Vanaf 1 januari 2007 is Collectief Vraagafhankelijk Vervoer een feit Bingomiddag in Wijkcentrum Middelharnis Stichting TMGO doet eilandelijlie gemeenten zitbankje cadeau KNRM Zilveren gemeentepenning voor D.A. Knöps ■^Mimaard Lessen uit Libanon KEUVELAAR Fietstocht voor Roemenië 'CW is cement van de samenleving chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden 'Ji actief in beeld en geluid Gebruikt was nog nooit zo nieuw. 4*^ Visser Visser Jacht vast op het HaringvHet Kajuitjacht maakt water Credo Risico of genoegen Voor betaalbare BMV/-service De laatste weken was de wereld In de greep van het conflict in het Midden-Oosten. De Hezbollah- beweging achtte zich sterk genoeg om geducht van zich af te bijten. Behalve een kidnapping van een tweetal soldaten, werden talloze raketten op het grondgebied van Israël afgeschoten. Israël antwoordde zoals het wel moest, met geweld. Daarbij wist de regering eigenlijk al van tevoren dat het een naam te verspelen had. Voor de geïnteresseerde toeschouwer - wat een uitdrukking in dit verband - was een aantal les sen te trekken. Allereerst dat er zomaar Ineens sprake was van oorlog, maar dan wel een oorlog tussen ongelijke partijen. Aan de ene kant een guerrillabeweging, aan de andere kant een gere geld leger De eerste partij was 'onzichtbaar', de tweede niet. De eerste verschool zich tussen burgers, de tweede stond daarom voor voortdu rende morele afwegingen. Kortom, deze weken leerden weer eens dat in zo'n situatie een oorlog voeren extra moeilijk is en totaal ander tactieken vereist dan in het geval legers tegenover elkaar staan. En dat een guer rilla die de steun heeft van een volk of die een volk tiranniseert grote voordelen heeft. Hezbollah viel Israël aan met raketten. Israël zocht de tegenpartij op in het land waar hij zich schuilhoudt: Libanon. Daarvoor moest het de grens over, ook met grondtroepen. In de publieke opinie weegt dat zwaarder dan raketten afschie ten. Zo'n leger wordt al snel een bezettende macht genoemd. Er kan niet veel gebeuren of de media zijn erbij. We hebben kennis kunnen nemen van een aantal gevallen waarbij het (foto)nieuws werd gemani puleerd, zowel door de aangevallen partij (in dit geval straatbeelden in Libanon) als door de nieuwsverschaffer (een foto die gemanipuleerd werd). We zijn dus gewaarschuwd. Afgaan op één of twee nieuwsbronnen is gevaarlijk. Vergelijking van meerdere bronnen geeft enige zekerheid. U weet het ongetwijfeld nog: Iran als mogelijke atoommogendheid, als mogelijke ontwikkelaar van een nucleaire bom, was de laatste maanden steeds in het nieuws. De door dat land gesteun de Hezbollah-beweging fungeerde - al dan niet expres - als bliksemafleider. Dat neemt niet weg dat de onderlinge twist in de Arabische wereld ook door deze gewelds spiraal duidelijk werd. Zoals bekend loopt er een scheidslijn tussen de sjiieten en soennieten, twee stromingen binnen de Islam. Dat maakt het probleem alleen maar ingewikkelder omdat deze tweespalt zich niets aantrekt van de landsgren zen. De reactie van een groot aantal Arabische landen op het Libanonconflict bleef dus gematigd, als het gaat over de pogingen van Israël om Hezbol lah de mond te snoeren. Daarmee kreeg 'spon sor' Iran in feite een tik op de vingers. De reactie van de westerse wereld zal zeker geïnspireerd zijn door de bestrijding van terreur, die de zelfde oorsprong heeft als wat in Libanon gebeurde. Zowel voor Israël als voor Libanon is het toeris tenseizoen weggevallen. Daarbij komt enorme schade en een door blokkades gefnuikte econo mie van Libanon, plus de kosten van de oorlog voor Israël. Zo zijn er meer zaken te noemen die uiteindelijk de bevolking van beide landen als verliezer zul len aanwijzen. Dan hebben we de familie van de gevallenen nog niet eens genoemd. In hun leven zijn permanente gaten gevallen. Daarom is de gehanteerde uitdrukking - geïn teresseerde toeschouwer - onterecht. Ook in dezen is de wereld een dorp en gebeurt dit op het plein. Wij zijn meer dan toeschouwer Een con flict waarbij Israël is betrokken heeft altijd extra dimensies, enerzijds die van de haat en ander zijds die van de sympathie, van liefde omdat het het door God verkoren volk is, waaruit Zijn Zoon voortkwam. We zijn betrokken toeschouwers. Niet kritiekloos, wel reëel en met meeleven. En gebed: Uw Koninkrijk koom' toch o God. Iedereen is hartelijk welkom op woensdagmiddag 23 augustus 2006 in hel wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat te Middelharnis voor een zomerbingoavond die het Ouderenwerk Mid delharnis organiseert. De Bingo commissie opent om 13.00 uur de deuren voor de bezoekers, de Ie ronde begint om 13.30 uur. Een kopje koffie of thee wordt u gratis aangeboden. De zeven Bingoronden kosten 3,50. De twee koffieronden kosten 0,50 per stuk. Deelne mers kiezen zelfwaaraan ze meedoen. Het prijzenpakket ziet er zonnig en smakelijk uit. Het wijkcentrum is rolstoelvriendelijk en rookvrij. Terwijl wethouder Petra 't Hoen (I.geamuseerd toekijkt, onthult mevrouw Van As in letterlijke zin haar idee, liet zitbankje dat tegenover haar woning aan de Marijkestraat een plaatsje kreeg. OOLTGENSPLAAT - Het was dins dagmiddag aan de Marijkestraat in Ooitgensplaat nog flink spannend hoe het weer zich houden zou. Een publiek cadeautje van Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree-Over- flakkee (TMGO) zou er die middag worden onthuld, maar niemand van de aanwezigen had het zo'n aanlok kelijke gedachte gevonden om daarbij in een langdurende stortbui buiten te moeten staan. Maar het viel alleszins mee. Tekst en foto: Hans Villerius Toen om drie uur "s middags het moment daar was. was het een opgeluchte TMGO- directeur Wim Oving die - na nog een steelse blik omhoog Ie hebben geslagen - de geno digden kort toesprak vanaf de stoeprand en uitlegde waarom en wat voor cadeau er zou worden onthuld. Oving maakte er daarbij geen geheim van dat Stichting TMGO wat geld over had. geld dat men graag aan de klantenkring ten goede wilde laten komen. En die klanten werden ook betrokken bij de gedachtevorming rond de besteding van het overschotje. Zo gebeurde het dat één van de klanten van de Thuiszorg - mevrouw Van As aan de Marijkestraat te Ooitgensplaat- tijdens een gesprek met haar zorgconsulente het idee naar voren bracht om eens een bankje langs het trottoir te plaatsen, "'t Is niet alleen fijn om buiten een eindje te kunnen wandelen, maar ook als je daarbij even kunt gaan zit ten", zo vond ze. En dïe gedachte vond weer klank bij de TMGO. In goede samenwerking met de gemeente Oosttlakkee en de Plaatse woningbouwvereniging 'Beter Wonen' werd die gedachte dan ook ten uitvoer gebracht. Een aardig ijzeren bankje werd er besteld, in dezelfde kleur als die van de voordeuren aan de Marijkestraat, afgelopen dinsdagmorgen werd het geplaatst - tóen regende het nog wél - en meteen 's middags daarna werd het enigszins officieel onthuld. En dat mocht nie mand minder doen dan de bedenkster van het idee. mevrouw As. onder toeziend oog van directeur Oving. de Plaatse woningbouwbe- stuurder Marius Troost en wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee. Laatst genoemde sprak daarbij de wens uit dat het bankje niet alleen als zitplaats maar ook als ontmoetingsplaats zal gaan dienen als de senioren, die de Marijkestraat bewonen, er in hun straat opuit trekken om even een frisse neus te halen. En het was de heer Oving die meteen liet weten dat de TMGO ook in de andere gemeenten op het eiland zo'n fraai bankje zal laten plaatsen. JUWELIERS - DIAMANTAIRS ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS TEL. 48 21 57 COMBI f uur foto-san OUDDOtf - WMtUriMiM lOtlT) &t16n hu 6t37H Ontdefc 't bij uw G2-deo(e( of (.ijk oivost op www.opeiiiieuw&.iil Knöps BV - Lanaeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdaos BV - Kloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 01» 401347 STELLENDAM - Het Roemenië comité te Stellendam organiseert op zaterdag 26 augus tus zijn jaarlijkse fietstocht. Er is opnieuw een prachtige route samengesteld. U kunt van 18.30-18.45 uur starten bij de Beth-El kerk. Voorstraat 69. Deelname kost 3,50 p.p. en maximaal 12.50 per gezin. De opbrengst van de actie is bestemd voor het werk in Roemenië en de hulpgoederentransporten die weer geor ganiseerd zullen worden. Voor langs de route krijgt u ook enkele vragen mee, waarmee u bij goede beantwoording een prijs kunt win nen. Ook wordt er aan de kinderen gedacht. Iedereen wordt hartelijk uitgenodigci om mee te doen. Voor info: (0187) 663449 of 491655. MAKELAARDI Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doeiinchemsestraat 32-34, 324) AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA'TEL. 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 Om 11.05 uur afgelopen maandag werd de bemanning van de reddingboot Willemtje te Stellendam door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een vastgelopen jacht ter hoogte van Strand de Quack bij Hellevoet- sluis. De wind was West 7 en de golfhoogte 1 meter. Het bleek dat het kajuitjacht 'Anne' van 14 meter lengte aan de grond was gelopen, net bij het randje. Door de bemanning van de red dingboot werd het jacht met 2 opvarenden naar dieper water getrokken. Daar kwam de schip per erachter dat ook zijn roer kapot was. De berger, die al onderweg was. werd gevraagd om door te komen omdat het jacht te groot was voor de Willemtje, zodat de berger het jacht naar de haven van Stellendam bracht. Om 15.54 uur dinsdag 15 augustus werd de bemanning van de reddingboot Prinses Mar griet te Stellendam door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een kajuitjacht dat water maakte ter hoogte van de SG4. Het bleek het jacht 'Silhouet' te zijn dat water maakte, met 2 personen aan boord. Er werden 2 beman ningsleden van de reddingboot overgezet en de poiTipen werden in gereedheid gebracht. De bemanningsleden hebben aan boord naar scha de gezocht waardoor het bootje vol liep, maar troffen geen waarneembare schade aan. Ook de pompen waren niet nodig omdat het bootje zelf een pomp aan boord had. 'De Silhouet' is toen op eigen kracht doorgevaren, terwijl de Prinses Margriet tot voorbij De Kwade Hoek in de buurt bleef. Daar werd alles nog eens nagezien maar er werd geen schade gevonden. Waarschijnlijk heeft op het bootje een kraan verkeerd gestaan waardoor het langzaam was volgelopen. De Prinses Margriet keerde terug naar haar station en was rond 18.30 uur weer gereed voor actie. MIDDELHARNIS - Vanaf 1 januari 2007 is het een feit. Goeree-Overflak- kee krijgt Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CVV). Dinsdag 15 augustus tekenden de eilandelijke gemeente bestuurders en gedeputeerde Martin Huls daartoe een bestuursovereen komst. Wethouder Petra 't Hoen uit Oostflakkee sneed samen met de gede puteerde een taart aan om de totstand koming van het CVV te vieren. Door Roeland van Mourik Burgemeester S. Stoop van de gemeente Dirksland en voorzitter van het Intergemeen telijk Samenwerkingsverband Goeree-Over- flakkee (ISGO) noemde de bijeenkomst, die in een zaal van het ISGO-gebouw in Middel harnis werd gehouden, niet voor niets "fees telijk". De taart stond daar in belangrijke mate garant voor Stoop gaf verder aan dat de totstandkoming van het CVV "niet zon der slag of stoot" is gegaan en gaf wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee het woord om daarover verder uit te wijden. 't Hoen is voorzitter van het portefeuilleover- leg van de vier wethouders van maatschap pelijke aangelegenheden van Goeree-Over- flakkee. In die hoedanigheid gaf ze aan dat al vanaf 2000 onderzoek wordt gedaan naar de mogelijkheid van CVV op Goeree-Overflak- kee. "Zoals zoveel zaken is vraagafliankelijk vervoer niet rendabel op een eiland. Het heeft daarom lang geduurd om woorden in daden oju te zetten". De wethouder sprak haar dank uit naar de provincie Zuid-Holland die een "substantiële startsubsidie" beschikbaar stelde. Het belang van het CVV staat buiten kijf, vindt ze. "Het is het cement van de eilandelijke samenle ving en komt het welzijn van de bewoners ten goede. In de Wet Maatschappelijke Onder steuning is 'meedoen' het credo. Mobiliteit is daar een belangrijk onderdeel van, vooral als je daarbij vanwege ouderdom of handicap afhankelijk bent van anderen". Gedeputeerde Huls van de provincie Zuid- Holland legde uit hoe het vervolgtraject na de ondertekening van de bestuursovereen komst eruit ziet. "De aanbesteding bij ver voerders is al begonnen. We hebben vier geïnteresseerden, die het bestek hebben gekregen. In september moet bekend wor den wie de vervoerder wordt die het CVV gaat aanbieden". Wat vragen we die vervoerder? Ook op die vraag ging Huls concreet in. "Vanaf 1 januari 2007 kunnen mensen van 7 uur 's ochtends tot 11 uur 's avonds bellen met de nieuwe vervoerder Ze geven hun bestemming door, die niet langer mag zijn dan vijf zones. Bin nen een uur worden ze opgehaald en desge wenst worden ze daarvan tien minuten van te voren nog eens telefonisch op de hoogte gesteld. De kosten zijn 45 eurocent per zone plus een basistarief van 45 eurocent". Het vervoer is voor iedereen bestemd, maar in het bijzonder voor mensen met een handi cap of ouderen die slecht ter been zijn. Daar voor zijn de toekomstige taxibussen ook toe gerust. Ritten worden gecombineerd om het vervoer rendabel te houden. "De klant heeft Gedeputeerde Huls (l.) en wethouder 't Hoen snijden na de (Foto: Fershuro l-'Iakkee) üilcricLcnuii; de jcc'slhuirl aan. dus het risico - of het genoegen - om met iemand anders in de taxibus te zitten", gaf Huls aan. De Provincie gaat erop toezien dat de vervoerder zich aan gemaakte afspraken over de prestaties gaat houden. Na deze informatieve toespraak tekenden de wethouders maatschappelijke aangelegenhe den van de vier gemeenten op Gocree-Over- flakkee de overeenkom.sl die het CVV moge lijk gaat maken. "Als het CVV daadwerkelijk in de lucht is. wil ik ook weer bij de officiële start aanwezig zijn", gaf gedeputeerde Huls daarbij aan. Aan een tafel zetten de wethouders Petra 't Hoen. Peter Feller (Goedereede), Peter Visser (Middelharnis) en Wim Bruggeman (Dirksland) hun handtekening. Gedeputeerde Huls en burgemeester Stoop volgden, waarna het tijd was om de taart aan te snijden. Dat mocht wethouder 't Hoen doen, samen met gedeputeerde Huls. De aanwezigen, waaron der een aantal vertegenwoordigers van het gehandicaptenplatform Goeree-Overflakkee en het reizigersoverleg Hoekse Waard/Goe- ree-Overflakkee. lieten zich de taart en de daarbij geserveerde koffie goed smaken. vrijwilliger bij de reservepolitie, waar het voornamelijk zijn taak was om te assisteren bij calamiteiten en grootschalige activiteiten in Oude-Tonge en omgeving, zoals de jaar- lijk.se wielrennerronde. In die tijd promo veerde hij ook tot Reserve-Wachtmeester Ie klasse van de Rijkspolitie. Van 1980 tot april 2006 was Knöps vrijwilliger bij de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee, waarvoor hij eerst als afgevaardigde namens het bejaardenkoor werkzaam was, en later op eigen titel. Daar naast heeft hij als vrijwilliger 18 jaar lang bij Hernesseroord mensen van deze zorginstel ling begeleid bij het paardrijden. En ook heeft hij bij verzorgingshuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk gedurende 12 jaren inensen die slecht ter been waren, opgehaald om hen naar de kerk en na de kerkdienst weer terug naar huis te brengen. Zijn veelvuldige vrijwillige inzet was voor het college van de gemeente Oostflakkee dan ook aanleiding om hem te onderscheiden met de Zilveren gemeente penning, die Knöps thans ziek - thuis kreeg uitgereikt. (Foto: Persburo Flakkeej OUDE-TONGE- Burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee heeft woensdag middag een zilveren gemeentepenning uitge reikt aan de heer D.A. Knöps te Oude-Tonge. Een gemeentepenning kan worden uitgereikt aan burgers die zich in bijzondere zin hebben ingezet voor de Oostflakkeese samenleving, zoals de heer Knöps. Van 1957-1960 was hij

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1