Vuur legt schuurtje in de as LITIE Grote opkomst tijdens infoavond over intrekking vergunningen Van Genugten Onderzoek naar wenselijkheid vergroting inlioudsmaat recreatiewoningen van start Narcissen genieten van 'voorjaar' op Den Diek Twee gewonden bij botsing op N498 0900-8844 Bingo te Ooitgensplaat RD-journalist over 'Democratie of Mediacratie' chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Rijbewijs ingevorderd Prof. Meijering houdt lezing over 'Geschiedenis van het vroege Christendom' Presentatie- en demonstratie- Trend 2007 dagen Raad Oostflakkee handelt in vijfentwintig minuten agenda van raadsvergadering af OUDE-TONGE - "Een mooi resultaat voor een eerste vergade ring van het nieuwe jaar". Dat zei burgemeester A. J. C. van Pelt na afloop van de raadsvergadering van donderdag 11 januari. In een tijds bestek van vijfentwintig minuten werd de elf punten tellende agenda door de Oostflakkeese raadsleden afgehandeld. Tot genoegen van de burgemeester. Moeite Objectiviteit Berging begraafplaats Erbovenop zitten Dinsdag 16 januari 2007 79e jaargang nr. 7574 MIDDELHAkiN/.^ - Kond eli uur gislereniiKirgeii weid üe brandweer van Middeiharnis gealarmeerd voor 'gebouwbrand' aan de Rembrandtlaan aldaar. Ter plaatse aangekomen bleek niet het woonhuis, maar een bijbehorend stenen schuurtje in brand te staan, waar de vlammen flink uitsloegen en wat gepaard ging met een flinke rookontwikkeling. De brandweer, ter plaatse gekomen, schaalde de melding op naar 'middelbrand'. Het is nog niet geheel duidelijk waardoor de brand is ontstaan, maar mogelijk is in één van de elektrische apparaten die in de schuur stonden, brand ontstaan. Zowel de schuur als alles wat zich daarin bevond moeten als verloren worden beschouwd. Ook een naast de schuur staande blokhut werd door het vuur aangetast. Omwonenden merkten de brand op en alarmeerden de brandweer; de bewoners zelf waren op dat moment niet aanwezig. Er deden zich geen persoonlijk ongelukken voor. (Tekst I'll joto: Hans Villeritisj MIDDELHARNIS - Gisteren liet het KNMI weten dat de eerste tien dagen van januari in vergelijking met metingen over dezelfde periode sinds 1901 als warmste ooit zijn uitgevallen. Déze eerste periode van januari had maar liefst een gemiddelde van 8,8 graden en hiermee is er een record gevestigd. Het oude record kwam op naam van de januarimaand van 1921. Toen vserd het in dezelfde periode gemiddeld 8,2 graden. Natuurlijk zijn de gevolgen van deze temperaturen overal in de natuur te zien. Wim Polder uit Middeiharnis maakte ons attent op de bloeiende narcissen op het talud van de 'winkeldiek" in Middeiharnis. Normaal bloeien deze planten ruim twee maanden later. Hij verzekerde dat hij in de 21 jaar dat hij in Middeihar nis woont zo'n vroege bloei van de 'paasbloemen' nog nooit heeft gezien. En als we naar de recordtemperaturen kijken zou hij hier best wel eens gelijk in kunnen hebben. Toch zouden deze 'voorjaarsboden' het nog wel eens moeilijk kunnen krijgen, want volgens het KNMI is de kans groot dat het volgende week "een stuk kouder wordt". (Tekst enfato.-Adri van der Laan) ACHTHUIZEN - Op de N498 ter hoogte van Achthuizen vond vrijdagochtend rond half zeven een verkeersongeval plaats waarbij twee personenauto's betrokken waren en waarvan beide bestuurders - een 43-jarige man uit Oude-Tonge en een 18-jarige man uit Achthuizen - door de brandweer uit hun voertuigen moesten worden bevrijd; daarom moesten ook twee brandweerploegen ter plaatse komen, nl. die van Oude-Tonge en van Den Bommel. Door nog onbekende oorzaak zijn de twee auto's met elkaar in botsing gekomen, waarbij de één in de flank werd gegrepen. De Technische Ongevallendienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek in naar de toedracht van de aanrijding. De beide bestuurders moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht. (Fmo: Persbuw Flakkee) Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee STELLENDAM - Politiepersoneel van dis trict De Eilanden heeft zondag op de Lange- weg het rijbewijs ingevorderd van een 47- jarige inwoner uit Abbenbroek, die daar rond tien over vier met een snelheid reed van 124 km/uur terwijl de maximaal toegestane snel heid er 60 km/uur bedraagt. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Op vrijdag 19 januari a.s. organiseert v.v. OFB te Ooitgensplaat weer een bingo met vele mooie handige prijzen. In de superronde is een waardebon te winnen van 50, die vrij te besteden is bij de ondernemers in Ooit gensplaat. U bent vanaf 19.30 uur welkom in de kantine van v.v. OFB te Ooitgensplaat, waar het eerste kopje koffie of thee gratis is. De aanvang is om 20.00 uur. OUDDORP-Morgen, woensdag 17 januari, zal in één van de zalen van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden te Ouddorp een lezing gehouden worden door Prof. E.P. Meijering uit Leiden. Prof. E.P. Meijering studeerde theologie en klassieke talen. Van 1976 tot 2001 was hij lector in de theologiegeschiedenis aan de Universiteit Leiden. In 2001 verleende de Universiteit van Heidelberg hem een eredoc toraat in de theologie. Prof. Meijering is o.a. auteur van: 'Ge,schie- denis van het vroege christendom - Van de Jood Jezus van Nazareth tot de Romeinse keizer Constantijn'. Met dit boek heeft prof. Meijering een handboek geschreven over de roerige eerste eeuwen van het christendom waarin de grenzen van het geloof, de gren zen van de orthodoxie en de grenzen van de vrijheid werden verkend en vastgelegd. De lezing zal gaan over één van de onderwer pen in dit boek, nl. 'Hoe heeft de breuk tus sen Jodendom en Christendom zich voltrok ken, en hoe moet die worden beoordeeld?' Iedereen is deze avond hartelijk welkom. De aanvang is 20.00 uur, de zaal is open om 19.45 uur. De toegang is vrij. OUDDORP - Op donderdag 18, vrij dag 19 en zaterdag 20 januari 2007 wordt er in de gerenoveerde zaal van m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp al weer voor de vijftiende keer de beken de presentatie- en demonstratiedagen geliouden. Dit alles gebeurt onder de naam Trend 2007. Vijftien bekende regionaal werkende bedrij ven informeren de bezoekers over de nieuw ste ontwikkelingen en bieden speciale aan biedingen aan. Het succes van deze dagen komt mede door de presentatie van artikelen die niet in de gemeente Goedereede te koop zijn en de gezellige ongedwongen sfeer. Onderstaand de deelnemerslijst. Delta Wind met milieubewuste energie. Esgri met op maat gemaakte schuifdeurkas- ten. Fabert Woninginrichting met een uitge breide collectie gemakstoelen. Frans Melaard Parket voor vakkundig advies van houten vloeren. Groene Beer met schoonmaakartikelen. Huizing met Sysas pannen en vloeibare plantaardige uierzalf Jaap Boone Witgoed met plasma TV en nieuwe geluidsapparatuur. .forbeau Kreatief gespecialiseerd in knip- vellen. Makelaardij Tamboer voor taxatie en ver koop met garantie. Portas Brielle voor de renovatie van deuren. keukens en trappen. Sunstore Flakkee met binnen en buiten zon wering Tanis Tïiinmachines met beregening en tuinmachines. Van Dam Beveiliging voor advies inbraak preventie (politie keurmerk). Van Wijk met centrale verwarming en sfeer haarden. Vlieto met Husqvama Viking en Pfaff Naai-, Lock- en borduurmachines. De openingstijden zijn op donderdag en vrij dag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. De heer Van Genugten. aan het eind van de avond, in discussie met aanwezigen in de zaal. MIDDELHARNIS - Een volle zaal bij het ISGO donder dagavond. Veel bewoners waren gekomen om te horen hoe de provincie stappen ging zetten in het proces van intrek king van de vergunningen van varkenshouder Van Genug ten. Het ging om de bedrijven aan de eerste Groeneweg en de Langeweg. Ferme woorden van de provincie over het uizetten van deze proce dure, omdat Van Genugten niet aan de voorwaarden van een 70-80% geurreductie kan voldoen. De varkenshouder die zelf aanwezig was en ook het woord vroeg, erkende de overlast en verontschuldigde zich daarvoor bij de aanwezigen. Hij bestrijdt dat het onwil is van zijn kant om tot minder stankoverlast te komen. Hij heeft diverse investeringen gedaan. Onder de aanwezigen waren er meerdere die constateerden dat het niet de varkens zijn die stinken maar het voer. Volgens de pro vincie blijkt dat het luchtwassysteem meer effect heeft bij bedrijven die droge korrels voeren. De proef die Van Genugten heeft gedaan met de chemische en biolo gische luchtwassers levert onder gunstige omstandigheden maar een resultaat van 35% maximale vermindering van de stank. Dat was het resultaat van drie dagen melingen. Gezien de tijdrovende procedures kan het nog wel drie jaar duren voordat 'van Genugten moei sluiten. Maar gezien de ontwikkelingen op technisch gebied bestaat de mogelijkheid dat Van Genugten bin nen deze tijd wel tot een aanvaardbare oplossing komt. De varkens van Genugten worden gehouden voor exportdoeleinden. Ze komen dus niet als karbonaadje op ons bord, maar zijn bestemd om 'Parmaham' van te maken. (Tekst en foto: Maria Evers) Door Roeland van Mourik Het enige zware onderwerp op de agenda was een standpuntbepaling over het 'verzoek herziening bestemmingsplannen ten behoeve van recreatiewoningen'. Er wordt na ampel beraad in opdracht van de raad een onder zoek gestart naar de wenselijkheid van het vergroten van de inhoudsmaat van recreatie woningen binnen de gemeentegrenzen. Een brede onderzoeksopdracht, omdat hier mee voor alle recreatieparken in de gemeen te Oostflakkee wordt onderzocht of partiële herziening van het bestemmingsplan tot de mogelijkheden behoort. Daar stemde de raad van harte mee in. Waar de raad wat moeite mee had, was dat het collegevoorstel impliceert dat het wense lijk is de inhoudsmaat van de recreatiewonin gen na het onderzoek te vergroten. "Daarmee suggereer je nu al dat die partiële herziening gaat plaatsvinden. Maar daar moet juist het onderzoek zich op richten: wat zijn de gevol gen van een partiële herziening en kunnen we met die gevolgen als raad leven?", gaf J.D. van der Welle namens de ChristenUnie aan. CDA'er M.M.L. van Rossum-Gortzak toon de zich voorts niet gelukkig met het bedrag wat met het onafliankelijk - en dus externe - onderzoek gemoeid is: 15.000 euro. ,,Als we er langer de tijd voor nemen, kunnen we het onderzoek als gemeente ook gewoon zelf doen," vindt zij. yVD'er P.H. van de Ree had juist moeite met die tijdsplanning van het onderzoek. "Voor het zomerteces van 2007 wil het college het onderzoek klaar hebben, maar wat mijn frac tie betreft hoeft dat niet persé. Als het maar voor 1 juli 2008 klaar is, omdat dan een nieu we overeenkomst voor de recreatiewoningen wordt gesloten. De bewoners moeten dan dus duidelijkheid hebben". SGP'er A.T. van Gurp vindt dit verschil in inzicht over de tijdsplanning te groot. "Dat is bijna een jaar verschil," constateerde hij, "Wij vinden daarom dat het onderzoek zo snel mogelijk, maar wel goed moet gebeu ren". De voorzitter van de raad, burgemeester Van Pelt, stelde de raadsleden na hun over wegingen gerust: "Het gaat om een onder zoek, niet al om en partiële herziening van het bestemmingsplan". Tevens gaf hij aan dat de raad expliciet had gevraagd een extern onderzoeksbureau het onderzoek uit te laten voeren. "Vandaar dat er 15.000 euro voor het onderzoek wordt begroot". CDA'er Van Rossum bleef daar moeite mee houden. "Zo twijfel je in wezen aan de objectiviteit van het eigen ambtenarenappa raat. Verder zet je hiermee een trend voor de toekomst. Dat vind ik jammer. Maar als de meerderheid van de raad zich hierbij neer legt, moet dat maar". Nog even kwam de tijdsplanning aan de orde. Het college beloofde op aandringen van de raadsfracties dat het onderzoek "in ieder gaval voor I juli 2008" is uitgevoerd. De harde zin 'voor het zomerreces 2007' wordt uit het voorstel geschrapt, beloofde burgemeester Van Pelt. Na al de bijscha vende opmerkingen werd het voorstel met algemene stemme aangenomen, waarmee het onderzoek van start kan en er duidelijkheid komt voor de bewoners van de recreatiepar ken in de gemeente. Daarna werd iets rapper het voorstel aange nomen om de aula van de begraafplaats aan de Langeweg in Oude-Tonge om te bouwen tot schuilvoorziening, toilet en berging voor de buitendienst. Het eerdere voorstel om de aula te slopen is daarmee van de baan. De grootste reden voor de buitendienst om de aula te behouden is "dat de aula op een cen trale plaats staat tussen de oude en de nieuwe begraafplaats", blijkt uit het collegevoorstel. Tevens is het voordeel van niet slopen "dat het oude gedeelte van de begraafplaats niet zichtbaar wordt vanaf de openbare weg". Dat is volgens het college een mooie bijkomstig heid "omdat de bezoekers van een begraaf plaats vaak hun verdriet verwerken en het dan juist niet op prijs stellen dat ze door een voorbijganger vanaf de openbare weg beke ken kunnen worden". Het voorstel vangt dus meerdere vliegen in één klap. Ook met de kosten (het slopen van de huidige berging van de buitendienst a 1500 euro en de aansluitkosten a 10.000 euro voor de nieuwe toiletvoorziening) werd door de raadsfracties ingestemd. Verder werd er tijdens de raadsvergadering ingestemd met de 'planning en begroting rio lering en wegen 2006-2010', waarbij CU'er Van der Welle het college verzocht "erboven op" te zitten. "Niet op de riolering natuurlijk, maar op de uitvoering van de werkzaamhe den", grapte hij. Hij verlangde daarom van de wethouder een toelichting op de stand van zaken tijdens het onderhoudsproces. Deze toelichting zegde de voorzitter van de raad hem toe. Als laatste punt stond de nieuwe reïntegratie- verordening Wet werk en bijstand 2007 op de agenda. Ook hiermee werd ingestemd, waarbij de PvdA bij monde van mevr. P.J. van Dijke- van Daalen liet weten "verheugd" te zijn met de nieuwe verordening; CDA'er Van Rossum liet weten er "ook blij" mee te zijn. Daarmee kwam er een eind aan deze korte vergadering van de gemeente Oostflakkee, een gemeente die bekendstaat om haar snelle vergaderstijl, mede doordat er al veel in de commissievergaderingen wordt voorgespro ken. NIEUWE TONGE - Vrijdag 19 januari 2007 hopen de SGP-jongeren Flakkee weer een avond te houden. Deze avond zal gehouden worden in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe-Tonge, aanvang 20.00 uur. De avond zal verzorgd worden door de heer G. Roos, die journalist is bij het Reformatorisch Dagblad. Hij hoopt een lezing te houden over media en politiek, met als thema 'Democratie of Mediacratie'. Iedereen is hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1