LITIE Boeken lenen op het Ouddorpse strand 0900-8844 Niet bereikbaar of vermist op vakantie? ((/Mimiaard Gedeputeerde Van Heijningen bezoekt Goeree-Overflakkee Karels Autoschade ^2 5^- o chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Motorrijder rijdt 102 km te hard Motorrijder raalit motor kwijt Politie houdt man aan na bedrei ging met mes Rotterdams kathedraal organist in Brouw www.opelnieuws.nl j^S Visser Visser Voor betaalbare BMW-service Strandbibliotheek Doelen Activiteiten De Strandbibliotheek is dagelijks open van 11.00 tot 17.00 uur. (behalve op zondag) Strandbibliotheek Brouwers dam is te vinden aan het Noordzee strand Brouwersdam, ter hoogte van Port Zélande naast Strandpaviljoen "De Kous" Tel 06 15438050 of 0187 667744. Vrijdag 14 juli 2006 79e jaargang nr. 7523 s^^.'s^i;i^-.ifa;; Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee STELLENDAM - Een 26-jarige man uit Klaaswaal reed dinsdagavond met zijn motor op de Rijksweg N57 202 kilometer per uur daar waar 100 is toegestaan. De man werd door een motorrijder van de Verkeerspoli tie opgemerkt toen hij vanaf de sluis van de Haringvlietdam met hoge snelheid er van door ging, toen de slagbomen open gingen. De politiemotorrijder kon bij de man uit Klaaswaal komen en zette hem aan de kant. De man kon niet alleen zijn rijbewijs inleve ren, ook zijn motor werd in beslag genomen. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. STELLENDAM - Een 41-jarige man uit Hendrik Ido Ambaeht is woensdagavond zijn motor kwijtgeraakt na diverse overtredingen. De man reed op de Plaatweg 220 km/uur waar 80 is toegestaan en op de Zuiderdiep straat 110 waar een maximum snelheid geldt van 50. De man werd door een surveillerende politieman aangehouden. De verdachte bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. De motor werd na overleg met Justitie in beslag genomen. STELLENDAM - Een 25-jarige man uit Stel- lendam is woensdagavond aangehouden na een bedreiging op de Zuiderdiepstraatweg. Rond middernacht kreeg de man op straat onenigheid met een .^2-jarige plaatsgenoot. Hierbij werd hel slachtoffer bedreigd met een mes. Gealarmeerd politiepersoneel hield de verdachte op aanwijzingen van getuigen aan. Hij is overgebracht naar het politiebureau en in verzekering gesteld. MIDDELHARNIS - De vakantie is begon nen Veel Nederlanders reizen af naar een exo tische vakantiebestemming. Soms worden de vakantiegangers echter dagen tot wekenlang gezocht door de thuisblijvers. Meldpunt ver misten geeft achterblijvers advies over wat te doen als er iemand wordt vermist. Het biedt een luisterend oor en helpt u de zaken op een rij te krijgen, maar geeft ook advies over wat u allemaal zelf kunt doen om uw naaste terug te vinden. Het meldpunt vermisten van het Bij het Meldpunt Vermisten van het Neder landse Rode Kruis komen elk jaar weer mel dingen binnen van thuisblijvers die niet in contact kunnen komen met hun familieleden op vakantie. Dit kan verschillende oorzaken hebben. Vaak wordt er weinig of niets afgesproken en gaan mensen er van uit dat alles goed gaat. Wanneer iemand zijn mobiele telefoon mee heeft wordt er vanuit gegaan dat iemand altijd bereikbaar is, of altijd kan bellen als er iets gebeurd. De mobiele telefoon kan een misplaatst gevoel van veiligheid geven. In de praktijk kan het zo zijn dat er slechte ont vangst is, de oplader kapot is of dat de tele foon is gestolen. Op www.meldpuntvermisten.nl vind u meer informatie over wat te doen bij vermissing van een dierbare. En wanneer u echt geen contact kunt krijgen, bel dan 0800-VER- MIST. BROUWERSHAVEN - Het is natuurlijk niet vreemd als organisten van diverse kathedralen in een kerk die de allure van een kathedraal heeft een concert komen geven: De Grote of Nicolaaskerk in Brouwershaven is zo'n kerk en daar heeft menige kathedraalorganist al geconcerteerd. Ook dit jaar zal dat het geval zijn. Op woensdag 19 juli komt de organist van de RK Kathedraal Laurentius Elisa beth in Rotterdam, Aart de Kort, om 20.00 uur een concert geven op het Van Vulpen- orgel in de Grote Kerk te Brouwershaven. Hij speelt een programma van zeer uiteenlo pende muziek met o.a. De Fantasie en Fuga in g van Bach en de bekende Air and Gavotte van Wesley. Een andere Air and Gavotte die De Kort speelt is van eigen hand. Verder speelt hij nog enkele andere 20-ste-eeuwse werken en wel de Cortege Académique van Ernest MacMillan en Prelude and Postlude van George Dyson. De Kort sluit het concert af met één van zijn specialiteiten: een impro- vi.satie over een nog op te geven thema. Uw wensen van nu bepalen de Opel van morgen Opel. Al 35 jaar de meest geliefde auto van Nederland. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetindiemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel, (0187)482606 Autosctiadeherstel Caravanschadetierstel Caravan onderhoud Gratis vervangend vervoer Voorruitreparatie Uitdeuken zonder spuiten Reparatie en onderhoud airco's etc. Kijk voor meer info op onze websites www.karels.com (3f F&'Cf^l^y^Éfê' *''™'^3i'3>'3"schadeherstel.nl Langeweg 38 3244 BH NIEUWE TONGE EUHOG/UMOTBEORUf Tel. (0187)65 13 96 www.opelnieuws.nl ▼^^^B RE HEQISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA'TEL 0182-358 235 BARNEVELD» TEL 0342-405 140 (lOEDEREEDE - Vorige week don derdag gedeputeerde Van Heijningen een informeel bezoek aan Goeree- Overflakkee. 's Middags bracht de gedeputeerde door met ondernemers op de Kop van Goeree, als vervolg op het bezoek van vorig jaar. Samen met onder andere het Innovatieplatform Kop van Goeree maakte hij een flets- tocht over de Kop en sprak met hen over de ontwikkelingen in het gebied. Vanuit Ouddorp startte de fietstocht via het Flauwe Werk op weg naar de Brouwersdam. Onderweg werd de gedeputeerde op informe le wijze door enkele leden van het Innovatie platform bijgepraat over actuele zaken, zoals de versterking van het Flauwe Werk. Met de versterking wordt gelijk een kwaliteitsslag gemaakt en dat is volgens het Innovatieplat- forni hard nodig. De huidige strandopgangen zijn sfeerloos en gebruiksonvriendelijk. Dat het moeilijk, zo niet oninogelijk, is om met een rolstoel, kinderwagen of fiets omhoog te komen via de steile trappen kon de gedepu teerde ter plaatse ondervinden. Het Innova tieplatform is erg blij met de voorgenomen kwaliteitsverbetering en zou graag comfor tabele, moderne en vernieuwende strandop gangen zien waarmee de Kop van Goeree zich (inter)nationaal kan onderscheiden. De tussenstop is bij de strandbibliotheek waar wethouder Feller en enkele medewer kers van bibliotheek Ouddorp uitleg geven over de werking van de strandbibliotheek. De strandbibliotheek is een nieuw initiatief aan de Brouwersdam waar strandbezoekers gra tis boeken kunnen lenen. De combinatie van strand en een bibliotheek leidt tot een nieuw innovatief concept met een hoog niveau van comfort voor de gast. Volgens het Innovatie- platform is dit dan ook een goed voorbeeld hoe nieuwe combinaties van producten en branches tot innovatie en vernieuwing kan leiden. Bij Surf- en Zeilcentrum Brouwersdam slui ten een viertal ondernemers, allen gevestigd op de Brouwersdain, aan waar tijdens een Gedeputeerde Van Heijningen (midden) verkende fietsend de Kop van Goeree. informele boiTel uiteenlopende onderwer pen besproken worden. De ondernemers zien zowel knelpunten als kansen voor het gebied. Zo wordt door de ondernemers aandacht gevraagd voor de N57 die zeer regelmatig tot filevorming leidt. Volgens de ondernemers heeft het gebied genoeg poten tie. "Maar als de bezoeker de Kop van Goe ree niet kan bereiken dan is de kans groot dat men een afslag eerder neemt", aldus één van de ondernemers. Ook het zeereservaat blijkt nog altijd een punt van zorg. Met name voor de Brouwersdam en op de kop van het eiland zitten nog knelpunten met betrekking tot onder andere surfen en golf surfen. Veero (vereniging voor recreatieondernemers op de Kop van Goeree) is nog altijd in onderhande ling met de projectorganisatie voor het zeere servaat en vraagt de gedeputeerde nogmaals aandacht voor deze knelpunten. Ook de provinciale samenwerking tussen Zeeland en Zuid-Holland wordt bij de gede puteerde onder de aandacht gebracht. De Brouwersdam is een uitstekend voorbeeld waarbij één aaneengesloten gebied onder twee provincies valt. Door de ondernemers wordt aangedrongen op meer samenwerking tussen beide provincies. Volgens gedeputeer de Van Heijningen zal hier zeker de aandacht naar uit gaan. Dat de ondernemers ook kansen zien is dui delijk. Vanuit diverse instanties, waaronder het Innovatieplatform, worden diverse ini tiatieven ontwikkeld en dat is hard nodig. Deze mogen volgens de ondernemers niet weer in een la verdwijnen. Dit vraagt ook de medewerking van de provincie. Volgens de gedeputeerde staat de provincie open voor initiatieven, waar mogelijk eilandbreed. De provincie heeft de afgelopen periode actie ver ingezet op toerisme door middel van de Agenda Vrije Tijd. De Brouwersdam is hierin één van de ontwikkelingsprojecten. Volgend jaar zal de gedeputeerde de ondernemers opnieuw bezoeken om zich op de hoogte te stellen van de ontwikkelingen. Wethouder Peter Feller graaft 'de scliatkist' op. (Fom: Purshum Flakkec) BROUWERSDAM - Onlangs opende wethouder Peter Feller van de gemeen te Goedereede de strandbibliotheek aan de Brouwersdam. De timing bleek perfect: Het De zon scheen uitbundig tijdens de officiële openingshandeling, die bestond uit het opgraven van een 'schatkist' door de wethouder. Het college van de gemeente Goedereede heeft besloten medewerking te verle nen aan een project waarbij het moge lijk wordt om nog dit zomerseizoen een strandbibliotheek te openen aan de Brouwersdam. In het kader van de vernieuwing van de bibliotheeksector is in het zomerseizoen 2005 op initia tief van de provincie Zuid-Holland een pilot gehouden met drie strandbiblio- theken. In Scheveningen, Katwijk en Hoek van Holland is dit een geslaagd project gebleken. Het idee is eigen lijk heel eenvoudig. Vanuit een loca tie op het strand kunnen toeristen, en de lokale bevolking, zonder leengeld te betalen een boek lenen om die dag lezend aan het strand door te bren gen, ledere lener moet wel zijn naam en adresgegevens achterlaten zodat bekend is waar een boek is gebleven. De uitleen is op die manier zo laag drempelig mogelijk. Door: Jeroen van der Laan Het project in Goedereede zal getrokken worden door ProBiblio maar de lokale bibli otheek van Ouddorp heeft zo goed als alles uitgevoerd en gerealiseerd. Het college van de gemeente Goedereede is van mening dat de toepassing van een bekend product in een nieuw jasje een actieve bijdrage kan geven aan de verbetering van het toeristische imago van de gemeente. Het is dan ook een idee dat op korte termijn zichtbaar maakt dat het col lege ondersteuning wil geven aan verbeter- voorstellen die het recreatie en toerisme in de gemeente kwalitatief versterken. In dat verband is het college ook blij met de ini tiatieven die het Innovatieplatform Kop van Goeree neemt om verschillende ontwikkelin gen in de regio met elkaar te verbinden zodat er een innovatief en kwalitatief beter aanbod kan komen onder andere op het gebeid van recreatie en toerisme. Gerdie Schellevis van de Bibliotheek van Ouddorp legt uit wat de bedoeling achter de strandbibliotheek is. "Het project Strandbi bliotheek heeft een aantal doelen: Ten eerste wil de Provincie Zuid-Holland de kustplaat sen aantrekkelijker maken voor toeristen en de lokale bevolking. En wel op een zo laag drempelig mogelijke manier. Daarnaast is ook het stimuleren van lezen een belangrijke drijfveer. Steeds minder mensen grijpen naar een boek. Ook voor kinderen is het niet meer vanzelfsprekend dat ze worden voorgelezen. Jammer, want voorlezen, en zelf lezen, legt een grote basis voor je toekomst. Hoe vroe ger je begint met lezen, des Ie makkelijker kun je later, bijv. in je werk, omgaan met lastige rapporten, en allerlei informatie op velerlei gebied. Ten derde is de Strandbiblio theek ook een mooi middel om de Bibliothe ken te promoten. We willen op deze manier laten zien dat we absoluut niet suf of oubollig zijn." De strandbibliotheek is nu al weer een aantal geopend. Én wat zijn de ervaringen "Overwegend positieve reacties. Vooral dat het met gesloten beurzen gaat, en dat er niet om legitimatiebewijzen en dergelijke wordt gevraagd spreekt mensen aan. Ze waarderen het grote vertrouwen dat we in mensen heb ben. We merken wel dat volwassenen eerst de kat uit de boom kijken (je ziet ze gewoon denken: "Gratis een boek of tijdschrift mee nemen, dat zal ik wel verkeerd begrijpen"). Kinderen zijn veel onbevangener en nieuws gieriger. Ze lopen veel sneller de Strandbibli otheek binnen om te kijken wat ze er kunnen vinden, en komen dan later met hun ouders terug." Hoe is dit idee gerealiseerd? "Allereerst heeft de Provincie Zuid-Hol land een prachtige subsidie ter beschikking gesteld. Zonder deze subsidie kan de Strand bibliotheek niet draaien. Daarnaast heeft ProBiblio, de bibliotheekorganisatie voor openbare bibliotheken in Noord- en Zuid- Holland) en stevig aandeel van het werk voor haar rekening genomen, (denk hierbij aan het leveren van een collectie boeken, het meubi lair, een activiteitenaanbod, de promotie etc.) Naast deze twee partijen hebben we ook veel medewerking gehad van de Gemeente Goe dereede. Ze hebben belangeloos gezorgd voor de juiste vergunningen, het aanleggen van het terras naast de Strandbibliotheek en aller lei andere dien.sten zoals elektriciteit, toilet- voorziening etc. Ten slotte heeft Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta (in het kort gezegd: de openbare bibliotheken van Rozenburg t/m Ooltgensplaat) met als hoofdspelers de bibli otheken van Hellevoetsluis en Ouddorp veel werk verzet; het werven en aansturen van het Strandbibliotheekpersoneel, het samenstel len van een activiteitenprogramma, en nog veel meer." Iedereen die wil kan gratis boeken komen lenen. Hoe gaat nu precies in z'n werk? "Als iemand voor de eerste keer de Strandbi bliotheek bezoekt, en aangeeft materialen te willen lenen, vragen we een kaan in te vullen met een aantal gegevens: naam, woonplaats, land, geboortedatum, telefoonnummer en emailadres. Daarna kan het grote lenen begin nen. In elk boek zit een registratiekaartje. Bij Gerdie Schellevis van de Bibliotheek van Oud dorp leest voor aan het strand. een uitleen halen we dit kaartje uil het boek, noteren daarop de naam van de lener en de uitleendatum. Als aan het einde van de dag alle materialen weer zijn geretourneerd, stop pen we de registratiekaartjes terug in de boe ken. Op deze manier kunnen we goed bijhou den of alles geretourneerd is. Zijn er aan het eind van de dag registratiekaartjes over, dan zijn er dus boeken niet ingeleverd. Gelukkig is dit, tot op heden, niet voorgekomen!" Naast het idlletien van boeken, worden er ook veel activiteiten georganiseerd, wat alle maal? "De activiteiten die georganiseerd worden, zijn bedoeld voor een breed publiek. Er is voor elk wat wils. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een voorleeshalfuurtje voor de klein tjes, een les "strandjutten" voor de jeugd, een workshop "zeegezichten schilderen" voor volwassenen of een Sudoku-wedstrijd. Het complete programma is te vinden op de website van de bibliotheek: www.bibliothee- kouddorp.nl" Ben tl niet bang dat veel strandbezoekers de boeken houden en niet terug komen bren gen?" Toen ik voor de eerste keer van het project Strandbibliotheek hoorde was dit inderdaad mijn eerste gedachte. Dit blijkt, gelukkig, heel erg mee te vallen. Vorig jaar is de Strandbi bliotheek in drie kustplaatsen uitgeprobeerd. Er zijn toen ruim 4000 boeken uitgeleend, en er zijn er maar 27 niet, of beschadigd terug gekomen. Procentueel gezien is dat natuur lijk te verwaarlozen. Het blijkt dat iedereen, omdat het toch al gratis is, op een positieve manier met deze grote mate van vertrouwen omgaat." Gaat de strandbibliotheek volgend jaar weer open "Hier is nog heel weinig over te zeggen. Dit jaar is voor ons. maar ook voor de Provicie Zuid-Holland en de gemeente Goedereede een 'proef-jaar'. Niemand kan ai iets zeggen over subsidiestromen etc. Ook ontbreken nog de benodigde cijfers. Daarom wordt elke uit lening en elke bezoeker van de Strandbiblio theek ook geregistreerd. Aan het eind van het seizoen zal er met alle betrokken partijen worden geëvalueerd. Naar aanleiding van deze evaluatie kunnen er conclusies worden getrokken en eventueel vervolgplannen wor den gemaakt.. We lopen dus nog maar niet op de zaken vooruit. Eerst maar proberen dit seizoen succesvol te maken. Met elkaar doen we daarvoor onze uiterste best", aldus Gerdie Schellevis. Morgen, zaterdag 15 juli is er vanaf 14.00 uur een Sudoku-wedstrijd voor volwassenen. Wie lost deze puzzels het snelst op? Er wor den drie rondes gespeeld, om uit te maken wie de winnaar wordt. Voor de winnaar is een leuke prijs beschikbaar voor de winnaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1