IE Bijna honderd kerstbomen 'Met woorden en daden werken aan eigen leefomgeving, daar moeten we naartoe!' 0900-8844 Geslaagde Donateursdag bij Radio Flakkee Provincie bereidt verbetering voor van N215 Dirksland - Melissant Bonte avond Vitrineproject Sticliting Podium januari 2007 Postduivenweekend EIIATHDI^I^IEUWS Burgemeester vraagt in nieuwjaarstoespraak aandacht voor nare en plezierige zaak MIDDELHARNIS - Burgers van de gemeente Middelharnis konden dinsdagavond 2 Januari naar de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst in het gemeentehuis om het college van burgemeester en wethouders de hand te drukken. Burgemees ter G. de Vries-Hommes greep de gelegenheid aan om in haar nieuw jaarstoespraak aandacht te vragen voor "een nare zaak en een heel plezierige". Weinig goede smaak Populair Niet alleen repressie Vier arrestanten Na onderzoek en verhoor: twee 'autolopers' onschuldig Workshop scrape book maken Win uw eigen concert! De tweewekelijkse rubriek waarin bemteiings de eilandelljke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. Nieuwjaar Het nieuwe jaar voor Oostflakkee Terugkijken... Burgemeester bij Koffie Radio Plus bij RV. De Combinatie Rotondes, verlegging, parallelweg Wy^y-<A 3 vcz> r}<^ J e lj <5 c:i %f^y^ PAGINA 11 VRIJDAG 5 JANUARI 2007 Door Roeland van Mourik "De nare zaak betreft De Staver", gaf de bur gemeester aan, verwijzend naar de vermeen de fraude door de voormalig manager van het recreatiecentrum. "Helaas hebben we, raad en college, moeten constateren dat door het ontbreken van essentiële gegevens deze zaak niet compleet rond is te krijgen. We zijn met een groot vraagteken blijven zitten en dat roept frustraties op, bij iecJereen". De eerste burger van Middelharnis hekelde de manier waarop sommige burgers met de fraudezaak zijn omgesprongen. Ze bena drukte dat het college altijd heeft geprobeerd de zaak zorgvuldig te behandelen. "Dat men sen uit onze gemeenschap hebben gemeend over zaken die met de zaak als zodanig niets te maken hadden, een uitvoerig verhaal naar buiten te moeten brengen via de landelijke pers en dit ook nog eens op internet hebben gezet, heeft ons diep teleurgesteld". Deze actie getuigt volgens de burgemeester "van weinig goede smaak". Bovendien stel de ze: "Het getuigt al helemaal niet van enig begrip in wat voor cultuur wij hier leven, waar mededogen en zorg voor elkaar nog altijd een gi'ool goed is. Ik hoop dat diegene zich realiseert, wat hij of zij met de verdacht making aan ellende heeft veroorzaakt, dan is er nog enige hoop op verbetering". Er gebeuren echter ook "heel positieve dingen door burgers, die wél over gemeenschapszin beschikken". De burgemeester doelde op het buurtpreventieproject 'Het Rubensplein'. "Het herplaatsen van de skatevoorziening en de angst dat hierdoor de overlast, die er al was, zou toenemen, heeft gemaakt dat een aantal omwonenden de handen ineen heeft geslagen en met hulp van de buurtagent en medewerker van onze gemeente het buurt preventieproject 'Het Rubensplein" heeft opgestart", gaf ze aan. Maar liefst 52 buurtbewoners hebben zich opgegeven voor de taak van buurtpreventie- medewerker, vertelde de burgemeester. "En inmiddels is het project zo populair gewor den dat het uitgebreid is tot aan de Langeweg en achter de Plus-supermarkt, op verzoek van de bewoners aldaar, waarvan een groot deel ook weer zijn medewerking heeft toegezegd. Ook bewoners uit de Reiger te Sommelsdijk hebben zich geïnteresseerd getoond". Daar moeten we naar toe, stelde De Vries enthousiast; "Dat mensen zich niet alleen met woorden, maar ook met daden zorgen maken over hun wijk en leefomgeving. Dat ze zich weer bewust worden van het feit: 'De maatschappij, dat zijn wij!'" Raad en college hebben daarom besloten om onder leiding van externen een bijeenkomst te beleggen met als onderwerp 'Een toe komstvisie van de gemeente Middelharnis', gaf burgemeester De Vries aan. "Waar willen we naar toe met onze gemeente op middel lange- en lange termijn en hoe kunnen we u als burger met het uitdenken en het reali seren, daar zo goed mogelijk bij betrekken, zijn vragen die we onszelfstellen. Omdat wij van mening zijn dat onder onze burgers zeer goede ideeën leven. Het gaat tenslotte om ons aller toekomst!" Burgers zullen over de bijeenkomst zeer binnenkort meer vernemen, verzekerde de burgemeester. De Vries blikte in haar nieuwjaarstoespraak ook op andere punten vooruit. "Het komende jaar gaat de 1-loketfunctie gestalte krijgen, wat inhoudt dat eenvoudige zaken recht streeks door de baliemedewerkers afgedaan kunnen worden. Voor de meer ingewikkelde zaken zal ook in de toekomst gewoon een afspraak gemaakt moeten worden en zullen onze medewerkers proberen burgers zo goed mogelijk ten dienste te zijn". Het jongerenbeleid zal in de toekomst ook weer met veel verve ter hand worden geno men. Daarbij heeft de burgemeester geleerd van werkbezoeken in Canada en Engeland. "We kunnen van hun methodiek veel leren en sommige dingen zijn we al in praktijk aan het brengen. Zoals de verschillende eigena ren van problemen - de zogenaamde stake holders - met elkaar in gesprek te brengen om zo ook te ervaren dat het probleem een gezamenlijk probleem is". Niet alleen repressie moet centraal staan in het jongerenbeleid, vindt De Vries. "Ook aan de voorkant van het probleem moeten we werken en dit samen met maatschappe lijke dienstverlening, kerken, die nu al - en daar zijn wethouder Visser en ik heel blij mee - met elkaar in gesprek zijn, scholen, jeugd- en jongerenorganisaties, jeugdzorg en de media". "Daarnaast is er, geïnitieerd door wethouder Van den Berg, naar alle jongeren een enquête uitgegaan waarin de vraag is gesteld hoe zij het jongerenbeleid vormgegeven willen zien. En daar is massaal op gereageerd". De jaarwisseling is betrekkelijk rustig verlo pen, gaf De Vries verder aan. "De politie had de zaak goed in de hand en behalve hier en daar een oprisping, verliep het allemaal gladjes". Alleen bij verzorgingstehuis De Samaritaan was het "nog even vervelend" en in Stad aan 't Haringvliet was het "ook nog even prijs", aldus de burgemeester. "Samen heeft dat vier arrestanten heeft opgeleverd", gaf ze aan. De Vries prees het werk van de ordehand havers, hulpverleners, brandblussers, oprui mers, organisatoren en begeleiders van de feesten tijdens de jaarwisseling. "Ik wil graag voor al deze mensen die niet thuis gezellig oud en nieuw konden vieren, waaronder ook een flink aantal vrijwilligers, een hartelijk applaus!" Dat applaus volgde door de vele burgers die naar de nieuwjaarsbijeenkomst waren gekomen. De eerste burger sloot haar toespraak af met een wens voor alle burgers van Middelhar nis: "Een gezond, voorspoedig en 'zorg voor elkaar 2007' toegewenst!" Daarna toastte de burgemeester op het nieu we jaar met het heffen van een glas, waarna ze de aanwezigen opriep om bij de bar ook een glas te halen en haar voorbeeld te vol gen. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDDORP - Politieonderzoek heeft uit gewezen dat van de drie jongens die vorige week woensdagavond in Ouddorp werden opgepakt wegens openlijke geweldpleging, nl. over geparkeerd staande auto's lopen aan de Preekhillaan, slechts één van hen-een 17- jarige jongen uit Ouddorp - schuldig wordt bevonden. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De andere twee, een 18-jarige jongeman uit Ouddorp en een 17-jarige jon gen uit Goedereede, worden na verhoor en onderzoek uitsluitend als getuigen gezien. DEN BOMMEL-De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert donderdag 18 janu ari een workshop waarbij u kunt leren een leuk creatief scrape book te maken. Onder leiding van Yvonne Hoogland leert u op een creatieve manier uw foto's in te plakken. U heeft ongeveer 20 foto's nodig voor 1 boek. Deelname kost 0,75 per avond inclusief koffie en exclusief materiaal. Het materiaal kost ongeveer 5. De avond wordt gehouden in gebouw 't Westeriicht, Oranjestraat 35 a te Den Bommel en is voor iedereen toeganke lijk. U kunt zich aanmelden tot 15 januari bij Yvonne, tel: 611136. STELLENDAM - 'Win uw eigen concert'. Zo gaat de nieuwe actie van het jeugdorkest van De Hoop uit Stellendam heten. De leden van het jeugdorkest zullen bij alle huizen aan bellen met een heerlijke zak snoep bij zich, in de hoop die te kunnen verkopen. De straat die in de periode van 6 januari tot en met 1 febru ari de meeste snoepjes van de leden koopt, krijgt op vrijdag 2 februari aanstaande een concert aangeboden. Het concert zal plaats vinden om kwart over zes en de betreffende straat zal door middel van een flyer op de hoogte worden gebracht. Het opgehaalde geld van de actie gaat direct naar het jeugdorkest en zal worden gebruikt om aan het einde van het jaar op kamp te gaan. Fractiegewijs Het nieuwe jaar is van start gegaan, we heb ben elkaar allemaal het beste toegewenst: gezondheid, geluk en als het kan nog even beter dan het vorige jaar. We hebben het allemaal (in meer of mindere mate) goed, zo goed zelfs dat we het ons kunnen veroorloven om een partij voor de dieren op te richten. Het is een luxe en voor al verwonderlijk als men zich realiseert dat er elke dag 28.000 mensen van de honger ster ven. Zijn we nu zo op onszelf gericht dat het ons niet meer raakt en dat we het gewoon zijn gaan vinden? We zijn natuurlijk ook benieuwd wat er dit jaar staat te gebeuren in onze gemeen te. Zal het winkelproject in de Dabbestraat nu eindelijk eens echt van start gaan? De schuttingen zijn door de schoolkinderen leuk beschilderd, maar het lijkt ons toch niet de bedoeling dit jaren ais kunstwerk te moeten bewonderen. Voor de deelne mende partijen is het uitstel een grote financiële domper, naast alle ergernissen die het met zich meebrengt. We hopen dan ook maar dat er deze maand toch weer verder gebouwd kan worden. Demo cratie is een goed recht, maar het wordt twijfelachtig als er door een paar mensen de zaak zo getraineerd kan worden. Het algemeen belang is blijkbaar niet meer aan de orde en inderdaad al weer het eigenbe lang staat voorop. We zijn ook benieuwd wanneer er nu ein delijk eens begonnen gaat worden met de riolering in het buitengebied. Die zaak duurt en duurt maar voort. Doordat het niet voor januari klaar was. zoals was afgesproken, lopen we al een belangrijk subsidie mis. Het zal dan wel voordelig zijn aanbesteed, maar tot op heden is er nog geen spa in de grond gestoken. En hoe het financiële eindplaatje eruit gaat zien is nog onbekend en iets dat het CDA met zorg vervult. Hoe gaan we dit jaar om met het jeugdbe leid, het ouderenbeleid, de woningbouw en met de problematiek van de recreatiewonin gen in Oude Tonge? Allemaal vragen die op ons af komen en waar we een duidelijke kijk en antwoord op moeten hebben. Het biedt ook allerlei kansen en uitdagingen waar we op een positieve manier mee om moeten gaan. Al met al wordt het een spannend jaar. Niet in de laatste plaats door de landelijke poli tiek. Wat zal er uit de coalitiebesprekingen komen? Krijgen we echt een regering van CDA. PvdA en ChristenUnie en wat wordt het politieke programma voor de komende jaren? Het is in ieder geval belangrijk dat we een stabiel kabinet krijgen dat niet bij het minste en geringste valt. Veel wijsheid en respect voor eikaars mening is hierbij nood zakelijk. Tot slot wensen wij u en jou een heel goed. gezond en gezegend jaar toe. CDA OOSTFLAKKEE RIA VAN ROSSUM Mede namens: Geert Krouwer, Kees Neels, Harry Scheermeijer en Marie Antoinette Westra Allereerst wenst de Vrije Lijst Oostflakkee iedereen een goed en gezond 2007. Een nieuwjaar ligt voor ons met kansen en uit dagingen. Het heeft wel eens zin om eens terug te kijken en met voldoening Deze vijf Dirkslandse jongens hebben zich in de kerstvakantie nuttig gemaakt door twee dagen lang kerstbomen te verzamelen, die ze bij de gemeente in konden leveren en daarvoor 0,50 per boom in hun zak mochten steken - een actie die er mede voor moet zorgen dat niet door het hele dorp afgedankte bomen op straat komen te liggen. En dat deze actie de Dirks landse vrienden aansprak, blijkt wel uit het feit dat ze niet minder dan bijna 100 kerstbomen hebben opgehaald en keurig netjes hebben afgeleverd. Het zijn Jasper, Lars, Jorik, Wesley en Glenn - u ziet ze op de foto, die er met elkaar voor hebben gezorgd dat heel wat afvalbomen uit Dirksland werden verwijderd én dat hun portemonnee leuk werd gevuld. te glunderen bij wat goed is gegaan en te verbleken bij wat beter had gekund. Bij het terugkijken naar het gedoe over het ULV vliegveld wordt niet geglunderd en ook niet verbleekt. De verantwoordelijke wet houder bood, "met gebogen hoofd en met de pet in de hand", nederig zijn excuses aan voor de onrust die het college had veroor zaakt bij de inwoners van Oostflakkee. Bin nen korte tijd is er heel veel lawaai gemaakt om te voorkomen dat er een vliegveld binnen de gemeente komt. Dat kostte weer veel onnodige energie. Energie die veel beter had kunnen worden gebruikt: aan dingen die er toe doen. Maar het is blijkbaar voor de hui dige raad moeilijk om de beschikbare energie goed te gebruiken. Minister Remkes' woorden galmen nog door de Flakkeese gemeentehuizen en onze raad komt met een voorstel om 75.000,- beschikbaar te stellen om een toekomstvisie voor Oostflakkee te ontwikkelen. Vijfenze ventigduizend Euro 7.50 per inwoner) om een toekomstvisie te ontwikkelen terwijl deze al lang gereed ligt in de bureaus van de Provincie en bij de opvolger van Minister Remkes. Zelfs de coalitie vindt dit teveel geld en wil een toekomstvisietje voor 'pakweg' 50.000.-. Moet kunnen vinden ze bij de PVDA. CU en SGR Wanneer zullen deze volksvertegenwoordigers terugkijken? VRIJE LIJST OOSTFLAKKEE MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 6 januari is burgemeester De Vries te gast in het ochtendprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar. Zij praat na over de afgelopen gemeenteraadsvergadering van 4 januari 2007. De presentatie ligt in handen van Berend-Jan Bruggeman. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middel- harnsi), 107.3 FM (vrije ether) en via www, radiosuperstar nl. MIDDELHARNIS -Vrijdag 12 en zaterdag 13 januari a.s. organiseert Postduivenvereniging De Combinatie haar jaarlijkse clubtentoonstel- iing in verenigingsgebouw 't Melkhuusje aan de Edison te Middelharnis. Op vrijdagavond is er de inmiddels bekende duivenmelker avond met deze avond André van de Wiel als gast, die met zijn compagnon internationale bekendheid geniet onder de naam Boscheind Flyers, Ook worden er op vrijdagavond een aantal geschonken duivenbonnen verkocht \an topspeiers. Het programma begint om 20.00 uur Zaterdag overdag worden duiven gekeurd door keurmeester Jos de Ridder, 's avonds vanaf 19,00 uur is iedereen hartelijk welkom op de tentoonstelling. Fred Götzenberger, vmirzilier van Radio Flakkee. overluindiiil de lioofdprijs aan Arco Kot. De jaarlijkse Donateursdag van Radio Flak kee was weer zeer geslaagd. Deze dag wordt altijd op oudejaarsdag gehouden. Maar omdat die ditmaal op zondag viel, werd de Donateursdag een dag eerder gehouden, op zaterdag 30 december In de uitzending, die duurde van 10.00 tot 16.00 uur, waren terug blikken te horen van gebeurtenissen en eve nementen van het afgelopen jaar Er waren diverse prijsvragen, waarmee men o.a. slin gerradio's, brandpreventiepakketten en waar debonnen kon winnen. Veel donateurs belden naar de studio om actief aan de Donateursdag mee te doen. Door deelname aan een letter- spel kon de hoofdprijs van deze dag worden gewonnen: een digitale camera en een oude- jaarslot. De hoofdprijs werd gewonnen door Arco Kot uit Dirksland. En de prijzen werden beschikbaar gesteld door divei'se bedrijven op Goeree-Overflakkee. DIRKSLAND - Drie rotondes, een tracéverlegging en een parallelweg tussen Dirksland en Melissant. Dat zijn de belangrijkste ingrediënten van het verbeteringsplan voor de N215, dat de provincie Zuid-Holland voor ogen heeft. Uitvoering van de werkzaamhe den zal nog minimaal vijfjaar op zich laten wachten. Door Kees van Rixoort De provinciale weg N215 beschikt op dit moment tussen Dirksland en Melissant niet over een parallelweg voor langzaam verkeer Dat is niet veilig en leidt regelmatig tot onge vallen. De scherpe bocht nabij boerderij Beu- kenhof bevordert de veiligheid niet. Verbetering van het tracé staat al jaren op de politieke agenda. Provincie en regio wil len een adequate en duurzaam veilige oplos sing. Het scheiden van langzaam verkeer en snelverkeer is daarbij een speerpunt. In het regionaal overleg verkeersveiligheid heeft de provincie tal van oplossingen aangedra gen. De oplossing die nu de voorkeur van de provincie heeft, behelst de aanleg van drie rotondes, een verlegging van de N215 nabij boerderij Beukenhof en de realisering van een parallelweg voor langzaam verkeer De eerste rotonde moet koinen bij de waterto ren, als vervanging van de huidige verkeers lichten. De tweede rotonde is gepland bij de aansluiting van de Staakweg op de N2I5, nabij het kerkgebouw van de Gereformeer de Gemeente. De derde rotonde komt in de plannen van de provincie vervolgens op de huidige kruising Noorddijk, Provincialeweg en Tweede weg. Een wijziging van het wegtracé moet een eind maken aan de scherpe, onoverzichtelij ke bocht nabij de Beukenhof. Als de plannen doorgaan, komt de N215 achter de boerderij om te liggen, waardoor de bocht veel en veel flauwer zal zijn. Tot slot beoogt de provincie een parallelweg aan Ie leggen tussen de hui dige rotonde bij Melissant en de Noorddijk en een opwaardering van het fietspad langs de Staakweg tot parallelweg. De kosten bedragen naar verwachting 4,3 miljoen euro. Zeventig procent hiervan komt voor rekening van de provincie, de wegbe heerder Het resterende bedrag moet beschik baar worden gesteld door de overige deelne mers in het i'egionaal overleg verkeersvei ligheid, waar ook het waterschap Hollandse Delta aan deelneemt. Voor de gemeente Dirksland zou de verbetering van de N2I5 neerkomen op een investering van 440.000 euro. Het overleg over de voorgestelde wijzigingen is nog niet afgerond. De commissie GREZ (Grondgebied en Economi.sche Zaken) van de gemeente Dirksland buigt zich dinsdag 9 januari over het plan en over de wens van de provincie om voor het project een zoge noemde bestuursovereenkomst te sluiten. De vergadering in het gemeentehuis begint om 19.00 uur Het zaterdagavondwerk van de Hersteld Hervormde Kerk in Nieuwe Tonge organiseert op zaterdag 6 januari een bonte avond. Waar ruimte is voor voordrachtjes en spelletjes die door de jongeren zelf verzonnen kunnen worden. Dus als je een leuk stukje hebt of weet dan moetje dat even opgeven, bij Marinus (651524) of bij Elizabeth (65l391)of nog beter via de website: www,zajw.nl. Hier kan ook worden aangegeven of je het zelf wil doen of dat je alleen het idee wil geven. De avond begint om half 8 in het gebouw van de postduivenvereniging aan de Westdijk en de toegang is gratis. In de vitrine van het ziekenhuis in Dirks land kunt u deze maand werk zien van de workshops van de zusjes Lydia van Lint en Janneke Schoonbeek. Onder de naam 2becreative2 organiseren ze zeer diverse cursussen en workshops om de bevolking hier hun talent te laten ontdekken of bij te schaven; dit is ook één van de doelstellingen van Stichting Podium. Hun artistieke aanleg hebben de zussen van hun vader die vroe ger aan de Voorstraat in Sommelsdijk een galerie/pottenbakkerij had. Hij was zelfs één van de eerste kunstenaars op het eiland. De workshops van Lydia en Janneke worden bij hen thuis of op een andere gewenste locatie gegeven en zijn geschikt voor groepen van 5-60 deelnemers. Ook organiseren ze work shops voor personeelsverenigingen, vrijge- zellenfeestjes en kinderpartijtjes. Gekozen kan worden uit workshops beelden maken, sieraden maken of een groene workshop. Als materiaal wordt vaak powertex naast natuur lijke producten gebruikt. Voor meer informa tie over de workshops van Lydia en Janneke kunt u kijken op website www becreative2.nl of bellen naar 486659. De inhoud van de andere vitrines in het Vitrineproject is deze maand als volgt. - Huisartsenpraktijk Ouddorp: Marianne Bosch met aardewerk. - Gemeentehuis Goedereede: Josina van Prooijen met schilderijen. - Haegse Huus Stellendam: werken van kunstschilder Jan Roedoe. Vroonlande Dirksland: fietserbeelden gemaakt door Mei Dale. Ziekenhuis Dirksland: Lydia van Lint en Janneke Schoonbeek met 2becreative2. Geldershof Dirksland: Lyda Braber met oude emaille keukenspullen. Bibliotheek Middelharnis: Nella Visser en Janny van den Boogert met beelden. De Samaritaan Sommelsdijk: Brigitte Tragi met schilderijen. De Goede Ree Sommelsdijk: Voorwerpen uit de erfenis van Johanna Kalle. Gemeentehuis Middelharnis: Niels Snoek met gedichten en schilderijen. Ebbe en Vloed Oude-Tonge: Nienke van Rossum met houtsnedes. Gemeentehuis Oude-Tonge: Bijenclub. Bibliotheek Oude-Tonge: Mirian Zim merman. Oude Raadhuis Ooltgensplaat: Peter Saar- loos met houtdraaiwerk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11