Klachtenoverzicht stank Middelharnis Ds. DJ. van Diggele verbonden aan Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) Middelharnis mm 11 ^®iiM»mDi®[üi m mmw EIIAtlQ^ailEUWS Beheerder van Gods mysteries "Heere Jezus, om uw woord, zijn wij hier bijeengekomen. Laat in 't liart dat naar u hoort, uw genade binnen stromen". Dat zong de gemeente van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) afgelopen zondagmiddag aan het begin van de dienst waarin ds. D.J. van Dig gele intrede deed. In dezelfde dienst, die plaatsvond in de Exoduskerk in Sommelsdijk, werd de nieuwe predi-. kant bevestigd door ds. R. Th. de Boer uit Leusden. Klemmende boodschap Jaarprogramma vereniging 'De Christenvrouw' afd. Mh/Sd Eenheid Skeelertocht Jongerenwerk GO Geestelijke verdiepingsavonden Stichting Heartcry Waterschap zoekt vrijwilligers voor formatie dijkleger In het afgelopen half jaar onder vonden de inwoners van Mid delharnis wederom overlast van de bekende stankveroorzakende bedrijven. Menig maal werd via de klachtenlijn van de provincie (070-4416111) de provinciale over heid attent gemaakt op de over last. Over het eerste half jaar 2006 ontving de provincie 560 klachten over stankhinder. De klachtenlijst wordt aangevoerd door Genubo BV (voorheen van Genugten) met 73 klachten. Fleuren Compost BV staat met 44 klachten op de vierde plaats. Genubo BV Fleuren Compost BV Kunst Eco Service 90 jaar geleden 25 Augustus tot 8 September 1916 Antirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES Orgaan PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND RECHTZAKEN. Ptfbiikatte van de Vereniging Streekmusetim, Kerkstraat, Sommeisiiijk. E.Bl. PAGINA 6 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 2006 Door Roeland van Mourik Ds. Van Diggele, die tot voor kort predikant was in Veenendaal-Oost, deed officieel intre de in Middelharnis en Pernis/Albrandswaard. In die laatste gemeente vond zondagmorgen de bevestiging en intrede plaats. De twee gemeenten hebben een samenwerkingsver band. Op basis daarvan werd besloten geza menlijk een predikant te beroepen. Voor de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) in Mid delharnis betekent de komst van Van Diggele het einde van een vacante periode van vijf jaar. Waardevol, maar niet welkom Ds. De Boer stond in zijn bevestigingspreek stil bij woorden uit 2 Timotheüs 4 vers 1 t/m 5. Hij las ze voor uit de Nieuwe Bijbelver taling (NBV): 'Ik roep je dringend op, ten overstaan van God en van Christus Jezus, die zal oordelen over de levenden en de doden, ik bezweer je bij zijn komst en heerschappij: Verkondig de boodschap, blijf aandringen, of het nu uitkomt of niet, wijs terecht, straf en vermaan met alle geduld dat het onderricht vereist. Want er komt een tijd dat de mensen de heilzame leer niet meer verdragen, maar leraren om zich heen verzamelen die aan hun verlangens tegemoetkomen en hen naar de mond praten. Ze zullen niet meer naar de waarheid luisteren, maar naar verzinsels. Jij echter moet in alles nuchter zijn, je lijden aanvaarden, je werk als verkondiger van het evangelie doen, je dienende taak vervullen'. De opdracht die Paulus krijgt, is veelzeggend voor het werk van een predikant in de hui dige tijd, gaf De Boer aan. "Een predikant is een verkondiger van het Evangelie. Daarbij moet hij nuchter zijn en zich niet van de wijs laten brengen door dwaalleraars". De Evan gelieverkondiging is ten eerste een belang rijke taak en ten tweede zal deze taak ook op weerstand stuiten, gaf de bevestiger verder aan. Op deze twee punten ging hij in zijn preek dieper in. "De taak van een Evangelieverkon diger kun je samenvatten met: de waarheid moet gezegd worden. Of het nu uitkomt of niet. Het Evangelie is een waardevolle bood schap, maar niet altijd welkom. Vv'aardevol omdat het zegt waar het op staat. De inhoud van de boodschap rust op de waarheid, het Evangelie van Jezus Christus, die Zelf heeft gezegd dat Hij de weg, de waarheid en het leven is". De waarheid is verder dat mensen schuldig staan tegenover God. De Boer: "Daarom is Gods Zoon naar deze aarde gekomen. Alleen het geloof in Hem geeft redding". Daar zit een klemmende boodschap aan vast. "Beke ring is ook de waarheid. Die waarheid is heilzaam, ook al hebben we niet altijd dat gevoel". Van nature is de mens namelijk vervreemd van God. "Maar", zei De Boer, "Vervreem ding van God gebruikt de Heilige Geest om ons terug te brengen bij de Vader. De kern van de waarheid is de liefde van God. Uit liefde waarschuwt Hij dat er gevaar dreigt. Op die manier het Woord van God verkondigen, is de kerntaak van ds. van Diggele". De verkondiging van het Woord is echter niet altijd welkom. "De waarheid wordt niet altijd met open armen ontvangen. Waarom eigenlijk niet? Het is toch normaal dat dit in een christelijke gemeente juist wel gebeurt?" Aan de hand van het gelezen tekstgedeelte ging De Boer op deze vragen in. Hij gaf aan dat in de tijd van Paulus bedreigingen van binnenuit de christelijke gemeente bedreig den. "De gemeente zocht naar andere leraren die hen naar de mond praatten". Dat gevaar bestaat nu nog steeds, gaf de predikant aan. "We willen de waarheid niet horen. Woorden van liefde en vergeving, dat gaat er nog wel in, maar van woorden van bekering willen we niet horen. Dat is ons te pijnlijk". Daarom moet ds. van Diggele blijven aan dringen. "Of het nu uitkomt of niet, staat er in het tekstgedeelte. Dat betekent niet met de voet tussen de deur, maar met pijn in je hart de waarheid zeggen. Omdat onze Opdracht gever het Zelf zegt, omdat de boodschap waardevol is en omdat de boodschap van eeuwig leven getuigt. Heet uw nieuwe pre dikant daarom van harte welkom", bond De Boer de gereformeerd-vrijgemaakte gemeen te op het hart. "Omdat hij de waarheid zegt. Amen.", zo besloot de Leusdense predikant zijn preek. Krachtig ja Daarna zong de gemeente Psalm 119 vers 40 en 42: 'Uw woord is als een lamp, een hel der licht, een schijnsel op mijn pad, een eeu wig baken, dat in de duisternis mijn schre iden richt.' Hierna brak het moment van de bevestiging van ds. Van Diggele aan. Voor in de kerkzaal klonk een krachtig "ja" als ant woord op de vier vragen die in het bevesti- gingsforinulier gesteld werden. De gemeente zong de predikant vervolgens psalm 134 vers 3 toe: 'Uit Sion dale op u neer, de zegen van uw God, de Heer, die heinel, aarde, al wat leeft, zijn naam ter eer geschapen heeft'. Na een muzikaal intermez zo, waarin een koor Psalm 121 uit de bundel 'Psalmen voor nu' zong, nam ds. van Diggele de dienst over. Hij had het tekstgedeelte voor de intrede preek gekozen uit 1 Korinthe 4 vers 1 t/m 5: Ds. D.J. van Digibete tfoio: Ham Villeiiusj 'Men moet ons beschouwen als dienaren van Christus, aan wie het beheer over de gehei men van God is toevertrouwd. Van iemand die deze taak vervult, wordt verlangd dat hij betrouwbaar is. Maar hoe u of een menselijke instelling over mij oordeelt interesseert me niet, en hoe ik over mezelf oordeel telt even min. Ik ben me weliswaar van geen kwaad bewust, maar dat betekent niet dat mij niets len laste kan worden gelegd. Het is de Heer die over mij oordeelt. Houd dus op te oor delen en wacht de tijd af dat de Heer komt, omdat hij het is die aan het licht zal brengen wat in het duister verborgen is en zal onthul len wat de mensen heimelijk beweegt. En dan zal God het zijn die ieder de lof geeft die hem toekomt'. Beheerder "Een kerkelijke gemeente heeft heel wat commissies", begon Van Diggele zijn intre depreek. "In de loop van de tijd verdwijnen sommige en komen er andere bij. Er is echter één commissie die altijd overeind blijft. Dat is de commissie van beheer. Die zorgt ervoor dat de kerk kan draaien. Ze houdt zich bezig met het raamwerk van de kerk. Dat is belang rijk en daarom kom je die commissie in alle gemeenten tegen". Met dit begin van de preek wilde de nieu we predikant iets duidelijk maken. "Ik ben hier ook als beheerder aangesteld, niet van het raamwerk, maar van het hart van de kerk. Paulus zegt dat ik beheerder van Gods geheimen ben. Dat betekent ten eer ste dat ik zelfbedrog moet ontmaskeren en ten tweede dat ik een dienaar van Gods lof ben". "Door Zijn Zoon Christus heeft God Zich met ons verzoend. Dat is een feit dat er ligt", gaf Van Diggele aan. "Dat betekent dat we helemaal van Christus zijn. Dat is eigenlijk te mooi om waar te zijn. Daarom willen we onszelf graag nog redden met eigenwijsheid. We kunnen dit geheim niet beetpakken. Het vergt totale overgave. Daarom: vertrouw op de Heer met heel je hart en steun niet op eigen inzichten". Van Diggele voelt zich geroepen om dit mys terie van God door te geven. Daarom vroeg hij de gemeente om te bidden voor hem, zodat hij een betrouwbaar beheerder van Gods mysteries blijft. Ook riep hij op om niet te snel te oordelen over hem. "Hemel mij niet op en kraak mij niet af', was zijn dringende boodschap. „Degene die echt mag oordelen is de Heer. Hij weet van de hoed en de rand en zal het onderste uit ons hart openbaar maken". Van deze Heer is de vrijgemaakt predi kant dienaar. "Ik wil trouw aan Hem zijn, maar ook aan jullie. Jullie Leven, met een hoofdletter gaat mij aan het hart. Zo is de gemeente samen op weg naar Gods toe komst. De dag breekt aan, waarop de lof Ver. 'De Christen vrouw' afd. Mid- delharnis/Som- melsdijk is een interkerkelijke vereniging en ver gadert één keer per maand op woensdagavond in verenigingsge bouw 'De Hoeksteen' aan de Ring te Mid delharnis, aanvang 19.45 uur, tenzij anders vermeld. Voor het komende seizoen is het volgende programma samengesteld. 13 september 2006, koffieochtend in Dirks- land, spreker ds. J.M.J. Kieviet over 'Hoe denkt God over mij?', aanvang 9.30 uur, locatie nog niet bekend. 27 september 2006, mevr. Stortenbeker spreekt over 'In voor- en tegenspoed'. 18 oktober 2006, gecombineerde vergade ring met 'De Christenvrouw' afd. Dirks- land, dhr. L. van Wezel spreekt over 'Vrije tijd -genade tijd'. 15 november 2006, diapresentatie door dhr. en mevr. Pater over hun reis naar Egypte, Sinaïen Israël. 20 december 2006, Kerstavond. 17januari 2007, neuroloog mevr. L. Vroegin- deweij spreekt over 'Geheugenziekte'. 14 februari 2007, Jaarvergadering, aanvangs tijd nog niet bekend. 28 maart 2007, Paasavond, aanvang 19.30 uur. 25 april 2007, dhr. Fioole spreekt over 'Het dagelijks leven in de Tweede wereldoor log'. Ook degenen die geen lid zijn, worden uit genodigd om eens een bezoek aan de vereni ging te brengen. van God zichtbaar wordt. Dat betekent dat de lof van God naar ons toekomt. Dat is de lof die Hij uitdeelt. Dat is het grootste mysterie van God. Hij heeft een stempel op heel de gemeente van Christus gezet. Daarom wil Hij ons eren". Dit betekent dat de gemeente moet belijden dat Jezus Heer is, gaf Van Diggele tot slot aan. "Op dat niveau hebben we te staan. Onze eigen Heere Jezus heeft het Zelf gezegd: 'Wie mij dient, zal door de Vader geëerd worden. Snapt u het? Ik snap er niets van. Ook dat ik dit mysterie mag beheren is niet te geloven. Ja, juist wel! Amen." Na deze eerste preek van Van Diggele als dienstdoend predikant van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) in Middelharnis zong de gemeente gezang 409 uit het Liedboek voor de Kerken: 'Laat ons de Heer lofzingen, juicht al wie bij Hem hoort! God heeft u uit verkoren en uw geloof gebouwd. Daarom lof zij de Here in wie ons heil bestaat'. Na de zegen aan het eind van de dienst, die door de gemeente werd beantwoord met het zingen van 'Amen, amen, amen" volgden nog twee toespraken. De eerste was Hugo Heij, kerkenraadslid van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) in Pernis/Albrandswaard. Hij gaf een inkijkje in het beroepingsproces. "Middelharnis wilde na het tekenen van het samenwerkingsverband snel gaan beroepen, wij in Pernis remden een beetje af. We waren net vacant, dus onze penningmeester dacht: 'Dat is mooi, dan kunnen we gaan sparen.' Toch is er een nieuwe predikant gekomen en daar wil ik de gemeente in Middelharnis van harte mee feliciteren." De tweede spreker was ds. De Boer. Hij had een cadeau voor Van Diggele meegenomen. Dat was een schilderij, dat de predikant eigenlijk al in de ochtenddienst had gekre gen maar wat voor de gelegenheid weer was ingepakt en door ds. van Diggele en zijn vrouw opnieuw werd uitgepakt. Een foto van een moestuin met een wolkenlucht erboven werd zichtbaar. "De moestuin geeft aan dat er gewerkt moet worden. De wolkenlucht houdt de zegen van God in. Hij moet de vrucht geven", legde De Boer uit. Van Diggele bedankte zijn collega voor het schilderij en gaf aan dat het een "voorname plek in zijn leefwereld" zou krijgen. Daarna bedankte hij voor de komst van de vertegen woordigers van de verschillende kerkelijke gemeenten op Goeree-Overflakkee, die als gasten in de intrededienst aanwezig waren. "Het feit dat u er bent, is bemoedigend. Een heid, dat is wat Christus wil. In afhankelijk heid van de Heere zullen we aan die eenheid moeten werken." MIDDELHARNIS - Op maandagavond 18 september organiseert het Jongerenwerk Goeree-Overflakkee een skeelertocht voor jongeren van 12 t/ra 16 jaar. Het vertrek is om 19.30 uur vanaf Het Diekhuusplein. Het pro gramma duurt tot 21.30 uur. Deelname kost 2,50. Wie meer informatie wil, kan bellen naar Anne van Druningen (06-28896217) of Ben van Stijn (06-20035128) of kijken op website www.jongerenwerkgo.nl. Stichting Heartcry organiseert in septem ber op diverse plaatsen in de Alblasserwaard een vijftal geestelijke verdiepingsavonden. Deze interkerkelijke stichting wil zich inzet ten voor twee doelstellingen, namelijk gees telijke verdieping en bewustwording van de noodzaak van herleving binnen alle kerken. Stichting Heart Cry organiseert conferenties, studie- en appèlavonden en bijbelstudieda gen m.b.t. opwekking, geestelijke verdieping en vernieuwing. Er worden verder brochures en CD's uitgegeven om deze doelstellingen te verwezenlijken. In september zullen er diverse internationale sprekers naar Neder land komen om over verschillende thema's te spreken. De volgende bijeenkomsten zullen georgani seerd worden. - Dinsdagavond 26 september hopen in het Hervormd Centrum te Hardinxveld- Giessendam te spreken dominee John Mc Gregor uit Canada en dr. Francois Carr uit Zuid-Afrika over het thema: 'Ik bid wel, maar ontvang niks!' - Op woensdagavond 27 september zal in het Hervormd Centrum te Hardinxveld- Giessendam spreken dominee Ralph Sutera uit de Verenigde Staten over het thema: 'Wanneer kunnen we een opwek king verwachten?' Dominee Sutera zal ook op donderdag avond 28 september in Sliedrecht spreken in gebouw Rehoboth (P.C. Hooftlaan 1). Het thema voor deze avond is: 'God die per leren kennen'. - Vrijdagavond 29 september zal dr. Colin Peckham uit Schotland ook in gebouw Rehoboth spreken. Het thema is dan: 'Hoe kom ik tot de vrijheid in Christus?'. De laatste avond is in Nieuw Lekkerland en is in het bijzonder gericht op de jeugd. Deze bijeenkomst staat onder verantwoorde lijkheid van de Ring van Alblasserwaardse Jeugdverenigingen 16-I-. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de Hervormde Kerk Rehoboth te Nieuw-Lekkerland (Planeten- laan 30). Daar zal mevrouw Mary Peckham uit Schotland haar persoonlijke getuigenis geven over haar bekering tijdens de opwek king op het eiland Lewis. Alle avonden beginnen om 19.30 uur. De sprekers zullen Engels-Nederlands vertaald worden. Iedereen is hartelijk welkom. Voor uitgebreide informatie over deze avonden en sprekers, zie website www.heartcry.nl of bei: 0184-422448. In het werkgebied van waterschap Hol landse Delta ligt ruim 650 kilometer aan duinen en dijken. Deze waterkeringen beschermen de Zuid-Hollandse eilan den tegen overstromingen. Voortdurend houden medewerkers van Hollandse Delta de kwaliteit van deze waterkerin gen in de gaten. Hollandse Delta onderhoudt en versterkt de waterkeringen daar waar dat nodig is. Bij storm, hoog water en hevige regenval zijn de waterschappers extra waakzaam. Als de waterstanden op zee en in de rivieren te hoog dreigen te worden, komt het waterschap samen met het vrijwillige dijkleger in actie om te zorgen dat ook tijdens barre weersom standigheden Zuid-Holland een leefbaar land is en blijft. Al jarenlang formeren waterschappen zoge noemde dijklegers om bij die extreme weers- om.standigheden stukken dijk visueel te inspec teren en de resultaten van die inspecties aan het waterschap door te geven. De inzet van deze honderden vrijwilligers is zeker in het zoge noemde gesloten seizoen uiterst belangrijk. Het gesloten seizoen is voor waterschappers de periode van 1 oktober tot I april. In deze maanden, ook wel het stormseizoen genoemd, wordt er niet aan de dijken gewerkt. Een peri ode ook waarin waterschap Hollandse Delta het vrijwillige dijkleger oefent in het inspecte ren van de dijken langs rivieren, boezems en kanalen tijdens storm en hoogwater. Om ook het komende stormseizoen op volle sterkte te zijn zoekt waterschap Hollandse Delta vrouwen en mannen om op vrijwil lige basis en tegen een onkostenvergoeding het vrijwillige dijkleger te versterken. Het dijkleger van Hollandse Delta opereert in regio's die alle eilanden van het waterschap bestrijken. Het zijn de regio's IJsselmonde, Voome Putten, Hoeksche Waard, Eiland van Dordrecht en Goeree-Overflakkee. Belangstellenden kunnen zich o.a. via de website van het waterschap aanmelden voor het bijwonen van een informatiebijeenkomst op een van de steunpunten van het water schap op zaterdag 16 of 23 september. Dit bedrijf beschikt al jaren niet over de benodigde milieuvergunningen. In oktober van het afgelopen jaar vroeg de firma na lang aandringen van de provincie een vergunning aan. De vergunning werd toen geweigerd, omdat uit de bijbehorende berekeningen bleek dat een acceptabel stankhinderniveau niet bereikt zou worden. Nadat de bereke ningen behorende bij de vergunning waren ingediend, kreeg Genubo BV toestemming om via een proefinstallatie met chemische en biologische wassers aan te tonen dat een aanzienlijke reductie van de stank mogelijk is. De provincie verwacht in september de eindresultaten van de proef bekend te kun nen maken. De productie van compost vraagt veel lucht (ca 240.000 m3/uur). Die lucht raakt veront reinigd en veroorzaakt stank. Daarom wordt, om de stank te verwijderen, de lucht via een zuurwasser en een biobed afgevoerd. Alle uit de hallen afgezogen lucht gaat daarna via de 60 m hoge schoorsteen naar buiten. De venti lator van de schoorsteen veroorzaakt geluid. Het bedrijf werkt aan maatregelen om de geluidsproductie tegen te gaan. Eind februari plaatste het bedrijf een verbeterde ventila tor. Binnenkort neeirt het bedrijf nog enkele maatregelen om geluidsoveriast te verminde ren. In oktober 2005 verklaarde de Raad van State de door de provincie verieende vergun ning nietig. De provincie moet nu opnieuw een besluit nemen. Daarbij wordt rekening gehouden met een aantal verbeteringen, die door Fleuren zijn voorgesteld. Zo zal de ver vuilde lucht eerst nog een overdekt slrofilter passeren, voordat de lucht via wassers en schoorsteen wordt afgevoerd. Na een lange periode van rust vinden rond om de silo's van dit bedrijf weer de nodige activiteiten plaats. Het bedrijf is bezig oude mesttesten uit de silo's af te voeren. De hier bij vrijkomende stank is misselijkmakend. De commissie milieu van Huurdersvereni ging Woonbelang en van Park Nieuw Zee land is alert hoe het een en ander zich hier ontwikkelt. Klachten over dit bedrijf kunt ti telefonisch melden bij het ISGO. Klachtenlijn ISGO De klachtenlijn van het ISGO is dag en nacht bereikbaar onder nummer (0187) 488131. Hebt u klachten over Genubo of Fleuren, dan kunt u de provinciale klachtenlijn bellen. Ook dit nummer is dag en nacht bereikbaar en luidt: 070-4416111. Als meerdere klach ten per bedrijf binnenkomen, wordt door een inspecteur van de provincie een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de klacht. In overleg met het bedrijf worden dan maatre gelen getroffen om de overlast te beëindi gen. De gegeven telefoonnummers zijn een belangrijk middel voor de inwoners om aan de overheid duidelijk te inaken, dat maatre gelen tegen stankoverlast noodzakelijk zijn. NIEUWE TONGÉ. J.l. Zaterdag is deze gemeente een gift aangeboden van een lijk- koets en een dekkleed met mannenkappen voor 2 paarden (pony's) benevens eene som van duizend gulden om uit de rente daarvan een aan te stellen koetsier in het bezit van een span pony's en het in nette orde houden der koets met bijbehoorende kleeden. Wan neer dit geschenk door het gemeentebestuur mochj worden aanvaardt, zoude daarmede in een groote behoefte worden voordien. DIRKSLAND. Volgens de Staatscourant Is, bij beschikking van den Minister van Staat Minister van Binnenl. zaken benoemd tot Hoofdverpleegster van de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rottecdam onze vroe gere dorpsgenoote Mej. Z. J. Kleinood al daar. De arbeider L. Leune van zijn werk per fiets zich Zaterdagavond naar huis willende begeven had het ongeluk in de sloot terecht te komen en bovendien daarbij zijn arm te breken. HERKINQEN. Tijdens de werkzaamheden, bij de in volle werking zijnde stoomdorsch- machine alhier kwam W. Br, in aaanraking met een daaraan verbonden vliegwiel waar door hij een niet onbelangrijke hoofdwond beliep. MIDDELHARNIS. Na een verblijf van 3 maanden in N. Amerika kwam den heer p. Bom Dinsdag alhier weder b^ zijn familie ierug. Terwijl de dochter van J. M. uit Som melsdijk Zaterdagavond alhier aan den ha- trtmiyk aan 't stoeien was had zij het ongeluk te vallen waardoor zij haar been zoo ernstig bezeerde dat zij met de hulp van anderen hnlswaarts gebracht moest worden. Door baldadigheid is de kat van den heer P. V. de staart afgesneden en de pooten zoodanig bewerkt dat het dier niet loópen kan. STAD AAN HARINGVLIET. Nadat de iteurvisschets alhier een tweetal weken op de vischvangst waren geweest, zijn ze on- verrlchterzake, naar hun haardstede terug gekeerd. OUDDORP. Te dezer plaatse zal er ook een garnalenpellerij geplaatst worden. Naar men, zegt is reeds uitgezien naar de plaats alwaar hij zal worden gebouwd. L.l. week kwam De Jager van Stellen- dam aangereden per motorfiets, door de z.g. Breeweg. Een voor een wagen bespannen paard werd bang en draaide midden op den weg, zoodat De Jager geen kans kreeg, voorbij te rijden en alzoo de sloot aan moest doen. Geheel bemodderd moest bij en zijn fiets op het droge getrokken worden. Enkele dagen geleden had E. V. met langs een geladen wagen hooi te rijden, het ongeluk, dat zijn paard schrok, en alzoo in «en vrij diepe sloot terecht kwam. Met eenige materieële schade en den schrik liep diton- getttk goed af. OOLTOENSPLAAT. De Burgemeester maakt bekend dat volgens een door hem ontvangen schrqven van het Departement van Land bouw de melkprijs voor deze gemeente tot 1 October a.s. is vastgesteld op 10 cent de liter. Het 5-jarig zoontje van B. Dorsman bezeerde zich met het springen zoo ernstig, dat geneeskundige hulp werk ingeroepen, welke constateerde dat het armpje gekneusd was. Naar wij uit goede bron vernemen is het oude Kerkgebouw der Gereformeerden, staande aan de Nieuwstraat, onderhands ver kocht aan den heer Moelke' vnot f 1000.— Woensdag geraakte een kind van M. Vermaat in de Nieuwstraat onder een wagen, de knecht kon de paarden nog juist tot stil stand brengen. Het kind werd eenigszins gekwetst door B. Snaaur van onder de wagen getrokken. Ter gelegenheid van de verjaring van H. M. de Koningin wapperde van de open bare en particuliere gebouwen de driekleur. Des avonds gaf de Muziekvereeniging «Uit spanning door Inspanning", Directeur dhr. Bol een uitvoering. Dat de nummers goed werden uitgevoerd, bewees wel de instem ming van het publiek. Van den landbouwer J. D. S. heeft een veulen een poot gebroken. Volgens genees kundige verklaring is het ongeneeslijk en zal het afgemaakt moeten worden. DIRKSLAND. Tijdens het zwaar onweder dat Dinsdagavond hier woedde is zoo ont zettend veel water gevallen dat oude men- schen, zich niet herinneren zulks te hebben waargenomen. STELLENDAM. Vorige week had een zoor van A. de J. zijn fuiken in de haven wezer nazien, en wandelde over de gording met eer emmer met paling. Ongelukkig voor hem doch gelukkig voor de arme gevangenen, ver loor de jongen het evenwicht en tuimelde ir de haven. Gelukkig wist hij spoedig den wal te be reiken, en kon hij zijn huisgenooten gaan ver rassen —niet met paling doch met snoek SOMMELSDIJK. GeborenCornelis z. v. J. C. Noordijk er A. A. Ie Comte. Maria, d. v. A. Wielard et J. Schellius. Lena a. v. J. Groenendyk en A t^iebout. Ondertrouwd: W. Driesse 22 j. en M Wervers 18 j. OUDDORP. GeborenAdriaantje d. v, J. Tanis en A. Tanis, Klaartje d. v. W. Bosland en L. Ta nis, Angenietje d. v. W. Bakelaar en A.ileer- schap, Benjamin z. v. J. v. d. Velde >n L. C. Vis, Klaartje d. v. B. Tanis en J. Breen, (ierril, z. v. t'. D. v. Wijk en P. tJakelaar, Ccrnelis z. v. K. Tanis en j. Tanis, Jan z. v. J. Hameete- man en N. j. Witte Krijntje d. v. J. Tanis en E. Hameeteman. L. C. Q. 19 jaar ambtenaar ten postkan tore te Dirksland. Op 16 Juni 1916 des n.m. lü uur 25 minuten rijden met een rijwiel zonder lichlgevende lantaarn f 1 boete subs, 1 dag hechtenis. W. d. Q. 54 jaar koopman te Den Bom mel op 3 Juni 1916 te Ooitgensplaat, 2 ge wichten in zijn wagen te hebben, waarin kruidenierswaren tot verkoop zonder deze voorzien waren van het merk en een met afkeuringsmerk 2 geldboeten van f 1 subs. 2 X 1 dag, met verbeurtverkl. van de in beslaggenomen gewichten met bevel tot ver nietiging. O O. 18 jaar arbeider te Ooedereede op 8 lunl 1916 n.m. lO'/s "w rijden met een rij wiel zonder licht en het opgeven van een valschen naam. 2 geldboeten 1 van f 1 subs. 1 dag voor zonder licht te rijden en 1 van i 10 subs. 10 dagen voor het opgeven van een valschen naam. Het O. M. eischte tegen J. T, 25 jaar landbouwer te Ouddorp, op 22 Juni 1916 met een geladen eenloops ge weer te loopen in den polder onder Ouddorp terwijl de jacht op klein wild gesloten is, inl jagende houding. Hoewel bekl. verklaarde hij het deed om de hazen te verjagen zoodat ze niet terugkwamen, hechtte het O. M. hier weinig geloof aan en eischte f 8 boete subs. 8 dagen hechtenis met verbeurdverkl. van het niet in beslaggenomen geweer, of wanneer dit niet op den bepaalden tijd was ingele verd de getaxeerde waarde zijnde f 8 subs. 8 dagen hechtenis. B. V. d. O. 43 jaar schipper te Sommels dijk. Komt in verzet tegen zijn vonnis groot f 10 subs. 10 dagen hechtenis, wegens het niet gehoorzamen van den havenmeester om zijn schip te verhalen. Het O. M. nam in oogenschouw de door den schipper gemaakte kosten omredendeze een paar weken vroeger uit Rotterdam was gekomen, teneinde bij de zitting te zijn, jvelke wel was vastgesteld op dien datum maar niet was doorgegaan en eischte heden f 3 subs. 3 dagen. Joh. Str. Landbouwer te Middelharnis. Runderen laten loopen op bezaaiden grond van een ander. BeW. verkl. dat onmogelijk vastgesteld kon worden, het runderen van hem zijn ge weest, hij wist het zelf niet, daar hij met zijn vieren den dijk beweiden onder toe zicht van een jongen en er 17 koeien aldaar loopen, waarom hij vezocht de getuigen op te roepen die dat konden verklaren. Aange zien de vier getuigen geen van allen dit kon den verklaren, werd bekl. vrijgesproken. L Fr. 27 j. visscher te Stellendam. Op 14 Juli 1916 n.m. 6 uur een Arabische knoluüs getrokken van een andersmans land enden zich toegeëigend, wegens strooperij f 5 subsi 5 dagen hechtenis, Door niets kunt ge uw goeden naam meer benadeelen dan door eigen daden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 6