Damverenig ing ENEO'52 3"^' Jaarcijfers 2006 KNRM Stations Winterwandeltocht met erwtensoep ANBO Oostfiakkee houdt algemene ledenvergadering EiiMmai-iiiEuws Ophalen oud papier 7.1 GOEDEREEDE Openbare verlichting in de gemeente Goedereede Door CityTec worden de komende drie maanden alle lampen van de openbare verlichting vervangen binnen de gemeente. Hierdoor kan het zijn dat overdag de verlichting brandt, omdat de monteurs de verlichting zo gelijk kunnen controleren. Goedereede OUDDORP/STELLENDAM - De KNRM Stations van Stellendam heb ben hun jaarcijfers over 2006 bekend gemaakt. Ze volgen hieronder, tussen haakjes staan de cijfers van 2005. Stellendam Ouddorp oomkojeugdhoekie@filternet.nl ESTHER 1. 2. 3. 4. 5. 6. 8. 9. '^CTH^^ctlkt: "^e^rntin 2 Cy (^(ft, Tot de volgende keer! PAGINA 1 VRIJDAG 2 FEBRUARI 2007 GEMEENTE MELISSANT - Uitslagen van de wedstrij den, gespeeld op de maandagen 22 en 29 januari jl. In afdeling 1 speelden maandag 22 januari A. het Jonk en J. Looij een zeer interessante par tij. Het Jonk speelde aanvallend. Looij kon tot het middenspel zijn verdediging intact houden. Na aanvallend vleugelspel kwam Looij een stuk achter In de late uurtjes moes^ hij capituleren. B. van der Spaan nam in een vroeg stadium teveel risico in zijn partij tegen W. Door duin. Een doorbraak naar dam zag hij over het hoofd. De punten gingen deze avond mee naar Den Briel. Doorduin speelt dit seizoen zeer sterk en stevent naar de hoogste regio nen na deze overwinning. B. Visbeen probeerde zijn tegenstander C. Visbeen vast te zetten, dat lukte aardig. Hij kon een doorbraak naar dam forceren, maar wilde het risico voor een onoverzichtelijke partij niet nemen. Door een misrekening kwam hij in het eindspel een stuk achter C. Visbeen leek naar de overwinning te lopen, maar na enkele zetten bood hij remise aan, wat door B. Visbeen werd geaccepteerd. In afdeling 2 had H. de Geus alle moeite met zijn verrassend spelende tegenstander T. Goedegebuur Goedegebuur drong goed aan en speelde tot het eindspel .sterk. De Geus verraste met een voorpost zijn rivaal, en behaalde een mooie remise. C. Mijnders toonde zijn damtalenten tegen T. de Geus. De koploper van afdeling 2 liet er geen gras over groeien en troefde na een slagzet de tegenstander af. Mijnders .speelt vaak met een voorpost goed positiespel en maakt het zijn tegenstander dan lastig om hierop te antwoorden. Door dit spel haalthij behoorlijk wat overwinningen binnen. Onderstaand de uitslag van deze avond. Afdeling 1: A. het Jonk - J. Looij3 - O B. van der Spaan - W. DoorduinO - 3 B. Visbeen- C. Visbeen1 - 1 Afdeling 2: T. Goedegebuur - H. de Geus1 - 1 C. Mijnders - T. de Geus3 - O In afdeling 1, maandagavond 29 januari, opende B. van der Spaan voortvarend tegen H. Visbeen. In de 10e zet kwam hij een stuk voor. Zijn tegenstander was zeer verrast en ging er nog even goed voor zitten. Tot verras sing van Visbeen probeerde Van der Spaan een doorbraak te forceren over de korte vleu gel. Na enig afruilwerk konden beide spelers doorbreken naar dam en werd er remise over eengekomen. B. Visbeen liet in de 9e zet een slagzet toe naar dam tegen W. Doorduin. Visbeen had dit niet goed berekend, pakte de dam van zijn tegen stander wel gelijk af en dacht positioneel ster ker te komen staan. Door deze misrekening kwam hij een stuk achter. Doorduin probeerde aanvallend en met enkele afruilen de partij snel naar zich toe te trekken, maar Visbeen gooide het spel open. Doorduin probeerde nog een doorbraak te forceren maar liet zijn voorgeko men stuk weer afhandig maken. Door prima positiespel van Visbeen werd Doorduin toch nog tot overgave gedwongen. Een tegenval ler voor de Briellenaar, met een overwinning had hij zijn koppositie kunnen handhaven. In de partij van J. Looij tegen C. Visbeen bleef de stand lange tijd in evenwicht. Looij, die dit seizoen niet zo in vorm is, kon geen doorbraak forceren; zijn tegenstander net zomin. Na een stand van 6 om 6 werd tot remise besloten in een open pot. In afdeling 2 was C. Mijnders ook deze avond te sterk voor zijn tegenstander P. Kom. Een foutieve voortzetting in het middenspel van Kom na het vastzetten van de lange vleugel werd hem fataal. Toen het eindspel in zicht kwam sloeg Mijnders toe en brak met 2 schij ven door naar dam. Kom gaf zijn tegenstan der de hand en de overwinning was een feit. A. Visbeen zette de partij op scherp door een voorpost te plaatsen. De omsingeling van dit stuk werd gretig aangepakt door H. de Geus. Maar deze voorpost bleek een lokzet van Vis been; door 3 stukken weg te geven sloeg hij naar dam. De Geus stribbelde niet lang meer tegen, tegen deze ervaren damfanaat, en gaf de partij gewonnen. Onderstaand de uitslag. Afdeling 1: H. Visbeen - B. van der Spaan1-1 C. Visbeen - J. Looij1 - 1 W. Doorduin - B. VisbeenO - 3 Afdeling 2: C. Mijnders - P. Kom3 - O A. Visbeen - H. de Geus3 - O GOEDEREEDE - De Stichting Koninklij ke Fanfare Apollo te Goedereede haalt a.s. zaterdag weer oud papier en huishoudelijk karton op in Goedereede en Goedereede Havenhoofd. Gelieve het papier vóór 8.30 uur goed gebundeld gereed te zetten. Opmerkelijk in 2006 was de toename van het aantal acties op het Haringvliet in 2006 van 43 tegen 19 in 2005. Ook was er een toena me van het totale aantal acties van zowel de prinses Margriet (70) als de Willemtje (43), met in totaal 108 werkelijke acties (95). Bij de gezamenlijke acties van de reddingboten was er ook een stijging van het aantal perso nen bij de reddingen en hulpverleningen van 186 (143). Een andere verschuiving was dat de meeste acties in 2006 plaats vonden in de maanden juli en augustus, terwijl dit in 2005 de maanden september en oktober waren. Acties voor surfers waren er in totaal 27, waarvan 12 voor kite surfers. Verder waren ;er acties ten behoeve van de sportvisserij, de 'beroepsvisserij, er werd er vijf keer gevaren voor zwemmers in de problemen, 6 keer voor jachten, 24 acties voor motorproblemen en 5 acties voor medische problemen. Een druk jaar voor het Stellendamse station. Ook bij station Ouddorp was er een toena me van het aantal acties, van 68 in 2005 tot 102 in 2006. Het totaal aantal personen dat bij reddingen en hulpverieningen betrokken was, steeg van 128 in 2005 naar 142 in 2006. Op de Noordzee werd voor 22 acties gevaren (19). Een grote toename was er voor acties op de Grevelingen: 71 (46). De drukste maan den voor de Griend waren de maanden mei en juli, evenals het jaar ervoor. Het aantal acties voor jachten bedraagt 46 (35), waarvan er 27 waren gestrand. Het aantal acties voor sportvisserij en de beroepsvaart bleef gelijk. Er waren 3 acties voor brand aan boord en 2 acties voor zwemmers. Het aantal acties voor surfers liep op tot 20 (13), waaronder 6 kite- surfers. Ook waren er acties voor vermiste kinderen. Het Kusthulpvoertuig werd negen maal ingezet. OUDDORP - Vanaf Zorgcentrum De Vliedberg zal op zaterdag 10 februari een winterwandel tocht met erwtensoep worden gehouden. Inschrijven kan van 9.30 tot 10.00 uur Voor vertrek krijgt u nog een kopje koffie aangeboden. Uw kunt kiezen tussen een route van 10 of 15 km. Deelname kost 4,50. De routes zijn rondom Ouddorp. Na afloop krijgt u in de grote zaal van De Vliedberg een kom erwtensoep met roggebrood en katenspek. Bij inschrijving kunt u ook een liter erwtensoep bestellen om na afloop mee naar huis te nemen. De opbrengst van deze winterwandeltocht, die georganiseerd wordt door de steunstichting van De Vliedberg, is voor het nieuwe orgel in de recreatiezaal. OUDE-TONGE - De ANBO afd. Oostfiakkee houdt woensdag 14 februari een algemene ledenvergadering, die gehouden zal in m.f.g. Grutterswei te Oude-Tonge. De aanvang is 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.30 uur. Na de vergadering zal er een optreden zijn door de heer R. van der Heyden uit Best van 'Rudy's Music". De toegangsprijs voor deze middag bedraagt 4. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar mevrouw Prince-Kamp, tel. 642752. Puzzelreglement 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar OoinKo, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middeihamis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. ZeJfgemaakle puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een brieije, dat wordt beantwoord. 5. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. 6. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, veriiesl zijn/haar punten en begint weer met O punten. De mens wikt, maar God beschikt. Dat zie je ook in de verhalen van Esther. Haman is van alles van plan. Het lijkt allemaal goed te gaan. De koning keurt zijn plan goed en Haman mag zijn gang gaan. Maar God keurt Hamans plan af. Daarom zal dat wrede plan niet doorgaan. Wij kunnen zo vaak plannen maken: we gaan dit doen, we zijn dat van plan. Maar de Heere kan zo maar opeens een streep zetten door je plannen. Je kunt ziek worden. Je kunt een ongeluk krijgen. Of nog erger: je kunt plotseling moeten sterven. Ben jij dan bereid? Of wil je daar liever niet aan denken? Nu is het nog de tijd om genade van God te ontvangen. Nu is het nog de tijd om bekeerd te worden. Zoek de Heere vandaag nog. Marleen Tanis (Ouddorp) schreef een tijdje geleden: 'Ik heb een puzzel gemaakt die u vast wel kunt gebrui ken. Ik vond het wel leuk om er één zelf te maken. Ik heb er één gemaakt uit Esther. De puzzel werkt als volgt. Ik heb verschillende zinnetjes uit verschillende teksten genomen. Op de puntjes moet het ontbrekende woord komen. Het aantal puntjes klopt met de aantal letters van het woord. Waar het ontbrekende woord in de zin te vinden is, staat in de tekst die achter de zin staat. Die woorden moeten ze in de hokjes invullen. In de ver ticale lijn met een dikgedrukte lijn erom heen komt een naam van iemand die in het boek Esther voorkomt.' Puzzel: 1Na deze geschiedenissen maakte de koning Ahasverosgroot (Esther 3:1). 2. Er was eenman op den burg Susan (Esther 2 5). 3. En het werd met des Konings verzegeld (Esther 3 12). 4. Dit geschiedde op den dertienden dag der maand (Esther 9 17). 5. Dat men het boek der gedachtenissen, debrengen zou (Esther 6 1). 6. Zodat de koning dendie in zijn hand was, Esther toereikte (Esther 5:2- twee woorden). 7. Dat watdes konings kameriing (Esther 2 15). 8. Indemaand (Esther9 1 9. De koninginmaakte ook een maaltijd voor de vrouwen in het koninklijk huis. (Esther 1:9). Jantine Mans (Ooitgensplaat) Gefeliciteerd met het behalen van je type diploma. Knap hoor, dat je nu met tien vin gers blind kunt typen. Ik doe het je niet na: ik 'rommel' altijd maar wat op de computer. Willlanne Mans (Ooitgensplaat) Het klopt dat sorrunige puzzels van decem ber wat moeilijk waren. Maar er waren ook wat makkelijke puzzels bij. Papa en mama mogen jou gerust helpen: dat is nog gezellig ook. Jeroen Poortvliet (Dirksland) Bedankt voor je puzzel, Jeroen! Het kost altijd even tijd voor je een puzzel gemaakt hebt. Daarom is het fijn, als jullie ook regel matig zelfgemaakte puzzels opsturen. Fam. Van Schaik (Stellendam) Het is helemaal niet erg als jullie een keer de oplossing van een puzzel niet opsturen. Er waren meer kinderen die de puzzel over de klederdrachten wat te moeilijk vonden: je had er ook echt iets bij nodig om het op te zoeken. Een volgende keer beter zullen we maar denken. Robert Melissant (Ouddorp) Wat leuk joh, om tijdens de zomervakan tie een vriend te krijgen. Gezellig dat hij al een keer bij jullie geweest is. Schrijven aan elkaar kan ook erg fijn zijn. Veel ple zier ermee! Zeg maar tegen je broertjes dat spelen er ook bij hoort, als je jong bent. Een volgende keer zie ik weer wel een briefje van hen. Fam. Van Splunter (Ouddorp) Nu begrijp ik waarom ik maar niets van jul lie hoorde. Vraag in het vervolg maar gelijk aan papa of hij de brief weggebracht heeft. Maar goed: vergeten kan gewoon gebeuren. De lees dat de koorreis naar de Elzas erg mooi geweest is, Jarinda. Datje daarna veel op school in moest halen is te begrijpen. Probeer de komende tijd goed je best te doen, dan lukt het vast! Alvast sterkte voor de Cito-toets, Carolien. Ik hoor de uitslag wel een keer. Schrijven blijft moeilijk, hè Jan. Maar ja, je moet het toch leren. 'Hanen- poten' kunnen de mensen nu eenmaal niet lezen. Deze keer eens een heel ander soort puzzel. De bedoeling is dat je uitzoekt welk figuurtje er het meest en het minst voor komt in de grote tabel. Het lijkt heel makkelijk, maar vergis je niet!!! Het is oppassen. Je kunt het makkelijkst de figuurtjes tellen en het aantal invullen in de bovenste tabel. Dan zie je vanzelf het antwoord. Vragen: Welk figuurtje komt het meest voor en hoeveel keer? Welk figuurtje komt het minst voor en hoeveel keer? 1 a 2 3 4 5 6 7 8 1. Hoe heet je? Erika Luime. 2. In welke plaats woon je Ouddorp. 3. Naar welke groep of welke klas ga je na de zomervakantie? Naar groep 6 bij juffrouw Soeteman. 4. Op welke school zitje na de zomerva kantie Op de school met de bijbel 'Koningin Beatrix'. 5. Ben je af gelopen jaar op een excursie, op kamp of op schoolreis geweest (of misschien wel alle drie}? Op schoolreisje en we hebben een paar excursies gehad. 6. Waar gingen jullie naar toe Naar Beekse Bergen en naar de molen en de toren in Ouddorp. 7. Hoe gingen jullie daarheen (met de fiets/met de bus/lopend/met de auto/met de trein) Met de bus en op de fiets. 8. Wat heb je die dag/die dagen allemaal gezien In Beekse Bergen dieren in het wild zoals tijgers, apen, een roofvogelshow, enz. Bij de molen hoe de molen draait, in welke standen de wieken kunnen staan en in de toren hebben wij de oude gevangenissen gezien en sommige kinderen mochten zelfs met hun voeten in de kettingen. 9. Wat vond je het allerleukst? Alles vond ik leuk. 10. Wat vond je niet leuk? Dat ik zolang in de bus moest zitten. 11Vertel eens iets bijzonders van die dag/ dagen. In het speelland bij de Beekse Bergen heb ik mijn rijbewijs gehaald. 12. Heb je nog goede ideeën voor een schoolreis of een kamp? Volgende keer zou ik graag naar het Dol finarium te Harderwijk willen. Diana van Rossum (Den Bommel), Marleen Tanis (Ouddorp), Martijn van Schaik (Stellendam), Maayke Bos (Ooitgensplaat) en Arianne Stroober (Nieuwe-Tonge) krijgen deze week een bon toegestuurd. Schrijf jullie een keer watje gekocht hebt?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11