Aangespoelde walvis bezorgt bergers handenvol werk VA" Fanfareorkest De Hoop viert twee jubilea met receptie en concert IE Herfstmarkt in Nieuwe-Tonge KEPELAAR Acties KNRM 0900-8844 innaard jC^ Visser Visser Zilveren Gemeentepenning voor dirigent Arie Stolk Gebruikt was nog nooit zo nieuw. De Waal Hoveniers Zoektocht naar vermist jacht Veelzijdigheid Wisseltrofee Jubileumconcert Verkeerscontroles Bromfietser onder invloed Vrijdag 17 november 2006 79e jaargang nr. 7559 De aaiificspm'kle wiilvis, 7 meter lani; en 7000 kilo zwemt: OUDDORP - Een niet alledaagse vondst langs de kust was de heuse walvis die zondag jl. aanspoelde op de Westplaat bij de Maasvlakte. Het betrof een - dode - blauwe vinvis van zeven meter lang en een gewicht van zevenduizend kilo, die ook weer weg- spoelde vanaf de Westplaat en aan spoelde op zandbank de Kinderplaat in de Noordzee. Hiervandaan werd maandagmiddag geprobeerd om het dier naar het Noordzeestrand bij Ouddorp te krijgen, wat een enorme krachtsinspanning zou blijken. door Hans Villerius Bij de bergingspoging werd maandag in 't begin van de middag op verzoek van Rijks waterstaat ook de Stellendamse reddingboot Prinses Margriet ingezet, en aan "1 eind van de middag verleende ook de Griend assi stentie, om te proberen de enorme vis van de zandbank weg te trekken. Daartoe werd een sleepverbinding gemaakt, waarmee enkele malen werd geprobeerd de loodzware vis weg te trekken, maar bij herhaling brak de sleeptros. Daarom werd besloten een hogere waterstand af te wachten. Daarbij lukte het wel om het dier van z'n plaats te krijgen, dat vervolgens met een KNRM boot naar het Ouddorpse strand werd gesleept. Toen enkele bemanningsleden de sleeplijn naar het strand wilden brengen, bleek de stroming ter plekke echter zo sterk dat de mannen de lijn niet konden houden, waarop de walvis weer in de branding verdween en wegdreef. Na nog enige tijd gezocht te hebben, besloot men de andere dag af te wachten; het was inmiddels al donker geworden ook. De andere morgen werd opnieuw uitgeva ren voor een zoekactie en nu bleek de wal vis te zijn aangespoeld op het strand nabij de Kwade Hoek. Daar hebben medewerkers van natuurmuseum Naturalis uit Leiden het dier opengesneden en verder ontleed, om het skelet en andere delen die voor onderzoek belangrijk zijn mee te nemen. Wat van het dier overbleef, werd tenslotte afgevoerd. {l-'otfi 's: FltikkeeNli'iiws.iil - P. de Jong) Medewerkers van Ntitttralis aan lie slag om het dier te ontleden. Voor betaalbare BMW-service JUWELIERS - DIAMANTAIRS ►feiii']iH'm«ii'>m;Hiiiinin«^oa Ontdek 't bij uw G2-dco!er of kijk oivost op www.opelfiieuw^.nl Knöps BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdoos BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 MAKELAARDI Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 R EG I S TE RAC co UN "TA NTS BARENDRECHT'TEL.0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL.0187-617300 GOUDA •TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 Nieuwe Tonge, tel. (0187) 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Telecom Beveiliging Brandbeveiliging Geluid Datanetwerken Buispost iWMM«H«»tWRiCïni restanten worden afgevoerd. Dinsdag 14 november werd de reddingboot 'Willemtje' uit Stellendam door het Kust wacht Centrum IJ muiden gealarmeerd voor een jacht dat al een halve dag zoek was op het Haringvliet. Het betrof de motorkruiser 'Marijn' van 11 meter lang en met 2 opvaren den aan boord. Terwijl de Willemtje uitvoer werd ook de reddingsbrigade van Hellevoet- sluis gevraagd mee te helpen zoeken. Ook een boot van de bergingsmaatschappij en van de politie uit Willemstad was onderweg. De berger vond als eerste het jacht achter de Ventjagersplaat. De reddingboot kon tot ongeveer 20 meter ter plaatse komen, de laat ste afstand heeft de bemanning gelopen. De opvarenden van de Marijn waren ongedeerd, maar wilden desgevraagd niet overstappen op de politieboot. Daarop keerde de redding boot terug naar haar station. STELLENDAM/OUDDORP - Zater dag was het een drukke, maar ook feestelijke dag voor Fanfareorkest De Hoop te Stellendam. Zoals we al eer der in deze krant meldden, viert het succesvolle orkest dit jaar haar 110- jarig bestaan. Daarnaast is het ook vijfentwintig jaar geleden dat dirigent Arie Stolk voor het eerst het 'dirigeer- stokje' bij De Hoop hanteerde. Zater dag werd bij beide gedenkwaardighe- den uitgebreid stilgestaan: 's avonds met een jubileumconcert met weinig woorden en veel muziek en 's middags tijdens een receptie, zonder muziek maar met heel veel woorden waarin op verschillende toonhoogten de kwa liteiten van dirigent en orkest werden 'bezongen'. De feestelijkheden vonden plaats in Dorpstienden in Ouddorp. Door Adri van der Laan Tijdens de receptie wees Johan Jansen van de jubileumcommissie van De Hoop erop dat 1 lOjaar geleden het handjevol oprichters van het fanfareorkest niet had kunnen bevroeden dat het gezelschap zou uitgroeien tot een orkest itiet meer dan 100 leden met zowel nationale als internationale allure. Door de loop der jaren heeft het orkest een grote schare van enthousiaste fans opgebouwd en volgens Jansen is burgemeester Van de Velde van Goedereede er één van. Dat hij met deze constatering gelijk had. Meek wel uit de lof die zij namens het gemeentebestuur overbracht. In haar toe spraak wees de burgemeester erop dat ondanks de 'ups en downs' in het verleden de vereniging nog steeds "springlevend" is. In haar nog vrij korte verblijf in Goedereede had zij hier al verschillende keren getuige van mogen zijn. In haar geheugen lag nog vers het behalen van het landskampioen schap dit jaar in Arnhem. Zij was er bij toen De Hoop daar al voor de zevende keer de nationale landstitel behaalde. "Supertrots ben je dan als je rond je heen in de zaal alom waardering en verbazing hoort over de expressie van het stuk, de transparantie en de enorme drive van spelers en dirigent", zo verwoordde burgeineester Van de Velde, haar gevoelens van die dag. In haar toespraak prees ze de veelzijdigheid en de tomeloze energie van het orkest, die hebben geleid tot de vele successen. Een aanzienlijk deel van deze successen is wel te danken aan de inzet van de dirigent Arie Stolk, die zaterdag officieel zijn vijfentwin tigjarig jubileum vierde. "Geweldig hoe je er telkens weer in slaagt om met dit orkest de hoogste regionen van de amateur-muziekwe reld te bereiken", zo luidde de lof van de bur gemeester voor de dirigent. Van de Velde had ter voorbereiding op het jubileum van Arie Burgemeester Van de Velde heeft zojiast de gemeentepenning uitgereikt aan dirigent Arie Stolk. (Fata: Adri van der Laan) Stolk zijn CV nagekeken, maar toen bleek dat dit wel vijf A4-tjes bevatte, beperkte ze zich maar tot de activiteiten die Stolk "momenteel bezighouden". Naast het dirigent.schap van hel Stellendam.se fanfareorkest is Stolk vanaf 1998 ook dirigent bij het Hoeksewaards Filharmonisch Orkest in Oud Beijerland en sinds 2000 bij het Klaas waals Symfonisch Blaasorkest. Daarnaast is hij sinds 1988 examinator/gecommitteerde bij de KNFM en inspectie muzikale vorming t.b.v. de landelijke examens voor blazers. Ook is hij jurylid bij solistenconcoursen en festivals en locatiemanager bij Muziekschool Hoekse Waard. Verder is hij directeur van muziekschool De Deltastreek in Goedereede en van de samenwerkende erkende Hafabra- opleidingen op het eiland. "Arie Stolk is van grote betekenis voor de muziekwereld in zijn algemeenheid maar ook voor onze gemeente Goedereede in het bijzonder. Een man die streeft naar perfectie, die muziek laat leven, transparantie voorstaat en optimale kwaliteit wil leveren en die ook een enorme inzet levert aan de opleidingen van vele mensen hier in onze gemeente en uit de regio. Een man die met een tomeloze inzet en energie dit weet over te brengen op zijn muzikanten en daardoor mijns inziens hoort tot de top in Nederland op zijn gebied", aldus burgmeester Van de Velde. Zij was dan ook blij dat zij namens de gemeente Goedereede de gemeentepenning in zilver en de daarbij horende zilveren speld mocht uitreiken en opspelden. Namens de KNFM, de landelijke organisa tie van Fanfareverenigingen, sprak hoofd bestuurslid Geraldo Jansen. Ook hij prees de vele kwaliteiten van Stolk. Hij overhan digde de vereniging de wisseltrofee, die de vereniging iedere keer als zij landskampioen werd kreeg uitgereikt, maar daarna steeds weer moest inleveren. De Hoop-bestuurslid Piet van Lenten kreeg nu deze trofee uitge reikt en de vereniging mag deze nu voorgoed houden. Directeur Rinus Verhage van Muziekschool Goeree-Overflakkee, waaraan Stolk ook is verbonden, overhandigde De Hoop een 'zak van Sinterklaas', waarin voldoende peperno ten zaten voor de leden van het orkest. Ook Verhage prees de goede samenwerking en de bijzondere kwaliteiten van Arie Stolk. Bijna-naamgenoot Adrie Stolk van Stichting Podium Goeree-Overflakkee bracht ook zijn felicitaties over. Hij verzekerde dat Podium met plezier had bijgedragen aan de jubileum festiviteiten van De Hoop. Namens Fanfareorkest De Hoop waren er heel goede wensen en cadeaus, overgebracht door Johan Jansen. Hij noemde Arie Stolk een echte verenigingsman die ook de jeugd heel goed weet te motiveren. Voor de dirigent en zijn vrouw was er een reischeque. Een enigszins overrompelde Arie Stolk sprak als laatste een dankwoord, waarbij hij zijn erkentelijkheid uitsprak voor de voor de vele loftuitingen. Hierin betrok hij ook zijn gezin want "u ziet me hier altijd op zijn vrolijksf' zo onthulde hij de aanwezigen tijdens de receptie. 's Avonds werd in Dorpstienden een goed bezocht jubileumconcert gegeven. Tijdens dit concert kreeg Arie Stolk tot zijn grote ver rassing een partituur van een speciaal voor De Hoop geschreven inuziekstuk uitgereikt, gecoiTiponeerd door de bekende coinponist Maurice Hamers. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - De politie heeft zaterdag avond een controle gehouden op de Staak- weg. Jongeren die uitgaan in Dirksland lopen soms op de rijbaan in plaats van op het fietspad. Dit levert gevaarlijke situaties op. Daarom voerden agenten deze controle uit. In totaal werden 29 jongeren bekeurd. NIEUWE-TONGE - Dinsdag heeft de poli tie van half elf 's ochtends tot half één 's middags een snelheidscontrole gehouden op de Oudelandsedijk, rijrichting N59. Op deze dijk mag maximaal 60 km/uur worden gere den. Agenten schreven diverse bekeuringen uit voor ondermeer: te snel rijden en bumper- kleven (6), niet handsfree bellen (1) en voor het niet direct kunnen tonen van het rijbewijs (1). De hoogst gereden snelheid bedroeg 115 km/uur. De politie houdt dergelijke controles ter bevordering van de verkeersveiligheid. OUDE-TONGE - Politiemensen troffen dinsdag aan het eind van de middag op de Tonisseweg een man op een bromfiets aan. die vermoedelijk onder invloed van alcohol was. De bestuurder, een 59-jarige man uit Ooltgensplaat bleek een alcoholpromillage van 2,3 te hebben. Hij kreeg hiervoor, naast een rijverbod, een proces-verbaal. De Vrouwenvereniging van de Hersteld Hervormde Gemeente van Nieuwe-Tonge orga niseert zaterdag 25 november a.s. van 9.30-13.00 uur een Herfstmarkt in het gebouw van de postduivenvereniging aan de Duivenwaardsedijk. Er zijn babybornkleding, gebreide sokken, diverse handwerken, ambachtelijke advocaat, eigen gebakken producten, verse stroopwafels, groenten en fruit, crea-artikelen, groendecoratie, slaatjes en zelfgemaakte kaarten te koop, er is een grabbelton en een kraam van 't Winkeltje, en er kan worden geraden naar een babybornbox en boodschappenmand. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor een nieuw orgel voor gebruik tijdens de kerkdiensten van de Hersteld Hervormde Gemeente. Iedereen is hartelijk welkoin. singen genomen om Nederland gereed te maken voor de toekomst. Beslissingen waar door Nederland weer meetelt. Waardoor weer meer mensen meedoen. Dat moeten we nu vasthouden. Vanuit die gedachte wil ik ook de komende jaren werken voor Nederland. Daarvoor vraag ik op 22 november uw steun.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1