POLITIE Goeree-Overflakkee biedt drie toeristisclie pontjes Was de haring nu oud of nieuw? itlafneeten Van rood naar felgeel 0900-8844 Rommelmarktspullen en gebakken vis ■IxMinnaard chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollaridse en zeeuwse eilanden Inbraak in sportcomplex Getuigenoproep mishandeling Dit jaar vrijmarkt voor kinderen tijdens Diekdagen 'Élges ^^Sm Visser Visser ^^- Knöps fglFo^ ^J5-^ Elders in de Delta drie veren geschrapt, organiserende stichting bestaat tien jaar Rolstoelers Fietsknooppunten Gratis meevaren Haringparty niet uitgesteld, maar... FOÏÏO actief in beeld en geluid 'Niet dulden dat burgers van Zuiderdiep worden afgeslacht' Vrijdag 9 juni 2006 79e jaargang nr. 7513 MIDDELHARNIS - In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een sportgebouw aan de Heuvelweg. Met een steen werd de ruit van de toegangsdeur vernield. Een aantal dozen snoep zijn weggenomen. OUDDORP - Op zondag 28 mei jl., 's mor gens omstreeks half drie, vond er een open lijke geweldpleging plaats op de Dorpstien- den in Ouddorp. Twee mannen, 20 en 19 jaar oud, afkomstig uit Achthuizen liepen langs een groep van vier mannen. Er werd iets vanuit die groep geroepen, maar daar werd niet op gereageerd. Vervolgens werden ze geschopt en geslagen. De politie verzoekt getuigen van deze muishandcling of mensen die over informatie beschikken om contact op te nemen met de politic van het district De Eilanden via telefoonnummer 0900-8844. MIDDELHARNIS - Tijdens de door de ondernemersverenging D'n diek georgani- .seerde Diekdagen (14, 21, 28 Juli en 4 en 11 augu.stus) is er dit jaar voor het eerst op elke Diekdag een vrijmarkt voor kinderen. Voor kinderen tot 16 jaar is het dan toegestaan om op het Zandpad (het enkele gedeelte van de dijk) vanaf 13.00 uur spulletjes te verko pen. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij VVV/ANWB Middelharnis, die de kinderen een plaats toewijst. Vakhande/aren worden hier niet toegelaten en zullen in voorkomend geval worden verwijderd. foiohuis goc broodnuchtere fotografie REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL.0182-358235 BARNEVELD* TEL. 0342-405 140 .i^ Gebruikt was nog nooit zo nieuw. i t^éiiÊÊÊÊÊKk Omdek 't bij uw G2-deater of krjk ofvasi o^ www.opefnteuws.nl^ Knöps BV - Longeweg 113 - 3245 KG - Sommelsdijk - 0187 476767 Akkerdoos BV - (Cloosterweg 2 - 4317 AL - Noordgouwe - 0111 401347 GEMEENTE DIRKSLAND Jaarrekening 2005 Burgemeester en wethouders van DIrksland brengen ter openbare kennis, dat de rekening van baten en lasten van de gemeente, over het dienstjaar 2005, van 7 tot en met 21 juni 2006 ter secretarie van de gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en in druk/afschrift tegen betaling van de kosten alge meen vekrijgbaar is gesteld. Vborstraol 15, f aha 10,32472GDifbW. Infem* www.diifeltmtl.nl Tel. |0187| 60 80 80 fax 60 37 99 /mmÜ: inbediésbnd.rJ OpeniiifliffideffiiiM l/l» vr09.00M 12.00 «113.30 lotlé.OOmf. btj effce gebruikte outo yS' MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 10 juni, van 10.00-11.30 uur is het weer moge lijk oiTi in het voormalige Meijer theater aan de Vissersdijk te Middelharnis rommel marktspullen in te leveren. Ook is er dan weer gebakken vis te koop. De schuur is altijd de eerste zaterdag van de maand geopend van 10.00 tol 11.30 uur, maar vanwege de Haven dag vorige week zaterdag is de inleverdag een week verzet. Wie niet in de gelegenheid is om spullen te brengen, kan voor het laten ophalen ervan contact opnemen met F. van Niinwegen, tel.: 0187-487124. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor c/e feoop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482006 MIDDELHARNIS - Goeree-Overflak kee is opnieuw met drie veerdiensten vertegenwoordigd in het nieuwe vaar- seizoen van het overwegend Zeeuwse, toeristische pontjesnetwerk. Het zijn de trajecten Middelharnis-Hellevoet- sluis, Slikken van Hakkee-Den Osse en Oude-Tonge-Benedensas. Elders in het Deltagebied zijn drie pontjes geschrapt, tussen Wemeldinge en Zie- rikzee, Terneuzen en Hoedekenskerke en tussen Zijpe en Anna Jacobapolden De organiserende Stichting 'Fiets een rondje met het pontje', die dit jaar het 10-jarig bestaan viert, biedt rondtrek kende fietsers en wandelaars nu in totaal zeventien veerdiensten. Van één onzer verslaggevers Vorig jaar waren dat er nog twintig en leek de groei zeker niet eindig. Maar dit keer waren minder geineenten bereid de schippers, die al jaren worstelen inet de hoge brandstofprijs, financiële garanties te geven. Dat is de voor naamste reden dat drie veerverbindingen zijn komen te vervallen. Vorig jaar leek Goeree- Overflakkee slechts via twee pontjes 'bereik baar' te zullen zijn; de charmante, kleine almanak met het overzicht van de vaardagen was al gedrukt. Maar op het laatste moment, vlak voor het begin van het hoogseizoen, werden het er toch weer drie. Onderneemster Jelleke van der Staaij toonde zich bereid haar zeilcharterschip 'De Zee land" tus.sen Middelharnis en Hellevoetsluis te laten varen. Zo"n dienst was in 2004, na een jaar afwezigheid, juist hersteld, maar vorig jaar zag de stichting geen kans een nieuw akkoord te sluiten met de schipper. Van der Staaij bracht op de valreep uitkomst. Haar motorschip, 42 meter lang en 7,70 meter breed en met een vermogen van 400 pk, is eigenlijk bedoeld voor luxe dagtochten, maar doet tussen 1 juli en I september dien.st als fiets- en voetgangerspont. De capaciteit is 125 personen. Tijdens de tocht kan aan boord worden geluncht en het hele schip is toegankelijk voor rolstoelers. 'De Zeeland' vaart van maandag tot en met donderdag. De afvaarttijden zijn: Hellevoetsluis, Koopvaardijhaven: 10 en 15 uur, Middelharnis, oude RTM-veersteiger, Oosthavendijk: 11 en 16 uur. Tussen Oude-Tonge, Benedensas en Steen bergen wordt weer het motorschip 'Sun Bear" ingezet, dat van 25 juni tot en met 31 augustus en wel van zaterdag tot en met donderdag, tweemaal per dag vanuit Oude- Tonge vertrekt, om 10.15 en 15.45 uur. Tus sen de Slikken van Flakkee en Den Osse is van 26 juni tot 2 september het motorschip 'Leja' beschikbaar. Deze veerdienst is er alle dagen, behalve op zondag. Vertrektij- Fietsers en wandelaars verlaten het motorschip 'Lejadat driemaal daags een veerdienst onderhoudt tussen Den Osse en de Slikken van Flakkee. De vaartocht over hel Grevelingenmeer ven'alt als de schipper het hij onstuimig weer verstandiger acht om in de thuishaven te blijven liggen. De veiligheid van de passagiers is hij harde wind minder evenals hun plezier (Foto: Gen nm Engelen) den vanaf de Slikken: 11, 14 en 17 uur. In de almanak voor 2006, die overigens voor twee euro te koop is bij de VVV's in Zee land, op de Zuid-Hollandse eilanden en in West-Brabant, wordt ervoor gewaarschuwd dat de oversteek over de Grevelingen soins niet doorgaat, met name bij harde wind van af windkracht 6. Goeree-Overflakkee doet ook in een ander opzicht volledig mee aan het pontjesnet werk: in Zeeland is onlangs een fietsknoop- puntensysteem verwezenlijkt, een perfect aansluitend netwerk van fietsroutes over de eilanden, waarin de overzetveren een 'ver- bindingsschakel" zijn. Meer dan 6500 bord jes met pijlen en nummers wijzen recreatieve fietsers de weg. Bijna alle aanlegsteigers zijn in dit nieuwe systeem opgenomen als knoop punt, waardoor zij als een soort fietspad over het water fungeren. Precies zo'n fietsknoopnetwerk is kortgele den ook op Goeree-Overflakkee operationeel geworden. De speciale knooppuntenkaart voor dit eiland is met bijbehorend boekje voor 3,95 te koop bij de VVV's in Oud dorp en Middelharnis. 'Fiets een rondje met een pontje" is inmiddels "een begrip geworden", signaleert het stich tingsbestuur verheugd in de almanak. Ooit verbonden meer dan honderd veren de eilan den in de Delta. Deltadammen. dijken, brug gen en tunnels kwamen ervoor in de plaats. Maar dankzij het initiatief 'Fiets een rondje met een pontje' is dit weer enigszins her steld, tot grote tevredenheid van toeristen en eilandbewoners. Zo'n 25.000 personen laten zich elke zomer overvaren naar de overkant. Het tienjarig jubileum is aanleiding voor enkele activiteiten, waaraan de drie veren van Goeree-Overflakkee alle deelnemen. De eerste is een 'kids-dag' op woensdag 5 juli: kinderen tot 12 jaar mogen dan gratis meevaren, als zij tenminste worden begeleid door een volwassene. De tweede activiteit is de 'drijvende' rondjepontjesleutelhanger: dit voorwerp, gemaakt in de vorm en de blauw witte kleuren van het stichtingslogo én van foamschuim, is aan boord en bij de VVV's te koop, voor één euro. Verder is er de 'pontjesloop'in de Provinci ale Zeeuwse Courant, maar ook op de web site www.rondjepontje.nl, worden wekelijks "aantrekkelijke rondwandelingen" van vijf tot tien kilometer aangeprezen, die vanaf de aanlegsteigers langs het water en over het groene land voeren. Ten slotte is er, eveneens wekelijks, de 'pont- jesjubileumrace'. een snelheidswedstrijd voor pontjesgebruikers. Deze houdt in dat zij op een dag naar keuze zoveel mogelijk ver schillende pontjes moeten zien te nemen. De deelnemers laten aan boord stempeltjes zetten op een kaart, noteren de vaartijd en sturen de kaart, die zich achterin de almanak bevindt, aan het eind van de dag op. Wekelijks wordt er een winnaar uitgeroepen, en die mag vol gend jaar onbeperkt gratis gebruik maken van de veerdiensten. Hollandse Nieuwe. Stellendamse Nieuwe óf heel Goede Oude? Bij Jan Tieleman en Frans van den Nieuwendijk gleden ze in ieder geval soepel naar binnen. {Foto: Huns Villerius) jTELLENDAM - Vorige week organiseerden de twee vrienden Jan Tieleman en Frans van den Nieuwendijk alweer voor de tiende keer hun Haringparty. Tien jaar lang vonden vele zakenmensen, bestuurders, collega's, familie en persoonlijke vrienden van het tweetal de weg naar de Haringparty. Zij waren al die jaren - terecht - ervan over tuigd dat zij de eerste verse maatjes van het nieuwe seizoen zouden wegzuigen. Maar dit jaar liep het anders... Door Adri van der Laan De uitnodiging voor de Haringparty van Jan en Frans waren nog maar net de deur uit of daar kwam het bericht dat de groei van de haring door het koude voorjaarsweer was achtergebleven en dat daarom besloten werd om de vangst van de eerste Hollandse Nieuwe enkele weken uit te stellen. Veel Haringparty's in den lande werden daarom eveneens enkele weken uitgesteld. Maar de Stellendamse Haringparty, in een loods van de fa. Brinkman aan de Stellendamse buitenhaven, werd niet uitgesteld... Ongetwijfeld waren velen naar Stellendam afgereisd met de vraag in gedachten: 'Zullen we oude of nieuwe haring krijgen, of introduceren Jan en Frans de Stellendamse Nieuwe?' Jan Tieleman was zich bewust van de vragen die er wellicht bij de bezoekers zouden leven. Maar in zijn openingswoord gaf hij geen duidelijk antwoord op de vraag of zij nu met 'oude' of Nieuwe Haring van doen hadden. "Jullie zullen zich misschien afvragen waarom zijn veel Haringparty's in Nederland uitgesteld en waarom doet die eigenwijze kale dat niet...?" Overhel antwoord op deze waaromvraag was Tieleman duidelijk: "De Haring party stond al in de agenda's van veel van onze aanwezigen, en uitstel zou ook organisatorisch problemen geven". Zonder verder meer op de vraag in te gaan of de haringen nu of oud of nieuw zijn, verzekerde Jan dat ze "dezelfde kwaliteit als vorig jaar hebben.misschien zelfs wel beter!" Om toch aan goede haringen te komen, was "een kwestie van de contacten te gebruiken", liet hij weten. Die contacten waren er in dit geval vooral via "een andere vriend" van hem, de Stellendamse haringvisser Brinkman. "Dat heeft ertoe geleid dat het haringfeest toch door kon gaan". En dat het een feest was, bleek uit de gezel lig inrichting en de velen die deze gelegenheid gebruikten om hun 'netwerk' te bestendigen of zelfs uit te breiden. Naast de - volgens kenners - heel goede haring die geserveerd werd, waren er oesters en een uitgebreid buffet, waaraan velen zich te goed deden. En over de vraag of het nu oude of nieuwe haring was, brak niemand zich het hoofd meer... 's Avonds werd de party onder andere muzikaal opgeluisterd door een muziekgroep van Fanfare 'De Hoop' uit Stellendam en door een optreden van zangeres Anita Meyer. COMBI T fafo-jervice OUDDORP-W«tiilraai35K(01S;]6S1612 hu 6S37» GOEDEREEDE - Evenals in de gemeenteraadsvergadering van Dirks- land was de heer Hans Biemond ook Inspreker in de Goereese raad, en ook daar uitte hij zijn bezwaren tegen de werkwijze van Delta Natuur bij de behandeling van het Plan Beter Zui derdiep van de familie Biemond en de onderhandelingen over de verwerving van de gronden voor de nieuwe natuur. Alle partijen gaven aan dat, hoewel er een MER-procedure loopt, het heel nuttig zou zijn om de problematiek nog eens te bespre ken in de Commissie Grondgebied. Want er bleek ook vanuit de raad nogal wat kritiek te zijn op de handelswijze van Delta Natuur. Forse kritiek kwam er van SGP-er Teu- nis Human. Hij noemde "het verhaal Delta Natuur een in en in triest verhaal". Volgens Human pakken zich er donkere wolken zich samen boven het gebied en hij gaf aan bang te zijn dat er verschillende agrariërs het niet zullen overleven. Hij riep op om een en ander te bespreken in de raadscommissie. "Er wor den excursies georganiseerd, krantenartike len gepubliceerd, maar als ik iets aan Delta Natuur vraag krijg ik agressieve reacties. Wij doen veel voor onze burgers en daarom kun nen we niet dulden dat de burgers van Zui derdiep op deze manier worden afgeslacht", aldus Human. Binnenkort zal er in de Com missie Grondgebied, eventueel aangevuld met een vertegenwoordiger van Deltanatuur, nog nader op de kwestie worden ingegaan. DIRKSLAND - De dienstauto van de huisartsenpost (HAP) in Dirksland is van kleur veranderd. Eerst reden de zeven chauffeurs, die werkzaam zijn voor de HAP, in een roodgekleurde Landrover Freelander rond. Omdat de optische en geluidssignalen dezelf de waren als van de gewone ambulan ces schreef de wet voor dat vanaf 1 juli de HAP-auto ook de ambulancekleur moest voeren. Felgeel dus. De 'Free lander' is sinds deze week dan ook van die kleur voorzien. Naast de huisartsenpost Dirksland is er de post Klaaswaal, die samen met de HAP in Dirksland de naaiTi 'Huisartsenposten 't Hel legat' voert. Klaaswaal heeft nu ook een fel gele Freelander. Piet Janssen van de organisatie Medi- Expresse, die de dienstwagens en de chauf feurs faciliteert, is tevreden met de nieuwe kleur. "Dezelfde auto, een andere kleur". vat hij nuchter samen. Hel dienstvoertuig is bedoeld om een huisarts snel bij een patiënt te brengen, geeft Janssen aan. Thuis bij de patiënt kan de huisarts eerste hulp verlenen en desgewenst een echte ambulance te hulp roepen, want de HAP-auto mag patiënten niet liggend vervoeren. Janssen is regiomanager bij Medi-Expresse, een bedrijf dat naast de HAP in Dirksland nog 24 huisartsenposten van auto's, chauf feurs en chauffeurskleding voorziet. Jaap Mastenbroek heeft de dagelijk.se leiding over de HAP in Dirksland. "Hij zorgt ervoor dat alles op rolletjes loopt", vertelt Janssen. De zeven chauffeurs, waar Mastenbroek de leiding over heeft, rijden vanaf nu dus in een felgele Landrover Freelander. Bij nacht en ontij zorgen zij ervoor dat de huisarts vervoerd kan worden. Werktijden van de chauffeurs zijn onregelmatig, maar liggen altijd tussen vijf uur 's middags en acht uur de volgende ochtend. Voor meer informatie over Medi-Expresse, zie website www.medi- expresse.nl. (FoU> Pershuro Flakkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2006 | | pagina 1