'Aan kaalslag en verpaupering kun je als gemeente niet altijd wat doen' Kinderfeest: 'Wie Durft?' Nieuws -dit Vz PiereiiS^ee #|V Directeur Van Oosterom neemt afscheid van Koningin Beatrixscliool De regio Zuid-Hollandse Eilanden doet mee aan Landelijk Dementieprogramma EiiAnDCV^-i^iËluiir Wethouder Koningswoud over onttakelde plekken in Dirksland: f! Kop Geldersedijk Startblok en Mauritshof Tankstation De Lignie en De Inktvis C« im <m C« Si '•t9 9 9 ^ji 9 K' K' k- k* k* k* STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD VRIJDAG 30 JUNI 2006 Is er sprake van kaalslag in Dirksland? De bomen in het dorp staan netjes op hun plaats, dus dat kan het niet zijn als mensen dat woord in de mond nemen. Nee, als Dirkslan- ders spreken over kaalslag dan bedoelen ze de onttakeling die enkele plekken in het dorp zouden vertonen. Plekken waar gesloopt is, of nog gesloopt gaat worden. Plekken die verpauperen en soms al jaren uitnodigen tot vandalisme. Wethouder Piet Koningswoud vertelt over de redenen van de 'kaalslag in Dirksland' en hoe de toekomst eruit ziet. nende oudere bewoners gebruik kunnen maken. De Mauritshof, zoals het complex gaat heten, is echter geen verzorgingshuis." Dan de locatie Startblok. Het gebouwtje is gesloopt, maar van bouwactiviteiten is nog geen sprake. Hoe zit dat? "Toen de nieuwe schoolgebouwen in gebruik zijn genomen, kwam het Startblok leeg te staan. Het gemeentebestuur had het idee om iets met het pand te doen. De peuterspeel zaal zou er heen gaan, de bibliotheek in de Kapoenstraat had ook belangstelling en er zou een inloop voor jongeren komen. Maar de een na de ander viel af. De peuterspeelzaal wil de daar drie in plaats van twee groepen onderbrengen. Dan heb je een extra leidster no dig en dat werd te duur. De bibliotheek schrok van de huur en bleef liever in de Kapoen straat. Na een half jaartje wisten we: dit wordt niks. Momenteel bespreekt de gemeente de overdracht van deze locatie aan de woningbouwvereniging en is het Startblok gesloopt om verpaupering te voorkomen. Een plan was er op dat moment nog niet. Wel is de werkgroep Hart van Dirksland aan de gang gegaan om - binnen de randvoorwaarden die de ge meenteraad gesteld heeft - een goede invulling te geven aan deze locatie, inclusief het Achterdorp en de Kattewacht. Op 22 juni wordt over een beeldkwaliteitsplan van gedach ten gewisseld. Voor de ontwikkeling van het Hart van Dirksland ligt het initiatief bij de wo ningbouwvereniging. Volgend jaar gaat de eerste paal de grond in." "Het Startblok heeft een tijdje leeggestaan omdat we andere plannen hadden met het pand", vat Piet Koningswoud samen. "Toen die plannen niet doorgingen, is er gesloopt. Het is be ter om te slopen op het moment dat je weet wat er op die plek gaat gebeuren - of als een gebouw te lang leeg staat. Maar dan zit je wel met een vandalismegevoelige locatie." Koningswoud begint zijn rondje Dirksland op de kop van de Geldersedijk. Daar is zojuist het voormalige kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente gesloopt. Echter niet nadat de kerk gedurende een paar jaar een minder florissante aanblik bood. De wethouder: "Nadat de Gereformeerde Gemeentfe het besluit had genomen om een nieu we kerk te bouwen, is het kerkgebouw aan de Geldersedijk nog een tijd in gebruik geble ven. Van problemen was toen uiteraard nog geen sprake. Toen de nieuwe kerk in gebruik is genomen en het oude gebouw leeg kwam te staan, is het kaalslaggevoel begonnen. Er kwam niemand meer, de tuin werd niet meer bijgehouden.Tijdens de laatste twee jaar wisselingen was het gebouw een risico-object. Om rottigheid te voorkomen kun je het beste gaan slopen, zodra je weet dat je gaat slo pen. De ge meente heeft de projectontwikke laar-die op de ze locatie een complex met winkels en appartementen gaat bouwen - een jaar geleden een sloopver gunning verleend. Maar wij kunnen niet verplichten tof slopen. De projectontwikkelaar zei: 'Ik ga pas slopen als de bouwvergunning definitief is'. Dat heeft een tijdje geduurd omdat het parlement bezig was een wijziging in de Wet Ruimtelijke Ordening door te voeren. Die wijziging houdt in dat je in de bouwvergunning kunt vastleggen dat eventuele planschade- vergoedingen voor rekening van de projectontwikkelaar komen. Een gunstige wijziging voor de gemeente, maar omdat die wetswijziging zo lang op zich liet wachten, duurde het ook nogal lang voordat de bouwvergunning kon worden verstrekt en de projectontwikkelaar ging slopen. Er zijn ook nog wat bezwaren geweest. De bouvwergunning is in het voorjaar de finitief geworden en de sloop is zojuist achter de rug. Zeer binnenkort gaat de eerste paal de grond in en de planning is dat het complex volgend jaar rond de zomer wordt opgele verd. De C1000, de Rabobank en slagerij Van Zuidland komen erin, plus 18 appartemen ten. Ik weet dat de 01000 in het najaar van 2007 de nieuwe winkel wil openen," De wethouder vervolgt zijn rondje bij de locaties Startblok en Mauritshof. Het Startblok, de voormalige kleuterschool, is half vorig jaar gesloopt. "Door te slopen voorkom je verpaupering", stelt Koningswoud. "Hetzelfde is gebeurd met het oude school gebouw van de -^MJBWK»"^ Pi-jns Maurits. De woningbouw vereniging heeft die locatie van ons aangekocht en wist wat er moest komen. Er wordt mo menteel druk ge bouwd en in het eerste kwartaal van 2007 zullen de bewoners er hun intrek nemen. Het gaat om 28 een heden; 16 voor ouderen met beperkte zorg thuis en 12 voor cliënten van Sjaloom, die daar begeleid gaan wonen. Er komt een permanente zorgpost, waarvan ook de zelfstandig wo- Aan het Korteweegje staat al enkele jaren een leeg tankstation. De eigenaar verplaatste zijn bedrijf naar de Watertoren en de oude locatie is er sindsdien niet op vooruit gegaan. "Je kunt er als gemeente weinig aan doen", vindt de wethouder. "Er is verontreinigde grond, maar het is geregeld dat die gesaneerd wordt. Echt gevaar is er niet. De eigenaar heeft lang geprobeerd om de Aldi op die plek te krijgen. Maar recent hebben ze afscheid van el kaar genomen en is bekend geworden dat de Aldi daar niet zal komen. Wel zou het nog op een andere plek in Dirksland kunnen; de Aldi wil zich hier graag vestigen. Waarom het aan het Korteweegje niet kon? Aldi zou daar de beschikking krijgen over een winkeloppervlak te van meer dan duizend vierkante meter Daarvoor moest het bestemmingsplan worden gewijzigd. Het Regionaal Economisch Overleg Zuid-Holland Zuid, dat de provincie Zuid- Holland adviseert over dit soort wijzigingen, gaf een negatief advies. Men vond de afstand tot de bestaande detailhandel én de nieuwe locatie van de 01000 Ie groot. Met andere woorden; de Aldi zou te decentraal komen. De gemeenteraad wilde graag dat de Aldi zich zou vestigen en heeft verschillende wegen bewandeld om dat toch gerealiseerd te krijgen. Dat alles kost tijd, in totaal een jaar of drie. Maar nu hebben de eigenaar van het tanksta tion en Aldi er dus een punt achter gezet. Onlangs heeft de eerste een ontwerpplannetje ingediend voor de bouw van verschillende typen woningen op die plek." Het rondje langs de 'kaalslagplekken' in Dirksland zit erop. De wethouder heeft de rede nen aangegeven en een doorkijkje geboden op toekomstige ontwikkelingen. Toch wil hij het hier niet bij laten. "Laten we ook eens in Herkingen gaan kijken", zegt hij. De wethouder doelt op het pand van De Lignie, niet ver van de Herkingse haven. "Een constructiewerkplaats die niet meer in bedrijf is en door de eigenaar is ver huurd voor de opslag van boten. Onlangs maakte een projectontwikkelaar bekend dat hij het ge bouw wil slopen en op die plek 45 woningen en een supermarkt bouwen. Eind 2007 zou hij willen starten." Van verpaupering of 'kaalslag' zal hier echter geen sprake zijn, geeft de wethouder aan. "Het pand is verhuurd, waarmee de periode tot de sloop en nieuwbouw is overbrugd. Niemand zal hier iets zien wat op leegstand en ver paupering lijkt. Zo kan het dus ook, al heb je dat als gemeente natuurlijk niet altijd in de hand. De situatie in Herkingen lijkt overigens op die van het oude schoolgebouw van De Inktvis. De woningbouwvereniging heeft die locatie gekocht en gaat het pand, voordat er iets anders met die locatie gaat gebeuren, waarschijnlijk voor drie jaar verhuren aan het ziekenhuis. Dat wil daar, in afwachting van de bouw van een nieuw centraal gebouw, ad ministratieve functies onderbrengen. Dus: geen leegstand van de oude Inktvis en geen ge vaar voor verpaupering." VÖorliraöftS, Postbus ID, 3247 ZG Dirksland. Internet: wwv^.dirkslancl.nl. Tel. (0)87) 60 80 80 fox 60 37 99 /e-rhail: ïnfo@dirksfand.nl OpenJngstïiden: ma l/m vr 09.00 tot 12.00 en13.30 tot 16.00 uur. In Goeree Overflakke, Hoeksche Waard en Voorne Putten Rozen burg wordt gestart met het Landelijk Dementieprogramnia (LDP). Op 5 juli a.s. wordt in woonzorgorgansiatie Sabina van Egmont, locatie verpleeg huis De Egmontshof in Oud-Beijer- land, de samenwerkingsovereenkomst tussen het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn (NIZW) en de regio nale (zorg)instellingen en cliëntenver tegenwoordigers getekend. De deelne mende instellingen zijn: GGZ Groep Europoort, Alerimus, Informele zorg, ZORGsaam, Thuiszorg en Maat- schappelijkwerk Goeree-Overflakkee, Zorg en Welzijn Groep, Sabina van Egmont, Regionaal Patiënten Consu menten Platform Rijnmond en Alzhei mer Nederland. In een later stadium zullen ook huisartsen, gemeenten en woningcorporaties betrokken worden bij het programma in deze regio om een optimale samenhang in het aanbod van zorg aan dementerenden en hun mantelzor- gers te verkrijgen. Landelijk Dementieprogramma In het LDP werken aanbieders van wonen, welzijn en zorg in de regio Zuid-Hollandse Eilanden samen zodat zij cliënten en man- telzorgers de hulp kunnen bieden waar zij de meeste baat bij hebben. Deelnemers aan het LDP maken samen een regionaal verbe- terprogramma. Belangrijke input voor het verbeterprogramma komt uit de cliëntenpa nels van de lokale afdelingen van Alzheimer Nederland. Aan de hand hiervan stellen regi- OUDDORP - In de eerste week van de schoolvakantie zwaaien de deuren van de Gerefor meerde Kerk in Ouddorp wijd open voor een kinderfeest! Op maandag 10 juli start namelijk de Vakantie Bijbel Week. Drie ochtenden lang zijn alle kinderen van de basisschool (4 t/m 12 jaar) van harte welkom om mee te doen. Het thema van dit jaar is: 'Wie Durft?' De kinderen kunnen er zingen, luisteren naar een bijbelverhaal, toneel, knutselen en nog veel meer. Dus kom allemaal en breng je vriendje of vriendinnetje mee. Wel graat een eigen etui met stiften of kleurpotloden, lijm en een schaar meenemen'.' Het programma begint iedere dag om 9.30 uur en eindigt om 12 uur. Op woensdag mogen alle kinderen blijven eten en duurt het programma tot 13.15 uur. Woensdagavond 12 juli is er een avond voor de ouders en andere belangstellenden van 19.00 uur tot 20.30 uur. Meer informatie kan verkregen worden bij Elly Westhoeve (683402), Trijn tje Maliepaard (683104) of Yvonne Venneman (683010). onale aanbieders verbeteracties en project plannen vast, die zij vervolgens uitvoeren. Meer informatie is te vinden op de website www.dementieprogramma.nl. Zorg voor Beter Het landelijk dementieprogramma maakt deel uit van Zorg voor Beter. Zorg voor Beter geeft de komende jaren een extra kwaliteitsimpuls aan de thuiszorg, ouderenzorg en gehandi captenzorg. Dit gebeurt op initiatief van het Ministerie van VWS, in samenspraak met de brancheorganisaties, beroepsverenigingen en cliëntenorganisaties. ZonMw en NIZW zijn verantwoordelijk voor de uitvoering. Jagger logeert al een tijdje bij ons en het is een hond met een gebruiksaan wijzing. Geen hond voor een begin ner en daarbij is hij ook nog bang voor vreemde mannen. Jagger heeft consequente leiding nodig. Het is een zwarte hond, een labrador retriever X herder. Hij is 3 jaar en is in huis vrij druk. Hij kan alleen thuisblijven, maar vindt het niet leuk en buiten loslaten raden wij af, want luisteren is niet zijn sterkste punt. Wij zoeken voor Jagger een stevige baas, die weet ï'lSfe*.;:, met honden om te gaan. Sheina is een beige gladharige hond, vermoe delijk een kruising mechelse herder x labrador. Zij is ongeveer 7 jaar en gevonden. Ook Noa is geen gemakkelijke hond, een brui ne mond, vermoedelijk kruising mechelse her der, een teefje van 10 maanden. Wij plaatsen haar liever niet in een gezin met kleine kinde ren, en ook niet bij huisdieren. Noa kan alleen thuisblijven, gaat graag mee in de auto en is voor haar familie erg lief en waaks. Ook dit is geen hond voor een beginner. Astrid is een halflangharige duitse herder van 10 maanden. Zij luistert goed, kan boodschappentijd alleen thuis zijn, en is vriendelijk voor kinderen. Astrid zal in het begin een beetje terughoudend zijn en aan haar nieuwe baas moeten wennen, maar zij is lief en luistert goed. Wij zoeken voor haar een rustig gezin. Bowie is een boerenfok, gecastreerd ruim 7 jaar, driekleurig. Hij is niet gewend aan kleine kinderen en houdt niet van katten. Hij luistert goed, gaat mee aan de fiets en kan alleen thuisblijven. Bowie is bang voor grote honden. Voor hem zoeken wij een plaatsje in een rustig gezin met wat grotere kinderen. En dan Loekie, een Maltheser leeuwtje, 11 jaar oud en erg verwend. Het hondje vraagt veel aandacht, zit graag op de bank en is erg waaks. Loekie kan alleen thuisblijven, kan bij katten en gaat graag mee in de auto. Voor Loekie zoeken wij een rustig gezin. Op zaterdag 1 juli a.s. sluit De Dierenstee om 15.00 uur i.v.m. de vrijwilligersavond. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Ons adres: Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Kijkt u ook op onze website: www.dierenstee.nl OUDDORP - Na eenentwintig jaar het directeurschap van de Chris telijke Koningin Beatrixschool in Ouddorp te hebben bekleed, neemt de heer P. van Oosterom in deze weken afscheid van zijn school. Ofschoon Van Oosterom nog tot aan de schoolvakanties aan het werk blijft, was het dinsdag de officiële afscheidsdag van de school. Hier voor stonden alle 430 kinderen, waarvan sommigen in speciale kledij, aangetreden om Van Oosterom te verwelkomen. De scheidend direc teur kwam die ochtend op een enigszins andere wijze naar school dan gebruikelijk. Samen met zijn familie - waaronder tot zijn verrassing ook zijn dochter uit Noorwegen zich bevond - werd hij door een ouderwetse schoolbus 'afgeleverd' bij de school. Vervolgens nam het gezelschap plaats op een podium waar hij werd toegezongen door de kinderen. Adjunct directeur Nelis heette het gezelschap hartelijk wel kom, waarna hel tijd werd voor de overhandiging van het afscheids cadeau. Het bleek een cadeau te zijn, waaraan alle geledingen van de school hun bijdrage hebben geleverd. Nadat verschillende kinderen een 'schijncadeau' hadden gegeven, zoals een kinderfietsje en een autostep, kwam uiteindelijk het grote cadeau tevoorschijn: een splin ternieuwe Gazellefiets. waarmee Van Oosterom ongetwijfeld vanuit het Dirkslandse nog eens richting Ouddorp zal rijden. De hele dag stond verder nog in het teken van het afscheid; dat varieerde van een rondgang langs alle groepen tot een rondvaart op De Grevelingen en een gezellig samenzijn met personeel, bestuur en oudercommissie. (Tekst en foto: Adri van der Laan)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 7