Vliegtuigen, lionicballers en 'lieibel' in commissie GrEZ Oostflaickee U zoekt iets speciaals voor uw drukwerk?! PIANO UITNODIGING vootjaarsnetwerkmiddag Abonneert U op Eilanden-Nieuws COLLECTANTEN Tijd voor de vroegste bloeiers MMMMAM^m. >KTiE - AK11E AKtfi -^ i^^ imtm -^ mms f^lGoeree-Overi ^EilandenNiemis auHv - mxmf mvLim aixHv - msmr - aixHv *a^ 13e Pallandtcross bij AV Flakkee AM EIIAtlDEn-niEUWS OUDE-TONGE - Tijdens de verga dering van de commissies Grondge bied en Economisclie Zaleen maaicte ondernemer Arie Swaneveld uit Oude- Tonge gebruik van zijn inspreekrecht. In de vergadering die erop volgde, kwamen zowel de perikelen rond het Ultra Light vliegveld aan de orde als de stand van zaken rond de verhuizing van de Islanders. Islanders Vliegveld Riolering buitengebied Bestuuriijke heibel Gebr. de Waal BV Qrukkeril www.drukkerijde\A/aal.nl Het Astma Fon(ds zoekt voor de nationale collecte in mei M/V die in hun eigen buurt langs de deuren willen gaan. Het is een leuke manier om anderen te ontmoeten. En met uw hulp kunnen wij meer doen voor mensen met astma en COPD (chronische bronchitis en longemfyseem). Interesse? Bel: 0800-2345777 of meld u aan op www.collecte.astmafonds.nl Dank u wel! Astma Fonds Lucht Voor Het Leven Geef door middel van onderstaande bon een nieuwe abonnee op voor minimaal eenjaar en wij belonen u met een boekenbon t.w.v. 10,00 of met het boek "Flakkeese verhalen", geschreven door Heleen Buth. Naam nieuwe abonnee: Straat: PcAA/oonplaats: Alsbeloningkiesik: Uw adres:O boekenbon Pc/woonplaats:boek Flakkeese verhalen U kunt de bon opsturen naar: Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Middelharnis August Fors ter Computerbureau Statenbijbels Tel. (0187) 60 26 57 Els van der Graaf -f -f ;0NNEB10EIVI Stuur een Zonnebloem kaartje: een gelukwens die dubbel telt! De Zonnebloem Q'- kleurt je wereld. Ook zal de welbekende Pau Heerschap op de hem. eigen wijze Goeree-Overflahhee en Eilanden-Nieuws plaatsen in historisch en toekomstig perspectief Schaakvereniging De Zwarte Pion Ideeën De juiste verzorging De tuin in februari PAGINA 4 :^^^&3^^^**^^ VRIJDAG 26 JANUARI 2007 Swaneveld sprak op rustige toon de com missieleden toe over de problemen die zijn bedrijf en de gemeente Oostflakkee hebben en de impasse die lijkt te zijn ontstaan. Hij vraagt de gemeente het advies van de rechter op te volgen om een mediator aan te stellen, die voor beide partijen de beste en financieel voordeligste oplossing zou kunnen aandra gen. "Dan zou de kwestie binnen drie maan den zijn opgelost." Wat betreft zijn brief aan de minister over het disfunctioneren van bur gemeester Van Pelt en zijn 'leiding geven aan een criminele organisatie", trok Swaneveld hier niets van terug; hij voelde zich gebonden aan de letter van de wet, deze term te gebrui ken. "Deze term is al van toepassing als er sprake is van twee personen." Hij benadrukte dat het niet zijn bedoeling was om het perso neel van het gemeentelijk apparaat te beledi gen, integendeel: "Ik ben ervan overtuigd dat de meesten hun werk goed doen." Hij vertelt verder dat de aanklacht die familie Kanters, die op het bedrijventerrein woont, heeft inge diend omtrent smaad door Swaneveld, door de rechter is afgewezen. De familie Kanters had het bedrijf van Swaneveld aangeklaagd voor geluidshinder. Volgens Swaneveld heeft burgemeester Van Pelt zijn positie in het drie- hoekoverleg misbruikt om de aanklacht die Van Pelt als natuurlijk persoon heeft gedaan tegen Swaneveld voor smaad door te druk ken. De rechtbank heeft de zaak echter ver daagd. Swaneveld verwacht ook hier dat de zaak uiteindelijk wordt afgewezen. Diverse commissieleden kwamen na het lezen van de stukken tot de conclusie dat het bestuur van de Islanders meer zou moeten doen om aan financiële middelen te komen. Er is een toezegging van het VSB fonds voor 25.000 euro, maar er is een gat van 68.000 euro. De aanvraag die het bestuur van de Islanders bij de bank heeft gedaan is afge wezen. Maar indien de aanvraag anders was opgesteld, zou de bank de aanvraag mogelijk anders beoordelen, meenden diverse com missieleden. Zowel Van Gurp (SGP) als Van Noordt Wieringa (VVD) opperden het nog eens te proberen. Bij meerdere banken. Er werden wederom diverse suggesties gedaan aan het adres van de Islanders om fondsen te verwerven. Maar aangezien de termijn al is verstreken, wordt de situatie steeds nijpen der. Mevrouw Van Dijke (PvdA) stelde dat de vereniging overal 'nee' heeft gekregen en dat er weinig speling meer zit in de moge lijkheden. Ze hoopt echt dat deze mooie vereniging kan blijven bestaan. Wethouder 't Hoen (PvdA): "Verplaatsing van de Islan ders vereist van de vereniging een profes sionaliseringsslag. Dat vraagt een bepaald commitment." Zij beaamt dat de gemeente ook met de andere verenigingen rekening moet houden. "Wij hebben nu eenmaal veel buitensportcomplexen." Van Dijk (CU) komt tot de conclusie dat de eigen inbreng van de vereniging slechts 10% is. Hij vraagt of het bestuur al eens de transportbedrijven heeft benaderd voor sponsoring. Er hadden meer initiatieven vanuit de vereniging zelf moeten komen en hij vraagt zich af waarom er nog geen reserve Financiën is opgebouwd, gezien het feit dat al langer bekend is dat de verhui zing er aan zat te komen. Het college gaat een zienswijze opstellen over de aanleg van een Ultra Light Vlieg veld. Er zijn hierover vijftig brieven bij de gemeente binnengekomen. In totaal hebben 146 personen hun negatieve standpunt te kennen gegeven. Er was één positieve brief, maar die kwam na de sluitingsdatum binnen. Er is een gesprek geweest met de aanvragers van de ULV om hun aanvraag in te trekken. Van Gurp (SGP) vroeg wethouder Van der Valk het standpunt van de gemeente dat er geen vliegveld komt, goed te communiceren naar de eilandelijke pers. Vooral omdat de indruk was ontstaan dat de gemeente achter deze plannen stond. Van der Valk zegde dat toe. Op vragen van mevrouw Van Rossum (CDA) vertelt wethouder Van der Valk dat de zaken nog steeds niet rond zijn met de aannemer wat betreft de technische specificaties. Van Rossum vraagt zich af of er niet te goedkoop was aanbesteed door betreffende aannemer. Zij hoorde van meerdere van zijn collega aannemers dat het niet mogelijk was voor het ingeschreven bedrag de zaak goed aan te leg gen. Een en ander zal zeker worden meege nomen in de evaluatie, beloofde wethouder Van der Valk. Van Gurp (SGP) meldt een onveilige stoep in Ooitgensplaat. Tevens meldt hij (nogmaals) dat de eerste lantaarn bij binnenkomst van het dorp vierentwintig uur per dag brandt. Wethouder 't Hoen meldt naar aanleiding van vragen dat de evaluatie met de jongeren over de JOP wordt uitgesteld. De gele kleur die is aangebracht is slechts tijdelijk. Het betreft een primer. Van der Valk (CU) deelt mee dat de dakkapel van een bewoner moet wor den afgebroken, omdat de vergunning was geweigerd en de aannemer ten onrechte had gemeld dat de vergunning voor elkaar was. Verder maakt hét college zich boos over de startnotitie van de provincie om tot 2020 geen extra woningbouw toe te staan. "We zijn hier op 9 januari mee overrompeld. Zo ga je niet met elkaar om." Op de dag na deze vergade ring maakte de gemeente van de gelegenheid gebruik in te spreken op de vergadering van de Provinciale Staten. "Als de bezwaren van de gemeente niet serieus worden genomen, is er heibel is in de bestuurlijke tent!" Tevens vraagt Van der Valk alle commissieleden hun invloed aan te wenden op het niveau van de Provinciale Staten. (Tekst: Maria Evers) Bel (0187) 47 10 20 <^^^M of mail naar algemeen @gebr-dewaal,com;:i^^^^^B gJÊê^Êi Gratis advertentie TE KOOP Onafhankelijk Herbalife Distributeur Afvallen ■f Aankomen Gezondheid verbeteren Energie verbeteren ■f Persoonlijke begeleiding 4- Nieuweweg 54 3248 BE Melissant Tel. (0187)60 28 22 (06) 42 67 90 73 elsarie@chello.nl Een deel van de opbrengst gaat naar de Zonnebloem om huisbezoek, activiteiten en vakanties te organiseren voor zieken en gehandicapten. Verkrijgbaar bij onder andere kijk voor verkooppunten op www.zonnebloem.nl Op D.V. vrijdag 2 februari organiseren wij voor onze (toekomstige) zakelijke relaties een Een vernieuwende en verfrissende bijeenkomst waarbij u op ongedwongen en informadeve wijze kunt kennismaken met Eilanden-Nieuws en haar medewerkers. Tevens wordt informatie gegeven over nieuwe initiatieven die we binnenkort gestalte gaan geven. De bijeenkomst begint om 16.00 uur en wordt gehouden in Berrisz Restaurant aan de Haven, Deltahaven 69 te Stellendam. U wordt verwelkomd met een kopje koffie; de middag wordt afgesloten met een aperitief, waarbij u tot 18.00 uur gezellig en ongedwongen kunt netwerken. Wij zien u graag op vrijdag 2 februari. De entree is uiteraard gratis. Wel stellen we het op prijs als u zich voor 30 januari a.s. even aanmeldt. Dat kan via e-mail: algemeen@gebr-dewaal.com (met vermelding van aantal personen, of telefonisch via nummer (0187) 471020. MIDDELHARNIS - Overzicht voor ronde 17 in de huishoudelijke competitie, gespeeld op 23 januari jl. Moedt-Boeter1-0 Verolme - Van Prooijen0-1 I. Lagendijk - Van Putten0-1 A. Tieleman - Peeman1-0 Van der Staaij - Struik1/2-1/2 De Jager - Hennekes0-1 De Haan - S.D. van der Waal1-0 Visser-Mourik0-1 Neleman- Smit1-0 Meiaard - Loosjes1-0 Vis-Muider1/2-1/2 Noordijk - Markwat1/2-1/2 Van der Velde - Becker0-1 W. Tieleman - Qodrat1-0 MIDDELHARNIS - Op 10 februari a.s. wordt de 13e Pallandtcross (veldloop) gehouden op het terrein van het Hemesseroord te Middel harnis georganiseerd. Een thuiswedstrijd voor AV Flakkee in de crosscompetite van Vereni ging Zeeland Atletiek. Hierna volgt nog op 17 februari de finale kustcross in Vlissingen. Een 300 tal atleten van pupillen t/m 60 plus sers uit de regio Zeeland zal hier z'n best doen om zoveel mogelijk punten te verzamelen om z'n plaats in de competitie neer te zetten. Het 'crossen' is een zeer sportief samenzijn. In afwijking van de vorige circuits kunnen trim mers nu ook deelnemen in de categorie waar ze thuishoren. Iedereen ontvangt bij deelname een herinnering aan dit evenement. De eerste drie uit elke categorie die over de finishstreep komen, worden direct na binnenkomst op het podium gehuldigd. Ook aan het publiek is gedacht. Er zal een verloting gehouden voor de onkosten en op het veld kan men terecht bij de koek en zopie tent voor o.a warme choco- melk en erwtensoep. Om 11.30 uur wordt gestart met 8 series pupillen, gevolgd door de junioren, en daarna om 14.00 uur de wedstrijd van de senioren en masters. Deelnemers dienen voor inschrij ving en kleedruimtes de aanwijsborden op het terrein te volgen. Deelname kost voor pupillen 3, voor junioren 4 en voor seni oren/veteranen 5. Wie meer informatie wil kan bellen naar Kees van 't zelfde, tel. 0187- 485566, of naar Riet van Putten, tel. 0187- 669525, mailen naar mail@avflakkee.nl of kijken op website www.avflakkee.nl. Nu de zon al sterker wordt, maar de winter nog heerst, komen de stralende bloemen van de vroegste bloeiers te voorschijn. Februari heeft al veel te bieden De eerste bolgewassen, maar ook de eerste heesters. Samen kunnen ze een fantastisch spektakel te zien geven, bovendien geuren deze vroege bloeiers vaak overheerlijk. Als er één spectaculaire winterbloeiende struik is, is dat wel Camellia japonica. Deze heester is verwant aan de theestruik, maar kan tegen lage temperaturen. Jonge planten kunnen al rijk bloeien. De dikke bloem knoppen zitten al in het najaar aan de struik. Er zijn rode, roze en witte Camellia's, ook tweekleurige. Voor struiken die enkele jaren buiten staan is een gemiddelde winter geen probleem, maar plant hem beschut om vorst- schade te voorkomen en zeker niet op het oosten. Wel zijn de bovenste wortels gevoe lig, omdat ze heel oppervlakkig groeien. Een dikke laag blad aanbrengen in de herfst geeft voldoende bescherming. Er is een rijkdom aan vroege bloeiers om uit te kiezen. Bekend zijn natuurlijk de toverha- zelaars (Hamamelis), die nu ook hun geu rende, spinachtige bloemen tonen in geel, oranje of rood. Winterheide, vooral Erica carnea en E. darleyensis, is er in tientallen kweekvormen met rode, lila, paarse, roze en witte bloempjes. Al deze dopheivarianten geuren. U kunt er maandenlang van genieten (u vindt er ook bijzondere bladkleuren bij). De mahoniestruik (Mahonia) heeft de meest bekende cultivars bij de soort M. x media. 'Buckland', 'Charity' en 'Winter Sun' bijv. zijn zeer betrouwbare vroege bloeiers. Ze steken in februari/maart series lange aren met gele bloempjes boven hun stekelige blad uit. De kruidige geur is al van ver te ruiken. De sneeuwbal Viburnum bodnantense 'Charles Lamont' bloeit donkerroze aan de nog kale takken, bij 'Dawn' zijn de trossen bloemen iets lichter roze en de laatste geurt zo moge lijk nog sterker (een heerlijke honinggeur). Een andere sneeuwbal, de groenblijvende Viburnum tinus, is vooral bekend door cul tivars als 'Eve Price', waarbij uit rode knop- penschermen witte bloemen verschijnen die heel zacht geuren. Een vroegbloeiende en groenblijvende heester die veel meer bekend heid waard is, is Sarcococca. bijv. S. hooke- riana var. digyna met zoetgeurende, sierlijke witte bloempjes die in de bladoksels staan. Ga ze zelf bekijken, want deze maand kunt u De groenblijvende camelia biedt vroeg in het jaar al kleur in de tuin. ze bij kweker en tuincentrum volop in bloei zien staan. En dan zult u ontdekken dat er nog veel meer soorten heesters zijn die nu bloeien. Planten kan nu ook, mits de planten in pot zijn gekweekt, als het niet vriest en als ook de grond niet bevroren is of lang nat blijft. Maak altijd een ruim plantgat, verbeter de grond met compost (of met heideplantengrond of turfmolm voor zure grondminnaars) en druk de grond goed rond de wortelkluiten aan. Geef na het inplanten royaal water. Controleer opgeslagen knollen en bollen (dahlia's, gladiolen) en uw overwinterende kuipplanten op schimmels en ongedierte. Bescherm bladhoudende heesters tegen felle zon tijdens vorst om uitdrogen te voorkomen (doe er tijdelijk tuinvlies overheen). Geef groenblijvende planten bij vorstvrij weer water als het lang droog blijft. Fruitbomen e.d. kunnen nu nog worden gesnoeid. Nu geen voorjaarsbloeiende heesters snoeien. Door vorst opgedrukte vaste planten weer vastdrukken. Vergeet de vogels niet. Geef ze ook stukjes fruit; ze hebben nu hard vitami nes nodig.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4