Ouddorps Klussenbedrijf 'door gemeente genoodzaakt' de deuren te sluiten Plastische cliirurgie nieuw specialisme in Van Weel-Bethesdaziekenhuis ^^6 Voorbede :^''"'^m> Cijfers vertalen, koers bepalen. ZENDINGSAVOND ■(^innaard Vijfentwintigjarig jubileum bij Comité Woord en Daad Goeree-Overflakkee chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden Voor betaalbare BM\y-service Geschiedenis Onfatsoenlijk Afgekapt Psychische druk Toonaangevend specialist trekt patiënten uit heel Nederland naar Dirksland Veelomvattend Kunstzinnig Vier vingers J^^^ Visser Visser voor jong en oud Vrijdag 26 januari 2007 79e jaargang IBlIOr/J^^ nr. 7577 De laatste zondagen wordt er - ergens in een kerkelijke gemeente - steevast gebeden voor 'de drie mannen die doende zijn een nieuw Kabinet te smeden'. De predikant die de voorbede uit spreekt, kan zich waarschijnlijk niet vinden in het gedachtegoed van één van de drie deelnemers. Dat is overigens in dit geval niet belangrijk. Het is de taak van de christelijke gemeente voorbede te doen, zeker voor zo'n gewichtig proces. Al te veel staan - ook christelijke - criticasters langs de kant. Als het goed gaat, zwijgen ze veelbete kenend; "Laten we maar eens afwachten". Als het verkeerd gaat, hebben zij het in ieder geval al vanaf het begin geweten. Maar meeleven, in de diepste zin van het woord? Ho maar. Doet het er dan ineens niet meer toe welke rege ringscombinatie wordt gesmeed? Gelden de ver schillen dan alleen maar in de verkiezingstijd? Zeker niet. Maar wat ook waar is: een land krijgt de regering die het verdient. Krijgt de regering. Zou er dan geen gebed zijn tot de Gever? Gebed om wijsheid en kracht, om afhankelijkheid voor hen die werken aan deze koersbeslissende klus. Gebed om vergeving voor ons volk dat God niet meer nodig blijkt te hebben. 'De drie mannen die doende zijn een nieuw Kabi net te smeden'. Wie had het anno 2007 kunnen denken: dat gebeurt in afzondering. Alle moderne middelen ten spijt, ditmaal werken zij op afstand van de waan van de dag. Daar is alles voor te zeggen. De inkt van het regeerakkoord zal nog niet droog zijn of de commentaren zullen losbar sten. De lijnen die voor de toekomst zijn uitgezet, zullen waar mogelijk verknipt worden tot slier tjes die alleen gelden voor vandaag en misschien morgen. Echter, hoe sterker de drie zich hebben vereen zelvigd met hun eindproduct, hoe meer kans er is dat het beleid ook werkelijk met succes op de rit gezet kan worden. Dat is niet alleen een kwestie van geven en nemen, van loven en bieden, maar ook een van wederzijds vertrouwen. Wat het laatste betreft, was er wel een en ander glad te strijken en het siert de heren dat dit ken nelijk ook is gebeurd. Met dank aan de formateur Wijffels, die zijn reputatie waar maakt. Onderwijl wacht iedereen af wat dit drieman schap zal bekokstoven. Daarbij wordt niet in het minst gekeken naar de afspraken op immateri eel gebied. CDA'er Balkenende heeft het thema 'Waarden en Normen' weer op de agenda gekre gen. Dat is niet gebeurd zonder de drang van zijn natuurlijke concurrenten op dit gebied (de SGP en CU). Nu zit hij samen met de partijleider van de Christenunie in het formatieteam. Zonder te suggereren dat Bos op dit gebied niet zou willen meedenken, je mag toch verwachten dat er op dit gebied nu iets zal gebeuren. Ongetwijfeld zullen de commentaren zich juist richten op deze items. Ze hebben alles te maken met de achtergronden van onze manier van leven. Ze hebben te maken met de radicale keus: Waaraan ontlenen we ons normenkader? Is dat aan een bron buiten ons, de Bijbel? Of maken we zelf wel uit - o ja, voorzichtig, met respect voor de ander - wat goed voor ons is? Welke identi teitsbedding krijgt dit Kabinet mee? En die is niet direct, met het wisselen van de wacht, te veran deren. Die bedding vormen wij, burgers, met zijn allen. Hoe denken we over de dingen? Komen we voor onze mening op, of laten we voor ons denken door een kleine groep opiniemakers? Er is al aangegeven dat het niet aangaat om bij het aantreden van een nieuw Kabinet de wet te verzetten. Dat is te begrijpen. Of je je daarbij neer moet leggen is een tweede. Maar goed, dat zij dan zo. Er wordt ook gezegd: als we op het gebied van een aantal wetten die met het imma teriële te maken hebben de naleving weer in het spoor kunnen krijgen, is dat winst. Denk aan de wetten die met het leven te maken hebben, de zondagswet, enzovoorts. Ook dat zal waar zijn. Alleen, dan moet er een bedding voor zijn. Het is niet voor niets dat er nu van die voorschriften wordt afgeweken. Men rekt de wet op, omdat men eigenlijk verder wil. Men. Weer de vraag: Hoe denken wij over deze din gen? Hebben we een mening gevormd? Komen we voor die mening uit? Wat is de grondslag voor die mening: Gods Woord of het steeds wisselen de boek-van-de-eigen-mening? De laatste zondagen wordt er - ergens in een kerkelijke gemeente - steevast gebeden voor de drie mannen die doende zijn een nieuw Kabinet te smeden. Ongetwijfeld gebeurt dat op veel meer plaatsen. Zo hoort het ook. Beleefd aanbevolen. ..tUUoéttllti4l-tUÜlt^/UUll,tlt Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdek 't bij uw G2-deolpr of liijk ülvost op wv/vv.opcinicuws.ni KoÖps BV - Langeweg 113 - 324S KG - Sommelsdijk - Ot87 476767 Akkcrdaas BV Kloosterweg 2 4317 AL Noordgouwe OUi 401347 OUDDORP - In zijn contacten met de gemeente Goedereede zit het Dirk Hoek niet mee. Na een jarenlange strijd met bestuurders en ambtenaren lijkt het niet meer mogelijk om zijn kiusbedrijf voort te zetten. Hij krijgt geen vergunning voor zijn inmid dels gebouwde loods op de plaats van een nissenhut op het terrein van zijn ouderlijke woning aan de Dijkstelweg. Hij had de loods al gebouwd, maar de gemeente sommeerde hem onlangs deze schuur af te breken. En daar is hij inmiddels mee begonnen. Dirk Hoek is ten einde raad... Door Adri van der Laan Gezeten in zijn ouderlijk huis met een ordner vol correspondentie legt Dirk Hoek uit dat hij het gevoel heeft dat hij door de gemeente Goedereede heel erg wordt tegengewerkt, "Als hier raadsleden komen, verzekeren zij mij dat ze alles in het werk zullen stellen om een oplossing voor mijn problemen te krij gen. Maar verder hoor ik van niemand meer wat", zo verzucht Hoek. De huidige problemen liggen in hel feit dat zijn zelfgebouwde opslagloods één dezer dagen opgebroken moet worden. Verschil lende beroepsprocedures, tot zelfs voor de Raad van State hebben de gemeente in het gelijk gesteld. Zij gaat er vanuit dat de loods zonder bouwvergunning is gebouwd en daar om illegaal is. Dirk Hoek ontkent dit niet. Dus de gemeente staat in haar recht...? Uit het gesprek met de Ouddorpse ondernemer blijkt dat de situatie minder eenvoudig is dan men in eerste instantie zou vermoeden. Zo"n drie jaar geleden begonnen de proble men. Dirk gebruikte een nissenhut die bij zijn ouders op het boerderijtje stond als opslag plaats voor zijn kiusbedrijf. Na een storm in 2003 waaide het bouwwerk in elkaar. Dirk bouwde vervolgens zelf weer een nieuwe loods die nagenoeg dezelfde afmetingen had, maar nu een vierkant gebouw. "Ik heb toen een fout gemaakt, want naar later bleek had ik een bouwvergunning aan moeten vra gen". Nadat hij hier door de gemeente op was gewezen, bleek dat een vervolgens door hem ingediende bouwvergunning niet werd goed gekeurd. Want. zo maakt Hoek duidelijk, de ambtenaren suggereerden dat de nissenhut helemaal niet was omgewaaid, maar dat Dirk zonder overleg met de gemeente het bouw werk had afgebroken en een nieuwe loods op dezelfde plek had gezet. Dirk ontkent dit in alle toonaarden, maar volgens hem waren de Goereese gemeenteambtenaren niet te over tuigen. Natuurlijk deed Dirk Hoek zijn beklag bij de gemeente en het probleem werd voorgelegd bij de Commissie Bezwaar en Beroep van de gemeente. "Deze commissie stelde mij in het gelijk en men beloofde hem dat "het wel goed zou komen". Maar het kwam niet goed, "de geineente kwam met steeds meer andere argumenten; dan was de vonn van de schuur niet goed, dan de materiaalkeuze verkeerd, en ga zo maar door", aldus een boze Hoek. Uiteindelijk besliste in het voorjaar van 2006 de Raad van State in het voordeel van de gemeente. Toen was het een poos stil, maar onlangs kwam de gemeente met een 'bevel" om de loods af te breken. Als hij dit niet zelf deed, zou de gemeente het komen doen en diende er een dwangsom van 50.000 te worden betaald. Hoek vindt de manier waarop de gemeente Goedereede met haar burgers omgaat verre van fatsoenlijk. "Verschillende keren heb ik laten weten dat ik dit bedrag niet op kan hoesten. Toen kreeg ik de reactie van de amb tenaar dat dan inijn ouders op straat zouden worden gezet. Deze mensen zijn 70 en 76 jaar Zo ga je toch niet met je burgers om?" De bewuste loods, die Dirk Hoek inmiddels aan het afbreken is. (Foto: ,4rfri van der Laan) Ook vader en moeder Hoek mengen zich in het gesprek. Vader Hoek wijst erop dat hij heel zijn leven al hard heeft gewerkt voor de kost op het kleine boerderijtje aan de Dijk stelweg, en nu zou het mogelijk zijn dat hij op straat gezet wordt, Dirk zelf geeft aan dat hij de genoemde maatregel van de gemeente erg overdreven vindt, "Ik voel het zo alsof ik honderd euro gestolen heb en daarom mijn handen worden afgehakt". De gedupeerde ondernemer heeft het gevoel dat de ambtenaren van de gemeente Goe dereede hem om een of andere reden niet mogen, omdat alles wat hij aan welwillende politici voorstelt later door de ambtenaren wordt afgekapt. En dit gevoel wordt nog ver strekt als hij in de Dijkstelweg om zich heen kijkt. "Je ziet hier overal mensen die klusbe- drijtjes of andere bedrijven hebben en daar wordt niets van gezegd. Maar als fk wat doe dan wordt er gelijk ingegrepen", aldus een verontwaardigde Hoek. Hij heeft het idee dat vooral mensen die van buiten afkomen niets in de weg wordt gelegd om iets te bouwen. "Kijk maar eens hoeveel nieuwbouw je hier om je heen ziet". Verder geeft hij aan dat de gemeente nog meer pijlen op haar boog heeft, want een ander bouwwerk, dat hij alleen maar wat opgeknapt heeft, kan ook de toets van de kritiek van de gemeenteambtenaren niet doorstaan. Wat de oorzaak is van de tegenwerking weet Hoek niet. Hij heeft de indruk dat sommige buren wel klachten indienen bij de gemeente omdat zij vrezen dat ze veel overlast zullen onder vinden van zijn bedrijf. "Dat is onzin want 80 procent van mijn werkzaamheden doe ik bij de klanten thuis, Ik heb de loods alleen maar nodig voor opslag voor mijn spullen. En gemiddeld komt er maar één keer in de week een vrachtwagen van een leverancier". Door de perikelen met de gemeente leeft de hele familie onder psychische druk, "Mijn moeder ligt er nachten wakker van en bij mij zelf wordt ook de druk erg groot, want het zit er wel in dat ik mijn bedrijf moet beëindigen. Rond de verkiezingen hebben alle partijen de mond vol om de plaatselijke economie te stimuleren, maar nu ze mij kapot hebben gemaakt, hoor je ze daar niet meer over", zo is zijn wrang oordeel over de gemeente lijke politici, waarvan hij naar eigen zeggen alleen daadwerkelijke steun van de Christe- nUnie heeft ontvangen. "Van de andere par tijen krijg ik een klap op mijn schouder en ze beloven dat ze er wat aan zullen doen, maar daar blijft het bij". Vestiging van zijn bedrijf op het bedrijven terrein in Stellendam is voor hem geen optie, omdat dat voor hem als klein bedrijfje "niet op te brengen is". Volgens hem zit er straks niets anders op dan te stoppen... "en ga ik maar om een uitkering". De Goereese portefeuillehouder wethouder Admiraal geeft desgevraagd aan dat hij voor een reactie liever een afspraak voor een nader interview maakt dan dat hij telefonisch op de kwestie ingaat. Wordt dus vervolgd. DIRKSLAND - Inmiddels alweer eni ge tijd - sinds april jl. - is de 51-jarige dr. G.J. (Jan) Sonneveld als plastisch chirurg aan het Van Weel-Bethesda ziekenhuis te Dirksland verbonden. En met de komst van deze specialist heeft het ziekenhuis zich weer een sterkere positie verworven. Niet alleen omdat het Dirkslandse hospitaal hier mee wéér een nieuw specialisme biedt en patiënten daarvoor niet meer naar Rotterdam doorgestuurd hoeven te worden, maar ook omdat Sonneveld in Nederland als toonaangevend specia list in zijn vakgebied geldt en patiën ten uit het gehele land trekt, dus ook naar het Van Weel. Tekst en foto; Hans Villerius Via goede contacten met chirurgen in Dirks land wist Sonneveld dat het streekziekenhuis hier graag een plastisch chirurg wilde heb ben. Sonneveld, die als zodanig een eigen praktijk heeft in een ziekenhuis te Hooge- veen en daar vier dagen per week werkzaam is, had nog één dag in de week beschikbaar en was bereid om te proberen die in Dirks land in te gaan vullen. In werkelijkheid komt dit neer op de weekenden en op maandag. En tot op heden bevalt dat goed. "Het kleine ziekenhuis functioneert prima", zegt Sonne veld, "Het biedt ruimte om nieuwe dingen te ontwikkelen en geeft ook de vrijheid om te ondernemen. Zoals het hier werkt is 't, denk ik, ook bedoeld," En net als in Hoogeveen voert hij ook in Dirksland geheel zelfstandig praktijk. Hij beheerst de gehele plastische chirurgie en voert deze ook uit. Het specialisme omvat zowel algemene plas tische als reconstructieve plastische chirur gie, terwijl de reconstructieve weer in een aantal takken wordt onderverdeeld. Bij alge mene plastische chirurgie kan bijvoorbeeld worden gedacht aan het (weer) strak maken van de huid. Buikwandcorrecties, het behan delen van moedervlekken of peesreconstruc ties, gewrichtscorrecties en botcorrecties vallen onder de algemene reconstructieve plastische chirurgie. Een andere tak is de hand- en polschirurgie en nog een andere is de esthetische chirurgie, waartoe de facelift, borstvergroting, liposuctie (techniek van vet- verwijdering), ooglidcoiTectie, oorcorrectie, neuscorrectie, littekencorrectie, e.d., beho ren. Sonneveld beheerst dus al deze vormen van plastische chirurgie. Maar waarom heeft hij voor dit vak gekozen? Met de zachte en bedachtzame wijze waarop hij spreekt, geeft hij een verrassende uitleg. Enerzijds houdt hij van het omgaan met men sen en gaf hij de voorkeur aan technisch ver fijnd werk, maar graag wilde hij ook kun.st- zinnig bezig zijn. En die combinatie bracht hem tot het vak van plastisch chirurg. "Plas tische chirurgie is een prachtige combinatie van de dingen die ik graag wilde en geeft heel veel voldoening. De patiënt moet zich immers goed voelen bij wat ik creëer." Sonneveld bedenkt zijn ontwerpen via de computer of met gebruikmaking van mallen. Als voorbeeld vertelt hij over een padënt die door een ongeval een hand was kwijtgeraakt vanaf de pols; wat eventueel nog 'bruikbaar' was, waren vier goede vingers. En aan Son neveld was de 'eer' om te besluiten of alles als verloren moest worden beschouwd óf dat er een constructie kon worden bedacht waar bij de vier vingers toch nog enigszins zouden kunnen gaan functioneren. Hij koos voor het laatste. Hij maakte een ontwerp waarbij de vingers, pezen, bloedvaten, enz., middels microchi- rurgie op de stomp van de pols werden aan gebracht, met als uiteindelijk resultaat dat de patiënt toch nog iets ermee kan vastpakken. Na zijn geneeskunde opleiding aan de Eras- musuniversiteit te Rotterdam heeft Sonneveld zich aan het Radboudziekenhuis te Nijmegen gespecialiseerd in plastische chirurgie. Later is hij jarenlang als staflid verbonden geweest aan het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam, waarna hij in een streekziekenhuis te Hooge veen een eigen praktijk is begonnen. En nu dus ook in Dirksland, waar het specialisme het goed doet. "Alleen de esthetische chirurgie is hier nog niet zo ingevoerd", zegt hij, "maar dat komt vanzelf wel op gang". ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDOELHARNIS Kon. |ulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637 www.visser-visser.nl STAD AAN 'T HARINGVLIET - Op don derdagavond 1 februari 2007 organiseert de zendingscommissie van de Hervormde gemeente (PKN) te Stad aan 't Haringvliet een zendingsavond in verenigingsgebouw Het Trefpunt'. Om 18.30 uur start een pro gramma voor alle jeugd van 4 tot en met 12 jaar, vanaf 19.30 uur gaat de zaal open voor iedereen en kunnen aanwezigen onder genot van (gratis) koffie, thee of fris kennismaken met Andrew en Carien Eijgenraam, die door de Hervormde gemeente al een aantal jaren in hun werk worden ondersteund. Er zijn ook verschillende verkooptafels waarvan de netto opbrengst ten goede zal komen aan het werk van Andrew en Carien in Mexico. Om 20.00 uur start vervolgens het avondprogram ma, dat bestaat uit een presentatie over het werk in Mexico en een presentatie van de tie- nerclub van de Hervormde gemeente. Ook is er gelegenheid tot het stellen van vragen en wordt er een collecte gehouden. Iedereen, ook de jeugd wordt hartelijk uitgenodigd om deze avond aanwezig te zijn. MAKELAARDI Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop von uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 MIDOELHARNIS - Vrijwilligers vormen een onmisbare schakel in onze samenle ving. Zonder de inzet van vrijwilligers zou er veel werk blijven liggen. Vrijwilligers zijn op veel terreinen actief. Zo ook ten behoeve van minderbedeelden in andere delen van deze wereld. Dat is de doelgroep waarop de Reformatorische Hulpstichting Woord en Daad zich richt. Het comité Woord en Daad Goeree-Overflakkee zet zich, samen met een groot aantal andere comités, in om financiële middelen in te zamelen, zodat de doelstellingen van de Hulpstichting kunnen worden verwezen lijkt. Op de laatstgehouden vergadering van het eilandelijk comité werd één van haar leden, Kees Arensman uit Nieuwe- Tonge, in het zonnetje gezet. Dit omdat hij maar liefst 25 jaar als vrijwilliger zijn beste krachten en veel vrij uren heeft gege ven voor het werk van Woord en Daad. Dit is zeker een felicitatie waard.' Kees Arensman, die in de regel jubilaris sen en scheidende comitéleden toespreekt, moest deze keer die taak overlaten aan de heer van der Eist, die inmiddels al bij na 28 jaar deel uitmaakt van het comité. Deze liet in vogelvlucht een aantal zaken de revue passeren waarbij Arensman in de afgelopen jaren betrokken is geweest. Hij memoreerde daarbij onder andere de grote koorzangbijeenkomst in de vismijn van Stellendam, die veel organisatietalent vroeg, en zijn coördinerende rol bij de jaar lijkse oliebollenacties. Van der Eist rondde af met een gedicht dat veel indruk maakte op de jubilaris. Namens de Stichting Woord en Daad was de heer Pater (PR medewerker) aanwezig. Ook hij sprak de jubilaris toe en dankte hem voor zijn jarenlange inzet. Verder onderstreepte hij het belang van de comités en daarmee van actieve en betrokken comitéleden. Zij zijn de vooruitgeschoven posten en vormen de kurken waarop het werk van Woord en Daad drijft. Het zijn met name de comités die door hun bekendheid in en met de lokale/regionale omgeving voor een continue inkomsten stroom zorgen. En hoe groter deze is, hoe meer extra overheidssubsidie kan worden aangevraagd, benadrukte Pater. Als blijk van waardering van de Stichting Woord en Daad mocht de heer Pater een prach tig kunstwerkje overhandigen. Het kunst werkje stelt een moeder met een kind in de armen voor, als teken van liefde en hulp, wat geheel aansluit bij het jaarthema van Woord en Daad 'Moeder en kind; hun toe komst, onze zorg'. Voor dit doel wordt ook dit jaar geld ingezameld op Goeree-Over flakkee. De voorzitter van het comité over handigde de jubilaris een boekenbon en diens vrouw een bloemstuk. Tenslotte was het de heer Arensman zelf die een dankwoord uitsprak voor alle gesproken woorden en de geschenken. "Ik heb het met liefde gedaan en ik hoop, in de lijn van het door de heer van der Eist uitgesproken gedicht, opnieuw kracht en gezondheid van de Heere te ontvangen om mij te blijven inzetten voor het mooie werk van Woord en Daad".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1