Het weer van volgende week... Weekendweer tijdelijk beter Ouddorpse schoolkinderen voor medeleerling in de weer Stiltecentrum op Sommelsdijl(se weeltmarkt wil plaats bieden 'waar de stilte luistert' Vreemde situatie De Eben-Haëzerschool krijgt laptops van de Spar m^" Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' EIIAIfl30^l1IEtJW5 PLUS Slingerland driemaal poulewinnaar Maandag 4 december 2006 Damvereniging ENEO'52 te Melissant Stilte in hart Weer kampioen bij motorcrossclub De Zaffels Snertweer, maar toch 415 deelnemers... Overgebleven kasgeld 'De Duif' naar Calando PAGINA 7 VRIJDAG 8 DECEMBER 2006 OUDDORP - Woensdagmiddag organiseerde de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' een wandeltocht voor haar leerlingen. Hiermee werd geld bijeen gelopen voor een bijdrage in de dure 'dollijnthcrapie' van één van de leerlingetjes uit de onderbouw. Deze therapie, die in Floriada of Curasao te volgen is, wordt niet vergoed door de zorgverzekeraar. De meeste leer lingen en een groot aantal ouders en leerkrachten liepen deze sponsortocht van ca. 5 kilometer mee. En het werd een groot succes, niet alleen vanwege het mooie weer, ook niet uitsluitend vanwege het prachtige bedrag dat hiermee werd opgehaald, maar vooral ook vanwege de saamhorigheid en hel goede gevoel om iets voor de naaste dichtbij te kunnen doen. Dat werd al jong in praktijk gebracht en heeft grote opvoedkundige waarde. MIDDELHARNIS - PLUS Slingerland is driemaal tot poulewinnaar uitgeroepen bij de poulewedstrijden van de PLUS-orga- nisatie. Slingerland moest het opnemen tegen elf andere PLUS supermarkten. De Supermarkt uit Middelharnis werd poule winnaar bij drie wedstrijden, dit was bij het consumentenonderzoek, de afdeling Kruide nierswaren en bij de Mystery check. De PLUS verkiezing is begin februari gestart met de eer ste poulewedstrijden. Deze duren tot en met eind november. Evenals vorig jaar zijn alle PLUS supermarkten in een poule ingedeeld om de betrokkenheid van de medewerkers te vergroten. Tien tot elf PLUS supermarkten vormen samen één poule. In totaal zijn er 20 poules, waarin de strijd met collega PLUS supermarkten wordt aangegaan. Consumentenonderzoek - Tijdens het onderzoek zijn er vragen gesteld aan klanten hoe men de PLUS supermarkt ervaart op het gebied van klantvriendelijkheid, prijscom- municatie, service, productbeschikbaarheid en de kwaliteit van producten. Het onderzoek werd uitgevoerd door een extern bureau. Mystery check onderzoek - Tijdens het onderzoek is aandacht besteed aan klant vriendelijkheid, kwaliteit van producten, wijze van presenteren en kennis van zaken. Het onderzoek werd onaangekondigd uitge voerd door een extern bureau. Storechecks - De afdelingsonderzoeken (storechecks) zijn een nieuw onderdeel bin nen deze verkiezing. De checks worden uitge voerd door een extern bureau en vinden plaats op het moment dat er een bepaalde afdeling in de schijnwerpers staat. Bij de storecheck wordt gelet op onderdelen die voor de con sument van belang zijn, onder andere hygi ene, productpresentatie en kwaliteit van de producten. De succesvolle verkiezing 'Beste PLUS supermarkt van Nederiand' wordt voor de vijftiende keer door PLUS Retail georga niseerd. Aan de verkiezing nemen in totaal 213 supermarkten deel. De PLUS verkiezing bewijst ieder jaar opnieuw een perfect hulp middel te zijn voor het leveren van kwaliteit aan de PLUS consument. Het houdt de PLUS medewerkers scherp om er elke dag weer voor te zorgen dat de consumenten tevreden de deur uitgaan. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen heb ben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie belioudt zich het recht voor om Ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Met grote interesse, maar ook met stijgende verbazing hebt ik uw hoofdartikel gelezen, geplaatst in uw Eilanden Nieuws van vrijdag 24 november j.l. Het betrof hier hel interview met onze gemeentesecretaris over het Poortvlietmu- seum en de verhuizing naar het eiland Tien- gemeten (alsof dat niet een uithoek is!!) De grootste verbazing betrof het kwijtschel den van een huurschuld van 210.000,- en dit bedrag omzetten in achterstallige subsi die. Subsidies zijn gemeenschapsgelden en dus gelden van de burgers van Middelharnis. Als we zo"n handeling betrekken op normale burgers, zou dat betekenen dat burgers die een huurschuld hebben en normaal gespro ken een deurwaarder aan de deur krijgen (nu begrijp ik ook hoe men aan het woord deur waarder komt) ook kiuinen aankloppen bij de gemeente. We weten allemaal dat dit niet gebeurt, waar om dan wel in dft geval?? Deze 210.000,- zou eenvoudig weg terug gevorderd moeten worden, ook al omdat de gemeente Middelharnis veel te armlastig is. (Zie lening in het komende begrotingsjaar). Suggestie: Veil een aantal schilderijen en prenten van Poortvliet (ze hangen nu nog in het oude gemeentehuis). EVERT SCHRAS Burger van Middelharnis GOEDEREEDE HAVENHOOFD - In september 2006 is de Spar gestart met de actie: 'Steun ie school spaar voor computers'. Ook de Spar Ouddorp doet mee aan deze actie. Bij 10 euro boodschappen ontvanat de klant een zegel. De zegels kunnen op een kaart geplakt worden. Voor de Eben-Haëzerschool op het Havenhoofd zijn zoveel zegels geplakt dat er twee laptops uiteedeeld konden worden. Namens de Spar is de heer Grinwis naar het Havenhoofd gegaan enls dair ontvangen door de 'toevallia" aanwezige Sinterklaas. Om geen concurrent te zijn voor sinterklaas heeft de heer Grinwis de laptops aan de sint gegeven. De sint heeft deze met Diezier overhandit'd aan de directeur van de Eben- Haëzerschool. de heer Padmos. De heer Padmos bedankt namens de school de directie, het personeel en de klanten van de Spar Oud dorp voor dit prachtige geschenk. MIDDELHARNIS/ -^ SOMMELSDIJK C. Spee-R. Jacobs0-3 R. van Rijnberk-H. H. Verolme0-3 I. Mackloet-B. du Pree3-0 C. Polder-A. van der Veer1-1 J. van Hoorn-J. Jordaan0-3 S. W. Keijzer-I. Koese0-3 W. Vroegindeweij-J. A. Dekker0-3 J. A. Nipius-I. Mackloet0-3 Het was een avond met verrassende uitslagen. Jacobs won van Spee. Voor Spee is Jacobs een tegenstander die hem niet ligt. Ook in eerdere partijen had hij het al moeilijk gehad. Bij het naderen van het middenspel kwamen voor Spee de problemen. Doordat hij enkele situaties verkeerd inschatte, kwam hij eerst één stuk achter en even later een tweede stuk. Daarop reikte Spee zijn tegenstander sportief de hand Dat was de eerste verras sing. Van Rijnberk speelt - na een goede start - de laatste tijd duidelijk onder zijn kunnen. Zo was het ook deze avond. Al snel sloeg hij verkeerd, zodat Verolme met één stuk winst ook nog een dam kon halen. Het was toen niet zo moeilijk meer om de partij winnend te af te sluiten. Het verschil op de ranglijst tussen Mackloet en Du Pree is erg groot. Dat bleek ook in de partij. Het was een ongelijke strijd, ondanks het feit dat Du Pree in het begin van de partij dapper tegenstand bood. Uiteindelijk was het voor Mackloet niet zo moeilijk om de drie winstpunten naar zich toe te trekken. Polder en Van der Veer speelden een mooie gelijk opgaande partij. Geen van beide spe lers wist ook maar enig voordeel te beha len. Er moesten wel wat valletjes ontweken worden, maar dat werd door beide spelers goed opgelost. De partij eindigde terecht in remise. De tweede grote verrassing van de avond was het verlies van Van Hoorn tegen Jordaan. Laat hij nu na drie uur spelen toch nog in een val lopen die er al een groot deel van de avond in zat. Overigens een kranige prestatie van Jordaan. Keijzer heeft zich ontwikkeld tot een taaie tegenstander die je niet moet onderschatten. Het werd tegen Koese een lange en spannende partij. Op een gegeven moment wist Koese toch een wat sterkere positie te verkrijgen, waardoor hij op één stuk voorsprong kwam. Daarna gaf hij zijn tegenstander geen kans meer om de achterstand nog goed te maken. Hij maakte de partij bekwaam af. Vroegindeweij had de nog ongeslagen Dekker tegenover zich. Sterk positiespel van Dekker zette Vroegindeweij al snel onder druk. Dekker kwam een schijf voor Ie staan, voldoende om de volle buit binnen te halen. Nipius moest de strijd aan binden met de ijzersterke Mackloet. Dat was een te zware opgave. Ook al deed hij nog zo zijn best, hij kon niet voorkomen dat Mack loet de tweede overwinning op deze avond behaalde. MELISSANT - Hieronder volgende uitslagen van de wedstrijden van ENEO '52 die op maandag 4 december zijn gespeeld: Afdeling 1: W. Doorduin-A. het JonkI - 1 H. Visbeen-C. Visbeen1 - 1 B. van der Spaan-B. VisbeenO - 3 T. Goedegebuur-J. LooijO - 3 Afdeling 2: P Kom-H. de Geus1 - 1 H. van Heukelen-C. MijndersO- 3 A. Visbeen-B. GrootenboerO - 3 Afdeling 1: A. het Jonk was goed op dreef tegen koploper W. Doorduin. Met een sterke positie op te bouwen en enkele stukken los te zetten probeerde hij zijn tegenstander onder druk te zetten. Doorduin trapte niet in lokzet- ten en de partij liep uiteindelijk na een mooie strijd op remise uit. H. Visbeen en C. Visbeen begonnen in de openingszetten met achter elkaar enkele afruilen, maar de partij kreeg toch nog een open karakter. Door uitgekiend berekenen van beide zijden werd er bij nog zeven stuk ken op het bord remise overeengekomen. B. van der Spaan kwam in de 4° zet al een stuk achter tegen B. Visbeen. Van der Spaan pro beerde van alles maar Visbeen wachtte gedul dig af en zette zijn tegenstander in het eindspel volledig klem en overgave was gedoemd. De langste partij van de avond was die van T. Goedegebuur tegen J. Looij. Theo speelde als vanouds, zette zijn tegenstander onder druk in het middenspel en kwam twee stuk ken voor. Ook bood hij zijn tegenstander zelfs remise aan in de late uurtjes. Met een dam en vier stukken voor Goedegebuur. tegen een dam en twee stukken voor Looij. Met een verloren/vaststaand stuk op veld 5 stond Looij in verloren positie. Goedegebuur had de partij af kunnen maken door nog een stuk af te pakken, maar dacht dat er een lok- zet achter zat. De zet daarop maakte hij de fout door zijn dam los te zetten en verspeelde zo een stuk en zijn dam, en verloor daarna snel zijn partij. Afdeling 2: P. Kom riep koploper H. de Geus een halt toe in zijn overwinningsrace. In een mooie partij zette Kom diverse lokzetten op. De Geus kwam niet in zijn spel en remise was het eindresultaat. H. van Heukelen hield tot het eindspel goed stand tegen C. Mijnders. Door een verkeerde afruil en daarna een stuk los te zetten barstte de strijd los. Mijnders speelde hier goed op in en brak door naar damlijn. Van Heukelen werd tot overgave gedwongen. A. Visbeen nam veel risico door in het mid denspel in plaats van een afruil te nemen op de korte vleugel een stuk los te zetten. Na een geraffineerde slagzet door zijn tegen- SOMMELSDIJK - Woensdagochtend ging tijdens de weekmarkt aan de Sommelsdijkse Voorstraat het 'Stil tecentrum' van start. Geheel in stijl geschiedde de opening in stilte. Alleen een klein bordje wijst het winkelende niarktpubliek op de aanwezigheid van het stiltecentrum. Het centrum is een initiatief van de Oecumenische Werkgroep Goeree-Overflakkee en is iedere eerste woensdag van de maand geopend. Tekst en foto's: Adri van der Laan Iedere woensdag is het een drukte van belang tijdens de weekmarkt in Sommelsdijk. En juist in die drukte wilde de Oecumenische Werkgroep Goeree-Overflakkee een plaats van rust bieden. En welke plaats is daar nu beter voor geschikt dan het kerkgebouw van de Remonstrantse kerk, midden op de markt? Volgens de initiatiefnemers is "de markt door de drukte, de gejaagdheid en de verscheiden heid aan mensen een afspiegeling van de moderne samenleving". Volgens hen komen in deze samenleving de belangrijke waarden steeds meer onder druk te staan. Het stilte centrum wil dan ook een plaats bieden voor Het interieur van de kerkzaal straalt rust en stilte uit. De ingang van het Stiltecentrum aan de Voorstraat 35 in Sommelsdijk. mensen om even stil te zijn en tot bezinning te komen. De Werkgroep geeft aan dat er in het dage lijks leven maar weinig mogelijkheden zijn om echt tot stilte te komen. "Altijd is er wel lawaai of herrie om ons heen, lawaai van verkeer, lawaai op straat, lawaai in huis. Er is geen TV-programma meer zonder geluid, zelfs als er een spreker aan het woord is, horen we zogenaamd noodzakelijke achter grondmuziek, soms zo luid. dat we de spre ker amper kunnen volgen". Het stiltecentrum wil de mogelijkheid bieden om de mensen 'stilte in het eigen hart' te laten vinden. In het centrum kan men rustig gaan zitten en proberen even aan helemaal niets te denken. Ook kan men in de kerkzaal wat rondlopen en genieten van de wandversierin- gen. Er kunnen teksten gelezen worden van 'wijze mensen', maar ook teksten van gebe den of gedichten. Het zijn allemaal teksten die niet zo zeer bedoeld zijn om de bezoekers ergens van de overtuigen, maar ze dienen als middel óm de gedachten tot rust te brengen. Wie zich betrokken voelt bij een bepaalde situatie en daar zorgen of problemen over heeft, kan een kaarsje aansteken en dit op de kandelaartafel voorin de kerk plaatsen. Hierbij kan men zelf gebeden uitspreken, maai' men kan ze ook - eventueel anoniem - opschrijven, zodat er 's avonds in het avond gebed, dat ook iedere eerste woensdag van de maand in het zelfde gebouw wordt gehouden, aandacht aan kan worden besteed. Voor bezoekers van het stiltecentrum die vragen hebben is er altijd een gastvrouw of -heer aanwezig in de kerkzaal. Ook liggen er adressen van pastors of geestelijke leiders in de kerk. Voorlopig is het stiltecentrum aan Voorstraat 35 in Sommelsdijk iedere eerste woensdag van de maand van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Het stiltecentrum wordt ondersteund vanuit de acht kerken die deelnemen aan de Oecu menische Werkgroep Goeree-Overflakkee. Dat zijn de Emmaüskerk (PKN) te Middel harnis, de Gereformeerde Kerk te Stad aan 't Haringvliet, de Hervormde gemeente Exo dus (PKN) te Sommelsdijk. de Remonstrant- sekerk te Sommelsdijk, de Beréagemeente te Oude-Tonge en de drie Rooms Katholieke parochies van Achthuizen, Oude-Tonge en Middelharnis. Afgelopen vrijdag 1 december stonden 3 leden van de motorcrossclub De Zaffels uit Ouddorp op het podium van motorsportver eniging De Uitlaat in Vlissingen. De jongste leden Bart Klijn en Siemon Bezuijen, rijdend in de 50 cc klasse, wisten het seizoen af te sluiten op een eerste en tweede plaats. Ook stond Siemon Verduijn, rijdend in de 125 cc junioren klasse, hier op het podium. Hij wist na een wat rumoerig seizoen met veel mechanische pech en met veel hulp van de andere teamleden toch nog een tweede plaats te bemachtigen in het klassement. Ook op 18 november in Wemeldinge bij motorsportvereniging De Sproeier stonden Bart Klijn en Siemon Bezuijen op het podi um. Bart was toen ook kampioen en Siemon op de tweede plaats geëindigd. Het was maar een minimaal puntenverschil tussen de jon gens. Alles bij elkaar is het een spannend seizoen geweest. Alleen ging de laatst geplande wed strijd in Vlissingen door zware regenval niet door. Het nieuwe seizoen hoopt De Zaffels te kunnen starten in gelijke teamkleding. Daar hebben ze natuurlijk wel sponsors voor nodig. Wie daar interesse in heeft, kan con tact opnemen met Jeannette Verduijn, tel 06- 30394509. Voor meer nieuws en foto's zie website www.mcdezaffels.nl. stander B. Grootenboer was de strijd gelijk beslist. Visbeen besloot zijn tegenstander de hand te drukken met deze mooie overwin ning, en sprak zijn rivaal toe: "Zullen we dan toch maar een borreltje doen op de voor mij slechte afloop," hetgeen zijn tegenstander accepteerde. Dan volgen hier ook nog de uitslagen van de 2" bekerronde: B. Grootenboer-B. Visbeen1 - 1 J. Looij-C. Mijnders2-0 A. Visbeen-T. de Geus1 - 1 Vrij-W. DoorduinO - 2 P. Kom-B. van der SpaanO- 2 C. Visbeen-A. het Jonk1 - 1 H. de Geus-H. van Heukelen2-0 H. Visbeen-T. Goedegebuur2-0 OUDDORP - In Ouddorp werden zaterdag 2 december voor de 9e keer de Snertwan- deltochten gehouden. Om 8.00 startten 100 deelnemers aan de 25- en 35-kilometerwan- deltochten. Voor deze afstanden schreven tot 10.00 uur nog eens 140 deelnemers in, terwijl vanaf 10.00 tot 12.00 uur 175 deel nemers langs de 1 O-kilometerroute wandel den. Veel bekende Omlooplopers deden mee, maar ook nieuwe deelnemers uit o.a. Vianen, Maasland, Noordwijk, Kaatsheuvel en zelfs uit België. De Ouddorpse Snertwandeling gaat zo langzamerhand het karakter van een reünie krijgen, vooral voor veel inwoners van Goeree-Overflakkee zelf. Een aantal ziet elkaar éénmaal per jaar en dat is tijdens de Ouddorpse Snerttocht. De vrijdag ervoor werden de routes beweg- wijzerd en verkeerde het parcours in prima staat. In de loop van de zaterdag werd het op sommige trajecten erg modderig en de grote regenbuien en de harde tegenwind op het strand zorgden soms voor toch wel barre wan- delomstandigheden. Maar bij Hotel Akers- hoek in de Boompjes werden honderden liters, rijk gevulde erwtensoep bereid en dat heten de deelnemers zich hier dan ook, na afloop, welverdiend en zeer goed smaken. Onderweg waren verschillende controleposten ingericht en bij o.a. het restaurant van RCN Toppers- DIRKSLAND - Eind 2005 is Postduiven- vereniging De Duif uit Stellendam opgehe ven. Het overgebleven kasgeld werd door de voorzitter, de heer Du Pree, namens het bestuur overhandigd aan Calando. Nadat alles was afgerekend bleef er 615.- over. En in onderling overleg besloot het bestuur dit te geven aan een goed doel op Goeree-Overflakkee. Een ieder was het er over eens dat dit voor Calando zou zijn. "Je hoort er veel van en je hoopt dat je er geen gebruik van hoeft te maken, maar het is mooi dat het er is", aldus het bestuur. Namens "allen uit Calando" heeft Jan- neke Koningswoud het bedrag in ontvangst genomen en spreekt dan ook haar hartelijke dank uit aan de goede gevers. "De uitspraak: 'Calando is van en voor iedereen', geldt ook hier en daarom zijn we blij dat u aan Calando heeft gedacht. Bedankt voor het prachtige bedrag", aldus Janneke Koningswoud. hoedje en Eetcafé D'n Dollen Beer konden de deelnemers wat lekkers nuttigen. Er werkten veel vrijwilligers mee aan deze wandeltocht, onder wie de afd. Goeree e.o. van het Nederlandse Rode Kruis. Voor vol gend jaar staat de Snertwandeltocht gepland op zaterdag 1 december 2007. De weerkundige winter mag officieel pas enkele dagen oud zijn, maar het onvervalste herfstweer was en is ook nog niet van de lucht op de eilanden. De hele voorbije week werd gekenmerkt door een uitermate onbestendig weertype met periodiek regen en veel wind. Wel werd het weer bijzonder zacht buiten met een nieuwe portie subtropenlucht in de uitverkoop waarin Jiet ruim 14,5 graden werd in ons gebied en er pardoes met de absolute temperatuurrecords voor december werd geflirt. Zo'n sterke onbestendigheid betekent ook dat er regelmatig een heel aardig intermezzo tussen kan zitten met felle zonnige perioden en een nagenoeg droog dagdeel in het Zuid- HoUandse. Heel veel dynamiek in de atmosfeer dus, hetgeen een krachtige westelijke stroming ver raadt, die ook hogerop goed doortijnmerd is en op ca. 5 kilometer hoogte windsnelheden tot 250 km/u toelaat. Vrijdag geeft al iets betere papieren met wat meer nadruk op de drogere momenten met wat zon, In het weekeinde vervolgens wordt de atmosfeer nog iets kalmer en nemen de regenkansen tijdelijk af. Ook wordt het een fractie frisser, zowel in de nacht als overdag met respectievelijk 6 en 9 graden. De zaterdag en de zondag beloven best aardige tus.sendagen te worden waarop de nodige buitenactiviteiten gepland kunnen worden. De nieuwe week evenwel belooft weer weinig goeds en zijn we gewoon weer terug bij af met (veel) regen en wind en oplopende temperaturen. Uit 'het veld' komen er al reacties binnen van mensen die denken dat we de winter over gaat slaan en dat december vorstvrij verioopt, hetgeen een unicum zou zijn. Winterweer lijkt dus verder weg dan ooit! Toch is het onverantwoord om nu al te zeggen dat het met Kerst 14 graden wordt. Volgende week in Eilandennieuws meer over de - tamelijk kleine - kansen op eventueel kouder weer in de tweede maandhefft. Zelfs de nieuwste 15-daagse 'pluim', enkele dagen terug geïntroduceerd bij het KNMI in De Bilt, geeft bar weinig hoop voor de winterlief hebber, wiens geduld nu wel intens op de proef wordt gesteld. Weerman Mare Putto

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 7