O^n^ en: ^bt Beste Reisburo van Nederland deelt reischeque t.w.v. 150 uit Carols in verschillende edities Financieel- en bestuursrechtelijke cursus Kleurrijk besturen EIIAIffilBn-IIIElJWS Weer opgeven voor Diabetescursus Ansichtkaartenbeurs VRIJDAGS dIcSmSeR 2006 'Z^eccppié^er 3 Advent ^trpi^^tükU ^^tos&in^cn üktCi^e.Y ZOOÓ: VERBORGEN DIERENNAIVIEN ^CTH'^ v/tH c^f^e^^et^eest Vandaag (8 december) is Marleen Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) jarig- Van harte gefeliciteerd, Marleen! Marijn Villerius (Dirksland) ging over de grens van 500 punten. Hij krijgt deze week een bon. Denk in deze tijd van het jaar, als hiet zo vroeg donker is ook eens aan oudere en eenzame mensen. Een bezoekje kan hen echt opfleuren. PAGINA 11 Puzzelreglement Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voordien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mai! verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van€ 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Van wie ben jij er één? Dat vragen de mensen soms aan je. Ze bedoelen dan: wie is je vader? Wie is je moeder? In de bijbel kun je vaak lezen over een vader of een moeder. Je leest soms hele lijsten met namen. Zo'n lijst staat ook in Mattheüs 1. Als je goed leest, zie je dat er ook een paar vrouwen in deze lijst staan. Maar met deze vrouwen is wel iets aan de hand. Als je de namen van deze vrouwen op zoekt in de bijbel, lees je bijzondere verhalen. Ver halen over zonde en schuld. Toch worden de namen van deze vrouwen hier genoemd. Waarom? Omdat God wil laten zien, dat Hij geen goe de, beste, brave mensen uitkiest. Hij zoekt verloren zondaren. Hij zoekt ook jou. Hij wil je tot een kind van Hem maken. Blijf jij je verzetten tegen God? Of mag je door genade zeggen: 'Heere, hier ben ik. Ik ben slecht en zondig. Maar wil U nnijn zonden vergeven?' Verlang je naar zo'n kerstfeest? In het eerste gedeelte van Mattheüs 1 lees je een hele rij met namen. Hieronder zie je twee rijen met namen. De eerste rij is de vader of moeder, de tweede rij is de zoon. De namen van de tweede rij staan door elkaar. Zet de namen van de tweede rij maar op de goede plaats. Als je dit goed doet, lees je van boven naar beneden nog een vader en een moeder. 1. Amon 2. Ruth Salathiël 4. Achaz 5. Thamar 6. Abiud 7. Aminadab 8. Eleazar 9. Sadok 10. Salomon II. Abraham 12. Abia zoon 1Zorobabel 2. Róboam 3. Obed 4. Nahasson 5. Matthan 6. Josi'as 7. Izak 8. Fare.s 9. Ezekias 10. Eljakim 11. Asa 12. Achim Maayke Bos (Ooitgensplaat) De punten voor een ingeleverde puzzel krijg je als de puzzel in de krant gestaan heeft. Als je samen met je zus een puzzel inlevert, krijg je ieder de helft van het aantal punten. Van jou heb ik nog meer dan 10 puzzels lig gen. Af en toe plaats ik er een (zoals vorige week), omdat andere puzzelaars ook aan de beurt moeten komen. Snap je? Soms pas ik de puzzel een beetje aan, dat heb je vorige week wel gezien, denk ik. Maar dat betekent niet datje dan minder punten krijgt. Als het niet duidelijk is, moet je nog maar eens wat vragen stellen. Jantine Mans (Ooitgensplaat) Je oplossingen van oktober waren op tijd. Schoolwerk moet natuurlijk eerst gebeuren. Hoe gaat het met je typeles.sen? Leer je op een typemachine of op een computer typen? Is je werkstuk over de dolfijnen al af? Marijn Villerius (Dirksland) Nu je een boekenbon krijgt kun je deel 10 en deel 11 van Dolfi en Wolfi kopen. Heb je alle delen al bij elkaar gespaard? Hoe was je rapport? Julian Villerius (Dirksland) Voor je boekenbon kocht je twee mooie boeken: 'Piep' en "De leukste spreekbeurt'. Heb je de CD bij dit laatste boek al beluis terd? Als ik het goed heb, gaat dit boek over orgel spelen. Kun jij ook orgel spelen? Willianne en Jantine Mans (Ooitgensplaat) Alvast veel succes met het oefenen voor de zangavond op 14 december. Gaan jullie met alle kinderen van de school zingen? Ik ben benieuwd hoe het gaat. Of ik allebei de puzzels kan plaatsen weet ik niet, want voor oud en nieuw heb ik nog puzzels liggen van vorig jaar. Maar dan bewaar ik ze gewoon. Geen probleem. 1schorpioenen 2: I. duif: 2. kraai; 3. mus; 4. vink; 5. gans; 6. zwaan; 7. gier; 8. kip; 9. mees; 10. merel; 11. haan; 12. hoen; 13. pauw; 14. raaf; 15. meeuw 3: 1Simson; 2. Zacheüs; 3. Gehazi; 4. Ezau: 5. Daniël; 6. Gideon; 7. Noach; 8. Lot; 9. Mirjam; 10. Achan; 11. David; 12. Izebel; 13. EHsa; 14. Hizkia 4: 's Hertogenboseh 5: Demetrius 6: Stroomuitval 7: En al wat gij doet met woorden of met werken, doet het alles in den Naam van den Heere Jezus, dankende God en den Vader door Hem (Kolossenzen 3:17) 8: IEisleben; 2. 10 november 1483; 3. een hevig onweer; 4. ik zal monnik worden; 5. 95 stellingen; 6. Wittenberg; 7. 31 oktober 1517; 8'. op de rijksdag te Worms; 9. Hier sta ik. Ik kan niet anders; God helpe mij. Amen.; 10. op de Wartburg; 11. Catharina von Bora; 12. 18 februari 1546; 13. Luther, Calvijn en Zwingli; 14. 31 oktober: 15. Een vaste burcht Puzzels over dierennamen blijven leuk. Je kunt er van alles over verzinnen. Ton van Schalk (Stellendam) maakte deze puzzel. In de puzzel zitten dierennamen verborgen in een zin. Je hoeft alleen maar de dierennamen op te schrijven. In nr. 6 en 15 zitten 2 dierennamen en in nr. 7. 10 en 19 staat de dierennaam in het meervoud. De rest staat in het enkelvoud. Bedankt voor het werk, datje aan deze puzzel gehad hebt. Ton! 1. Dat is een welvarend land. 2. Is Marko er weer niet? 3. Doe die la met schroefjes eens open. 4. Dat is lang geleden 5. Wie bedoel je? Mezelf 6. Kevin kreeg straf van zijn meester.(2) 7. De man is tierend van woede weggegaan 8. Wie huilt er nu? 9. Dat is een mooie vaart. 10. Dat huis is al eeuwen oud. 11. Dat is een week hoor. Nel. 12. Poe, poe, Stien, dat is heet. 13. De kotter vaart de haven uit. 14. Ik heb een dop nodig. 15. Olav liegt nooit. 16. Wij haasten ons naar huis. 17. Zal ik al Koen ophalen bij de buurvrouw? 18. Mijn broer heeft een Honda-motor gekocht 19. Zullen we nog meer rapen, of niet? 20. Die plank is wel erg lang, Ans! 1. Hoe heel je? Judith Lodder. 2. In welke plaats woon je? Sommelsdijk. 3. Naar welke groep of welke klas ga je na de zomervakantie? Naar groep 4. 4. Op welke school zitje na de zomerx'a- kantie? School met de bijbel. 5. Ben je afgelopen jaar op een excursie, op kamp of op schoolreis geweest (of misschien wel alle drie)? Op schoolreis. 6. Waar gingen jullie naar toe Naar het safaripark. 7. Hoe gingen jullie daarheen (met de fiets/met de bus/lopend/met de auto/met de trein) Met de bus. 8. V/at heb je die dag/die dagen allemaal gezien Leeuwen, tijgers, giraffen, zwijnen, een roofvogelshow. Ik heb een fototoestel gekocht, waar je dieren in kan zien. Ik heb in motors gezeten; daarvoor moest je 0,50 betalen. Er waren grote ballen in een net; je moest daarover klimmen. 9. War vond je het allerleukst? In een karretje over het water rijden. 10. Wat vond je niet leuk? Dat mijn geld snel op was en ik niets meer kon kopen. 11Vertel eens iets bijzonders van die dag/ dagen. In de bus was het bijzonder, want daar had ik nog nooit ingezeten. Als het lichtje groen was, mocht je uit de bus en als het rood werd, moest je snel de bus weer in: het werd dan gevaarlijk. 12. Heb je nog goede ideeën voor een schoolreis of een kamp? Ik wil graag naar Duinrell met school reisje in een hoge achtbaan. INFORMATIE- EN KLACHTENBUREAU GEZONDHEIDSZORG (IKG) Tel. (0181) 626445 's ochtends (bell, woensdag) van 9.30 lot 12.00 uur. MOEDERS VOOR MOEDERS Aanmelden vanaf 'overtijd' tot 11 e week zwangerscliap (deelname Vm 16e week), 0800-0228070 (gratis). REGIONAAL INDICATIE ORGAAN is van maandag tot en met vrijdag bereit^baar voor aanvragen voor thuis zorg en venorging- en verpleeghuis: tijdens spreekuur van 13.00-14.00 uur Of tijdens kantooruren via de zorglijn: tel. (0181) 626226. INFORMELE ZORG ZUID-HOLLAND ZUID (voortieen Vrijwillige Thuishulpcentrale) Centraal adres; Kuipershaven 112, Postbus 780,3300 AT Dordrecht. T (0900) 2020672 0,10 p/m). Fax (078) 6483776 www.infofmelezorozhz.nl, servicepunt@meezhz.nl Vrijwilligers bieden hulp aan thuiswonende mensen met een beperking, chronische aandoening ol levensbedreigende ziekte, dementie, ps)(Chiatn- sche achtergrond mensen in hun laatste levensfase, en hun naasten, VRIJWILLIGE TERMINALE THUISZORG (onderdeel van Informele Zorg Zuid-Holland Zuid) Centraal adres; Kuipershaven 112, Postbus 780, 3300 AT Dordrecht. T (0900) 2020672 0,10 p/m), fax (078) 6483776. wwwjnfomieleiQi^zhzjil, seryir;epunt@meezhz.nl Vrijwilligers bieden prakSsche hulp en ondersteuning aan mensen in hun laatste levensfase, en hun naasten. ROPARUN-HDSPICE CALANDQ Tel nr 0187-609147 Faxnr 0187-609148 VRIJWILLIGE THUISZORG CENTRALE CALANDO Tel. nr. 0187-609M7 REGIONAAL STEUNPUNT MANTELZÜRG Rijnmond-Zuid (gefaciliteerd door Informele Zorg Zuid-Holland Zuid) Centraal adres: Bliekstraat 4a, 3201 PL Spijkenisse. T (0181) 679682 (ma t/m vr 9.00-16.00 uur) www.steunpunt-mantelzQrQ.nl Biedt ondersteuning aan mensen die zorgen voor iemand uit de naaste orngeving die hulptjehoevwó is door een beper1<(ng, aandoening ot ouderdoms-verschijnselen. MEE ZUID-HOLUND ZUID Kuipershaven 112, Postbus 780,3300 AT Dordrecht Tel, 0900-2020672 0,10 p/m). Fax 078-6483776 wwwmRe-zukJhQllandzuid.nl. serviceount@meezhz.nl MEE is er voor iedereen met een beperking. MEE adviseert, ondersteunt en wijst de weg. HET STEUNPUNT voor slachtoffers van seksueel geweld, 24 uur per dag gratis telefonisch bereikbaar voor een vettrouwelijk gesprek en informatie; 0800-2358774. YPSILON: Vereniging van familieleden van mensen met schizofrenie of een psychose. Inl,; N. Bemouw. tel. (0181) 661978. ündelijke helpdesk: (010) 4045166 (op werkdagen) of Internet: www.ypsilQn.org. E-mail; ypsilon@ypsi!on.org. Jeugdhulpverlening Jeugdzorg ZHE Hulpverlening aan kinderen/jongeren en/of ouders. Tel. (0181) 625022 {tijdens kantooruren) voor een afspraak op het eifand. ASTMAFONDS AFO. GOEREE-OVERFLAKKEE Contactpersoon: mevr. C. S. van )Wijk-Both. tel. (0187) 684905 DIABETES INFORMAnE POST Hans Pijl, Azaleastraat 39,3251 CA Stellendam Telefonisch spreekuur dagelijks van 20.00 tot 21.00 uur via telefoonnum mer (0187) 491830. Via e-mail; iohaoiiiaprettel.nl. Diabetes Vereniging Nederland Afdeling Goeree-Overflakkee heeft ook dit jaar weer het voornemen een cursus voor diabetes te organiseren in het Ziekenhuis te Dirksland. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen wordt er een beginners- of een vervolgcursus aangeboden. Alle mensen die de beginners cursus hebben gevolgd, kunnen zich aanmel den voor de vervolgcursus. Deze bestaat uit 2 avonden en 1 middag en avond aaneengeslo ten. Voor de beginnerscursus zijn vijf avon den uit getrokken. Aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. De startdatum is begin februari, de sluitingsda- ZIERIKZEE - Zaterdag 16 december orga niseert de Ned. Ver. van Prentbriefkaarten- verzamelaars een Ansichtkaartenberus in het MFC, de Huyberstraat 35 in Zierikzee. De beurs begint om 10.00 uur en eindigt om 14.30 uur. Info: 06 12277769 of e-mail: g.c.vanduyn@versatel,nl tum voor de aanmeldingen is 1 januari 2007. Wie meer wil weten kan secretariaat van de DVN afd. Goeree-Overflakkee bellen, tel. (0187) 652413, of mailen mevr. C. van Oost- ende-Troost, e-mail: DVN_G-0@hotmail. com. Globe Reisburo Ouddorp was prominent aanwezig op de beurs Vision 2007 die plaats vond op 17 en 18 november jl. in Ouddorp. De beurs stond geheel in het teken van Azië en de Globe stand was hier helemaal op aan gepast. Ook waren er diverse mooie aan biedingen naar de verschillende Aziatische bestemmingen, in samenwerking met lucht vaartmaatschappij China Airlines. De consument kon daarnaast een keuze maken uit een ruim assortiment gidsen van reisorganisaties die zich hebben gespecia liseerd in reizen naar dit boeiende wereld deel. Bezoekers van de Vison 2007 beurs konden hun kennis over de bezienswaar digheden van de hele wereld testen door mee te doen aan een wedstrijd. Ondanks de veelal moeilijke vragen beantwoordden de meeste deelnemers alle vragen correct en uit de vele deelnemers werd uiteindelijk 1 winnaar gekozen. Globe Reisburo Ouddorp stelde een Oad reischeque ter waarde van 150 beschikbaar voor deze winnaar en die werd gewonnen door de 17 jarige Karin Grinwis uit Ouddorp. Niet alleen winnares Karin had reden tot feestvreugde; ook de medewerkers van Glo be Reisburo werden veelvuldig gefeliciteerd met het feit dat de consumentenbond Globe Reisburo tot beste Reisbureau van Nederland had verkozen. Globe Reisburo Ouddorp is momenteel op alle fronten erg actief. Op 30 november was er een Kenia presentatie plaats i.s.m. de plaatselijke bibliotheek. Deze presentatie was al helemaal uitverkocht. Waar u nog wel naar toe kunt is de Vrouwenbeurs in Ouddorp waar Globe Reisburo Ouddorp een speciaal geselecteerd Welness-aanbod zal presente ren. Voor de musicallielliebbers is dit ook the place to be aangezien Globe Reisburo Oud dorp een van de weinige verkooppunten van de Nationale Musicalbon is. ZIERIKZEE - Jarenlang vindt in de Nieuwe Kerk te Zierikzee de traditi onele Ceremony of Christmas Carols plaats. Zo groot was steeds weer de belangstelling dat enkele jaren gele den besloten werd om de Ceremony op twee achtereenvolgende dagen te laten plaats vinden (op donderdag en vrijdag). Tweemaal was dan nagenoeg hetzelfde programma te volgen. Vanaf dit jaar zal dit anders zijn. De twee verschillende edities zullen anders van karakter worden, maar ook zul len andere deelnemers aan de beide uitvoeringen meewerken. Het publiek kan kiezen welke vorm men wil mee maken. Allereerst is er op donderdag 21 december de klassieke Engelse uitgave. Deelnemers zijn naast het Gereformeerde Kerkkoor (aan gevuld met gastzangers) een groot aantal jongeren van twee koren van de Chr. Scho lengemeenschap Prins MauriCs uit Middel harnis. Zowel het Middenbouwkoor als het Onderbouwkoor (beide onder leiding van Marco van 't Hoff) werken mee. Ook zal de winnaar van de zangwedstrijd Zierikzee Vocaal, de tenor Peter Reinders te horen zijn. Hij zal alleen en samen met de zangeres Mar- greet Baakman optreden. Peter Reinders zal te beluisteren zijn o.a. in de verstilde carol 'In the bleak midwinter'. Vanzelfsprekend is er ook het koperblaasensemble dat in het bijzonder bij het begin en einde van de Cere mony glans zal geven aan het grootse gebeu ren. Ook zal het ensemble een instrumentaal intermezzo verzorgen. Zowel nieuwe als bestaande carols zullen deze avond klinken. De traditionele lezingen zullen dit jaar door jongeren verricht worden. Het thema van de donderdageditie is Listen, shepherds, listen. De uitvoering een dag later (vrijdag 22 december) zal dezelfde begin- en eindvorm- geving hebben als de donderdag. Maar daar tussen is er ruimte voor vernieuwing. Reden om tot een wat andere vormgeving te komen is te voorkomen dat er verstarring optreedt en de verrassing van het kerstverhaal niet meer ervaren wordt. Daarom is er gekozen deels voor andere lezingen die vanaf meerdere punten in de kerk zullen worden voorgele zen. Ook zullen de aanwezigen meer betrok ken worden bij het geheel door middel van Nederlandstalige samenzang. Traditionele Engelse liederen zullen af en toe vertaald klinken. Naast het Gereformeerd Kerkkoor zal deelnemen het ensemble Waisisi en een ensemble van het Prins Maurits Bovenbouw koor dat o.a. het indrukwekkende veelstem mige 'A spotless rose' zal vertolken. Tevens werkt het harpsensemble 'The Young Har pists' onder leiding van Ineke de Vente mee, naast het al eerder genoemde koperblaasen semble. Over de verdere vormgeving willen de organisatoren zich niet uitlaten, het geheel zal een mix zijn van oud en vertrouwd, als mede verrassing. Aan het slot van deze vie ring zullen de aanwezigen een lastbaar aan denken in handen krijgen. Thema van de vrijdagavond is 'De reis naar huis', dat de titel is van een geheel nieuw lied. In beide edities zullen ook nieuw gecompo neerde bewerkingen van carols te beluisteren zijn. Organist is op beide avonden Prosper Sevestre en de algehele leiding is als vanouds in handen van Mar van der Veer. Vanwege de te verwachten grote belangstel ling worden kaarten a 4,- vooraf verkocht. Zij zijn te verkrijgen op Schouwen-Duive- land bij boekhandel De Vries, Havenplein 14 in Zierikzee en op Flakkee bij de leden van de Prins Mauritskoren. Ook kan gereserveerd worden via email; ger.kerkkoor@zeelandnet. nl. De concerten in de Nieuwe Kerk Zierikzee beginnen om 20.00 uur. Vier vrouwen van Goeree-Overflakkee namen deel aan de cursus 'recht en financiën' van het provinciale opleidings- en expertise centrum PJ Partners. Zij volgden deze cur sus als onderdeel van het grotere leertraject Bestuur en Beleid. Een opleiding met het doel om meer vrouwen en allochtonen deel te laten nemen aan de samenleving. Twee van de deelnemers volgden al eerder dit jaar de cursus 'Presentatie en Spreken in het open baar' bij PJ Partners. Het leertraject wordt in juni afgesloten met een eindopdracht, die beoordeeld wordt door een commissie van externe deskundi gen. De opdracht moet gaan over één van de 'werkvelden' van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, die in januari 2007 wordt ingevoerd. Drie van de deelnemers zijn ook actief in het 8maartteam Goeree-Overflakkee. Fazi- la AbduUa vertelt: "Deze cursus sluit heel erg aan bij ons thema dit jaar: ontwikkel je talenten. Wij willen stimuleren dat vrou wen hun talenten aanspreken, er iets mee gaan doen. Je kunt meer uit het leven halen door actief deel te nemen aan de samenle ving en je mogelijkheden in te zetten voor de gemeenschap. Samen kunnen we meer. Dat heeft het Smaartteam wel laten zien. Elk jaar komen tussen de twee- en driehonderd vrouwen naar de Flakkeese Vrouwendag om elkaar te ontmoeten, van elkaar te leren en om elkaar te stimuleren. Komend jaar biedt het Smaartteam een Open Podium aan, waar vrouwen zich nog voor kunnen aan melden." De Flakkeese Vrouwendag wordt dan gehouden op zaterdagavond 10 maart in recreatiecentrum de Staver. Voor meer informatie zie website www.Smaartteamgo. come2me.nl. Op de foto de geslaagden voor de cursus Kleurrijk besturen, v.l.n.r.: Azam Sedigi Alaeikanishir, Lies Russel, Fazila Abdulla Rashid en Maria Evers.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 11