LITIE \\J Bezwaren recreatieondernemers tegen aanleg zeereservaat weggenomen 0900-8844 Niet goed genoeg. Niet snel genoeg Van Weel-Bethesda Ziekenhuis bouwt aan een totaal vernieuwde Radiologie afdeling (xMi^n^naard chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden M S 'n Vernieler aangehouden Aanrijding met letsel Verkeerscontrole Voor betaalbare BMW-service DIRKSLAND - De komende maan den vindt een aantal activiteiten plaats op de afdeling radiologie van Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis. Het eindresultaat is dat het ziekenhuis in de zomer van 2007 beschikt over een moderne afdeling radiologie waarbij patiënten geholpen kunnen worden met de meest actuele diagnosemetho dieken. Knöps fgrogi actief in beeld en geluid i"^;^ Visser Visser Voorlopige gunning 'Hulp bij het Huishouden' Goeree-Overflakkee Zee-park: van bedreiging tot grote kans Natuur en recreatie kunnen prima samen gaan OUDDORP - Over enige tijd zal men voor de kust van Goeree beginnen met de aanleg van een zeereservaat. Met argusogen volgen de gemeente, de recre atieondernemers en de vissers de ont wikkelingen. Regelmatig hebben ze dan ook hun bezwaren laten horen tegen de aanleg van het natuurgebied pal voor de kust. De vissers vrezen grote beper kingen in de uitoefening van de kustvis serij en de recreatiesector is bang voor de strenge voorwaarden die de aanleg van het zeereservaat met zich mee brengt voor wat betreft het gebruik van de kuststrook en het kustwater. Inmid dels is men de recreatieondernemers tegemoet gekomen, want besprekingen hebben ertoe geleid dat er door zowel 'de natuur' als de 'recreatie' nauw zal worden samengewerkt bij de ontwikke ling van het zeereservaat. Met Patrick Polie van de VEERO en Quirin Smeele van Natuurmonumenten bespraken we de ontwikkelingen. Recreatie aan banden Samenwerking Meerwaarde Informatieavond Visserij Vrijdag 10 november 2006 79e jaargang nr. 7557 Churchill heeft ooit gezegd dat hij de democra tie de minst slechte van alle staatsvormen acht. We laten de vraag of hij gelijk had, liggen. Feit is wel dat deze week weer eens bleek dat het een stelsel is waarbinnen de kiezer als het moet, afrekent met degenen die aan de macht zijn. Het kiesstelsel in de VS is ingewikkeld. Daar door is het bepaald niet makkelijk lokaal of in een staat een zittende vertegenwoordiger van de tegenpartij te verslaan. Laat staan dat dit op zo'n grote schaal gebeurt als deze week, waardoor de machtsverhoudingen in het Huis van Afgevaar digden en de Senaat verschoven. Wat het laat ste betreft, het is of (letterlijk) fifty/fifty of 52/48 voor een van de twee partijen. In het eerste geval beslist de Republikeinse vice-president en wint zijn partij. De Democraten zijn terug van heel lang wegge weest. Of ze daar echt blij mee zijn, is de vraag. De overwinning was misschien wel te groot, er wordt nu te veel van hen verwacht. Zij zullen nu de doorslaggevende stem hebben en dat kan over twee jaar weer tegen hen werken, wanneer ze niet hebben voldaan aan de verwachtingen die de kiezer dinsdag etaleerde. Over twee jaar wordt namelijk de president gekozen. Zoals het er nu uitziet is het niet denkbeeldig dat Hillary Clinton er dan bij zal zijn om de eerste vrouwe lijke president van Amerika te worden. De kiezer heeft deze week niet voor niets voor een ommezwaai gezorgd. Hij zal nauwlettend de ontwikkelingen volgen: Irak, de zoveelste grote schoonmaak naar aanleiding van corruptie, seksschandalen, een tegenvallend economisch beleid. Verder is het de vraag hoe orthodoxe christenen hebben gestemd, of liever of ze heb ben gestemd. Bush heeft hen te veel beloofd en te weinig gegeven. President Bush van Amerika beleeft dus slechte tijden. Dat was ook wel te verwachten. De oorlog in Irak gaat min of meer parallellen vertonen met die in Vietnam. Weer blijkt hoe moeilijk het is om als een geregeld leger operationeel te moeten zijn in een land, waarin het verzet meedogenloos durft en kan toeslaan. De Golfoorlog op zich was wellicht geen misre kening. De gedachte dat de bevolking van Irak zich even zou 'bekeren' tot een democratie, wel. Democratie is geen exportmiddel en zeker geen middel tegen alle kwalen. Het is een 'plant' die langzaam groeit en soms maar niet tot bloei kan komen. Geen voedingsbodem. Die tijd werkt de Amerikanen tegen. De lange aanwezigheid geeft steeds meer voedsel voor het argument van de tegenstanders dat zij daar zijn als bezettende macht. Mompel daarbij het woord 'olie' en de stemming is gemaakt. Een leger dat steeds onder druk staat, soldaten die hun kameraden zien sneuvelen, het roept bij sommigen het beest in de mens op. En dan zijn er de vele gezinnen in Amerika die (weer) treuren om hun dode(n). Dat alles gebeurt in de openbaarheid. Meer dan ooit zijn de media aanwezig en die zijn - om het heel netjes te schrijven - niet allemaal pro-Ame- rika of pro-Bush. Binnen de democratie wordt gevraagd om trans parantie van het beleid. Laten we dat koesteren. Tegelijkertijd is het, bij voorbeeld in Irak, een achilleshiel. De tegenstander hanteert andere 'spelregels,' maar weet wel 'alles' van je. President Bush erkende nu dat het in Irak niet goed genoeg en niet snel genoeg gaat. Hij moet wel, maar is er rijkelijk laat mee. Een erkenning te laat. Daarom moest de als havik bekend staande minister van Defensie Rumsfeld het veld ruimen. Dat is meer dan een gebaar President Bush laat veel aan zijn ministers over Bij hem hoort men in ieder geval de klacht niet dat zijn persoonlijke ploeg regeert en dat de ministers veel minder macht hebben. Rumsfeld veranderen, kan haast niet anders betekenen dan: bijsturen of het roer omgooien. Dat hangt ook van de Democraten af. De voorgedragen minister zal eerst 'kennis' moe ten maken met de Defensiecommissie. Daar zal blijken welke richting men op moet. Overigens zal Bush er rekening mee (moeten) houden dat ook in eigen gelederen over Irak wordt gemord. De laatste twee jaar van Bush' presidentschap zullen, naar het zich laat aanzien, niet de mak kelijkste zijn. Of hij toont zich een evenwichts kunstenaar zonder weerga, of hij kan niets meer ondernemen. In beide gevallen zal de wereld met ingehouden adem toezien. Twee jaar besluiten- loosheid of permanente ruzie is slecht voor het aanzien van Amerika, maar minstens zo slecht voor de wereld. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee 001.TGENSPLAAT - In het afgelopen weekend is een 22-jarige inwoner uit Oolt- gen.splaat aangehouden op de Sportlaan. De man had zondagavond rond tien uur de deur van het sportcomplex vernield. Hij is inge sloten voor verhoor. MIDDELHARNIS - Dinsdagochtend rond zeven uur ontstond op de N215 ter hoogte van de Groeneweg een aanrijding tussen twee auto's. Een 26-jarige automobilist uit Goedereede wilde keren op de weg vanaf een parkeerhaven en zag mogelijk de tegemoet komende auto, bestuurd door een 36-jarige vrouw uit Goedereede, over het hoofd waar na de aanrijding ontstond. Zowel de man als de vrouw raakten gewond en werden door ambulancepersoneel overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De beide auto's zijn weg getakeld. OUDE TONGE Politiemensen hebben dinsdagmiddag op de Magdalenadijk een snelheidscontrole gehouden. Van de 692 pas santen reden er 21 te hard. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 110 km/u. Momenteel deelt het ziekenhui.s een mobiele MRI scan met een aantal andere ziekenhui zen in Nederland, waardoor dit onderzoek slechts twee dagen per week in het zieken huis beschikbaar is. Gezien de zeer sterke groei van het aantal patiënten dat het zie kenhuis bezoekt, is deze beschikbaarheid a! iange tijd onvoldoende, waardoor wacht lijsten ontstonden en regelmatig patiënten voor een MRI scan doorgestuurd moesten worden naar Rotterdam. De afgelopen week werd begonnen met grondwerkzaamheden ten behoeve van de bouw van de huisvesting van een vaste MRI-scan. welke 7x24 uur per week voor het ziekenhuis beschikbaar zal zijn. De nieuwe MRI scan zal begin februari operationeel zijn. De lange wachtlijsten zul len dan tot het verleden behoren. De afdeling radiologie wordt in november en december 2006 gedigitaliseerd. Dit bete kent dat het ziekenhuis vanaf januari 2007 niet meer werkt met afgedrukte röntgenfo to's, doch uitsluitend met röntgenbeelden welke op PC-monitoren zichtbaar gemaakt kunnen worden en welke digitaal worden opgeslagen. De kwaliteit van de beelden wordt aanzienlijk beter. De specialisten kunnen de foto's van hun patiënten op de PC op hun spreekkamer in het ziekenhuis bekijken en zonodig kunnen foto's digitaal ook naar andere ziekenhuizen verzonden worden. Hierdoor kunnen patiënten sneller geholpen worden. Een ander voordeel is dat patiënten na een onderzoek niet langer meer hoeven te wachten in de wachtkamer om te horen of de foto gelukt is, door de digitali sering kan de foto direct beoordeeld worden in de onderzoekskamer. Ten slotte worden voorbereidingen getroffen voor de aanschaf van een nieuwe CT-scan welke de inmiddels 10 jaar oude en indertijd door de bevolking van Goeree-Overflakkee bekostigde aanwezige CT-scan moet vervan gen. Hoewel de scan nog goed werkt, is de technologie voor CT scan onderzoek de afge lopen jaren zo snel veranderd dat vervanging van de scan noodzakelijk is. Het ziekenhuis overweegt hierbij vervanging door een ultra moderne CT-scan waarbij het onder andere mogelijk wordt om de kransslagaderen van het hart af te beelden. Deze laatste moge lijkheid heeft als voordeel dat het vaker dan voorheen snel duidelijk kan worden of bij een patiënt met pijn op de borst de klachten al dan niet van het hart afkomstig zijn. De scan zal naar verwachting in de zomer van 2007 geïnstalleerd worden. In 2005 werden de 5 echoapparaten in het ziekenhuis door nieuwe apparatuur vervan gen. Het ziekenhuis beschikt na de bovenge noemde ontwikkelingen over een moderne afdeling radiologie, waarbij gebruik gemaakt wordt van de meest geavanceerde onder zoekstechnieken. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdek 't bi) uw GZ-denler of kijk atvost op wwvj.opftlnif^uw^.n! Knöps BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdtik - 0187 476767 Akkerdaas BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 COMBI OUDDORP- Weitjtroot 3Ï Tel. |01871681615 fw 683714 REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT •TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA TEL. 0182 - 358 235 BARNEVELD TEL. 0342 - 405 140 MIDDELHARNIS - In het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) hebben de gemeenten Dirksland, Goedereede, Middelharnis en Oostflak- kee gezamenlijk een Europese aanbeste dingsprocedure uitgevoerd voor Hulp bij het Huishouden. Een zestal markt partijen hebben een offerte ingediend. Na beoordeling hebben de gemeenten besloten de opdracht voorlopig te gun nen aan de Stichting Thuiszorg en Maat schappelijk Werk Goeree-Overflakkee, Nedzorg en Zorgsaam. Binnen enkele weken wordt de definitieve gunning verwacht. Voor de burger heeft de keuze van de gemeenten het gevolg dat zij kunnen kiezen uit drie verschillende dienst verleners, waaronder ook de huidige aanbie ders voor hun Hulp bij het Huishouden. Wet maatschappelijke ondersteuning Op 1 januari 2007 komt er een nieuwe wet, de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Deze wet zorgt ervoor dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig in de maatschappij kun nen functioneren. Een van de belangrijkste veranderingen met de komst van de Wmo is dat de Hulp bij het Huishouden van de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) overgaat naar de Wmo. Europese aanbesteding Hierdoor zijn de gemeenten genoodzaakt om voor de Hulp bij het Huishouden een Euro pese aanbestedingsprocedure uit te voeren. De gemeenten Dirksland, Goedereede, Mid delharnis en Oostflakkee hebben besloten om dit traject sainen te doorlopen. In samenwer king met enkele deskundigen hebben zij een Programma van Eisen opgesteld. Meer dan vijftien organisaties hebben het Programma opgevraagd. Van deze vijftien hebben uitein delijk zes organisaties een offerte uitgebracht. De aanbiedingen zijn beoordeeld en getoetst aan de hand van de gestelde selectie- en gun- ningscriteria in het Programma van Eisen en de Nota van Inlichtingen. Uit de beoordeling is gebleken dat één aanbieder niet aan de mini male selectiecriteria heeft kunnen voldoen. Voorlopige gunning Na een gegronde, afgewogen en gedetail leerde offertebeoordeling hebben de vier gemeenten van Goeree-Overflakkee de opdracht voorlopig gegund aan: de Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree- Overflakkee, Nedzorg en Zorgsaam. Deze organisaties hebben aangetoond in elk geval aan de gestelde minimumeisen te voldoen. Daarnaast bleken hun aanbiedingen voor gevraagde dienstverlening op basis van de gestelde gunningscriteria het beste te voldoen aan alle gestelde eisen en wensen. Deze orga nisaties verlenen hun diensten niet helemaal zelf, zij schakelen voor sommige onderdelen ook onderaannemers in. Tekst en foto's: Adri van der Laan De planvorming voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte is in een eindstadium; en zoals het er nu voor staat, zal er binnen enige tijd worden begonnen met de realisatie van dit 2.500 hec- taie grote industriegebied bij de Rotterdamse havenmonding. De Nederlandse overheid is - vanwege Euro pese regelgeving - verplicht om de voor het project te gebruiken zeebodem elders ruim schoots te compenseren. De overheid heeft dan ook gekozen om ter compensatie een 'zeereser vaat" te ontwikkelen. Als de plannen doorgaan, zal dit gebied zich uitstrekken van in het noor den voor de kust van Voome-Putten tot in het zuiden voor de kust van Schouwen-Duiveland. Het gebied zal 25.000 hectare groot worden en daarmee tien keer zo groot als de aan te leggen Tweede Maasvlakte. Deze 'factor 10' is vast gesteld door het kabinet. In het zeereservaat zullen uiteraard talrijke extra beheenTiaatre- gelen moeten gaan gelden. En daar liggen nu juist de bezwaren van de betrokkenen op de drie eilanden. De zee voor de kust zal zoveel mogelijk aan de natuur worden overgegeven en schadelijke menselijke activiteiten zullen die nen te worden beperkt om zowel de zeebodem, het leven in de zee en de vogels te beschermen. Vissers die hun dagelijk.se activiteiten in dat gebied uitvoeren, vrezen dat zij uit dit gebied worden verdreven en verwachten daarom een grote schadepost. Ook de recreatiebedrijven verwachtten een grote .schadepost en daarom hebben zij gedu rende de planvoiTning op verschillende plaat sen hun bezwaren kenbaar gemaakt. Hierbij heeft ook de Vereniging van Eigenaren en/of Exploitanten van Recreatieterreinen te Oud- dorp aan Zee (VEERO) zich niet onbetuigd gelaten. Want deze belangenorganisatie vrees de dat de ontwikkeling van een zeereservaat de recreatieve activiteiten zeer zouden beperken. Zij heeft er dan ook de afgelopen jaren al meer malen voor gepleit om het zeereservaat zo ver mogelijk uit de kust aan te leggen omdat de bij komende beperkingen schadelijk zouden zijn voor de recreatie. Hun grootste zorg was hier bij de geplande 'rustgebieden' voor vogels, die voornamelijk voor de Brouwersdam zouden worden ingericht. Volgens de VEERO zou dit niet samen kunnen gaan met actieve recreatie en zij vreesde dat verschillende watersportacti viteiten in dat gebied niet meer mogelijk zou den zijn. De vereniging noemt dit 'slecht' voor het imago van Goeree-Overflakkee en voor één van de grootste en bekendste watersportlocaties in Europa: de Brouwersdam. Dit zou dan nog eens bovenop de schade van de aanleg van de Tweede Maasvlakte komen. Daarom konden de plannen niet de goedkeuring van de recre- atieondememers wegdragen. Maar het tij lijkt te zijn gekeerd... Achter de schermen is er veel overleg geweest tussen PMR (Project Mainport Rotterdam), de recreatieondememers en Natuurmonumenten Patrick Polie (links) van de VEERO en Quirin Smeele van Naluurmonwnenten hekijken op de kaart de kuxlslrook waar het zeereseivaat zal worden ontwikkeld. en Staatsbosbeheer. Deze laatste twee organi saties hebben een adviserende taak bij de plan vorming voor onder andere het zeereservaat. Dit overleg blijkt nu toch constructief te zijn geweest want kort geleden hebben de betrok ken partijen afgesproken dat in het reservaat ruimte moet zijn voor zowel recreatieve acti viteiten als natuurontwikkeling. De ontwikke ling van het zeereservaat zal dan een product worden van goede samenwerking tussen natuur en de recreatie. Patrick Polie van de VEERO en Quirin Smeele medewerker Extern Beleid voor de regio Zuid- Holland/Zeeland geven aan dat de laatste twee besprekingen tussen de betrokkenen heel inten sief en vooral belangrijk zijn geweest, want er zijn duidelijke afspraken gemaakt voor de toe komst. Patrick legt uit dat de recreatieonderne mers al heel vroeg aan de bel hadden getrokken toen de plannen voor de vorming van een zee reservaat voor de Goereese kust bekend wer den. "Zo'n drie jaar geleden zagen wij grote problemen als er een zeereservaat zou worden aangelegd en we hebben toen direct gereageerd. Er was toen zelfs sprake dat de Brouwersdam zou worden afgesloten en dat recreatieonder nemers zouden worden uitgekocht". Dit zou natuurlijk de doodsteek zijn voor de 'trekker" van de economie op Goeree. De VEERO was dan ook vast van plan om hun bezwaren tegen de plannen uiteindelijk zelfs de Hoge Raad voor te leggen. Te rigOUreUS Quirin Smeele erkent dat in de allereerste plan nen van de Projectgroep Mainport Rotterdam (PMR) met betrekking tot het zeereservaat wel erg fors op de natuur was ingezet. Er was daarbij dan ook weinig ruimte voor recreaUef gebruik. "Het was niet realistisch om de plan nen zó rigoureus te maken dat de recreatie 'de hakken in het zand zette'"". Later werd steeds meer duidelijk dat er door middel van samen werking bij de betrokken partijen veel meer te bereiken was. Uit het gesprek met de beide woordvoerders blijkt dat natuur en recreatie 'elkaar niet bij ten'. Integendeel. Na de succesvolle besprekin gen tussen beide partijen blijkt dat de aanleg van een zeereservaat juist heel goed kan in overleg met de recreatiebedrijven en zelfs tot een opwaardering van het recreatief product op de Kop van Goeree zal kunnen leiden. De VEERO begrijpt natuurlijk dat bij de vorming van een zeereservaat er strengere beheersregels komen, "maar hier kunnen wij ons goed bij aanpassen. Er worden bijvoorbeeld afspraken gemaakt wanneer er in een bepaalde tijd van het jaar niet met boten of suifplanken in de buurt van de zandplaten mag worden gevaren. Ook voor het kite-surfen en het golfsurt'en bij de Vuurtoren worden straks goede afspraken gemaakt", zo geeft Patrick Polie aan. "Begrijpelijk" vindt Quirin Smeele de ver ontrusting van de bevolking op de Kop van Goeree. "Ik denk dan ook dat de naam zeere servaat niet zo gelukkig gekozen is. want bij een reservaat heb je al \'lug het idee dat. als het De zee voor de Brouwersdam, het 'zwaartepunt'van het zeeresen'aat. eenmaal is aangelegd, 'de deur' op slot gaat en er niemand meer in mag'". Dit laatste zal in de toekomst zeker niet het geval zijn, want de kust en het kustwater zal gewoon door de recrean ten gebruikt mogen worden. Natuurlijk zullen in de voorjaarsmaanden, de tijd dat de zeehon den jongen hebben, de zandplaten voor publiek gesloten blijven zodat hun rust gegarandeerd is. Zowel Polie als Smeele verwachten dat het publiek hier geen moeite mee zal hebben, want ook de recreanten hebben over het algemeen gesproken oog en hart voor de natuur. "Wie de zeehonden op de zandplaten zal zien, zal best begrijpen dat zij rust nodig hebben. Moeilijker zijn de beperkende maatregelen uit te leggen voor de zeldzame zeevogels, zoals de zee-eend en de roodkeelduiker"", aldus Quirin Smeele, maar hij verwacht dat er door een goede samen werking met de recreatiesector in de bepaalde tijden van het jaar stiltegebieden kunnen wor den gecreëerd. In de Waddenzee zijn hiermee al heel goede ervaringen opgedaan. De VEERO verwacht, nu er nauw met de natuurbeschermingsorganisaties wordt samen gewerkt, het Goereese toeristisch gebied zelfs meerwaarde zal kiijgen. Uit de woorden van Patrick Polie kan worden opgemaakt dat hij ook niet zo gelukkig is met de term 'zeereser vaat'. Hij spreekt liever van een 'marine-park' of een 'zee-park'. Waarin juist de mooie dingen van de natuur geaccentueerd zullen worden en dan blijkt het te ontwikkelen zeereservaat veel 'attracties' voor de toerist te bevatten. Dan zal het zeereservaat zijn veranderd van een bedrei ging in een grote kans. "Het is niet zo maar een bak zee die voor de kust ligt", benadrukt Quirin Smeele. Hij wijst in dit verband op de vele zandbanken voor de kust, waar tal van bij zonderheden voorkomen die zéker interessant zullen zijn voor de toerist. Al fdosoferend ziet Patrick veel recreatieve mogelijkheden voorde toekomst. Hij denkt dan aan het bezoeken van de zandplaten met spe ciale vaartuigen, duiken - "misschien kunnen er wrakken worden afgezonken" - of tal van andere activiteiten die in goede samenwerking met de natuurbeheerders kunnen worden opge zet. Hij geeft aan dat het aan te leggen zeepark 'uniek' kan worden in Noordwest-Europa als dit gekoppeld wordt aan een goede communi catie, marketing, proinotie en voorzieningen en dat dit zeker een belangrijke aanwinst zal zijn voor de Goereese recreatiebedrijvigheid. Om ook voorzieningen op recreatief gebied te ont wikkelen, is natuurlijk veel geld nodig; Polie hoopt dat de rijksoverheid hiervoor een belang rijke financiële bijdrage zal leveren.De bespre kingen tussen 'natuur en recreatie' zijn op ambtelijk niveau gevoerd, maar Quirin Smeele verwacht dat de PMR, die - samen met andere overheden - de eindverantwoording heeft voor het project, de voornemens tot nauwe samen werking zéker over zal nemen. Om de nieuwe afspraken én de verdere ont wikkeling van het zeereservaat grotere bekend heid te geven zal woensdag 29 november vanaf 19.30 uur een informatieavond worden gehouden in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp, waarbij de betrokkenen en geïnteresseerde bur gers worden voorgelicht over de plannen. De beide woordvoerders vinden dit nodig omdat de ontwikkelingen voor de Goereese kust heel belangrijk zijn voor bedrijven en inwoners. En daarom vinden zij een goede voorlichting heel noodzakelijk. Ondanks de positieve berichten uit de 'recrea- tiehoek' is er vooralsnog geen oplossing voor de te verwachten beperkingen voor de vissers. Hierover worden nog besprekingen gevoerd, maar of deze overleggen óók hier een win-win situatie zullen gaan opleveren, blijft vooralsnog de vraag...

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1