Stellendamse Christelijke bibliotheek Tolle Lege bestaat 20 jaar DPN van start in Goedereede Deel 2 Clubkampioen schappen Schotejil Actiedag natuurbeheer DeKleistee Heren 1 Les Deux Intermezzo bekert verder Spullen gevraagd voor Jaarmarkt Grootenhoek ^l1D»1-rflEUW5 CNS Zomerland neemt afscheid van juf Den Otter Sparta wint (te) gemakkelijk OUDDORP - Op zaterdag 10 december is er een actiedag voor terreinbeheer op natuurgebied De Kleistee te Ouddorp. De actiedag wordt georganiseerd door de werk groep terreinbeheer van vereniging Natuur en Landschap Goeree- Overflaliliee. De actiedag begint om 8.30 uur en duurt tot 13.00 uur. Winterexpositie met werk van John Jongste in Theetuin de Bongerd Eigen Huis: onduidelijke welstandsregels leiden tot problemen bij bouwaanvragen Huizenbezitters lopen nog steeds aan tegen vage welstandscriteria bij het aanvragen van een bouwvergunning. Vanaf 1 juli 2004 moeten gemeenten die willen toetsen aan welstand een wel standsnota hebben vastgesteld. Met de duidelijkheid en transparantie van die nota's is het nog treurig gesteld, dat blijkt uit het meldpunt Bouwvergun ningen van de 'Vereniging Eigen Huis. Burger geeft gemeente een dikke onvoldoende U wilt UW complete huisstijl gedrukt hebben? Nieuws van de Wereldwinkel Leenden van Wezel doet een 'boekje openover zijn schrijvershobby STELLENDAM - Langzamerhand wordt de uit Stellendam afkomstige Leendert van Wezel steeds meer in het rijtje van bekende christelijke schrij vers geplaatst. Het leek het bestuur van de christelijke bibliotheek Tolle Lege uit Stellendam een goed idee om deze schrijver voor een korte lezing uit te nodigen tijdens het open huis van de bibliotheek vorige week woensdag avond. Twintig jaar Schrijver Niet alles voor het zeggen Rijk worden? Christelijke Boekenweek Kinderkoor 'Eigenwijs' zingt 600 bijeen voor War Child De Hoop Magazine Radio over de verslavingszorg in Nederland PAGINA 4 ^SSSSSSMiiaX^d^éiM ^M0M DINSDAG 6 DECEMBER 2005 De schoolkinderen brachten juf Den Olter cadeaus ten afscheid STELLENDAM - Woensdag 30 november was het voor juffrouw Leni den Otter een gedenkwaardige dag. Voor het laatst kwam ze naar de Christehjke Nationale School 'Zomerland' in Stellendam, om afscheid te nemen van de kinderen en de collega's. Ze treedt per 1 december vervroegd uit. In een open wagen werd ze naar school gebracht, vergezeld door een Zwarte Piet, De kin deren stonden haar al op te wachten. In de hal mocht Leni op het podium plaatsnemen. Daar vertelde Zwarte Piet dat hij een brief bij zich had om voor te lezen. Hij vond het jammer dat Leni op school het Sint Nicolaas- feest niet kon meevieren. Maar de kinderen hadden daar al aan gedacht en een grote sur prise voor haar bedacht: een mooie grote ket ting. Daarna moest ze zoeken waar het echte cadeau lag. Dat bleek een heel mooie pan- dorra halsketting met 8 kralen te zijn. Ver der hadden alle groepen een mooi boekwerk gemaakt, met tekeningen en foto's. Na een korte pauze liet groep 5 en 6 nog wat muzika le kwaliteiten horen, waarna de ouders bij de receptie afscheid van juf Den Otter konden nemen. Een afgevaardigde van de medezeg genschapsraad en het bestuur wenste haar ten slotte alle goeds toe. Op zaterdag 3 december is het tweede en laatste deel gezwommen van het clubkam pioenschap van zwemclub De Schotejil. Net als in het eerste weekend werden vele persoonlijke records verbeterd, waar onder een clubrecord voor Sebastiaan Rosendaal (1991) op de lOOm schoolslag in 1.13.14. Daarnaast zwom Mark Coste- ris (1992) op de lOOm vrij voor het eerst onder de 'magische' 1-minuut grens met zijn tijd van 59.74. Ook tijdens de wedstrijd werden goede tijden gezwommen. Zo wist Melissa Kievit (1997) in de jongste groep tot tweemaal toe als eer ste aan te tikken op resp. schoolslag en vrije slag. Bij de jongens in deze categorie waren resp. Marijn Redert (schoolslag) en Alex van Soest (vrije slag) het snelst. In de groep onder 10 jaar was Sanne Huijsmans (1995) op zowel de 50m schoolslag in 49.06 als de 50m vrije slag (38.36) de winnares. Bij de jongens werd de schoolslag door Mice Pav- lovics (1996) gewonnen in 49.07, terwijl Dion Tamerius (1995) op de vrije slag in 38.73 winnend afsloot. Onder de 12 jaar was Melanie van Gemert (1993) het snelst op beide afstanden, waarbij haar tijd op de 50m school 39.13 was en op de vrij 29.86. Bij de jongens werd de school slag gewonnen door Eldin Krijgh (1993) in 44.98 en de vrije slag door Timo Lambregts (1993) in 34.02. 'Vanaf 13 jaar moest lOOm van beide afstan den worden gezwommen. De snelste lOOm schoolslag werd gezwommen door Esmee Koedoot (1992) in 1.21.96, terwijl zij ook op de vrije slag de snelste was in 1.05.73. Danielle Roodnat (1988) zwom in haar cate gorie nog een mooie 1.07.48. Bij de jongens was het Sebastiaan Rosendaal die zowel de schoolslag (1.13.14) als de vrije slag won in 56.10. Zoals gezegd ging Mark Costeris voor het eerst onder de minuutgrens met 59.74. Persoonlijke records waren er in overvloed. Zo zwom Arjan Keegel (1995) op de 50m schoolslag een p,r, van 58.54, waarbij hij 8 seconden van zijn tijd verbeterde. Ook Whit ley Vorstenbosch (1992) zwom een goede lÓOm schoolslag in 1,37.92, evenals Jelle Steenhuis (1991), die op de lOOm school slag 1.27.63 zwom. William Weeda (1990) zette een p.r. neer van 1.31.42 op de lOOm schoolslag. Elene van Zoest (1992), die al een aantal weken goed presteert, zwom ook deze keer een sterke lOOm vrij in 1.10.31. Ook Tim Lubbers en Glenn Mijnders (beiden 1992) verbeterden hun lOOm vrij naar resp. 1.15.38 en 1.20.82. Overigens zwom bij de allerjonsten Anne Overweel (1997) nog een mooi p.r. op de 25m vrij in 27.90. MIDDELHARNIS - Woensdag speelde Dames Sparta 2 thuis tegen De Kriekel uit Ouddoip. Zo'n wedstrijd heeft toch altijd wel iets bijzonders, een derbysfeer. Sparta ging met gemengde gevoelens deze wedstrijd tegemoet: te meer daar aanvoerder Lettie de Bruin voorlopig is uitgeschakeld. De uitwedstrijd leverde na een spannende strijd een 2-2 gelijkspel op, waarbij Sparta het moeilijk had in de laatste set. Er werd toen gedacht aan de kampioensaspiraties van De Kriekel. Nu had Sparta geen proble men met deze club, eenvoudig werd met 4-0 gewonnen. De eerste twee sets liep het nog wel, daar na was de fut eruit en vrij gemakkelijk liep Sparta met 25-8 en 25-9 naar de overwin ning toe. Zo'n wedstrijd spelen is voor beide teams niet zo boeiend. De dames uit Ouddorp hadden een pechdag. Door deze overwinning stijgt Sparta op de ranglijst naar de bovenste plaatsen. De vol gende wedstrijd is uit bij Geervliet. SOMMELSDIJK - Democratisch Platform Nederland (DPN) breidt haar activiteiten op Goeree-Overflakkee. uit naar Goedereede. Tijdens een onlangs gehouden informatie avond aangaande het gehandicaptenbeleid aldaar werd dit principebesluit genomen. DPN zal nog niet deelnemen aan de komen de verkiezingen in Goedereede, maar dat is slechts een schrale troost voor de zittende politici, zo meldt DPN. "De partij zal name lijk de komende tijd zeer nauwgezet de zit tende politici gaan volgen en waar nodig haar kritische kanttekeningen plaatsen." Het politieke programma voor de komende vier jaar ligt vast en aan de hand daarvan zal het beleid van de gemeente Goedereede wor den getoetst. Vertegenwoordiger wordt de heer Philip Blok, die beschikt over uitgebrei de ervaring vanuit het bedrijfsleven en een goed netwerk aan contacten. Voor het politie ke werk kan de heer Blok tevens terugvallen op de kennis van ONS Nederland, de lande lijke partner waarmee DPN samenwerkt. DPN is verheugd dat de heer Blok "de ver antwoording op zich wil nemen om eerlijke politiek te bedrijven in Goedereede. Ook voor deze woonplaats geldt dat DPN een luiste rend oor wil bieden aan de burger". Anders dan bij de 'gevestigde' landelijke partijen kent DPN geen strenge partijdiscipline, die voorschrijft hoe men 'moet' handelen, "Deze beleidsmatige vrijheid zorgt ervoor dat de partij zeer snel en diepgaand kan inspelen op de lokaal levende issues en behoeften. Het hoofddoel daarbij is en blijft: de burger weer vertrouwen geven in de lokale politiek! Dat doet DPN met het hart, omdat zij nog steeds gelooft in eerlijk en betrokken werk. Vandaar de leus: 'Eerlijk duurt het langst!'", zo deelt DPN mee. Voor meer informatie omtrent de nieuwe acti viteiten in Goedereede kan men de website www.deinocratischplatform.nl raadplegen. Op deze zaterdag zal worden verdergegaan met het onderhoud van de natuurwerkdag in november. De schurvelingen worden weer zichtbaar gemaakt door de struiken en bomen te verwijderen, zodat het originele landschap weer zichtbaar wordt. Het afkomende open- hardhout is voor de vrijwilligers van deze dag. Belangstellenden kunnen zaterdag een handje helpen voor de natuur op Goeree. De Keistee is te bereiken via de Dijkstelweg te Ouddorp, De Kleistee is een natuurtereein dat de ken merken van oud cultuurlandschap en oud duinlandschap verenigt. Het ligt ten wes ten van Ouddorp in een gebied met rela tief hooggelegen zandgronden. Het Zuid- Hollands Landschap kreeg een groot deel van het terrein in erfpacht in 1977 van een waterleidingbedrijf, nu Delta N.V. Het ter rein is als reservewinplaats aangehouden. De aandacht voor de natuurwaarden is vanaf de verwerving geconcentreerd op de lage vegetaties van zandwallen en graslanden. Daarbij zijn eikvaren en (korst)mos op de wallen en tandjesgras, vogelpootje en stijve ogentroost in de graslanden als kenmerkende soorten aanwezig. Het beheer richt zich op het behoud van de botanische waarden van wallen en graslanden. Wie meer informatie over de actiedag wil, kan bellen naar (0187) 681105, of kijken op website www.nlgo.nl. HERKINGEN - De kunstenaar John Jongste houdt van 3 december tot 8 januari 2006 een winterexpositie in Theethuis de Bongerd te Herkingen. John Jongste werd op 3 oktober 1958 in Rotterdam geboren en is in het dage lijks leven werkzaam op het kantoor van een groot scheepvaartbedrijf. Een brede interesse heeft ertoe bijgedragen dat de vrije tijd al sinds vele jaren moet worden verdeeld tus sen o.a. tekenen, lezen, fotograferen, onder watersport, Shiatsu en aikido. Tekenen ging al van jongs af aan min of meer als vanzelf en vrijwel alle technieken werden al eens toegepast. Aanvankelijk ging de interesse voornamelijk uit naar het maken van grafisch en illustratief werk, maar recent werk is meer geschikt is om ingelijst aan de muur te hangen. Van een echte opleiding op teken/schilder gebied is echter nooit sprake geweest. De momenteel gebruikte technie ken (potlood, pastelkrijt, Chinese inkt) wer den vrijwel volledig autodidactisch uitge werkt, maar zijn nog steeds in ontwikkeling. De stijl van Johns werkstukken neigt soms naar het fotografische, waarbij het toch de wens van de maker is dat het uiterlijk van een handgeinaakt werkstuk behouden blijft. Ver der heeft het werk vrijwel altijd te maken met dingen die vanuit een persoonlijk, soms ook autobiografisch oogpunt interessant of mooi gevonden worden. Aangezien interesse voor de natuur voor een grote bron van inspiratie zorgt, komt dit thema inzijn werk vooral de laatste tijd meer naar voren. Voor meer infor matie en gewijzigde openingstijden in de wintermaanden, kunt u van te voren bellen naar Theetuin De Bongerd: 0187-669327, Welstandseisen drukken een zwaar stempel op de bouwvergunningsprocedure. Veruit de meeste weigeringen, ruim 71%, hadden als oorzaak dat de aanvraag niet voldeed aan de welstandscriteria van de gemeente. Daarnaast vindt ruim 80% van de melders de nieuwe welstandsregels nog steeds onduidelijk. Onduidelijke criteria leiden tot aanpassingen en afwijzingen. Van de mensen die een ver gunning hebben gekregen, heeft bijna 70% eerst zijn bouwplan moeten aanpassen. Veel mensen (61%) laten zich vooraf goed door de gemeente informeren over de welstands regels. Een garantie voor succes is dit niet: de helft van deze groep heeft de aanvraag na indiening alsnog moeten aanpassen. De Vereniging Eigen Huis heeft in samen werking met TNS NIPO het meldpunt Bouw vergunningen opengesteld. Op het moment dat het meldpunt werd gesloten, waren er 222 bruikbare meldingen binnengekomen. Het meldpunt was bedoeld om een indruk te krijgen van de ervaringen met de nieuwe welstandsregels. De nieuwe Woningwet bepaalt dat gemeenten die willen toetsen aan welstandscriteria een door de gemeenteraad vastgestelde welstandsnota moeten hebben. Doel is de transparantie, toetsbaarheid en de openbaarheid te vergroten, deze doelstellin gen blijken dus nog ven'e van gerealiseerd te zijn. De melders hebben de gemeenten een rap portcijfer kunnen geven voor de behandeling van de bouwvergunningaanvraag. Van hen geeft 80% een onvoldoende, het gemiddelde rapportcijfer is een 3,5. Hoewel het hier geen representatieve steekproef betreft, maakt Vereniging Eigen Huis zich wel zorgen over de kwaliteit en efficiency van gemeenten als het gaat om afhandeling van bouwvergun ningaanvragen. MIDDELHARNIS - Afgelopen vrijdag avond stond voor het eerste herenteam van Les Deux Intermezzo een uitwedstrijd voor de beker in Aardenburg (Zeeuw-Vlaanderen) op het programma. Van het eerste herenteam van volleybalvereniging 'De Kikkers' werd met 3 tegen O gewonnen. In de eerste twee sets boden de Kikkers nog redelijk wat tegenstand. De volleyballers uit Middelhar- nis wisten echter vooral met servicedruk deze twee sets naar zich toe te trekken. De eerste set werd gewonnen met 25 tegen 22, de tweede set met 25 tegen 21. In de derde set was het verzet van het team uit Aarden burg, wat een klasse lager speelt als de heren van Les Deux, gebroken. De Kikkers hadden veel moeite om de goede service op te van gen, deze set werd dan ook door Les Deux Intermezzo met 25 tegen 14 binnengehaald. Het team, dat getraind wordt door Pamela Domselaar, staat er op dit moment goed voor, naast het bereiken van de volgende ronde in de beker staat het team op dit moment derde in de competitie. De komende weken staan er zware wedstrijden op het programma: a.s zaterdag wacht de wedstrijd tegen Holy, de week erna komt de koploper in de competi tie op bezoek in Middelharnis: Mevo'80 uit Zierikzee. Onderstaand de overige uitslagen Bekerwedstriiden: Coolflash/Ekspalvo - Jongens C2-3 Jongens B - Fikszo Home/Krimpen0-3 Meisjes B - DVO0-3 De Burgst - Meisjes C0-3 Competitie: Rijnmond 1 - Jongens C3-1 Gebr. de Waal BV Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com GOEREE- OVERFLAKKEE MIDDELHARNIS - De Wereldwinkel komt met een giga korting op de Floris-kerstkaar- ten: 1 kaart kost 1,10, 5 kaarten kosten 4,50 en 10 kaarten 6,50. Dat is boffen in deze dure maand! De Wereldwinkel is open op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. U vindt de winkel op het Spuiplein (achter de Winkeldiek) in Middelharnis. Bovendien is de Wereldwinkel vertegenwoordigd op de Kerstmarkt in de Rooms-Katholieke Kerk aan de Langeweg te Middelharnis, vrijdag 9 december van 14.00 tot 20.00 uur en zater dag 10 december van 10.00 tot 20.00 uur. Ook de kinderen lidsteren bijna allemaal aandach, Leenden van Wezel. (Foto: Adri van der Laan) Door Adri van der Laan Iedere vrijdagavond van half zeven tot half acht kan men in Stellendam bij de Christe lijke bibliotheek 'Tolle Lege' terecht voor een keur aan boeken. De bibliotheek wordt gehouden in de christelijke basisschool Het Kompas (ingang Pr. Margrietstraat). De bibliotheek bestaat inmiddels al weer twintig jaar en organiseerde daarom een 'open huis' voor leden en belangstellenden. Twintig jaar geleden werd met de bibliotheek begonnen in verenigingsgebouw 'De Rank' bij de Hervormde kerk aan de Bosschieter- straat. Doordat een christelijke bibliotheek in Schiedam haar activiteiten beëindigde, kon 'Tolle Lege' toen heel goedkoop aan een staitvoorraad boeken komen. Voor één gulden per stuk nam men honderden boeken over. Het startkapitaal werd door de kerken- raad van de Nederlandse Hervormde Kerk beschikbaar gesteld. In de loop van de tijd is het assortiment steeds verder uitgebreid en momenteel heeft de bibliotheek enkele duizenden boeken in haar bezit. Zo'n tweehonderd leden (ongeveer 100 volwassenen en 100 kinderen) maken regel matig gebruik van de bibliotheek, waarin ook een fors aantal nieuwe uitgaven is te vinden. Nadat Tolle Lege tien jaar in 'De Rank' had vertoefd, bleek dit onderkomen toch wat problemen te gaan opleveren, "Omdat de zaal ook zondags werd gebruikt, moesten iedere keer de kasten worden weggereden. Dat was een groot karwei en leverde nogal eens beschadigingen op, dus werd er uitge keken naar een ander onderkomen", aldus het bestuur. Dit andere onderkomen werd 10 jaar geleden gevonden in basisschool 'Het Kompas', waar een vaste ruimte is voor de bibliotheek. Deze school was ook de plaats waar schrijver Leendert van Wezel zijn eerste stappen op HELLEVOETSLUIS - In deze periode van het jaar worden weer allerlei spullen in huis gehaald die na de feestdagen een plekje op de zolder of in de schuur moeten krijgen. En heel dikwijls blijkt dan die schuur, garage of zolder al vol te zijn! Daar heeft de jaarmarkt- comsTtissie van verpleeghuis Grootenhoek in Hellevoetsluis een heel goede oplossing voor: op zaterdag 18 maart organiseert ze voor de 15e maal haar traditionele jaarmarkt. Zoals inmiddels bekend, maakt de rommel markt daar een belangrijk deel van uit. Vanaf maandag 2 januari a.s. kunt u dagelijks van 08.00 tot 17.00 uur uw overbodige, maar nog wel bruikbare spullen inleveren bij de achter ingang van Grootenhoek, Hellevoetse Ach terweg 4, Men is blij met bijna alles, maar al te grote spullen zoals bankstellen, bedden, bergmeubelen, e,d,, evenals computerappa ratuur neemt men niet in. het onderwijspad zette. En juist daarom was Leendert ook uitgenodigd om voor jong en oud uitleg te geven over zijn schrijverschap. Leendert werd vijf en dertig jaar geleden in Stellendam geboren. Na zijn verhuizing naar Groot-Ammers, waar hij directeur Bedrijven is bij de Rabobank Alblasserwaard, begon hij ruim vier jaar geleden aan het schrijven van zijn eerste boek, 'De Bunker'. Aan het aandachtig luisterende publiek in zijn geboorteplaats legde de bescheiden schrijver uit dat het schrijven van verhalen altijd wel zijn interesse heeft gehad. Voordat zijn eerste boek werd gepubliceerd, had hij 'wel eens een keer wat geschreven' maar tot een uitgave in boekvorm was het nooit geko men. Hij begon pas serieus met het schrijven nadat zijn oudste zoon was geboren. "Bij het voorlezen voor het slapengaan van mijn zoon kwam het idee naar boven dat ik zelf ook wel eens een verhaaltje zou kunnen verzinnen om voor te lezen". En van het een kwam het anden Leendert ging achter de pc zitten en schreef het verhaal 'De bunker'. Dit verhaal speelt zich af rond de bunkers in de duinen van de Kwade Hoek. Volgens Leendert was het niet zijn bedoeling het verhaal in boek vorm uit te geven. Maar toen een collega op kantoor het manuscript onder ogen kreeg, was hij zo onder de indruk dat hij er bij Leen dert op aandrong om contact op te nemen met een uitgever. Eerst twijfelde de schrijver nog, maar hij trok de stoute schoenen aan en stuurde zijn pennenvrucht naar een uitgeverij. De eerste uitgeverij die hij benaderde, was Den Her tog, maar die was niet bereid het boek uit te geven. Vervolgens geprobeerd bij Uitgeve rij De Banier in Utrecht. Die zag wel iets in 'De Bunker' en na verschillende aanbevelin gen en verbeteringen - het boek moest bij voorbeeld ingekrompen worden met 15.000 woorden - ging men over tot drukken. Het eerste jeugdboek van Van Wezel bleek een succes te zijn en al vlug volgden er meer boe ken, zoals 'Achtervolgd', 'De ontvoering' en 'Klem!'. Maar Leendert schrijft niet alleen jeugdboeken, hij heeft inmiddels ook drie novelles geschreven - kleine boeken, waar bij volgens de schrijver heel streng naar de kwaliteit wordt gekeken. De titels zijn 'Ver oordeeld", 'Stenen Hart' en 'Dal van Dura'. De auteur legt uit "dat je als schrijver niet alles voor het zeggen hebt". Hij bedoelt hier mee dat vanuit de uitgeverij nog veel wordt bijgeschaafd aan een manuscript voordat het wordt uitgegeven. Als voorbeeld noemde hij zijn boek 'Dal van Dura', dat hij wel 15 keer heeft moeten herzien voor het persklaar was. "Dan word je op het laatst misselijk van je eigen verhaal!" Als een boek van Leendert gedrukt wordt, probeert hij op de drukkerij aanwezig te zijn wanneer zijn boek 'van de persen rolt'. Hij bekent dat hij dan toch wel een beetje trots is... "Maar soms kan ik dan niet geloven dat het mijn boek is". De inspiratie voor zijn boeken haalt Leendert uit de dagelijkse omgeving. "Als ik iets zie in mijn omgeving of in de krant lees wat mij heel erg aanspreekt, dan ga ik daar over schrij ven". Tijdens zijn lezing gaf Leendert ver schillende voorbeelden van waar een schrij ver op moet letten. Natuurlijk moet een boek foutloos geschreven zijn, daarom laat hij het allereerst door zijn vader, de Stellendamse Jan van Wezel, op spelling controleren. Maar toch kan er dan nog wel eens iets fout gaan. "In mijn boek 'Klem!' reed de hoofdpersoon op een brommer van het merk Kreidler. De illustrator wist niet hoe een Kreidler er uit zag en daarom veranderde ik die Kreidler in een Zündapp. want de tekenaar wist wel hoe die er uitzag. In mijn manuscript veranderde ik met behulp van de computer alle woor den Kreidler in Zündapp. Ik dacht dus dat het goed gegaan was, maar laat ik nu op een boekenbeurs erachter komen dat op de laat ste bladzijde van het boek toch nog Kreidler was blijven staanHet hele boek door reed de persoon op een Zündapp, maar op het laatst toch nog op een Kreidler. Zoiets is jammer, maar er zijn maar weinig lezers die het heb ben opgemerkt..." Verder wees Leendert erop dat recensies heel belangrijk zijn, allereerst is een goede recen sie natuurlijk ook een goede reclame voor het boek, maar van een recensie kan een schrij ver ook heel veel leren. Hij maakt hierbij wel een kanttekening: "Sommige recensenten laten van geen enkel boek iets heel en dan zegt een dergelijke recensie meer over de recensent dan over het boek". Op de vraag uit het publiek of hij van het schrijven rijk wordt antwoordt Van Wezel dat dit best wel tegenvalt. "Ik zie het meer als een hobby die geen geld kost, maar ik hou er niets van over". Leendert beoefent het schrij versschap naast zijn drukke werkzaamheden op de bank. En dan komt het meermalen voor dat zijn 'hobby' op de tweede plaats komt. Leendert had nog een goede raad voor zijn toehoorders: "Uit onderzoek is gebleken dat één op de drie mensen kan schrijven. Dus ga ervoor zitten en schrijf een verhaal. Je staat er van versteld van wat er uit komt!" Door de jaren heen is Van Wezel in zijn schrijven 'gegroeid'. In maart 2006 wordt de Week van het Christelijke Boek gehouden. Leendert heeft de opdracht gekregen om hiervoor het actieboek te sclrrijven. Hij vindt dit een hele eer, voor hemzelf en Uitgeverij De Banier. Naar verwachting zullen dan zo'n 25.000 exemplaren van zijn boek over de toonbank gaan. Eén dezer dagen legt de schrijver de laatste hand aan dit boek, waar in schilderkunst een grote rol gaat spelen. SOMMELSDIJK - In een uitverkochte Emmaüskerk in Middelharnis heeft chris telijk kinderkoor Eigenwijs op vrijdag 2 december een concert gegeven. De opbrengst van de avond kwam geheel ten goede aan War Child en is uitgekomen op het prachtige bedrag van 600 euro! De avond is een groot feest geweest. De kinderen lieten afwisse lend rustige en swingende liederen horen, er waren enkele solisten en er werd zelfs een rap gebracht, dit alles met een bijbelse boodschap. De sfeer in de zaal was prima en er werd zichtbaar genoten door zowel het publiek als de kinderen van 'Eigenwijs', Al met al een zeer geslaagde avond, met een prachtig resultaat. De uitzending van 7 december van De Hoop Magazine Radio gaat over de Verslavings zorg in Nederland. Hoeveel verslaafden zijn er in Nederland, waar kunnen deze verslaaf den terecht en hoe worden zij geholpen? Aan het woord komen Frans Koopmans, stafmedewerker communicatie bij De Hoop, en Karin, bewoner van Horeb, een woon- en leefgemeenschap in Beekbergen. De Hoop Magazine Radio is iedere woensdag tussen 21.00 en 22.00 uur te beluisteren op Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM. De uitzending wordt zaterdag herhaald tussen 11.00 en 12.00 uur. De Hoop Magazine Radio wordt verzorgd door Stichting Vrienden van De Hoop uit Dordrecht in samenwerking met Stichting De Hoop, het centrum voor evangelische versla vingszorg en hulpveriening in Dordrecht,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 12