LITIE \\J Weer veel bekijks tijdens reddingsdemonstratie op strand 't Fiaauwe Werk 0900-8844 KNRM Acties KNRM Nier Winkels loopt 22.500 euro voor Calando bij elkaar ■(^innaard ^ZA% EIIAtlDEtl-niEUWS Meisje komt om bij verkeersongeval Politie schrijft 66 bekeuringen voor te hard rijden Zeilboot omgeslagen Knöps tgföêp'i V*^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA'TEL 0182-358 235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 'Je kunt maar één ding: doorlopen OUDE-TONGE - Alweer ruim een halve maand is Nier Winkels te Oude- Tonge terug uit Rome. Daar eindigde op 12 juli na 99 dagen zijn voettocht vanuit Nederland. Met de 2242 kilo meter lange wandeltocht bracht Win kels 22.500 euro voor hospice Calando in Dirksland op. "Je kunt maar een ding tijdens zo'n wandeltocht: doorlo pen. Als je ergens aan begint, moet je het ook afmaken, vind ik." Meerdere wegen Snikheet Bezienswaardigheid Waardering voor Calando Flinkerds actief in beeld en geluid Lezers van weten het BETER. Voor betaalbare BMW-service Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee HEI.LEVOETSLUIS - Op de kruising N4y7 en de Voorweg vond dinsdagmorgen een verkeersongeval plaats, waarbij een 16- jarige vrouw uit Hellevoetsluis om het leven kwam. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor elf. Een personenauto, bestuurd dooreen 19-jarige vrouw uit Hellevoetsluis, reed op de Voorweg in de richting van de N497. Een vrachtauto, bestuurd door een 56- jarige man uit Sommelsdijk, reed op de N497 in de richting van de Amnesty Internation allaan. De personenauto en de vrachtwagen botsten op de kruising als gevolg van een voorrangskwestie. De personenauto raakte van de weg en kwam tot stilstand in de berm tussen bomen. De 16-jarige passagiere in de personenauto liep zeer ernstig letsel op. Zij overleed ter plaatse. De 19-jarige bestuurster is met een spoedtransport naar het Erasmus MC gebracht. De chauffeur van de vrachtwa gen bleef ongedeerd. De Technische Onge vallen Dienst van de Verkeerspolitie stelt een onderzoek in naarde juiste toedracht van het ongeval. GOEDEREEDE - Op Rijksweg N57 ter hoogte van Goedereede heeft de politie dins dag tussen 7.00 en 15.00 uur diverse .snel heidscontroles gehouden. Van de in totaal 750 gecontroleerde auto's overtraden 66 bestuur ders de maximum toegestane snelheid van 80 km/uur en kregen daarvoor een bekeuring- De hoogst gemeten snelheid bedroeg 130 krrt/uur. Ook werd een bekeuring uitgeschre ven voor het rijden over een doorgetrokken streep in het midden van de weg. Duiker vermist Het Kustwachtcentrum in Den Helder kreeg zaterdag 29 juli rond 19.30 uur een melding binnen dat er 20 mijl uit de kust bij Goeree een duiker werd vermist. Een marineheli kopter, de reddingboten 'Prinses Margriet' te Stellendam en 'Koopmansdank' te Noordland werden gealarmeerd en voeren uit voor een zoekactie. De vermiste duiker, een Belg. was toen hij van de bodem opsteeg een tlink stuk afgedreven. Daardoor was hij ver van het dui- kersschip boven water gekomen, waardoor hij vanaf dat vaartuig niet meer werd gezien. Rond 21.20 uur kwam de melding binnen dat de duiker door de helikopter was gevonden. Nadat de man uit zee was opgevist, werd hij uit voorzorg naar een ziekenhuis gebracht. Voor zover bekend mankeerde hij niets. Zaterdag 29 juli om 18.30 uur kreeg de bemanning van de reddingboot 'Willemtje' te Stellendam de melding dat op het Haring vliet bij boei HV2 een zeilbootje met 1 per soon aan boord was omgeslagen. Ter plaatse gekomen bleek de reddingsbrigade van Hel levoetsluis al ter plaatste te zijn. Het bootje bleek niet te zijn omgeslagen, maar hel was door het gewicht van de man volgelopen. Het betrof ook een heel klein zeilbootje, dat werd overgenomen en naar de haven van Helle voetsluis werd gesleept. Kajuitjacht vastgelopen Op maandag 31 juli om 12.15 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend gealar meerd voor een kajuitjacht in de problemen. Op de strekdam bij Bommenede bleek een jacht van 8.20 i7]eter te zijn vastgelopen. Het betrof de 'Anne', met als thuishaven Numansdorp. Op het jacht waren 2 personen aanwezig. Ook de Echo was hiervoor gealar meerd en die had het jacht al vlotgetrokken. Het had geen schade opgelopen en kon op eigen kracht zijn weg vervolgen. Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Onnh-U 't bij uw GJ-dealer ai kijk olvast op www.op(?fnipuws.nl Knöps BV - Langeweg 113 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdaos BV - Kloosterwcg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 VIAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTEBACCOUNTANTS 0 m. broodnuchtere fotografie Door Roeland van Mourik Nuchter blikt de 63-jarige Winkels in zijn woning aan de Koll'weg terug op de lange wandeling. De radio in de woonkamer staat op zijn favoriete zender. Klassieke muziek vult de kamer. Terwijl hij koffie inschenkt, vertelt hij; "Het was een mooie ervaring. Lek ker vrij zijn, natuur om je heen en elke dag weer een uitdaging, daar deed ik het voor." Voordat Winkels op pad ging, had hij al een planning gemaakt, inclusief alle slaapgele- genheden. Na afloop bleek dat hij maar de helft van die slaapgelegenheden had aan gedaan. "Er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden", zegt hij lachend. "Al wande lend kom je vaak tot andere inzichten over de weg en bepaal je een andere route". Dat heeft de wandelaar uiteindelijk een besparing van acht dagen en 29 kilometer opgeleverd. De uiteindelijk gevolgde route was als volgt; van de Nederlands-Belgische grens naar Maastricht, daarna door België en Luxem burg, via Noord Frankrijk naar Basel, Luzem en de Gotthardpas, in Italië via Bellizona- Genua langs de Middellandse zee naar Via- reggio, Florence en het einddoel Rome. Het laatste deel van de wandeling volgde Winkels het Fransiscus van Assisi-pad, de bekende pelgrimsroute. Bij een klooster aan het begin van deze route, waar Winkels een stempel op zijn stempelkaart liet zetten, bleek dat er dit jaar vóór hem maar tien wandelaars waren langs gekomen. Het was dus erg rustig onderweg. Behalve een Duits echtpaar, waar Winkels veertien dagen mee optrok, is hij weinig mensen tegengekomen. Onderweg kwam hij in allerlei omstandig heden terecht. "Alle weersomstandigheden heb ik meegemaakt. In Zwitserland heb ik door de sneeuw gelopen en bij de dagen voor mijn aankomst in Rome was het snik heet". Vaak ging de route bergje op bergje af, gebaim Winkels. "Toen heb ik besloten langs autowegen te gaan lopen, die zijn vaak vlak ker, zodat ik toch de nodige kilometers kon maken". Gemiddeld liep de Oude-Tongenaar zo'n 23,5 kilometer per dag. 's Avonds sliep hij in hotels. Die waren niet altijd even makkelijk te vinden, geeft Win kels aan. "Dan moest je opeens vijf kilome ter verder lopen, terwijl je dacht dat je het doel voor die dag al bereikt had. Dat viel niet altijd mee". In een veertien kilo wegende rugzak had Winkels de meest nodige spullen meegeno men. "Bij het inpakken was het belangrijk om te bepalen watje niét mee moest nemen". De broodnodige spullen waren voor Winkels een waterfles. EHBO-spullen, de mobiele telefoon en een setje kleding. Een slaapzak die hij eerst nog wel meedroeg, werd tijdens de reis aan familie meegegeven. Wat is het leukste dat Winkels onderweg meemaakte? Over die vraag denkt de wan delaar lachend na. Het duurt even voordat hij zijn antwoord formuleert. "Het was al op de derde dag. Ik belde met een eigenaar van een pension om daar die avond te slapen. Toen ik bij het pension aankwam, werd ik speciaal opgewacht door de gastvrouw. Ik was name lijk de eerste klant die ze via 'Vrienden op de fiets' - een organisatie voor wandelaars en fietsers - mocht verwelkomen. Een fles champagne stond speciaal voor mij klaar. Dat was heel bijzonder". Eén anekdote is niet genoeg, vindt Winkels. Er schiet hem namelijk nog iets bijzonders te binnen. "In de Elzas kwam ik iemand tegen die vroeg of ik iets wilde drinken. 'Hij vraagt dat niet voor niets', dacht ik, dus ging ik met hem mee. We kwamen aan de praat en hij vroeg waar ik vandaan kwam. "Uit Holland", zei ik. Hij vroeg ook waar ik naar toe ging. Ik antwoordde: 'Naar Rome'. Dat was voor hem zo bijzonder dat hij allerlei familieleden opbelde om langs te komen. Binnen een half uur waren er tien familieleden. Voor hen was ik blijkbaar een hele bezienswaardigheid". Winkels geniet er zichtbaar van na. De voettocht naar Rome is de bekroning van een lange wandelgeschiedenis. De Vier daagse van NijiTiegen, het Pieteipad, de Zui- derzeeroute. de Omloop van Flakkee en het Engelse 'van coast to coast' staan al op zijn naam. Een aantal van die tochten wandelde hij samen met zijn vrouw. Ook de tocht naar Rome zou ze meegaan, maar begin vorig jaar werd een ernstige ziekte bij haar geconsta teerd. In haar vertrouwde omgeving aan de Kolfweg overleed ze in augustus 2005. Daarvoor bracht Winkels' echtgenote negen dagen door in hospice Calando. Winkels heeft daardoor veel waardering gekregen voor het personeel van Calando. Vandaar dat het idee ontstond de voettocht naar Rome te laten sponsoren en het geld te bestemmen voor Calando. Daarvoor werd een speciaal comité opgericht, zodat Winkels zich op het wandelen kon richten. Hel lopen voor Calando bracht tot op heden 22.500 euro op. Dat bedrag wordt begin september officieel aan de instelling over handigd. Tot die tijd kan er nog geld over gemaakt worden op bankrekeningnummer 1063.78.015 t.n.v. L.H. de Roode te Oude- Tonge. onder vermelding van; 'Lopen voor Calando'. Volop actie tijdens de reddingsdemonstratie. OUDDORP - Een jaarlijks terugkerend spektakel langs de Ouddorpse kust in de zomermaanden is altijd weer de Reddingsdemonstratie aan strand 't Fiaauwe Werk. ledere keer weer trekt deze happening - een samenwerking tussen KNRM, de Ouddorpse Reddingbrigade, (zeehaven)politie, ambulance, EHBO, Prince helikopters, en anderen - talloze bezoekers. Weer of geen weer, men komt ervoor! En die weersgesteldheid blijkt ieder jaar opnieuw weer een grillige factor. Het ene jaar vindt de reddingsdemonstratie plaats onder een warme zomerzon, het andere jaar daarentegen neemt de weersgesteldheid herfstachtige allures aan en striemt de regen op het strand- en zeegebeuren neer. Niet temin, bezoekers zijn er. Zo ook afgelopen dinsdagmiddag. Tekst en foto's: Hans Villerius Na de hitte van de voorbije weken zat het er niet in dat de reddings demonstratie 2006 nog in zomerse sfeer zou plaatshebben. Maar toen het eenmaal dinsdagmorgen was, zag het er wel héél mistroostig uit. De regen viel met bakken uit de grauwe lucht en dat beloofde voor 's middags niet veel aangenaams. Toch begon er tegen de middag wat minder regen te vallen, verschenen er stapelwolken en liet de zon zich zelfs af en toe zien. Ja buien vielen er ook, én stevige. En een forse wind, die hoort er nu eenmaal bij. En zo ging ook dit jaar weer dit uitermate voorbereide evenement van start. Niet alleen als demon stratie voor het publiek, maar ook als heuse oefening voor de betrok kenen, waarbij zeker mag worden opgemerkt dat dit reddingswerk bestaan kan dankzij de enthousia.ste inzet van vele - dikwijls jonge - vrijwilligers. Met elkaar zetten de redders zich in voor de veiligheid en bewaking van 22 kilometer kuststrook. En in totaal waren dinsdag middag zo'n zestig vrijwilligers actief om de reddingsdemonstratie tot een geslaagd evenement te maken. Daarnaast gaven de reddingboten 'Prinses Margriet', 'Willemtje', 'Griend', het museumstuk de oude reddingboot 'Koningin Juliana' van Hoek van Holland, de 'Rescue Jetski', twee strandvoertuigen, de politieboot P3 met snelboot en een helikopter van het Zierikzeese helikopterbedrijf Prince acte de presence. Traditiegetrouw wordt de reddingsdemonstratie ingeluid door het afschieten van het wipperkanon. Een toestel waarmee, bijvoorbeeld onder moeilijke weersomstandigheden, een lijnverbinding tot stand kan worden gebracht tussen de reddingsboot en een ander vaartuig. Evenals vorig jaar was het de eer aan burgemeester Van de Velde van de gemeente Goedereede om het openingsschot te lossen. Juist toen zij het startschot zou geven, barstte er een hevige regenbui los en ver liet een flink aantal wat dun geklede toeschouwers in allerijl het stand. Maar onverschrokken deed het kanon zijn werk en ging met een dreu nende knal het toestel af, tot opluchting van velen die dit toch altijd maar een spannend moment vinden. En de toeschouwers die ondanks de heftige regen wél bleven kijken, kregen hiervoor een welverdiend compliment van de burgemeester. "Dat zijn de flinkerds!" Vervolg op pagina 7 Hoewel er best veel belangstelling W(i\. hiciil. hteii merkbaar bezoekers van het Mr/nul. CtMlBl WWWff-WM*«(ro« 3J W, [01171M141 fw 4WW

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1