Burgers Oostflakkee praten mee BINGOAVOND Voor tekenles naar de molen Weer Alzheimer Inloopavond te Middelharnis Extra service voor Agrariërs van LTO in debat met provinciale politici EIIAtlDEII-tllEUWS Van informeren naar participeren: Beleidsnotitie Orgel- en samenzangavond met Peter Wildeman Inleveren spullen voor jaarmarkt diabetespatiënten van de Kring-apotlieeit Hilarische schrijfwedstrijd bij bibliotheek Oude-Tonge Etentje op 55-pluskring Programma fotoclub De Rarekiek Boeren luchten hun hart richting overheid Stellingen Verzilting Stevige landbouw Schotejil Jeugdzwemmers op twee wedstrijden actief Infoavond over borstvoeding voor jong en oud PAGINA 2 DINSDAG 6 FEBRUARI 2007 De burgers buigen zich over de plannen van de gemeente. ACHTHUIZEN - Vorige week woens dag werd in liet Buurthuus te Aclit- huizen een burgerparticipatieavond gehouden. Voor de tweede keer werd zo'n avond georganiseerd, waarbij burgers kunnen meepraten en mee denken over hun dorpskern. Het bestemmingsplan van de dorpen Acht- huizen, Langstraat en Zuidzijde stond deze avond in het middelpunt. Met een groot aan tal geïnteresseerde burgers, circa 100, werd de avond geopend door wethouder Gert-Jan van der Valk. "Misschien heeft u wel eens gehoord van de term 'Andere Overheid?' Andere Overheid werkt aan een krachtige overheid, die de samenleving centraal stelt én die slagvaardig is", zo sprak hij. Daarna werd uitleg gegeven over het maken van een bestemmingsplan en werden de te volgen pro cedure en de stappen daarin uitgelegd. Nadat het informatieve deel was afgesloten werden de plattegronden van de dorpen verspreid en kon een ieder, onder begeleiding van een des kundige, zijn wensen in kaart brengen. Het bleek een zeer informatieve avond met veel inbreng van de burgers. Onderwerpen als woningbouw voor starters, verkeersveiligheid en onderhoud van groen voorzieningen kwamen naar voren tijdens de gesprekken. Aan de hand van deze opmer kingen wordt er een beleidsnotitie opgesteld, die door de gemeenteraad wordt vastgesteld. Deze beleidsnotitie vormt de basis voor het opstellen van het voorontwerp-bestemmings plan. Het voorontwerp-bestemmingsplan zal gedurende een periode van zes weken ter inzage liggen in het gemeentehuis te Oude- Tonge. De gemeente is van plan om nog meer momenten te organiseren om de burgers gelegenheid te geven hun mening te geven en opmerkingen te plaatsen. Op dit moment is beleidsmedewerker Daniel Amesz druk bezig alle ingekomen ideeën te verwerken en zal er vervolgens een terugkoppeling plaats vinden naar de burgers van de dorpen Achter huizen, Langstraat en Zuidzijde. Met de woorden van wethouder Gert-Jan van der Valk: "Een interactieve werkwijze, waar bij uw inbreng van essentieel belang is." In het kader van 'van informeren naar participe ren' bewandelt gemeente OostflaÜiee hier mee de nieuwe weg die zij zijn ingeslagen. THOLEN - Zaterdag 10 februari zal er een orgelimprovisatie- en samenzangavond wor den gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Tholen. Peter Wildeman hoopt deze avond het historische Van Oeckelenorgel te bespelen. Onlangs heeft de bekende musicus een nieuwe orgel improvisatie CD opgenomen op dit prachtige kerkorgel. De titel van deze CD is: 'Medita ties over Psalmen'. Er staan 13 meditatieve improvisaties op van o.a. de Psalmen 4, 5, 19, 25, 38, 54, 92, 100 en 130. De orgel- en samenzangavond staat in het teken van deze CD. Peter Wildeman zal een aantal improvi saties van de CD ten gehore brengen. Tevens is er veel samenzang van Psalmen met bovenstem. De avond wordt geopend door ds. C. de Jongste. Er zal een collecte worden gehouden ten bate van de aflossing van het kerkgebouw. Na afloop is de CD 'Meditaties over Psalmen' van Peter Wildeman te koop. De avond begint om 19.30 uur. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnls Langeweg 13, Sonunelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)471020 e-mall: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,35; contracttarieven op aanvraag slultingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. ViUerius, tel. (0187)471022, e-mail: J.Vlllerlus@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 12,00 Per halfjaar €21.00 Per jaar €40,00 Abonnementen zijn blJ vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schrlfteUJk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnls 342001108 HELLEVOETSLUIS - Zaterdag 17 maart organiseert Verpleeghuis Grootenhoek voor de zestiende keer haar jaarlijkse, traditio nele jaarmarkt, waarvan de rommelmarkt een belangrijk deel uitmaakt. U heeft nog vijf weken tijd om overbodige, maar nog wel bruikbare spullen inleveren bij de achterin gang van Grootenhoek, Hellevoetse Achter weg 4. U kunt hiervoor iedere dag van 08.00 tot 17.00 uur bij het verpleeghuis terecht. De organisatie is blij met bijna alles: klein (huis houdelijk) elektra, kleine meubelen, potten en pannen, borden en schotels, vorken en lepels, glazen en kannen. Alles is dus wel kom. Voor de levensmiddelenstand zijn alle artikelen met een uiterste verkoopdatum van tenminste eind april een waardevolle aanvul ling. Alzheimer Inloopavond Goeree-Over- flakkee/Hoekse Waard nodigt belang stellenden uit voor haar eerstvolgende inloopavond, woensdagavond 7 febru ari a.s., in het Wijkcentrum te Middel harnis, waarbij een gastspreker een thema zal behandelen. De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. Onder leiding van deskundige gesprekslei ders krijgt men hier voorlichting over allerlei aspecten van dementie, ledere bijeenkomst staat een onderwerp cen traal. De bijeenkomst begint met een inter view met een deskundig gastspreker. Dit duurt ongeveer een half uur. Na de pauze is er tijd om vragen te stellen en in discussie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen. Door de onge dwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren bren gen. Ook is er op deze avonden een informa- tietafel aanwezig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets worden gedronken en met elkaar worden nagepraat. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deuren gaan open om 19.00 uur. De entree is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Over- flakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelharnis, Doetinchemse- straat 27 te Middelharnis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Lijn 135 en 137 van het openbaar vervoer, alsook de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel.: 0187-485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelhar nis is een activiteit van Alzheimer Neder land, afdeling Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard. Het aantal diabetespatiënten In Neder land neemt alsmaar toe. Mensen die aan diabetes lijden, moeten hun levens stijl vaak drastisch wijzigen. Dat bete kent insuline spuiten, tabletten slikken en een aangepast dieet. De Kring-apo theek kan veel voor diabetespatiënten betekenen door hen extra service te bieden. Bij veel Kring-apotheken is het bijvoorbeeld mogelijk om diabe- testestmateriaal en insuUne te bestel len via het internet. De behandeling van diabetici is gericht op het streven naar normale bloedglucosewaarden. Om de waarden zelf in de gaten te houden, gebruiken veel diabetespatiënten een bloed- glucosemeter. Door regelmatig de bloedgluco sewaarden te meten, krijgt de patiënt inzicht in de balans tussen voeding, insuline of tabletten en lichaamsbeweging. Dit wordt zelfcontrole genoemd. Bij (verwachte) problemen door een te hoge of te lage waarde kan de voeding, de insulinedosis of de hoeveelheid tabletten wor den aangepast. Om dit uit te voeren heeft een diabetespatiënt regelmatig nieuwe insuline en testmateriaal nodig. Internet Patiënten kunnen zich via de internetsite van Kring-apotheek aanmelden bij de diabetes service. Zij kunnen via de internetsite insu line en diabetestestmateriaal bestellen. Voor de insuline is éénmalig een recept nodig in de apotheek van de huisarts of de specialist. De patiënt vult de persoonlijke gegevens in op de site en bestelt de benodigde materialen en insuline. Vervolgens hggen de materialen klaar in de apotheek om op te halen of worden ze bezorgd bij de patiënt thuis. Met deze ser vice kunnen patiënten 7 dagen per week, 24 uur per dag hun diabetesproducten bestellen. Op de internetsite van Kring-apotheek (www. kring-apotheek.nl) is een overzicht te vinden van alle Kring-apotheken in Nederland. Op de internetsite van de apotheek is terug te vinden of de betreffende apotheek de diabe tesservice via internet aanbiedt. Service De Kring-apotheek kan veel voor diabetespa tiënten doen. In de apotheek is informatiema teriaal verkrijgbaar over de ziekte en over de geneesmiddelen die ertegen gebruikt worden. Naast insuline en insulinenaalden heeft de apo theek ook bloedglucosemeters en divers test materiaal. Het is belangrijk om af en toe te con troleren of de glucosemeter nog goed werkt, ook dit kan in de apotheek gedaan worden. De bibliotheek Zuidhollandse Delta, vestiging Oude Tonge, heeft een wedstrijd georgani seerd in het kader van de boekenweek van 14 tot 24 maart, met als thema Lof der Zotheid". Het is een verhalenwedstrijd waarbij hilariteit voorop staat. Dus heeft u een lachwekkend ver haal? Stuur deze dan naar onderstaand adres. De regels zijn dat het verhaal, het liefst getypt, niet langer als een A4-tje mag zijn. Lettertype Arial of Times New Roman en grootte mag niet kleiner zijn als 11 pnt. Wanneer typen niet mogelijk is, moet het in een duidelijk leesbaar handschrift ingeleverd worden. De uiterste inzenddatum is 1 maart. Een jury, bestaande uit o.a. Petra 't Hoen, beoordeelt de verha len en wijst de winnaar aan. De wiimaar mag zijn/haar verhaal voorlezen bij de 'zotte ver- koopdag' - de verkoop van de afgeschreven boeken op zaterdag 17 maart - en ontvangt op deze dag ook zijn/haar prijs. OOLTGENSPLAAT - Op donderdag 8 februari komt de 55-plusknng weer bijeen in Elthato. De middag begint iets later dan gebruikelijk, namelijk om 15.30 uur. Bij aan vang staat de koffie al klaar. De meditatie zal worden gehouden door de heer K. Baas. Oude, maar ook nieuwe bezoekers zijn harte lijk welkom. Voor vervoer kan men zich mel den bij de familie P. Mans, tel. 631336. SOMMELSDIJK - Eind januari werd bij fotoclub De Rarekiek voor de 27e maal de beste foto en dia van het jaar gekozen. Afwisselend wordt de jurering toevertrouwd aan een fotograaf en aan een beeldend kun stenaar. Voor deze editie was fotograaf Jos Loeffen uit Oosterbeek gevraagd zijn keuze te maken. Fons Kern won de wisseltrofee bij de kleurenfoto's, één van de beeldjes die in 1980 voor dit doel zijn gemaakt door Mei Dale. Ton van der Laan won het beeldje voor de zwart-wit foto's en Jan Elen won voor de eerste keer het beeldje bij de dia's. Inmiddels is de eerste tentoonstelling in ver band met het 50-jarig bestaan van de foto club een feit. In de Sanquin bloedbank aan de Isaac da Costastraat te Sommelsdijk is een twintigtal foto's te zien tijdens openings uren van de bloedbank. In april volgen in alle gemeenten op Goeree-Overflakkee tentoon stellingen op diverse locaties. Inmiddels is de club gegroeid tot 45 leden en daarmee één van de grotere clubs binnen de Fotobond. In maart wordt de competitie met die andere clubs aangegaan door middel van de bondsfotowedstrijd, waarbij iedere aange sloten club de gelegenheid heeft om een serie van 10 foto's in te sturen. Het programma voor februari biedt op vrij dag 9 februari een avond voor bespreking van eigen foto-, dia- en digitaal werk. Op 23 februari is er de jaarlijkse algemene ledenver gadering. Voor meer informatie, zie website www.rarekiek.nl, ofbel naar 0187-487096 of 010-4558293. DIRKSLAND - In verenigingsgebouw De Schakel in Dirksland was donder dagavond een fors aantal leden en een beperkt aantal overige belangstellen den aanwezig tijdens een bijzondere ledenavond van LTO Noord afd. Goe ree-Overflakkee. Deze belangenorga nisatie voor agrariërs organiseerde een bijeenkomst met politici vanuit het provinciebestuur. Dit in verband met de Provinciale Statenverkiezingen van 7 maart a.s. Door Adri van der Laan Twee gedeputeerden, Asje van Dijk van het CDA en Eric van Heijningen van de VVD en het statenlid Boudewijn Bruil, woordvoerder Groen, Water en Milieu van de PvdA, waren uitgenodigd om aan de hand van een aantal stellingen met de aanwezigen te discussië ren. Maar ondanks dat deze drie partijen deel uitmaken van het college van Gedeputeerde Staten, waren de vertegenwoordigers het lang niet altijd met elkaar eens en ontspon zich van tijd tot tijd een stevig debat tussen deze provinciebestuurders. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter van de afdeling Goeree-Overflak kee van LTO-Noord, Comelis Visser, dat - gezien de kandidatenlijsten van de komen de verkiezingen - er weinig afgevaardigden van Goeree-Overflakkee op een verkiesbare plaats staan en "dat de afstand tussen de pro vincie en Flakkee groeit". Toch bleek tijdens de avond dat de provincie wel degelijk 'een vinger in de pap' heeft als het gaat over het reilen en zeilen op het eiland en dat in dit geval de agrariërs best wel 'in' zijn om met het provinciebestuur van gedachten te wis selen. De organisatie van de avond had een zes tal stellingen opgesteld, die door één van de leden werd verdedigd. De eerste stelling werd gelanceerd door Arjan van den Tol. Er werd gesteld dat de overheid de kosten van de overlast van de ganzen zondermeer dient te vergoeden omdat zij zelf de reductie van het aantal vogels jaren heeft tegengehouden. Arjan van den Tol legde de provinciebestuur ders uit dat de ganzenpopulatie heel snel is toegenomen sinds in 1961 het eerste paar grauwe ganzen in Nederland werd gesigna leerd. Volgens de spreker zijn er nu 25.000 paren, wat neerkomt op een aantal van 100.000 ganzen, die zich te goed doen aan de landbouwgewassen en die daardoor een fik se schadepost voor de boeren opleveren. Hij pleitte er dan ook voor dat de bestrijding veel beter zou moeten worden aangepakt en dat er in de aan te leggen nieuwe natuurgebieden geen ganzenparen zouden moeten worden getolereerd. De schadevergoedingsregeling blijkt voor de boeren heel ingewikkeld te zijn voor de agrariërs en daarom wordt dit door de getroffen boeren nogal eens achterwege gelaten. Boudewijn Bruil is bekend met de ganzen- overlast, maar hij denkt niet dat dit ligt aan de komst van 'meer natuur' in de omgeving. Hij wijt het langere verblijf van de ganzen in deze omgeving aan de gevolgen van de tem peratuurstijging. Hij pleit dan ook voor een De jonge agrariër Stefan Mulder pleit voor een grotere bijdrage van de Provincie aan de subsidierege ling Jonge Agrariërs. (Foto: Adri van der Laan) goede schadeloosstelling en vindt dat dit de verantwoording is van de overheid "die soms wel eens voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten". Eric van Heijningen vindt een ingewikkelde regeling voor schadeloosstelling uit den boze. Hij vindt dat de boeren niet onnodig gehin derd moeten worden door allerlei regels. Ook Asje van Dijk vindt dat de schadevergoeding goed geregeld moet worden en evenals Van Heijning ziet hij weinig in het voorstel van sommige agrariërs om bij de aanleg van natuurgebieden een LER (Landbouw Effect Rapportage) uit te voeren, wat zeker zal leiden tot meer bureaucratie. Verder zien de provinciebestuurders meer in een goede samenwerking tussen agrariërs, natuurbe heerders en jagers. Jack van Vugt wees op de verzilting van het landbouwgebied die zal optreden als de Haringvlietsluizen volgend jaar op een kier worden gezet. De agrariërs verwachten dat de teelt van voUegrondsgroenten en bloem bollen zullen verdwijnen als gevolg van de verzilting. De forumleden wezen er alle drie op dat er tijdens 'de kierstand' nauwlettend zal worden gekeken wat de gevolgen voor de landbouw zullen zijn en ze verwachten dan ook dat als de schade, ondanks de voorzie ningen die getroffen zullen worden, groot zal zijn het kierbesluit zal worden bijgesteld of teruggedraaid. Tijdens de discussie kwam in verband met het kierbesluit en de aanleg van natuurge bieden in de plaats van landbouwgrond de schadeloosstelling van de getroffen agrari ërs aan de orde. Simone van Adrighem ver dedigde de stelling dat de agrariërs vóórdat de bestemmingsplanwijziging plaatsvindt de boeren volledig schadeloos gesteld dienen te worden. Dat er verschillende boeren zijn die niet tot een overeenstemming kunnen komen met de Dienst Landelijk Gebied (DLG) voor wat betreft de aankoop van gronden, is ook provinciebestuurders een doom in het oog. Alle drie lieten ze weten dat er natuuriijk een goede schadeloosstelling voor de agrariërs moet worden bedongen. Van Dijk stelde hier bij dat, wanneer de Rijksoverheid niet vol doende middelen ter beschikking stelt voor grondaankopen, de Provincie dan maar een heroverweging moeten maken welke gebie den wel en welke geen natuurbestemming inhouden. "Een stevige landbouw", daar pleitte Izak Bree voor met zijn stelling waarin hij ver klaarde dat de landbouw de belangrijkste drager is van Goeree-Overflakkee. De pro vincie zou dit volgens hem uit moeten dragen in haar ruimtelijke ordeningsbeleid, zoals in het Streekplan Zuid-Holland-Zuid. Het bleek vanuit de provincie dat men het belang van de landbouw niet ontkent, maar dat er een verbreding van het aanbod in combinatie met toerisme moet komen. De jonge agrariër Stefan Mulder gaf in een stelling aan dat de Provincie een grotere bij drage beschikbaar moet stellen voor de subsi dieregeling Jonge Agrariërs. De bestuurders gaven aan mee te willen denken met de jonge agrariërs die goede plannen hebben voor de toekomst. Deze jonge boeren zullen dan ook worden uitgenodigd hun plannen te ontvou wen tijdens, een commissievergadering van Provinciale. Staten. Een zelfde uitnodiging kreeg ook Ai-end-Jan van der Vlugt die in zijn stelling de Provin cie tot steun uitnodigde voor het onderzoek en ontwikkelen van biobrandstotïen. Bij het leveren van gewassen waaruit biobrandstof fen kunnen worden gewonnen, kunnen de boeren een belangrijke plaats innemen. Vol gens Van der Vlugt worden er al initiatieven op dit terrein ondernomen en hij ziet graag dat ook de provincie hierin steun zal gaan verlenen. Zaterdag 3 februari jl. heeft de ca. 25 zwem mers tellende miniorenploeg van zwemclub de Schotejil (in de leeftijd tot 12 jaar) deel genomen aan de derde Speedo wedstrijd te Rozenburg. In de landelijke voorrondegroep kwam een aantal vertrouwde namen aan de start. Bjom Vogelaar (1996) wist twee van zijn drie starts winnend af te sluiten. Op de lOOm rugslag zwom hij 1.28.67 en de 200m wisselslag won hij in 3.21.20. Mico Pavlovic (1996) was net iets sneller op de lOOm vrij en won die in 1.22.66. Verdere goede resultaten werden o.a. door Rhea Lambregts (1996) gezwommen met het behalen van een 3e plaats op de lOOm vrij bij de meisjes in een fors p.r. van 1.32.24. De rest van de miniorenploeg van de Schote jil, in feite de kweekvijver voor later talent, bestond overigens voor ongeveer de helft uit zgn. instroomzwemmers. Jorian Tanis (1999) zwom bij de jongens tot twee maal naar de snelste tijd. Eerst op de 25m schoolslag (27.30) en later ook nog op de 50m rugslag (24.00). Bij de meisjes waren Femke de Gier (1999) op de 25m school slag in 28.14 (3e) en Odette Holster (1999) op de 25m rugslag in 27.77 (2e) de snelste Schotejillers. Marijn Redert (1997) won bij de jongens de 50m rugslag in 51.09. Ver meldenswaardig was nog het optreden van Dion Tamerus (1995), die voor de eerste keer 400m vrij zwom en een mooie constante race zwom in een tijd van 6.42.26. Tijdens een Junioren limietwedstrijd (in de leeftijd tussen 12 en 16 jaar) te Zwijndrecht kwamen 10 deelnemers namens de Schotejil aan de start. Hier waren vooral de meisjes in erg goede doen. Esmee Koedoot 1992) zwom op haar 400m wisselslag naar een record tijd van 5.22.64, waarmee ze tevens bijna 9 seconden binnen de NK limiet voor juni 2007 bleef. Op de lOOm schoolslag zwom zij eveneens een clubrecord met 1.19.89. Ook Melanie van Gemert (1993) wist een enorme tijdwinst te boeken (ruim 40 seconden) met haar tijd op de 800m vrij in een clubrecord- tijd van 10.09.98. Sanne Huijsmans (1995) was het derde Schotejilmeisje, dat een flinke tijdwinst boekte en wel op de 200m wissel slag in een tijd van 2.59.68. Andere wapenfeiten tijdens de Juniorenwed strijd te Zwijndrecht waren er voor o.a. Mark Costeris (1992), die zijn 200m vrij van vorige week (Nationale bronzen medaille) scherper stelde naar 2.03.52 en Dennis Groen (1994) die zowel op de lOOm rugslag (1.28.08) als op de 200m wisselslag (3.09.50) flinke pro gressie toonde. Alle aanstaande ouders en voedende moeders zijn weer welkom op de infoavond van borstvoedingorganisatie LLL waarop besproken wordt het geven van borstvoeding aan een 'oudere' baby: wan neer ga je beginnen met vast voedsel?, kun je werken en borstvoeding combineren?, hoe ga je borstvoeding afbouwen? De avond wordt gehouden op woensdag 14 februari a.s. van 20.00-22.00 uur aan het adres Burg. Over- dorpstraat 17 te Nieuwe-Tonge. De entree bedraagt 3,50 p.p. of 5 voor echtparen (incl. 2 X koffie/thee). Graag vooraf tele fonisch aanmelden bij Carla van Gils, tel. 0187-631716. MIDDELHARNIS - De bingocommissie van het Ouderenwerk houdt zaterdagavond 10 februari a.s. een bingoavond voor jong en oud. Iedereen is hartelijk welkom in het wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat te Middelharnis. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur. Een kopje koffie of thee wordt u gratis aangebo den. Deelname aan 10 ronden bingo kost 6, de koffieronden kosten 0,50 per stuk (2x). Er zal ook een superronde gespeeld worden voor 1,50. Iedereen kiest zelf waar hij aan meedoet. Het wijkcentrum is rolstoelvrien delijk en rookvrij. Wie meer wil weten, kan bellen naar 483366. HERKINGEN - 't Was vrijdag een bijzondere middag voor groep 7 en 8 van de Prins Johan Frisoschool te Herkingen. Even voor half 2 zijn ze naar de molen gegaan, waar ze allerlei informatie te horen kregen van de molenaar. De molen, die vroeger een korenmolen was, draagt een mooie naam: 'De Dankbaarheid'. Maar eigenlijk speelden de leerlingen er deze middag voor tuinarchitect, want ze moesten een tuin ontwerpen voor de molen met allerlei verschillende elementen erin. En na het bezoek zijn de leerlingen meteen aan de slag gegaan. En de resultaten zijn heel mooi. Een kijkje buiten kan dus veel opleveren voor een tekenles.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2