Uitstapje op Wereld Alzheimerdag Muzikale opening muzieicscliool 'De Deltastreelt' OJW Culinaire startavond SWO zoekt gastvrouw of -heer mi Dirkslandse kleuters al jong de horeca in ^^^^^^^^^^^ï^^Öifci Meidendag jongerenwerk GO Opbrengst collecte Nierstichting Ouddorp Concert op Dag van Palliatieve Zorg Eindigheid van het leven en troost klinken via Brahms en Arie J. Keijzer Oude en nieuwe foto's in Bibliotheek Oude Tonge Jeugdmiddag Den Bommel Verbetering vrijetijds- mogelijkheden via samenwerking PAGINA 4 DINSDAG 26 SEPTEMBER 2006 DIRKSLAND - Op de CBS Prins Maurits in de rode groep hebben ze een restaurant. Maar toch wilden de kinderen graag in een echt restaurant eens kijken hoe dat ging. En dat mocht in Restaurant 't Anker in Dirksland. Jolize is daar serveerster en Wil is de kok. Jolize legde uit hoe dat nou precies gaat en de kinderen mochten zelfde tafel opdekken -ja, zo heet dat. En ze hebben een kijkje genomen in de keuken en achter de bar en zelfs waar het bier vandaan komt. Daarna maakten ze een slaatje als voorgerecht en kregen ze een flesje drinken met een lolly. De kinderen mochten ook van alles vragen en hebben zo veel van Jolize en Wil geleerd. In hun eigen restaurant in de klas gaan de kinderen het nu precies zo doen. En als ze goed geoefend hebben, mag Jolize bij hen op visite komen! Graag bedankt de rode groep restaurant 't Anker voor deze geweldige morgen! Maar op de Prins Maurits hebben ze ook een blauwe groep. En die ging donderdag 21 sep tember op bezoek bij brasserie 'Piet Hein' in Herkingen. Daar konden de kinderen kijken of hun eigen restaurant 'Het Snoepje' in de klas goed ingericht was en kregen ze nieuwe ideeën om uit te werken. Ze mochten het hele restaurant en de keuken bekijken en aan een speciaal voor hen gereserveerde tafel kregen ze nog wat te drinken. En deze groep bedankt Piet Hein heel hartelijk! MIDDELHARNIS - Op zaterdag 7 oktober gaat het Open Jeugdwerk weer van start. Dit jaar start het seizoen met een culinair smul- festijn want er wordt gegourmet. Iedereen die in de derde klas of hoger van het voortge zet onderwijs zit is van harte welkom evenals hun vrienden natuurlijk! Geef jezelf op bij Gerdiena, haar telefoonnummer is 486115. De kosten voor deze avond zijn 5,00. Vanaf kwart voor zeven staan de deuren van de Hoeksteen voor jullie open en we starten deze avond om zeven uur. MIDDELHARNIS - De meidendag afge lopen zaterdag is bezocht door rond de 50 meiden in de leeftijd tot 18 jaar. Door de enorme inzet van 10 vrijwilligers van het jongerenwerk, de mensen van de diverse workshops, GGD, Bouwman GGZen de jon gerenwerkers was er in het Diekhuus veel te doen. Deze meidendag was de start van het meidenwerk op Goeree-Overflakkee. Burge meester mevrouw De Vries heeft het geheel feestelijk geopend. David uit Idols verzorgde de afsluiting. Info: www.jongerenwerkgo.nl OUDDORP - De onlangs gehouden collecte voor de Nierstichting heeft het mooie bedrag opgebracht van 2.750,61. De organisatie zegt gevers en collectanten heel hartelijk dank voor dit resultaat. DIRKSLAND - De christelijke orato riumvereniging Laudando, een aantal professionele solisten en vocaal ensem ble Magnificat geven zaterdagavond 7 oktober een concert in de hervormde kerk te Dirksland. Op het programma staan onder meer werken van Brahms en Arie J. Keijzer. Het concert is een onderdeel van de Internationale Dag van de Palliatieve Zorg. Kaarten zijn nog verkrijgbaar. Het thema van de Dag van de Palliatieve Zorg is dit jaar: 'De rechten van de stervende patiënt'. De Dirkslandse invulling van de Internationale Dag van de Palliatieve Zorg is een initiatief van hospice Calando, in samen werking met het Netwerk Palliatieve Zor" Goeree-Overflakkee. De christelijke oratoriumvereniging Laudan do, een koor dat zich zeer betrokken voelt bij de palliatieve zorg in de regio, geeft een con cert met medewerking van het vocaal ensem ble Magnificat en professionele solisten als de sopraan Wieke Ubels, de bariton Wiard Witholt, Iris Bulthuis (dwarsfluit), Wim Soe- ters (piano) en Piet Westhoeve (piano). In het kader van de Internationale Dag van de Pal liatieve Zorg staan werken op het programma die te maken hebben met de thema's eindig heid van het leven, troost, hoop en het ver trouwen op ontferming. Uitgevoerd worden onder andere Ein Deutsches Requiem van Brahms en Kyrie, Beati Mórtui, een werk dat A.J. Keijzer componeerde ter gelegenheid van de nationale herdenking van de waters noodramp in 2003. De muzikale leiding is in handen van Rinus Verhage. Het concert begint om 20.00 uur; de kerk is om 19.15 open. Kaarten voor dit bijzondere concert kosten 15 euro. Ze zijn verkrijgbaar via www.calando.nl en de VVV-kantoren in Ouddorp en Middelharnis. Informatiemarkt en foto's De dag van de Palliatieve Zorg gaat 's middags om 14.00 uur al van start in Verenigingsge bouw De Schakel, waar een informatiemarkt over palliatieve zorg in de regio is plus een bij zondere fototentoonstelling. Op de informatie markt kunnen belangstellenden tot 17.00 uur terecht om zich te laten inforaieren door regi onale zorgaanbieders en de mogelijkheden die er op het gebied van de palliatieve zorg zijn. De fototentoonstelling bevat indrukwekkende foto's van ongeneeslijk zieke mensen in de Balkanlanden. Ze tonen de kwetsbaai'heid, het verdriet en de wanhoop wanneer het moment van afscheid nemen van het leven aanstaande is. Maar ook de toewijding van naasten en zorgverleners die, ook in arme omstandighe den, groot is. De informatiemarkt plus foto tentoonstelling zijn gratis toegankelijk. OUDE TONGE - De foto-expositie 'Zoals het was - zoals het is'die op de culturele dag in Oude Tonge te zien was, kan tot eind okto ber nog bekeken worden in de bibliotheek van Oude Tonge. De tentoonstelling geeft een goed beeld van Oude Tonge in vroegere jaren en de situatie nu. De bibliotheek is van dinsdag tot en met don derdag 's middags open en dinsdag en vrij dag ook 's avonds. Ook op woensdagmorgen kan men er terecht. Bezoekers hoeven geen lid te zijn van de bibliotheek. DEN BOMMEL - De Stichting Welzijns werk Oostflakkee organiseert voor de jeugd van Den Bommel op woensdag 4 oktober een creamiddag in 't Westerlicht, Oranje straat 35a. Het thema van deze middag is 'Dierendag'. De kosten zijn 1,50 per kind. Voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 is de middag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Wil je meedoen, dan kan je bellen met Kitty Zui dijk, tel: 612106. GOEREE-OVERFLAKKEE - Vorige week donderdag organiseerde de Alzheimer-afdeling Goeree-Overflakkee een uitstapje in het kader van Wereld Alzheimerdag. Achtenvijftig personen, waaronder een aantal vrijwilligers vertrokken om 13.00 uur met de bus van de fa. Mijnders en de rolstoelbus van fa. Smitshoek, richting Zeeland. Het weer was fantastisch en de stemming uitnemend. Over de Zee- landbrug werd er rrichting Zeeland gereden. In Walcheren aange komen reden de bussen over de Boulevard van Vlissingen. Met een prachtig uitzicht over de Westerschelde die bevaren werd door een aantal grote schepen. Op het strand en in de zee, zonnende en zwem mende mensen. Iedereen genoot van dit schitterend tafereel. Een ieder verheugde zich erop om op het eind van de Boulevard Michiel de Ruijter te zien, maar helaas het standbeeld was helemaal ingepakt wegens een opknapbeurt. Via Middelburg werd er naar het pittoreske stadje Veere gereden. Een prachtig plekje maar eigenlijk niet berijdbaar voor de grote bus. Met veel manoeuvreren en veel hulp van de vrijwilligers kon het gezelschap op de markt van Veere, waar nog veel toeristen rondwandelden, plaats nemen op een terrasje voor een kopje koffie met een heeriijke Zeeuwe Bolus. De terugtocht ging via de Oosterscheldkering. In de bussen kregen alle deelnemers aan dit middagje uit, een doosje Zeeuwse Babbelaars, als herinnering mee naar huis. Volgens de deel nemers en organisatie was het een "gezellige en geslaagde middag". (Foto: Pershitro Flakkeej DEN HAAG - Geineenten in Zuid-Holland willen recreanten en toeristen beter informe ren over de vrijetijdsmogelijkheden die zij te bieden hebben. De bedoeling is de mar keting, promotie en informatievoorziening over Zuid-Hollandse bestemmingen effec tiever en efficiënter te organiseren. Daarom gaan de partijen concrete afspraken maken over samenwerking en financiële middelen reserveren. Dit is afgesproken in het conve nant 'De Hoogste tijd voor Vrijetijd'. Gedeputeerde Staten van de provincie heb ben bij de start van hun collegeperiode afge sproken dat zij een impuls willen geven aan de vrijetijdseconomie. Allerlei inspanningen op het gebied van cultuur, recreatie en toe risme moeten leiden tot een verhoging van de toeristische bestedingen met 10 procent. Deze groei van de vrijetijdseconomie in Zuid-Holland wordt door alle betrokken par tijen nagestreefd. De sector is van toenemend belang voor de provinciale economie en werkgelegenheid. Integraal vrijetijdsbeleid geeft een belang rijke positieve impuls aan de leefbaarheid. Versnippering van beleid en middelen gaat ten koste van het te behalen resultaat, maar desondanks is er geen sprake van een samen- werkingstraditie op het vlak van recreatie en toerisme. De convenantspartners geven aan dat ver schillende vrijetijdsthema's kansen bevat ten die door samenwerking kunnen worden benut. Zo kan de Zuid-Hollandse kust meer bezoekers trekken door te werken aan een samenhangende kwaliteitsverbetering, aan bodvernieuwing en herpositionering van het gebied. Ook de vrijetijdsbesteding op de bin nenwateren kan gezamenlijk worden uitge bouwd via realisatie van een goed ontsloten vaarroutenetwerk. En het zakelijk toerisme biedt mogelijkheden tot versterking wanneer samenwerking tussen de diverse gemeen ten en promotieorganisaties (als VVV's en publieke marketing- en promotieorganisa ties) wordt uitgebreid. Bestuurlijk zijn daar voor nu de handen op elkaar. Met de ondertekening van het convenant hebben de partners de intentie uitgesproken de afspraken door te vertalen naar hun eigen organisaties en beleidslijnen. De voortgang ervan wordt periodiek met elkaar besproken. OOSTFLAKKEE - De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee zoekt voor haar activiteiten op de dinsdagmiddag een gastvrouw of gastheer die bereid is voor onze bezoekers de koffie te verzorgen. De activiteiten vinden wekelijks plaats van 13.30 uur tot 16.00 uur in 't Centrum, van Weelstraat 10 in Ooltgensplaat. Heeft u affiniteit met ouderen? dan bent u degene die gezocht wordt! Voor aanmelding of meer informatie kunt u contact opnemen met de SWO, tel: 641344. GOEREE-OVERFLAKKEE - Met een gezellige play-in voor alle muziek- schoolleerlingen en een Open Huis op zaterdag 17 september is muziek school 'de Deltastreek' begonnen aan het nieuwe seizoen. Deze activiteiten waren georganiseerd in het kader van het 10-jarig jubileum van de muziekschool. De hele middag kon iedereen in het Haegse Huus kennis maken met allerlei facetten van muziek maken. Overal speelden groepjes leerlingen in open bare lessen, er kon informatie ingewonnen worden bij alle docenten, kinderen die het drumstel of een ander instrument wilden uit proberen kregen alle aandacht, er was een puzzeltochl langs allerlei soorten instrumen ten uitgezet, er konden diverse muzikale spel letjes gedaan worden, foto's gekeken worden van activiteiten in het verleden, kortom: er viel veel te beleven. De dag werd afgesloten door het muziek schoolorkest 0.1.V. docent André Leer. De prijswinnaars van de diverse onderdelen werden bekend gemaakt. De MP3 speler voor het mooiste zelfgemaakte instrument ging naar Kevin Westhoeve uit Ouddorp,die een prachtige doedelzak had gemaakt. Wie deze dag gemist heeft, maar toch belang stelling heeft voor muzieklessen, kan infor matie opvragen bij Elly Barendrecht, tel. 0181-415161. De muziekschool zit weer in de groei, maar er zijn nog enkele plaatsen voor muziekles beschikbaar. Op zaterdag 7 oktober a.s. zullen enkele docenten en (oud)leerlingen workshops geven In de bibliotheek van Ouddorp, in Ook wethouder Feller van de gemeente Goedereede probeert de langste toon uit een instrument te halen. het kader van de kinderboekenweek. Het onderwerp is 'muziek en dieren'. Deze workshops vinden plaats tussen 10.00-12.00 uur. U moest eens horen met welk een innigheid en teder heid hij in zijn gebed altijd begint met; Onze Vader, Die in de hemelen zijt. Wij danken en loven U. Nee moeder, dat is de taal van een kind, dat tot Zijn hemelse Vader spreekt." "Je sprak van een gelovig man Bertus", klonk het rus tig, "maar de praktijk van Gods Volk leert, dat zij niet altijd loven en danken kunnen. Lees de psalmen van David maar eens. Het komt gelukkig ook bij hèn wel voor, maar dat zijn hoogtepunten in de genade. Doch meestal moeten zij hun doodstaat uitleven, om bij de voortduur steeds weer Christus nodig te hebben. En indien letïiand altijd spreken kan van; O Vader, wij danken en loven U, dan sprak ik liever van een waan- geloof." "Een waangeloof, een waangeloof, hoe durft u dat te zeggen", brieste Bertus, rood van toorn en honend vervolgde hij; "o ja, dat is waar ook, bij jullie is het ware geloof dat, als iemand altijd loopt te zuchten met z"n kop naar beneden en een scheve gebochelde rug en een stijve nek: Och, och, mijn zonden, mijn zonden! En al de anderen worden in de verdoemenis gegooid. Bij al de anderen is het een waangeloof 't Is fraai, dat moet ik zeggen. Bij jullie is het zó; God pikt er een paar uit. Dat worden zuchters en klagers, steu- ners en kreuners, voor die is de hemel en het restje gaal naar de hel. Nou, als het zó moest, dan hoop ik er nooit te komen. Houden jullie dan met je zoodje die hemel van de fijnen maar, ik heb liever de mijne. Ha! Ha! Ha!" Smakelijk lachend om zijn eigen geestigheid zweeg hij, in zichzelf nog nagrinnikend. Er viel een pijnlijke stilte. Evert, die eerst geïnteresseerd geluisterd had, zat nu zijn boosheid weg te slikken. Hij zou die knul, die ver waande kwast, die zijn moeder zo beledigde, wel aan kunnen vliegen. Met moeite bedwong hij zich, zijn nagels groefden zich diep in het vlees. Trees, tot in de nek toe purper gekleurd, met het hoofd voorovergebogen, huilde. Zij streed een zware strijd. Aan de ene kant griefde haar de felheid en het grof beledigende van haar man en kromp haar hart ineen, als zij aan haar inoeder dacht, terwijl inner lijk het stemmetje van haar geweten haar moeder gelijk moest geven, dat zij echter haastig het zwijgen oplegde. Maar aan de andere kant, vond zij, was er toch veel waars in de beweringen van haar man. De verkeerde zuurdesem, haar zondag aan zondag voor gehouden, werkte. Stelde haar moeder het niet wal té eenzijdig voor'.' Er stond toch; God was liefde. De beloften van God moesten toch geloofd worden'.' En hoe vervelend zij het ook vond, tussenbeide komen durfde zij niet. Koos zij nu de partij van haar moeder, dan kon zij er zich van verzekerd houden, dat hij het haar vanavond verwijten zou. Mevrouw Kooistra zweeg ook even. Een donkere blos van ergernis kwam op haar gezicht, maakte het knapper, vond Evert. Haar ogen fonkelden, doch met kracht beheerste zij zich. dwong zij zich tot kalmte. Uiterlijk kalm. maar toch met enigszins trillende slem klonk het; "Ook bij ons is. helaas, schijn en wezen, echtheid en valsheid, waarheid en huichelachtigheid. Wat je daar zegt komt jammer genoeg maar al te veel voor. Ik wil geenszins valse vroomheid verdedigen, want zelf erger ik mij er ook voortdurend aan. Wanneer ik ze dan de kerk in zie komen, met die bepaalde zondags gang, nog te vroom om fatsoenlijk 'goeden dag' te zeggen, dan volstaan ze met een haast onzichtbaar genadig knikje; Bertus, ik zeg je, dan walg ik van al die schijnheiligheid. Doch zulke mensen zijn er altijd geweest, Gods Woord tekent ze ons reeds uit en geselt ze als er staat; Ze buigen hun nek als een bieze. Je moei niel denken Berlus, dal ik dal goed praat. En was dat nu nog de nattaür van die mensen, dan zou ik het kunnen verdragen. Maar door de week kunnen ze alles, dan zijn ze vlug ter been, rad van tong en vaak zo goddeloos als ze groot zijn. En dan moetje die zelfde mensen 's zondags zien lopen, dan schijnt het een stelletje ongelukkige stakkers, die krom en scheef gegroeid zijn en dan lijkt het wel of ze met stomheid geslagen zijn en zó ze spreken, dan is het op een lij- merige, temerige toon. Bah, ik heb een hartgrondige afkeer van al die gemaakte vroomheid. Die mensen zijn er de oorzaak van, dal de wereld er mee spol en lacht en dat velen zeggen, evenals jij dat zoeven deed: Als het dan zó moet, hoop ik er voor bewaard te blijven. En waren dat nu nog maar enkel de hui chelaars, die zich zo aanstelden, doch weetje wat het ergste is Bertus, dal daaronder nog werkelijk mensen zitten, die waarlijk genade ontvangen hebben. Als die mensen toch eens inzagen hoe bespottelijk zij zich zelf daarmee maakten en dat zij zodoende een smet op de Kerk van God leggen, dat de genade door hun dwaasheid verachtelijk gemaakt wordt, bovenal, en dal is hel ergste, dal God van al die dwaasheid en aanstellerij walgt en gruwt." Even zweeg zij en scheen als in gedachten verzon ken. Bertus, die heftige tegenstand verwacht had op zijn bijtende spot, voelde zich ontwapend. Dat gaf zij dus toe? "Nu, u zegt dus zelf..." begon hij. "Even wachten Bertus, ik ben nog niet uitgesproken", viel mevrouw Kooistra hem in de rede, "maar ze zijn gelukkig niet allemaal zo. Er is een groot onderscheid tussen al die zogenaamde heiligheid, waar wij ons met walging van behoren af te wenden, en de ware godsvrucht. Er is gelukkig ook nog iets anders. Dat zijn de mensen, die zich voordoen zoals ze ook wer kelijk zijn, doch die met hun leven bewijzen, dat zij waarlijk de Heere dienen en vrezen. Dat zijn zij, die door hun godzalige levenswandel, onopgesmukt, achting en eerbied afdwingen aan vriend en vijand. Over zulke mensen hoor je niet smalend te spreken. Ik zal maar een paar voorbeelden noemen van mensen, die je ook wel kent. Van Vliet, hier schuin tegenover en ouderling Dijkstra, zijn dal óók zulke femelaars, zulke kniezers en lijmers'.'" "Neen, dié niet", moest Bertus eeriijk toegeven, "maar..." "Zo zou ik er nog velen op kunnen noemen", ging mevrouw Kooistra onverstoord verder. "Doch de genade wordt veelal afgemeten en beoordeeld naar die uitwassen. Maar die mensen kunnen evenwel niet altijd 'Vaderen' en 'Loven en danken'. Neen Bertus, zo leert God Zijn volk niet. Er staan genoeg voorbeel den in de Bijbel, die het tegendeel bewijzen. Hel blijft hier een strijdende Kerk en het zijn niet altijd lovers en dankers en jubelaars. Daarom herhaal ik het met nadruk, zulke lovers en dankers, die het altijd maar vast kunnen houden, hebben een waangeloof." Bertus voelde de boosheid weer in zich opwellen en bitter antwoordde hij; ''Ja, ja, wij hebben het allemaal mis en jullie alleen hebben het goed. Dal weten we nu zo zachtjesaan wel. Ik heb hel al zo dikwijls gezegd: De hemel is alleen voor de fijnen." "Neen Bertus, de hemel is voor al degenen, die in Christus' bloed geheiligd en gereinigd zijn", weer legde mevrouw Kooistra hem. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 4