De eieren koelen af en na slechts een paar minuten is het broedsel verloren! Natuurmonumenten beschermt deze zeldzame vogels door een stuk strand tijdens het broedseizoen af te sluiten. Informatiepanelen en terreinbord jes geven dit kleine gebied aan. Meer dan 95% van het strand blijft beschikbaar voor de recreant. Zo kunt u gewoon genieten van een strandwandeling en blijven kwetsbare vogelsoorten behouden voor de toekomst. En van de rust in een gebied profiteren natuurlijk veel meer dieren zoals reeen, konijnen en insecten. Tijdens een excursie komt u meer te weten over onze bijzondere natuurgebieden. Meer informatie bij de plaatselijke VVV's of de ledenservice van Natuurmonumenten, te bereiken op telefoon 035-6559911. Uitslagen van de wedstrijd op 5 febr. jl. Afd. Joh. Wolfert - M. v. 't Geloof3-0 C. van Prooyen - H. Keuvelaar0-3 Jac. Wolfert - D. Wolfert3-0 Afd. 2: A. Jelier-W. Stolk3-0 A. Los - W. Knöps1-1 STELLENDAM - In de Gereformeerde Kerk te Stellendam wordt zondag 11 februari a.s. een dienst voor belangstellenden gehouden. Ds. Kant zal een korte meditatie zal houden over het thema 'Welke weg kies jij?' en het koor Exalt zal enkele liederen zingen. De dienst vangt aan om 18.30 uur. ledereen is hartelijk welkom. Per 1 januari 2007 zijn de cijfers voor het successie- en schenkingsrecht gewijzigd. Elk jaar worden de tarie ven en vrijstellingen verhoogd met een inflatiecorrectie. Daarnaast is een aan tal van de vrijstellingen voor het suc cessierecht aanzienlijk verhoogd. Kinderen en kleinkinderen betalen minder successierecht Kinderen ouder dan 23 jaar kunnen 10.000,00 (in 2006 was dit 8.680,00) belastingvrij van hun ouders erven. De erfenis per kind mag dan niet meer dan 26.455,00 bedragen. Kleinkinderen kun nen 10.000.00 (in 2006 was dil 8.680,00) belastingvrij van hun grootouders erven. Als een kleinkind meer erft dan dit bedrag, ver valt deze vrijstelling. Wilt u uw kleinkind het belastingvrije bedrag nalaten? Dil kan in een testament door middel van een legaat. Maak gebruik van de eenmalige grote schenkingsvrijstelling Ouders kunnen hun kinderen eenmalig een groot bedrag belastingvrij schenken. Deze schenking kan worden gedaan aan een kind dat ouder is dan 18 jaar maar jonger dan 35 jaar of aan een kind ouder dan 35 jaar maar met een echtgenoot of geregistreerd partner jonger dan 35 jaar. Deze vrijstelling voor het schenkingsrecht bedraagt in 2007 22.048,00. Als u dit bedrag wilt schenken, dan moet u daarvan aangifte doen bij de Belastingdienst en een beroep doen op deze vrijstelling. "Papieren schenking" Vraag de notaris naarde mogelijkheden van de "papieren schenking". U houdt het geschon ken bedrag in uw portemonnee, maar u kunt wel gebruik maken van de vrijstellingen van het schenkingsrecht. De Belastinedienst stelt aan deze schenking meerdere eisen, waaron der het vastleggen ervan in een notariële akte en het jaariijks betalen van een (zakelijke) rente over het geschonken bedrag. Ouders kunnen hun kind(eren) eik jaar een bedrag van 4.412,00 (tarief 2007) belas tingvrij schenken. Als meer dan dit bedrag wordt geschonken, moet schenkingsrecht over het meerdere worden betaald. In het jaar dal u de eenmalig grote schenkingsvrij stelling gebruikt, kunt u niet ook het jaarlijks vrijgestelde bedrag schenken. Voor ove rige schenkingen geldt een vrijstelling van 2.648,00. Als meer wordt geschonken, ver valt deze vrijstelling. De wet stelt geen eisen aan het schenken van geld. U kunt het geld overmaken op de rekening van de begiftigden. Als u afspraken maakt over de schenking, is het van belang de schenking bij de notaris te laten vastleg gen. In de schenkingsakte kan dan bijvoor beeld worden opgenomen dat de schenking niet hoeft te worden gedeeld met een ex-part ner als de begiftigde gaat scheiden. Uw kind koopt in 2007 een huis: ouders kunnen fiscaal gunstig helpen Als uw kind een huis koopt, kunt u op een fiscaal gunstige manier helpen. Als u en uw kind optimaal willen profiteren van de vrij stellingen van het schenkingsrecht kunt u uw kind geld lenen én schenken! U schenkt het bedrag van de eenmalig grote vrijstelling, de rest van het bedrag dat uw kind nodig heeft, geeft u door middel van een lening. In de jaren daarna scheldt u elk jaar een gedeelte van deze lening ter grootte van het jaarlijks vrijgestelde bedrag kwijt. Het is verstandig om een lening schriftelijk vast te leggen. De notaris kan dit voor u doen zodat de afspra ken helder en duidelijk zijn. Als u zekerheid wenst voor de terugbetaling van het geldbe drag kan een hypotheekrecht worden geves tigd op het huis van uw kind. Schenken is gunstig voor een ieder die voor zijn toekomstige erfgenamen successierecht wil besparen! verkleint immers uw erfenis. Neem contact met de notaris op zodat hij u kan adviseren wat het beste past in uw situatie. Ter Braak Schuring Benschop is aange sloten bij Netwerk Notarissen, het landelijke samenwerkingsverband van ruim 150 zelf standige notariskantoren. De Netwerknotaris adviseert u deskundig, wijst u op de voor u aanwezige risico's en draagt concrete oplos singen aan. Voor meer informatie zie www. notarissenmiddelhamis.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11