Flinke botsing op Haringvlletdam weer succesvol verlopen Ruim 6,6 miljoen euro voor stedelijke vernieuwing in Zuid-Holland Jaarmarkt rond Hervormde Kerk Middelharnis Middelharnis neemt €61.000 subsidie in ontvangst Vijftien Zuid-Hollandse gemeenten krijgen een subsidie om het woon klimaat binnen hun grenzen te ver beteren. Het gaat in totaal om een bedrag van ruim 6,6 miljoen euro. Het college van Gedeputeerde Sta ten heeft de aanvragen van deze gemeenten voor stedelijke ver nieuwingsprojecten (IS V-projec ten) gehonoreerd. Het geld wordt besteed aan nieuwbouw, verbete ring van bestaande woningen, ver betering van de woonomgeving, terugdingen van geluidhinder in woningen en bodemsanering. Impuls stedelijke vernieuwing Verbeteringen woonomgeving Middelharnis actief in beeld en geluid Kinderkoor 'Jedaja' start weer met repetities .eo Tamboer Opname Kerst-CD in Zierikzee gaat niet door Dinsdag 5 september 2006 79e jaargang nr. 7538 Namens de f;eineenle Middellmmis neemt de in de vorm r Begin dit jaar kregen 13 gemeenten al een ISV-sLibsidie, waarmee dit jaar in Zuid-Hol land in totaal bijna 30,5 miljoen euro aan ste delijke vernieuwing is uitgegeven. Alle projecten moeten voor 1 januari 2010 al' zijn. Dat betekent dat de gemeenten nu aan de slag moeten met de stedelijke ver nieuwing, waarmee het bestaande stedelijke gebied wordt opgewaardeerd. Gedeputeerde Asje van Dijk van ruimtelijke en economi sche ontwikkeling: "Hiermee is grote voor uitgang geboekt in de stedelijke vernieu wingsoperatie in onze provincie. Veel kernen krijgen door de nieuwbouw van woningen en de verbetering van de woonomgeving een hogere kwaliteit, waardoor de leeftaarheid toeneemt." Door alle gehonoreerde projecten wordt een grote productie op gang gezet. Per .saldo groeit de woningvoorraad met bijna 3100 woningen. Er komen bijna 1500 levensloop- heer Villeriu.s (r.) €61.000 .subsidie in (mnant^sl 'tin een clieqite. bestendige woningen bij (woningen die mak kelijk kunnen worden aangepast voor min dervaliden), en er zijn voor meer dan 1250 woningen afspraken gemaakt met de aanbie ders van zorg over het aanbieden van dien sten. Het gaat dan bijvoorbeeld om diensten als 'tafeltje-dek-je' of thuiszorg. Verder wordt 86 hectare van de woonomge ving heringericht, zodat de omgeving weer voldoet aan de ei.sen van deze tijd. Het gaat om een forse toename van de hoeveelheid wateren groen, ;ii:urook om verbetering vaii bijvoorbeeld trottoirs en paden. Ook wordt circa 30.000 kubieke meter grondwater en 32.000 kubieke meter verontreinigde grond schoongemaakt. En tot slot worden voor ruiiTi 700 woningen voorzieningen getroffen om de geluidhinder te verminderen, oftewel: geluidssaneringen. Met de uitvoering van deze ISV-projecten wordt vooruitgang geboekt in het halen van gemeentelijke en provinciale doelstellingen als het verbeteren van de woningvoorraad en de woonmilieus in kwantitatief en kwalitatief opzicht. Door de toekenning van de ISV-middelen aan het begin van de ISV-periode hebben de gemeenten al in een vroeg stadium zekerheid over de financiële middelen. "Dat vergroot de kans op daadwerkelijke uitvoering van de projecten aanzienlijk", aldus gedeputeerde Asje van Dijk. Vorige week woensdag werden in de kof fiekamer van het provinciehuis in Den Haag de subsidies feestelijk overhandigd aan de betrokken gemeentes. Namens de gemeente Middelharnis mocht de heer M. Viilerius uit handen van gedepu teerde Asje van Dijk een checjue in ontvangst nemen die een subsidie vertegenwoordigd ten bedrage van 61.000, ten behoeve van stedelijke vernieuwing (geluidssanering) in de gemeente. OOLTGENSPLAAT-Opde Hanngvlietdam (N59) nabij Ooltgensplaat vond donderdag avond rond half zeven een verkeersongeval plaats waarbij een vrachtwagen, een perso nenauto en een bestelbus betrokken waren. Hel ongeval deed zich voor op de rijbaan richting Goeree-Overflakkee en ontstond doordat een 32-jarige vrachtwagenchauffeur te laat bemerkte dat het verkeer vóór hem op de weg stil stond - door een pechgeval was filevorming ontstaan. De vrachtwagen reed bovenop een stilstaande VW Golf, bestuurd door een 46-jarige man uit Rotterdam, met achterin de auto een hond. Door de botsing vloog de Golf vervolgens op een voor hem staande Mercedes bus. De bestuurder van de Golf kwam bekneld te zitten en werd door de brandweer van Den Bommel uit zijn zwaar beschadigde auto bevrijd. De man werd met rugletsel overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam. De hond, waarvoor de dierenambulance ter plaatse kwam, overleed ter plaatse. De weg is enkele uren in beide richtingen afgesloten geweest. De Technische Ongevallen Dienst van de politie verricht een nader sporenonderzoek. (Folo: Persbuw Flakkeei Stationsweg 16 3241 EA Middelharnis Telefoon (0187)48 71 73 info@gille.nl Het College van Kerkrentmeesters van de Hervormde Gemeente te Middelharnis orga niseert a.s. zaterdag 9 september weer een jaarmarkt aan de Ring, rondom de dorps- kerk. Traditiegetrouw valt deze Jaarmarkt weer samen met de landelijke Open Monu mentendag. Hierdoor is het tijdens de markt weer mogelijk om de kerktoren te beklim men. De Jaarmarkt omvat - net als de voor gaande jaren - weer tal van activiteiten. Een greep uit de aanwezige kramen: gebakken en gerookte vis. antiek, oliebollen, cadeauarti kelen, sieraden, groente en fruit, schiettent, frites, bolchrysanten en andere bloemen, tuindecoraties, kaas en zuivel, enz. Ook zijn er diverse kinderactiviteiten te vinden op de markt, zoals sjoelen, ballonnenwedstrijd en een grabbelton. Verder zijn er diverse verlo tingen, waaronder twee zeer mooie schilde rijen van Middelharnisse taferelen. Ook is er een kraam met woondecoraties. En natuurlijk is er de welbekende rommelmarkt, met nog meer spullen dan vorig jaar. De mooiste spul letjes worden geveild tijdens de boedelvei ling, die wordt gehouden om 13.00 uur. De openingstijden van de markt zijn van 9.30- 16.00 uur. ledereen is hartelijk welkom. COMBI •r foto-tarvUo OUDDOIIP- Weititroo) 35 Iel. [QIST) 681611 fax 6S37U NIEUWERKERK - Het christelijk kinder koor 'Jedaja' te Nieuwerkerk begint woens dag 13 september a.s. weer met de repetities. De repetities duren van 18.45 tot 19.45 uur en worden gehouden in verenigingsgebouw 'Salem', Molenstraat 16 te Nieuwerkerk. Het kinderkoor staat onder leiding van de nieuwe dirigent Henriëtte de Bat-Van Maelsaeke, die per 13 september 2006 bij 'Jedaja' is ook benoemd. Het ligt in de bedoeling dat vooral met de oudere leden de 2e stem beoefend zal worden en dat er ook meer instrumentale begeleiding door de koorleden zal komen. Iedereen in de leeftijd van 6 t/m 15 jaar is van harte welkom bij kinderkoor 'Jedaja'. Neem ook gerust een vriendje of vriendin netje mee. ^Beëdigd makelaar/taxateur t Telefoon 0187 - 48 38 16 E-mail l«o_Uinbocr#hotmail.com WOZ taxateur RMT/RT gecertificeerd 09 ZIERIKZEE - De zangavond met cd-opna- me van kerstliederen op maandag 11 septem ber a.s. in de Nieuwe Kerk te Zierikzee gaat niet door. Monumentenwacht heeft scheur vorming geconstateerd aan en bij de orna menten aan de bovenzijde van de pilasters in de noordoosthoek en aan de omlijstingen aan de zuidzijde. Een deel van de Plaatselijke Commissie van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken is bijeen gekomen om de situatie door te nemen. Genoemde Stichting heeft inmiddels opdracht gegeven tot een nadere inspectie, die op korte termijn zal plaatsvin den. Deze inspectie moet meer duidelijk heid scheppen over de scheurvorming. Voor zover mogelijk zal tegelijkertijd reparatie plaatsvinden. Tot de nadere uitkomsten van de uit te voeren inspectie heeft de plaatselijke commissie uit voorzorgoverwegingen beslo ten het gebouw voor kortere termijn niet te verhuren en gemaakte afspraken te annule ren. Daardoor kan ook de kerstsamenzang met het Duivelands Mannenkoor, het Eilan denkoor, het Korendijks Mannenkoor en het koor Matthanja o.l.v. Dinant Struik en m.m.v. organist Peter Wildeman voorlopig niet door gaan, mogelijk wel in een later stadium. De open repetities van het Eilandenkoor gaan wel door, zij het op een andere locatie. Voor meer informatie hierover kunt u bellen naar Carolien Schot, tel. (0111-417912. Boerenlanddag Directeur Van Mechelen van EDU Delia opende de Boerenlanddag op de hakfiets OUDDORP - De Boerenlanddag die afgelopen zaterdag in het centrum van Ouddorp werd gehouden, is weer suc cesvol verlopen. Al weer voor de acht ste keer werd dit evenement, georgani seerd door de Stichting Promotie Kop van Goeree, gehouden. Tekst en foto's: Hans Viilerius De Boerenlanddag staat in het teken van wat van de agrarische sector op de kop van het eiland te bieden heeft. Weer heel wat kraain- pjes met streekeigen gewassen of producten van eigen teelt, of wat daaraan verwant is, vulden dan ook weer de dorpsring en de West straat. Dit in combinatie met diverse oude tractoren, oude dorsmachine, demonstraties houtbewerken met motorzagen, excursies op een platte wagen langs diverse landerijen, voordrachten in Ouddorps dialect door Pau Heerschap, enz. Genoeg ingrediënten oin talloze bezoekers weer een aardig dagje uit te bezorgen. En tot grote tevredenheid van zowel organisatoren als bezoekers is het grootste deel van de dag droog verlopen. Om tien uur zaterdagmorgen werd de Boe renlanddag geopend door de nieuwe direc teur de heer C.J. van Mechelen van de EDU Delta groep, waartoe de Technische School te Middelharnis en de Groene School te Sommelsdijk behoren. Hij gaf aan een eve nement als de Boerenlanddag zeer te waarde ren, omdat op deze manier duidelijk de agra rische sector in het gebied zich presenteert, "een belangrijke en sterke sector op de Kop van Goeree, die het ook waard is om sterk te houden. Daarvoor is nodig dat er steeds weer goed opgeleide mensen zullen zijn, en daar levert de Groene School in Sommelsdijk een belangrijke bijdrage aan", zo gaf de school directeur aan. Blij zij hij dan ook te zijn dat hij deze Boerenlanddag openen mocht. Op de foto's enkele impressies van een dagje Ouddorp waarop zowel de agrarische als recreatieve sector elkaar iets te bieden heb ben. Want daarvoor was de Boerenlanddag acht jaar geleden ook in het leven geroepen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1