POLITIE f^ Éi ^fti^MB TBP Electronics opent met veel spektakel nieuwbouwpand 0900-8844 Boom komt op woning terecht KEUVELAAR Eeuwit van der Bok zet punt achter lange fietsenmakercarrière tiamtötemttit innaard Cijfers vertalen, koers bepalen. Visserman van GD 12 slaat overboord en komt om chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Samen zingen in Ouddorp Fietsster zwaar gewond na aanrijding, politie zoekt getuigen Verlichtingscontrole fietsers Snelheidscontroles project S.O.S. Gewijzigde bezoektijden ziekenhuis Dirksland Knöps fgroëg j^!^ Visser Visser 'We zijn altijd één bladzijde verder dan de markt en onze concurrenten Commissaris van de Koningin te gast in Dirksland Waarde Te laat opgeleverd Een pareltje Fiks stukkie nieuwbouw Open Dag Vrijdag 19 januari 2007 79e jaargang nr. 7575 OUDDORP - Met ingang van 1 janu ari kwam er een eind aan de lange car rière van ondernemer/fietsenmalier, die Eeuwit van der Bok heeft doorlo pen. Hij heeft besloten om op 78-jarige leeftijd met pensioen te gaan. Het was in 1942 dal Eeuwit begon als fiet senmaker bij Willem Akershoek. Maar na een jaar verruilde hij al van werkkring om bij zijn familie 'De Bokjes' te gaan werken. Vervolgens zag hij dal hij hel beter kon en begon hij voor ziehzelf in de w'inkel aan de Ho/'dijksweg. Vanuit die winkel heelt hij jarenlang - samen met zijn vrouw - fietsen, bronmicrs en andere zaken verkocht, zoals gras- en tuinmachines en flessengas. In 1990 vond hij het ondernemersschap welletjes en verkocht hij de zaak aan zijn eerste werkge ver. Akershoek Tweewielers. Om hel werken at Ie leren wilde hij nog wel lot aan zijn pen sioen blijven werken. Maar dal werd toch 'wat' langer, want 17 jaar nadal Eeuwit zijn zaak verkocht had, werkte hij er nog steeds. Maar doordal hij nu met pensioen gaat, is daar olTicieel een eind aangekomen. "Hij is nu gepensioneerd, maar werkte als een jong paard. Zijn ervaring, kennis en inzet werk ten motiverend en inspirerend voor veel col lega's. We hopen dat deze fietsenmaker nog lang van vrouw, kinderen en kleinkinderen mag genieten", zo luidt de lot' van zijn laat ste werkgever. Akershoek Tweewielers in Ouddorp. Tijdens een etentje werd onlangs afscheid genomen van Eeuwit van der Bok en hij kreeg als dank een Statenbijbel over handigd, (holci: Fershuni Flakkfe) OUDDORP- Morgen, zaterdag 20januari, is er van 19..^0-20.30 uur weer 'Samen zingen' in het gebouw van de Doopsgezinde Kerk aan de Dorpstienden in Ouddorp. Iedereen is hartelijk welkom. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - De politie van Mid- delharnis is op zoek naar getuigen van een aanrijding die woensdagochtend op de Lan- geweg plaatsvond. Door nog onbekende oor zaak ontstond er een aanrijding tussen een scooter, bestuurd door een 16-jarige jongen uit Sommelsdijk, en een fiets. De 63-jarige fietsster uit Middelharnis raakte hierbij zwaar gewond en werd overgebracht naar het Eras- m s MC in Rotterdam. De politie wil graag in contact komen met getuigen. Zij worden verzocht zich te melden bij het politiebureau in Middelharnis ofte bellen met 0900-8844. SOMMELSDIJK - Politiepersoneel contro leerde dinsdagochtend op de Oudelandsedijk tussen Sommelsdijk en Dirksland op fiel.sen met deugdelijke fietsverlichting. Bij tien fietsers bleek iets niet in orde te zijn met de verlichting. Fietsers zijn kwetsbare verkeers- deelnemers. Het voeren van deugdelijke fietsverlichting is, zeker in dit jaargetijde, van essentieel belang. De politie controleert en bekeurt als er iets niet in orde is met de verlichting. GOEREE-OVERFLAKKEE - Politieper soneel van het district De Eilanden hield woensdag snelheidscontroles op diverse locaties in Goeree-Overflakkee. De controles werden gehouden in hel kader van hel project S.O.S. (Samen Ongevallen Stoppen) Goe ree-Overflakkee. Dil project richt zich op de aanpak van onverantwoord rijgedrag, forse snelheidsovertredingen en alcoholgebruik. De politie controleert regelmatig en neemt standaard bij iedere bestuurder een blaas- tesl af. Doel is om het aantal aanrijdingen en ongevallen die ontstaan door onverantwoord rijgedrag (waaronder te hard rijden en onder invloed rijden) drastisch omlaag te brengen en zo de verkeersveiligheid te vergroten. In totaal werden woensdag 35 bekeuringen uitgeschreven voor met name te hard rij den. Twee rijbewijzen werden ingevorderd, waarvan één van een beginnende bestuurder die 161 km/uur reed op de N215 ter hoogte van Sommelsdijk; hier is '80' toegestaan. Op de Lieve Vrouwepoldersedijk te Stad aan 't Haringvliet werd een bestuurder bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol (325 ug/1). Tijdens de controle kregen bestuurders een fiyer waarop staat uitgelegd waarom de con troles werden gehouden. DIRKSLAND - De bezoektijden van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis zijn gewijzigd. Bezoek is dagelijks welkom van 15.30 -16.30 uur en van 18.00 -19.30 uur, 's zondagsavonds duurt het bezoekuur tot 20.00 uur (m.u.v. de IC/CCU). Voor de volf>i'iule afdelintien geldt: Op de Kinderafdeling mogen ouders hun kinderen de hele dag bezoeken en 's woensdagmid- dags mogen broertjes, zusjes en vriendjes vanaf 14.00 uur op bezoek komen. Op de wiegen en couveusekamers is bezoek welkom van 12.00 - 22.00 uur, mits één van de ouders bij het bezoek aanwezig is. Op de Kraamafdeling/Gynaecologie is er bezoekuur 's ochtends van 11.00 - 12.00 uur. De echtgenoot/partner is de hele dag welkom. Voor de ICC/CCU gelden gedurende een proefperiode de volgende bezoektijden: van 11.00 - 11.30 uur (uitsluitend in overleg met de zorgcoördinator), van 15.00 - 15.30 uuren van 19.00 - 19.30 uur. OUDDORP - Tijdens de storm die gisteren ook over het eiland raasde, heeft in een tuin aan de Oudehmdseweg in Ouddorp een lindeboom het begeven. De boom kwam op het dak van de woning terecht, dat daardoor beschadigd raakte. De bewoners hebben de boom zelf opge ruimd. {Foto: Adri van der Laan} JUWELIERS - DIAMANTAIRS >yjii.ijj.fc»j>,ii.-Biaag=niM iKMUS In b—ld, g»lBld, r*pot*as« «n BtudloMegroflc OUDDORP - WMtatTMf 3S Tri. (01S7) «S1«13 Fwt (01S7} «C3734 m «,-■•■ ...«SÏSiftSr !!i-ï:\' 1 Gebruikt was nog V p nooit zo nieuw. Ontdfc-k 't bij uw G2-deü(er ot tijk olvost Op www.cpt.-in!tijv-L,.nl Knöps BV - Lotigeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akfcecdaos BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. Julianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637 www.visser-visser.nl Door nog onbekende oorzaak is rond 03.00 uur in de nacht van afgelopen dinsdag op woensdag op de Noordzee, ca. negen km. westelijk van de Goe- reese kust, een 40-jarige visserman uit Steiiendam overboord geslagen van de Ouddorpse kotter OD12 'The Millers', en omgekomen. Nadat de schipper van de 0D12 alarm had geslagen omdat één van de opvarenden over boord was geslagen en vermist werd, begon om 3.10 uur een grote zoekactie waaraan de reddingboten 'Prinses Margriet' uit Stellen- dam, 'Koopmansdank' van KNRM-station Noordland op Neeltje Jans en de 'UUy' uit Westkapelle, enkele vaartuigen van Rijkswa terstaat, zes visserschepen die in de omge ving waren, het schip 'Barend Biesheuvel' van het Kustwacht Centrum, dat enkele art sen aan boord heeft, en een helikopter van de Koninklijke Marine deelnamen. De schip per van de Stellendamse reddingboot besloot om vanaf het meest westelijke punt te gaan zoeken richting de oost, de andere schepen begonnen vanuit tegenovergestelde richting te zoeken. Het was twee uur later, omstreeks 05.00 uur, toen de bemanning van de 'Barend Biesheuvel' de vermiste man vond. De arts van de Marinehelikopter voegde zich daar bij de artsen aan boorti. Rond 05.30 uur werd duidelijk dat de drenkeling overleden moest worden verklaard. Omdat de OD12 maar met 2 man viste, werden 2 bemanningsleden van de 'Prinses Margriet' overgezet die de schipper hebben geholpen tot het schip in de haven was. DIRKSLAND - TBP Electronics trok vrijdag 12 januari alles uit de kast om de opening van het nieuwe pand aan de Vlakbodem 10 tot een ware entertain- nient-show te maken. Illusionist Geor ge Parker, het trio Small Talk, de Rot terdamse columniste Carrie, directeur Ton Plooy, een 'special guest' en Com missaris van de Koningin Jan Franssen droegen daar op hun geheel eigen wijze aan bij. Tekst: Roeland van Mourik Foto's: Persburo Flakkee In één van de bedrijfshallen werden de vijf honderd genodigden verwelkomd door de cateringmedewerkers van Hutten Exclusive Catering. Op de achtergrond was muziek te horen die door de speakers van Happy Music kwam. Het podium in de zaal stond klaar om de sprekers en entertainers te verwelkomen, die hun bijdrage zouden leveren. "Achter alles om je heen zit een idee", begint Parker. "Zo ook achter dit gebouw. Het is er niet zomaar gekomen". Maar wat is nou de waarde van een gebouw? Op een ludieke wijze maakte Parker dat duidelijk. "Waarde moeten mensen er aan geven. Het is net als met een briefje van vijf euro, het is eigenlijk niets waard, totdat je bij de bakker komt, die er een bepaalde waarde aan geeft". Echte waarde zit dus "tussen mensen", vindt de goochelaar. Daarom vroeg hij iemand in de zaal hem een briefje van vijf euro te 'lenen'. Na wat aarzelingen was er toch iemand die hem het gevraagde overhandigde. In een mum van tijd veranderde Parker de waarde van het briefje van vijf euro in tien euro, tot grote ver bazing van het publiek. "Ja, nu denken meer mensen: had ik hem nou ook maar een briefje van vijf gegeven". De sfeer zit er op deze manier direct in. Die goede sfeer continueerde zich ook toen de directeur van TBP Electronics, Ton Plooy, op het podium kwam. "Wat is het hart van het bedrijf?" vraagt Parker hem. "Dat we nog niet volwassen zijn", geeft Plooy aan. "We zit ten nog steeds in onze fantasiewereld". Die wereld staat garant voor innovatie: "We zijn altijd één bladzijde verder dan de markt en onze concuiTenten", zegt de TBP'er. Na deze introductie volgt een welkomstwoord door de TB P-directeur. Daarin complimenteert hij de Provincie en het gemeentebestuur voor de snelle totstandkoming van de benodigde vergunningen voor het nieuw gebouwde pand. "Daar moesten we dan ook wel eike week een vergadering over beleggen", relativeert Plooy. "Maar toch: proficiat!" Over de snelheid van de aannemer was Plooy aaninerkelijk minder tevreden. "Het gebouw is zes tnaanden te laat opgeleverd". Over de ZZP'ers (Zelfstandigen Zonder Personeel), die bij de bouw werden ingezet was Plooy ook niet te spreken. "Het leek er eerder op dat het Zelfstandigen Zonder Poen waren..." grapt hij daarover. En voor het woord 'aannemer' heeft de TBP-baas ook een verklaring: "Een aanne mer neemt alleen aan". TBPElectronics draagt de Stichting Hulphond De opening, verricht door Commissaris van de Koningin J. Franssen (I.) en illusionist George Parker, is een feil. Nederland een wanii hart toe, geeft Plooy na zijn welkomstwoord aan. "Daarom hebben we al onze klanten gevraagd om geld te storten voor dat doel". Het totaalbedrag dal door de klanten werd gestort, heeft het bedrijf naar boven afgerond. Plooy kon daarom het mooie bedrag van 10.000 aan een aanwezige hulp hond in de zaal overhandigen. Deze zorgde er op aandoenlijke wijze voor dat de cheque bij zijn baasje terecht kwam. Daarna was het de beurt aan de Commissaris van de Koningin om het woord te voeren. Hij prees de handelsgeest van de directie van TBP Electronics. "Een bedrijf als dit heeft Neder land hard nodig". Franssen noemde het Dirks- landse elektronicaconcern, waar ruim honderd - vooral Flakkeese - personen werken, "een pareltje". De commissaris wenste het bedrijf daarom "een glansrijke toekomst" toe. Samen met Parker ging hij daarna over tot de officiële opening van het pand. "Normaal moet je daarbij een lint doorknippen", gaf de illusio nist aan. "Maar wij gaan vandaag een lint ver binden". Eerst knipte Parker daarom een lint doormidden. De twee helften werden door de tovenaar wederom doormidden geknipt. Door middel van een knoop werden ze daarna door hem weer aan elkaar vastgemaakt. Zowel Par ker als Franssen gingen met hun hand langs de knoop in het lint, waarop deze op mysterieuze wijze uit het lint verdween. Daarmee was de opening een feit. Een lasershow met bijbehorende muziek leidde de rondleiding voor de gasten door het pand in. Rook werd de bedrijfshal ingeblazen, waardoor de laserstralen nog beter zichtbaar werden. Ondertussen nipten de aanwezigen van een glas champagne, dat hen tijdens de show voorgezet was. Na het spektakel ver plaatsen ze zich naarde twee uitgangen van de feestruimte om te beginnen aan de rondleiding door het pand. Het pand heeft een vloeroppervlakte van 6000 vierkante meter, zo blijkt uit een beschrij- TBP-directeur Ton Ploov overhandigt de cheque van 10.000 aan Stichting Hulphond Nederland. ving van het gebouw. Alle productieruimten en administratieve kantoren voldoen aan alle vereisten van een modern assemblagebedrij f. Ook beval het opvallende gebouw, dat ont worpen werd door architect Paulus de Jager van Studio Architecture, een tweehonderd vierkante meter cleanroomfaciliteit en een auditorium met honderd zitplaatsen. Buiten is er voldoende parkeerruimte voor bezoekers aanwezig. Nadat het gebouw van top tot teen bekeken was, betrad columniste Carrie het podium. Zij trakteerde het publiek op een pittige en humo ristische speech. De Rotterdamse is trots op haar stad, maar kon ook waardering opbren gen voor Dirksland. "Rotterdam is natuurlijk niks vergeleken bij de .skyline hier in Dirks land, met de Watertoren en dit futuristische gebouw, maar dat komt misschien ook wel door het contrast. Omdat het hier platteland is en middenin de natuur". Op die natuur is de columniste echter minder gesteld; "Nee. als je zoals ik tussen het gerust stellende grijze asfalt en grauwe beton gebo ren bent, dan is natuur al gauw te groen en te bedreigend". Toch vindt ze de nieuwbouw van TBP "een nobel .streven". Ze noemt het een "fiks stukkie nieuwbouw", gemaakt door "diverse hoofd en onderaannemers". "Zoals wij allemaal weten: de bloem der natie, de jongens van eerlijke stavast en één en al betrouwbaarheid. Qua tijdsplanning, qua geld, nou ja, smeergeld dan", ondersteunde ze de kritische toon van directeur Plooy over de aannemer Hierna was het tijd voor het diner, dat werd begeleid door muziek van het trio Small Talk. Om acht uur - tijdens het diner - was er nog een 'special gucst': zangeres Anita Meijer, die de inmiddels dansende gasten met nog meer swingende muziek overlaadde. "Ze voelde de stemming goed aan", geeft Dana Wolters, vooriichter van TBP later over deze onaange kondigde gast aan. Op de zaterdag na de opening hield het bedrijf een Open Dag voor belangstellenden. Honder den mensen kwamen daarop af, aldus Wolters, die van een "heel erg geslaagde dag" spreekt. "Vooral voor familie en kennissen van werk nemers van ons bedrijf was het erg leuk om te zien waar hun familielid of kennis werkt". TBP gaat de toekomst met veel vertrouwen tegemoet. De opening van het nieuwe pand is een prachtig begin van het nieuwe jaar en van een nieuw assemblagetijdperk, vindt het bedrijf. TBP is marktleider in "printed circuit assemblage, hightech elektronicaproductie en cabinettenbouw". De Rotterdamse Carrie begrijpt niet veel van de activiteiten van TBP, blijkt uit haar speech: "Ik dacht eerst dat jullie in de gewone chips zaten, kraken zoals ze smaken... Maar ik had jullie bijsluiter gewoon verkeerd gelezen. Het zijn andere chips". Er is namelijk een onderzoek geweest, geeft ze aan: "Maar 22 procent van Rotterdam blijkt laaggeletterd te zijn. Dat wil zeggen dat ze d'r eigen bekeuring voor wildpiassen nog niet kunnen lezen. Ik dacht altijd dat ik daar niet bij hoorde, tot ik probeerde te begrijpen wat jullie allemaal deden. Maar ergens tussen de ISO 9001:2000 en het loodvrij frommelen in zogenaamde mixproducties heb ik de moed opgegeven". Met de honderd hooggekwalificeerde mede werkers is TBP één van de grootste produ centen in haar branche. Naast de vestiging in Dirksland heeft het bedrijf ook in Den Bosch een vestiging, waar zo'n vijftig mensen werk zaam zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1