LITIE M Groeiend Van Weel-Bethesda heeft nu een eigen MRI-scan P^^p^- 0900-8844 Volgende week één krant Varen naar de wintervogels :z A'^ 'M Gemeente Dirksland start met proef avondopenstelling gemeentehuis ■(^innaard Cijfers vertalen, koers bepalen. Cruciale weken voor ambitieus ziekenhuis cTir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden GOEDEREEDE T\ Uitnodiging Nieuwjaarsreceptie Pony overleden na aanrijding Auto over de kop Motorcrossers gewond na frontale aanrijding Vuilcontainers vernield Inbraak in cara>"ans Jongens aangehouden na lopen over auto's Voor betaalbare BMW-seryfce Spreekuur collegelid Oudejaarsactie voor kerkbouw Ger. Gemeente: Oliebollen en Appelbeignets J^^^ Visser Visser Digitalisering röntgenbeelden Telecom Beveiliging Brandbeveiliging Geluid Datanetwerken 'Buispost «CTsi Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Knöps fgm^ Nieuwe CT-scan Afdeling dagbehandeling Middelhamis flj Vrijdag 29 december 2006 79e jaargang r„---------. nr. 7570 GEMEENTE IJi Het bestuur van de gemeente Goedereede nodigt u graag uit voor de Nieuwjaarsre ceptie. Deze vindt plaats op donderdag 4 januari 2007 in zalencentrum Dorpstienden, Dorpstienden 4, 3253 AS te Ouddorp. Vanaf 19.30 uur bent u van harte well<om om samen terug te kijken op 2006 en vooruit te kijken naar 2007. De receptie heeft een informeel karakter en zal muzikaal worden omlijst door ir. Joost de Nooijer, die in juni 2006 afstudeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Graag tot 4 januari! Namens het gemeentebestuur, De secretaris, R.S.M. Heintjes MCM. De burgemeester, G.J. van de Velde-de Wilde. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee VIERPOLDERS - Vorige week vrijdag ochtend rond vijf uur gingen politiemensen naar een melding dat op de N.")? een aantal paarden Jo.sliep. Zij konden net een pony die vanuit een donkere berm de weg overstak ontwijken. Een 27-jarige automobiliste uit Goedereede, die achiter het politievoertuig reed, kon niet ineer stoppen en schepte het dier Het dier overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Door de politie werd de weg tijdelijk afgesloten omdat een tweede pony ook de weg dreigde op te lopen wat een gevaarlijke situatie opleverde. De pony werd door de politie en een boer gevangen. De automobiliste en een bijrijder liepen lichte verwondingen op. MIDDELHARNIS- Een 19-jarige automobi list uit Nieuwe Tonge verloor in de nacht van zaterdag op zondag rond twee uur de macht over het stuur nadat zijn auto een klapband kreeg. De auto kwam in de berin terecht, raakte enkele bomen en sloeg over de kop. De bestuurder en één van de twee andere inzittenden, een 18-jarige jongen uit Oude Tonge, raakten niet gewond. De derde inzit tende, een 17-jarige jongen uit Oude Tonge raakte gewond aan zijn nek en werd door ambulancepersoneel overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. HERKINGEN- Op een stuk weiland aan de Schenkeldijk ontstond zaterdagmiddag om vier uur een frontale aanrijding tussen twee motorcrossers. De mannen, beiden 22 jaar oud en afkomstig uit Herkingen en Nieu- werkerk, waren daar aan het crossen toen het ongeval, door nog onbekende oorzaak, gebeurde. Beiden raakten ernstig gewond. De man uit Herkingen is met beenletsel naar het ziekenhuis in Dirksland. De Nieuwerker ker is inet hoofdletsel naar het Ruwaard van Puttenziekenhuis in Spijkenisse vervoerd. GOEDEREEDE - In de nacht van zondag om maandag, rond het middernachtelijk uur, hebben onbekenden twee vuilcontainers ver nield. Met heeft aan het Toepad vermoedelijk vuurwerk in de containers gegooid, waardoor deze zijn vernield. De politie stelt een onder zoek in naar de daders. OUDDORP - Politiepersoneel stelt een nader onderzoek in naar de inbraak in vier caravans aan de Vrijheidsweg, De tdtzichthouder had ontdekt dat er in de vier caravans in de afge lopen dagen was ingebroken. Door oplet tende aanwezigen waren de vermoedelijke inbrekers gezien en gestoord. Uit de caravans werden rollerskates, gereed schap en thermosflessen gestolen. OUDDORP - Politiemen,sen van het dis trict De Eilanden hebben woensdagavond drie jongeren aangehouden voor openlijke geweldplegitig. Rond half twaalf kwam de melding dat drie jongens aan de Preekhil- laan over geparkeerd staande auto's hadden gelopen. Dankzij de aanwijzingen van getui gen werd het drietal, een 17-jange jongen uit Ouddorp, een 18-jarige plaatsgenoot en een 17-jarige jongen uit Goedereede aangehou den. iMMi^.auüiedttU'iulmi'uuit.iit DIRKSLAND - Onlangs heeft het col lege van B W van de gemeente Dirks land besloten om in januari te starten met een avondopenstelling. Voorals nog gaat het om een proef van een half jaar. Als blijkt dat er behoefte bestaat onder de Dirkslandse bevolking, zal de avondopenstelling een feit worden. Waarom een avondopenstelling? De maatschappij is aan verandering onder hevig. Zo zijn er bijvoorbeeld steeds meer tweeverdieners gekomen. Dit houdt in dat er een geheel andere behoefte is ontstaan bij de burgers, nl. om zaken die geregeld moeten worden in de avonduren te regelen. Super- inarkten zijn hier bijvoorbeeld jaren geleden op ingesprongen door hun openingstijden te verruimen. Ook steeds meer gemeenten gaan over tot een avondopenstelling aangezien veel burgers overdag niet meer in de gele genheid zijn om naar het gemeentehuis toe te komen. Daarnaast vereist de Paspoortwet sinds enkele jaren dat mensen twee keer aan het loket van Burgerzaken moet verschijnen voor het aanvragen èn ophalen van een nieuw paspoort. Sinds kort geldt dit ook voor rijbe wijzen. Dit houdt voor veel mensen in dat ze twee keer vrij moeten nemen van hun werk. Dirksland is de enige gemeente op Goeree- Overtlakkee die nog geen avondopenstelling kent. Het college is van mening dat zij. in het kader van een goede dienstverlening, het aan haar burgers "'verplicht" is om in ieder geval te onderzoeken of er behoefte bestaat aan een avondopenstelling. Invulling avondopenstelling De avondopenstelling zal plaatsvinden op elke 1'' en V donderdag van de maand, te starten op donderdag 18 januari 2007. Het geiTieentehuis is dan geopend van 18.00 uur tot 19.30 uur Vooralsnog gaat het om de vol gende data: 18 januari, 1 februari, 15 febru ari, 1 inaart, 15 maart. 5 april. 19 april, 3 mei. 24 mei {dit is de 4' donderdag van de maand; de 3'' donderdag is nl. Hemelvaartsdag), 7 juni en 21 juni. De ervaring leert dat voornamelijk de publieksgerichte vakgebieden (burgerza ken, bouwzaken) bezoekers krijgen. Toch is besloten gedurende de proef alle afdelingen open te stellen, zij het met minimale bezet ting. Met de evaluatie van de proef kan beke ken worden of het nodig is alle afdelingen aanwezig te laten zijn. Wel wordt aangera den om van tevoren een afspraak te maken, zodat u er zeker van bent dat u ook geholpen wordt. Tijdens elke avondopenstelling zal eveneens een collegelid aanwezig zijn. om de burger in de gelegenheid te stellen te praten met een burgemeester of wethouder, een zgn. spreek- uurtje. MIDDELHARNIS - Zaterdagmorgen, 30 december, komt men in Middelhar- nis en Sommelsdijk, bij u aan de deur met de vraag om oliebollen en appel beignets te kopen. Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door bakkerij Boender, Kerkepad te Middelhamis. De opbrengst is voor de kerkbouw van de Gereformeerde Gemeente te Mid delhamis. Het is ook mogelijk vooraf te bestellen, tel. 489338 of 489656 of zaterdagmorgen af te halen bij het kerk gebouw in de Christiaan de Vrieslaan te Middelhamis. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606 ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNIS Kon. Julianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 537 www.visser-visser.nt In verband met de Nieuwjaarsdag, a.s. maandag, verschijnt onze krant volgende week maar één keer. Onze eerstvolgende editie krijgt u op vrijdag 5 januari a.s.. Redactie NUMANSDORP - Staatsbosbeheer organiseert ook in januari 2007, weer twee vaartochten. De eerste vaartocht is op zaterdag 20 januari en heeft als bestemming het Haringvliet-Hollands Diep. De tweede vaartocht is op zater dag 27 januari en heeft als bestemming het Krammer-Volkerak. Duizenden ganzen, eenden, zwanen en stelt lopers overwinteren ook deze winter in het Haringvliet-Hollands Diep of het Krammer- Volkerak. U kunt de vogels uitgebreid bekij ken tijdens de twee vaarexcursies met een comfortabele rondvaartboot. De boottocht voert langs de platen, slikken en grasgorzen die Staatsbosbheer beheert en natuurlijk is ook de boswachter aan boord. Hij vertelt over de vogels en over verschil lende natuurontwikkelingsplannen. Ook het Kierbesluit voor de sluizen in de Haringvliet- dam komt ter sprake. Met een beetje geluk kan men ook een zeearend of slechtvalk zien. De tochten zijn niet alleen interessant voor ervaren vogelaars, maar ook voor beginnen de vogelijkers. Vertrektijden De rondvaartboot 'De Zilvermeeuw' ver trekt om 10.00 uur uit de haven bij Willem stad Vesting. De boot is om 156.00 uur weer 'terug in Willemstad. Met deze boot worden de tochten van 20 en 27 januari gevaren. De rondvaartboot heeft een kleine keuken en bar aan boord. Belangstellenden voor deelname aan de vaar tochten van 20 en 27 januari dienen zich tele fonisch aan te melden bij het Toeristen- en Arrangementenbureau in Willemstad, tele foon: 0168-476055. Deelname kost 13.50 per persoon. Een lunchpakket plus kopje thee kost 6.50. Aanbevolen wordt goede winterkleding aan te trekken en een verrekijker mee te nemen. De tochten zijn geschikt voor rolstoelgebrui kers. DIRKSLAND - Champagne om zeven uur in de ochtend. Vreemd tijdstip, het is aardedonker. Vreemde plaats, het glas met bruisende inhoud wordt gehe ven onder de ochtendhemel, buiten, naast het ziekenhuis in Dirksland. De aanleiding voor deze feestelijke toost op donderdag 21 december is minder vreemd: zojuist heeft een fors uitge vallen kraan met chirurgische precisie een MRI-scan het ziekenhuis in gema noeuvreerd. Operatie geslaagd, cham pagne! Door: Kees van Rixoort "Met een MRI-scan kun je beelden maken van de hersenen, het ruggenmerg en van tumoren", vertelt medisch directeur P.C. van der Velden terwijl het gloednieuwe apparaat met koevoeten van zijn bekisting wordt ont daan. De scan, een apparaat van 1 miljoen euro, is afkomstig uit Cleveland en per schip in Nederland afgeleverd. Van der 'Velden is er erg verguld mee. "Tot nu toe komt er één keer per week een MRI-scan op een opleg ger vanuit Bilthoven naar Dirksland. Dat is met de groei van het ziekenhuis niet langer voldoende. We hebben gewoon behoefte aan een eigen scan. Ook om acuut onderzoek te kunnen doen, als het nodig is. Nu moeten patiënten daarvoor met een ambulance heen en v/eer naar Rotterdam. Dat hoeft straks niet meer. Onze MRI-scan moet in februari ope- raiioneel zijn." Van der Velden - witte bouwhelm op zijn hoofd - kijkt tevreden naar het uitpakken van het apparaat en de kraan die straks in actie komt om de scan het ziekenhuis in te werken. Voor de gelegenheid is een wandje van de nieuwe aanbouw verwijderd. "Dit is de beste en de snelste manier We hoeven alleen maar een paar platen los te maken. Moetje de scan in de bestaande bouw plaatsen, dan zou de hele pui eruit moeten." De plaatsing is het sluitstuk van een langdu rig proces. "Dit heeft een voorbereidingstijd van zo'n vierenhalf, vijfjaar Je kunt gerust spreken van een ingewikkelde planning; ruimtelijk, maar zeker ook financieel." Een bescheiden viering met champagne is dus zeker op zijn plaats. Maar het ziekenhuis in Dirksland heeft, naast de eigen MRI-scan, meer mijlpalen in het verschiet. "Dit zijn cru ciale maanden voor ons ziekenhuis", vindt de medisch directeur. "Er gebeurt hier heel veel." Hij noemt de digitalisering van alle röntgenbeelden, de plaatsing van een nieuwe CT-scan en de realisering van een afdeling dagbehandeling met tien bedden. "Het gaat bij elkaar om een investering van ongeveer 4.5 miljoen euro. Dat kunnen we betalen omdat we buitengewoon efficiënt werken en weinig managers hebben rondlopen." "Over een halfjaar hebben we hier geen rönt- gentbto's meer Alles wordt gedigitaliseerd. Een gigantisch ingewikkelde en kostbare operatie met als gevolg dat er niet meer met foto's door het ziekenhuis ge.sjouwd hoeft te worden. De beelden kunnen immers op elke willekeurige plek worden geraadpleegd. >MMawHeertf^c.nl Oistdcfe 'f bij uw G2-deQ!er of kï'ik olvost op www.opelnieuv/i.nl Knöps BV - Langeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdaos BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 In de vroege oclitenduren wordt de MRI-scan het zielienhuis binnen getalceld. (Foto Perslmiv l-lakkcc Bovendien zijn de beelden beter en heb je geen ruimte meer nodig voor opslag; ruimte die we goed kunnen gebruiken voor andere zaken." Volgens Van der Velden sluit de digitalise ring, net als de eigen MRI-scan. aan bij de ambitie van het Dirkslandse ziekenhuis om een afdeling radiologie te hebben die meer dan up-to-date is. Modernisering is ook de drijfveer achter de aanschaf van een nieuwe CT-scan. Het hui dige apparaat, dat grotendeels is bekostigd uit donaties van eilanders, is tien jaar oud en verouderd. "Het is net als met je computer thuis", legt Van der Velden uit. "Een paar jaar geleden was het een prima apparaat, maar de ontwikkelingen zijn daarna hard gegaan en concepten zien er heel anders uit. Met onze CT-scan kunnen we gewoon niet meer zo goed uit de voeten." De medisch directeur van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis herinnert aan de inzamelingsactie, die de aanschaf van de scan destijds mogelijk maakte. "We hebben een groot gevoel van dankbaarheid jegens de bevolking", zegt hij. "Het is voor een streek ziekenhuis als het onze heel belangrijk dat er een goede band is met de bevolking, dat we midden in de gemeenschap staan." Een vierde project maakt het kwartet van ontwikkelingen in het groeiende ziekenhuis vol: de realisering van een afdeling dagbe handeling. "Het aantal opnamen is de afge lopen vier jaar gestegen met 30 procent. We zitten met een beddentekort. Nu krijgen we een nieuwe afdeling met tien bedden voor mensen die 's ochtends komen en 's middags weer naar huis gaan. Nu liggen deze patiënten nog op de klinische afdelingen, maar straks dus apart op de afdeling dagbehandeling. Die aHeling kunnen we 's avonds sluiten." Van der Velden vertelt dat de toevoeging van bedden tegenwoordig iets gemakkelijker gaat dan in het recente verleden. Dat heeft te maken met het overheidsbeleid, dat is gericht op marktwerking en liberalisering. Hel zijn cruciale weken voor het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis. Begin volgend jaar is de eigen MRI-scan operationeel, vindt de digitalisering van de röntgenbeelden plaats en gaat de afdeling dagbehandeling van start. De plaatsing van de nieuwe CT-scan volgt later in 2007. En er staat nog meer op het programma. De medisch directeur noemt de uitbreiding van de operatiekamercapaciteit, het verruimen van de poliklinieken en het beter outilleren van de afdeling spoedeisende hulp. Er zal ongetwijfeld nog wel eens een fles champagne ontkurkt worden aan de Sta tionsweg in Dirksland. Waarschijnlijk op een iets minder matineus tijdstip en niet onder de donkere ochtendhemel. Algemene uitnodiging voor de Nieuwjaarsreceptie 2007 Het college van burgemeester en wethouders van Middelhamis nodigt u uit tot het bijwonen van de traditionele Nieuwjaarsre ceptie, die plaatsvindt op dinsdag 2 januari 2007 van 19.30 tot 22.00 uur in de raadzaal en foyer van het gemeentehuis, Konin gin dulianaweg 45, Middelhamis. Wij stellen uw komst zeer op prijs. Burgemeester en wethouders van Middelhamis, de secretaris, de burgemeester. mw. H. Schellens. G. de Vries-Hommes.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1